Parkeermeters in Amsterdam tegen het eind van het jaar AGENDA 3 Twee comité's beogen totale boycot van Zuid-Afrika QUIMBO EN HET VREEMDE El 3^ POLLE, PELLI EN PINGO en Alphenaar Verrassende vinding moderniseert wasdag! r*. fjHHf Beslaglegging wellicht straks eenvoudiger Vijf doden in het verkeer Botter gezonken bij Staveren Historische vondst Vrij koel DONDERDAG 27 JUNI 1963 Gemotoriseerde forenzen worden de dupe Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk KNBTB is geporteerd voor nieuwe verzekering Examens Waswater nu zo zacht als Meiregen GEMIDDELD een 7 VOOR WAT - HOORT WAT. Beloning een goed merkhorloge, b.v,: een CERTINA - INDUS - PRISMA-JUNGHANS Kerkelijk nieuws Schipper aangehouden in Rotterdam ZONNEBRAND? INSECTENBETEN? BLAREN WEERRAPPORTEN v a ■o-S s T -V A Y«8? "'*r iT V V (Van onze redacteur in Amsterdam) Amsterdam zal zijn parkeermeters pas tegen het einde van dit jaar krijgen. Hoe wel het aanvankelijk in de bedoeling lag de thans wettelijk mogelijk gemaakte be perkingen bij het parkeren van auto's per 1 augustus in te voeren heeft de gemeen teraad prijs gesteld op een uitvoerige be studering en bespreking van de plannen van B. en W. Dit zou pas na de vakanties kunnen gebeuren. Vervolgens zullen de parkeertarieven moeten worden goedge keurd door de Kroon. Het voorstel dat B. en W. van Amster dam binnenkort aan de gemeenteraad zul len voorleggen behelst de plaatsing van vijfhonderd parkeermeters en het invoe ren van een bon-systeem op de bewaakte parkeerpleintjes. Deze maatregelen zullen beperkt blijven tot de binnenstad, be grensd door Prinsengracht, Amstel en Kloveniersburgwal. Het tarief zou een kwartje per uur worden. Met dit nieuwe voorstel, dat is geba seerd op een rapport van een ambtelijke commissie, schijnt het van vele zijden be- critiseerde plan van de verkeers- en ver- voerscommissie, dat een algemeen stop verbod in de binnenstad wilde van acht tot tien uur 's morgens en de parkeerme- tertarieven op een kwartje per kwartier stelde, van de baan te zijn. Het nieuwe Advertentie voorstel wordt weliswaar niet door ieder een toegejuicht, maar het wordt algemeen aanvaardbaar genoemd. De nieuwe regeling betekent geenszins een oplossing van het parkeervraagstuk in de hoofdstad. Het zal niet meer dan een kleine verlichting zijn en dan nog uit sluitend voor de automobilisten die voor een boodschap of een kort zakenbezoek in de binnenstad moeten zijn. Terwijl zij de parkeerruimte op het ogenblik in beslag genomen zien door de lang-parkeerders zullen zij straks vijf honderd plaatsen bij de parkeermeters en circa achthonderd plaatsen op de bewaakte parkeerpleinen vinden. Naar schatting zullen deze dertienhonderd plaatsen per dag aan achtduizend 5 tienduizend kort- parkeerders ruimte voor de auto bieden. In de Amsterdamse binnenstad staan echter dagelijks achtduizend auto's van lang-parkeerders, van wie het merendeel forenzen zijn. Zij missen straks dertien duizend plaatsen en het voorstel van B. en W. verplaatst dus eigenlijk de problemen waar men thans mee kampt. Een deel van de lang-parkeerders zal straks zijn auto buiten de grachtengordel moeten parke ren. Er zijn daar geen voorzieningen ge troffen en men moet dus ergens in de woonwijken terecht. Maar in de aan de binnenstad grenzende wijken is maar bit ter weinig ruimte te vinden. De gemeenteraad zal de moeilijkheden waarvoor de gemotoriseerde forenzen zich geplaatst zien stellig in de beschouwingen betrekken evenals het openbare vervoer en de plannen voor de ondergrondse. Ten slotte zal er ongetwijfeld aandacht worden gevraagd voor de mogelijkheden van de parkeerschijf die in vele buiten landse steden zeer bruikbaar blijkt en ook door enkele Nederlandse gemeenten wordt toegepast. B. en W. van Amsterdam zijn echter van meet af aan niet enthousiast geweest voor de parkeerschijf, omdat deze de con trole moeilijk zou maken. c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Hans Dercksen, piano. Grote Kerk, vandaag 15 u.: Orgelconcert door Rodney C. Baldwyn. Openluchttheater Bloemendaal, vrijdag 20.15 u.: Het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell (Holland Festival). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De indringer", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: ,De vrouw die verdwijnen moest", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro en de drie musketiers", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Tales Terror", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Vrou wenjacht in Kenya", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Les liaisons dangereu- ses", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Grafin Ma- riza", a.l. Van vrijdag af 20.15 u.: „Madame sans gêne", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Moordende handen", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Paris Blues", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het monster in dr. Jekyll", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kogels rond Billy the Kid", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Vivre sa vie", 18 j. Van vrijdag af 14 15, 19 en 21.15 u.: „Noem het maar liefde", 18 J. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De vijand kwam 's nachts", 14 J. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 621: Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw. Dagelijks ge opend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.: klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Pergolesi Kunstcentrum „De Ark'' (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravu res van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishai (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaame): Iedere avond (behalve maandag) van 20—24 u. en vrijdag en zaterdag van 20— 1 u.: Internationaal liederenrepertoife door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Heemstede, vandaag 20 u.Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 juni). DONDERDAG 27 JUNI City, 20 u.: „Oordeel te Neurenberg". Rex, tot september gesloten Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijkr (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal en R.K. leeszaal, mid dag en avond gesloten. Velser Sportweek; turnzaal Rjjks-HBS, Tiberiusplein, 19.30 u.: Tafeltennis Velsen- Hilversum; sportzaal gymnasium „Felise- num", 19.30 u.: Badminton Velsen-Hilver- sum; speelweide, Heerenduinweg, 19.30 u.: gymnastiekdemonstraties; terrein Wjj- kernogstraat, Velsen-Noord: 19.30 uur: Handbal, jeugdwedstrijd. Paramariboplein, Santpoort, 19 u.: Boksdemonstraties; 19.30 u.: Basketbal (meisjes). Heemskerk, raadhuis, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. VRIJDAG 28 JUNI City, 20 u.: „Het verraad der Tartaren". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag Openbare leeszaal. Plein 1945: 10 tot 12.30. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei', Kanaalstr. 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20 30 u.: filiaal Wjjker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. Velser Sportweek; Marktplein, 19.30 u.: Start en klassementsproef autorally-nacht rit „De Rijmonders"; Paramariboplein, Santpoort, 19.30 u.; Gymnastiekdemonstra- tie; Stratingplantsoen. Velsen-Noord: 19.30 uur: Boksdemonstraties; 20 uur: Basketbal (jongens). Advertentie De spanning is geweken, Jaren inten sief blokken zijn beloond. Het felbe geerde papiertje is binnen. Proficiat Een beloning voor dé prestatie. Een perfect Indus horloge. Een schitte rende Constant ring. Geslaagde ge schenken van precisie en stijl. monogram- sier- en steenringen. In mo derne en klassieke uitvoering. dames- en herenhorloges In goud, doublé en chroom. Op de seconde nauwkeurig. Uw Juwelier zai U gaarne adviseren bij Uw keuze. DONDERDAG 27 JUNI Kennemer Theater, géén voorstelling Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „En altijd lokt de vrouw". VRIJDAG 28 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Me neer de Gravin is niet thuis". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Invasie op Guam". W.B. Theater, 20 u.: „Hebben de tieners alleen schuld?". Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM De besturen van het comité Zuid-Afrika en het studenten-comité Zuid-Afrika zullen dit najaar een actie beginnen die uit pro test tegen de rassenscheiding de totale boycot van Zuid-Afrika beoogt. De voor zitter van het comité Zuid-Afrika, des. J. J. Voogd, deelde dit op een bijeenkomst te Amsterdam mede. De boycot-actie zal worden gevoerd on der culturele en sportorganisaties en emi gratie-organen, opdat deze hun houding ten aanzien van Zuid-Afrika zullen her zien en onder particuliere bedrijven, die handelsbetrekkingen met dat land onder houden. Voorts zullen mogelijkheden wor den geopperd die de gewone burger de kans geven aan de actie deel te nemen, zoals bijvoorbeeld het weigeren van los sen van Zuid-Afrikaanse schepen. Het comité Zuid-Afrika heeft zich met een brief gewend tot de fractie-voorzitters van de partijen die aan de besprekingen rond de kabinetsformatie deelnemen als ook tot de fractie-voorzitter van de P.v:d.A. Verzocht wordt in het overleg omtrent een regeringsprogramma de hou ding van ons land ten opzichte van Zuid- Afrika te willen betrekken. Als mogelijkheid hiertoe wordt onder meer aangegeven een wijziging van het Nederlandse standpunt bij de resolutie die in 1962 door de UNO werd aangenomen (waarin werd aangedrongen op het ver breken van de diplomatieke betrekkingen met Zuid-Afrika), maar waarbij Neder land tegen stemde. De regering heeft wetsontwerpen in voorbereiding ter vereenvoudiging van de beslaglegging onder derden en van de be slaglegging op en gerechtelijke verkoop van roerend goed. De voorzitter van het landbouwschap, de heer A. W. Biewenga, heeft dit in de bestuursvergadering mee gedeeld naar aanleiding van een bij de rondvraag gestelde vraag. Voorts wordt van de komende regering gevraagd het verschepen van wapens en politiehonden naar Zuid-Afrika te verbie den, de subsidiëring van de emigratie naar dat land stop te zetten, de handels betrekkingen te beëindigen en het cultu rele verdrag met Zuid-Afrika op te zeg gen. Het bestuur van de Katholieke Neder landse Boeren- en Tuindersbond is van oordeel dat de invoering van een wette lijke arbeidsongeschiktheids-verzekering voor zelfstandigen in het belang zou zijn van boeren en tuinders. Deze opvatting is inmiddels neergelegd in een schrijven van de K.N.B.T.B. aan de commissie sociale verzekeringen van de Sociaal-Economische Raad. Bedoelde commissie, die het S.E.R.-ad- vies over deze zaak moet voorbereiden, stelt momenteel een onderzoek in naar de gedachten, welke in de groeperingen van de zelfstandigen leven met betrekking tot het vraagstuk van de arbeidsongeschikt heidsverzekering. In een ziekenhuis in Assen is overleden de 28-jarige gehuwde heer J. Dekker uit Beilen. Vorige week vrijdag was de heer Dekker op de kruising van de Brunstin gerweg met de snel verkeersweg Assen— Hoogeveen aangereden. De 53-jarige mevrouw M. Goessens Willems uit Maastricht is bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Zij reed op haar fiets en in gezelschap van haar echtgenoot op de Hoofdstraat tussen Anby en Rothem toen zij werd aangereden door een personenauto. Zij overleed ter plaatse. De 79-jarige O. Cristofoli uit Amsterdam is daar op het Eikenplein bij de Derde Oosterparkstraat bij het oversteken door een personenauto aangereden. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek dat de man reeds was overleden. De vijftigjarige landbouwer Opgenoort uit Westcrvoort is bij een ongeval om het leven gekomen. De heer Opgenoort, die bezig was het hooi binnen te halen, viel van zijn wagen en kwam onder de wielen terecht. Hij moet onmiddellijk dood zijn geweest. In de „Ursula-kliniek" te Wassenaar is de achttienjarige scholier G. J. Runge uit Den Haag overleden. Hij verleende op het kruispunt HoutrustwegNiboerweg geen voorrang aan een bestelauto en werd aan gereden. Driekwart mijl ten noordwesten van Sta veren is gisteravond om ongeveer half negen een botter gezonken, nadat sleep bootkapitein A. J. de Groot uit Staveren de vier opvarenden, die tot hun middel in het water stonden, aan boord had ge nomen. De opvarenden waren allen studenten van de technische hogeschool in Delft, namelijk A. J Zijlstra, A. M. J. Bezu- jean, H. J. M. Bezujean en A. E. M. Frenskens. De vier studenten waren dinsdagmorgen met de meer dan veertig jaar oude botter „Eb en Vloed" uit Volendam vertrokken. De oude vissersboot had geen motor aan boord. De opvarenden zeilden over het IJssel- meer met de bedoeling in Staveren of Hindelopen binnen te varen. Dicht onder de Friese kust werd het schip door een stormbui overvallen, waarbij de boot lek sloeg en begon te zinken. Getracht werd nog de haven van Staveren te bereiken. Daarin slaagden de studenten niet, terwijl de boot vol liep. Met de sleepboot „Anja" voer kapitein De Groot uit om hulp te bieden. Het was hem onmogelijk de botter nog binnen te brengen. De studenten, van wie de heer Zijlstra als schipper dienst deed, stonden toen in de volgelopen boot tot hun middel in het watér. Kapitein De Groot nam hen aan boord en bracht hen heelhuids aan de wal. Eindhoven. Ir. A. Fettweis, thans ver bonden aan de Bell Telephone Company te Antwerpen is met ingang van 1 septem ber 1963 benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling der elektrotechniek om on derwijs te geven in de theoretische elek trotechniek. Advertentie Het leidingwater is in Nederland bijna overal hard. Het wordt opgepompt uit de grond en neemt dan bodemzouten mee, die het water veel te hard maken. Daardoor kan de waskracht van normale wasmiddelen niet volledig worden benut, en wordt het gewas sen textiel vaak stug. De enige oplossing zou zijn, om voortaan regenwater te gebruiken, maar wie in Nederland heeft nog een regen ton Castella orengt nu op een grandioze manier uitkomst. In haar laboratoria is een zacht- maker ontwikkeld, die het leidingwater zo zacht maakt als Meiregen. Deze zachtmaker draagt de naam Antical-3 en is toegevoegd aan het nieuwste Castella wasmiddel: Actief Blauw. De resultaten zijn opzienbarend. Met Castella Actief Blauw wordt 100was kracht ontwikkeld. In het meiregen-zachte sop wordt het goed veel schoner, en van stugheid is geen sprake meer. In massa moderniseren de vrouwen nu de wasdag: alom wordt Castella Actief Blauw gevraagd en enthousiast gebruikt 108-109. Zo gingen Quimbo en Tippie dan weer dezelfde kant op, die ze geko men waren; Quimbo even terneergesla gen als de burgers en soldaten van de stad opgelucht. Wat waren die stadsmen sen blij, dat de twee verdwenen! Blij was Quimbo helemaal niet, o nei Hij was zo graag de stad in gekomen, om daar wat te verdienen. Maar nu was zijn plannetje in duigen gevallen. Toen ze een eind van de stad weg wa ren, rustten ze een poosje uit; daarna klom Quimbo op een heuveltje en keek vat rond... 0, IK DACHT DAT HET LEUK MOEST ZIJN <r EEN OVER. C0W8WS V DAT IS Ml ETS EN CHINEZEN j WE MAKEN EK EEN OVER ONS ZELF POLLE PELLI E EN PINGO JA, NATUURLIJK MOET ER EEN STRIP IM ONZE KRANT! EEN KRAMT ZONDER TEKENSTRIP IS6EEN 60EDE KRANT! DIE LEEST NIEMAND EN EEN GOEDE' 1209-H. Bij het historische uit de Middeleeuwen daterende kerkje van Lions (Fr.) dat zal worden gerestaureerd indien daarvoor de nodige geldmiddelen beschikbaar komen, zijn enige historische ontdekkingen ge daan. Bij het verwijderen van een gedeel te van de pleisterlaag, waarmede de kerk muur was bedekt, vond men onder meer een zogenaamd Noormannen-poortje en enkele nissen, die misschien hebben ge diend als leprozenraampjes. Bij het verwijderen van een houten vloer ontdekte men enkele grafzerken, waarvan men evenmin het bestaan wist. De oudste nu gevonden gebeeldhouwde grafsteen dateert van 1608. Advertentie Voor zo'n cijfer is geblokt. Dat ging niet van zelf. van het huls met het carillon grote houtstraat 49 telefoon 20049 Chr. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw Pekela D. H. Biesma te Lisse. Tewetal te Harderwijk I. de Bruyne te Rotterdam-Centrum en J. J. Rebel te Haarlem-Noord-Santpoort Kulkenmoord. In Achterveld heeft een hond negenhonderd kuikens gedood. Inbreker. Een 38-jarige arbeider uit Rotterdam is door de politie in zijn woon plaats gearresteerd omdat hij zich talloze malen aan het plege' van inbraken zou hebben schuldig gemaakt. De man bekende dat hij in de afgelopen jaren in Rotterdam, Dordrecht en in andere plaatsen om en nabij de tweehonderd kraken en kraakjes had „gezet". Telexdienst. Met Ingang van 1 juli zullen twee nieuwe telexdiensten worden geopend, namelijk met Ceylon en de Fidji- eilanden. Autowrakken. De Amsterdamse politie wordt de laatste jaren in toenemende mate geconfronteerd met he' euvel van op straat staande autowrakken. In 1959 werden er 399 aangemeld, in 1962 735 en in de eerste vijf maanden van dit jaar maar liefst 542. Ontvangst. In de ridderzaal in Den Haag hebben enige honderden genodigden hun opwachting gemaakt bij de gouver neur van de Nederlandse Antillen, mr. N. Debrot en zijn echtgenote, voor wie de vice-minister-president, drs H. A. Kort hals, een ontvangst gaf ter gelegenheid van het verblijf van de gouverneur in Neder land. Brand. Het poeliersbedrijf Tiecke aan de Gronausestraat te Enschede, Is bij na geheel uitgebrand. Alleen de winkel bleef gespaard. De schade wordt op tien duizenden guldens geschat. Het bedrijf zou over enkele weken officieel worden ge opend. Onderscheiding Tot officier ln de orde van Oranje-Nassau is benoemd de heer J. J. H. van Rossum, voorzitter van het college van regenten van de rooms- katholieke stichting Insula Dei te Arnhem. Onderscheiding. De groothertogin van Luxemburg heeft benoemd tot officier de l'orde de mérite van het groothertogdom de heer G. Haitsma Muiier te Zeist, con sul honoraire van Luxemburg, wegens veertig jaar dienst als zodanig. De Rotterdamse recherche heeft een 34- jarige schipper aangehouden op verden king van verduistering in dienstbetrek king van een bedrag van 1900 gulden. Hij had het geld onder zijn berusting om lo nen en sluis- en havengelden te betalen. Advertentie DOET WONDEREN Het K.N.M.I, deelt mede: Midden op de oceaan is door drukstij- gingen een krachtig hogedrukgebied ont staan, dat zich langzaam in de richting van de Britse eilanden verplaatst. Tussen dit hogedrukgebied en een depressie op de Noordzee staat een vrij krachtige noorde lijke stroming die polaire lucht naar het zuiden voert. Verwacht wordt dat deze stroming zich morgen over ons land heeft uitgebreid, zo dat de wind bij ons van zuidwest naar noordwest ruimt. Het weer blijft over het algemeen vrij koel, terwijl opnieuw flinke opklaringen voorkomen. Kleine randsto- ringen kunnen tijdelijk enkele buien ver oorzaken. Een oceaanstroming die over de golf van Biscaje naar Zuid-Frankrijk koerste ver oorzaakte daar op uitgebreide schaal on weer. Zijn invloed reikt ongeveer tot Parijs, morgen bevindt deze storing zich in het gebied rond de Alpen. Maximum-temperaturen d binnen- en buitenland. ei. - s Neerslag: laatste 24 uur. 5 O 11 SU c Den Helder onbewolkt wzw 16 0 Ypenburg licht bew. wzw 18 0 Vlissingen licht bew. zw 16 0 Eel de onbewolkt zzw 18 0,1 De Bilt licht bew. zw 18 0 Twente onbewolkt zw 18 0 Eindhoven zwaar bew. zw 17 0 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 18 0 Helsinki zwaar bew. z 21 0 Stockholm regen wzw 18 35 Oslo regen windst. 16 8 Kopenhagen licht bew. wnw 17 2 Aberdeen regen n 3 Londen onbewolkt zzw 18 0 Amsterdam onbewolkt zw 18 0 Brussel zwaar bew. windst. 19 0 Luxemburg zwaar bew. 0 15 1 Parijs geheel'bew. windst. 19 0,3 Bordeaux zwaar bew. windst. 23 30 Grenoble licht bew. windst. 27 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn onbewolkt zzw 22 2 Frankfort zwaar bew. ono 18 2 München onbewolkt no 22 0 Zürich onbewolkt windst. 21 0 Genève half bew. windst. 25 0 Locarno half bew. windst. 26 0 Wenen onbewolkt n 26 0 Innsbruck onbewolkt windst. 26 0 Belgrado onbewolkt windst. 31 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Ajaccio onbewolkt on 26 0 Madrid regenbui zo 35 25 Mallorca zwaar bew. no 32 0 Lissabon licht bew. windst. 24 3 Vrijdag 28 juni Zon op 4.22 uur, onder 21.04 uur. Maan op 12.13 uur, onder 0.42 uur. Maanstanden 28 juni 21.24 uur eerste kwartier Hoog en laag water ln IJmulden Donderdag 27 juni Hoog water 7.50 en 20.16 uur. Laag water 3.27 en 15.45 uur. Vrijdag 28 Juni Hoog water 8.44 en 21.13 uur. Laag water 4.09 en 16.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 2