lEVTIETCTI J De wagon is weer binnen! 'T HOLLANDSE HUIS VAN DEN BERG T ransvaalbuurt krijgt meer recreatieruimte Henri Bende Medische verzorging tijdens het weekeinde Angst voor radio actieve straling bleek ongegrond B. Smaal gehuldigd bij het P.W.M. Grote activiteit van Haarlemse brandweer Nutsprogramma Hillegom Verpleegsters van „Kennemergaarde" ontvingen eigen woonruimte odeflitseo INFRARODE SAUNABADEN Ouders van emigranten Lissone Lindeman zuid-franse lente in nederlandse kamers Volop Jabo - Dubbel Bouclé - Verzet Bouclé PERSOONLIJKE LENINGEN AMSTERDAMSCHE BANK A TERDAG 28 SEPTEMBER 1963 HAARLEMS DAGBLAD OPREGHTE HAARLEMSGHE COURANT mm Festiviteiten in het Diakonessenhuis U.S.A., CANADA, AUSTRALIË en NIEUW ZEELAND m BENNEBROEK Brandje op Haarlems spoorwegemplacement Tijdens brandje in Haarlem Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Jubileum in huize Pius Beroepen naar Hillegom Jubilarissen bij Hin N.V. PLATENSPELER met versterker worden verstrekt door de financieringsmaatschappij MAHUKO N.V. in alle kantoren van de Examens Het dempen van de vroegere ha ven van het „Holland-Nautic"-com plex bij de Paul Krugerkade is thans grotendeels gereed. Enkele zwa re vrachtwagens voeren de laatste ton- nenvrachten zand aan en storten deze in het steeds kleiner wordende gat aan de zijde van de Spaarndamseweg. Een dragline helpt mee aan het gelijk maken van dit uitgestrekte terrein. Wanneer de ze werkzaamheden zullen zijn voltooid heeft de Transvaalbuurt er een aanzien lijke ruimte bij gekregen, die hoofdzake lijk gebruikt zal worden voor recreatieve doeleinden. Deze wijk is namelijk steeds verstoken geweest van een behoorlijke groenvoorziening. Op dit terrein, dat een oppervlakte heeft van ongeveer drie hec tare, wil men een wandelpark aanleggen. Ook is er gedacht aan een sportterrein, een vrije speelgelegenheid en een speel tuin. ge- fin- elui iig- ilijk tre- lks- be- Jent jep- Bon- hter s te aan- t te op mse de eni- ligt sol- lag- efa- noe- bij zon den „na- Van lam- t de aard jrien op- van i en om kke- de met ;loos nunt i om Advertentie (^XOCOOOOOOOiXOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOC volgens nieuwste methode, met vermageringsmassage. Gaarne vooruit bespreken. SCHOONHEIDSSALON ZIJLSTRAAT 73 - TEL. 10542 ocoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Maandag 1 oktober zal zuster Grietje Grit veertig jaar aan het Diakonessenhuis zijn verbonden. Door haar werk als wijk zuster is zij bij velen bekend. Dinsdag morgen van kwart voor tien tot elf uur is er gelegenheid haar geluk te wensen in de Zitkamer. Maandag 30 september neemt mejuf- irouw Van Heeren afscheid. Zij legt haar Krerk als medisch-secretaresse, dat zij zo- reel jaren heeft verricht, neer in verband met haar huwelijk en haar vertrek naar Australië. Maandagmiddag van drie tot vier uur kan men haar ten afscheid de hand drukken, .eveneens in de Zitkamer. Advertentie pro' eaan rrien ïiqué eids ijdag ;eko Sey- ïoofd anzi- lking agels i, in inke- idge- ngen voor i de Ban iord- lafri' ont- Brit- van •ordt. Een nieuwe reeks voordelige groeps reizen naar nu voor 1964 vastgesteld. C O NEERLANDS EERSTE REISBUREAU BURGELIJKE SAAND VAN HILLEGOM. GEBOREN: Ronaldus Wilhelmus, z. v. J. H. Rusman en C. J. v. d. Hulst; Isolde, 1. v. J. W. Kuchler en C. G Jürgens; Cor- lelia Wilhelmina, d v. A. J. van Rooden in W. Plevier; Embertus Petrus, z. v. A. Philippi en P. J. van Lierop; Wilhelmina Petronella Maria, d. v. Q. W. van Trigt en ff. A. Vermey. ONDERTROUWD: J. P. L. Everaardt in C. B. M. Hulsebosch; F. H. van Nieu- «zenhuizen en J. E. van Kampen; A. C. Hobyn en J. W. Metz. GETROUWD: C. Markus en B. J. Chau- iron. OVERLEDEN: J. van Leeuwen, 83 j., N. Lcoy wed. van G. van Nieuwpoort, 67 j.; M. de Gier 65 j. HAARLEM Artsen en tandartsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplege men, uitslui tend telefonisch, firma Mathot, tel. 11900. Ambulance dierenbescherming: tel. 12823 b.g.g. tel. 008. Dierenarts: G. Verhagen, Ant. Fokker laan 31, tel. 63070. Apotheken: Park Apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 50444; Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78, tel. 10500-10502; Apotheek Bosch en Vaart, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Zuider Sta tionsweg 12, Bloefnendaal, tel. 57458. Overveen: D. K. Heeringa, Militairen- weg 18, Overveen, tel. 56409. Aerdenhout zie onder de Heemsteedse doktoren. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, huysenlaan 18, Heemstede, tel. 43207. 52129 en zuster L. A. Molenaar, Camp- huysenlaan 19, Heemstede, tel. 43207. Apotheken: zie onder Haarlem. HEEMSTEDE Artsen: K. L. Kout, J. de Witlaan 23, tel. 38411 en J. Reurink, Aerdenhoutsduin- weg 8, Aerdenhout, tel. 42962. Beide artsen ook voor Aerdenhout. Wijkverpleegster: zuster G. Pomstra, Hugo de Grootlaan 15, Heemstede, tel. 37353. Tevens in de week van 28 sep tember tot 5 oktober (avonddienst). Apotheek: zie onder Haarlem. HILLEGOM Arts: J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts voor de Bollenstreek: J. K. Werkman, Hoofdstraat 322, Sassenheim, tel. 02532-7457. LISSE Arts: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Apotheek voor de Bollenstreek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, Lisse, tel. 02530- 3608. Arts: G. Manschot, Rijksstraatweg 34. tel. 6430. SANTPOORT Arts: M. Trooster. W. Danielslaan 14. Santpoort-station, tel. 8410 (02560). Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergerlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. ZANDVOORT Arts: P. Flieringa, Brederodestraat 1, tel. 2181. Wijkzuster: zuster A. M. Stiphout, Van Lennepweg 57, tel. 4294. Verloskundige: meiuffrouw G. Bokma, Sophiaweg 3, tel. 2816. Dierenarts: G. Verhagen. Anth. Fokker laan 31, Haarlem, tel. 02500-63070. Apotheek: Van zaterdag 28 september tot en met vrijdag 4 oktober na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondags dienst de Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 3185. Echter uitsluitend voor recepten-spoedgevallen. De dien sten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. HAARLEMMERMEER Nieuw-Vennep/Rijsenhout. Arts: Dun ning, Hoofdweg 1179, Nieuw-Vennep, tel. 02526-280. Badhoevedorp/Sloten. Arts: A. den Ou den, Pelikaanstraat 41, Badhoevedorp, tel. 02968-2368. Halfweg/Zwanenburg. Arts: D. H. Ho- ningh, Dokter Baumannplein 31, Half weg, tel. 02907-4405. Wijkverpleging: zuster Weeber, Yweg 127, Zwanenburg. Hoofddorp. Arts: B. v. d. Weetering, Hoofdweg 627, tel. 02503-6364. De Haarlemse brandweer heeft vrijdag middag binnen een tiental minuten een uitslaand' brandje geblust in een berg plaats op het spoorwegemplacement aan de Westergracht in Haarlem. Het vuur, dat waarschijnlijk door onvoorzichtigheid of door met vuur spelende kinderen is ver oorzaakt, werd met twee hogedrukstralen gedoofd. Een eveneens uitgerukte ladder wagen behoefde niet in actie te komen. Een paniekstemming heerste er van morgen omstreeks kwart voor zes in een research-laboratorium in de Gonnetstraat in Haarlem. Tijdens het blussen van in brand geraakte proefmonsters, die op een droogstoof in het laboratorium stonden, bleek dat op een op deze stoof staande bus de woorden „radio-actief gevaar" voor kwamen. De brandweerlieden, die met de blus sing bezig waren, maakten gebruik van perslucht-maskers. De commandant be vond zich echter in het laboratorium zon der masker. Hij had dus rook ingeademd, die wellicht radio-actief kon zijn. Ook de portier van het gebouw, een politie-agent en een der veiligheidsmensen van het be drijf hadden zich in het lokaal bevonden. Direct werden maatregelen genomen om zekerheid te krijgen of hier sprake was van radio-actieve straling. De emplo yé dié de droogstoof beheert, werd met spoed opgetrommeld. Deze kon echter de geruststellende mededeling doen, dat de bus met het opschrift in het geheel geen radio-actieve stoffen bevatte, doch slechts als vuilnisbak gebruikt werd. Het brandje zelf stelde weinig voor. Door een defect in het droogstoofje was de temperatuur te hoog opgelopen en was de paraffine in de proefpakjes, die te drogen lagen, gaan smelten en in brand geraakt. Het vuur was spoedig bedwongen. Advertentie Advertentie In een Boussac gordijn zit licht en leven van Zuid-franse flora. In Boussae zit veel wat het hart verwarmt en het oog behaagt. Om daarvan te genieten hoeft u niet verder te gaan dan uw eigen kamer. Met Boussac aan de vensters. Met zon in uw hart. de PARIS POUR VOTRE INTERIEUR Elke flat bestaat uit twee ruime kamers, een keuken en een toiletruimte, zodat hier telkens twee dames in kunnen worden on dergebracht. Voorts zijn de kamers voor zien van royale hang- en legkasten, plus Advertentie Vrijdagmorgen hebben directie, afge vaardigden van het personeel van de pompstations, watertorens, districtskanto ren en van het hoofdkantoor van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland in Bloemendaal de heer B. Smaal, inspecteur der pompstations en technisch hoofdambtenaar in algemene dienst, in aanwezigheid van zijn echtgenote en kin deren in het voormalig directiegebouwtje van het P.W.N. in Bakkum gehuldigd, in verband met het feit dat hij 25 jaar ge leden bij het P.W.N. in dienst trad. De directeur van he't P.W.N., ir. S. Kra mer, schetste de jubilaris als een man met vele verdiensten, waardoor hij van machi nist 3e klasse, hoofdmachinist-chef pomp station, opklom tot zijn huidige rang. Spreker prees zijn practische en theoreti sche leiding en zijn leerschool bij de koop vaardij. Namens de Provincie bood de directeur de jubilaris een geschenk onder couvert en bloemen aan. Ir. J. Mulder, hoofdingenieur van het P.W.N., de directe chef van de jubilaris, prees hem om zijn enthousiasme en ijver voor zijn werk, zijn hulpvaardigheid, vak manschap en de goede sfeer die hij steeds om zich heen wist te scheppen. Daarom wilde spreker de heer Smaal typeren als „algemeen technisch adviseur van het P.W.N." Ook mevrouw Smaal werd in de hulde betrokken. Daarna voerden nog het woord: de he ren B. F. C. Keesom namens het jubi leumfonds; G. van Reeuwijk, chef van het pompstation Bergen; B. R. Smit namens de personeelsvereniging en G. Terol na mens het personeel van de pompstations, werkplaatsen en districtskantoren, sports spraken nog de heer P. Kroon namens de oudere collega's van de tekenkamer en de heer P. L. Duinker namens de af deling terreinen. Alle sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken. De jubilaris sprak daarna een geestig dankwoord. Advertentie SPEK STRAAT 6 - TEL 16061 Verder alle soorten VLOERBEDEKKING van bekende merken GRATIS GELEGD A. W. v, GRAAS - Lange Veerstraat 25 - 33 - Telefoon 21379 - Haarlem De Haarlemse brandweer heeft het gis teren en vannacht nogal druk gehad met allerlei kleine hulpverleningen. Omstreeks half tien werd een televisie-mast verwij derd van een perceel aan de Vondelweg. De mast dreigde tengevolge van de krach tige wind van het dak te storten en le verde derhalve gevaar voor de voorbijgan gers op. Omstreeks twaalf uur werd een in brand geraakte teerketel op het bouwwerk voor de katholieke lagere technische school aan de Prins Bernhardlaan met koolzuur- sneeuw geblust. Om half twee werd in een perceel in de Colensostraat een ver plaatsbare oliekachel die in brand was ge raakt, met droogpoeder geblust. Een half uur later heeft de brandweer een zware tak van een populier verwij derd, die afgeknapt was en op een wo ning in de Kleverparkweg terecht was ge komen. Doordat de tak precies op de nok lag, was de schade gering. Twee minu ten later kwam een melding binnen van stormschade in Schalkwijk. In de Zweden- straat was een dakluik losgeraakt. Brand weerlieden zetten de zaak vast. Een brandende matras, die nabij de Slachthuisstraat tegen een in het Spaarne liggende woonark dreigde te drijven, werd door de bewoners geblust, zodat de uit gerukte brandweer niet behoefde op te tre den. In een perceel in de Kennemerstraat werd een stookverbod opgelegd, omdat bleek dat er koolmonoxyde in de kamer kwam tengevolge van een defect aan de schoorsteen. Tenslotte was de brandweer een bewoner van de Schalk wij leerweg, die zijn sleutel kwijt was, behulpzaam bij het betreden van zijn woning. De Maatschappij tot Nut van het Alge meen afdeling Hillegom heeft haar winter- programma gereed. Op woensdag 23 okto ber geeft de goochelkunstenaar Langeni een „One Man show". Zaterdag 23 novem ber geeft de toneelgroep Alliance een op voering van het blijspel „En krijgen is de kunst". Op 14 januari houdt mevrouw Ten Hagen-Verduyn een lezing met dia's over haar reis door Oost-Afrika. Op 18 februari is er een filmvoorstelling door de Sikkens lakfabrieken. Op 18 maart spreekt dr. ir. E. C. M. Roderkerk over „Natuurbe- beseherminig en recreatie in de Kennemer- duinen". Een opvoering door Alliance zal op een nader te bepalen datum het seizoen be- sluiten. Het Nutsbestuur zal voor deze avonden een aantal kaarten beschikbaar stellen voor de leerlingen der ULO-scho- len en hun leerkrachten. „We zijn allemaal zo verschrikkelijk blij, vandaag!". Deze uitlating van me juffrouw J. Helgering, directrice van „Kennemergaarde", het tehuis voor chronisch zieken in Santpoort, moet precies de stemming hebben weergegeven van haar en enige verpleegsters, nadat de heer H. de Boer, wethouder voor Volksgezondheid te Velsen, vrijdagmiddag aan drie leden van het verplegend personeel een eigen huissleutel had overhandigd. Deze gemoedelijke ceremonie vond plaats in één der zes flats van het nieuwe woonblok aan het Burgemeester Weertsplantsoen te Santpoort, die het gemeentebestuur voor het verplegend en huishoudelijk personeel van „Kennemergaarde" heeft willen reserveren. een vernuftig weggewerkte vaste wasta fel. De flats zijn eenvoudig gemeubileerd, ofschoon er wel een vaste vloerbedekking en een fleurige stoffering in werden aan gebracht. Het meubilair is met opzet zo sober mogelijk gehouden, waardoor de be woonsters in de gelegenheid worden ge steld dit naar eigen smaak aan te vullen en hier aldus haar persoonlijke sfeer te scheppen. Met het oog op de beperkte ruimte is sl.echjs .een kleirj .aantal belangstellenden van deze overdracht getuige 'gewëest, waarbij het gemeentebestuur door de wet houders. H. de Boeren J. van Leeuwen werd vertegenwoordigd. Zij werden door mejuffrouw J. Helgering als directrice hartelijk begroet, die vervolgens uitdruk king gaf aan haar bijzonder grote erken telijkheid ten opzichte van de diverse ge meentelijke instanties, welke het mogelijk hebben gemaakt dat „Kennemergaarde' thans over een dergelijk fraaie dependam ce voor het personeel mag beschikken. Spreekster vestigde er de aandacht op dat het in deze tijd, nu het zo uitzonder lijk moeilijk is verplegend personeel voor een inrichting aan te werven, van door slaggevende betekenis kan zijn wanneer de verpleegsters een gezellig, eigen home kan worden aangeboden. Strikt genomen kunnen zij hier ook een zeker recht op laten gelden, omdat het voor haar per soonlijkheid van het grootste belang moet worden beschouwd wanneer zij zich, na een gehele dag in de sfeer van een zieken huis te hebben doorgebracht, in een eigen, gezellige omgeving kunnen terugtrekken en ontspannen. Het kan niet anders of dit alles moet de sfeer op „Kennemergaarde gunstig beïnvloeden, hetgeen uiteindelijk ook de patiënten weer ten goede komt. Vandaar dat mejuffrouw Helgering het ge meentebestuur voor een dergelijke ruime blik zo buitengewoon dankbaar was. Op 4 oktober herdenkt de eerwaarde zuster Mattea de dag waarop zij 50 jaar geleden toetrad tot de Congregatie der Zusters Fransiscanessen van de H. Elisa beth te Breda. Al deze jaren heeft zij de bejaarden gediend. In Huize Pius heeft men niet minder dan 32 jaren van deze zorg mogen genieten. Het jubileum wordt op 13 oktober gevierd. De wijkkerkeraad-noord der Ned. Herv. Kerk in Hillegom heeft in de vacature Ds. J. Veenendaal, die naar Haarlem is ver trokken, een beroep uitgebracht op Ds. J. Bronsgeest Ned. Herv. predikant te Hans- weert (Zld.). Advertentie Twee achtereenvolgende dagen is er feest gevierd bij de Kousenfabrieken Hin N.V. Op donderdag 26 september herdacht de heer F. J. Mondriaen het feit, dat hij veertig jaar als chef van het magazijn aan het bedrijf was verbonden/ De heer A. Schutte vierde vrijdag 27 september zijn zilveren jubileum als cottonbreier. De jubilarissen werden met hun fami lieleden in de recreatiezaal van het be drijf ontvangen, waar directie, bedrijfslei ding, chefs en collega's hun waardering voor de prestaties van beide jubilarissen in verscheidene toespraken tot uiting brachten. Van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid ontvingen zij een oorkonde. Directie, chefs en collega's zorgden voor aardige en waardevolle cadeaus. Advertentie Een 40-jarig jubileum-aanbieding van VAN DEN BERG Een prachtige Prachtige weergave. Toonregeling. voor 98.50 No. 1 op Televisie- en Radiogebied ZIJLSTRAAT 87 - TEL. 11110 Confectieshows zijn daarom alleen al plezierig omdat ze vertoond worden door mannequins met gewone maten en niet zoals dat met coutureshows het geval is door uitsluitend broodmagere wezens met wie de doorsnee Neder landse vrouw geen enkele overeen komst vertoont, noch wil of kan verto nen. Hoeveel moeite kost het een vrouw met maat 44 niet zich te zien in een creatie gedragen door een manne quin die de maat 36 nauwelijks haalt. Dat magere ligt ons nu eenmaal niet. Op confectieshows wordt ook aan de grote maten gedacht. OP DE MODESHOWS van Vroom en Dreesmann, die deze week dinsdag en vrijdag driemaal per dag werden ge houden, zelfs bijzonder. Er liepen slechts twee uitgesproken kleine maten mee, de overige vier mannequins had den de maten 40 tot en met 46. Tot onze grote voldoening heeft men nu eens niet laten zien hoe „goed" een grote maat eruit kan zien in een trui. Hoe mooi een trui ook is, hoe goed hij ook past, gezettere vrouwen kunnen zich er beter niet mee vertonen, hij maakt hoe dan ook dikker. Vrouwen met een teveel aan centimeters kleedt V D in afkledende eenvoudige pak jes, in gladde jurken zonder taillenaad; ze vallen op door- hun kleur of door een enkele versiering aan hals of zoom. Of in een rok met eroverheen een blouse. Voor 's winters „in huis" een warme, voor 's avonds een van zijde. MAAR OOK DE TIENER komt aan haar trekken bij V D. Een speciale plaats in de tienercollectie nemen de uit één stuk geweven wollen jurkjes in, van wit gecombineerd met grijs en rose, of cognac, verwerkt in blokmo- tieven op de heup of in een streep langs de zijkant. Bijzonder flatteus en origineel. MO*llV(*ANC«* Advertentie Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 AMSTERDAM (Gem. Un.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen wiskunde en naturwetenschappen: B. W. van der Krogt (Haarlem).

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 5