Bedrijfsleven in Haarlem wordt nu geteld en straks gewogen Economische ketens zo sterk als zwakste schakels In Haarlem bijna f 27.000,- voor de vluchtelingenhulp LIJN Haarlems Speeltuin Verbond gaat vijfde lustrum vieren TAXI 13000 DE NIEUWE Voorbede per telefoon 22 1 77 Autohandelaar uit Haarlem houdt twee maanden gevangenis STOKVIS Velserpont wordt weldra verplaatst Kerstgroeten voor militairen overzee Burgerlijke stand van Haarlem WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Ketens Makkelijk Dag en nacht bereikbaar Wat nu? Toekomst Bloemendaal: f 5500,- Bennebroek: f 3006.- Zandvoort f 7654,24 Leo van der Vlugt is 50 jaar lid van HBC Oriënteringsrit van 65 km ïV L IrtÉBÉWB» TV 5639 UHF f. 1098.—' Probleem Vondelkwartiernu gauw van de baan Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 Nutsspaarbank geeft inleggers volgende week een attentie Receptie Speeltuin in Schalkwijk Jubileumacties Nog vier kanshebbers in damtitelstrijd Damclub VKD versloeg Sportief met 12-8 Zeldenthuis was de beste rijder van Bollenstreek (Van een onzer redacteuren) Met een telwoede waarvan het resultaat vaststaat, maar het gevolg nog lang niet te overzien is, zijn statistici in heel Europa uitgezwermd in dorpen en steden, op straten en pleinen om te turven. Alles wat een bedrijf genoemd kan worden, of het nu een schildersconcem van een eigen baasje is of een gloeilampen fabriek met tienduizenden werknemers, alles wordt geteld. Het Centraal Bureau voor de Statistiek in Den Haag heeft een afspraak gemaakt met de andere statistiekbureaus in het gebied van de Euromarkt en dat is dan ook de reden dat tal van Haarlemmers, het zijn er zo'n 6.100, een vernuftig ontworpen formu lier in de bus hebben gekregen met het verzoek na een uurtje studie het „naar waarheid ingevuld" in een envelop te doen. Niet meer en niet minder. Men denke daar niet te licht over: straks zal in de vergadering van ministers aan de hand van-de-nooit-liegende-cijfers worden aangetoond, dat er in Nederland een overstelpend aantal koekehakkers woont. Dit probleem zal men dan in de Eolitiek moeilijk tot oplossing kunnen brengen, maar met overgangsregelingen an men veel bereiken. Ook mag men niet denken, dat mensen die met ingenieus ontworpen vrageplijsten het bedrijf opgaan op papier willen heb ben, wat iedereen al lang weet. Statistici tonen met hun vragenlijsten niet aan wat iedereen al lang weet, sterker nog: zij tonen aan dat zij precieser en beter weten. In feite betreft deze telling van alle be drijven in ons land niet zo zeer het bur gerlijk gelijk tegenover het ambtelijk ge lijk en nog minder het politieke gelijk in het Europese vlak. Het gaat om de stand van zaken hier en nu en de mogelijkhe den, die er in Europa zijn om met be standdelen grond, kapitaal en arbeid een welvaartscocktail samen te stellen, die veel weg heeft van de Amerikaanse. HET GAAT ER NIET ALLEEN om hoeveel schakels de kettingen van de be drijfstakken in ons land tellen, maar ook en vooral hoe sterk die schakels zijn. Hoe de drie strengen, waar iedere economische kabel uit bestaat in leder bedrijf in elkaar gevlochten zijn, want alleen zo kan men er achter komen hoe het in Nederland in het algemeen er voor staat. Dan gaat de wet van de grote getallen spreken en dan rolt de grootste gemene deler uit de bus. In feite een theoretisch gegeven, maar toch nog wel te hanteren en nuttig bij het uitzetten van doeleinden in de politiek. Met dit grote belang voor ons land en ▼oor de Euromarkt voorop en het belang van Haarlem daar onmiddellijk achteraan is de telling in Haarlem op touw gezet. De betrokkenen hebben de formulieren in de bus gekregen en maandag is men be gonnen met het ophalen van de papieren. Het resultaat valt niet zo mee. De men sen hebben niet geweten wanneer de tellers langs zouden komen en vaak krijgt men dan ook de boodschap, dat het nog moet gebeuren. Op 4 november komen de tellers weer langs en voor heel lastige gevallen. WAT MOET ER NU gaan gebeuren? Zoals het ons op de dienst voor Economi sche Zaken en Statistiek van de gemeente werd verteld ls het nogal eenvoudig: men vult het formulier in en laat het liggen tot er een teller van de gemeente belt. Die geeft men dan de gesloten envelop mee. Deze wordt door de dienst doorge zonden naar Den Haag. Pas op het kantoor van het C.B.S. wordt de envelop geopend. Men heeft deze maatregel getroffen om geheimhouding te garanderen en op deze wijze elke in- dentificatie van een bepaald bedrijf on mogelijk te maken. Wat is het doel van de telling? In het kort komt het er op neer dat men in zicht wil hebben in de omvang en capa citeit van de bedrijvigheid in ons land en dat men daarnaast wil weten hoe de ze bedrijven bemand zijn en georgani- niseerd. Voor wat betreft het personeel wil men dan weten hoe de leeftijdopbouw, de organisatie en de verdeling mannen- vrouwen is, met als bijzonderheid, dat men ook wil weten of deze vrouwen ge huwd zijn of niet. De gescnooldheid van het personeel is eveneens een belangrijke factor. Advertentie Cassatieberoep verworpen (Van onze correspondent De Hoge Raad heeft een door een 52- jarige Haarlemse autohandelaar ingesteld cassatieberoep tegen een arrest van het Amsterdamse Hof verworpen. De man was in Amsterdam veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en een ontzeg ging uit de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. De autohandelaar werd schuldig bevon den aan het rijden onder invloed, waar voor hij door de Haarlemse politie was aangehouden. Dit aanhouden ging met heel wat moeilijkheden gepaard, doordat de autohandelaar zich hevig verzet had. Ook deze weerspannigheid nam het Hof in aan merking bij het vellen van het vonnis. De rechtbank in Haarlem had bij de eerste behandeling van deze zaak alleen de weerspannigheid bewezen geacht en de autohandelaar daarvoor veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf WAT KAN MEN NU beginnen met de resultaten van zo'n telling? De mogelijk heden zijn legio, ook al zal het nodig zijn er een jaar op le studeren. Men kan zien welke bedrijven met elkaar een concern vormen of een andere vorm van samen werking hebben gevonden, men kan zien wat de toekomstige behoefte zal zijn aan vakmensen en voor welke categorieën die vraag zal stijgen en voor welke deze zal dalen. Aan de hand van de volkstelling 1960 heeft men reeds uitgerekend wanneer de veteranen in het arbeidsleger afgelost moeten worden door jongere lichtingen. Het is mogelijk bij benadering vast te stellen hoe groot in de toekomst de wer kende groep tussen vijftien en vijf en zes tig jaar zal zijn. Deze groep moet na melijk het geld verdienen voor de jonge ren, de ouderen en de niet-werkende vrou wen. NU AAN DE HAND van de bedrijfstel- ling kan men zien waar de knelpunten in de arbeidsvoorziening thans liggen en waar zij in de toekomst komen. Deze ten- denzen zijn van groot belang bij het uit zetten van de welvaartspolitiek. Niet al leen voor onze regering, maar ook voor de Europese instanties. Zelfs mag men in dit verband het belang van de Haarlemse bur ger en van het gemeentebestuur niet on derschatten. De tellingen leveren tenslotte een resul taat per stadswijk op. Daaruit kan men aflezen of het mogelijk en nodig is om bepaalde bedrijven vanuit het centrum naar de buitenwijken te verplaatsen. Ver der is het mogelijk om zich een beeld te vormen van hét assortiment, dat de win kels de Haarlemse kopers bieden en of er plaats is voor nog meer zaken in een zelfde branche of dat men gespecialiseerde zaken een vestigingsvergunning moet ver lenen. Al deze dingen bepalen uiteindelijk het aanzien van een stad en haar bewo ners. Zo ook van Haarlem. Het is daar om in het belang van allen die op de een of andere wijze bij de handel en nijver heid betrokken zijn om het formulier in te vullen. Het vergt wellicht weinig van de fantasie zich voor te stellen, dat deze inventarisatie in feite niets meer, maar ook niet minder, is dan het opstellen in slagorde van de bedrijven in Europa om hun krachten te meten met de industrie in de Verenigde Staten. Wil men een slag orde formeren dan zal men de koppen moeten tellen. Met het koppen tellen is men nu bezig. De slag om de afzet mark ten zal niet zo heel lang meer op zich la ten wachten. En dan is ieder bedrijf en iedere man hard nodig. Advertentie Veel geld, heel veel geld is er dinsdag middag door de handen van tien U.V.V.- vrijwilligsters in Haarlem gegaan tijdens het sorteren van de giften, die maandag avond tijdens een bliksemcollecte voor de vluchtelingenhulp in Griekenland door 800 collectanten in Haarlem werden ingeza meld. Van drie tot zeven uut zijn de vrijwil ligsters bezig geweest met het sorteren. Om half acht namen medewerksters van de Twentse Bank het over. Met behulp van telmachines begon men aan de „finale." Om half tien kon de stand van Haarlem worden bekend gemaakt: een bedrag van 26.850,59 was het resultaat van de blik semcollecte. Nog deze week staat er gelegenheid voor degenen die geen giften ten bate van de vluchtelingen hebben gegeven, deze in de collectebus bij de U.V.V., Grote Houtstraat 142 (Proveniershuis) in Haarlem te depo neren of te storten op girorekening 999 ten name van de Stichting Nederlands Comité Vluchtelingenhulp 1963 in Amster dam. De inwoners van Bloemendaal en Ben- nebroek hebben hun steentje aan de blik semactie voor vluchtelinenhulp in Grie kenland bijgedragen met bedragen van respectievelijk 5500.- en 3006.-. In de gemeente Bloemendaal werd het bedrag door een zeventigtal vrijwilligers, onder wie leden van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond, opgehaald. De heer J. C. M. Laane uit Overveen, die belast was met de leiding van de ac tie in Bloemendaal, deelt mee, dat men de bewoners in de afgelegen villawijken in dit korte tijdsbestek en door de duisternis niet heeft kunnen bereiken. De heer Laane ver wijst hen naar het gironummer 999 van de vluchtelingenhulp. In de gemeente Bennebroek, waar de burgemeester, de heer D. van der Hoop van Slochteren, de leiding had, waren 50 dames die zich beschikbaar hadden gesteld om de zakjes met giften van de huizen op te halen. Onder hen waren leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond en de R.K. Vrouwenbond. De Actie Vluchtelingenhulp is ook in Zandvoort een klinkend succes geworden. Ruim 180 vrijwilligers zamelden een be drag van 7.654,24 in. De heer Leo v. d. Vlugt is vijftig jaar lid van de sportvereniging HBC en zal zondag vóór het begin van de competitie wedstrijd HBC-Celeritudo worden gehul digd. Na afloop van dit treffen volgt in het clubgebouw „De Toekomst" een recep tie. De thans 62-jarige heeft zich in die halve eeuw voor HBC zeer verdienstelijk ge maakt. Eerst als actief voetballer en daar na in verschillende andere functies. Twaalf jaar (van 1916 tot 1928) heeft hij in het eerste elftal van de gecombineerden de spilplaats bezet. Het was in de periode van Frits en Toon Mooren, Leo en Jan Warmerdam, Tinus v. Deursen, Henk Juf fermans en van zijn broers Jan en Henk v. d. Vlugt. Eenmaal werd Leo v. d. Vlugt gekozen in het nationale RKF-elftal voor de strijd tegen Duitdland (1-1) in Essen. Na zijn actieve loopbaan als voetballer is hij HBC trouw gebleven en heeft zich op alle mogelijke manieren contributie ophalen, controleur (al meer dan 25 jaar), lijnen trekken etc. voor zijn club ver dienstelijk gemaakt. Ook is Leo v. d. Vlugt, die het lidmaatschap van verdien ste bezit, nog enkele jaren bestuurslid ge weest van HBC. M.A.C. „Haarlem en Omstreken" houdt komende zondag een oriënteringsrit voor motoren en automobielen. De lengte van de rit bedraagt ongeveer 65 km. De start van de eerste twee deelnemers is bepaald op 1 uur van café-restaurant „Kennemer- land" aan de Rijksstraatweg in Haarlem af. Advertentie presenteert "f"1 ERRES TV: voor wie een toestel méér betekent dan kijkglaasJe-kiStje* knopje. ERRES TV kijken: voor wie televisie zien méér is dan poppetje- gezien-kastje-uit. Kortom: de nieuwe lijn in ERRES televisie 1964 spreekt U als meer eisende kijker aan. De nieuwe lijn in vormgeving: fraai-funktioneel en modern elegant. De nieuwe lijn in technisch denken - in verschillende ERRES TV-toestellen zijn nieuwe vondsten verwerkt, zoals: beeldvergroter en afstandsbediening, ingebouwde transistorradio, foto-elektrisch oog en automatisch afstemgeheugen. Kies ERRES-visie op de toekomst! Het Haarlems Speeltuin Verbond in Haarlem bestaat op 4 november 25 jaar. In het kader van de jubileumviering heeft het bestuur van het verbond een aantal festiviteiten voor jong en oud georganiseerd die op vrijdag 25 oktober beginnen. Dan zal in het Concertgebouw een muzikale variété-parade onder leiding van de heer D. („Truxini") Vrolijk plaats hebben. Aan de parade werken onder anderen mee: Jacques Schutte, piano, Klaas Koo- men, imitator: Annie Palmen, radio- en t.v.-soliste; Rita en Coen Corita, muzi kale parodisten. Na de muzikale parade is er tot twee uur 's nachts gelegenheid tot dansen onder leiding van de heer R. v. d. Berg. Voor de kinderen van zeven tot 14 jaar is er feest op 31 oktober: de vertoning van de kleurenfilm „Assepoes ter" (Nederlands gesproken) in het Rem- brandttheater. Er zijn twee voorstellingen die respectievelijk om 9 uur en half twaalf beginnen.Totaal 1800 kinderen van de speel tuinafdelingen zullen naar deze film, waar voor de kaarten al zijn uitverkocht gaan kijken. Tijdens het tellen van het geld voor de vluchtelingen in het U.V.V.- gebouw in Haarlem, werden er bak ken vol klein geld „verwerkt". Zoals wellicht bekend, wordt binnenkort het pontveer over het Noordzeekanaal in Velsen opgeheven en verplaatst in wes telijke richting. Op de plaats waar, vóór het bestaan van de Velsertunnel, de spoor lijn liep, is een weg aangelegd die nu bijna gereed is. De nieuwe route is ontworpen om de bruikbaarheid voor het lokaal verkeer te verhogen; zij verbindt de belangrijkste woonkernen aan weerszijden van het Noordzeekanaal. Rijkswaterstaat wil proberen het veer op de avond van 1 november te verplaat sen, maar mogelijk wordt deze datum nog wat opgeschoven in verband met het ge reed komen van de voorbereidende werk zaamheden aan wegen etc. Op de avond van de verplaatsing zul len beide veren van half tien tot half elf in bedrijf zijn. In dat uur zal de beweg wijzering worden verplaatst. Advertentie De dienst Welzijnszorg Leger organi seert, evenals vorige jaren, in samenwer king met de dienst Ontwikkeling, Sport en Ontspanning der Koninklijke Marine een kerstgroetenactie voor familieleden van die militairen die tijdens de Kerst dagen in Suriname of de Nederlandse An tillen verblijven. Van elke groet wordt een grammofoonplaatje gemaakt. Deze grammofoonplaten worden op de Kerst dagen aan de betrokkenen uitgereikt. Familieleden, die van deze gelegenheid gebruik wensen te maken, dienen zich in verbinding te stellen met het Protestants Militair Tehuis, Jansweg 34, Haarlem, telefoon 20029, waar op maandag 4 novem ber, 's middags van halftwee tot drie uur, de groeten van degenen die zich daarvoor hebben opgegeven, zullen worden opge nomen. De Nutsspaarbank Haarlem en haar bij kantoren te Haarlem, Heemstede, Hillegom en Zandvoort zullen Wereldspaardag vie ren met de uitreiking van een fraaie ka lender aan ieder die een Inleg doet in de week van 28 oktober tot en met 1 novem ber. De kalender is gewijd aan werken van Frans Hals en voorzien van een toelich tende tekst door de heer H. P. Baard, di recteur van het Frans Halsmuseum. Ook de jeugdspaardertjes ontvangen een extra verrassing. Voor de oudere kinderen zijn er aardrijkskundige plaatjes, die bij het onderwijs kunnen worden gebruikt, en de jongeren ontvangen een boekje met bijbehorende illustraties over „De domme Houtduif". Op 16 november tenslotte worden er twee toneelvoorstellingen in de Concert zaal gegeven van „Dikkertje Dap" door het Stichts Jeugd Toneel onder leiding van de heer Goudriaan. Deze voorstellingen be ginnen om een uur en half vier. De officiële viering van het vijfde lus trum geschiedt op zaterdag 2 november. Dan zal in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann in Haarlem door het bestuur worden gerecipieerd van drie uur tot half vijf. De geschiedenis van het verbond begint op 4 november 1938 toen een aantal speel tuinverenigingen zich aaneensloot in het Verbond van Haarlemse Speeltuinvereni gingen. Deze zelfstandige federatie werd in 1956 versterkt toen de verenigingen beslo ten zich als afdelingen van het Haarlems Speeltuin Verbond in te spannen voor ge leide speelgelegenheden voor de Haarlem se jeugd. De enige vereniging die zich hier van distancieerde en nog niet is aangeslo ten bij het H.S.V., is het Vondelkwartier. Na jaren van moeilijkheden en conflicten wacht men reeds geruime tijd op de bin dende uitspraak van de zogenoemde „com missie van drie". In de gang van zaken zit nu schot, want, zo vertelde de voor zitter van het H.S.V., de heer R. Cats, dins dagmiddag tijdens een persconferentie, binnen zeer korte tijd zal aan deze contro verse een einde komen. De oudste speeltuin van Haarlem is het Oosterkwartier. Deze werd reeds op 16 september 1925 opgericht door de heer W. Klaren (zoon van de speeltuin-stichter U. J. Klaren uit Amsterdam) en de heer Ophuysen. Het verbond dat 2400 leden heeft, bestaat nu uit 17 afdelingen, 20 speeltuinen en elf clubhuizen, waarvoor over 't jaar 1963 een subsidie van f 83.700,- is uitgetrokken. Dit werd mogelijk door de samenwerking met de gemeente, de sectie speeltuinen van de Haarlemse Raad voor de Jeugd en in over leg met de zusterorganisatie, de Rooms- Katholieke Vereniging voor het Gezin. In mei of juni 1964 hoopt men, samen met de Stichting Schalkwijk, in Schalk wijk een nieuwe speeltuin in gebruik te nemen. Een stuk grond werd drie maan den geleden door de gemeente aangewe zen. Om de financiële pot te sterken, nodig voor de viering van het jubileum, is onder andere een olieboilenactie gehouden op de zaterdagen 5, 12 en 19 oktober. De netto winst bedroeg f 1340,- opgebracht door de verkoop van maar liefst 23.000 oliebollen. De speeltuinvereniging Te Zaanen zal za terdag 26 oktober haar best doen om olie bollen aan de man te brengen. BEVALLEN van een zoon: 21 okt.: D. iïofland-Pletting; J. Koppen-De Jager, T. F. Leijen Hofman, Z. Schemmekes-Riet- man, 22 okt.: E. Walraven-Ten Broek. BEVALLEN van een dochter: 16 okt.: M. Teeuwen-v. Norden, 21 okt.: J. Smeenk- Middelkoop, D. E. J. Dijkhuis-Joosten, M. C. van Kouteren-De la Leeuwe, S. C. M. van Bruggen-Van Maare. ONDERTROUWD: 22 okt.: R. Zijlstra en A. M. Kloos, P. C. Pieket Weeserik en H. Prins, C. de Baan en A. H. M. Lin- schoten, J. Overbeek en C. van Meeuwen, H. W. J. van den Braak en M. Rutte, J. C. Klinkenberg en C. van den Berg, G. B. Kerkhoff en A. Mulder. GEHUWD: 22 okt.: J. J. de Graaf en A. M. T. Rooijers, F. Roosen en G. A. Wesselius, J. de Langen en E. H. Schilp, P. R. Stojan en M. J. van Weeren, A. D. Zinkstok en A. Visser, J. J. Hansen en T. W. R. v. d. Does. OVERLEDEN: 19 okt.: J. C. M. van van Maanen-Henning, 70 j., Raamvest; 20 okt.: H. A. M. Jansen, 9 mnd., Kam perlaan; E. J. van Akker-Tervoert, 71 j., v. Oosten de Bruijnstr.; M. van Roijen- Strijker, 37 j., Pres. Steijnstraat; 21 okt.: C. A. M. Rolvers, 3 dagen, v. Kinsbergen- plein; H. C. Box-Kroeze, 77 j., Kemp straat; G. J. Schiering-Van Musscher, 88 j., Bakenessergracht; H. Snijder-Schaap, 90 j., Linnaeuslaan; J. H. F. Möller-Schol- tens, 78 j., Hazepaterslaan. Door enkele verrassende uitslagen is de spanning in het toernooi om het persoon lijk damkampioenschap van Noord Hol land volledig teruggekeerd. H. Laros moest weliswaar in W. v. d. Sluis een gelijk waardige tegenstander erkennen, met als resultaat een puntenverdeling, doch door zijn afgebroken partij met H. Veenstra in winst om te zetten, continueerde hij zijn leidende positie. Op zijn beurt moest W. v. d. Sluis een punt afstaan aan J. v. Hal, die zich uit stekend verweerde en remise afdwong. Een mooi staaltje van broederhulp, want daar door kreeg zijn broer N. v. Hal, na een overwinning op J. Verhey, nog een reële kans op de tweede finaleplaats. J. H. Beeke smaakte het genoegen de lastige tegenstand van A. den Doop te doorbreken en winst op te eisen, maar in zijn partij met C. Westerveld kwam hij tot tweemaal toe in een verloren positie. Onbegrijpelijk was het, dat Westerveld door enkele zwak ke zetten zijn voordeel volkomen prijsgaf en genoegen nam met remise. De overige partijen resulteerden in: Ko- ring-Verhey 2-0; Veenstra-Westerloo 1-1; Dukel-G. Westerveld 0-2; C. Westerveld- Belien 2-0; J. v. Hal-Grooteman 0-2; v. Westerloo-G. Westerveld 1-1; Veenstra- Koring 1-1; Belien-Grooteman 0-2. Zaterdag 26 oktober wordt in Uitgeest de sluitingsronde gespeeld, die in verband met het gedrang aan de top van de rang lijst een spannend verloop tegemoet gaat De top van de ranglijst vertoont het vol gende beeld: 1. H. Laros 20 uit 13. 2, 3 en 4 J. H. Beeke, N. v. Hal en W. v. d. Sluis elk 18 uit 13 en 5 A. den Doop 14 uit 13. Het programma voor de laatste ronde brengt tegenover elkaar. Grpoteman-Ver hey; Belien-Westerloo; Den Doop-Laros v. d. Sluis-N. v. Hal; Beeke-Dukel; C. Westerveld-Veenstra en J. v. Hal-Koring. Naast damclub Heemstede, die na vijf wedstrijden nog steeds ongeslagen is, blijkt ook VKD ernstig te streven naar het kampioenschap eerste klasse van het dis trict Kennemerland. In zijn uitwedstrijd tegen damclub Sportief in IJmuiden boek te VKD een zeer verdienstelijke 12-8 zege, een overwinning die nog duidelijker naar voren komt als men bedenkt dat deze werd behaald op de kampioen van het jaar 1962. Damclub Santpoort blijft eveneens moe dig volgen, getuige zijn 12-8 overwinning op BDC. Heemstede deed wat van hem verwacht werd en klopte 't Oosten met 15-5 in eigen omgeving. De reserves van de Haarlemse damclub lieten in Hillegom een steekje vallen en keerden met een 11-9 nederlaag huiswaarts. Voor Hillegom betekende deze uitslag de eerste punten in deze competitie. KNC schijnt genezen van een inzinking, want HDC III, vanouds een lastige tegenstander, werd met 15-5 op de knieën gebracht. De leiding berust nog steeds bij dam club Heemstede met 10 uit 5, gevolgd door VKD 9 uit 5 en Santpoort 8 uit 5. De nek aan nek race tussen VKD II en Zandvoort in de tweede klasse van het dis trict Kennemerland, zal nog wel even voortgang vinden nu het treffen tussen beide kampioenspretendenten in een 10-10 gelijkspel is geëindigd. In deze klasse moest Santpoort II met 8-12 zijn meerdere erkennen in Sportief II, terwijl Heemstede II een 18-2 monsterzege boekte op Spor tief III. In deze afdeling leiden VKD II en Zand voort met elk 5 uit 3, gevolgd door Heem stede II met 4 uit 3. De jonge Sassenheimer Ton Zelden thuis was in het recente wegseizoen de succesvolste en regelmatigste renner van de Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" in de open koersen. Hij bleef zijn concurrenten in het prestatieklasse- mei 1 veruit de baas. De eindstand luidt: 1. T. Zeldenthuis 149 nt.; 2. L. v. d. Berg 118 pnt.; 3. en 4. S. v. d. Ham en W. Aarts 95 pnt.; 5. J. Aarts 84 pnt.; 6. Harry van Lierop 67 pnt.; 7. C. Stroombergen 54 pnt.; 8. C. Oele 41 pnt.; 9. C. Boot 39 pnt.; 10. J. Geilings 36 pnt. In het klassement om de baanbeker, waarvan de stand pas aan het eind van het jaar opgemaakt wordt, heeft Wim Aarts momenteel met 33 punten de leiding. De rangschikking is verder: 2. C. Boot 23 pnt.; 3. C. Oele 19 pnt.; 4. L. v. d. Berg 13 pnt.; 5. J. Aarts 12 pnt.; 6. C. Stroombergen 7 pnt.; 7. S. v. d. Ham 3 pnt. In het clublokaal „De Beurs" te Lisse vindt dinsdagavond 5 november de prijs uitreiking plaats van de competitie om de ,.Metz"-beker en de najaarscompetitie. Aanvang acht uur.

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 4