„D'r is telefoon voor U" -UITGAAN IN HAARLEM DE PROGRAMMA'S Pacificatiecommissie schort werkzaamheden op Waarom geen maatregel tegen Veronica en TV-eiland NEGEN MUZEN Theater Jaarboek 1962-'63 verschenen SBIM VRIJDAG 31 JANUARI 1964 9 Van Casteren filmde telefoonontwikkeling Johnny Hallyday laat Sylvie niet beledigen Het Nationale Ballet Elvis Presley schenkt jacht van Roosevelt Concert te Haarlem door acht mannenkoren Senatoren vragen: Ida W asserman beste actrice, Guus Her mus beste acteur, „Cyrano de Bergerac' beste stuk M. W nabeschouwingen Majoor Barbara „Jeugd Actief' MUZIEK JAZZ TONEEL AMATEURTONEEL GABARET VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN J. Damshuizer De radio geeft zaterdag Televisieprogramma Voor de tweede maal heeft de Amsterdamse cineast Louis van Gasteren zich bezig gehouden met het onderwerp telefoon. Zijn eerste prestatie, „Warfum 220562", hing samen met de automatisering van het Nederlandse net. Die werd twee jaar geleden in dat Groningse plaatsje voltooid. Gisteren is in het Metropole-Tuschinski-Theater in Den Haag in première gegaan zijn nieuwe film „D'r is Telefoon voor U", een bijna drie kwartier durende film, eveneens in opdracht van de P.T.T. gemaakt. HET IS NIET eenvoudig de opzet te be schrijven waarvan de filmer is uitgegaan. Hij had natuurlijk door het vrij gecom pliceerde technische onderwerp een groot aantal moeilijkheden te overwinnen. Op drachtgevers in dit genre plegen niet te weten wat zij willen. Het moet een film worden waardoor een breed publiek een heldere voorstelling krijgt van het object in zijn werkwijze en betekenis. Maar an derzijds moet ook de specialist volledig aan zijn trekken kunnen komen. Anders volgt er onvermijdelijk een veto. Waar de journalist een onafhankelijk intermediair tussen de specialist en de leek kan zijn als een soort half-specialist, moet de cineast steeds genoegen nemen met een afhanke lijkheid van de specialist. Dat heeft ook de kwaliteiten van „D'r is Telefoon voor U" bepaald, een wat rommelige en daar door teleurstellende documentaire, die veel informatie verschaft, maar ook voor de leek teveel vragen openlaat. Johnny Hallyday, Frankrijks twistkam- pioen, heeft zich binnen enkele weken twee maal voor de politierechter moeten verantwoorden. Gisteren verscheen hij naar aanleiding van een door medische attesten geïllustreerde klacht, dat hij kortgeleden drie mensen, onder wie een dokter bloedneuzen, blauwe ogen en ander letsel zou hebben toegebracht. Johnny, die bij zijn televisie-interviews zo'n zachtzin nige en verlegen indruk maakt, zou dat drietal hebben toegetakeld nadat ze in een Parijs restaurant, waar de zanger met zijn verloofde Sylvie Vartan en nog wat andere* vrienden dineerde, ruzie met hem hadden gezocht. Volgens Johnny zou Syl vie ook dit keer weer beledigd zijn en dan, zo heeft hij de politierechter ver zekerd, ziet hij alleen nog zwart voor zijn ogen en weet hij niet meer wat hij doet. Helaas voor Johnny heeft dit galante •xcuus hem gisteren evenmin als de eer ste keer uit de moeilijkheden kunnen hel pen, zodat er nu gelijktijdig twee gerech telijke vervolgingen tegen hem lopen. Alle geruchten die het 20-jarige twistfenomeen nu ook zonder zijn elektrische gitaar en zijn stembanden rond zich heeft verwekt, zouden hem, nog afgezien van de justitie, in een moeilijk parket kunnen brengen. Kamerleden, die verder blijkbaar weinig om handen hebben, herinneren zich dezer dagen plotseling dat Johnny indertijd om zijn miljoenencontracten in binnen- en bui tenland te kunnen honoreren, voorlopig vrijstelling van militaire dienst was ver leend. Ze hebben nu de minister van Oor log gevraagd of het ook voor het behoud van de binnenlandse orde niet verkieslij ker zou zijn indien Johnny zich nu maar onmiddellijk en zonder verwijl in de wa penrok stak om zijn martiale aanvechtin gen verder binnen de kazernemuren uit te kunnen leven. Het Nationale Ballet is in Warschau aangekomen voor een reeks van vijf voorstellingen in Warschau. Sonia Gas- kell, de leidster van het ballet, heeft tij dens een persconferentie verklaard, dat het bezoek van het ballet het eerste van Nederlandse dansers aan Oost-Euro pa. Zij sprak Russisch. Zij zei: „Klas siek ballet en modern ballet stellen ver schillende eisen aan het lichaam van de danser, maar wij proberen een synthese van de twee tot stand te brengen". Willem Hijmans, de perschef van het ballet, gaf zijn verbazing te kennen over de persberichten in Nederland dat enkele dansers het ballet verlaten hadden we- Sens de reis. „Een van onze solisten ver- et het ballet twee maanden geleden en een andere, Ronald Snijders kon niet naar Polen komen vanwege ziekte. Maar nie mand nam ontslag. Natuurlijk zijn in ver band met het nieuwe seizoen '64-'65 dat in september begint veranderingen moge lijk". Elvis Presley heeft het jacht van wijlen president Franklin D. Roosevelt de „Po tomac" gekocht voor de prijs van 55.000 dollar (198.000 gulden). Bij de openbare verkoop bleek de hoogste bieder kolonel Tom Parker de manager van Presley te zijn. „Elvis zal het jacht schenken aan de „March of Dimes" ter nagedachtenis van wijlen president Roosevelt", aldus Parker. Roosevelt stichtte deze organisatie in 1938 om slachtoffers van kinderverlamming, waaraan hij zelf had geleden, te helpen. De „Potomac" heeft een lengte van 49," meter; het werd in 1934 gebouwd voor de prijs van 1,3 miljoen dollar (4,68 miljoen gulden). ER ZIJN verschillende vertelvormen door elkaar heen gebruikt: weergave van de telefoonontwikkeling sinds Bell's uitvin ding in 1876, de schematisering door de beelden heen, het gebruik van tijdsbeel den, die niet rechtstreeks met de telefoon te maken hebben etc. Bij dat laatste heeft Louis van Gasteren getoond op een soms wat hinderlijke wijze aan „wishful fil ming" te lijden, dat wil zeggen dat hij graag scènetjes heeft gebruikt die hij be ter voor een andere gelegenheid had kun nen bewaren. Men verveelt zich bij Louis van Gasterens film niet, men wordt veel over de telefoontechniek gewaar, maar de film is zo grillig dat aan het slot de be schouwer geen duidelijke lijn voor ogen staat. In een filmpje als „D'r is Telefoon voor U" behoort bijvoorbeeld de werking van een telefoongesprek van A tot Z even tueel met vereenvoudigde modellen ver duidelijkt. De voorstelling van gistermiddag werd ingeleid door de directeur-generaal der P.T.T., prof. Bast. De minister van Ver keer en Waterstaat, mr. Van Aartsen, gaf blijk van zijn belangstelling. Regering moet eerst standpunt over Noordzee-TV bekend maken De Pacificatiecommissie, die advies moet uitbrengen over de regeling van het tweede televisienet, heeft een brief aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. Bot, ge schreven. In deze brief vraagt de com missie welke houding de regering gaat innemen tegen de oprichting van een televisie-eiland in de Noordzee vanwaar de n.v. R.E.M. reclametelevisie zal uit zenden. Met deze vraag heeft de commissie een brandende kwestie aangesneden. Tot nu toe heeft de regering geen enkele inlich ting gegeven wat haar houding zal zijn te genover de R.E.M. en haar tv-eiland, waarmee de indruk is gewekt dat zij in het geheel niet tegen de R.E.M. zal op treden. De pacificatiecommissie die over het al dan niet toelaten van reclame op het tweede net moet adviseren, vindt dat een actie als van de R.E.M. haar werk volkomen kan doorkruisen. Vóór zij met haar arbeid voortgaat wil de commissie precies weten waar zij aan toe is. Uit de brief is dan ook op te maken dat zij haar arbeid opschort tot het standpunt en de eventuele maatregelen van de regering te genover de R.E.M. bij haar bekend zijn. Acht mannenkoren zullen op zaterdag 15 februari in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem 's avonds een concert geven. Zij zijn het Koninklijk Mannenkoor Caecilia" Haarlem, „Orpheus" uit Alk maar, het Koninklijk Mannenkoor „Kunst na Arbeid" en „Gewa" uit Amsterdam, de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap Haarlem", „Zang en Vriendschap" uit Hoofddorp, het Koninklijk Mannen koor „Krommenie", en het Enkhuizer Mannenkoor. Het concert is uitgeschreven door het Koninklijk Nederlands Zangers Verbond en is georganiseerd door het Haarlemse „Caecilia"-koor. Frans Halsmuseum. Van 9 tot en met 15 februari zullen 50 leerlingen van de Ecole Nationale des beaux Arts te Nancy, onder leiding van hun leraar de heer P. Sulmon, een studiereis door Ne derland maken. In het programma is ook een bezoek opgenomen aan het Frans Halsmuseum te Haarlem. Verscheidene Eerste Kamerleden willen graag van de minister van Justitie horen waarom niet een proefproces tegen de zen der Veronica is uitgelokt. Verder vragen zij de bewindsman of er zal worden op getreden tegen degenen die verantwoorde lijk zijn voor het bouwen van een televisie- eiland in de Noordzee. De Kamerleden stellen deze vragen in het voorlopig ver slag op de begroting van Justitie. Stads- en streekplanologen. Een vijf entwintigtal stedebouwkundigen en archi tecten uit dertien Europese landen heeft in Dusseldorp de Internationale Vereni ging voor Stads- en Streekplanologen op gericht. Hun voorzitter, de Nederlandse architect prof. Van Embden, verklaarde tegenover journalisten dat de oprichters zich in geen enkel opzicht van het ver bond voor volkshuisvesting, stedebouw en ruimtelijke ordening willen afscheiden. IDA WASSERMAN is door de lezers van het Nederlands Theater Jaarboek gekozen tot actrice van het jaar. Deze verkiezing had plaats op grond van haar prestaties in het seizoen 1962-1963 toen zij optrad in „De Kersentuin" van Tsjechov, „De Vader" van Strindberg en het blijspel „Pas op de Verf". Acteur van het jaar werd Guus Hermus (Cyrano) op de voet gevolgd door Paul Steenbergen (Bitos). DEZE VERKIEZINGEN zijn bekend ge maakt in het zojuist verschenen twaalfde jaarboek, dat zoals gebruikelijk een aantrekkelijk overzicht biedt van wat er in het seizoen 1962-1963 op de vaderlandse planken te zien is geweest. Luisa Treves, de uitgeefster van dit waardevolle naslag werk wijst erop dat dit het seizoen was van de grote verschuivingen bij het Rotter dams Toneel, Theater en de Nederlandse Comedie. De ook nu weer ruime keuze aan foto's herinnert aan opvoeringen als „Don Gil met de groene Broek", „Eindsprint", „Tocht naar het Duister", „Het Leven van Galilei", „De Vrouwen van Troja", „Een maand op het land", „De Perzen", „Naar het u lijkt", „Kimbelijn" en „Nathan de Wijze". Heden daagse auteurs (Pinter, Gelber, Beckett, Wesker, Böll), Dürrenmatt, Kopit, Genét en Nederlandse toneelschrijvers kregen verheugend veel belangstelling. BEHALVE IDA WASSERMAN en Guus Hermus werden ook Ellen Vogel (Johanna in Sartre's „De Gevangenen van Altona") en Jules Croiset (de student Pjotr in „De Kersentuin") door de jaarboeklezers ge roemd als vertolkers van de beste bijrollen in het seizoen 1962-1963. „Cyrano de Bergerac" werd aangemerkt als het stuk van het jaar. Het jaarboek is in alle Nederlandse schouwburgen ver- I krijgbaar. Ida Wasserman in Tsjechov's „De Kersentuin". De televisie-uitzending van „Majoor Barbara" leerde ons opnieuw, dat toneel spelen van George Bernard Shaw zich bij uitstek lenen voor ontvangst in de beslo tenheid van de huiskamer. Daar immers, kan men, aanmerkelijk gemakkelijker dan in de schouwburgzaal, de concentra tie opbrengen, die nodig is om Shaws wijsheden en schijn-wijsheden te verwer ken Dit knap geschreven, sarcastische praat stuk, vertaald door Jan Teulings, kreeg in de door Jack Dixon geregisseerde uit voering van het gezelschap „Theater" ons al spoedig in zijn ban. Shaw moge het dan geschreven hebben in een tijd, waarin de tegenstelling tussen rijk en arm, en de sociale strijd feller waren dan nu, toch leven vele door hem gehekelde prin cipes en pseudo-principes nog in de we reld van vandaag voort. En temeer daar de grote hekelaar zijn aanvallen op hy pocrisie en schijn-godsdienst in de mond heeft gelegd van mensen, die althans nu meer karikaturen dan wezens van vlees en bloed zijn, won hij ons nu ook weer voor vele van zijn ideeën, doordat hij erin slaagde ons te doen glimlachen om de zwakheden van de mens. Zijn bij tende spot wekt geen verontwaardiging, maar begrip; hij toont zich dus ook in „Majoor Barbara" een echte satiricus. Bijna zonder uitzondering gaven de le den van genoemd toneelgezelschap, die in deze voorstelling „stonden", uitstekend en hartveroverend spel te zien. Hans Tie- meyer als de wat mild geworden cyni sche kanonnenkoning Undershaft, Anita Menist als de blijmoedige zielenredster Barbara, Ton Lensink als de wat dwaze maar ook slimme intellectueel Cusins en Loudi Nijhoff als de alles doorschouwen de, zakelijke echtgenote: ze waren naar ons gevoel allemaal in de geestelijke con ditie, nodig om de stroom van Shaviaan- se gedachten over te brengen. Maar ook Wim Kouwenhoven, als de bikkelharde profiteur van het Leger, Snobby Price en Bernard Droog als de enige, eerlijke mens in dit stuk, Billy Walker, waren opmer kelijk goed. Zeker verrassend speelde Joop Keesmaat de rol van Stephen, de zoon van de wapenfabrikant, die hoe ka raktervol Engels ook opgevoed, toch ook geschikt bleek, de gedachtengang van zijn vader en diens milieu over te nemen. Be- Onder de titel „Jeugd Actief" wordt zo als wij reeds meldden van 30 maart tot 4 april in Den Bosch een nationale jeugd manifestatie gehouden: musiceren, beel dende expressie, voordracht, sporttoer nooien, concours hippique en denksporten. Thans is bekend gemaakt dat in de jury van het jeugdorgelconcours de Haarlemse stadorganist Albert de Klerk zitting heeft genomen en dat de heer Henri Arends, di rigent van het N.Ph.O, zitting heeft in de jury van het concours voor gezins-ensem- bles. Zaterdag 1 februari. Stadsschouwburg, 20 u.: De Hoofdstad Operette met „Früh- ling in Wien" van Léon Jessel. M.m.v. Lizzy Schöffmann, Clair Clairy, Antonia Galli, Marga Graf, Martine Kox, Herman Valsner, Jan Handerson, Carl Frey e.v.a. (Maatschappelijke Zorg voor Zieken). Zondag 2 februari, Stadsschouwburg, 14 en 20 u.: De Hoofdstad Operette met „Frühling in Wien" Zondag 2 februari, Bakenesserkerk aan de Bakenessergracht, 19.30 u.: Dienst m.m.v. het Haarlems Bach Ensemble o.l.v. George Robert: cantate nr. 102 van J. S. Bach. Maandag 3 februari, Concertgebouw, 20 u.: Het Quartetto di Roma. Programma: Mozart: g moll K.V. 478; Brahms: c moll Opus 60; Fauré: nr. 1 c moll, Opus 15. (Haarlems Comité voor Kamermuziek-. Woensdag 5 februari, Concertgebouw, 19.30 u.: Jeugdtoemooi: afdeling Klassieke Muziek. (Interscholair Comité). Vrjjdag 7 februari, Concertgebouw, 20.15 u. Concert in de serie V door het Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solisten: The Diamond Five. Programma: Milhaud: La Création du monde; Ktting: Concertino voor Jazz- quintet en orkest; Gershwin-Bennett: Porgy and Bess, symphonic picture; Bernstein: Selectie uit diens „West Side Story". Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21 tot 22 u. Tot en met 2 februari: Beet hoven. Tot en met 9 februari: Mozart. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-23.30 u. klassiek grammofoonplatenconcert. Vrijdag: Beethoven- zaterdag: Mozart; zondag: oude componisten; maandag: liederen; dinsdag: Schubert; woensdag: Handel; donderdag: moderne componisten. Zondag 2 februari, Jazz-sociëtelt „Ekestos" Stationsplein 2, 20 u.: Het Dick Vennik- kwartet, bestaande uit: Dick Vennik, sax; Roland Langestraat, piano; Arend Nijenhuis, bas; Han Bennink, drums. Maandag 3 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nieuw Rotterdams Toneel met „Kiss me Kate", musical van S. en B. Spewack. Muziek: Cole Porter. Bewer king Seth Gaaikema. Regie: Leonard Steckel. M.m.v. Lia Dorana, Robert de Vries, Annet Nieuwenhuyzen, Donald Jones, John Lanting, Pieter Lutz, Jo Visscher jr., Adolf Rijkens, Louis Borel e.v.a. Woensdag 5 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: De Haagse Comedie met „De Ma- xibulen" van Marcel Aymé. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Bob de Lange, Myra Ward, Do van Stek, Paula Petri, Eric van Ingen, Bas ten Batenburg, Guido de Moor. Vrijdag 7 februari, Stadsschouwburg, 14 u. (Huisvrouwen Matinée) en 20 u.: Toneel groep Ensemble mat „De klaploper" van Toergenjev. Regie: Peter Sjarov. M.m.v. Max Croiset, Jan Retèl, Mar ja Habra- ken, Alex van Royen, Lex Goudsmit, Dick Scheffer, Lucas Wensing, Magda Janssen». Dinsdag 4 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: De Haarlemse Toneelvereniging „De Kennemer Kunstkring" met „Het huis op de rots" van George Batson. Regie: Fons Jansen. Woensdag 5 februari, Concertgebouw, 20 u. Toneelgezelschap Rokato-Haarlem met „Suja, Suja, Zeeman". Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-) u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond cabaret van 21-23.15 u.: ,,'t Is zonde". Iedere maandag besloten voorstelling. Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Oyen en Enrico Neckheim (piano). Ge opend van 20 u. af. Vrijdag 31 januari Minerva-Theater, 20 u.: Dr. A. L. Constandse over „Achtergron den van bet huidige wereldgebeuren". Woensdag 5 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: Eerste voordracht in een serie van drie over „Italiaanse schilderkunst" door mevrouw dr. M. RévèszAlexander. Donderdag 6 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: Laatste voordracht in een serie van twee over „Kernenergie voor vreed zame doeleinden" door prof. dr. J. Kis- temaker. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103, ingang Kamperlaan: Ten toonstelling „Verkenningen met de tekenstift", facsimiles, Hollandse teke ningen 17e eeuw uit de collectie S. H. de Roos. Tot 16 februari. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe KerkspleinTentoon stelling van tekeningen van Hans Mulder. Tot en met 31 januari. Dagelijks geopend van 10-18 en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Expositie „5 tot 500 (gulden)": schil derijen, tekeningen, aquarellen en gra vures, dagelijks van 10—23.30 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van schilderijen 19de en 20ste eeuw Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw Fossielen, hlst. natuurkundige instru menten, mineralen, 31-toons Fokker orgel. Geopend (behalve maandag) van 11-15 uur, de eerste zondag van de maand van 13-15 uur Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van hedendaagse Engelse typografie en boe ken. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79 Tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 1012.30 uur en van 13.80 17 uur, zon- en feestdagen van 14 17 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14 17 uur of na afspraak, tel. 42797. Wandelgangen Stadsschouwburg: januari: werken van de portretschilder Simon de Heer. R.-K. Kathedrale Basiliek: Voor bezichti ging melden bij de portier. Grote of St Bavokerk, Oude Groenmarkt 23, te bezichtigen op werkdagen van 9-17 uur. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. Vrijdag 31 januari, Wijkgebouw „Irene", Elswoutslaan, O verveen, 20 u.: Bij een- Het jazzkwintet „The Diamond Five" verleent medewerking aan het door Henri Arends te dirigeren N.Ph.O.- concert van vrijdag 7 februari. Het treedt solistisch op in het Concertino voor orkest en jazzkwintet van Otto Ketting. De foto toont (van links naar rechts) saxofonist Harry Verbeke, pianist Cees Slinger, bassist Jacques Schols, drummer John Engels en trompettist Cees Smal. Het ensemble bestaat vijf jaar in deze samenstel ling. In deze vijf jaar ontvingen zij diverse eervolle onderscheidingen en prijzen. Zo kregen zij in 1962 de Edison voor hun fonografische pres tatie met „Poll winner's Jazz", waar van ook een grammofoonplaat is uit gebracht. Zij speelden met de voor aanstaande Amerikaanse jazzmusici zoals Stan Getz, Charley Rouse en Louis Hayes. Doordat de muziek van Brubeck's „Dialogues for Jazz-combo and orchestra" niet uit Amerika kon worden verkregen, moest dit werk, dat aanvankelijk op het programma stond, vervallen en het programma enigszins worden gewijzigd. Na de pauze wordt thans de Balletsuite „La Création du Monde" van de Franse componist Darius Milhaud uitge voerd, waarna het programma wordt besloten met een selectie uit de wereldberoemde „West Side Story" van Leonard Bernstein. houdens een enkel technisch foutje en de soms wat lang durende overgangen tus sen de verschillende delen van het stuk, getuigde Dixon's regie van zeer veel be grip voor de eisen (zoals een rustige mise- en-scène), die het werk van Shaw stelt. Jlll komst N.C.V.B.-Overveen. Ledenverga dering en lezing over „Doel en opzet van de S.O.S.-telefonische hulpdienst" door ds. L. G. Chr. Grabandt uit Haar lem. Zaterdag 1 februari. Kantine Sportveld Kleverlaan, 20 u.: Jongerensociëteit „Haerlem": dansavond door het trio Jan Stenger. Zaterdag 1 februari, M.M.S. ,,'t Kopje", Overveen, Bazaar ten bate van de actie Skoplje. Zaterdag 1 februari, Badhotel Zandvoort, 20.30 u.: Carnavalsfeest. M.m.v. de carna valsgroep „De Volders" uit Eindhoven en de Haarlemse Boerenkapel. Zondag 2 februari, „De Linge", de Linge- straat, 20 u.: R.-k. jongerensociëteit „Ka- migro": viering éénjarig bestaan. M.m.v. „The Mixtura's". Maandag 3 februari, Gebouw Vrijzinnig Hervormden, Vestestraat-Jacobstraat, 20 u.: Vereniging „Weten en Werken": dr. ir: E. C. M. Roderkerk over „Natuurbe scherming en recreatie". Maandag 3 februari, Concertgebouw, 14 u.: Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen: Lezing door Wim en Joke Hom man over „Dwars door de groene hel". Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Zon en feestdagen dansen van 20-23 u. o.l.v. R. v. d. Berg. Orkest: The Sunbeams. Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat, Elke middag, behalve zon- en feestdagen vrij kegelen van 14-18 uur op de „ge automatiseerde banen". HILVERSUM L 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn gevarieerd programma. 12.00 Angelus» 12.04 Mandoline-ensemble. 12.15 Politiek» toespraak. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Regeringsuitzending: voor de landbouw. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilet tanten: dameskoor. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Lichte instrumentaal kwartet. 15.20 Promenade-orkest en zang solisten: operamuziek. 16.00 Grensland, uitzending voor jonge mensen. 16.15 Jazz muziek met commentaar. 16.40 De Spring plank. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Instrumentaal Octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Grammofoonmu ziek. 19.30 Radio Filharmonisch orkest en pianoduo- Klassieke en moderne muziek» 20.30 Rieleksen: amusementsprogramma, buitenlandse correspondenten. 21.50 Bric Brac: cabaretprogramma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschijnings vorm van de Kerk in de wereld van van daag. 23.10 Radio Kamerorkest: modem» muziek. 23.35 Licht instrumentaal Trio. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 8-40 Lichte grammofoonmuziek (vervolg). 9.00 Loon naar werken, uitzen ding in samenwerking met het N.V.V. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, lezing. 9.55 Bijgeloof in de 20e eeuw, lezing. VARA: 10.00 Bui tenlands weekoverzicht. 10.15 Melodieën Expres: liedjes en melodietjes. 10.40 Tech niek en leven, discussie. 11.15 Licht or kest. 11.45 Geknipt voor herhaling. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tussen start en finish: actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor de teenagers. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.10 Olympische Winterspelen: kunstrij den dames. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Van de wieg tot het graf: vragen op het ge bied van de sociale wetgeving. 16.00 Ope raconcert (gr.). 17.10 Boekenwijsheid. 17.30 Salonorkest en zangsolist. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Draaiorgelklanken (gr.). 18.30 Weerklank: muziekrevue. 19.00 Voor de kinderea 19-10 Radioraad: vra- genbeantwoording. 19.50 Olympische Win terspelen 1964. 20.00 Nieuws. 20.05 Specia liteitentheater, een maandelijkse radio show. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Vijf seconden van Woef, een teenager show. 22.00 Langs vergeten wegen, zwerf tochten door tijd en ruimte. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit. 22.50 Waarom nieteen fantasie. 23.20 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Gevarieerd programma. 12.55 Program ma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht 13.20 Amusementsprogramma. 14.00 Nws. 14.03 Voor de teenagers. 14.03 Musicarama, voor de filmliefhebbers. 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 16.10 Gevarieerd programma. 17.15 Gregoriaanse zangen. 17.25 Koor zang. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberich- ten. 18.30 Orgelspel. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19-40 Lichte muziek. 20.00 Caba ret. 21.00 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.05 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 11.00-11.25 Schooltelevisie. 11.25- 11.50 Schooltelevisie, (herhaling). 12.55- Olympische Winterspelen te Innsbruck 1964. Speciaal Skispringen heren. 19.30- 19.45 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45-20.00 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Filmoverzicht van de vandaag gehouden wedstrijden. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Stiefbeen en zoon, tragi-komische beleve nissen van een vader en een zoon, han delaren in lompen en oude metalen. 20.55 Attentie. 21.35 Pas geperst: actuele zaken op muzikaal gebied en nieuwe grammo foonplaten. 22.00 Ridder van Maison Rou ge, TV-feuilleton. Deel 8. 22.30 Dagsluiting NTS: 22.35 Journaal. 22.40-23.10 Olympische Winterspelen 1964: overzicht van de van daag gehouden wedstrijden. 23.15-24.00 IJs hockey ZwedenU.S.A. in het Ijsstadion te Innsbruck. ZATERDAG NTS: 11.55-13.00 Olympische Winterspe len Innsbruck 1964: Skiën, afdaling heren te PatscherkofeL VARA: 15.30 Rawhide mensenjager, film. 16.15 Het circus als ambachtsschool, gefilmde indrukken uit de wereld van tentdoek en piste. 16.30 Sportprogramma. 17.00 Voor de kinderen. NTS: 19 30-19.45 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Journaal. 20.10 Olympische Winter spelen Innsbruck 1964: Filmoverzicht van de vandaag gehouden wedstrijden. 20.20 VARA. Achter het nieuws. 20.45 Vrije nieuwsgaring Cadeautje voor oma, amusementsfilm. 21.10 Muziek rondom Cor Steyn. muzikaal programma. 21.55 Zo is het toevallig ook nog eens een keer. NTS: 22.40 Olympische Winterspelen Inns bruck 1964: Filmoverzicht van de van daag gehouden wedstrijden. 23.10 JoumaaL 23.15-24.00 Ijshockey Canada—Zweden ia het Ijsstadion te Innsbruck.

Haarlem's Dagblad | 1964 | | pagina 9