Boomfestijn in Aerdenhout pqln: Stichting Adoptie Commissie Bejaarden houdt boottochten Bewoners werden van Parklaan voor gelic ht 'n goede fiets wajang- „J. Henry Dunanr komt vrijdag naar IJmuiden Zuisterhuis" voor Kennemergaarde in Santpoort Raad Bennebroek juicht oprichting hockeyclub toe Gemeenschapshuis in Zandvoort moet zaalhuren verhogen Coornhert won hockeytoernooi Haarlemse begroting voor 1964 door G.S. goedgekeurd Watervliet krijgt bezoek van BEP Ik neem Wajang omdat het licht verteerbare margarine is en...zo heerlijk Thuis zélf Uw haar verzorgen met van locomotief, raleigh of gazelle? nico van schagen Haar-Cosmetica PRAKTIJK-DEMONSTRATIES van 1 april t/m 8 april Kerkelijk nieuws Ondanks ongedekt tekort van twee miljoen gulden DONDERDAG 1 APRIL 1965 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 ■iHipuniHft De Koninklijke Militaire Kapel aan het hoofd van de honderden school kinderen op 't kopje van Aerdenhout. Advertentie In de gemeente Bloemendaal hebben I zameld hadden, afgehaald. Gezamenlijk leerlingen van de vijfde en zesde klassen I begaf de schooljeugd zich toen v oor alge- van de lagere scholen (420 in getal) in gaan door het muziekkorps naar het Mr. Aerdenhout en Vogelenzang woensdagmid- Enschedépark, waar het boomfestijn zijn dag in het kader van de nationale Boom- hoogtepunt kreeg. Programma van de 1 april - 20.00 uur feestdag in het Mr. Enschedépark bij het Aerdenhoutse Kopje hun boom geplant. Het waren in hoofdzaak dennen en beuken en daarnaast wat eiken en enkele haze- laars die zij onder het wakend oog van personeel van de Blocmendaalse Plantsoe nendienst, geassisteerd door personeels leden van het landgoed „Elswout", in de grond zetten. Aangenomen naar Haarlem H. L. Boon stra te Warmond; de benoeming tot secr. Herv. Raad voor de verhouding van Kerk en Israël S. Gerssen te Utrecht; naar Delft (vac.-J. v. Rootselaar) G. H. v. Koo ten te Huizen (N.-H.) en (vac.-C. A. Harten'1 C. A- Helms te Geldermalsen. Bedankt voor Oudeschoot-Oranjewoud Doch voordat het zover was, had Bloe- I (2e pred.pl.) C. Mulder te Dodewaard; voor mendaals burgemeester, dr. D. H. Peere- I Harskamp A. Romein te Noordeloos; voor boom Voller de scholieren toegesproken en Wouterswoude S. de Jong te Houten; voor hun op de betekenis van deze boomfeest- Lutjegast-Sebaldeburen J. v. d. Heide dag, indertijd ingesteld door Staatsbosbe- Burgwerd. heer, gewezen. „Nu de reorganisatie van chr. Geref. Kerken het Mr. Enschedépark vrijwel is uitge- Tweetal te Enschede-Oost D. Biesma voerd en er meer openheid in het bos is Aalsmeer en W. Heerma te Nunspeet. gekomen vormt deze herbeplanting de be- Geref. Gemeenten kroning van dit werk". Spreker hoopte. Bedankt voor Hardinxveld-Giessendam Restaurant Brinkmann Grote Markt I dat de jeugd niet alleen voor haar eigen g. Sohipaanboord te Apeldoorn. boom zorg zal dragen doch voor alle bo- 1 De Stichting Adoptie Commissie Bejaar den in Haarlem zal in mei een vijftal boottochten houden voor bejaarden uit Haarlem en omstreken. De stichting, die zegt dat het de eerste keer in Nederland is dat op een dergelijke grootse wijze dag-boottochten voor bejaarden worden gehouden, rekent per tocht op ongeveer tweehonderd bejaarden. Op 10, 11, 12, 24 en 25 mei vertrekt de dubbeldekse overdekte plezierboot „Avi Fauna" van het Spaarne tussen de Melk- brug en de Gravestenebrug tegenover de Damstraat. Deze boottochten zijn uitslui tend bestemd voor gezonde bejaarden. De commissie zal evenwel trachten in juni nog boottochten te organiseren voor hulpbehoevende bejaarden. Over het alge meen kan dus niet worden voorzien in het halen en brengen van mensen, zodat iedereen op eigen gelegenheid moet ko men. De vertrektijden zijn om half tien; de thuiskomst is om ongeveer vijf uur. De boot zal naar het zo genoemde Drie Me rengebied varen, dat wordt gevormd door 10 april tussen half tien en twaalf uur aan de Kruisweg 22, hoek Rozenstraat, op welk adres Rutecks cafetaria gevestigd is ge- weest. Indien het maximum aantal deelnemers I voor een dag is bereikt, zal men genoegen moeten nemen met een keuze op een ande- I re dag. Vrijdag 2 april zal het Roode Kruis hos pitaalschip de J. Henry Dunant weer te IJmuiden afmeren. Aan boord bevinden zich 80 chronisch invaliden uit Amsterdam. Om het bezoek aan IJmuiden te veraan genamen zal de r.-k. Harmonie Soli Deo Gloria een taptoe verzorgen van 19.30 tot 20.00 uur. Leden van de Christen Vrouwen bond uit Velsen-noord zullen de opvaren den een presentje aanbieden. Ds. J. A. Tiemens verzorgt de dagslui ting. Voor de goede gang van zaken in het Om het perceel in te richten als woon- tehuis voor chronisch zieken Kennemer- en slaapgelegenheid voor vijf verpleeg- gaarde te Santpoort is het noodzakelijk, sters dienen aan de woning nog wel enige dat het verplegend en huishoudelijk per- voorzieningen te worden getroffen, welke soneel van deze inrichting zoveel mogelijk naar raming een uitgaaf van 8.150 vra- centraal wordt gehuisvest. Sen. B. en W. van Velsen achten het voorts Aan deze gedachte is reeds enige vorm nst dat evenals destijds is geschied gegeven door de huisvesting van een aan- aan'zien van de eerder genoemde wo- tal personeelsleden m een zestal woningen ningen a£m het Burg Weertsplantsoen, de Kaag, het Brasemermeer en de Nieuwe aan het Burg. Weertsplantsoen te Sant- ook z«. het eerste inrichting van Wetering. poort. Tot dusverre was een verdere rea- deze wordng \ran gemeentewege wordt ver- Tijdens de tochten zal een dokter aan lisering van dit streven met mogelijk, zo- I zorgd j^e woonruimte toch zal dezelfde boord zijn om te waken over de gezond- dat noodgedwongen reeds het plan be- functie gaan vervullen als het zo genoem- heid van de deelnemers. Hij zal daarbij stond een flat aan de De N oostraat te zusterhuis bij vele ziekenhuizen, te we- worden geassisteerd door een aantal ver- I IJmuiden voor de huisvesting van dat per- ^en djenen Voor de huisvesting van het pleegsters, die het Nederlandsche Roode I soneel in te richten. interne personeel. Kruis vrijwillig ter beschikking heeft ge- De omstandigheid heeft zich evenwel De t0|ale kosten verbonden aan deze in- steld. voorgedaan, dat vrijwel gelijktijdig met richting worden geraamd op een bedrag De bejaarden zullen tijdens de tochten het gereed komen van deze flatwoning, van g,5oo. Van het door de raad voor worden getracteerd op thee, koffie, beleg-1 het perceel Duin en Kruidbergerweg no. inrichting van de woningen aan het de boterhammen, fruit en andere lekker- 75 te Santpoort, welk pand gelegen isop I Burg Weertsplantsoen verleende krediet nijen. Tevens zullen er voor de deelne- het terrein van Kennemergaarde, ter be- bedrag van 2.500 beschikbaar, mers bijzondere attracties zijn, waaraan schikking is gekomen. Deze woning is I - -- originele prijsjes zijn verbonden. uitermate gunstig gelegen, zowel ten op- Mochten er op de bovengenoemde data zichte van het tehuis als van het station Santpoort-noord van de Nederlandse Spoorwegen, terwijl de accommodatie van dit pand voor een doelmatige inrichting en geen voldoende deelnemers zich melden, dan zal de commissie in juni nog een aan- I tal tochten houden. Voor de tochten, waaraan men voor gebruik, gunstige perspectieven biedt, slechts 1 per persoon kan deelnemen, kan men zich opgeven op zaterdagmorgen zodat voor dit geval met een krediet van f 4.Ü00 kan worden volstaan. Het college stelt de raad voor tot een be drag van 12.150 krediet te verlenen voor dit doel. Advertentie 2 aprih- 20.00 uur Restaurant Brinkmann, Grote Markt 5 april - 20.00 uur Parochiehuis, Teylerplein 2 6 april - 14.15 uur Restaurant Brinkmann, Grote Markt 8 april - 14.15 uur Parochiehuis, Teylerplein 2 8 april - 20.00 uur Parochiehuis, Teylerplein 2 De invitaties voor de demonstraties bij Restaurant Brinkmann zijn verkrijgbaar bij uw drogisterij of parfumerie; voor de demon straties op 5 en 8 april in het Parochiehuis, Teylerplein 2 bij Fa. Teunissen, W. Pijperstraat 21 Fa. Goossens, Schalkwijkerstraat 47 Fa. Blesgraaf, Amsterdamstraat 32 Fa. Winter, H. Schaftstraat 31 Fa. Luttik, T. v. Berkhoutstraat 67 Fa. Clement, Slachthuisstraat 11 Van Beem's Drogisterij, Amsterdamstraat 25 Fa. Bohlken, Pr. Beatrixplein 43 men in de gemeente Bloemendaal. Na de toespraak van de burgemeester I werd de schooljeugd in groepen verdeeld en nadat hoorngeschal had geklonken, nam het planten onder de vrolijke tonen van j het tamboerkorps van de Koninklijke Mi litaire Kapel uit Den Haag onder leiding van tamboer-maitre sergeant Peters, een aanvang. Tevoren had deze kapel een muzikale rondwandeling door het Bovenwegkwar- tier in Aerdenhout gemaakt en de school kinderen bij de Vondelschool aan de Ju liana van Stolberglaan, waar ze zich ver- De bewoners van de Parklaan in Haar lem hebben woensdagavond de kans gehad in discussie te treden met de algemeen directeur van het bedrijf van openbare werken, de stadsingenieur en het hoofd van de afdeling stadsontwikkeling met be trekking tot de aan de gang zijnde rio leringswerkzaamheden en de geprojec teerde reorganisatie van de Parklaan. De discussie ontwikkelde zich zo spontaan, dat zelfs wethouder Happé, die als gast op de bijeenkomst aanwezig was, zich niet kon weerhouden om zich ook in het debat te mengen. Na een welkomstwoord van de alge- De gemeenteraad van Bennebroek heeft I meen directeur, de heer J. H. A. Harde- gisteravond lange tijd gediscussieerd over man, volgden er inleidingen door ir. K. Eveneens nog een beperkt aantal kaarten I hej voorstel tot verhuur van de gemeen- Haasnoot, hoofd van de afdeling stadsont- aan de zaal verkrijgbaar, vanaf een half uur telijke sportterreinen. In het voorstel van wikkeling, en ir. H. J. Scheffelaar, hoofd burgemeester en wethouders werd name- J~ 1 voor aanvang. lijk gesteld dat het gemeentelijk sportter- rein aan de Bennebroekerlaan, dat het vo rige seizoen in gebruik is geweest bij de Bennebroeker voetbalvereniging BSM, nu verhuurd zou worden aan een op te rich ten hockeyclub in de gemeente. In het voorstel werd verder de noodzaak van de civiele afdeling van het bedrijf. De heer Hardeman stelde in zijn welkomst woord vast, dat dit soort avonden gezien de grote opkomst kennelijk in een behoef te voorziet. Hij deelde mee, dat men in de toekomst meer van dergelijke voorlich tingsavonden met gelegenheid tot discus sie zal beleggen. Nagenoeg alle bewoners van de Park- Uit het jaarverslag van de stichting Ge meenschapshuis Zandvoort blijkt, dat ge zien het exploitatietekort per 1 september een betoog over de geenszins bevredigen- 1964 de zaalhuren voor incidentele geval- I de sportaccommodatie in Bennebroek. Hij len drastisch verhoogd moesten worden, wees op de toestand van de terreinen en namelijk van 25 op 40 van 15 op op de slechte kleedgelegenheid. „Ik juich - - het toe dat er in Bennebroek een hockey- tot het oprichten van de hockeyclub uit- jaan bleken niet gelukkig te zijn met de eengezet. Men had aangevoerd dat de Heemsteedse clubs een ledenstop hadden ingesteld en dat de Bennebroekse jeugd voor hockey dus aangewezen was op clubs in Bloemendaal en Zandvoort. Vooral voor de jongeren leverde dit moeilijkheden op. Voor een nieuwe hockeyclub in Benne broek zijn al zestig geïnteresseerden. B en W. stelden voor het terrein voor twee honderdvijftig gulden per jaar te verhuren. De heer Jongmans (K.V.P.) hield reorganisatieplannen van de Parklaan. Velen pleitten voor een behoud van het plantsoen, omdat ze vonden dat het aan tasten hiervan de laan in waarde deed dalen. Er kwam een suggestie naar voren Na een zeer spannende finale heeft het I Coornhertlyceum dank zjj beter doel- schieten het interscholaire hockey toernooi voor meisjes gewonnen, dat jaar lijks wordt georganiseerd door de afde ling Haarlem van de vereniging van lera- ren lichamelijke opvoeding. Het toernooi op de velden aan de Zee weg was verdeeld over drie speeldagen: I om de Nieuwe Gracht te dempen en deze 17, 24 en 31 maart. Loting besliste wie van functie van kernverkeersader te geven in de vier sterkste teams tegen elkaar uit plaats van de Parklaan. Men achtte dit kwamen in de halve finales. Het Coorn- beter verantwoord gezien het feit dat hertlyceum versloeg daarin 't Kopje met langs de Nieuwe Gracht in hoofdzaak kan- 2-0. De MMS Haarlem won na doelschie- toren liggen die gebaat zijn bij een goede ten van Kennemerlyceum (1-1). De finale I bereikbaarheid en parkeerruimte. had een zeer spannend verloop. Het bleef j j j 0-0 en zelfs de verlenging van 2x25 minu- De heer Haasnoot verdedigde het stand- j.gn j,on daar geen verandering in brengen, punt van openbare werken, ondermeer I Tenslotte bleek het Coornhertlyceum beter door erop te wijzen dat de schoonheid b-unnen doelschieten. De heer Beets, van de Nieuwe Gracht door het dempen l v00rzitter van de afdeling Haarlem van veel meer zou worden aangetast dan nu jeraren L.O. reikte de wisselprijs uit. De met de Parklaan het geval is. De neer I uijsjagen jn de voorrondes waren: Scheffelaar voegde hieraan toe dat het Eerste speeldag: MHBS—Gymnasium 4- dempen van deze gracht niet mogelijk is 3 (na doeischieten). IVO-School—Hartelust met het oog op de waterhuishouding in het I ^lo 1-0, Lorentzlyc.Karei v. Manderlyc. I Hoogheemraadschap Rijnland. 15_Q) coornhertlyc.—Sancta Maria 1-0, MMS 't KopjeMarnixlyc. 3-0, Eerste Chr. lyc.Jac. P. Thijsselyc. 1-0. Tweede speeldag: MMSIVO-School 3-0 Coornhertlyc.Lorentzlyc. 2-1, Kennemer- lyc.—Eerste Christ.lyc. 5-1, Marnixlyc.— MMS 't Kopje 0-2. geen probleem van maken, met een naar Nico van Schagen gaan. Daar is werkelijk keus! Een echte merkfiets reeds voor 185.met lamp, jasbescher- mer en slot. Pluspunt: Nico van Schagen handhaaft een oude stelregel, één :-ir gratis stellen en smeren oor uw fiets! Een zestigtal ibelangstellende bewo ners van de Parklaan luisterde naar de uitleg van ir. K. Haas noot. Na afloop van de inleiding ont spon zich een geanimeerde discussie. f 25 en van 6 op 10. De prijzen voor verenigingen, welke wekelijks of maande- I club komt, aldus de heer Jongmans, ,,ik lijks een zaal huren bleven onveranderd, betreur het echter dat dit ten koste gaat Verhoging zou voor deze verenigingen wel van onze reeds meer dan veertig jaren een zeer zware last voor hun budget gaan bestaande voetbalvereniging B.S.M De betekenen heer Enthoven (V.V.D.) hield een De belangstelling voor de zalen is on- warm pleidooi voor de hockeyclub. Hij danks de verhogingen weer stijgende. Het drong erop aan dat het college alles in nadelig saldo over 1964 bleef met rond het werk zou stellen om de plannen voor f 14 800 vrijwel gelijk aan dat van 1963 de aanleg van een sportveldencomplex aan (ong. 14.600). de Meerweg zo snel mogelijk te realiseren. Met betrekking tot de enquête van de Burgemeester D. Van der Hoop Contactcommissie Culturele Belangen inza- van Slochteren stelde dat het col- ke het eventueel aanbrengen van een to- I lege met de beslissing ten aanzien van de neelaccommodatie in de Mr. Randagzaal op te richten hockeyclub zeer veel haast kan worden gezegd, dat het resultaat daar- had moeten maken, omdat de ïnschnjfda- van negatief moet worden geacht. Hoewel turn van deze club voor de hockeybond een groot aantal verenigingen een derge- spoedig sluit. De gemeenteraad kon na lan- lijke toneelzaal wel wenselijk achtte, was ge discussies met het voorstel van B. en het bestuur van mening dat, gezien de I W. akkoord gaan, zodat de Bennebroekse aard dezer verenigingen, het gebruik van hockeyclub de eerste tijd verder kan. het toneel toch zeer sporadisch zou zijn. Aan het begin van de gemeenteraadsver- Aangezien de verbouwingskosten aanzien- gadering werd de heer A. Y k e m a lijk zouden zijn ten opzichte van het rela- (P.v.d.A.) beëdigd en als raadslid gem- tief geringe gebruik der toneelaccommoda- stalleerd. tie, besloot het bestuur deze kwestie van Op het voorstel een krediet van vijfhon- de agenda af te voeren. derd gulden te voteren voor een bijdrage De onmogelijkheid om sterke drank te in de kosten van de bouw van een abri verkopen wordt wel als een nadeel onder- bij een bushalte van de NZHVM volgde vonden. De nieuwe drankwet zal hierin geen discussie. De raad ging er zonder waarschijnlijk verandering brengen. meer mee akkoord. Gierstraat 40—44 - Tel. 17768 - Haarlem Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- I land hebben de Haarlemse gemeente begroting voor 1964 (die een ongedekt tekort van rond 2 miljoen vertoont) goedgekeurd. G.S. hebben hun goed- I keuring verleend in het vertrouwen dat B. en W. van Haarlem de uitgaven tot het strikt noodzakelijke zullen beperken en de inkomsten zoveel mogelijk zullen opvoeren, zodat de tekorten op de be grotingen voor de komende jaren tot het uiterste zullen kunnen worden beperkt. (Het feit dat G.S. niet aan Haarlem dringend verzoekt de begroting 1964 slui- tend te maken, lijkt er op te wijzen dat G.S. het aanvaardt dat het onder de huidi ge Financiële-V erhoudingswet voor de gemeenten zeer moeilijk is zo niet onmo- gelijk is tot een sluitende begroting te komen. R edactie). G.S. makeen wel de opmerking dat Haarlem in de komende jaren de straat belasting, de rioolbelasting, de reinigings rechten en de opcenten personele belasting zou kunnen verhogen. Naar de wethouder van financiën, de I heer W. C. Bakker, ons meedeelde, ziet het college van Burgemeester en Wethouders de oplossing echter in de eerste plaats in bezuinigingen. „Wij moeten wat de ge meentelijke belastingen betreft, wel ge lijke tred houden met het loon- en prijs peil, maar met extra verhogingen wachten we liever nog", aldus de wethouder. In de eerste klasse korfbal krijgt Water vliet bezoek van BEP uit Purmerend, dat nog een kleine kans op de titel heeft m.a.w. de thuisclub zal heel goed moeten spelen om een of twee winstpunten rijker te worden. Oosterkwartier gaat op bezoek bij Land- lust, dat vooral op eigen veld een zeer las tige tegenstander is. De wedstrijd Hespa Nieuw Flora is van heel veel belang voor de bezetting van de onderste plaats: De Haarlemmers zouden met een gelijk spel reeds zeer gebaat wezen. In de derde klasse verwachten wij over winningen van Aurora op DSV en van Neptunus op RDZ. De wedstrijd DVDHaarlem is door de competitieleider van het programma afge voerd, omdat deze ploegen, in verhouding tot de andere verenigingen, al teveel wed strijden hebben gespeeld: er zijn namelijk nog vijf degradatiekandidaten. Advertentie MEVR. R. LAMME PARALLELWEG 7 BUSSUM PLANTEN MARGARINE ONGEZOUTEN - PUUR PLANTAARDIG LICHT VERTEERBAAR - DUS GEZOND

Haarlem's Dagblad | 1965 | | pagina 17