Haarlems Bloei vraagt Raad: spaar Vleeshal voor cultuur Wethouder Geluk keert zich tegen voorstel van B. en W. Weer inbraken in Haarlem C. Pels veertig jaar verbonden aan Adolf van Nassauschool droog viïS RENAULT In en om de stad Aankoopbeleid in saneringsgebieden ANDERHALF JAAR AARDGASVOORLICHTING Vreemde vergissing bij examen Frans-MO a Aantal ongevallen in Haarlem stijgt Hillegom verliest J. Snoeks en Tol Honderd inschrijvingen voor Jeugdmuziek- concours Kennemerland Kantonrechter gaat kijken naar parkeren bij woonwagenkamp Gé Nijssen actief JUBILEA Voor de DINSDAG 27 APRIL 1965 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Cultuur en representatie Dubbelrol wethouder Bestuur gepasseerd Na een nacht van rust A. J. J. M. van der Weiden in Heemstede gehuldigd Wie is de eigenaar van portefeuille met opdruk „AHC 1902-1952"? Opmerkelijk jubileum in Santpoort W&d" "wassen tnet L'Oréal de Paris M echanisatiecursus in Lisse beëindigd WIJNHANDEL JOS VAN BALEN KRUISWEG 15 -TEL. 11416 WAGENWEG 14 - TEL. 15967 Gluurder Nieuwe trainers GARAGE NIJMAN üIiiiiiiiiiiiirRiïïnnnnn'iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiïïinïïnïïTniï Anderhalf jaar aardgasvoorlichting in de Vleeshal. Daarover moet de Haarlemse raad morgen 'n besluit nemen. Het voorstel moet door B. en W. wel in grote nood rijn gedaan, want ieder weldenkend mens ziet in dat aardgasvoorlichting in dit prach tige gebouw niet thuishoort. Dat is niet een zaak van verfijnd en hoog cultureel gevoel, dat is een zaak van burgerlijk fat soen en eerbied voor wat de eeuwen ons hebben overgeleverd. Wie dit veronacht zaamt, en dat doen B. en W., moet wel héél sterke troeven hebben om dit aard- gasbeleg te kunnen rechtvaardigen. Voorshands hebben wij niets vernomen dat zo'n rechtvaardiging zou kunnen zijn. Natuurlijk speelt geld weer een grote rol: de Vleeshal is het goedkoopste. Maar cul tuur als sluitpost van de begroting is ge lukkig een overwonnen standpunt; „wij houden er pas culturele gevoelens op na als ze ons geen geld kosten" is te lomp, om hier een rol te kunnen spelen. Mis schien heeft men ontdekt dat er meerdere malen een ongeëigend gebruik van de Vleeshal is gemaakt (Vereniging Neder lands Fabrikaat, haarden, plastic boten en wat al niet meer). Misschien heeft men ook ontdekt dat de Vleeshal meer niét dan wél gebruikt wordt en dat het gebruik dat er van wordt gemaakt meer a-culturele dan culturele evenementen betreft. Daaruit kan maar één argument resulteren: we hebben de Vleeshal liever leeg dan mis bruikt. Nu men misbruik van anderhalf jaar voorstelt kan men zich niet beroepen op eerder gemaakte fouten. Men moet dan juist uitgaan van het wél geslaagde, zelfs als dat niet normatief is gebleken voor de gehele gedragslijn: pauzetheater, poppen theater, Rembrandt-expositie, „Madame", de Duitse speelkaarten, affiches, foto's, de beelden van Jonk en Spronken, architec tuur. Ook mag men de representatieve functie niet vergeten die de Vleeshal heeft voor een oude stad, die haar eigen verle den respecteert. Dóaraan moet men den ken als een nieuw gebruik van de Vlees hal aan de orde wordt gesteld. Goedkoopte en reeds gepleegd misbruik zijn onwaar dige argumenten om aardgasvoorlichting in de Vleeshal te krijgen. Het alternatief een ander gebouw voor deze voorlichting te bestemmen is wellicht moeilijk, ze ker kostbaar, maar het is offers waard. Aardgasvoorlichting ten koste van elemen tair cultureel besef getuigt in ieder geval van een te beperkt inzicht in de opvoe dende en voorlichtende taak van de over heid. En dat terwijl B. en W. binnenkort de sollicitaties moeten beoordelen die zijn binnengekomen op de advertentie, waarin zij een pedagogisch ambtenaar voor het Frans Halsmuseum vragen. Die man kan rijn taak bij het begin beginnen. De gemeente Haarlem is, zoals reeds is gemeld, in de gelegenheid voor 120.000 het pand Kruisweg 30, waarin de Stations Apotheek gevestigd is geweest, aan te ko pen. Als de raad met het voorstel akkoord gaat zal de gemeente het pand aanbieden aan de eigenaar van Kruisweg 15 die er dan zijn wijnhandel in kan voortzetten. Voor het inrichten van het pand op nummer 30 zou de gemeente de wijnhandelaar dan f 50.000 fourneren. Op deze wijze zou de gemeente Kruisweg 15 in handen krijgen dat in het te reorganiseren gebied Sta tionsplein en omgeving ligt. Nu is juist enige weken geleden, te we ten op 7 april, het aankoopbeleid van de gemeente in saneringsgebieden door de raad min of meer principieel besproken, toen het voorstel over het aan te kopen pand Kruisweg 17 aan de orde kwam. De overgrote meerderheid van de raad vond 108.000 voor deze winkel met bovenwo ning te hoog. Er gingen stemmen op om via onteigening tot een reëler bedrag te komen. Gesteld werd dat het bij dit soort transacties om steeds hogere bedragen gaat. De raad wilde graag een toetssteen voor de toekomst hebben. Het voorstel van B. en W. het pand Kruisweg 17 aan te kopen voor 108.000 werd verworpen met 29 tegen 7 stemmen; een alternatief voorstel van het college om opnieuw een bod te doen (van 85.000) en als de betrokken eigenaar zou weigeren, een onteigeningsprocedure aan te spannen, werd zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Met de aankoop- en ruiltransactie Kruis weg 30-15 komt woensdag opnieuw het ge meentelijk aankoopbeleid in te saneren stadsdelen ter sprake. Wij willen duidelijk stellen begrip te heb ben voor de situatie waarin eigenaars van panden in dergelijke stadsdelen zich tegen hun wil geplaatst zien. Nu is er een, zij het van geval tot geval variabele grens waar het persoonlijk en algemeen belang van de burger en zijn stad elkaar ontmoe ten. Deze grens moet meestal zonder vol doende jurisprudentie door de betrokken partijen worden vastgesteld, waarbij voor de eigenaar van een pand en voor de ge meente de mogelijkheid bestaat aan een tijdrovende onteigeningsprocedure te ont komen. In het geval Kruisweg 17 lag het bereikte resultaat der onderhandelingen 23.000 boven het alternatief dat de eige naar voor de keus stelde: met het aanbod genoegen nemen of in een onteigenings procedure gewikkeld raken. (Met het laat ste is het algemeen belang zeker niet gediend, omdat het verwezenlijken van de reorganisatieplannen dan maar opgehouden wordt.) In het geval Kruisweg 30/15 dat mor gen ter sprake komt, ziet de raad zich op nieuw voor de moeilijke taak geplaatst met afweging van alle facetten te beoor delen of het te voteren bedrag in dit geval de lieve som van 170.000 al of niet te hoog moet worden geacht waar bij eventueel in het ongunstigste geval via een onteigeningsprocedure het per soonlijke aan het algemene belang zou moeten worden opgeofferd. (De andere lokaliteiten die B. en Het dagelijks bestuur van de stichting Haarlems Bloei heeft een brief ge schreven aan de Haarlemse gemeente raad, met het dringende verzoek niet te besluiten tot het gebruik gedurende anderhalf jaar (van juli '65 tot eind '66) van de Vleeshal aan de Grote Markt als voorlichtingscentrum voor het gebruik van aardgas, zoals door B. en W. aan de raad is voorgesteld (het voorstel comt in de vergadering van morgen in jehandeling). Al bijna 15 jaar is de Vleeshal door het gemeentebestuur aan Haarlems Bloei in beheer gegeven, teneinde het gebouw zo veel mogelijk te benutten voor culturele en representatieve doeleinden, schrijft het bestuur in zijn brief. In de loop van deze jaren zijn er een groot aantal belangrijke tentoonstellingen, manifestaties, bijeen komsten en representatieve recepties ge houden en is het gebouw gebruikt voor organisatiedoeleinden die voor de stad van grote betekenis zijn. Reeds lang bestaat de wens de Vleeshal nog beter bruikbaar te maken voor dit culturele doel. Het voorstel van B. W. betekent een ernstige teruggang in deze ontwikkeling, aldus de brief. Het dagelijks bestuur van Haarlems Bloei deelt de raadsleden mee, dat het zijn bezwaren aan het college van B. W. heeft kenbaar gemaakt in een brief van 12 maart. Een afschrift van deze brief is bij de brief aan de raad gevoegd. Helaas, zo schrijft het bestuur, hebben B. en W. op deze bezwaren afwijzend gereageerd. De voorzitter van de stichting Haarlems Bloei, en eerste ondertekenaar van de pe titie aan de gemeenteraad, is wethouder D. J. A. Geluk. Het besluit van B. W. om de keuze op de Vleeshal te laten val len, is kennelijk genomen in de afgelopen maanden dat de heer Geluk buitenslands vertoefde. Het bestuur van Haarlems Bloei be klaagt zich ten slotte in zijn brief aan de raad over de procedure die het college van B. W. in deze zaak heeft gevolgd. Een van de voorwaarden waaronder de Vleeshal destijds aan Haarlems Bloei in gebruik is gegeven, was dat een behoorlij ke tijd tevoren aan het bestuur zou wor den meegedeeld als het gemeentebestuur het gebouw voor eigen doeleinden zou willen gebruiken, en dan nog op voorwaar de dat het bestuur geen bindende af spraken zou hebben gemaakt of voorbe reidingen zou hebben getroffen voor eigen gebruik, aldus de brief. Wij betreuren het, dat B. en W. zich niet aan deze, door hen zelf gestelde, regels hebben gehouden, en dat ons zelfs niet de gelegenheid is gelaten om ons in verbin ding te stellen met die instellingen waar mee wij reeds afspraken hadden gemaakt, doch dat de gemeente zich rechtstreeks Na een nacht van rust is in de nacht van zondag op maandag in Haarlem weer ingebroken. Ook werd een poging tot in braak gepleegd. Ingebroken werd in een kopergieterij aan de Koudenhorn. De buit bedroeg echter slechts 9. Men had zich toegang verschaft tot de fabriek door over een poort te klimmen en een niet gesloten raam te benutten. Vanuit de fabriek raak te men in het kantoor. Een drogist aan de Schotersingel heeft zondagnacht onbewust een inbraak in zijn winkel voorkomen. De man werd 's nachts omstreeks twee uur wakker van een ge kraak. Hij heeft toen een onderzoek in zijn woning ingesteld, maar ontdekte niets. De volgende ochtend bleek de deur van zijn winkel geforceerd te zijn. Men is de zaak echter niet binnengedrongen. Waarschijn lijk is men gestoord door het ontsteken van het licht in de woning van de drogist. Een geslaagde diefstal had maandag avond plaats uit een niet afgesloten be stelauto op het Prinsenhof. Uit de wagen werden achttien flessen vermouth gestolen ter waarde van ruim 100. De diefstal moet zijn gepleegd tussen acht uur en kwart over twaalf. met deze gegadigden heeft verstaan en hen naar andere gebouwen heeft verwe zen, aldus de brief. Wij menen in het belang van onze stad te handelen door ons in dit geval tot uw raad te wenden, zo besluit de brief. Wij achten dit belang in ernstige mate ge schaad indien de Vleeshal voor ruim an derhalf jaar aan het huidige gebruik zou worden onttrokken en doen een dringend beroep op u te besluiten één van de ande re in het voorstel van B. en W. genoemde ruimten tot voorlichtingscentrum te be nutten. De heer A. J. J. M. van der Weiden, chef van de sorteerafdeling en wasserij van wasserij Peeperkorn aan de Blekers- vaartweg in Heemstede, heeft in de kan tine van de firma het feit herdacht dat hij vijfentwintig jaar geleden bij het be drijf in dienst kwam. De heer H. P. M. Peeperkorn, één der directeuren, memoreerde het feit dat de heer Van der Weiden is gekomen in een moeilijke tijd. Hij noemde hem een se rieuze en betrouwbare medewerker. Hij overhandigde de jubilaris hierbij een ge schenk onder couvert. Ook sprak de heer J. P. M. Peeperkorn, eveneens directeur. Namens het personeel spraken de he ren W. Cuyon en Th. Hoonhout, die de ju bilaris een drievoet verzilverde kandelaar en een kristallen asbak overhandigden. Voorts werden aan de echtgenote van de jubilaris bloemen aangeboden. Aan de heer Van der Weiden is tevens toegekend het diploma van de Rooms-katholieke Bond van Wasindustriëlen. Aan her einde van de avond, die met dansen werd besloten, sprak de jubilaris zelf nog een woord van dank. (De andere lokaliteiten die B. en W. de revue hebben laten passeren om eventu eel te dienen voor aardgasvoorlichting, zijn het gebouw van Zang en Vriendschap in de Jansstraat, het perceel van Ruteck's bij het station, het pand in de Zijlstraat waar voorheen de firma Van Opzeeland was gevestigd, en het gebouw Sint Bavo in de Smedestraat Red.). Een 33-jarige restaurateur uit Haarlem heeft maandag in de rijwielstalling van zijn bedrijf een portefeuille gevonden, waarin zich (nog) een bedrag van 150,- bevond. Op de portefeuille staat in goud druk vermeld „A H C 1902-1952". Bij de Haarlemse politie is geen aangifte gedaan van vermissing van een dergelijke porte feuille. De recherche verzoekt de eigenaar ervan zich met haar in verbinding te wil len stellen. De kandidaten voor het examen Frans M.O.-A hebben dit jaar bij het schriftelijk deel een stuk tekst voorgelegd gekregen, dat voor méér dan de helft gelijkluidend is aan de opgave, die de deelnemers aan het gymnasiaal staatsexamen 1928 hebben moeten vertalen. De titel is „Louis Onze". De vraag is thans in hoeverre er kandida ten zijn die van deze hoogst ongebruike lijke vergissing hebben kunnen profiteren. Er is in Nederland maar één bundeltje voorhanden, waarin de examenopgaven van 1928 nog voorkomen. Dat is het boekje van Snel, genaamd „A travers les styles". Alle andere verzamelbundeltjes waarin examenopgaven voorkomen beginnen om streeks 1930 of nog later. Volgens de secretaris van de subcommis sie Frans M-O.-A wordt het boek van Snel op geen enkele cursus meer gebruikt. i De oudercommissie van de Adolf van Nassauschool in Santpoort heeft ter ere van de heer C. Pels een feestelijke receptie voorbereid, welke woensdagavond 28 april van 20 tot 21.30 uur in het schoolgebouw aan de Burgemeester Enschede- laan wordt gehouden. Deze receptie wordt de heer Pels aangeboden, omdat hij dan niet minder dan veertig jaar als onderwijzer aan de school zal zijn ver bonden. Advertentie TRMTM- De steeds voortgaande mechanisatie in de bloembollencultuur maakt het noodza kelijk dat de werkers in de bloembollen ook meer en meer vertrouwd geraken met de mechanische middelen die de bloem bollencultuur ten dienste staan. De afd. Lisse van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur heeft ook deze winter weer een „mechanische cursus" laten ge ven. De voorzitter, de heer G. V. Vree burg wees in zijn openingswoord tijdens de sluitingsavond op de noodzakelijkheid dat men ook in de bloembollenbedrijven steeds meer met de mechanisatie op de hoogte komt. Hij achtte het daarom ver blijdend, dat deze cursus gegeven kon worden en zonder stoornis is verlopen en hoopte dat nu Ook alles in de bedrijven zonder stoornis verlopen kan, daar men nu zelf de stoornissen zal kunnen ophef fen en geen onnodig lang oponthoud met reparaties ontstaat. Namens de inspecteur van het land bouwonderwijs reikte de heer Krijgsman de diploma's uit nadat eerst nog een test werd afgenomen omtrent de parate ken nis der cursisten. De geslaagden zijn de heren: L. P. F. Clemens, Nieuw Vennep; J. P. Dames uit Hillegom, M. Kortekaas, Voorhout; L. P. M. van Velzen, Voorhout; C. J. M. v. Wie- ringen, Voorhout; C. A. J. van der Meer Noordwijk; J. Pennings, Warmond; W. M. van Vulpen, Oegstgeest; P. A. Zwet sloot, Sassenheim; voorts slaagden uit Lis se de volgende heren: B. Jonkman, C. van der Klauw, M. C. Kors, M. J. W. Lem mers, C. van der Meer, B. J. Meeuwissen, J. Varkevisser, M. S. van Velzen, A. P. Warmerdam, P. H. v.d. Zwet. De heren J. Pennings, Warmond en L. P. F. Cle mens te Nieuw Vennep, slaagden „met lof". Zes leerlingen werden afgewezen. De cursist Kortekaas sprak woorden van dank namens de cursisten en over handigde aan docent De Wit een attentie. De heer Vreeburg sloot deze bijeenkomst met een woord van dank aan het adres van de firma M. Veldhuyzen van Zanten Zonen voor het beschikbaar stellen van de kantinezaal voor de gehele cursus en deze sluitingsavond. Na afloop had een kort gezellig samenzijn in „De Nachtegaal" plaats. Advertentie De heer Pels werd in het voormalige Watergraafsmeer geboren, zodat hij zich bij voorkeur als Amsterdammer be schouwt. Vooral omdat hij de Amsterdam se kweekschool heeft bezocht, waar hij in 1921 als onderwijzer slaagde. Na eerst als hulpkracht bij enige scholen in de hoofd stad werkzaam te zijn geweest, werd de heer Pels in 1922 benoemd tot tijdelijk on derwijzer bij de openbare lagere school in Wervershoof, welke werkkring hij reeds in 1924 moest beëindigen, omdat deze school bij het bijzonder onderwijs werd ingescha keld. Hoewel de heer Pels dus slechts twee jaar in deze kleine Westfriese gemeente heeft doorgebracht, bewaart hij aan deze korte periode nog steeds de beste herin neringen. Maar zoals reeds gezegd, de school ver anderde van richting en de heer Pels werd genoodzaakt naar een andere school te solliciteren. Hij had in zekere zin ge luk door kort daarop als tijdelijk onder wijzer te worden aangesteld bij de Adolf van Nassauschool in Santpoort, waarop in 1925 zijn vaste benoeming volgde. Deze school was reeds in 1869 gebouwd en be stond strikt genomen slechts uit een lan ge schuur, waar zes klaslokalen in waren ondergebracht. Pas in de twintiger jaren kreeg het gebouw een moderner aanzien, plus een gymnastiekzaal, welke nog altijd als de grootste van Kennemerland kan worden beschouwd. Ook in zijn nieuwe standplaats heeft de heer Pels zich spoedig geheel thuisgevoeld, zodat hij geen enkele behoefte meer heeft gehad naar andere scholen te solliciteren. Overigens heeft de heer Pels destijds zijn enthousiasme voor het verenigingsle ven niet in Wervershoof achtergelaten, zo dat hij hier een actief aandeel heeft ge had bij de oprichting van „Terrasvogels". Drie van zijn dochters komen thans nog altijd uit in de hier later uit voortgekomen „Strawberries". Voorts is de heer Pels be stuurslid geweest van „Volksonderwijs", de vereniging „Koninginnedag" en de schaakverenigingen „Kijk Uit" en „Sant poort" bij welke verenigingen hij vele ma len het kampioenschap wist te behalen. De Haarlemse politierechter heeft maan dag een 51-jarige bedrijfsleider uit Ede vrijgesproken van de hem tenlaste geleg de oplichting. De officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proef tijd geëist. De bedrijfsleider had twee jaar geleden een schuld van ongeveer 25.000 aan een bedrijfsvereniging. Met deze vereniging was een cessie opgesteld dat een bedrag van tienduizend gulden, dat de bedrijfs leider nog zou innen van het gasbedrijf in Velsen, het eigendom van de vereni ging zou worden. Voordat de bedrijfsleider de cessie had ondertekend in oktober, had hij in augus tus bij de directeur van het gasbedrijf in Velsen al bedragen geind. De officier van justitie meende dat de vordering op de gasfabriek de bedrijfsvereniging toe kwam, en vond oplichting bewezen. De politierechter vond dat er van op lichting niet gesproken kon worden, om dat de bedrijfsleider in oktober de cessie had ondertekend, en in augustus de be dragen had geïnd. Een ernstige waarschuwing kreeg een 18jarige leerling-analist uit Zwanenburg die als „gluurder" over een schutting van een tuin was geklommen om in een huis naar binnen te kunnen kijken. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 75 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Uit het zo juist verschenen jaarverslag 1964 van de ongevallendienst in Haarlem blijkt dat het aantal ongevallen in de stad is toegenomen, terwijl het aantal gediplo meerde leden van hulpverlenende instel lingen ten opzichte van 1963 is gedaald. Het aantal hulpverleningen daarentegen is nagenoeg gelijk gebleven. In de loop van 1964 kwamen bij de cen trale post van de G.G. en G.D. 2337 mel dingen binnen. In 1963 waren er 1892 en het jaar ervoor 1609 meldingen. Het to taal aantal hulpverleningen in 1964 be droeg 172, tegen 171 in 1963 en 185 in 1962. De meeste hulpverleningen werden ver leden jaar verricht door het Rode Kruis korps, namelijk 70. De afdeling Haarlem „Snelverband" van de EHBO verzorgde 68 gevallen, de afdeling Haarlem „St. Ber- nardus" van de r.k. EHBO 22 en de Haar lemse Reddingsbrigade 12 gevallen. Het aantal gediplomeerde leden van bij de ongevallendienst aangesloten verenigin gen bedroeg op 31 december van verle den jaar 882. In 1963 waren dit er 1000 en een jaar eerder 932. Verleden jaar wa ren deze leden als volgt over de vier aan gesloten verenigingen verdeeld: Haarlem se Reddingsbrigade 61, Rode Kruis korps 150, Snelverband 225 en St. Bernardus 446. De slimme binnenspeler Jan Snoeks en spil Aard Tol van de eersteklasser Hille gom stoppen met voetballen en worden trainer van resp. het naar de vierde klas gedegradeerde Foreholte (Voorhout) en de vierdeklasser Concordia (Hillegom). Voor Hillegom, dat het als debuterend eerste klasser zo knap deed, is het vertrek van dit tweetal ongetwijfeld een verlies. De 32-jarige IJmuidenaar Jan Snoeks heeft jarenlang in Stormvogels gespeeld, was twee seizoenen bij Ajax en kwam drie jaar geleden door zijn broer Henk Snoeks destijds trainer van de blauw- witten uit het bollendorp bij Hillegom. Inmiddels heeft Jan Snoeks zelf het trai nersdiploma behaald en gaat als trainer aan de slag bij Foreholte. De Haarlemmer Aard Tol is zijn sport- loopbaan als voetballer begonnen in Geel wit, speelde daarna voor HBC en EDO én is nu alweer vijf seizoenen lang de be trouwbare spil van Hillegom geweest. Hij wordt het volgende seizoen trainer bij het Hillegomse Concordia en volgt daarmee de naar HFC vertrokken S. Kistemaker op. Het is een verheugend feit te mogen constateren dat de muziek bij de jeugd in Kennemerland nog in grote ma te wordt beoefend. Dit blijkt ondermeer uit het grote aantal inschrijvingen dat „Toonkunst - Beverwijk" dit jaar voor het door haar georganiseerde 10de Jeugd-Mu- ziek-Concours voor Kennemerland mocht ontvangen. Deze 100 inschrijvingen een aantal dat alle voorgaande verre overtreft maakt het noodzakelijk dat nog een extra avond wordt toegevoegd aan de reeks van 4 avonden welke hiervoor reeds waren be sproken. De maand mei zal dus in het te ken staan van de musicerende jeugd in Kennemerland. De concoursavonden zullen worden gehouden op zaterdag 8, zaterdag 15, vrijdag 21, zaterdag 22 (vóór-selectie avonden) en op zaterdag 29 mei, de slot- avond, waar de 15 hoogst geklassificeerden in de ere-afdeling nogmaals zullen optre den. Evenals alle voorgaande jaren zal dit concours worden gehouden in de zaal van het Herv. Verenig.-gebouw aan de Schans te Beverwijk- De jury zal bestaan uit de heren: J. P. Vincent, Marinus Adam en W. Steijn. De hoofdprijs bestaat uit de zilveren Toonkunst wisselbeker, terwijl er boven dien nog vele mooie prijzen beschikbaar zijn. Advertentie VERKOOP SERVICE LEIDSEVAART 344, TEL. 86302 ,Als er niet wat aan gedaan wordt, val len er toch doden, net als in Enschede", zei vanmorgen een bewoner van het woon wagenkamp in de Waarderpolder voor de Haarlemse kantonrechter. Hij was een van de drie bewoners van het kamp die op de zitting waren verschenen. In totaal moesten elf bewoners zich verantwoorden voor het feit dat hun auto's vaak verkeerd geparkeerd stonden op de rijbaan. Maar de drie bewoners waren heel goed in staat het woord namens de elf te voeren. Zij vonden dat het geld dat voor het nieu we parkeerterrein met honderd plaatsen was besteed, veel beter gebruikt had kun nen worden voor vergroting van de vak ken waar de woonwagens moeten staan. Want op het parkeerterrein werden de au to's vernield en in brand gestoken. Daar om zetten zij ze daar niet neer en hielden zij de auto's in de buurt van hun wagens. Het gevolg is dat men soms het kamp niet in en uit kan rijden, omdat de rijbaan is versperd, zo deelden zij gedrieën mee. Het parkeerterrein zou ook in beslag zijn genomen door een bewoner die er dertig a veertig auto's had neergezet. De kan tonrechter vroeg wie de auto's dan ver nielde en in brand stak. Dat zouden on der meer kinderen van het kamp zijn, maar beslist niet alleen kinderen van het kamp. Nadat de kantonrechter en officier van Justitie een tijdlang alle grieven en uit roepen hadden aangehoord, besloten zij zich eerst van de situatie ter plaatse op de hoogte te stellen, voordat zij tot een eis en een veroordeling kwamen. De drie bewonders beloofden er voor thuis te zul len blijven. Gerard Nijssen heeft de eerste rit van de zomercompetitie om de „Bijnsdorp"- beker, zondag door het Haarlemse „De Kampioen" over veertig ronden in 't „Van der Aarsportpark" verreden, op zijn naam gebracht. Daartoe zegevierde hij in de massale sprint eindsprint van een compact peloton. Alle uitlooppogingen waren in de ze levendige race door het hoge tempo op niets uitgelopen. De uitslag van de A- en B-klasse (24 man) was: 1. G. Nijssen, de 45,8 km. in 1 uur 11 min. en 14 sec.; 2. R. Portegies, 3. A. Bogaard, 4. W. van Slooten, 5. J. v. d. Peet, 6. R. Otte, 7. E. Sminia, 8. Th. Krom. nnimmtminwmmimiiHnnmiinnnmnnniiminH TER GELEGENHEID van het feit dat du heer L. van Tol, eerste etaleur bi| da N.V. HEMA in Haarlem, een dezer dagen het feit heeft herdacht dat hij vijfen twintig jaar geleden bij dit bedrijf in dienst kwam, zal aan het personeel een feestavond worden aangeboden. Het ge hele bedrijf in den lande zal hierop zijn vertegenwoordigd. Deze avond zal wor den gehouden op donderdagavond 29 april in het gebouw De Linge aan da Lingestraat in Haarlem-Noord. OP ZATERDAG 1 MEI zal zuster Jo Mid dendorp het feit herdenken dat zij vijf entwintigjaar geleden haar intrede deed in het Haarlemse Diaconessenhuis aan de Hazepaterslaan. Zuster Middendorp, die hoofd is van de kinderafdeling, zal die morgen recipiëren van kwart voor tien tot elf uur in de zitkamer van het huis. Bekenden van haar zullen dan in de gelegenheid zijn haar geluk te wen sen.

Haarlem's Dagblad | 1965 | | pagina 7