Voor 88 woningwetwoningen in Glip II centrale wijkverwarmingsinstallatie permanente MEUBELSHOW bij VAN WAAY VAN WAAY Enthousiaste Lorentzlyceïsten repeteren „Vuren aan de Nijl" Burgerlijke Stand van Haarlem bezoek de op de Brouwersvaart 74 zó lekker Spy zó gezond Heemsteedse gemeenteraad besloot: Ag traion zacht als i Invalidenbond in Haarlem vierde tweede lustrum medisch zwemmen Orgelconcert W. Wildeboer was zilveren P.T.T.-jubilaris Voor zee- en meerminnen Zie het in de etalage bij Voor zee- en meerminnen Zie het in de etalage bij VRIJDAG 28 MEI 1965 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Aardgas BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE Leidsevaartweg Uitstapje 1250m2 toonzalen. Zie het laatste op het gebied van interieurverzorging. Honderden klassieke en moderne meubelen. EUROPA MEUBEL. ■INTERIEURVERZORGING Brouwersvaart 74 Zijlstraat 9 Zwembad Heemstede zaterdag geheel in gebruik Examens Zaterdag première in Openluchttheater V olksmuziekschool Zandvoort Jaarlijks ziekentriduum in Bloemendaal Hervormde kerk Zandvoort weer in gebruik Buurtvereniging in Lisse vierde vierde lustrum De Heemsteedse gemeenteraad heeft donderdag na ampele discussie toch nog zonder hoofdelijke stemming zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van Burgemeester en Wethouders een krediet van 268.845 beschikbaar te stellen voor een centrale wijkverwarmingsinstallatie ten behoeve van de in aanbouw zijnde 88 woningwetwoningen in „Glip II". Er zou waarschijnlijk weinig over dit voorstel gezegd zijn, als niet vlak voor de raadsvergadering een telegram aan B. en W. en aan de raadsleden was binnengekomen van een verkoopmaat schappij van centrale heteluchtverwarming die er op aandrong de beslissing op te schorten tot de gemeente kennis zou hebben genomen van een individueel centraal verwarmingssysteem voor elk der 88 woningen, waarbij de installatie- kosten rond 70.000 lager zouden liggen. Vooral dit lagere bedrag sprak sommi ge raadsleden aan en ook het feit dat bij dit systeem, in tegenstelling tot het door B. en W. voorgestelde, ook douchecel en zolderkamers worden verwarmd. Tegen over de aandrang die de heer Brands- m a (P.v.d.A.), gesteund door de heren Van der Lin den (KVP) en Scheer (VVD), om nog geen beslissing te nemen en beide systemen te vergelijken, klonk de waarschuwing van de heer Z e g - waart (KVP) dat het bouwschema voor de woningen bij langer wachten in de war zou raken. Bovendien zou bij aanvaarding van het door de verkoopmaatschappij naar voren gebrachte systeem heel wat in de woningen gebroken moeten worden. De voorzitter, burgemeester ridder van Rappard, kennelijk geprikkeld door de vasthoudendheid van vooral de heer Brandsma, sprak van een reclamestunt van de maatschappij en somde allerlei hem door een geraadpleegde deskundige genoemde nadelen van het door de firma verkochte verwarmingssysteem op. Boven dien, zei hij, staat het departement de aanleg van een individuele centrale ver warming in deze woningen niet toe. De heer V e r k o u w (P.v.d.A.) deed het compromisvoorstel het voorstel van B. en W. te aanvaarden en voor woningbouw in de toekomst het systeem van de verkoop maatschappij te onderzoeken. Nadat ook wethouder C o r v e r er op had aangedrongen de beslissing niet uit te stellen, ging de raad zonder hoofdelijke stemming met het voorstel akkoord. De raad besloot voor de omschakeling op aardgas, die tussen februari en juni van volgend jaar zou kunnen geschieden, het gevraagde krediet van 1,9 miljoen beschikbaar te stellen. Reeds eerder ver leende de raad een krediet van 425.000; de N.V. Nederlandse Gasunie verleent een bijdrage in de ombouwkosten tot een totaal van 450.000. De heer Verkouw moest het van het hart dat de door de S.R.O.G. geadviseerde ta rieven niet gunstig afsteken bij de huidige. De heer Zegwaart meende dat meer dan de helft van het aantal ingezetenen niet van de voordelen van het aardgas zal profiteren. Wethouder B e k k e r antwoordde dat de gemeente er goed aan doet zich de eerste paar jaar te houden aan de landelijke tarieven, zoals die door de S.R.O.G. zijn voorgesteld; daarna kan men de zaak al tijd weer bekijken. Verder deelde de wet houder mee dat omstreeks 1 juni elke in' woner een aardgaskrant in de bus krijgt en daarnaast een voorlichtende brochure. Op bezorgde geluiden van de heer Rut' g e r s (VVD) over de gevaren van gas- verlies door de hogere druk, antwoordde de wethouder dat de firma die de om schakeling gaat verzorgen van het Ge meentegasbedrijf uit zal worden gecontro leerd. Uit vrijwel alle fracties klonken woor den van lof over het door het college uit gebrachte overzicht van de samenstelling der woningvoorraad. De voorzitter deelde mee dat het college na de bovendien te Advertentie llliliiii' SOKKEN dus fris en hygiënisch GEBOREN: Cornelis A. B., z. van R. Adema en A. E. Uitendaal; Christina A. H. d. van J. H. Duindam en C. A. H. van der Vlugt; Frans A., z. van H. D. Vooren en J A. van Gelder; Franciscus J., z. van J. F. M. Otte en A. C. Hoekman; Willeke, d. van M. van Santen en J. M. Uittenbo- gaard. ONDERTROUWD: H. Paase en E. C. L. Berding. GETROUWD: C. J. A. Preijde en M. W. C. van der Weiden; D. Wernsen en M. J. Boersema; J. W. de Jager en C. C. van Dijk; B. Kranendonk en M. D. Stijger; J. A. M. Bos en W. A. M. Boting; G. F. Veld huizen en H. J. Boot. OVERLEDEN: wed. J. Timmervan Broekhoven, 85 j.; wed. M. E. van Stave renGordinou de Gouberville^ 93 j. houden enquête zal zien welke maatrege len kunnen worden genomen op het gebied van de woningbezettig. Aan het begin der vergadering kwam de heer Zegwaart naar aanleiding van het antwoord van B. en W. op door hem ge stelde vragen terug op de gevaarlijke verkeerssituatie op de Leidsevaartweg. Hij vroeg zich af wie zich aan een snelheids beperking, die wellicht binnenkort zal wor den ingevoerd, zal houden. Zolang het ge projecteerde fietspad niet is aangelegd, ziet de heer Zegwaart maar één oplos sing: éénrichtingsverkeer van noord naar zuid. Burgemeester Van Rappard deelde mee dat de provincie tot de conclusie is geko men dat een maximumsnelheid van 50 ki lometer op deze weg niet past; die zou eigenlijk 70 kilometer moeten zijn. Een richtingsverkeer is hier niet de oplossing, aldus de voorzitter, die overigens deze mening niet motiveerde. Bij de rondvraag bracht mevrouw Co- hen (P.v.d.A.) het vervallen van het jaar lijkse uitstapje van de bejaarden ter spra ke. Burgemeester Van Rappard zei dat het uitstapje niet meer aan het doel be antwoordt en wethouder mevrouw Van der Meulen bracht naar voren dat de moeilijkheden vooral in het organisatori sche vlak lagen. Er waren veel te veel deelnemers. Als het alleen om financiële bezwaren ging, zou het comité heus wel de weg geweten hebben om een gemeen telijke subsidie aan te vragen. Advertentie VAN WAAY BROUWERSVAART ZIJLWEG LEIDSEVAART RAAKS I Natuurlijk is in de gemeenteraadsverga dering van Heemstede de tegenslag waar mee het nieuw- zwembad „Groenendaal" te kampen heeft gehad wat de opening voor hetpubliek betreft, ter sprake geko men. Mevrouw Cohen-Koster (P.v.d.A.) stelde dat na de teleurstelling over het feit dat het bad niet na de officiële opening in gebruik kon worden genomen doordat het water te koud was, de koude douche van de technische fout in de buizen was geko men. Op haar vraag of al bekend was wanneer er gezwommen zou kunnen wor den. deelde wethouder mevrouw Van der Meulen-Houwer mee dat op Hemelvaarts dag het bad gedeeltelijk open zou gaan (alleen het ondiepe De voorzitter, burgemeester Van Rap pard, had al eerder gezegd dat komende zaterdag het diepe bassin in gebruik zou kunnen worden genomen. Hij hoopte dat de watertemperatuur dan tenminste vijf tien graden zou zijn. Overigens moest het de burgemeester van het hart dat de zwembadaffaire zowel voor de gemeente als voor de aannemer een bittere pil was geweest. Advertentie Op hemelvaartsdag is op grootse wijze het 10-jarige medische zwemmen van de afdeling Haarlem der Nederlandse Inva liden Bond gevierd. Des morgens kwam men bijeen in het Haarlems Sportfondsen- bad. Voorzitter Fiipsen gaf een korte uit eenzetting van het doel van het medisch zwemmen en memoreerde dat 10 jaar ge leden met 6 zwemmers werd begonnen. Nu zijn het er 120. Woorden van dank sprak hij tot de afdeling Haarlem van het Rode Kruis en Ex Animo voor de ondervonden medewerking. Zwemnummers uitgevoerd door deelne mers aan het medisch zwemmen werden afgewisseld door behendigheidszwemmen gedemonstreerd door de heer C. H. Vrugt. Een demonstratie figuurzwemmen werd gegeven onder leiding van mej. E. van Mierlo, waaraan onder andere werd deel genomen door een meisje met één arm. Voor het komische gedeelte zorgde de heer M. K. de Graaf die ook de algehele leiding bij de zwemnummers had. De Haarlemse zwemvereniging DWT en de Haarlemse Reddingsbrigade voor Dren kelingen verleenden medewerking aan de uitvoering van het zwemprogramma. Dank zij de medewerking van de af deling Haarlem van het Rode Kruis en Ex Animo werden daarna de deelnemers naar het Haarlemse Concertgebouw ver voerd waar het bestuur van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Invaliden Bond recepieerde. De voorzitter van de ANIBO, mr. C. S. Drossaart Bentford, gaf van zijn belangstelling blijk en verder wa ren onder meer aanwezig wethouder Van der Veldt, voorzitter Franken en dokter Degenaar van het Rode Kruis, de revali- In de Grote of St. Bavo Kerk zal dins dag 1 juni, 's avonds van 8-9 uur, de stads- organist Albert de Klerk een concert geven. Zijn programma vermeldt van Mendels sohn (1808-1847) Sonata VI; van Johannes Brahms (1833-1897), Sechs Choralvorspiele; van Max Reger (1873-1916), Introduction und Passacaglia; van Franz Liszt (1811- 1886), Praeludium und Fuge über Bach, De heer W. Wildeboer, chef van de af deling Verreschrijf-inrichtingen van het Telefoondistrict Haarlem, heeft woensdag, bij de viering van zijn zilveren jubileum in dienst van P.T.T., ondervonden dat zijn werk en zijn persoon in zeer brede kring wordt gewaardeerd, in de eerste plaats door de directie van het Telefoondistrict, maar ook door de zeer vele „klanten" van zijn dienst: bankinstellingen, grote onder nemingen, overheidsinstanties en particu lieren, die deze gelegenheid aangrepen om de heer Wildeboer voor zijn voortreffelijke service dank te brengen. Het huldebetoon in het gebouw van de speeltuinvereniging Haarlem-Oost aan de Prins Bernhardlaan begon woensdagmid dag met een hartelijke toespraak van de adjunct-directeur van het Telefoondistrict Haarlem, ir. Van Lelyveld, die zijn geluk wensen vergezeld liet gaan van het zilve ren P.T.T.-insigne en een gratificatie. En daarna volgde een zeer druk bezochte re ceptie, waar vele vertegenwoordigers van „telexklanten", oud-collega's en medewer kers de jubilaris de hand kwamen druk ken en geschenken aanbieden. Zeer velen zegden het ook met bloemen of zonden telegrafische en schriftelijke felicitaties. Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal fiscale studierichting: M. v. d. Heyde (Amster dam). Doctoraal economie: P. A. M. Veh- meyer en D. H. Blaisse (Amsterdam). Delft. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen ir. W. H. G. Lewin en ir. J. Posthuma. Het proefschrift van de heer Lewin was getiteld „Determi nations of nuclear decay energies and con version coefficience using coincidence techniques". Promotor was prof. dr. A. H. Wapstra. De heer Posthuma promoveerde op het proefschrift „Energieoverdracht van aangeslagen moleculen in waterige oplos sing". Zijn promotor was prof. dr. W. Be rends. Nijmegen. In Nijmegen is voor de eerste maal een vrouw gepromoveerd tot doctor in de theologie. Mej. drs. O. J. R. Schwarz verdedigde hiervoor een proefschrift dat als titel droeg: „Der erste Teil der Damas- kusschrift und das alte Testament". Haar promotor was prof. mag. dr. J. P. M. van der Ploeg O.P. Geslaagd voor het eindexamen van het St. Elisabeths of Groote Gasthuis de zus ters: J. G. C. M. Beccari, A. Collet, J. C. Collet, H. A. Feenstra, A. W. A. C. F. Fem- hout, J. M. Goes, M. van het Kaar, J. M. Klijn, J. van Maanen-Mol, M. S. van der Moer-Broekhuis, J. P. J. Noorman, C. M. van Orden, R. H. J. Oversteegen, M. A. M van de Peppel, N. P. Rietveld, M. Spaans, C. Y. Verbrugge, M. G. Woelders. j datiearts dokter Pool, de heer en mevrouw Joh. M. Schmidt en de directeur van het Haarlemse Sportfondsenbad de heer N. H. Slinger. Dokter D. Heymans, directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Ge zondheids Dienst zei dat hij blij was dat 10 jaar geleden het initiatief tot het me disch zwemmen was genomen en het in die tijd ook vruchten afgeworpen heeft. Bloemen, gezonden door de oudercommis sie van de Haarlemse Mytylschool, zorg den voor een feestelijk aanzien. Na afloop van de receptie verzamelden allen zich aan een koffiemaaltijd waarna de heer Fiipsen woorden van dank sprak tot de heer Philippo als administrateur van de afdeling Haarlem en tot de heer Ophuysen van het Rode Kruis. De deel- nemers(sters) aan de zwemnummers kre gen een herinnering aan deze dag. Daar tegenover werden door de deelnemers aan het medisch zwemmen enkele cadeaus aan het bestuur aangeboden. Het gezelschap „De Zorgbrekers" hield de feestelingen verder nog enige tijd ge zellig bijeen. Tijdens een openbare les van de Volks muziekschool Zandvoort in het gemeen schapshuis, waarvoor ook van de zijde van de ouders grote belangstelling bestond, is door de directeur, de heer C. S. Proper, aan de volgende leerlingen het getuig schrift algemene muzikale vorming, drie jarige cursus, uitgereikt: Renske Althuisius, Annelies De Blaauw, Anja Buursema, Jan P. van Deene, Ilona Frank, Margreet Hoekmeijer, Nelleke Keur, Elske Tenting, Astrid Molenaar, Henny van Nassauw, Frank Rodenbecher, Hyke Tebbenhof, Mieke Tieleman, Joop van Zutphen en Carolien Zwerver. Deze leerlingen werden opgeleid door de aan deze school verbonden lerares, mejuf frouw E. J. Moed. Annelies de Blaauw en Anja Buursema slaagden met lof. Twee leerlingen moesten worden afgewezen. TER GELEGENHEID van het negen de lustrum van het Haarlemse Lorentz- lyceum zal zaterdag 29 mei in het Open luchttheater te Bloemendaal een op voering worden gegeven van het speciaal voor dit lustrum geschreven openlucht spel Vuren aan de Nijl". Auteur is de heer Arie Hesmerg, leraar handenarbeid bij het lyceum, welke schrijver zich tevens met de regie heeft belast. Regis seur Hesmerg, mevrouw Will van Gilst ontwerpster van kostuums en dansen en een vijftigtal meespelende leer lingen hebben hun vrije Hemelvaartsdag nuttig besteed door het stuk in het open luchttheater nog eens in zijn geheel door te nemen. Vandaar dat de spaarzame wandelaars, die bij het „dauwtrappen" ook een bezoek aan het openluchttheater in hun programma hadden opgenomen, onverwacht getuige waren van het boeiende en interessante schouwspeldat altijd door een generale repetitie wordt geboden. TE OORDELEN NAAR hetgeen ons tij dens deze repetitie werd onthuld, is Hes merg erin geslaagd een geestig spel te schrijven. Het bevat nauwelijks een intri ge, omdat het kennelijk grotendeels in de bedoeling van de auteur heeft gelegen het moderne schoolleven te projecteren op het oude Egypte. Doordat de tekst diverse toe- spejingen bevat op toestanden en gebeur tenissen in en rond het Lorentzlyceum, werden er bijzonder grappige effecten be reikt, die vooral op ingewijden hun uit werking niet zullen missen. Zo zal men de beide concierges in het stuk als tempel wachters kunnen aantreffen, wordt het le rarenkorps als de „Ja-knikkers" samen gevat, is de conrector hier de groot-vizier en zijn de leerlingen uiteraard de arme, verdrukte slaven, die over geen enkel recht kunnen beschikken. Daarbij heeft de schrijver evenmin de gelegenheid onbenut gelaten in zijn spe' de controverse tussen de „Bullen" en de „Kikkers" onder te brengen. Niet het minst frappant is de opmerke lijke zorg welke aan decor, kostuums en requisieten is besteed. Het decor bestaat uit een bijzonder fraai ontworpen Egypti sche tempel, waarnaast in de loop van het spel nog gebruik wordt gemaakt van een vernuftig voortbewogen Nijlboot en een sinistere draak. Het is moeilijk te ge loven dat deze attributen, waar elke de corontwerper met voldoening voor zou kun nen tekenen, eigenhandig door de heer Hesmerg, enige leraren en hun leerlingen zijn gebouwd. Dit geldt ook voor de fraaie kostuums van Will van Gilst, die zij, de meisjesleerlingen en enige enthousiaste moeders hebben vervaardigd. Hier moeten maanden van voorbereiding en welhaast noeste arbeid mee gemoeid zijn geweest, en wat bij het nuchtere daglicht al zulk een fleurig schouwspel opleverde, moet za terdag onder het kleurenspel van de schijn- Generale repetitie van „Vuren aan de Nijl" in het Bloemendaalse Openluchttheater. Op de voor grond auteur-regisseur Arie Hes merg, die het tempo van de „roeiers" aangeeft. werpers wel in sprookjesachtige effecten resulteren. Als nu het onbestendige Neder landse klimaat de voorstelling maar niet de glans onthoudt, waar zij door de en thousiaste voorbereiding volledig aan spraak op mag maken. Het jaarlijkse ziekentriduum in de pa rochiekerk van de Allerheiligste Drieëen- heid in Bloemendaal zal dit jaar op dins dag, 29, woensdag 30 juni en donderdag 1 juli gehouden worden. Aangezien het dit jaar veertig jaar geleden is, dat wijlen pastoor L. Willenborg daartoe het initia tief nam, zal dit ziekentriduum een bijzon der karakter dragen. Dat eerste triduum werd destijds gehouden in het oude kerk je van genoemde parochie op de Bloemen- daalseweg in Bloemendaal. Dit kerkje is thans afgebroken en op die plaats is thans een ruim parkeerterrein gemaakt. Het triduum is bestemd voor zieken uit Bloemendaal, Overveen, Santpoort, Haar lem en Heemstede en wel voor patiënten die door langdurige bedlegerigheid niet in staat zijn de kerk te bezoeken. Voor zie ken die aan dit triduum willen deelnemen kan opgave zaterdagmiddag tussen drie en vijf uur geschieden in het parochiehuis „Sparrenheuvel" aan de Bloemendaalse- weg 139 in Bloemendaal. Daarna kan aan melding geschieden bij de organisatrice van dit ziekentriduum, mevrouw M. van Poppel-Kortekaas, Iepenlaan 104 in Bloe mendaal, telefoon 54146. Na restauratie van half jaar De hervormde kerk in Zandvoort is we gens restauratie ruim een half jaar buiten gebruik geweest. Thans zijn de werkzaam heden zover gevorderd, dat op dinsdag 1 juni des avonds om half negen de ope- ningsdienst zal worden gehouden. Predicator is ds. C. de Ru; luiturg ds. P van der Vloed; cantor-organist: Herman Blekkenhorst. Het hervormde kerkkoor verleent eveneens medewerking. Advertentie de badmode 1965 op Vogel- zang's sportafdelingBad kostuums (27.50 tot 87.50) en bikini's (17.50 tot 55.-) in héél fijne Egyptische en Zwitserse garens, helanca-jacquard en ny- lon-helanca. Kom, en u bent apart door het modelletje en de fijne kleur. Grote Houtstraat 28 Haarlem Tel. 1 19 12 In de zaal van het K.A.B.-gebouw in Lisse heeft woensdagavond de buurtvere niging „Wilhelmina" haar 20-jarig bestaan gevierd met de opvoering van de klucht „Hoera een drieling", geschreven door Dick Maasland en onder regie van de heer A. in 't Veld. Voorzitter P. F. van Beek sprak een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot de heer P. Scheepmaker, erelid. Vervol gens memoreerde hij de geslaagde mid dag voor de jeugd van de buurtvereni ging waarbij rijkelijk werd getracteerd. De eigen toneelvereniging bracht boven genoemd stuk met veel enthousiasme. Zonder de andere spelers te kort te doen noemen wij mejuffrouw Aukje Stooker, mevrouw Stooker-Kortekaas (die op het laatste moment was ingevallen) en de heer Chr. Paardekoper. Na afloop was er nog een gezellig sa menzijn met medewerking van het dans en amusementsorkest „Ed Williams". Advertentie de badmode 1965 op Vogel» zang's sportafdelingBad kostuums (27.50 tot 87.50) en bikini's (17.50 tot 55.-) in héél fijne Egyptische en Zwitserse garens, helanca-jacquard en ny- lon-helanca. Kom, en u berit apart door het modelletje en de fijne kleur. Gtote Houtstraat 28 HaarlemTel. 1 1912 Woningbouwcorporaties. De woningbouw corporaties hebben van 1945 af naar schatting 325.000 woningen gebouwd. Globaal is thans vijfentwintig percent van de huurwoningvoorraaa in hun hand. BEVALLEN van een zoon, 25 mei: I. H. de BoerBezemer; M. J. Peperkamp van der Peet; C. J. van HeesMeijer; 26 mei: M. C. GroenendaalOeldrich; P. A. Schutvan der Schaar. BEVALLEN van een dochter, 25 mei: N. Stuart—Mantel; 26 mei: Th. Ch. R. Kop pelman—Alders; J. M. ReijkenMarchand. ONDERTROUWD, 25 mei: M. L. Thepen en F. P. Hermse; 26 mei: R. Peereboom en H. M. P. van der Putten; H. J. Mooyekind en J. H. Schroeder; C. Heijmel en A. Dou- ma; H. van Roijen en R. Bisschop; G. J. van der Hulst en A. M. Sengers; J. Ver- heijde en S. Nooij; G. Bos en J. C. R. Kars. GETROUWD, 26 mei: Th. A. M. Brou wer en W. H. Th. Dietz; J. J. M. Beeren- hout en B. Th. G. M. Milatz; Th. M. Groot- jen en H. J. Wolfsen; R. N. M. Duin en J. M. v. d. Voort; C. H. Willemse en M. J. Bun; G. H. J. Lindeman en J. J. Koster; K. J. de Kort en W. Ch. Akkerman; P. F. van Koningsbruggen en A. P. v. d. Berg; J. SChreuder en M. A. Konings; A. Jans zen en M. G. van Sprang; D. Boeré en H. J. Dolk; J Beilschmidt en G. J. de Vries; W. G. Kruithof en C. T. Poelman; A. Mathot en H. J. J Bommezijn; J. G. Teunissen en H. J. Doets. OVERLEDEN, 24 mei: W. Uittenbogaard, 76 j„ Gasthuisvest; G. A. Kleijn, 56 j„ Mees ter Lottelaan; D. Hollinga, 71 j„ Gasthuis- vest; A. M. Reijnen, 42 j„ Polenstraat; 25 mei: C. Amelink, 68 j„ Spaarndammerdijk; J. L. G- van den Ham, 42 j„ Kerkhofstraat; J. van Hengel, 81 j., Jacob van Lennep- laan.

Haarlem's Dagblad | 1965 | | pagina 7