Fraaie 114 (n.o.) van Van Arkel verhaastte Haarlem-nederlaag Holland-atleten kwamen tot twee clubrecords in Zaandam Ted Blom na sterke wedstrijd Noordhollands wielerkampioen Rood en Wit 2 doorbrak de nederlaagreeks tegen Sparta HCC wenst nog woordje mee te spreken in eerste Mas A Rood en Wit door Quick verslagen Verscheidene favorieten dommelden in peloton Haarlem ging knock out in cricketstrijd Politie Sportbond won DWR-toernooi MAANDAG 28 JUNI 1965 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Sensationeel Mooie century Rijbroek de snelste A. Bogaard rapste in rit om „Bontekoe"-beker Het cricketteam van HCC heeft zondag tegen Haarlem het bewijs geleverd dat het in de strjjd om het landskampioenschap nog een flink woordje wenst mee te spreken. Haarlem werd door de „Haagse" met groot verschil verslagen, waarbij de meesterlijke innings van HCC-captain Peter van Arkel, 114 not out, het cricketpubliek een genot volle middag heeft bezorgd. Ook Rood en Wit moest de eer laten aan een Haagse club. Quick stuurde de Haarlemmers met een nederlaag naar huis terug, maar voor het zover was, had het in de residentie danig gespannen. VRA bleef onderaan de ranglijst in de zorgen zitten, omdat het ook tegen HBS geen kans zag de nederlaag te ontlopen. In spanning reageren wicketkeeper Slingenberg en zijn mede HCC-ers op het batten van de Haarlemmer Meyer. Haarlemse atleten hebben in Zaandam, Amsterdam en Rotterdam enkele opmer kelijke prestates geboekt. Bij B, C en D wedstrijden voor heren in Zaandam werden twee Holland-clubrecords gebro ken. In Zaandam werd op de 400 meter hor den A de Holland-atleet R. Gieles derde Kampioenskandidaat Quick heeft tegen Rood en Wit een felle strijd moeten leve ren om de zege te kunnen bemachtigen. Met Marseille 33 en Van Vonderen 14 als openingspaar hadden de Hagenaars een goede start. Mede door een flink aantal extra's Rood en Wit had C. van Bu- chem als invaller voor Colthoff achter de palen viel het eerste wicket pas op 64. Daarmee hadden de gastheren hun kruit goeddeelds verschoten. Op bowler Wijk huizen, 3 voor 17 in 22 overs, viel het scoren zeer moeilijk en nadat achtereen volgens Hutton 16, Van Eek 19 (schitterend aan de boundary uitgevangen door On- stein) en H. Kramer 12 van het toneel wa ren verdwenen, werden de drie laatste wic kets voor een luttel aantal runs opge ruimd, waardoor allen op een totaal van 136 een beurt hadden gehad. Onstein nam 1-20 Venker 1-36, Tuininga 1-28, Van Schouwenburg 2-2 en Braithwaite 2-13. De start van de Haarlemse battingside was weinig bemoedigend. Het openings paar Van Schouwenburg 12, en Van Baas- bank 5 moest weldra het veld ruimen, en omdat tot grote teleurstelling van de Haarlemmers ook Bouwman een kort le ven was beschoren zijn wicket werd na 2 runs door Marseille geveld bood de theestand op 3 voor 26 weinig houvast. Maar de Rood en Witters gaven zich nog lang niet gewonnen. In gezelschap van Onstein 14. zorgde Braithwaite voor het fraaiste batten van de dag, doch juist op het moment dat Braithwaite op weg was zijn ploeg in de juiste richting te sturen, ging hij na een score van 21 runs op wel zeer ongelukkige wijze midden op de mat kwam hij ten val run out: 99 voor 7. De Haagse bowlers beten nu door en alleen F. van Buchem wist met 15 runs nog een redelijk antwoord te geven. Via 118 voor 8 werd het innings voor 121, zo dat Rood en Wit met een verschil van 15 runs werd verslagen. Het weinig sterke moreel van de Haarlemmens had daartoe opnieuw de doorslag gegeven. Bowling- cijfers: Klijn 2-31, Bosman 3-44, Hebeis 1-21, Marseille 3-17. Het duel in Amstelveen tussen VRA en HBS had een uiterst sensationele afloop. De Hagenaars sloten na ruim 3% uur, dankzij vooral Van der Vegt 37, Risworth 25, Van Wel 39 en Derogee 25 op het fraaie totaal van 195 voor 7, waarbij al leen bowler Foode 3-41 het nodige ontzag inboezemde. De VRA-ers dienden ter stond met fors geweld van repliek. Nadat Colson voor 12 runs was verdwenen, kreeg het publiek schitterend batten te zien van de gebroeders Nico en Frans Spits, die met respectievelijk 71 en 61 runs de score omhoog joegen tot 174 voor 5. Met nog enkele kleine bijdragen werd het vervolgens 192 voor 7 en niemand twijfelde toen meer aan de eerste zege der thuisclub. Doch het pakte anders uit. De „uncertainty of the game" deed zich ook weer gelden, met als gevolg dat VRA op een totaal van 194 ten val was ge bracht! Pierhagen 4-52 en Mulder 5-45 hadden zich met de bal niet onbetuigd gelaten. Haarlem moest een nederlaag incasse ren tegen het duidelijk sterker HCC, dat In Peter van Arkel wederom zjjn voor naamste rungetter vond met een voor treffelijke century van 114 (n.o.). Haarlem dat in de vroege morgenuren naar de wickets werd gestuurd, bleek veel moeite te hebben met het snelle en zuivere bowlen van de Engelsman Thorns 6-25, want uitgezonderd M. Flohil (15) en C. van Alphen (15) kwam er niemand in de dubbele cijfers. Ook E. Vriens 4-30 bewees zijn klasse, zodat Haarlem zich uit eindelijk met een schamel totaal van 74 tevreden moest stellen. Dit totaal passeerde HCC voor 3 wickets waaronder Van Laer (13) als openings- batsman goed werk deed. Peter van Arkel, als no. 3 ingekomen toonde zijn superieure klasse met een uit gebreid slagenrepertoire en hij bouwde vrijwel alleen een HCC-totaal van 167 op dank zij zijn uitstekende century van 114 n.o. (14 x 4). Bij Haarlem waren de bowlingcijfers: P. Maas 2-61, C. van Wijk 4-67 en C. van Alphen 1-35. Nu stuurde HCC het Haarlem team voor de tweede innings in met nog 2 uur en 12 min. te spelen, doch M. Flohil (13), P. Maas (21), C. van Alphen (15) en M. Kruyt (14 n.o.) wisten een inningsnederlaag te voorko men door de tijd uit te spelen: 86 voor 8. Vooral B. Trijzelaar 5-31 deed herhaalde lijk met zijn slows de Haarlem batting side voor onaangename verrassingen staan. Verder nog E. Vriens 1-15 en Van de Bosch 2-19. Eerste klasse A VOC 6 20 ACC 6 13 Quick Hg. 8 25 Haarlem 8 16 HCC 7 20 R W 8 16 HBS 6 14 VRA 7 9 De Haarlemse zwemverenigingen DWT en Haarlem hebben gisteren deelgenomen aan een internationale zwemzevenkamp, die georganiseerd werd door het Zaanse Neptunus. Zaanse Watervrienden won, Neptunus werd tweede en Enschede der de. DWT eindigde als vierde en Haarlem als vijfde. Door de Haarlemse Raceclub Excelsior werd zondag op het parcours in Schalk wijk een rit om dagprijzen gehouden en daarbij ging Rob Rijbroek met de hoofd prijs strijken. Hij bleef zijn tegenstanders in de sprint met duidelijk waarneembaar verschil de baas. De uitslag was: 1. R. Rijbroek, 2. P. Moerkerk, 3. Ron Philips, 4. G. Rook, 6. G. Burggrave, 6. J. Koene. Uitslag C-klasse: 1. B. Wigchert, 2. H. Wassenberg, 3. F. Hoogland, 4. J. Kla ver, Jeugdklasse: 1. J. Brand, 2. H. Ko renstra, 3. H. Elders, Tweede jeugd: 1. T. Handgraaf, 2. B. Groenveld, 3. N. Burg grave. De rappe finisher Aad Bogaard heeft de zesde rit van de zomeravondcompeti tie om de ,,Bontekoe"-beker door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" over 35 ronden in het „Van der Aartsport park" gehouden op zijn naam ge bracht. Samen met Adrie de Ruyter en Wil van Slooten, die hij in het beslissende sprintje de baas bleef, was Bogaard uit het peloton ontsnapt. De uitslag luidde: 1. A. Bogaard, 2.A. de Ruyter, 3. W. van Slooten, 4. R. Snij der, 5. C. Plus, 6. E. Sminia, 7. H. Kie kens, 8. Th. Krom, 9. G. Nijssen. Ted Blom heeft zijn eerste overwin ning als amateur te pakken met daaraan verbonden de kampioenstitel van Noord Holland. Aan deze triomf zal hij nog heel lang de prettigste herinneringen bewaren. De negentienjarige Haarlemmer steeds in de slag en zeer actief greep zon dagmiddag op het winderige circuit van Zandvoort de provinciale wegtitel door een felle demarrage van Peter Tesselaar op het laatste klimmetje van de Hunzerug kundig te pareren. De elf overige aan voerders in de kopgroep moesten de twee felste strijders om de kampioenstitel een tiental meters prijsgeven. Ted Blom liet de sterke Tesselaar uit het plaatsje Kal- verdijk, die in de Westfriese straatkoer- sen en criteria vrijwel steeds met de hoofdprijs aan de haal gaat, niet schieten en klopte hem in de sprint met bijna drie lengtes verschil. Met beide ar men hoog geheven schreed Blom als een sterk kampioen over de eindstreep. In de eerste klasse B van de cricket competitie heeft Rood en Wit 2 de neder- lagenreeks eindelijk doorbroken. Voor eigen publiek behaalden de Haarlemmers een vijf wickets-zege op Sparta, waardoor zij de onderste plaats overdroegen aan Quick N, dat door de nog altijd onge slagen koploper SCHC werd geklopt. De Schiedamse derby tussen Excelsior en Hermes-DVS eindigde in 'n overwinning voor Excelsior, terwijl HCC 2 de eer van de zege moest laten aan de Krekels. Ofschoon SCHC tegen Quick N met het voor de Stichtenaren bescheiden totaal van 121 runs genoegen moest nemen, werd het voor de thuisclub toch nog een ruime zege. Bij de Nijmegenaren was het op 71 gebeurd. C. Gumbs 36, Leemhuis 27 en Rambocus 21 hadden bij SCHC het voornaamste werk aan de wickets ge daan. In de aanval der Stichtse oogstte de gevaarlijke fastbowler S. Gumbs met 7 voor 28 opnieuw een schitterend succes. Met zijn kandidatuur voor het Nederlands elftal dient thans steeds meer rekening te worden gehouden. Bos 28, Lochmann van Bennekom 39 en Brand 33 waren de voornaamste runget- ters bij de Krekels, dat tegen HCC 2 177 punten bijen bracht. Erik Vriens 35, Ta- miniau 20, Rij kens 38 en Van Meurs 30 not out, kwamen bij de HCC-ers uitste kend voor de dag, doch na veel spanning strandde de Haagse ploeg op 166. Loch mann van Bennekom nam 6-52. Excelsior houdt de race om het kam pioenschap met SCHC tot aller verrassing nog steeds vol, waarvan stadgenoot Her mes DVS deze zondag het slachtoffer werd. Van Lingen 23, Schenk 24 en Put ter 22 hadden bij Excelsior het voornaam ste aandeel in de totaalscore van 126, waartegen bowler Noordijk, 8-45, zich fel had verzet. Bij Hermes kwam alleen de veteraan Van der Ende 35 tot een rede lijke prestatie, maar de rest liet het af weten: 81 all out. Gouka 5-33 en Bruning 3-25 kwamen met de bal tot prima re sultaten. Door kort voor tijd het fikse totaal van Sparta 162 runs voor het verlies van slechts 5 wickets te passeren heeft Rood en Wit II de laatste plaats in 1 B kunnen overdoen aan het Nijmeegse Quick. Lui- ning die 69 runs scoorde, kan als match winner voor de Haarlemmers worden aan gemerkt. Sparta nam in de ochtenduren alle tijd aan de wickets. Het openingspaar was snel verdwenen, maar tussen A. H. v. d. Linde die met een zeer goede 50 top scorer werd en Sonneveld 30 kwam het tot een grote stand. Verder deden Spuy 18 Meyers 10 en F. A. v. d. Linde 17 van zich spreken. Luining die een prach tige vang deed op eigen bowlen, boekte 2-19. De Boer van der Ley 3-51 en Leyer 4-26 deden eveneens goed werk. Een en ander had bijna vier uur geduurd maar gelukkig voor Rood en Wit staken Enge lenberg 50 en Luining 69 in een blaken de vorm. Steeds sneller kwamen de runs. Een schitterende vang van Meeken maak te een einde aan de al even fraaie innings van Engelenberg, terwijl Luining, die er bijzonder goed het oog in had in het zicht van de overwinning sneuvelde. Ook de Nijs 22 was de winninghit niet gegund. De Boer van der Ley was het tenslotte die samen met N. Leyer de resterende runs maakte. Bowlingcijfers Sparta Son neveld 1-16, de Bruyn 2-13 en Meyers 2-56 SCHC 7-26; Excelsior 7-22; Hermes DVS 7-19; HCC 2 7-16; Krekels 7-14; R W 2 7-14; Sparta 7-14; Quick 7-13. Zijn supporters van het Haarlemse „De Kampioen"dat met de organisatie be last was, gaven op luidruchtige wijze uiting aan hun vreugde. Er is in dit kampioenschap van Noord- Holland, dat voor het eerst op het Zand- voortse circuit werd verreden en waar aan zo'n 150 amateurs deelnamen, met overgave en enthousiasme om winst ge streden. Vooral de favorieten Gerrie Bruin, Piet van Dijk, Daan Holst, Ted Blom, Herman Hoogzaad, Henk Koop- mans, Peter Tesselaar, Piet de Wit, Henk Peters, Ton Rijkers en Jan Serpenti wa ren al meteen zeer actief en legden in de vijfde „toer" het 4200 meter lange parcours moest 35 keer „genomen" wor den de grondslag voor een 28 man ster ke kopgroep. Deze aanvallers bleken el kaar opperbest te verstaan en liepen steeds verder uit op het logge peloton, waarin kanshebbers als Harry van Piere, Jan v.d. Horst, nationaal- en wereld kampioen Tiemen Groen, de razensnelle finisher Gerard Koel, Anne Koster, Fred dy van Lachterop en vele anderen de eer De handen in triomf omhoog. Tes selaar moest het toegeven: de Haarlemmer Ted Blom is kampioen van Noord-Holland geworden. van de achtervolging aan elkaar overlie ten. In de twaalfde ronde was de winst van de kopgroep al opgelopen tot 2 min. en 45 sec. De Haarlemmer Jan v.d. Horst, de vorige week 'n sterk winnaar op ditzelfde circuit, had het toen al be keken en verdween naar de verkleedge- legenheid om zich op te frissen. Een voorbeeld dat de stevige Van Piere door een lekke band geplaagd moest volgen. De sterke Tiemen Groen die zich aan vankelijk niets aan de schermutselingen op het voorplan gelegen had laten liggen en Gerard Koel begonnen samen nog wel aan de achtervolging, maar dat bleek onbegonnen werk. Tiemen zag dan ook het hopeloze van de jacht in en ver dween geruisloos van het strijdtoneel. Hij was overigens niet de enige. Steeds meer pelotonrijders stuurden naar de „pits" om de kampioensrace verder langs de kant te volgen. De slag was gevallen en aan bij komen viel zelfs voor de grootste favoriet niet meer te denken. Temeer omdat Ted Blom met enkele felle demarrages voor een handhaving van 't hoge tempo zorgde. De aanvalsdriften van Blom werden Richard van Smirren, Suiker, Oud, Wim Boterman en de Haarlemmers Willem Fiechter en Loe Otte aanvankelijk goed meegegaan met de kanshebbers te machtig. Zij moesten afhaken. De Heem- steedse favoriet Henk Peters had weer eens last van een slepend achterwiel en bleek weinig lust te hebben om de op mars voort te zetten. Hij verdween even eens uit de strijd. De aanvankelijk 28 man sterke kopgroep werd steeds slan ker en tenslotte bleven er maar dertien aanvoerders over. De rappe Kennemer- lander Jan Serpenti had door een defecte derailleur zijn positie moeten prijsgeven. De overgebleven koplopers hebben el kaar in de slotfase van dit kampioen schap geen duimbreed meer toegegeven. Alle demarrages werden in de kiem ge smoord. Toen Tesselaar op de laatste klim van de Hunzerug met een scherpe demarrage zijn finish beraamde, kon al leen Ted Blom bij hem aanhaken. In de eindsprint bleef de jonge Haarlemmer met bijna drie lengtes verschil de an ders zo succesvolle Tesselaar de baas. Voorzitter Theo Krom van het organise rende „De Kampioen" bleek zeer ver heugd met de door Blom behaalde titel en dat waren ook zijn vele supporters. Van de provinciale consul J. J. Wijman uit Beverwijk kreeg Blom daarna de bloemen met de fel begeerde gouden „plak". De uitslag was: 1. en kampioen van Noord-Holland 1965: Ted Blom, Haarlem, de 147 km. in 3 uur 33 min. en 20 sec.; 2. P. Tesselaar, Kalverdijk; 3. C. Leunis, Amsterdam; 4. F. Stoots, Amsterdam; 5. H. Koopmans, Halfweg; 6. D. Holst, Am sterdam; 7. P. de Wit, Wormer; 8. H. Hoogzaad, Venhuizen; 9. P. van Dijk, Wor- merveer; 10. A. Rijkers, 11. R. Weber, 12. F. v.d. Ruit, 13. H. Pels, allen Amster dam. Alle overige renners hadden de strijd gestaakt of waren wegens een te grote achterstand door de jury uit de koers genomen. Zoals te verwachten was heeft Rood en Wit in zijn eerste „knock out" wedstrijd weinig moeite gehad met Kampong dat in de tweede klasse A uitkomt. Haarlem kon zich niet handhaven. Het werd ge wipt door V.R.A. Al dadelijk bleek dat Rood en Wit dit soort wedstrijden uitstekend ligt. Voor al F. van Buchem 48 bleek in zijn ele ment. Levendige bijdragen kwamen ver der van Van Schouwenburg 18, Brathwaite 20 (1 x 6 en 2 x 4), Bouwman 17, Wijk huizen 11, de Nijs 20 de Boer van der Ley 13 en Van Baasbank 20 die in snel tempo voor 180 runs zorgden. Bowlingcij fers Kampong Hageman 3-31, Hellemans 2-40, H. Voerman 1-39, Schorer 3-23 en F. Voermans 1-37. Kampong bleek alleen in Brest van Kempen 54 een batsman van klasse te bezitten. Hij werd dan ook na afloop door P. van Katwijk tot „man van de wed strijd" uitgeroepen. Van de overigen kwam alleen Bitter 18 in de dubbele cijfers. Op 134 hadden allen een beurt gehad. Wijk huizen was met 4-30 de succesrijkste Haarlemse bowler gebleken. De „man of the match" bij VRA-Haar- lem was Nico Spits. Hij bereikte een to taal van 75. Een dag later zou Nico Spits tegen HBS bijna hetzelfde resultaat be halen, nl. 71. Haarlem begon aan bat en kreeg na nogal wat moeite 117 runs bij elkaar, waarvan W. Kruijt er 33 voor zijn rekening nam. VRA bleek echter sterker, vooral dank zij Nico Spits, die opende. De Haarlem-bowlerij was te zwak om VRA in moeilijkheden te brengen. Het betekende het einde voor Haarlem in de knock-out-competitie. in 57.9 sec. De Holland-ploeg werd eerste in de Zweedse estafette in 2.4.8 sec. A. Meyer kwam als vierde over de streep bij de 100 meter heren A in 11.3. T. Bon- sen werd tweede in de serie en vijfde in de finale 100 meter heren C in 11.4. J. Lips won de 400 meter heren C in 52.6 en D. v. d. Vlugt kwam als tweede binnen bij de 400 meter heren D in 60 seconden rond. Het hoogspringen B eindigde in een overwinning voor R. Gieles met een sprong van 1.66 meter. Bij het versprin gen heren C werd hij derde met een sprong van 5.91 meter. A. Meyer werd derde bij het verspringen D met een sprong van 5.90 meter. Het kogelstoten C eindigde in een over winning voor J. Nelis, hij kreeg de ko gel 11.72 meter ver. John Bergveld won het kogelstoten D met een stoot van 10.50 meter. Hij werd tweede bij het discus werpen D met 34.78 meter. Het hinkstap- springen C was voor T. Bonsen met 12.42 meter. K. Roozen werd tweede bij het hinkstapspringen D met 12.10. Gerard Kamp was de enige HAV Haarlem-atleet in Zaandam; hij werd derde op de 100 meter A in 11 seconden rond. In Amsterdam kwamen Holland-B, C en D-junioren aan start. P. van Liempt was daar de beste all-round atleet. Hij won de 100 meter finale B in 11.6 sec. terwijl hij in de serie 11.4 voor zich liet afdrukken. Bij het speerwerpen B kreeg hij de speer 34.47 meter ver. R. Kroon noteerde op dit onderdeel 31.37 m. Bij het discuswerpen C werd T. Hoogland der de met een worp van 31.24 meter. Ook enkele Atmodes-meisjes kwamen in Amsterdam tot fraaie prestaties. W. Die- vendal en L. Visser werden bij de 60 me ter meisjes C en D vierde en tweede elk in 8.4 seconde. J. Vink werd derde in 8.6 seconde. Bij het hoogspringen B werd M. Krammer derde met een sprong van 1.35 meter. Bij de 4 x 60 meter estafette C werd de ploeg van Atmodes I tweede in 34.5 sec. en Atmodes II werd vierde in 34.7. In Rotterdam werd W. Krijnen van HAV Haarlem winnaar op de 110 meter horden heren A. Betty van Polen van Atmodes kwam daar als derde binnen op de 400 meter dames B in 63.4 seconde. Ans Pennarts, eveneens van Atmodes, liet bij de 400 meter dames A 60.4 seconde voor zich afdrukken. Zij eindigde hier mee op de tweede plaats. Het heeft DWR in zijn polotoernool zondagmiddag beslist niet meegezeten. Er lag een slechte tendens in het spel van DWR, dat ook niet op hoog peil stond. Natuurlijk men miste de grootste troef, Jan Sint die wegens familie-omstandighe den zijn team niet kon aanvoeren. Voor het eerst kwam in de Kleverlaan ook een team van de Nederlandse Poli tie Sport Bond in 't water, dat werkelijk goed heeft gespeeld. Monsteroverwinnin- ningen waren hun deel,, hetgeen resulteer de in de uiteindelijke zege. Zoals gezegd heeft DWR het er met een derde plaats slechter afgebracht dan was verwacht. Dat lag niet aan Ed Beere die als waar nemend aanvoerder ettelijke malen heeft geprobeerd zijn team tot hoger spelpeil op te zwiepen. Maar het bleef het spel van een team zoinder de zo noodzakelijke pij ler. Het vlot afgewerkte programma werd geopend met de wedstrijd AZCDonk, welke met 3-1 door de Alphenaren werd gewonnen. In de wedstrijd DWRNPSB ging DWR voor de eerste maal ten onder (0-4), het geen herhaald werd in de wedstrijd dia hier vlak na volgde: AZCDWR (5-3). Een monsterzege (7-1) kwam NPSB ten deel tegen DONK, en toen daarna NPSB ook AZC met 3-0 klopte, was het pleit al beslecht. DWR en DONK vochten nog om de derde en vierde plaats, welke natuur lijk door DWR werd gewonnen (4-1) Uit slag: Heren: 1. Ned. Politie Sport Bond, 2. AZC Alphen, 3. DWR, 4. DONK, adsp. jongens: 1. DWT, 2. DWR, 3. HVGB, 4. DONK, adsp. meisjes: DWRZZZ 4-1. De finalisten in het damesenkel bij De eindstrijd in het herendubbel de strijd om de Haarlemse tennis- ging tussen (v.l.n.r.) de duo's Vogel kampioenschappen. Els Borgerding, zang-Van Splunten en Reus-den die won, rechts, Marthe Blom links. Hartog. Het paar Reus-den Hartog won de Haarlemse titel.

Haarlem's Dagblad | 1965 | | pagina 17