Ds. H. C. Boonstra deed zijn intrede in Haarlem-Oost Nieuw volkstuinencomplex in Schalkwijk geopend na het zonnebad 0TTGERING Kathedraalkoor en stedelijk orkest van Angers concerteren in Haarlem Stuif-Stuif vraagt extra geldelijke hulp Vierde christelijke mulo in Haarlem BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER Haarlemse jongens reden met gestolen auto in Den Bosch Automobilist trachtte in beslag genomen auto weg te halen Dominee Eerhard in Hillegom 40 jaar predikant Fakkeloptocht in Haarlem Auto kantelde op Rijksstraatweg vloerkleden reinigen f2.75 5 TAPIJTEN AUTOSPUITEN? ENGEL Laat nu Uw verzachtend en verkoelend MAANDAG 28 JUNI 1965 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT net reinigen naar Zendingsdag van Chr. Geref. Kerken van Haarlem in Santpoort Tragische gebeurtenis bij jubileumviering Speeltuin „Burcht ter Cleeff" gaat open Tour de Lisse start weer op 7 augustus Met auto van vader uit de bocht Zuster A. Bpterweg neemt afscheid Kerkelijk nieuws Kort nieuws Na verkeersongeval Bestuurder verdacht van rijden onder invloed door U zelf gebracht en gehaald f2.50 per m2 Glyzerona Milk verzacht zonnebrand, voedt, versterkt de huid en voorkomt vervellen! lp 1 Met een snoeischaar knipte de Haar lemse wethouder van openbare Werken, de heer W. F. Happé, zaterdagmorgen een ijzerdraadje door waarmee de naam van het volkstuinencomplex aan de Zo- merweg in Schalkwijk te zien kwam. „Ons Buiten" staat er in gouden letters op de witmarmeren platen bij het toe gangshek. Zes hectare groot is het nieuwe volks- tumencomplex dat in de plaats is geko men van het complex waar nu de Boer- haavekliniek is gebouwd. De zes hectare zijn verdeeld in 173 tuintjes met een huis je. Bovendien is er op het terrein een clubhuis dat in verband met de finan ciële toestand van „Ons Buiten" na de verhuizing voor het grootste deel vervaar digd is door de leden zelf. De voorzitter van „Ons Buiten", de heer J. Schipper, bracht in zijn openings woord dank aan het gemeentebestuur voor het ter beschikking stellen van een nieuw terrein toen de oude tuintjes moes ten verdwijnen. In 1961 werd dit voorstel in de gemeenteraad goedgekeurd. Wet houder Happé dankte op zijn beurt de le den van „Ons Buiten" voor hun bereid willigheid om naar een andere plaats te verhuizen. Dat betekende voor hen „Van voren af aan beginnen". De wethouder noemde het tuinieren een nuttige en ge zonde, vrijwillige arbeid. Er waren veel belangstellenden bij de opening. Alle 173 tuintjes zijn uitgegeven veel leden komen uit Haarlem-Oost. Ook bewoners van Schalkwijk voelen wel voor de tuintjes, zij staan op de ruime wacht lijst. De nieuwe inschrijving is echter ge sloten omdat er de eerste jaren geen tuintje vrijkomt. Advertentie LANGE HERENSTRAAT 26 - TEL. 12234 Op woensdag 30 juni houdt de classis Haarlem van de Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland een zen dingsdag in het Burgemeester Rijkens- park in Santpoort. Bij ongunstig weer worden de activiteiten verplaatst naar de Pniël-kapel aan de Pastorieweg 1 in Santpoort. Op het program staan samen zang en spreekbeurten. 's Morgens om half elf opent ds. M. Vlietstra uit IJmuiden de ochtendbijeen komst. Verder spreken ds. L. S. den Boer uit Sassenheim over „Hen tellen als in Israel ingelijfd" en ds. A. Blikker uit Utrecht over „Het laatste nieuws van on ze zendingsterreinen." Voor het middagprogramma worden voorts vermeld de spreekbeurt van ds. L Floor sr. uit Nieuw-Vennep over „Een iegelijk in zijn eigen taal" en ds. M. Ge- leijnse uit Hilversum over „Het onstaan van de Toradjagemeente Bulo". Verder verleent het kwartet Spaargaren vocale medewerking. De viering van het tachtig jarig be staan van de Haarlemse Lawn Tennis Club zaterdag in intieme kring, is op tra gische wijze onderbroken. Tijdens het spe len van wedstrijden voor dubbels op de banen van de HLTC werd de 49-jarige W. Kermer onwel, hij werd naar het Eli zabeth's ziekenhuis overgebracht, waar hij in de vooravond is overleden. De heer Kermer was oud competitespe- ler van de HLTC en oud-eerste elftalspe ler van de voetbalclub HFC. Hij woonde in Engeland en had zijn vakantie in Frankrijk afgebroken om in Haarlem bij de lustrumviering van de tennisvereni ging aanwezig te kunnen zijn. Wethouder W. F. Happé van Stads ontwikkeling en openbare werken, en de voorzitter van de volkstuin- dersvereniging „Ons Buiten", de heer J. Schipper, bij de pas onthulde naamplaten. De politie in Den Bosch heeft zondag avond twee Haarlemse jongens aangehou den die in de auto van hun buurman re den. De jongens, respectievelijk 20 en 21 jaar oud, waren niet in het bezit van een rijbewijs en hadden ook geen andere papieren bij zich. Ze hadden de wagen weggenomen van hun buurman, een 24-ja- rige heftruckchauffeur. Beide jongens waarin cje steden Haarlem, Ósnabriick zijn vanmorgen overgebracht naar Haar- en Angers naar een bovennationale ver- IN HET KADER van de jumelage, lem en daar ingesloten. Een 29-jarige schilder heeft zondagavond bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn auto. Hij had de wagen om streeks half tien voor zijn woning gepar keerd, maar vergeten het voertuig af te sluiten. Een uur later hoorde hij dat de wagen gestart werd. Hij rende naar buiten en zag twee mannen met de wagen wegrijden. In de auto bevonden zich alle autopapieren van de eigenaar. Dinsdag 6 juli om half acht 's avonds heeft de opening plaats van de speeltuin van de r.k. speeltuinvereniging „Burcht ter Cleeff" in Haarlem. Deze opening wordt verricht door mevrouw M. R. W. Schippers-Coppens in de recreatiezaal bo ven de gemeentelijke zweminrichting aan de J. Haringstraat. In de Grote of St. Bavo Kerk in Haar lem heeft ds. H. C. Boonstra zondag avond zijn intrede gedaan als predi kant van de Hervormde Gemeente van Haarlem-Oost, waar hij is beroepen in de vacature van ds. W. M. van Asperen, die reeds in december 1963 naar Amster dam vertrok. s Morgens was de nieuwe predikant in de Oosterkerk aan de Zomerkade beves tigd door ds. A. J. van Rhijn, die daar voor als tekst had gekozen 2 Petrus 1 vers 19: „Gij doet wel er acht op te ge ven als op een lamp die schijnt in een duistere plaats, totdat de dag aanbreekt en de morgenster opgaat in uw harten". Tal van gemeenteleden uit Warmond, de gemeente waar ds. Boonstra tot vori ge week heeft gestaan, woonden zondag avond de dienst bij in Haarlem. Ook van de zijde der predikanten uit Haarlem en omgeving en van de Ring en de classis Haarlem bestond er grote belangstelling. Medewerking aan de dienst verleende het Oosterkerkkoor onder leiding van Henk van der Velde uit Amsterdam. Als tekst van zijn intreepreek had ds. Boonstra gekozen Handelingen 8: 26-40: En de engel des Heren sprak tot Filip- pus: „Sta op en ga naar het zuiden, op de weg die van Jeruzalem afdaalt naar Gaza „Indien men." aldus ds. Boonstra, „in deze tijd met mensen in aanraking komt, dan blijkt er 'n gemis aan ware blijdschap bij vele mensen. De vermaaksindustrie werkt op volle toeren, doch de ware blijd schap is er weinig. Christus gaf zich voor ons mensen en is opgestaan opdat wij mensen blij zouden zijn. Hoewel ik mijzelf in deze dienst niet met Filippus wil vergelijken, zie ik er mijn taak in Jezus Christus te verkondi gen, waarbij ik ook de anderen zie staan, de 'predikanten, met wie ik samen mag werken om in deze wereld de blijdschap te verkondigen. Dat is de diepe zin van de kerk van Christus, die voor ons open gaat. Ook straks in de gemeente van Christus daar in Haarlem-Oost, waar ik het evangelie mag prediken. Ook daar zullen mensen luisteren naar de opdrach ten van God en zullen wij als gemeente van Christus gehoorzamen, doen wat God ons opdraagt, ook al hebben wij daar soms bezwaren tegen. Want de wonderen beginnen daar. waar de gehoorzaamheid een onbegrijpelijke zaak is. Want het gaat erom de boodschap van blijdschap te brengen en iedere Christen die blijd schap door te geven". Na de dienst heeft ds. Joh. Bronsgeest, voorzitter van de centrale kerkeraad, de nieuwe predikant welkom gehetén en toe gesproken. Ds. Boonstra richtte zich hier na met een dankwoord tot de kerkeraad en de kerkvoogdij, de collega's, de Ring en de classis Haarlem-Noord, de verte genwoordigers van de andere kerken en de afvaardiging van de Oecumenische Raad. Daarna was er gelegenheid de nieuwe predikant en zijn vrouw geluk te wensen. Wegens de alles behalve geringe kos ten, die de organisatie van de inmiddels traditie geworden jeugdactie „Stuif Stuif" eist doet de Commissie Jeugdvakantie Haarlem een beroep op instellingen en particulieren een geldelijke bijdrage te leveren. Reeds heeft de gemeente Haar lem voor deze Stuif Stuif actie een be langrijke subsidie erleend. De Stuif Stuif, die in augustus wordt gehouden, heeft een aanzienlijke uitbrei ding ondervonden, zoals wij reeds enkele weken geleden hebbn bericht. Want be halve de Badmonton Hall, waar dit lui lekkerland van de jeugd straks onderdak zal vinden, zullen ook een aantal lokalen en een tweetal tenten extra ter beschik king worden gesteld. De commissie verwacht dat dit jaar ruim 25.000 tot 30.000 kinderen van deze Stuif Stuif zullen profiteren. Vorig jaar bedroeg dit aantal 22.500. Bedragen voor déze actie kunnen wor den gestort op postgironummer 556661 ten name van de Commissie Jeugdvakantie Haarlem. inniging streven, zal deze week een gezelschap uit Angers een bezoek aan Haarlem brengen. Hoogtepunten van dit bezoek zijn twee concerten en een ontvangst ten stadhuize. Overmorgen, woensdag 30 juni, zal 's avonds om negen uur in de Nieuwe Kerk het Or- ehestre permanent de la Société des Concerts publiques de la ville d'Angers aantreden, om een programma van oude en nieuwe Franse instrumentale werken uit te voeren onder leiding van Jean Doussard, oud-dirgent van het ballet orkest van de Marquis de Cuevas, het orkest van de Franse Radio Omroep, en de Opéra van Lyon. Het orkest, dat in 1877 is gesticht, pleegt in de zomer maanden in Angers, de hoofdstad van Anjou, een tiental openluchtconcerten per maand te geven. Voorts bedient het orkest een twintigtal dorpen en steden in het departement. OP VRIJDAG 2 JULI ZULLEN HET orkest het het koor „La Maitrise de la Ca- thédrale d'Angers" een concert geven in de Kathedrale Basiliek St. Bavo (aanvang 20.30 uur). Het orkest bestaat uit dertig musici, het koor uit vijfenveertig jongens en zesentwintig volwassenen. Uitgevoerd zullen worden werken van Sussoy (eind veertiende eeuw), Clément Janequin (1498-1558), Mauduit (1557-1672), Alessan- dro Scarlatti (1660-1725), Cl. Jacob en Ga briel Fauré (het Requiem). Het koor staat onder leiding van de eerwaarde heer Poirier. Het koor van de kathedraal van Angers is een der bekendste kerkkoren van Euro pa. Naar aanleiding van zijn optreden voor het Internationale Congres van Ge wijde Muziek te Parijs in 1957 schreef het Nederlandse tijdschrift van de Ward- beweging: „De mooiste jongensstemmen die ik ooit hoorde." Het koor is in de mideleeuwen gesticht, in november 1369 Het koor van de kathedraal in Angers. door mgr. Guillaume Turpin, bisschop van Angers. Het koorschoolbeginsel hield een normale schoolopleiding in naast in tensieve muziekstudie en het opluisteren van de kathedrale missen. De beroemd ste koorleider is geweest Clément Jane quin (in de jaren 1530-1540). De befaamd- ste leerling is Jean-Baptiste Moreau die als eerste theatermuziek componeerde bij Racine's „Esther" en „Athalie". Na de Franse revolutie kreeg het koor van tien leden een uitbreiding tot een veertigtal leden. Sinds 1908 recruteert het koor zijn leden van de school Saint Maurice, waar solfège en zang gedoceerd worden vol gens de methode Ward. De jongens zijn 7-13 jaar. Elke zondag luisteren Zij de hoogmis in de kathedraal op, met een veertigtal volwassen zangers die voor het merendeel oud-leden van het jongenskoor zijn. De kooropleiding omvat solfège, zang, elementair Latijn, koormuziek-ge- schiedenis, piano en orgel. Sommige koor leden kunnen hun studie verdiepen aan de muziekschool van Angers. Het koor heeft drie grammofoonplaten gemaakt. HET BEZOEK VAN KOOR en orkest is een antwoord op de uitnodiging die een Haarlemse delegatie in mei in Angers heeft gedaan. De spontane reactie heeft de Haarlemse organisatoren verrast, te meer omdat de Orgelmaand in deze week bijzonder veel organisatorische inspannin gen vergt. De Franse gasten zullen met hun gastheren het Frans Halsmuseum be zoeken, een orgelconcert in de Grote Kerk bijwonen en op donderdag 1 juli het door onze bladen gepatroneerde promenade concert van het N.Ph.O. in de Gemeente lijke Concertzaal bijwonen. Na afloop van het concert is er een gezellig samenzijn met de Haarlemse musici. De Franse gas ten zal na hun concert in de kathedrale basiliek een afscheid worden bereid in de Tuinzaal van het Concertgebouw. De offi ciële ontvangst door het gemeentebestuur van Haarlem heeft op donderdag 1 juli, 's middags om half vijf, ten stadhuize plaats. De Vereniging voor Christelijk mulo in Haarlem zal op 1 september haar vierde muloschool in Haarlem openen. Deze school die voorlopig met twee klassen zal beginnen, heeft de naam „Prinses Chris- tinaschool" gekregen. De twee klassen worden tot de opening van een eigen ge bouw ondergebracht in de bijgebouwen van de gereformeerde kerk aan de Ri chard Holkade in Haarlem-oost. Tot hoofd is benoemd de heer C. Versloot uit Haar lem. De Tour de Lisse zal ook dit jaar weer een evenement worden. Ook dit jaar zal de „Tour" weer in één week afgewerkt worden. Hij begint op 7 augustus en ein digt op 14 augustus. Rennertjes tot 19 jaar mogen meedoen en kunnen zich op geven bij Tourleider J. v. Kesteren, Ka naalstraat 240 of P. de Koning, Venneper- weg 1199 Nieuw Vennep. Er kunnen 48 deelnemers genoteerd worden. Zaterdagavond reed een 18-jarige as sistent uit Vogelenzang, met zijn 16-jarige broer naast zich, met de auto van zijn vader op de Duinlustweg in Overveen. Door de te grote snelheid verloor de jon geman bij een van de vele bochten van deze weg de macht over het stuur, waar door de wagen kantelde. Beide inzitten den kwamen met de schrik vrij. De va der kreeg zijn auto zwaar beschadigd te rug. Woensdag 30 juni 's middags om 3 uur zal zuster A. Boterweg afscheid nemen van het Diaconessenhuis in Haarlem. On langs vierde zij het feit dat ze 40 jaar aan 't huis was verbonden en nu is wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, het uur van scheiden aangebro ken. Zuster Boterweg heeft zich gegeven aan het werk in de apotheek. Daarom wordt in de zitkamer gelegenheid gebo den om afscheid te nemen van zuster Bo terweg. Ieder is daarbij hartelijk welkom. Doopsgezinde Broederschap Drietal te Rotterdam mej. M. J. Hamel te Vlissingen, mej. C. E. Offerhaus te Fra- neker en G. Wassing te Dantumawoude. Oud-Geref. Gemeenten Bedankt voor Kampen J. v. d. Poel te Ede. GEBOREN: Gerarda H., d. van S. Olden burg en R. C. F. Roos; Ronald J. M., z. van A. de Koning en J. P. W. de Groot; Mil dred E., d. van E. J. Haverkort en E. S. van Westerop; Robert W., z. van D. H. Meijer en H. J. Bliek; Sebastiaan M., z. van A. A. de Vries en P. M. L. de Graaff; Nicolaas W. M., z. van H. Hopman en T. C. van de Water; Sigrid, d. van T. de Jong en G. Korst; Cornells J. L., z. van M. Reijn- ders en M. E. van Seumeren; Gerardus J. L„ z. van G. J. Kenter en M. A. Das; Yvonne, d. van F. D. Vogelaar en J. C. van Wijngaarden; Eelco T., z. van A. J. Hart- stra en H. H. G. Bruinsma; Paul J., z. van P. J. Kuijn en P. Beunder; Marcel, z. van J. Wilderom en W. H. Aal; Christina, d. van J. Meijer en C. Mullié; Cornells S„ z. van M. G. Spaans en T. Eijken; Robert, z. van G. Koolhaas en J. H. Bouterse. ONDERTROUWD: J. Brouwer en C. de Blaeij; J. Schutte en A. C. Kamp; S. H. J. Munsterman en J. M. Kasbergen; H. J. Romeijn en W. Blokzijl; T. J. de Vente en Y. M. Corba; P. T. G. van Leeuwen en I. S. J. Cornelissen; H. C. Helsloot en I. F. C. Biemond; A. Gladno en F. F. Schipper; E. C. de Bastos en G. M. Karstens. GETROUWD: W. Steenks en J. P. O ver- beek; H. R. H. van Staverden en A. G. van Aanholt; A. van Veen en E. A. Hennink. OVERLEDEN: M. C. Visser, 41 j., e. van R. J. A. Pakkoo; G. C. Vastenhout, 69 j., e. van P. Blokker; H. Smorenburg, 65 j., e. van G. M. Niedekker; M. Maaskant, 81 j., wed. van L. Noordam; C. Vuijst, 73 j., e. van J. den Haan; J. Selser, 88 j., wedn. van K. Postma; A. P. Biesheuvel, 72 j., e. van A. M. Dijkhuis; J. van Rooijen, 65 j., wed. van A. A. Oranje. Benoeming. Het bestuur van de Juliana- school in Hillegom heeft met ingang van 23 augustus benoemd tot onderwijzeres mejuf frouw D. Kruit uit Heemstede. Collecte. In de week van 28 juni2 juli wordt in Lisse de collecte voor het Anjer fonds gehouden. Haarlem: Amsterdamsevaart 28-32 -Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a Tel. 10771 Heemstede Binnenweg 137 Tel. 84373 Een 23-jarige monteur uit Haarlem is zondagavond door de politie in verzeke ring gesteld, omdat hij zijn door de poli tie in beslaggenomen auto wegnam en zich daarmee uit de voeten maakte, na dat bij hij een aanrijding betrokken was geweest. De man had namelijk geen toe stemming gegeven aan de verkeerspolitie om de remmen, waarvan men dacht dat ze niet behoorlijk functioneerde, te con troleren. Om kwart voor negen zondagavond werd de auto van de monteur op de krui sing Paul Krugerstraat-Paul Krugerkade- -President Steynstraat in Haarlem aange reden door een 18-jarige kantoorbediende op een bromfiets. De jongeman, die geen voorrang zou hebben verleend, brak zijn pols en liep een lichte hersenschudding op. Hij werd naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht en later naar huis vervoerd. Toen de verkeerspolitie aan de bestuur der van de auto kenbaar maakte dat men de remmen van de auto wilde beproeven, verzette de man zich daartegen. De auto werd daarop in beslag genomen om over gebracht te worden naar de Koudenhorn- kazerne en daar te worden gecontroleerd. De bestuurder liep daarop weg. Terwijl de agenten nog bezig waren met de opmetingen kwam de man terug, stapte in zijn auto en probeerde weg te rijden. Een der agenten rende toe en slaagde erin het portier te openen en de man bij de schouder te grijpen. Deze gaf echter volgas en dwong de agent los te laten. Een toevallig passerende agent op de motor zette de achtervolging in en slaagde erin de automobilist op de Kle verlaan aan te houden. Zondagmorgen werd in de Ned. herv. kerk in Hillegom een dankdienst gehou den ter herdenking van het feit, dat da emeritus-predikant ds. Chr. Eerhard 40 jaar geleden in het ambt werd bevestigd. De liturgie en de prediking verzorgde de jubilaris zelf. Het kerkkoor stond onder leiding van de cantor-organist de heer S. P. Visser. In een herdenkingswoord sprak ds. Eerhard zijn grote dank aan allen, die hem in die veertig jaren hun vriendschap hadden bewezen in tijden van voor- en tegenspoed. De prediking des woord had plaats uit Handelingen 16:31 „Stel uw vertrouwen op de Here Jezus en gij zult behouden worden, gij en uw huis." De predikant sprak over het thema: Een blij de prediker, een blijde boodschap en een blijde gemeente. Na de dienst werd ds. Eerhard toegesproken door de pastor-loei ds. J. Bronsgeest, waarna de gemeente hem de zegenbede uit Ps. 134 toezong. Het Centrum Comité in Haarlem heeft voor vanavond een fakkeloptocht georga niseerd bij gelegenheid van de afkondi ging van de verloving van prinses Bea trix met de heer Claus von Amsberg. Deze optocht zal om kwart voor negen vertrekken vanaf de Dreef. Het Centrum Comité, dat zich verzekerd heeft van de medewerking van alle Haarlemse mu ziekgezelschappen en drumbands doet een dringend beroep op alle Haarlemse verenigingen om aan deze optocht deel te nemen. Ze worden verzocht uiterlijk half negen aan de Dreef te zijn. De route van de optocht is als volgt: Dreef, Houtplein, Grote Houtstraat, Gro te Markt, Jansstraat, Nieuwe Gracht, Kruisstraat, Bartel jorisstraat, Grote Markt, waar gedefileerd zal worden langs burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, Koningstraat, Gierstraat, Grote Hout straat, Houtplein, Dreef. Vanavond zul len op de Grote Markt in Haarlem de Alpenjagers optreden. Even voor drie uur vannacht is op de Rijksstraatweg nabij de Spaarnhoven- straat in Haarlem een personenauto ge slipt en driemaal gekanteld. Twee van de passagiers liepen lichte verwondingen op en moesten in het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden behandeld. De bestuurder werd verdacht van rijden onder invloed in verzekering gesteld. Hij verklaarde negen glazen bier te heb ben gedronken. Bovendien bleek de man, een 19-jarige grammofoonplatenperser uit Haarlem, niet verzekerd te zijn, geen be- lastingkaart te bezitten en geen op zijn naam gesteld kentekenbewijs te hebben. Nadat een bloedproef is genomen en zijn rijbe wijs is ingevorderd, is de man ingeslo ten. De auto werd geheel vernield en is met een kraanwagen naar de Kouden- hornkazerne overgebracht. Advertentie Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1965 | | pagina 5