Sonia Gaskell gehuldigd ■LjEisnniifll UITGAAN IN HAARLEM- Alphenaar „Golgotha", het lijdensverhaal als episch lamento Het veertiende T heater-Jaar boek IK OSRAM VRIJDAG 4 FEBRUARI 1966 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Frank Martin leidde eigen werk Sas Bunge Dansen in Concertgebouw Litterair-historische opdrachten S. K Galerie 3 PLATENSPELERS HIFI STEREO INSTALLATIES BANDRECORDERS KRUISWEG 47-49 HAARLEM nabeschouwingen Toneelcabaret Nico Scheepmaker „Fanfare" bezocht door bijna 2*4 miljoen personen Berlageprijs voor de architect" K. L. Sijmons TENTOONSTELLINGEN De radio geeft zaterdag T elevisieprogratnma VOOR ZATERDAG NEDERLAND I MUZIEK TONEEL BALLET POPPENTHEATER VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN MET DE UITVOERING van het passie-oratorium „Golgotha" van Frank Martin heeft de Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep velen aan zich verplicht die donder dagavond naar het gemeentelijk Concertgebouw waren gekomen om kennis te maken met dit werk van een belangrijk hedendaags componist. Het Omroeporkest, het Groot Omroepkoor en een sterbezetting van vijf vocale solisten alsmede de organist Albert de Klerk hebben er onder leiding van de componist voor gezorgd dat deze kennismaking onder de meest gunstige omstandigheden kon plaats hebben. De VPRO heeft hiermee aan haar veertigjarig jubileum een muzikaal accent ge geven dat kenmerkend is voor haar levensbeschouwelijk uitgangspunt en voor het door haar nagestreefde niveau. (Een andere concertuitvoering in hetzelfde kader zal eveneens te Haarlem plaats vinden, en wel op zaterdag 14 mei a.s. door het Haarlems Jeugdorkest, met twee speciaal voor dit doel in opdracht gecom,poneer de werken). NA DE BEIDE voorbeschouwingen die op deze plaats aan het breed opgezette werk gewijd zijn, volsta ik met enkele globale opmerkingen. „Golgotha" kan men karakteriseren als een episch lamento over de Kruisdood gebouwd op fragmen ten uit de vier evangelieën met commen taar uit de Belijdenissen van Augustinus. De componist heeft zich hiermee groten deels gebonden aan een melodisch rec/ia- tief dat het type „arioso" zoals men dat bij Bach vindt nabijkomt. Immers, het feit dat men hier met uitsluitend prozatek sten te doen heeft liet hem in principe geen andere keuze. Door een bijzondere beheersing van wat men de melodische spanningsboog kan noemen zijn er mo menten die de toehoorder bijblijven al moet men anderzijds erkennen dat met name de eerste helft niet vrij is van een zekere overdaad aan beschouwende ele menten die uit piëteit tegenover het tekst- gebeuren misschien noodzakelijk waren maar muzikaal de gang nogal vertragen. Dit in letterlijke zin, er zijn hier vrij veel rustige tempi achtereen te vinden. IN HET TWEEDE DEEL, waar het drama zich toespitst krijkt ook de muzika le stof de nodige afwisseling door een sterkere ritmische impuls. Hierbij valt weer op te merken dat Martin geen mo ment in uiterlijkheden vervalt, voor zo ver er van rhetoriek sprake is, gaat die terug op het verhaal dat tenslotte ook in een nogal hevige trant gesteld is. De koorklank is doorlopend schitterend, het orkest overwegend donkerkleurig maar met ongewone momenten van verhelde ring die de indruk wekken van de zon die door de wolken heenbreekt. Heeft men zich eenmaal verzoend met een betrekke lijke monotonie er zijn geen aria's of andere duidelijk onderscheiden „num mers" als in het klassieke oratorium of zoals men dat ook nog wel bij moderne re componisten als Honegger of Orff vindt dan moet men de zorg en het compositorisch vermogen bewonderen waarmee ieder tafreel en daarin weer ieder onderdeel uitgewerkt en vervol maakt is. De plaatsruimte verbiedt op details in te gaan die trouwens de meeste lezers wei nig zullen zeggen gezien een zekere on bekendheid die het werk in ons land nog heeft. De vocale solisten waren de so praan Erna Spoorenberg, de alt Aafje Heynis, de tenor Eric Tappy, de bariton Pierre Mollet (Christus-partij) en de bas Derrik Olsen. De uitvoering is door de V.P.R.O. op de band opgenomen en zal op Goede Vrijdag (8 april) worden uit gezonden. Op zaterdag 5 februari 's avonds om acht uur, wordt in het Haarlems Concert gebouw 'n dansavond gehouden voor jon geren van 18 jaar en ouder. De zaal is al geopend om half acht. Aan deze avond zullen hun medewerking verlenen „The Beat Buddies" uit Duits land en de beatgroep „The Scamps" met de gastzanger Hans van Tijn. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft aan vier lit teratuurhistorici opdrachten verleend. Aan prof. dr. F. L. Bastet te Leiden werd de opdracht verstrekt tot het schrijven van een letterkundige studie over Carel Vos- maer en de klassieke oudheid, in het bij zonder over de bronnen en achtergronden van zijn romans „Amazone" en „Inwij ding". Mej. dr. J. Daan te Amsterdam kreeg opdracht tot het verzorgen van een uitga ve met inleiding en aantekeningen van de kluchten „Symen sonder Soeticheyt" en „De hoochduytsche Quacksalver" door Bredero. Aan drs. P. Wessels te Utrecht werd opdracht tot het schrijven van een studie over het toneelwerk van Jan Vos gegeven. Ten slotte werd dr. F. L. Zwaan te Amsterdam opgedragen het voorberei den van een nieuwe uitgave met inlei ding en aantekeningen van Huygens „Avondmaalsgedichten en heilige dagen. HET NEDERLANDS THEATER-JAAR- boek, een uitgave waarmee Luisa Treves in 1952 begon, is dezer dagen voor de veertiende keer verschenen. De jaarboe ken vormen nu een respectabele reeks, die van jaar tot jaar belangrijker wordt, niet alleen als documentatie-materiaal voor iedereen die rechtstreeks of indi rect bij de Nederlandse dramatische kunst is betrokken, maar ook als een aaneen schakeling van kostelijke souvenirs voor elke toneelliefhebber. Het jaarboek is langzamerhand een onmisbaar onderdeel van ons toneelbestel geworden. DE DEELNEMERS aan de prijs-enquête met betrekking tot het seizoen 1963-'64 hebben deze keer Henny Orri voor haar rol in „Judith" gekozen tot „Actrice van het jaar" en Han Bentz van den Berg voor zijn rol in „Wie is bang voor Vir ginia Woolf" tot „Acteur van het jaar"; laatstgenoemd stuk werd door de lezers van het jaarboek bovendien tot „Stuk van het jaar" uitgeroepen. De meeste stem men voor de beste bijrollen kregen En- ny Meunier (voor haar Gerritje in „Scha kels", welke rol haar verleden jaar ook al een Colombina heeft opgeleverd) en Johan Kaart (voor zijn Rabbi Morteira in Frankel Franks „Spinoza"). Het is jammer dat de redactie van het jaarboek, die elke keer uitdrukkelijk en zeer' terecht zegt, verschil te maken tus sen „stuk" (d.i. tekst, inhoud) en „voor stelling" (d.i. opvoering, weergave), nooit onthult wat volgens de lezers de beste voorstelling van het vorige seizoen is ge weest, hoewel daar in het enquête-formu lier wèl naar gevraagd wordt. Haar zwijgzaamheid over de reacties op de vragen, welk stuk en welke voorstelling de lezers hebben „mishaagd", spruit waarschijnlijk voort uit hoffelijkheid je gens de betrokken toneelgroepen en toneel schrijvers, maar publikatie van „de mees te stemmen" op dit gebied zou toch wel interessant kunnen zijn. Waarom vraagt de redactie er anders naar? DE INDELING van het jaarboek is on gewijzigd gebleven; zij heeft in de loop der jaren haar doelmatigheid trouwens ruimschoots bewezen. Alleen ontbreekt bij de opsomming der gezelschappen en hun re pertoire deze keer het Amsterdams Volks toneel, dat in vorige jaarboeken meestal wel voorkwam. En vanwaar de inconse quentie dat wel allerlei medewerkers aan „Kloris en Roosje" worden genoemd maar niet de spelers, zelfs niet Thomasvaer en Pietemei, en dat de nieuwjaars-een akters van andere gezelschappen, bij voorbeeld van Centrum, in 't geheel niet worden vermeld? De keus van de foto's is, als altijd, voortreffelijk en zeer representatiefvoor spelers en enscèneringen. (Behalve de fo to van Johan Fiolet, die wel uit een héél oud archief moet zijn gekomen). Hedenavond om acht uur wordt in Ga lerie 3 in de Jansstraat in Haarlem een expositie geopend van werk van de foto graaf Dick Kok en van de schilder Pim Schildt. De expositie is dagelijks geopend van 11 tot 18 uur en duurt tot 19 februari. Advertentie „Achter het Nieuws" begon geani meerd, door ons te laten meekijken bij een auditie voor een platenmaatschappij, die nu eens de andere kant van het rozige wereldje liet zien. Daarna beleefde 't song festival opeens 'n uitschieter, doordat Bob Bouber (van ZZ en de Maskérs, en de inspirator van „Het") over de drie bes te liedjes tot nu toe bleek te beschikken, zodat alleen Milly Scott naar menselijke berekening, hem nog van de overwinning zal kunnen afhouden. „Nog welbedankt" heette de winnaar, maar „Je bent een raadsel" was even aardig, en „Jouw eer ste Concert" mocht er ook wezen. Jammer dat Bouber bij de herhaling van het winnende lied van de wijs raakte en er middenin bleef steken. Het stuk van Speight, „Als er geen zwarten bestonden, moesten ze worden uitgevonden", kregen we na een inlei ding waarin Guus Rekers over Speights „baldadige ernst" sprak gelukkig toch nog te zien. Het was, gaandeweg (want in het begin vreesde ik dat het net als „de speelkameraadjes" weer een weer spiegeling van Pinter zou worden), wis en drie een belangwekkend en op den duur zelfs boeiend stuk, een soort toneelcaba ret, met de vrijmoedigheid van cabarets en de middelen van het toneel. Speight had het idee, dat ieder mens zichzelf een „zwarte" schept om zich tegen af te zet ten, met*veel bravoure en vindingrijkheid uitgewerkt, waarbij de penibele scènes (de schrijver'vertelde zelf vooraf dat dit een wereldpremière kon zijn omdat de BBC vreesde dat de kijkers er anti-reli gieuze tendensen in kon herkennen, wat trouwens niet moeilijk was, maar de clerus was gewoon een van de partijen die over de hekel werd gehaald) zoals tussen de geestelijke en de dokter harmo nisch genoeg in het totaal waren opge nomen om de gemiddelde kijker geen aanstoot te hoeven geven. Er werd over de hele linie uitstekend gespeeld, met name (heel kort) door de actrice van het jaar Henny Orri, door de jeugdige Huub Broos (een verrassing), door Guido de Moor, Ton van Duinhoven en Joop Admi raal. Het was een geïnspireerde voor stelling, en wat dat betreft een treffende ervaring voor de televisiekijkers. De reacties van het kijkend publiek op het stuk van Johnny Speight zijn uitge sproken gunstig geweest. Boze brieven of telefoontjes waren er vanochtend nog niet binnengekomen, maar wel was er een stroom van zeer enthousiaste berichten. Er waren zelfs enkele mensen die zich op grond van het uitzenden van het stuk Johnny Speight als lid van de VARA hebben opgegeven, zodat men zich nu kan afvragen, waarom toch destijds alle bedenkingen rondom dit stuk zijn ge maakt. Het bureau van de Nederlandse Bio scoopbond heeft aan de hand van cijfer materiaal een lijstje samengesteld van de bioscoopfilms die in Nederland tot nu toe het meeste bezoek trokken. Uit deze lijst blijkt dat Bert Haanstra's „Fanfare" tot 1 januari 1966 bijna 2'/* miljoen betalen de bezoekers heeft gehad. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, heeft gisteravond in de Amsterdamse Stadsschouwburg Sonia Gaskell, die 20 jaar geleden in ons land haar voor de dansgeschiedenis unieke taak aanving, meegedeeld dat de koningin haar bij be vordering heeft benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De huldiging had plaats aan het eind van een gala voorstelling van Het Nationale Ballet ter ere van de directrice. Er waren vele autoriteiten aanwezig en talloze vrienden van Het Nationale Ballet. B. en W. van Amsterdam waren wegens ambtsbezighe den verhinderd en de wethouder voor Kunstzaken, die voor de huldiging op de sprekerslijst stond, had verzuimd zich te doen vervangen. „U HEBT DE REPUTATIE een lastige en moeilijke vrouw te zijn, aldus minis ter Vrolijk in zijn toespraak. „Maar het zegt toch wel iets dat de beide staatsse cretarissen, die de afgelopen jaren bij uw ballet waren betrokken, mr. Y. Schol ten en drs. L. M. J van de Laar niet al leen in het huldigingscomité zitting heb ben, maar vanavond ook in de zaal zijn. U hebt baanbrekend werk verricht, u hebt Nederland balletminded gemaakt en de verantwoordelijke cultuur-politieke in stanties hebben grote waardering voor u. Ik vraag u dan ook uw werkkracht voor het ballet te blijven inzetten". Na de minister spraken de voorzitter van het stichtingsbestuur van Het Natio naal Ballet; voorts mr. H. A. Veenstra namens de vriendenkringen van Het Na tionale Ballet uit Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, de „trouwste solist" Con rad van de Weetering (die namens de balletgroep een gouden sieraad aanbood) en de spontaan naar voren komende, van enthousiasme en emotie over zijn woor den struikelende Hagenaar D. W. Wal- kate, die de hoop uitsprak dat Sonia Gas kell weer eens naar Den Haag zal terug keren „als Den Haag weer een theater leven heeft gekregen". Twee leden van het huldigingscomité die niet aanwezig konden zijn hadden felicitatie-telegram men verzonden: de grote choreograaf George Balanchine en de oud-leerlinge van mevrouw Gaskell die overigens nooit een danseres is geworden, Audrey Hep burn. Sonia Gaskell was zo ontroerd, dat zij nauwelijks een dankwoord kon uitspre ken. Van de mogelijkheid mevrouw Gas kell na middernacht nog in de foyer te feliciteren werd druk gebruik gemaakt. Pas daarna konden danseressen en dan sers en een wijde vriendenkring beginnen aan een feest dat tot in de vroege och tenduren duurde. Advertentie De dr. H. P. Berlage-prijs voor archi tectuur is toegekend aan de architect K. L. Sijmons Dzn. uit Amsterdam. Hij krijgt de prijs voor zijn ontwerp van de Adventkerk aan de Hengelolaan in Den Haag. Op 11 februari zal hem de bijbehorende legpenning worden uitgereikt door de bur gemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, die daarna de expositie, ge wijd aan het werk van de heer Sijmons, in het Gemeentemuseum van Den Haag opent. Sonia Gaskell en minister Vrolijk. Vishal: Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (Dagelijks 10 tot 17 u., zon- en feestdagen 13 tot 17 u.; zater dags ook van 20.30 tot 22.30 u). Prenten kabinet: expositie uit eigen verzameling. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (Kamperlaan): Expo- HILVERSUM L 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Klassieke pianomuziek (gr). 7.30 Nieuws. 7.32 Gewijde muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn: ge varieerd programma. (8.30-8.32 Nieuws; 8.32 KNAC/ANWB wegeninformatie; 9.35 Waterstanden). 12.00 Angelus. 12.03 Coun try and Western Express (gr). 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Religieus nieuws. 12.55 Overheidsvoor lichting: Geven en nemen. De familie Vgn Buuren praat weer over het ver keer. 13.05 Lichte orkestmuziek (gr). 13.15 Intelligentie-Rally voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten: accordeon sextet. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Po pulaire grammofoonmuziek. 15.00 Vijflan- denwedstrijd schaatsenrijden in Oslo, re portage. 15.05 Franse chansons. 15.05 portage. 15.05 Fr. chansons. 15.30 Visages de la chansons: 'n Frans/Nederland program ma. 16.00 Muzikale Tombola I: gevari eerd muziekprogramma. 17.10 Voor de twintigers. 17.25 Muzikale Tombola II: ge varieerd muziekprogramma. 18.20 Sport- periscoop, met o.a. vijflandenwedstrijd schaatsenrijden in Oslo, reportage. 18.30 Muzikale Tombola III: Ritme en rijm. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Aktualiteiten. 19.30 Nieuwe klassie ke grammofoonplaten met commentaar. 20.15 Hoorspelen: 1. Wat u maar wilt, eenakter; 2. Buitenspel, eenakter; 3. Een draadloze-tele-narcose, eenakter. 21.00 Londense Westminster Abbey 900 jaar. Inauguratiedienst van 28 december jl. 22.00 Vocaal ensemble (gr). 22.10 Rou lette, muzikaal spelletje. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Tussen licht en donker, overweging. 22.55 Brabants Orkest: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m 7.00 VARA. 9.4 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Van de voorpa gina, praatje. Eventueel berichten van de A.N.W.B. Wegeninformatie Dienst. 7.35 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte orkestmuziek (gr). 8.20 Weg wijs: tips voor trips en vakanties. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.20 Licht or kest. VPRO: 9.40 Gezongen leven, lezing met muzikale illustraties. 9.55 Vroeg le ren lezen (I), lezing. VARA: 10.00 Z.O. 135, gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws). 12.15 Loon naar werken, lezing. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Jazzmu ziek. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.55 Voor nu en later, lezing. 15.10 Fragmenten uit Italiaanse opera's (opn). 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte gram mofoonmuziek. 16.45 Vragenvuur: een bekende Nederlander beantwoordt vragen van jonge mensen. 17.00 Metropole or kest (stereo). 17.30 Radioweekjournaal. 17.58 Nieuws over de wedstrijd Marathon. 18.00 Nieuws. Aansluitend: Commentaar op het nieuws. 18.20 Lichte grammofoon muziek voor de teenagers. 19.20 Boeken wijsheid. 19.40 Jazzmuziek (gr). 20.00 Nieuws. 20.05 Oude en nieuwe dansmu ziek. 20.40 Licht instrumentaal trio. 21.00 Verkeerd verbonden, hoorspel. 22.10 So praan en piano: moderne liederen. 22.30 Nieuws. 22.40 De Nederlandse finale van het Eurovisie Songfestival 1966. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (F.M.-kanalen). NRU- Gezamenlijk Programma. 9.00-11.00 Voorbereid door AVRO. 11.00-18.00 Voorbereid door NCRV. NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Solis ten- en orkestenparade. 10.00 Nieuws. 11.02 Tienertijd: hedendaagse en toekom stige toppers. NRU/NCRV11.00 Nieuws. 11.02 Lichte orkestmuziek (gr). 11.30 Muziek van Het Leger des Heils (gr) 12.00 Nieuws, eventueel aktualiteiten. Tienerama: platenshow voor de tieners. 13.00 Nieuws. 13.02 Melodieën-melange. 14.00 Nieuws. 14.02 Hoogtepunten uit ope rettes, musicals en films. 15.00 Nieuws. 15.02 Toonkunst voor allen: werken van de grote meesters in de muziek (gr). 15.30 Licht platenprogramma. (16.00 Nws) 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Sportshow: re portages, uitslagen, kommentaren en lichte grammofoonmuziek. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Filmkroniek. 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma overzicht en SOS-schippers. 12.45 Lichte orkestmuziek. 12.55 Buitenlands persover- zciht. 13.00 Nieuws, weerbericht en sport- overzicht. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Showprogramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Programma met produk- ties van eigen bodem. 17.00 Nieuws, weer berichten en mededelingen. 17.15 Volks liederen. 17.35 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport- berichten. 18.30 Kleinkunst uit Vlaande ren en Nederland. 18.45 Sport. 18.52 Ont moeting met Lester Lanin. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Lich te muziek. 20.00 Gevarieerd programma. 21.00 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws en be richten. 22.15 Kaf en koren. 23.00 Colla ge.van thema's voor fijnproevers. 23.30 De nachtvlinders. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NOT-NTS: 10.45-12.00 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. KRO: 19.05 Telixer: actuele infor matie voor jongeren. 19.35 Kangoeroes, Engelse natuurfilm. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Nederlands song festival 1966. KRO: 20.45 Brandpunt. 21.15 Bonanza, TV-film, (aflevering 25). 22.05 Volksliedjes. 22.20 Geloofsbrieven, gods dienstig programma (deel 1). NTS: 22.50 Journaal. 22.55-ca. 23.35 Intervisie: Repor tage van de Europese Kampioenschappen Kunstrijden te Bratislava. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 De Danny Kaye Show. 20.50 Kijk: maandelijks televisie-magazine. NTS: 21.20 Dr. Ben Casey, TV-film. 22.10-22.15 Journaal. NTS: 10.30 Teleac: Samen leven nu en morgen (herhaling les 14). 11.00 Teleac: Pech onderweg: cursus voor automobilis ten. (herhaling les 3). 11.30-12.00 Teleac: Studievoorlichting, (herhaling les 4). NCRV: 16.00 Onder de loep: filatelis tisch allerlei. 16.20 Achter het stuur:auto- rubriek. 16.45-17.30 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. NCRV: 19.05 waarom? Daarom!: Stemmen uit de ruimte, docu mentair programma. 19.28 Petticoat Junction, TV-film. 19.52 Morgen is het zondag: godsdienstig programma. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Licht instru mentaal kwartet. 20.25 Interland: televi- sie-spelcompetitie Nederland-België (deel 4). NTS: 22.00 Finale Nederlands Song festival 1966. NCRV: 22.45 Attentie. 23.00 Daglsuiting. NTS: 23.10 Journaal. 23.15- 24.00 Intervisie: reportage van de Eu ropese kampioenschappen kunstrijden te Bratislava. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Tim Frazer, thrillerfeuilleton (slot) 20.30 Dan O'Brien, advocaat, TV-film. 21.20 Mies en scène: een programma met mensen, dingen en gebeurtenissen van gisteren, vandaag en morgen. NTS: 22.05-22.10 Journaal. sitie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Tot 28 februari. De Waag (Hoek Spaarne/Damstraat): Ex positie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 13 tot 17 uur. Tot 6 februari. Teylers Museum (Spaarne 16): Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10 tot 16 u., zondag van 13 tot 16 u.). Galerie 3 (Jansstraat 48)Expositie van werk van de fotograaf Dick Kok en de schilder Pim Schilt. Dagelijks van 11 tot 18 u. Tot 20" februari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Ex positie van grafiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 18 februari. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/Korte Houtstraat): Expositie van grafiek van Loes van Goor. Tot 1 maart. Dagelijks van 10 tot 18 u. en van 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en van 20 tot 22 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en wandkleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Op werkdagen van 10 tot 20 uur en dinsdags gesloten. Stadsschouwburg: In de maand februari in de wandelgangen expositie van aquarellen van Willy van Haard. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Van 30 januari af expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks geopend van 9 tot 17 en 19 tot 21 uur. Tot 20 februari. Dinsdag 8 februari, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert dooi het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist: Henryk Szeryng (viool). Programma: Schumann, Beethoven e.a. Woensdag 9 februari, Concertgebouw, 19.45 u.: Provinciaal jeugdconcert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Henri Arends. Solist: Jan Wijn (piano). Programma: Gould, Stra- winsky, Saint Saëns en Ibert. Vrijdag 11 februari, Concertgebouw, 19.45 uur: Provinciaal jeugdconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. (Zie verder woens dag 9 februari). Vrijdag 4 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Nooit te laat" van Sumner Arthur Long. Regie: Luc Lutz. M.m.v. Enny Meunier, Trees v. d. Donck, Camille de Vries, Pim Dikkers, Bas ten Batenburg, Wim Hoddes, Cees Pijpers en Henk Uterwijk. Zaterdag 5 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „De wolken voorbij" van Frangois Bil- letdoux. Regie: Robert de Vries. M.m.v. Caro van Eyck, Thera Verheugen, Elly van Stekelenburg, Simone Rooskens Rie Gilhuys, Camille de Vries, Coba Keiling, Willeke van Ammelrooy, Jo han Schmitz, Eric Schneider, Steye van Brandenberg, Pim Dikkers, Bas ten Ba tenburg, Tonnie Bloemers, Leo de Har- togh, Piet van der Meulen, Edmond Classen, Robert Sobels, Cees Pijpers, Jan Lemaire, Hans Polman, Jan Kruyk, Henk Uterwijk. Maandag 7 februari. Stadsschouwburg, 20 u.: Schweizer Theater Gastspiele met „Mr. Brown steigt herab" van Peter Ho ward. Regie: Harald Benesch. M.m.v. Rolf Arndt, Hans E. Berg, Harald Dietl. A Ch. Ehrhardt, Johannes Jager, Kurt Müller-Graf e.a. Dinsdag 8 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Struis vogeleieren" van André Roussin. Re gie: Guus Verstraete. M.m.v. Johan Kaart, Magda Janssens, Lily Bouw meester, Betty Kapsenberg, Guus Ver straete en Arnold Gelderman. Woensdag 9 februari, Stadsschouwburg 20 u.: Haagse Comedie met „Lessen in laster" van Sheridan. Regie: Johan da Meester. M.m.v. Paul Steenbergen, Max Croiset, Jules Royaards, Georgette Ha- gedoorn, Eric van Ingen, Gijsbert Ter- steeg e.a. Vrijdag 11 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Het onderzoek" van Peter Weiss. Regie: Pe ter Palitsch. M.m.v. Han Bentz van den Berg, Julien Schoenaerts, Guus Oster, Mimi Boesnach, Elisabeth Hoytink, Nell Koppen, Hans Boswinkel, Wim van den Brink, Jacques Commandeur, Lo van Hensbergen, Jaap Hoogstra, Jan Hundling, Peter van der Linden, Henk Rigters, Alex van Royen, Gerard Schild, Jan Velzeboer, Bab Wijsman en Cor Witschge. Donderdag 10 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: Jubileumvoorstelling door Het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Programma: Mozart Symphonie (Rudi van Dantzig), Kortsluiting (Robert Kaesen), Wedding Song (Brian Mac- Donald), Don Quichotte (A Gorski), Melodie (Messerer), Valse (Orlowskaja) en de Symphonie in C (Balanchine). Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein), 14.30 u., toegang vanaf 4 jaar: Zaterdag 5 februari „Prins Dadeltje", zondag 6 februari „Het onderwater-avontuur"E woensdag 9 februari „Het blauwe wa ter". Vrijdagen 4 en 11 februari, Minerva The ater (Heemstede), 20 u.: „Kunst uit de bloeitijd van Florence" door mevrouw drs. A. VerschuurStutterheim. (Twee deden derde cursusavond). Vrijdagen 4 en 11 februari, Oude Weg 93, 20 u.: „Populaire cursus autotechniek" door A. Dekker. (Derde en vierde cur susavond). Zaterdag 5 februari. Café-restaurant Brinkmann, 20 u.: Dansavond voor de jongerenclub „De Twintigers" m.m.v. „The Society Quintet". Maandag 7 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: „De archipel der Griekse eilan den" door mr. Hendrik Scholte. (Derde en laatste cursusavond). Woensdag 9 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: „Piramiden, rotsgraven, de ver zorging der doden, hemel en hel in het Oude Egypte" door dr. J. Zandée. (Der de en laatste cursusavond). De Waagtaveerne (hoek Spaarne/Dam straat), vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 februari, 21 tot 2 uur: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gasten: Nico en Janine Knapper. Jeugdsociëteit Ekestos, vrijdag 4 februari, 20 u: Dansavond m.m.v. „The Hottletts". Jeugdsociëteit Ekestos, zaterdag 5 febru ari, 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Hamiets". Jeugdsociëteit Ekestos, zondag 6 februari, 14 u.: Dansen m.m.v. „IT '66"; 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Volcano's". Sociëteit Las Vegas, zaterdag 5 februari, 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Black Knights". Sociëteit Haerlem (Sportveld Kleverlaan), zaterdag 5 februari, 20 u.: Dansavond m.m.v. „Het Haarlems Quartet". Teylers Museum, zondag 6 februari, 15 u.: „Exotische muziek en de instrumentale temperatuur in de Europese muziek" door Jaap Geraedts. Minerva Theater, dinsdag 8 februari, 20.15 uur: „Vogelreservaten in Zuid-Afrika, Engeland en Nederland" door Jan P. Strijbos.

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 13