het sportieve type Haal heerlijke ZWANENBERG rookworst in huis! SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVE Schenk op het was niet zachte ijs in het nadeel van Göteborg Heren van De Blinkert hebben nog kans op promotie Hoera, boerenkool! ZWAM TERUGGEKEERDE HUISKES OP SCHIPHOL: Dravers strijden om Gouden Paard Wim Beltman weer actief Ook korfballers hervatten strijd Tom Okker speelt in Zuidlaren ROOKT SENORITAS SPECIAL VRIJDAG 25 FEBRUARI 1966 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 27 Kolder uitsluitend tabak ^OOK^ST Bisschoppelijk museum 1 Hoe bestaat het? Bisschoppelijk museum 2 Strafzaak Klachten Jeremiades Hellend vlak Hoe hebben we het nou? Zo is het Wie is er bang voor Lurelei Anton Huiskes, coach van de glo rieuze Nederlandse schaatsploeg, is gisteren met zijn vrouw uit Oslo op Schiphol teruggekeerd. „Zijn jongens" blijven nog geruime tijd deelnemen aan wedstrijden in Noorwegen. „Of we volgend jaar weer zulke succes sen zullen behalen valt natuurlijk moeilijk te zeggen", aldus Huiskes. „Ik geloof niet dat onze jongens slechter behoeven te rijden dan dit jaar, maar die anderen kunnen wel veel beter rijden". Ard Schenk en wereldkampioen Cees Verkerk zullen zeker nog tot 11 maart in Noorwegen blijven. Zij rijden daar hun laatste wedstrijden op 9 en 10 maart in Fransö. Ook Frits Barting en Peter Nottet hebben er nog een lang program ma voor de boeg. Mogelijk komen Lie- brechts en Jorritsma eerder naar huis. Die gaan wellicht tot slot nog deelnemen (Van onze paardesportm.ed.ewerker) Na de Gouden Zweep heeft nu ook het Gou den Paard zijn intrede gedaan in de Nederlandse drafsport. Het is een zeer fraai in goud uitge voerde draver met sulky in miniatuur uiter aard dat zondagmiddag op de Hilversumse baan in de gelijknamige draverij ten doop wordt gehouden. Het wordt ongetwijfeld een goede start, want vele cracks, waaronder Carlos Pluto, Walter Hollandia en vele andere wagen ïich over het ruim 2900 meter lange parcours. De prognoses: 1. Bouvier-prijs 1.30 uur (2000 m): 1. Ellen Tinga; 2. Chopin; 3. Daisy Norton; outsider: Constantine. 2. Dog-prijs 2 uur (2020 m): 1. Chris Hanover P.; 2. Camillo; 3. Dixy; outsider: Chrisje Norton. 3. Colli-prijs (le afd.) 2.30 uur (2000 m): 1. Dyveke D.; 2. Brunhilde N.; 3. Cotland; out sider: Dutch Master. 4. Het Gouden Paard 3 uur (2900 m): 1. Yon- ker Hanover; 2. Walter Hollandia; 3. Zanto; out sider Carlos Pluto. 5. Schipperskees-prijs 3.30 uur (2400 m): 1. Circus S.; 2. Briggetta Norton; 3. Avirt Scotch; outsider: B. Roi Kinley. 6. Amateur Winterkamp. VII (le afd.) 2020 m: 1. Boudewijn B.; 2. Zelos van Vredenhof; 3. Boy Scotch; outsider: Baron Harvester G. 7. Amateur Winterkamp. VII (2e afd.): 1. Zil- vertip; 2. Art Erebus; 3. Zorro d'Aster; outsider: Bea. 8. Pekinees-prijs 5 uur (2000 m): 1. Columbus; 2. Adelaar S.; 3. Aga Khan; outsider: Xenophon Scott. 9. Colli-prijs (2e afd.) 5.30 u. (2000 m): 1. Con Amore; 2. Dwarskop; 3. Daniella Prelesjnik; out sider Dabiola Norton. 10. Mops-prij 6 uur (1600 m): 1. Barry Wil liams; 2. Carlos Pluto; 3. All Prise; outsider Zee. VOETBAL. Voor de Spaanse voetbal competitie werden gespeeld Saragossa FC Barcelona 0-0 en Las PalmasMalaga 2-0. Real Madrid heeft nog steeds de lei ding met 34 punten, gevolgd door Atle- tico Madrid en FC Barcelona 32 punten aan westrijden in Oost-Berlijn op 5 en 6 maart. Of het veel besproken gesprek met het bondsbestuur over de bevoegdheden van de coach in maart zal doorgaan wist Huiskes niet te zeggen. Hij vermoedde van wel. In Noorwegen had hij in over leg met Charisius, „die ook van de tech nische commissie is", de ploeg opge steld en de namen doorgeseind naar het bondsbestuur, gegeven. dat daarop zijn fiat hed De suggestie dat Verkerk zijn wereld titel voornamelijk op Schenk had weten te veroveren dank zij zijn lichte gewicht, noemde Huiskes zonder meer onzin. „Wel zou ik gedacht hebben, dat op zacht ijs juist de sterkste afzet de doorslag zou hebben kunnen geven," zei hij. „Het is kolder te zeggen dat een zwaardere man in het nadeel is." Als voornaamste oor zaak van de slechte tijd, die Schenk no teerde op de 1500 meter (2.15.4), zag hij de te snelle start van de Europese kam pioen. „Het was een ronde van 34 seconden en de tweede kostte hem 37 seconden." (Van onze handbalmedewerker) De strijd in hoofdklassen, overgangs- en distriktsklassen zaalhandbal is gestre den en de meeste beslissingen zijn geval len. De ploegen uit Haarlem en omgeving waren over het algemeen niet erg succes vol. Slechts de herenploeg van De Blin kert heeft een kansje om naar de over gangsklasse te promoveren. Een eerste vereiste hiervoor is het winnen van de promotiewedstrijden op 6 maart in Am sterdam. Dan is men nog afhankelijk van de uitspraak van de bondsvergadering. De Blinkert-dames hebben het in de hoofdklasse moeilijk gehad, maar konden zich uiteindelijk toch nog royaal handha ven. Full Speed verdwijnt dus uit de eer ste klasse, terwijl IJmond de voorlaatste plaats bezet. In de tweede klasse zakte de Haarlemse vertegenwoordiger, Rapidi- tas, na een goed begin erg af en eindigde in de middenmoot. In de heren-eerste klasse speelde naast De Blinkert ook IJmond en deze ploeg, die tegen sterke ploegen prachtige resultaten boekte, kwam uiteindelijk nog in de onderste re gionen terecht. In de tweede klasse her stelde Concordia zich na een zwak begin uitstekend en nestelde zich achter Aals meer 2 op de tweede plaats. Rapiditas zal met AOG moeten uitvechten wie zal de graderen, want beide ploegen behaalden twee punten. In de afdeling Haarlem wordt nog twee weken doorgespeeld, hoewel de meeste kampioenen al bekend zijn. Vooral zondag- Oud-Go Ahead-manager en oudscheids- rechter Wim Beltman keert terug in de voetbalwereld. Precies een jaar na zijn „afscheid" van de Deventer club begint Beltman zijn werkzaamheden als mental trainer bij de Hilversumse semi-profclub Gooiland. Intern verandert er verder niets bij Gooilan. Trainer Mur behoudt de tech nische leiding. Het bestuur heeft trainer en manager gezamenlijk het „lot" van Gooiland in handen gegeven. avond staan er belangwekkende wedstrij den op het programma en wel in de jeugdsector. Op 6 maart worden in Am sterdam de distriktskampioenschappen verspeeld en dat betekent, dat de junio renkampioenen (dames en heren) van de afdelingen Alkmaar, Amsterdam, Utrecht en Amsterdam gaan uitmaken, wie een week later in Enschede mag proberen de landstitel te veroveren. In onze afdeling zal IJmond bij de meisjes ongetwijfeld de titel in de wacht slepen. Een overwinning op ADO is daar voor noodzakelijk. Een tegenvaller voor ODIN, dat lange tijd de beste papieren had. Concordia of IJmond zal de Velser meisjes naar Amsterdam vergezellen. Beide ploegen 'bleven tot de laatste wed strijd ongeslagen en ontlopen elkaar wei nig in kracht. In de B-afdeling (heren junioren) mag Concordia 2 niet veel moeite hebben met ADO en een overwin ning levert de Haarlemmers het kam pioenschap op. (Van onze korfbalmedewerker) Er is een goede kans, dat zondag de veldkorfbalcompetitie van de KNKB en van de HKB wordt hervat na een stil stand van circa 2% maand. De Haarlem se korfballers(sters) zijn nog steeds niet zo gelukkig als hun collega's in de an dere delen van Nederland, waar in de gedwongen rustperiode microkorfbalcom- petities kunnen worden gespeeld. Zondag gaat eerste klasser Haarlem op bezoek bij de Luto-reserves in Amsterdam. In de tweede klasse krijgt Animo Ready bezoek van Hespa en Watervliet speelt op eigen veld tegen Landlust. Derde klasser Nieuw Flora brengt een bezoek aan Amsterdam- Zuid en Oosthoek speelt in Utrecht tegen SKV. Ten slotte komen de DEVD-reser- ves naar IJmuiden om aldaar de strijd tegen Neptunus aan te binden. Recruut Tom Okker heeft van zijn com mandant toestemming gekregen om nog tijdens de eerste oefening deel te nemen aan het internationale indoortennistoer- nooi in Zuidlaren, dat van 3 tot en met 6 maart wordt gehouden. Okker reist sa men met de Amsterdamse tennisser Niek Fleury, die deel uitmaakt van hetzelfde pe loton. In Zuidlaren zal Okker hoogstwaar schijnlijk evenals vorig jaar samenspe len met Jan Hajer. Aan het toernooi wordt verder deelgenomen ,-oor Eddy Knol, Just Barth, de nationale jeugdkam pioen Nanno Kranenborg en Je meisjes Els Spruyt, Hetty Baas en Judith Salo- mé. Waarschijnlijk komen ook Ron van Gelder en Lidy Jansen Venneboer. De buitenlandse deelneming Is nog niet geheel rond. Vaststaat dat de Britten Alan Mills en Bobby Wilson, finalisten van het vorig jaar, van de partij zullen zijn, evenals de Australiër Bob Howe, de Britse Elizabeth Starkie en de Australi sche Fay Toyne. Interessant is dat de or ganisatie ook beslag heeft weten te leggen op de Australiër Bob Carmichael, winnaar Advertentie HOFNAR VOETBAL. De beslissingswedstrijd in het Europese toernooi voor jaarbeursste den tussen Milaan en Chelsea zal op 2 maart in het Milanese San Siro stadion gespeeld worden. BOKSEN. De Rotterdamse bokspromotor Theo Huizenaar organiseert maandag 7 maart in de Rivierahal in de Maasstad internationale bokswedstrijden met Ne derlandse en Franse professionals. Advertentie %IA# ...mmmm Het Bisschoppelijk museum, in het stijl volle historische huis, Jansstraat 97 is een prachtig eerste klas museum van voorna me allure, waar de stad Haarlem trots op kan zijn. Het is een bron van de grootste levens verrijking. Vandaag volkomen bruikbaar, en in de toekomst nog meer; ja onmis baar! Want ware kunst blijft verstaan baar. En nu? Na het onzalige plan tot op heffing van deze instelling vernomen te hebben, wederom dit prachtige museum binnentredend, ontvielen mij de woorden „mijn hemel! Moet dit alles verdwij nen?! Dat nooit! Dat is dolzinnig!" Met man en macht moeten we voorko men dat het onzalige plan wordt uitge voerd, het bisschoppelijk museum te la ten verdwijnen, gedwongen door geldnood voor instandhouding van gebouw en per soneel. Een oplossing die het raadslid de heer Jacquer van Velsen publiseerde, is uitnemend; namelijk „Een voortbestaan van het Bisschoppelijk museum in het te genwoordige gebouw, in het hart van Haarlem, en op een of andere manier ge combineerd met een gemeentelijke histo rische afdeling, zou eveneens het overwe gen, en financiële steun van de gemeen te, overwaard zijn". Dat voorstel is het enige, waar ik het mee eens ben. Het is uitvoerbaar en doel matig, want het voorkomt langs de kort ste weg, een hoop onherstelbare ellende. Centraal onderkomen voor bisschoppelij ke musea in Utrecht is harteloos. Want het berooft overal de mensen van hun streekeigen kunst, die ze zelf zo hard no dig hebben. In Utrecht is al moois ge noeg. HAN BIJVOET, Haarlem. Daar lees ik me in mijn eigen trouwe krant en we kunnen onze oude ogen haast niet geloven, dat het aantal leeg staande huizen in Nederland op 1 novem ber 1965 ruim 40.200 of wel ruim 1.2 per cent van de toen aanwezige woningvoor raad bedroeg. Je vraagt je af hoe be staat het, zo'n twintig jaar na de oor log. Ik kan begrijpen dat men warm loopt voor de noden in het buitenland, maar het wordt weieens tijd dat men hier de hand in eigen boezem steekt. Dan kunnen vooral de jonge Nederlanders eens die woonruimte krijgen, die zij met het oog op him gezondheid nodig hebben. Met enige goede wil moet het mogelijk zijn ons volk te verlossen uit de benarde omstandigheden die woningnood heet. H. VAN VELDHUIJSEN, Haarlem. Het interview (in uw blad van 16 fe bruari) met de deken van Haarlem, de li quidatie van het Bischoppelijk Museum betreffende, roept vele vragen op. Aller eerst is mij van bevoegde zijde medege deeld dat de gemeente zeker meer sub sidie aan het museum zou verstrekt heb ben ware er om gevraagd. Dit is nimmer geschied. Deken Zwartkruis begint zijn oratio pro liquidatione met precies het tegendeel te beweren. Bedenkelijker acht ik de opmerking van de kerkelijke functionaris dat we er alle maal van afwisten maar niemand z'n mond heeft opengedaan. Ik geloof dat die allemaal" het droeve nieuws als een don derslag bij heldere hemel vernomen heb ben en dat we wellicht nóg niets zouden weten ware de handtekening van de bisschop die de overdracht naar Utrecht onderstreept, niet in de publiciteit geko men. Een nauwkeurig gewetensonderzoek kan hem wellicht openbaren dat de motieven voor het afstoten van het moeizaam ver worven bezit weliswaar uit pastorale be zorgdheid voorkomen, doch dat de pastor een verkeerd denkbeeld heeft over zijn schaapkens. Hij denkt nog negentiende eeuws. Immers, letterlijk zegt hij, het bis dom heeft andere zorgen: fabrieksaposto- laat en kerkenbouw. Alsof de arbeider geen cultuurgoed behoeft. Straks telt Haarlem met de aansluitende IJmond vierhonderdduizend zielen. Wat een oase in de eindeloze woestijn van woonlagen kan dan een bezit als dat aan de Jans straat betekenen. De overdracht van het Bisschoppelijk Museum uit Holland naar een andere pro vincie betekent 'n uithollen van de Rand stad. Geestelijk wordt het hier een doden- dkkcr J. A. BOMANS, Heemstede. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Op 17 dezer las ik in onze krant, dat een stationsassistent, die op 14 augustus 1965 verzuimd had een overweg te slui ten waardoor een auto door een trein werd geraakt en waarbij de automobilist werd gedood, is veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. Ik ken die man niet. Maar .k kan niet nalaten mijn verbazing en verontrusting uit te spreken over dit ongewoon zware vonnis. Ik was ruim 42 jaren ambtenaar bij de spoorwegen het overgrote deel van die tijd belast met de veiligheid voor mensen en materieel. Mijn ondervinding is, dat niet één spoorman in gelijke om standigheden zal kunnen zeggen, dat hij nooit het risico had gelopen met de strafrechter in aanraking te ttomen. Automobilisten zullen dezelfde ervarin gen hebben. De nu veroordeelde man is niet zo geluk kig geweest. Niemand zal meer dan hij betreuren de dood van een mens op zijn geweten te hebben. Ik geloof dat de man heel zijn verdere leven deze schuld met zich zal dragen. Is dat geen straf ge noeg? Voor herhaling behoeft niet te wor den gevreesd: de spoorwegautoriteiten zullen deze man zeker niet meer met „de veiligheid" belasten. Er is nog iets. Men had deze en andere overwegen kun nen beveiligen door, op voldoende af stand, een of ander apparaat lan te bren gen dat door geluid-, licht- of andere sig nalen de machinist op de niet gesloten overweg opmerkzaam zou maken. Deze had dan zijn trein tot stilstand kunnen brengen en tevens, door fluitsignalen, de wachter op zijn verzuim kunnen attende ren. Ik veronderstel dat men .ulke bevei ligingen niet wil aanbrengen omdat daar door de waakzaamheid zou kunnen ver slappen. Ik hoop dat de veroordeelde man in eventueel „hoger beroep" een pleiter krijgt, die de straf, zo die nog nodig wordt geacht, tot redelijker proporties zal weten terug te brengen. H. D. VAN MOORSELAAR, Santpoort. We hebben al twee maanden aardgas. Mijn driepitsgasstel is omgebouwd, maar functioneert nu niet meer goed. Ik heb al drie keer een klacht ingediend; een keer bij de auto in de wijk en twee keer bij het voorlichtingscentrum in de Zijl straat. De branders zijn zo hoog geplaatst dat mijn pannen er óp staan. Bovendien kan ik de middelste pit niet meer ge bruiken omdat het kraantje niet meer kan worden omgedraaid. Zou het niet beter zijn als men eerst alle klachten goed zou verhelpen alvorens men steeds maar ver der gaat met de ombouw. Ik heb al van meer mensen gehoord dat ze met klachten zitten. Mevr. Wiedijk, Haarlem Het is niet de eerste maal d*t Willem O. Duys zich in z'n praatrubriek „Voor de vuist weg" ontpopt als een zelfver- heerlijker, maar afgelopen vrijdagavond had hij kennelijk z'n evenknie gevonden in Carel Briels, die nog steeds niet kan verkroppen dat zijn „oranje-spel" geen in gang kon vinden. Een huilend kind tracht men vaak te troosten met een speen. Carel, die zo graag klappen uitdeelt als hij zich veron gelijkt gevoelt, had ditmaal genoeg aan zijn pijp, die hij dan ook niet uit zijn mond nam tijdens het uitspreken van z'n jeremiades over het beleid van de stad Amsterdam. Ook Willem had moeite zijn tranen te bedwingen bij de verzuchting, dat de hoofdstad veel van zijn karakter heeft verloren. Het aanstaand bruidspaar zou aldus Carel in het Rijksmuseum receptie moeten houden bij Het straatje van Jo hannes Vermeer. Tenslotte meende Willem O., beneveld door de vele glazen champagne (glaasje op, ik laat me glijden!) er goed aan te doen zijn vaderlandsliefde te demonstre ren door met de hand in de broekzak ge stoken en met omfloerste stem het Wil helmus te zingen. Na de Willy Alberti-„cultuur" begint het niveau van de AVRO-uitzendingen op de televisie bedenkelijk te zakken. Het is alleen te hopen, dat deze gewichtige he ren elkaar niet naar de kroon gaan steken met deze „ik-verhalen", want dan kan Willem op een klap van Carel rekenen. Langzamerhand verlangen we naar men sen met ruggegraat, maar dat is blijk baar „prendre la lune avec les dents", (d.w.z. het onmogelijke verlangen. E. W. BOSDIJK, Haarlem. 1963. In het hoofdstuk „En de maan glimlacht" van „Pleidooi voor de platte aarde", pag. 161 en 187 staat: „Er zijn geen bergen op de maan, alleen maar een grillige oppervlakte." 1966. Loena IX: „Het maanoppervlak is vlakker dan men aanvankelijk dacht", (geen bergen). 1963. „Pleidooi", pag. 180: „De maan is fabelachtig rijk aan mineralen", (radium). 1966. Loena IX ontdekt mineralen op de maan. P.S.\ Van de maan af nog geen Loena- foto van de aarde. Hoe hebben we het nou, Moskou. met groeten van KLAAS DIJKSTRA, Hilversum Hoewel het mij niet verbaast een arti kel als „Hellend vlak", in uw blad van afgelopen zaterdag aan te treffen im mers meermalen gaf u al blijk van een bepaalde gezindheid kan ik het niet nalaten hier op te reageren. In dit artikel vindt u het noodzakelijk in de bres te gaan staan voor de lieden, die het beruchte VARA-programma pre senteren, als zijnde „lijdend voorwerp van de heksenjagers." U bezigt hierbij termen als eerbied voor de kostbare, duurgekochte vrijheid van het woord, politieke en religieuze recht schapenheid en meer van dat fraais. En na nog wat moraliserende volzin nen komt u uiteindelijk tot de conclusie, dat (ik citeer) „een natie, die haar eigen persoonlijkheid aan politie en justitie uit levert, al is het dan ook maar via inci dentele vervolgingen in hooglopende kwes ties, zichzelf wel terdege op een hellend vlak plaatst." Ik vraag mij in alle ernst af op welk vlak wij ons wel plaatsen als wij uitzen dingen tolereren als die van bovenge noemd programma. Als wij het medium televisie laten misbruiken door lieden, die onder het mom „satire" zich niet ont zien bepaalde bevolkingsgroepen en ge loofsovertuigingen te beledigen en door het slijk te halen op een manier, die ieder beschaafd en weldenkend mens an tipathiek is. Om de zaak even om te draaien ge lukkig, dat er nog publiciteitsorganen be staan, die hun taak en roeping niet ver zaken en een halt willen toeroepen aan dergelijke vuilspuiterij. Jammer, erg jammer, dat u daar niet bij bent. M. GROEN-SANDIJCK, Haarlem. Naschrift: De gezindheid, waarop de inzendster in haar eerste alinea duidt, is in genoemd artikel volkomen duidelijk uiteengezet: namelijk de gezindheid dat iedere beknotting van de vrije menings uiting (tegen wie zij ook gericht moge zijn) met hand en tand moet worden te- gegegaan. Het schijnt erg moeilijk te zijn om te begrijpen, dat een verdediging van die vrije meningsuiting een zaak is voor „ieder weldenkend en beschaafd mens" (wij citeren) aan welke kant hij ook in bepaalde kwesties moge staan. Nog moeilijker blijkt het, de eigen vrijheid om te zeggen hoe men erover denkt te com pleteren met het volste recht aan de te genstander om evenzo te doen. Nederland beschikt over een volledig en funtioneel in prima staat zijnd patroon van wetten, dat alle overtredingen dekt. Beledigingen, smaad, laster en dergelijke definities zijn daarin welomschreven vastgelegd. Dit middel gebruiken is iets anders dan: de mond snoeren. Laat ieder zeggen wat hij wil. Als hij de wet overtreedt, moge hij gestraft worden. Wie echter op het stand Ik heb slechts enkele malen en dan nog bij toeval naar de uitzendingen van Zo is het" gekeken. Mijn mening is dus gebaseerd op deze paar keer. Ik meen echter mijn oordeel over het gehele pro gramma te kunnen weergeven, omdat de toevallig gekozen keren niet verschilden in geest en nauwelijks van niveau. „Zo is het" bedoelt een satirisch programma te zijn, bedoelt zaken aan de kaak te stel len, te hekelen, min of meer. Deze opzet is volkomen mislukt. Ofwel men is in „Zo is het" satirisch, maar dan is het onderwerp de satire niet waard, ofwel het onderwerp leent zich in belang rijkheid er juist toe, maar dan brengen de uitvoerders het slechts tot een onmach tige lefschopperij, tot grofheid of onbe schaafde, platte lolligdoenerij. Men verstaat zijn vak dus niet in „Zo is het." Nu hebben de uitvoerenden tijd ge noeg gehad om zich erin te bekwamen, ze kunnen zich niet beroepen op gebrek aan mogelijkheden, gebrek aan oefening. Me dunkt, dat hiermee hun onbekwaam heid in het beoefende genre vaststaat. En wanneer dan deze mensen nog grote groe pen beledigen zie ik niet in wat zij nog op deze plaats in de televisiewereld doen. MAPS VALK, Amsterdam. Vele IJmuidenaren die de Stadsschouw burg (wat een mooi woord toch voor een bios) vulden, kennelijk niet. Van predi kant tot pater, van fietsenhandelaar tot hoogovenemployé, gereformeerd, rooms of uiterst links, genoten van het stel fris se jonge mensen. Nu waren die Lurelei- ers deze avond rustig en plezierig om naar te kijken (zeker twee van de vijf). Kort- een avond met veel hoor- en kijkple zier. Het is echter jammer, dat het nog steeds niet mogelijk blijkt te zijn, dat de schouwburgbezoekers rustig van het ge- bodene kunnen genieten. Een half uur voor de pauze en de volle tijd daarna wer den de toch al niet luide stemmen van de cabaretiers overstemd door kwekkende koffiedames en rinkelend vaatwerk. Wan neer zal hier een einde aan komen? J. F. JOLLIE, IJmuiden. punt staat dat de overheid al was het ook maar één Nederlander moet verbieden zich te uiten, is op het hellend vlak. Hij roep daardoor ook over zichzelf de on vrijheid op, die hij anderen toeivenst. Gelukkig begrijpt een grote meerderheid des volks dat nog. Jammer, geachte in zendster, dat u daar niet bij bent. Re dactie.

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 27