Opvangroute voert VAN BUITENRUSTBRUC TOT WILHELMINASTRAAT snelverkeer om de binnenstad heen D H Haarlems Speeltuin Verbond heeft gevarieerd zomerprogram WILT U ALLES? Foto’s maken met dezelfde film bij daglicht, bij n w f J v 4 Vastgereden in zwaaikom Brug dringend noodzakelijk IK Lorentzplein geheel anders I Pt-* TM F 4 F'S bandrecorders Alles pleit voor TELEFUNKEN J' T4U A.. A**— «I 5 DINSDAG 24 MEI 1966 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEMS DAGBLAD - Straattekenen foto ARticapuess haarlem w Familiedag De Watervrienden hielden een geslaagd toernooi kunstlicht, in kleur, in zwart/wit? AGFACOLOR UNIVERSAL w jjWïM- - a W - - v r‘""S&B I’ z o "f i- C w r A t .t: S: VA/* Advertentie Advertentie vakantiespelen Advertentie GEVAERT-AGFA ...w s’ I gaansdag naar het Natuurbad Velserend voor de jeugd van 6 tot 14 jaar. Deze begint om tien uur. Elke afdeling vertrekt vanaf zijn eigen tuin om 9 uur. Perfecte opname eft sublieme J weergave. Met TELEFUNKEN Magnetophon. tot 14 jaar. Vertrek vanaf de tuin om 9 uur. Op 21 juli wordt bij de afdeling Haar- lem-Oost aan de Jac. van Looystraat een familiedag gehouden. Gasten zijn Ooster- kwartier, Buitenrust, DSV en Woonscheep haven, ’s Ochtends is er kinderkennis, ’s middags variété. Vrijdag 22 juli begint om tien uur een achtkamp op het sportterrein aan de Van Oosten de Bruynstraat voor alle afdelin gen. Er zijn gouden, zilveren en bronzen medailles te winnen. Deelname door jon geren van 8 tot 15 jaar. De vierde week begint maandag 25 juli ’s morgens om tien uur met een puzzel en oriëntatierit door stad en omgeving. Hieraan kunnen de jongelui van alle af delingen deelnemen. Op 26 juli begint om tien uur de derde ronde van het voetbal- In het Haarlemse sportfondsenbad hield de zwemvereniging De Watervrienden tijdens het weekeinde internationale wed strijden. Het festijn stond in het kader van de jumelage tussen Haarlem en Os- nabrück waarnaast echter ook een Belgi sche en Amsterdamse ploeg tot de gasten behoorden. Nadat wethouder Voskuilen van sport en jeugdzaken van de gemeente Haarlem de opening had verricht bleek na afloop van de dikwijls spannende kampen Osnabrück de sterkste te zijn geweest. Amsterdam werd tweede en Haarlem derde. Voor de vierde plaats bleef toen alleen nog Mechelen maar over. Ten slotte wordt op 5 augustus een slui- tingsfeest gehouden in het Openluchtthea ter in Bloemendaal voor alle afdelingen. Deze begint om vier uur. Hieraan werken mee de Drie Bollini’s, muzikale clowns Tony Bakkenes, Gery en Janine, Dutch Rolling Stars, de Twee Spelbrekers, Han dy Fooi, Trixi de wonderhond, Diana en Daranti en Truxini. A. ’Wr' M Patvliet en Woonscheephaven. Eveneens om tien uur begint de uitgaansdag in de Kennemerduinen naar het Spartelmeer voor alle afdelingen. Leeftijd voor de jeugd van 6 tot 14 jaar. Vertrek vanaf de tuin om 9 uur. et ten westen van de Wagenweg gelegen deel van de opvangroute is geheel opnieuw geprofileerd. Dit deel van de lordenstraat en van het Lorentzplein zijn vele maanden voor het verkeer afgesloten geweest. Thans is het nieuwe wegdek gereed en wordt de laatste hand gelegd aan de trottoirs. Ook op het Lo rentzplein is de situatie aanzienlijk veranderd. Tot nu toe is het immers niet mogelijk vanuit het noorden naar de Wagenweg te rijden. In de toekomst mag dit wel. De noordelijke rijbaan van het Lorentzplein mag binnenkort nog slechts vanaf het Houtplein in westelijke richting worden bereden. In verband hiermee zijn de bushalten van Maarse en Kroon al verplaatst naar de Tempeliersstraat. De uitmonding van de Julianastraat op deze kruising is door een trottoir afgesloten. Ook bij de kruising van de Van Eedenstraat met de Tempeliersstraat is de situatie geheel veranderd. De vluchtheuvels op deze kruising zijn verplaatst. Er is een zogenoemde a-symmetrische opstelling verwezenlijkt, zodat er voor het ver keer dat de kruising nadert twee rijbanen beschikbaar zijn en voor het van de kruising wegrijdende verkeer slechts één. Er ontstaat op deze kruising een soort gelijke situatie als bij de kruising van de Delftlaan met de Orionweg in Haarlem- Noord. Het hoofdprogramma riet er als volgt uit: Maandag 4 juli worden ’s middags om twaalf uur de vakantiespelen geopend op het gemeentelijk sportveld aan de Klever- laan. Hieraan nemen kinderen deel vanaf 6 jaar. Na het vlaghijsen is er een le vend ganzenbordspel met attracties en versnaperingen. De activiteiten duren tot vier uur. Op 5 juli begint om half elf straatte kenen bij de afdeling Centrum aan het Wilsonsplein. Kinderen vanaf 4 jaar kun nen hieraan deelnamen. Het tekenen geldt voor de afdelingen Buitenrust, Flora, Frans Hals, Jeugdland, Klarenhof, V.Z.O.D. en Garenkokerskwartier. Woensdag 6 juli beginnen om tien uur autopedraces voor alle afdelingen op het Plesmanplein Haarlem-Noord. De leeftijd voor deelneming is van 6 tot 9 jaar. ’s Middags om twee uur zijn er skelter- races voor jongelui van 10 tot 15 jaar, eveneens op het Plesmanplein. Er wordt gestreden om de grote prijs van het Spaarne. Op 7 juli is er van tien tot vier uur en familiedag in Haarlem-Noord bij de afdeling Delftwijk aan het A. van Schendelplantsoen. Te gast zijn het Von- delkwartier, Patvliet, Nieuw Leven, DVS en Weltevreden, ’s Ochtends is er kinder kennis en in de middag een kindervarié- tévoorstelling. Vrijdag 8 juli is er een uit- Evenals voorgaande jaren is in de zomervakantie voor de Haarlemse jeugd een uitgebreid vakantieprogramma samengesteld. Haarlems Speel tuin Verbond heeft gedurende vijf weken vele gevarieerde activiteiten. Het Verbond houdt in de periode van 16 tot 23 juli en van 23 tot 30 juli in Vierhouten op de terreinen van de Stichting Zon en Vrijheid voor de jeugd van alle speeltuinafdelingen van 8 tot 14 jaar kampeerweken. On kosten (inclusief reisgeld) bedragen 32,50. De tweede week van de vakantieactivi- teiten begint maandag 11 juli ’s morgens om 11 uur met straattekenen. Deze wordt gehouden bij de afdeling Weltevreden aan de Spaarndamseweg voor kinderen vanaf 4 jaar. Hieraan nemen deel Delftwijk, DVS, Nieuw Leven, Patvliet, Te Zaanen, Vondelkwartier en Woonscheephaven. Dinsdag 12 juli is er ’s morgens om tien uur een voetbaltoernooi op het EDO- terrein (eerste ronde). Hieraan werken mee de A-elftallen van Buitenrust, DVS, Klarenhof, Weltevreden, Haarlem-Oost, e kruising van de Dreef met de Paviljoenslaan enerzijds en het Florapark anderzijds heeft een aanzienlijke wijziging ondergaan, alhoewel de wegge bruikers daar niet veel hinder van hebben ondervonden. Slechts zij di» met hun auto vanaf het Houtplein de ventweg in zuidelijke richting bereden en rechtsaf wilden slaan naar het Florapark, hebben ondervonden dat dit niet meer mogelijk is, omdat men dan in een zwaaikom terecht komt en het park niet meer kan bereiken. Men moet nu even voor de kruising naar links de hoofdrijbaan op draaien. Het fietsverkeer kan de route via de ventweg normaal blijven volgen, omdat de weg zich op de plaats van de uitmonding naar de hoofdrijbaan in de vorm van een fietspad voortzet. Het verkeer dat uit het Zuiden deze kruising nadert, wordt nu tijdens de spitsuren, wanneer het verkeer hier door middel van een verplaats baar verkeerslicht wordt geregeld, niet in de gelegenheid gesteld linksaf te slaan. Buiten deze regeling is linksafslaan ook wel eens verboden, omdat men vergeet het bord terug te klappen. Zodra de definitieve verkeerslichten op de kruising zijn geplaatst, zal het linksafslaan steeds mogelijk zijn. Het gedeelte van de zuidelijke opvangroute door het Florapark heen wordt voor lopig niet veranderd. Wel ligt het in de bedoeling te zijner tijd de rijbaanbreedte hier te vergroten, waarbij het standbeeld van Frans Hals zal moeten worden verplaatst. Voorlopig blijft hier echter de huidige situatie gehandhaafd. Wel wordt de kruising van het Florapark met de Wagenweg veranderd. Er zal hier een inrijverbod worden ingesteld in de richting van het Houtplein. Doordat hier tevens verkeerslichten zullen worden geplaatst, zal het van de Wagenweg komende ver keer gemakkelijker naar links of rechts de zuidelijke opvangroute kunnen oprijden. toernooi voor Te Zaanen, Flora, Ooster- kwartier, De Glasblazers, V.Z.O.D., W.I.K. en Vondelkwartier. Op 27 juli is er een uitgaansdag naar het IJmuider strand voor jongelui van 6 tot 14 jaar van alle afdelingen. Donder dag 28 juli is er van tien tot vier uur een familiedag in West bij de afdeling Klaren hof aan het Brouwersplein. Gasten zijn Flora, Jeugdland, Het Centrum en Ga renkokerskwartier. Eveneens is er ’s och tends kermis en ’s middags variété. Vrijdag 29 juli is er om half tien een uitgaansdag naar Zandvoort door de dui nen voor alle afdelingen voor jongelui van 8 tot 14 jaar. Verzamelpunt is Kraantje Lek. De vijfde en laatste week begint 1 augustus ’s middags om drie uur met een hondenshow bij de afdeling Te Zaanen aan de A. Fokkerlaan. Dr. Westerman uit Bloemendaal beoordeelt de honden. In schrijving vanaf kwart over twee. Op 2 augustus is de voetbalfinale op het EDO-terrein. Woensdag 3 augustus is er om tien uur de uitgaansdag naar de Zoe te Inval voor alle afdelingen voor kinde ren van 6 tot 14 jaar. Op 4 augustus be gint om half elf het straattekenen bij de afdeling Haarlem-Oost aan de Jac. van Looystraat voor kinderen vanaf 4 jaar. Deel nemen Oosterkwartier, De Glasbla zers, W.I.K. en D.S.V. j» -J. ’W. tact (Van een onzer verslaggevers) LHOEWEL het gehele verkeersplan voor Haarlem wel niet voor half A oktober verwezenlijkt zal zijn, is het toch zeer waarschijnlijk, dat 21 enkele onderdelen ervan al eerder in gebruik zullen worden geno men. Een van deze onderdelen is de zuidelijke opvangroute, die het verkeer dat de binnenstad vanuit het zuiden nadert, westelijk om het centrum heen zal buigen. De zuidelijke opvangroute loopt vanaf de kruising van de Dreef met de Paviljoenslaan via Florapark, lordenstraat, Lorentzplein en Van Eedenstraat naar het Wilsonsplein. Ook de Paviljoenslaan zelf, de Kamperlaan en de Buitenrustlaan worden als deel van deze opvangroute beschouwd. De werkzaamheden aan het meest westelijke deel van deze verbinding zijn in een vergevorderd stadium. Nagenoeg het gehele gedeelte is geasfalteerd. De krui singen bij de Dreef, het Lorentzplein, de Tempeliersstraat en de Raamsingel hebben een andere vorm gekregen en zullen in de toekomst grotendeels van verkeers lichten worden voorzien. Deze installaties zijn echter thans nog niet beschikbaar. De voorbereidingen ervan zijn geheel getroffen, maar de installaties moeten nog worden gekocht. Men streeft ernaar deze voor het einde van het jaar te hebben geplaatst. i. S r «te ZN ok de uitmonding van de Van Eedenstraat op de Raamsingel is enigszins I I aangepast. Hier zal het verkeer echter in een moeilijke situatie komen ge- N-Z zien de smalle doorgang naar het Wilsonsplein. Wel zeer duidelijk blijkt op dit punt de noodzaak van een nieuwe brug in het verlengde van de Van Eedenstraat, die overigens in het structuurplan is opgenomen, maar voorlopig nog niet zal worden gebouwd. Geen enkele verandering behoeft te worden aangebracht in het ten oosten van de Dreef gelegen deel van de zuidelijke opvangroute. Dit is enige tijd geleden al geheel gereorganiseerd en van verkeerslichten voorzien. Zodra deze route helemaal klaar is zal er een fraaie weg langs het zuiden van het centrum ontstaan vanaf de Buitenrustbruggen tot aan de Schouwburg. Het verkeer dat Haarlem via de Schipholweg nadert zal in de toekomst ten zuiden van het centrum langs naar de Wilhelminastraat worden geleid. Op deze route zullen dan zes door verkeers lichten beveiligde kruisingen moeten worden gepasseerd. Er wordt momenteel gedokterd aan een systeem om op deze route een groene golf in te stellen, zodat het verkeer zonder te stoppen vanaf de Prins Bernhardlaan door kan rijden tot in de Wilhelminastraat. Deze laatste straat zal voorrangsweg worden. BIJ DE FOTO: Het westelijke deel van de zuidelijke opvangroute lijkt op deze luchtfoto van Articapress in Haarlem veel bochtiger dan in werke lijkheid. Rechts onder de Pavilsjoenlaan, links midden het Florapark, links boven het water van de Raamvest. Het meest opvallende is de (brede) Dreef die naar rechts boven naar het Houtplein voert. Woensdag 13 juli fs er van tien tot vier uur een familiedag in Noord bij de afde ling V.Z.O.D. aan de Werfstraat. Gast zijn Te Zaanen, Frans Hals, W.I.K. en De Glasblazers, ’s Morgens is er kinderker- mis, ’s middags variété. Donderdag 14 ju li begint om negen uur een uitgaansdag voor alle afdelingen per salonboot naar Avifauna. Deelneming voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Op 15 juli is er om 9 uur een zwemfeest in het gemeentebad aan de Houtvaart voor alle afdelingen. De derde week begint maandag 18 juli ’s middags om twaalf uur met een volks- dansfeest voor alle afdelingen op het EDO-terrein. Dinsdag 19 juli is er de tweede ronde van het voetbaltoernooi op het EDO-terrein. Hieraan nemen deel Het Centrum, Delftwijk, Frans Hals, Jeugd land, DVS, Nieuw Leven en Garenkokers kwartier. Op 20 juli is er ’s morgens om tien uur een uitgaansdag naar het Linnaeushof voor alle afdelingen voor de jeugd van 6 T - ■•rsM, F'' A A..- f w - “"“'-'Al' ,.s. sk’ - f* F «.-.J Het sigaartje, dat past bij deze tijd, licht, vlot, geurig. 17cent

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 5