Merck Sharp en Dohme nam nieuw bedrijfsdeel in gebruik I PYDON Pastoor Van Schie in Haarlem- Oost veertig jaar priester Booreiland voor tunnelbouw 5 üsrssr^srz Wilt graag comfortabel kamperen, en hebt U 750- contant? MORGEN: UW AUTO SCHOON Truck met oplegger te hoog beladen Schoorsteenbrand te Santpoort-Zuid Kennemer Kunstkring dingt naar NATU-prijs met Franse komedie J. Niemeyer gehuldigd bij Standard Electric l m. Spaartegoed van Nutsspaarbank Haarlem boven de 150 miljoen Laman, Thomas en Sterk naar Duitse atletiekwedstrijd MAARSSEN (UTRECHT) HOTEL DE HARMONIE Jac. v. d. Noord Zn. N.V. TENTOONSTELLING en FABRIEKSBEZICHTIGING VRIJDAG 3 JUNI 1966 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Moerkerk triomfator in klassementsrit Klassekampioenschap van „De Vrijheid" bestrijdt ongedierte op planten! ,Geen risico s Botsing tegen tunneldak Van Slooten winnaar in massasprint UIT STAD EN STREEK 1® CONRAD STORK Ikfe rl Jan van Dam GARAGE NIJMAN Dmderdag heeft de farmaceutische fabrék Merck Sharp en Dohme Neder land N.V. in de Waarderpolder in Haar lem nieuwe bedrijfsruimten in gebruik gewmen. De opening geschiedde door ïoiis wij gisteren hebben bericht de Btatsseeretaris van sociale zaken en vdksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels. Hij bod hierbij namens de fabriek aan dr. IW W. Jongsma, voorzitter van Landelijke atsen-cursus-Commissie 100.000 aan vor medisch nascholingsonderwijs. Dr. Jongsma sprak over het belang vin dit nascholingsonderricht. De medi- she kennis verdubbelt sinds wereldoorlog I elke zeven jaar. Hieruit volgt dat het ■wor de artsen een bijna onmogelijke tak is om bij te blijven. De wet op het vetenschappelijk onderwijs voorziet niet i. het voortgezet onderwijs van de arts. *bch wordt er op dit gebied reeds veel gdaan in Nederland, maar nog veel te veinig. Hij zag hier een taak voor de universi- titen en grotere medische centra. „De jogingen om de nascholing met hulp van •e regering te organiseren zijn in volle jang". Hij herinnerde er hierbij aan dat Jlerck Sharp, evenals andere farmaceu- ische industrieën reeds vaak heeft bij ge lragen in de kosten van Leidse Boerhaa ze-Cursussen. Tijdens de openingsceremonie, waar bij onder meer de secretaris-generaal van het ministerie van economische za ken, prof. Brouwers, en de ambassadeur van de Verenigde Staten aanwezig waren, voerde voorts de directeur van het be drijf in Nederland, de heer J. Dijkgraaf het woord. „Kwaliteitsbeheersing is zelf beheersing. Dikwijls bestaat de verlei ding om met een stringente kwaliteitseis even de hand te lichten, teneinde aan een dringende productie-eis te voldoen. In die situatie worden verantwoordelijkheidsge voel en zelfbeheersing getoetst". Hij zei verder dat die zelfbeheersing de fabrikant van geneesmiddelen ook past in de aanprijzing en voorlichting. Dr. A. T. Knoppers, president van Merck Sharpe en Dohme International ging op de aspecten van het onderzoek van geneesmiddelen in. „Juist door de Staatssecretaris dr. Bartels rechts overhandigt aan dr. Jongsma de cheque van f 100.000. Naast dr. Bar tels de heer Dijkgraaf, directeur van Merck Sharp en Dohme Nederland. Links dr. Knoppers, president van het bedrijf. (Van onze wielermedewerker) Pim Moerkerk heeft de derde klasse mentsrit van de zomeravondcompetitie om de „Piet van Roon"-beker, donderdag avond door de Haarlemse Raceclub „Ex celsior" in Schalkwijk gehouden, in zijn voordeel beslist. Hij wist drie van de vijf klassementen te winnen. Buus Schou- I ten en Martin Wigchert wonnen elk één klassement. Door een valpartij werden Leen Kreuger, Wim Wagner, Buus Schou ten, Jan Philips.en Kees Wigchert van hun kansen beroofd. Met de verwondingen I van de renners bleek het mee te vallen. De uitslag was: 1. P. Moerkerk 27 pnt.; 2. Martin Wigchert 19 pnt.; 3. Bert Wig chert 17 pnt. Uitslag C-klasse: 1. G Schoone 30 pnt.; 2. J. Klaver 19 pnt.; 3. R. Smit 19 pnt. Bij de jeugd was Koe- koek sneller dan Hoogland. De afdeling Haarlem van de schietver eniging „De Vrijheid" heeft gisteravond het klassekampioenschap geschoten. Er namen in klasse A vijftien schutters deel aan de wedstrijd, in klasse B 23 en in I klasse C twaalf. In klasse A werd de heer A. Elfer kampioen met 125 punten. De tweede en derde prijs waren respectieve lijk voor de heren A. Huizing met 121 I punten en H. Schouw met 116 punten. In klasse B werd de heer J. van Hoog- donk kampioen. De heer B. Fibbe werd tweede en de heer J. Scheelings derde. Alle drie behaalden 109 punten. Het beste laagste schot bepaalde de uitslag. Met 105 punten werd de heer A. J. Ver kaart in klasse C kampioen. Tweede met 92 punten werd de heer J. Tervoort gevolgd door de heer J. Landwehr met 91 punten. De prijsuitreiking had plaats in restau- I rant „Dreefzicht". Advertentie uitbreiding en verfijning ervan is het on derzoek, en vooral de beoordeling van de praktische waarde van het geneesmiddel, aanzienlijk gecompliceerder geworden. I De waarde van een geneesmiddel wordt bepaald door de balans tussen de gewens te eigenschappen en de (ongewenste bij werkingen." VETIHA Advertentie Dan staat de ideale 6 pers. ,,Lucky"-campingcar voor u klaar om meteen van te genieten! Wagen met voortent, luifel, windscherm, grondzeil, 9ÉS&II1 gordijnen en reservewiel. J fcVvVj (eerste betaling 750,—, rest in termijnen van 110,— per maand) Helemaal compleet met 4 stoelen, tafel, verlichting, 21- delig kampeerbestek, 4 Terlenka slaapzakken, 2 lucht bedden, 1 twee-persoons Polyethermatras, pannen-set, gaskomfoor, plastic eetservies, X !JCII|fl 2 emmers en afwasbak J 750,— eerste betaling, de rest in termijnen van 120,— per maand) Nog uit voorraad leverbaar Komt u eens kijken Elke zaterdag van 10-17 uur. Elke zondag van 13-17 uur. Pastoor H. W. van Schie van de Haar lemse parochie Sint Jan de Doper viert deze week het feit dat hij veertig jaar priester is. In 1954 kwam pastoor Van Schie als opvolger van pastoor Jongejan naar de Amsterdamstraat in Haarlem. De jubilaris is afkomstig uit Nieuwe Wete ring. Het is altijd veilig geen risico's te ne men", zo zei hij, maar zekere risico's zijn nodig om de juiste verhouding tussen therapeutische werking en ongewenste nevenwerking te kunnen beoordelen.' 'Dr. Knoppers wees er vervolgens op dat men voor het klinisch onderzoek goede klini sche farmacologen moet hebben.„Gezien het feit dat de geneeskunde zulke snelle vorderingen maakt is er behoefte aan een voortgezette informatie of training van de praktizerende arts na zijn studie." Advertentie Spaarne 60 - Tel. 16084 Evenrude BB motoren Een by de papierfabriek te Velsen te hoog met houten palen beladen truck met oplegger uit Renkum is gistermiddag bij 't passeren van de westbuis van de Velser- tunnel met de bovenzijde tegen het tun neldak gebotst. Vele tientallen palen vie len toen van de oplegger op het wegdek. Politie, personeel van rijkswaterstaat en behulpzame automobilisten hebben de palen verwijderd, waarna het verkeer weer doorgang kon vinden. De oplegger I moest opnieuw worden beladen. Tegen de bestuurder van de vrachtwagencombi natie werd proces-verbaal opgemaakt. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Zaterdagavond om half zeven heeft de feestelijke intocht van de pastoor in de parochie plaats. De stoet trekt van de hoek Richard Holkade-Hannie Schaft- straat door de Hannie Schaftstraat via de Pladellastraat en Kruistocht- straat naar de kerk in de Amsterdam straat. Ter opening van de feestelijkhe den wordt een plechtig lof gecelebreerd. Zondag 5 juni wordt om half tien een plechtige hoogmis met feestpredikatie ge houden. Om elf uur is er een koffietafel voor gasten en genodigden in het paro chiehuis. Om half twee volgt dan de officiële re ceptie voor genodigden in het parochie huis, gevolgd om drie uur door een re ceptie voor ieder die de jubilaris wil fe liciteren. Pastoor Van Schie volgde van 1922 tot 1926 zijn theologische studie. Zijn specia le voorkeur hadden en hebben nog steeds de vakken liturgie en moraal. 'Op 29 mei 1926 werd de jubilaris tot priester gewijd. Zijn eerste kapelanaat vond hij in Middel burg. Daarna volgden ondermeer Rotter dam, Amsterdam en West-Zwaagdijk. De parochie Sint Jan de Doper biedt de pastoor een nieuwe tegelvloer in de kerk aan. (Van onze wielermedewerker) In de derde rit van de zomercompeti tie om de „Kennemerland"-beker, don derdagavond door de Haarlemse wieler club „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" gehouden, moet een mas sasprint van het compacte peloton (22 man) de beslissing brengen. De uitslag was: 1. W. van Slooten, de 50 km. in 1.12.31; 2. C. Plus, 3. E. Sminia. Uitslag C-klasse: 1. P. Neeskens, de 15 km. in 25.28; 2. R. Bakker, 3. R. van Berkel. Jeugd: 1. H. Kooien, 2. J. v. d. Brink, 3. J. v. d. Winden. De brandweer van Velsen werd gisteren gealarmeerd voor een schoorsteenbrand aan de Anna van Burenlaan te Santpoort- Zuid. De oorzaak was sterke roetvorming, nadat de schoorsteen in november was geveegd. Vermoedelijk is de snelle ver vuiling ontstaan door ondeugdelijke ver branding van de olie. Nieuws in het kort Geslaagden. De heer R. Goedemans in Lisse is in Rotterdam geslaagd voor het diploma verkoopkunde. De heer J. Boot slaagde voor het eindexamen hbs-b. Bejaarden gaan uit. De bejaarden in Lisserbroek zullen hun jaarlijkse uit gaansdag hebben op donderdag 9 juni. De ze feestdag wordt besloten met een diner in „De Woelige Baren" in Roelofarends- veen. Evangelisatiesamenkomst. De evan gelist K. Adelmund uit Rotterdam komt woensdag 8 juni spreken voor de evange lisatiekring in de Witte Zwaan in Lisse. Aanvang 20.00 uuh Ballonnenwedstrijd. Piet den Boer, leerling van de Openbare Lagere School in Lisse heeft de schoolprijs van 50 ge wonnen, uitgeloofd door het Oranjecomité bij de koninginnefeesten op 30 april voor het feit, dat zijn ballon de grootste af stand heeft afgelegd. Verkeerde naam. In onze editie van donderdag werd als gemeenteraadslid voor de P.v.d.A.-fractie in Heemstede de heer H. J. Verkuil genoemd. Dit moet echter zijn: de heer H. J. Verkouw. Tour de Lisse. De teams voor „Tour de Lisse" zijn nog niet volgeboekt. De jeugd kan zich, als men 10 juli nog géén 14 jaar is, opgeven bij mej. L. Bemelman, Van der Veldstraat 76, Lisse. Daar kan men zich ook als „Tourmiss" opgeven. Daarvoor moeten de jongedames 13 of 14 jaar oud zijn. „The Haigs". De Haagse beatgroep „The Haigs" treed zaterdagavond 4 juni op in het Haarlemse Concertgebouw. Het optreden duurt tot middernacht. Prof. Vleeskruyer overleden. Op 50-jariga leeftijd is in Utrecht overleden prof. Rudolf Vleeskruyer de eerste hoogle raar in de Engelse taal- en letterkunde aan de rijksuniversiteit van Utrecht. Rector magnificus. Prof. dr. A. R. Hulst is voor het cursusjaar 1966/1967 be noemd tot rector magnificus van de rijksuniversiteit te Utrecht. Advertentie Reisbureaux WAGONS-LITS//COOK 's werelds reisadviseurs voor elke beurs 24-daagse safari Oost-Afrika 1611 maar óók 10-daagse reis Cattolica 197 Haarlem, Kruisweg 51, Tel. 02500-18730 ■■■■■■■■■■■■■■■•■■e Advertentie VAN 10-13 en 14-17 UUR MACHINEFABRIEKEN WAARDERWEG 80 s I v" A Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Marijkezaal van H«tel Central in Den Haag is het 40-jarige dienstverband ge vierd van de heer Niemeijer uit de Bilderdijkstraat in Haarlem, als hoofd employé van de installatie-afdeling der Nederlandsche Standard Electric Mij. N.V. De directeur, de h«er M. Junker, dankte de heer Niemeijer voor zijn jarenlange, plichtsgetrouwe medewerking. Hij las een brief voor van de burgemeester van Haarlem, waarin deze mededeelde dat de jubilaris is orderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nasiau. Ir. M. Koster dankte de heer Niemeijer namens de directie en de commissarissen en overhandigde hem een geschenk onder couvert. De heer P. W. Vogelaar, hoofd van de installatie-afdeling, schetste de lange loopbaan van de jubilaris. Vele waardevolle geschenken werden door de verschillende sprekers aan de heer en mevrouw Niemeijer overhandigd. ilüil Voor de eerste maal zal een boor eiland worden ingezet bij het bou wen van een tunnel. Het is een twee- eneenhalve kilometer lange auto tunnel, dertig meter onder het oppervlak van de Rio Parana, die de verbinding zal vormen tussen de Argentijnse steden Parana en Santa Fé. Gevangen tussen de poten van het hefeiland en in toom gehouden door een stelsel van tien lieren zul len de 65 meter lange tunnelstukken in het water worden neergelaten. De werf Verschure bouwde het eiland voor dit unieke project, waarvan het ponton (38.60x30x3 meter) langs de 64 meter lange poten tot op een hoogte van negentien meter boven het wateroppervlak kan worden ge hesen. De foto toont het voltooide booreiland in het Amsterdamse IJ. Een tiental jaren geleden was André gemoedelijke buurvrouw geïntroduceerde Roussms originele komedie „De man; del Julie Despieds, ook al een even lako! vrouw en de moord in ons land een der nieke als geraffineerde moordenares grootste verrassingen van het toneelsei- blijkt te zijn. Een originele climax dus zoen en dit stiik heeft lange tijd bij de van een verhaal, dat wal de komische Nederlandse Comedxe repertoire kunnen mogelijkheden betreft reeds aan verras- houden met Mary Dresselhuys, Ko van I singen leek uitgeput. Uijlc en Fons Rademakers in de voor- DE HAARLEMSE TONFKT vft?fajt naamste rollen Volgens de overlevering GING „De Kennemer Kunstkring" heeft moet Roussm de stof voor dit blijspel ons donderdagavond in de Stadsschouw hebben ontleend aan een authentiek kran- burg weer eens aan het bestaan van hT teberieht, waarin werd vermeld dat een ze Lusante komedie^^herinnerd doordai Italiaanse boerin die zich van haar echt- de vereniging haar tnneeisni™nn L? genoot wenste te ontdoen, een handlanger opvoering van dit stuk wenste te beslui- met de opdracht belastte de arme man op ten. In ieder geval heeft men er He j™, een sluwe manier te vermoorden. Zij be- teurs een groL genoeLn mee gedaan taalde de samenzweerder een royaal want het Dubliek r dat de poging zou worden herhaald moest KLstkring'Let LzrLnr;ten;Lni?emer de tweede som vergeefs was uitbetaald, diende de teleurgestelde boerin tenslotte bij de rechter een aanklacht in tegen de falende handlanger. En wel wegens oplichting!. IN DE BEKWAME HANDEN van Am dré Roussin auteur van „Kina". „Bob beitjes" en „De kleine hut" is deze V V «11 LX J u. tot tijd door de afdeling Kennemerland vande Nederlandse Amateur Toneel Unie (N.A.T.U.) te organiseren toneelwedstrijd. De jury hiervoor bestaat uit mevrouw J. C. Tonmo-de Vries en de heren L. J. Bubenik en Th. M. Ruyrok. En volgens de ongeschreven wetten van een toneel- Deujes en „De kleine hut" is deze we^strUd moet de dagbladrecensent zijn menselijke tragi-komedie een kostelijk to- P in portefeuille houden tot de jury neelverhaal geworden, vol verrassende rapport heeft openbaar gemaakt. vondsten en geestige wendingen. Boven dien schreef hij een pittige en hoogst amusante dialoog, waardoor het stuk ner gens een inzinking vertoont. In het derde bedrijf VOor blijspelen meestal de zwakke plek, krijgt de toch al zo ver makelijke handeling plotseling weer een geheel nieuw aspect, doordat de als een Advertentie in 3 minuten voor 2,75 met de nieuw ste wasautomaat. LEIDSEVAART 344 - TEL. 86302 Dankzij een groei in nog geen drie jaar van 50 miljoen is het totale spaartegoed van de Nutsspaarbank in Haarlem dezer dagen gekomen boven de ƒ150 miljoen. Het aantal spaarders beloopt per eind mei 122.303. De inleggingen bedroegen in mei 11,587.000 en de terugbetalingen 8.521.000, zodat het spaarsaldo 3.066.000 beliep. (Van onze sportredactie) Aan wedstrijden, die op II en 12 juni in de Duitse stad Frechen worden gehouden zal een grote groep Nederlandse vrouwe lijke atleten deelnemen. Daaronder zijn de Haarlemse Mieke Sterk, de Beverwij kse Marianne Thomas en Ilja Laman uit IJmui- den. Mieke Sterk zal uitkomen op de vijf- kamp en dat geldt eveneens voor Marianne Thomas, mits de DEM-atlete hersteld is van haar beenblessure. Ilja Laman loopt de 800 meter. Naar Frechen gaan ook Hillie Gankema Liberta Lansink, Tilly van Houten, (allen vijfkamp), Truus Hennipman-Cruiming, Martha Klaassen Bos, Wilma van de Berg en Lidy Vonk (4 x 100 meter) en Lia Hin ten (400 meter). Andere Nederlandse atleten die in het buitenland zullen uitkomen zijn Steylen en Mol (4 juni in Meerbeek, Duitsland), Op den Oordt, Wij sen, Konings, Noordenbos (8 juni in Aken, Duitsland), Janny van Eyck-Vos, Jaap Smit, Fred van Herpen (8 juni in Menden, Duitsland), Heemskerk, Scharn, Op den Oordt (15 juni in Kerpen, Duitsland) en Hilde Slaman en Rob Heems kerk (8 en 9 juni in Parijs). Zoals bekend komen Hilde Slamen, Ilja Laman, Lia Hin ten, Els van Noordduyn en Leo de Winter komend week-einde uit in Oost-Duitsland (Jena-Weimar en Erfurt). 4

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 7