Jozef Marko bouwt met jeugd aan een nieuw Tsjechisch team Trainers toto-tips Arbitrage bij gelijke stand werd Het Oosten tegen HSG noodlottig DC Heemstede bedwong DCIJ Prowano kwam tegen DTS niet verder dan mager gelijkspel Wereldrecords zullen in 1968 komen na Spelen in Mexico Schaakclub Bloemendaal goed op dreef POPLUHAR NOG STEEDS DE SPIL Speeldata van wedstrijden voor Europa Cup GVAV sterker dan FC Köln Feijenoord bleef Eintracht baas Weer nederlaag Russisch elftal Pahlplatz speelt mee in Jong Oranje E. Nobels haalde goed moyenne Haarlem zondag tegen Groen Geel Vuurwerk van TYBB bij tafeltennis Koel/Foré grepen zege in Gent WOENSDAG 2 NOVEMBER 1966 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Nieuwe voorzitter van Mexicaans Ol. comité Wereldkampioenen tegen Tsjechisch team Verrassingen in damcompetitie Het korfbalprogramma Pools boekte zege met August Norton Peter Post Pfenninger leiden in FYankfort Prins in 1960 in duel met Popluhar. De verrichtingen van het Tsjechi sche voetbalelftal zullen de komende maanden in Tsjechoslowakije nauw lettender dan ooit worden gevolgd Na de grote successen in 1962, toen de Tsjechen bij het wereldkampioen schap in Chili tweede werden, en in 1964, toen zij in Tokio de finale van het Olympische voetbaltoernooi be reikten, volgde teleurstelling op te leurstelling. Men wilde uit de twee zilveren" elftallen één sterk team formeren, hetgeen echter mislukte. Door deze en andere fouten raakte het Tsjechische voetbal steeds verder in het slop. De moeilijkheden werden groter, toen de Tsjechen, in 1962 nog in de finale, zich niet wisten te plaat sen voor de eindronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap in Engeland. De zaken werden hierna rigoureus aan gepakt en onder leiding van Jozef Mar ko, die vroeger in Spartak Trnava speel de, werd met nieuwe, jonge spelers een elftal opgebouwd, dat de taak kreeg Tsjechoslowakije terug naar de top te brengen. Aanwijzingen dat het begin van dit her stel er is, zijn er nog steeds niet. In hun laatste interland verloren de Tsjechen vrij roemloos van een niet zo sterk Joe goslavië, zodat alle hoop van de Tsjechi sche supporters is gevestigd op de ver richtingen in de komende maanden. In de vriendschappelijke wedstrijden tegen Engeland (vandaag in Londen) en Ne derland (zondag in Amsterdam) zal het eerste bewijs geleverd moeten worden. Van de ploeg die in 1962 in Chili in de finale van het wereldkampioenschap van De wedstrijden voor de tweede ronde (achtste finales) van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskam pioenen zullen op de volgende data wor den gespeeld: Dukla Praag (Tsj sl.)Anderlecht (Bel gië) 17-11 en 7-12; 1860 München (W. Did) Real Madrid (Sp) 17-11 en 30-11; Inter- nazionale Milaan (Italië)Vasas Boeda pest (Hongarije) 16-11 en 8-12; CSKA Sofia (Bulgarije)Gornik Zabrze (Polen) 17-11 en 7-12; FC Nantes (Frankrijk) Celtic Glasgouw (Schotland) 30-11 en 7-12; Vojvodina Novi Sad (Joegoslavië) Atletico Madrid (Spanje) 16-11 en 14-12; Ajax (Nederland)Liverpool (Engeland) 7-12 en 14-12; Valerengen Oslo (Noorwe gen)Linfield Belfast (Noord Ierland) 25-10 en 8-11. De wedstrijden voor de tweede ronde van het toernooi om de Europesee beker voor bekerwinnaars worden op de vol gende data gespeeld: Spartak Moskou (Rusl.)Rapid Wenen (Oostenrijk) 9-11 en 30-11; RC Strasbourg (Fr.)Slavia Sofia (Buig.) 23-11 en 30-11; Servette Genève (Zwitserland)Sparta (Nederland) 9-11 en 16-11; Real Saragossa (Spanje)Everton (Engeland) 9-11 en 23-11; Chemie Leipzig (O. Did.)Stan dard Luik (België) 30-11 en 14-12; Vasas Györ (Hongarije)Sporting Braga (Por tugal) 9-11 en 8-12; Shamrock Rovers (Ierl.)Bayern München (W. Did.) 9-11 en 23-11; Glasgow Rangers (Schotl.) Bor. Dortmund (W. Did.) 23-11 en 6-12. De eerstgenoemde club speelt op de eerstgenoemde datum thuis. Het Groningse GVAV heeft gisteren voor eigen publiek de vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Köln met 2-0 gewon nen. Vorige week dinsdag speelde Ajax tegen dezelfde Duitse Bundesiigaclub met 1-1 gelijk. Bij rust stond GVAV reeds met 1-0 voor door een doelpunt van Van Tilburg ln de 35ste minuut. Zes minuten voor tijd bracht de Deen Ole Fritsen de stand op 2-0. In het veld was weinig krachts verschil. De verdediging van GVAV met Breinburg als bewaker van Overath speel de een bijzonder goede wedstrijd. De Duitsers, die zonder de Zweedse rechts- bui entMagnussen uitkwamen waren technisch iets beter, maar waren in de aanval zelden gevaarlijk. Het was opval lend dat Schuhmacher, die in de tweede helft als plaatsvervanger van Soscic bij de Duitsers onder de lat kwam, een be tere indruk maakte dan de Joegoslaaf, die niet vrijuit ging bij het eerste doel punt. Brazilië verloor, zijn nog slechts drie spelers in de huidige selectie opgenomen: de twee verdedigers Jan Lala (Slavia Praag) en Jan Popluhar (Slovan Bratis lava) en de halfspeler Andrej Kvasnak (Spartak Praag). Bij de selectie waaruit de ploeg voor de wedstrijden tegen Engeland en Neder land zal worden samengesteld, bevindt zich een tweetal jonge en talentvolle kee pers, Alexander Vancel (Slovan Bratis lava) en Ivo Viktor (Dukla Praag), die beiden voor de moeilijke taak staan Schroiff, de held van Chili, te doen ver geten. Voor de achterhoede komen, naast Lala en Popluhar, Oohumil Smolik (Sla via Praag), Alexander Horvath (Slovan Bratislava) en Vladimir Taborsky (Dukla Praag) in aanmerking. Het jongste deel van de ploeg is de aanval, die waarschijn lijk zal bestaan uit Frantisek "Vesely (Sla via Praag), Josef Adamec (Spartak Trna va), Dusan Kabat (Spartak Trnava) en Edmund Schmidt (Spartak Hradec Kra- love). De gemiddelde leeftijd van dit viertal is 23 jaar. Voor de tweemans- middenlinie want trainer Marko is na de nederlaag tegen Joegoslavië van het 4-3-3 systeem overgestapt naar het 4-2-4 zullen naast Kvasnak ook de 19-jarige Ladislav Kuna (Spartak Trnava) en Ivan Hrdlicka (Slovan Bratislava) in aanmer king komen. De spelers hebben zich al geruime tijd op beide wedstrijden voorbereid. Op 25 oktober kwamen zij bijeen in een trai ningskamp in Kosice, waarna ze maan dag 31 oktober naar Londen vlogen Feijenoord heeft gisteren in eigen stadi on voor 19.500 bezoekers de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Eintracht Brons wijk met 2-1 gewonnen. Alle doelpunten werden na de rost gescoord. In de 55ste en 65ste minuut zorgde de Zweed Harry Bild voor 1-0 en 2-0, waarna Dulz in de 69ste minuut de Duitse tegentreffer maak te. Harry Bild Feijenoord was bij deze wedstrijd meer in de aanval, maar Kindvall miste enke le kansen. Na de rust besliste Bild met twee prachtige solo's waarbij hij Schmidt en Meyer omspeelde, in feite de wed strijd. Bij Feijenoord was verder Rinus Israël goed op dreef. Bij de Duitsers viel in de eerste helft linksbuiten Maas op door zijn grote snelheid. Bij Feijen oord debuteerde (in de eerste helft) de jeugdige Boskamp als middenspeler. De voetbalwedstrijd ItaliëRusland, gistermiddag in het Sansiro stadion in Mi laan gespeeld, is door de gastheren met 1-0 gewonnen. Bij de rust was deze stand, door een treffer van Guarneri in de tweeëntwintigste minuut, reeds bereikt. Het Italiaanse elftal, dat voor drie kwart uit spelers van de Milanese club Internazionule was geformeerd, was de eerste zestig minuten van de teleurstellen de wedstrijd veruit de meerdere, maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken. In het laatste half uur kreeg Rusland meer dan eens de kans de gelijkmaker te sco ren. De wedstrijd werd door 60.000 toe schouwers bijgewoond. Het was de tweede nederlaag voor Rusland sinds het wereldkampioenschap in Engeland, waar beslag werd gelegd op de vierde plaats. Dr. José Saenz zal generaal José Clark Flores opvolgen als president van het Mexicaanse Olympische Comité. Gene raal Flores trad verleden week als voor zitter af omdat hij meer tijd beschikbaar wilde hebben voor het internationale Olympische comité, waarvan hij vice- voorzitter is. Dr. Saenz, een zakenman, was lid van de delegatie, die Mexico als kandidaat voor de Olympische Spelen van 1968 pre senteerde. Engeland zal vandaag in de wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije uitkomen met het zelfde elftal, dat enkele maanden geleden wereldkampioen werd. Het team bestaat uit: Banks - Cohen en Wilson - Stiles, Jacky Charlton en Moore - Ball, Hunt, Bobby Charlton, Hurst en Peters. Het elftal van Jong Oranje, dat zater dag op het Haagse ADO-terrein tegen de Tsjechische jeugd uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Thie (ADO); ach ter: Buitendijk (Sparta), Wamas (Go Ahead), Hulshoff (Ajax) en Van Duiven- bode (Ajax); midden: Jansen (Feijenoord) en Hanegem (Xerxes); voor: Geurten (MVV), Pahlplatz (FC Twente), Hou- waart (ADO) en Rensenbrink (DWS). Reserves zijn Hoogeveen (DOS), Vos (ADO), Reijnders (NAC) en Verdonk (PSV). (Van onze biljartmedewerker) In Zwanenburg en in Haarlem werden de biljartwedstrijden om het kampioen schap van Nederland overgangsklasse libre en derde klasse kader gehouden. In Zwanenburg liet G. van der Kuyl zich van zijn beste zijde zien. Zijn twee par tijen tegen Spook en Plooyer won hij overtuigend. De tegenstand die Nobels Blankes bood viel tegen. Nobels, die eer der zij n partij tegen Spook in negen beur ten had uitgemaakt, werd sterker geacht. De strijd tussen Broertjes en Schaper werd een vrij gemakkelijke overwinning voor de laatste. Bij de voorwedstrijden van het derde klas kader 38/2 deed vooral E. Nobels van zich spreken. Hoewel hij na de ge wonnen partij tegen Schaper een neder laag leed tegen Kempen, behaalde hij een uitstekend moyenne. In deze klasse slaag den Broertjes en Kempen erin hun beide partijen te winnen. (Van onze dammedewerker) Een door damclub Heemstede volko men verdiende 10-10 uitslag tegen DCIJ en een dubbele nederlaag voor DDD wa ren de belangrijkste wapenfeiten, welke de vierde ronde van de damcompetitie hoofdklasse heeft opgeleverd. Damclub Heemstede heeft het DCIJ zeer moeilijk gemaakt en had zelfs een overwinning behaald ware het feit, dat een van zijn spelers op het laatste mo ment van de wedstrijd in tijdnood de dupe werd van een eenvoudig zetje, waardoor hij in remisestand verloor. On danks deze tegenslag kan Heemstede met trots terugzien op het gelijke spel, dat bevochten werd op een in zijn sterkste opstelling verschenen DCIJ. De gedetail leerde uitslag luidde: Heemstede - DCIJ: N.v.Hal - H. Laros 1-1; H. Willemse - B. Dukel 1-1; H. v. Berk - Th. Tielrooy 0-2; P. Beliën - P. v. d. Berg 1-1; H. J. Lizé - K. Pippel 2-0; D. Kleen - H. Swier 1-1; L. v. Steenbergen - L. C. Vooys 0-2; H. Beloën - J. v. Straten 1-1; W. v. Leuffen - A. Beukema 1-1; J. Warmer dam - L. Binkhorst 2-0. Totaal 10-10. De HDC bleek veruit de meerdere ver uit de meerdere van damclub Schagen, welk team met een 15-5 nederlaag huis waarts werd gezonden. J. Pus, J. B. Slui ter, H. Teunisse, G. de la Bie, J. J. Ko ren en G. Hekelaar kwamen tot winst: Ch. Schelfaut, J. H. Meure en H. J. Oudhoff bereikten een puntenverdeling voor HDC. De afgebroken partij uit de wedstrijd DDD-HDC, getaxeerd op winst voor DDD, leverde bij uitspelen een onverwachte zege op voor de Haarlemse damclub. H. Teunisse, HDC, overrompelde zijn tegen stander namelijk na krachtig verweer met een winnende combinatie. De voorlopige 9-9 uitslag werd daardoor omgezet in een 11-9 overwinning voor de HDC. Ook in zijn uitwedstrijd tegen Ons Genoegen trok DDD aan het kortste eind, want deze wedstrijd werd met 12-8 verloren. KDA leverde een goede prestatie door Zaandam met 11-9 te kloppen. DDV zege vierde met 12-8 over Trefpunt. Met 7 uit 4 wist DCIJ zijn leidende positie te handhaven. HDC en KDA, die elkaar op 8 november in Amsterdam zui len ontmoeten, bedreigen de leider met elk 6 uit 4. Heemstede en Zaandam de len de vierde en vijfde plaats op de rang lijst met elk 5 punten. VOETBAL. Lokomotiva Leipzig heeft het Belgische Luik dinsdagavond een 2- 1 nederlaag toegebracht in de tweede ron de van het toernooi om de jaarbeursste- denbeker. De ruststand was 1-0 in het voordeel van de Oostduitsers, die zich door deze overwinning kwalificeerden voor de derde ronde. (Van onze korfbalmedewerker) Groen Geel uit Wormerveer komt zon dag bij Haarlem in het Pim Muliersport- park op bezoek. Beide ploegen hebben tot dusver zeer teleurgesteld in hun presta ties: een spannende wedstrijd is derhal ve te verwachten. Want ieder winstpuntje is zeer belangrijk. Aurora gaat naar Amersfoort om aldaar de gelijknamige ploeg te bestrijden: de Haarlemmers zul len zich wel herstellen van hun neder laag tegen Altius. Oosterkwartier heeft het met zijn uit wedstrijd tegen O.K.V. in Oost-Zaan heel wat moeilijker, maar toch zijn er goede winstkansen. Animo Ready heeft a.s. zon dag een gerede kans om de zege te be halen: het bezoekende Tovers uit Zeist komt naar het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan. In de derde klasse staat de topper Racing Amsterdam Nieuw Flora op het programma. De Haarlemmers staan 2 punten achter op de thuisclub. Alleen een zege zou Nieuw Flora nog kans ge ven om een beslissende rol bij de kam pioenstitel te spelen. Neptunus, momen teel in goede vorm, zal wel niet veel moei lijkheden met staartploeg W.W.S.V. in Wormerveer hebben. Moeilijker is de taak van Watervliet, dat zaterdagmiddag op eigen veld tegen S.K.F. uit Veenendaal speelt. (Van onze sportredactie) Toto 17 bleek verre van eenvou dig. Dat was te merken aan de resultaten die de deelnemers be haalden. De heer Gosen van Haar lem had aan vijf punten genoeg om zijn eerste plaats te behouden. De Visser van Telstar haalde net zo veel punten binnen en bleef dus goed volgen. De Vos van RCH be haalde slechts drie punten en kreeg nu Klijn (EDO) vlak op zijn hielen. De totalen van de poolers zijn nu: Gosen 109, De Visser 108, De Vos 103 en Klijn 102. De prognoses voor zondag zijn (in de volgorde De Visser, Gosen, Klijn en De Vos) NederlandTsj.Slowakije 13 2 1 EindhovenZaanstreek .3131 GraafschapRBC1 1 2 3 NEC—FC Den Bosch ..1113 DHC '66—RCH 3 3 2 2 CambuurAlkmaar3 1 3 1 NO ADWageningen 113 1 BaronieExcelsior 1 1 1 1 PEC-VW 3 3 2 2 VolendamBlauw Wit .112 1 HeraclesSC Drente ..1111 VeloxVitesse 3 3 2 2 DFC-SW 1 1 1 1 (Van onze tafeltennismedewerker) In de overgangsklasse van de tafelten niscompetitie leed Togido opnieuw een ne derlaag en bleef Prowano wat teleurstel lend bij een gelijk spel tegen DTS steken Bij de eerste klassers zorgde TYBB voor vuurwerk met een enorme zege op Pro wano 2. VGZ wist opnieuw voor winst te zorgen en doet het duidelijk beter dan vorig jaar. Bij ProwanoDito moest Cees Schoof de eerste nederlaag van dit seizoen slik ken. Hij verloor van Peereboom, v.d Dries won eveneens twee maal en ver loor van Leeuwendaal. Visser schoot dui delijk tekort met niets dan verlies. Togi do kwam er tegen Dito nauwelijks aan te pas. Twee punten voor Luining en één voor Kukenheim was alles wat er voor de Haarlemmers in Grootebroek te halen viel. „Na de Olympische Spelen van 1968 in Mexico City zal een groot aantal wereld records serie-gewijs scherper worden ge steld, als de atleten van de grote hoogte naar zeeniveau terugkeren." Dit is een voorspelling van de directeur van het in stituut voor lichamelijke opvoeding aan de universiteit van Freiburg, professor Woldemar Gerschler. De sportpedagoog, die van een studie reis door Mexico is teruggekeerd, is van mening dat een atleet voor aanpassing aan het klimaat van Mexico City vier tot zes dagen nodig heeft. Eenzelfde tijdsbe stek is vervolgens nodig om de atleet weer op hetzelfde prestatieniveau te brengen als voordien. Ongeveer 20 dagen na aan komst heeft de atleet de beschikking over zijn maximale prestatie-vermogens. Gerschler is er voorstanden van de Olympische kandidaten aan de hoogte te doen wennen in een Europees trainings kamp, dat net zoals Mexico City op ongeveer 2400 meter zou moeten liggen. Volgens Gerschler zou het zelfs aanbeve ling verdienen te onderzoeken of de voor bereidingen niet beter op een hoogte van 2800 meter zouden kunnen plaatsvinden. (Sportred. In dit verband zij er op ge wezen dat de Belg Roelants na zijn te rugkeer uit Mexico twee wereldrecords verbeterde en ook de Franse zwem ner Mosconi een wereldrecord veroverde). Verder zou men moeten nagaan of niet alle trainingskampen voor latere Olympi sche Spelen zouden dienen te worden ge organiseerd op een hoogte tussen 1900 en 2800 meter, als tenminste Gerschels voorspelling: „na Mexico zal een groot aantal wereldrecords serie-gewijs scher per worden gesteld" uit zou komen. De uitslagen van de gisteren gehouden drave rijen in Hilversum luiden: Ara-prijs (le afd.): 1. Docter Spencer (Harm- sen); 2. Dalver I; 3. Epiloog V. Toto: win. 3.30, pl. 1.40, 2.9.koppel 4.30, cov. 4.50. Buizerd-prijs: 1. August Norton (Pools): 2. Chrisje Norton; 3. Charlie Mills Toto: win. 26.50, pl. 3.40, 2.40, 2.10, koppel 9.cov. 6.80, trio 2229.70 Ara-prijs (2e afd.): 1. Empereur CH. (Eeren- berg); 2 Eddy B.; 3. Estancia P. Toto: win. 5.50, pl. 3.10, 2.10, 5.koppel 6.80, cov. 7. Aasgier-prijs (2000 m): 1. Eulogie II (Van Leeuwen); 2. Exclusief du Commerce: 3. Due Narciso. Toto: win. 10.70, pl. 3.20, 10.20. 5. koppel 10.cov. 27.70. Bosuil-prijs: 1. Columbus (Scholte); 2. Zeven klapper; 3 Astra T Toto. win. 6.30, pl. 2.20. 1.80, 2.40, koppel 12.90, cov. 4.50, trio 312. Bosduif-prijs (le afd.): 1. Billy Boy (Smit); 2. B. Roi Kinley; 3. Zelos van Vredenhof. Toto: win. 12.10, pl. 3.90, 3.—, 2.80, koppel 12.20, cov 9.30. Boomvalk-prijs: 1. Evaline Norton (Van Rijs wijk); 2. Ceral Spencer; 3. Dakota Scotch. Toto: win. 2.80, pl. 1.60, 2.90, 3.10, koppel 11.90, cov. 8.70. Totalisator-omzet 206.344,50. (Van onze schaakmedewerker) Waar men bij de Haarlemse schaakver eniging Het Oosten reeds bang voor was, is gebeurd. De bij de stand 4i!t4'/ï onder broken wedstrijd tegen HSG is bij arbi trage in het voordeel van Hilversum be slist. Hetzelfde gebeurde bij de Haagse derby DD 2RLAC waar een iets betere stelling van de thuisclub in winst van de wedstrijd resulteerde. Het ging hier om wedstrijden in de tweede klasse B der KNSB. De Noordhollandse Schaakbond draaide op volle toeren. In de eerste klasse werd reeds de tweede ronde verspeeld. In groep A kwam Het Oosten 4 met een mooi succes uit Den Helder terug waar een 43 achterstand tenslotte een verdien stelijk 55 gelijkspel werd. Het Oosten 3 was in groep B minder gelukkig nu tegen het Beverwijkse Weenink reeds de twee de nederlaag moest worden geïncasseerd. De grote kanshebber in deze afdeling lijkt toch wel de schaakclub Bloemendaal dat ditmaal met Aalsmeer geen medelijden had, getuige de 73 overwinning. Het op winst staande HWP liet bij het uit spelen tegen Kijk Uit 2 een belangrijke steek vallen waar de IJmuidense vereni ging dankbaar van profiteerde om alsnog een 55 uitslag te bewerkstelligen. Tegen VHS 2 staat HWP bij de stand 4Vt4V, opnieuw iets beter, maar het lijkt niet waarschijnlijk dat er meer dan een gelijk spel uit de bus komt, hetgeen op zichzelf overigens een goed resultaat mag heten. Bij de tweedeklassers viel in groep A het goede begin van MSC 2 op. Zowel Wieringermeer als Caïssa moesten het onderspit delven, hetgeen vooral tegen de schakers uit Hoorn als een verrassing kan worden aangemerkt. Zonder verder spelen kwamen Driehuis en Kijk Uit in de C- afdeling een gelijkspel overeen. De schranderheid van De Uil uit Hillegom werd bewezen met een 4' 25Vi zege in Beverwijk op Pat Mat 3. Rolland en Hoofddorp bleken hier goed aan elkaar gewaagd, hetgeen het zoveelste gelijke spel van de afgelopen week ten gevolge had. De derdeklassers kwamen voor de eer ste wedstrijden aan de start. Saende 2 had er in groep B best zin in en scoorde de tot au toe hoogste score van het sei zoen, 91 tegen Westzaan. In de C-groep is Castricum 4 best begonnen. Tegen Ex celsior 2 staat de ploeg op winst, tegen Kijk Uit 4 werd deze winst reeds gereali seerd. Bloemendaal 3 trok er stevig aan tegen VHS 4. Het Oosten 5 en KSC laten het in de derby van groep D op de laatste partij aankomen. Daarentegen kwamen Heemstede 3 en VHS 3 hier reeds tot de eerste winst. Bij de vierdeklassers was Santpoort 3 goed op dreef, hetgeen ten koste ging van Excelsior 3. Uitslagen: NSB, 2e klasse B: HSG—Het Oosten 5'/i4>/.: DD 2—RLAC 51/»Vit. NHSB. le klasse A: MSC—Het Oosten 4 5—5. le klasse B: Kijk Uit 2—HWP 5—5: Bloemen daal—Aalsmeer 7—3: Het Oosten 3—Weenink 46: HWPVHS 2 4' 4V, voorlopig. 2e klasse A: Wieringermeer—MSC 2 4' 5V,; MSC 2Caïssa 5: Vit. 2e klasse B: Witte Paard 2Saende, uitslag niet bekend; ZSC 2Caïssa 2 6b,31, 2e klasse C: Driehuis—Kijk Uit 3 5—5. 2e klasse I): Pat Mat 3—De Uil 4'/,5' Rol landHoofddorp 5. 3e klasse A: Schaakmat 2Schaaklust 2 4' 151/,; Wieringermeer 2Aris de Heer 2V«— 7'/,. 3e klasse B: Purmerend 2Excelsior 41/,4>/i voorlopig; Saende 2Westzaan 91 3e klasse C: Excelsior 2—Castricum 4 24 voorlopig; Castricum 4—Kijk Uit 4 5' 4' Weenink 3Het Oosten 6 4' ,—2' voorlopig; VHS 4Bloemendaal 3 37. 3e klasse D: Het Oosten 5—KSC 4' 4' voor lopig; VHS 3—Rolland 2 5'4'Weenink 4— Heemstede 3 3' -6",. 4e klasse B: Zaanstreek 2MSC 4 3' 6' 4e klasse C: Excelsior 3—Santpoort 3 3—7. In de eerste klasse forse winst voor Prowano 3 tegen VTC 2. Bitter, Canj el» en Swart behoefden alleen Dekker da punten te laten. Togido 2 deed voortref felijk werk bij Rapidity en won met zes- vier. Theo Hart was ongenaakbaar, inval ler Van Zwol klopte de gebroeders Win der en het dubbel maakte er winst van. Ria Klaver verloor drie maal. Felle strijd tussen HBC en RKCTTC. Borst en Mooy wonnen twee maal én het dubbel en dat hielp de Castricummers aan het eerste punt. Booms won voor HBC drie maal, maar Hageman en Tol moesten met één punt tevreden zijn. Shot ging ook tegen Rapidity 2 roemloos ten onder. Alleen Waterdrinker won van Voogt. Todigo 3 en VTC maakten er ook een spannende zaak van. Van Zwol deed niets dan win nen en Reijn klopte Visman, waarna het dubbel de partijen op gelijke voet bracht. TYBB schoot danig uit zijn slof tegen Prowano 2 en maakte er 8-2 van. Al leen Theo Blom wist van Witteman en Swart te winnen, van Neste bleef zonder verlies. VGZ won van DSB 2 met zes- vier. Ales en Deus zorgden voor twee punten, Hoogeweg voor één. Bij de re serves twee punten voor Schornagel en Tabbers. Overgangsklasse F 1: 21 UP 3-6. Salamander» 2 4-5, TOG 3-3, Quick 2 3-2, Gossima 2 3-0. Overgangsklasse J 1: Victory '55 2 3-5, Prowano 3-3, HOC 3 3-3, DTS 4-3, Reactie 3-2. Overgangs klasse J 2: Wilskracht 3-6, Dito 4-5, Quick 3-3, Togido 3-2, Bloemenlust 3-0. le klasse A 1; Prowano 3 3-5, Togido 2 2-4, Rapidity 3-3, GTTC 2-0, VTC 2 2-0. le klasse A 1: Prowano 3 3-5, Togido 2 2-4, Rapidity 3-3, GTTC 2-0, VTC 2 2-0. le klasse B 1: VTC 3-5, Togido 3 2-3, Rapi dity 2-2, Hotac 2-2, Shot 3-0. le klasse A 2: Bloemendaal 2-4, HBC 3-3, TYBB 2 1-2, RKCTTC 2-1, DSB 2-0 le klasse B 2: TYBB 2-4, Pro wano 2 3-4, VGZ 2-3, Togido 4 2-1, DSB 2 3-0. De uitslagen: Heren. Overgangsklasse F 1: De Salamanders— Quick 2 7-3, 21 UP—Gossima 2 10-0. J 1: HOC 3— Reactie 8-2. ProwanoDTS 5-5. J 2: Togido— Dito 3-7, Wilskracht—Quick 6-4. IA 1: VTC 2— Prowano 3 3-7, RapidityTogido 2 4-6. IA 2i HBC—RKCTTC 5-5. IB 1: Shot—Rapidity 2 1-9, Togido 3—VTC 5-5. 1B 2: TYBB—Prowano 28-2, DSB 2—VGZ 4-6. 2A 1: Hotac 2—TOG 2 4-6. 2A 2: RKCTTC 3—GTTC 2 2-8. Spinneweb— TYBB 3 8-2. 2B 1: Uitgeest—Togido 5 5-5. DSS Oranje ZwartDSS Oranje Zwart 2 8-2. 2B 2: HBC 2—VTC 3 4-6. 2C 1: VGZ 2—DSB 3 1-9. Doko—RKCTTC 2 8-2. 2C 2: Heemskerk—Fusia 2 9-1, GTTC 3—PVFN 8-2. 3A 1: TOG 5—Spinne web 3 5-5, HBC 5—Geel Wit 10-0. 3A 2: VTC 4— Sido 2-8. Prowano 5—DSB 4 6-4. 3B 1: TOG 4— Bloemendaal 4 8-2. 3B 2: Bloemendaal 3GTTC 4 6-4, JohezDroste 2 8-2. 3C 1: Rapidity 4 VTC 5 5-5, Meertreffers 2Fusia 3 1-9. 3C 2: Doko 2CSV 6-4, Hotac 4Heemskerk 2 1-9, RKCTTC 4—Doko 2 3-7. 3D 1: Shot 2—Rijtelbi 6-4, TCDPWS 8-2, Van Nispen—TCD 3-7, PWS— Shot 2 3-7. 3D 2: HBC 4—Togido 6 9-1, Fusia 4— TOG 6 2-8. 4A 1: HTC 2—Geel Wit 2 7-3. 4A 2: VTC 6—Rapidity 5 7-3. Sido 2—Doko 7 10-0. 4B 1: Rapidity 6DSB 6 6-4. 4B 2: Bloemendaal 7 Shot 3 9-1. 4C 1: TCD 4—VTC 10 0-10, GTTC 6— TOG 8 6-4, DSB 5—TCD 4 9-1. 4C 2: Johez 3— Droste 3 8-2, HTC 4Sneeuwbal 2 9-1, Spinne web 4Geel Wit 3 9-1. 4D 1: Bloemendaal 6 TCD 2 4-6, Rijtelbi 2Heemskerk 4 6-4. 4D 2: VTC 12—HIN 2-8. 4E 1: HIN 2—Doko 4 0-10, Bloemendaal 5Droste 4 7-3. 4E 2: Cement- bouw 2PVFN 3 8-2, Prowano 7HTC 3 10-0, PVFN 3Prowano 7 0-10. 4F 1: Heemskerk 3 Fusia 6 2-8, Sido 3—VTC 7 3-7. 4F 2: Uitgeest 2—VTC 9 2-8, Fusia 8—CSV 2 3-7, CSV 2—Uit geest 2 8-2. 4G 1: Doko 6—Sido 4 0-10, VTC 11— VTC 14 9-1. 4G 2: Sido 5—Fusia 9 4-6, VTC 13— Doko 9 5-5. Dames. 2A 1: TOGBloemendaal 6-4. 2A 2: GTTC—Rapidity 1-9, TogidoTe Zaanen 7-3. 3A 1: TCD—HBC 2 4-6, TOG 2—PVFN 8-2. 3A 2: FusiaVTC 4 10-0 4A 1: VTC 5—Cementbouw 0-10, DSB—TYBB 10-0. 4A 2: Johez 2—Droste 7-3, Droste—DSB 2 4-6, Prowano 3—VTC 7 2-8. T« Zaanen 2—Johez 2 4-6 4B 1: Prowano 2—HIN 8-2, Fusa 2—VTC 6 0-10. Gisteren zijn in Gent internationale baanwedstrijden gehouden. De grote prijs achter de motoren werd gewonnen door de Belg Romain de Loof, die tweede werd in de eerste manche en winnaar in de tweede manche. De Nederlander Le grand eindigde als vijfde in het eindklas sement. De koppelwedstrijd over een uur werd gewonnen door het Nederlands/ Belgische duo Foré/Koel, dat 49.135 km ronde achterstand op. Van de vier koppels, die aan het begin van de Frankfortse zesdaagse op kop lagen, heeft het Westduitse duo Renz/ Bölke zich niet kunnen handhaven. Peter Post en de Zwitser Pfenninger hadden bij de neutralisatie van woensdagmorgen nog steeds de leiding met 365 punten. Het Frans/Spaanse koppel Lelangue/ Hortelano heeft in de wielerzesdaagse van Madrid de leiding van de Spaniaar- den Rodriguez en Perrure'" ver geno men. Jo de Roo en Henk Nijdam. die op de tweede plaats lagen, zakten terug naar de vierde plaats.

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 13