Sporen in onderzoek, naar overval in Maastricht Agenda voor Haarlem en de IJmond „Er wacht je geen combinatie van paradijs en luilekkerland" Schiphol krijgt eigen balie voor de informatie Felle brand in Zaandam m koop kwaliteit in de seizoenfinale van en Vaderlijk woord tot bruidspaar Tegen overvaller 2V2 jaar geëist KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van Hoofdinspecteur gaat vrijuit Ontploffing in kininefabriek Brandweer legt spuiten neer Amsterdammers bestalen juwelier in Antwerpen Schipper verdronk bij aanvaring U.B. vernieuwd Twee gewonden buiten levensgevaar 1 Roken afleren per cursus Doden in het verkeer KOOP GEEN SPIJT Politie zondigt vaak tegen beroepsethiek VERGULDE HAND BELANGRIJK KEUKEN .NIEUWS: Oók snel èn glad geschoren? WOENSDAG 11 JANUARI 1967 Nu samen peek cloppenburg Onderzoek naar de dood van een Tilburger Bloemenrovers In Spijkenisse: Kerkelijk nieuws Forellen kijken afgelopen peek cloppenburg - - Haarlem Prof. Pompe: eisen-IJ muiden Sticks: nog altijd onovertroffen. Tubes: voor weldadige scheerluxe. Scheerschuim: supersnel scheren. Overal dooi .5-5 Beverwijk Voordat prinses Margriet en haar man gisteren naar de wintersport in het Zwit serse Gstaad vertrokken heeft prins Bern- hard het jonge paar tijdens een lunch in Huis Ten Bosch vaderlijk toegesproken. Tot Pieter van Vollenhoven zei de prins onder meer: „Er zullen misschien nogal wat mensen zijn die denken dat je door je huwelijk met Margriet in een combinatie van paradijs en luilekkerland bent terechtgekomen. Dat je samen met Margriet een soort eigen paradijs zult ontdekken wil ik natuurlijk graag gelo ven en hoop ik ten zeerste, maar ondanks dat geloof ik te mogen stellen dat het verre van waar is dat jij zou vinden dat je nu het doel en het summum van je levensverwachtingen hebt bereikt. Je staat nog aan het begin van je carrière. Voor het vinden van je weg in de toe komst zal je huwelijk eigenlijk enigszins een handicap zijn bij het scheppen van een eigen arbeidssfeer, die past bij je aanleg en capaciteiten en die je werk moet geven dat zowel nuttig is als jezelf bevredigt. Voor een zuivere keuze zullen de „faciliteiten" en de bekendheid die je door je huwelijk hebt gekregen eerder remmend dan bevorderend werken. Ik wens je van harte de kracht en het door zettingsvermogen om ondanks dit alles de juiste richting te vinden, daarbij in de beste zin gesteund door je vrouw en na tuurlijk door ons allemaal". Tot prinses Margriet zei haar vader: „Je hebt in ons gezin altijd een heel spe ciale plaats ingenomen, vooral ook als ge volg van het feit dat er tussen jou en je twee oudere zusters een tamelijk groot leeftijdsverschil was, zodat jij te klein was om veel met ze op te trekken, ter wijl zij samen een span vormden dat al les altijd samen deed. Later was met je jongste zuster het leeftijdsverschil ook te groot om als kinderen veel aan elkaar te hebben. Ik geloof dat de noodzaak veel alleen te hebben moeten doen een onuit wisbaar stemoel op je persoonlijkheid heeft gezet. Het heeft je zelfstandig ge maakt en vastbesloten de door jou als juist geziene weg te blijven volgen, het geen overigens ook wel een familie eigenschap kan worden genoemd. Je bent nu niet meer alleen, je hoeft nu niet meer alles zélf op te knappen. Aan Pieter zul je heel veel kunnen overlaten, ook wat Tegen een 23-jarige Duitse perser uit Mönchen-Gladbach, die op 2 juni vorig jaar een roofoverval pleegde op het Bij kantoor van de Amrobank in de Schel- destraat in Amsterdam heeft de procu reur-generaal bij het Amsterdamse ge rechtshof in beroep 214 jaar gevangenis straf geëist terzake van beroving met bedreiging met geweld. ADVERTENTIE De dood van de 63-jarige bouwvakar beider J. van de Mierde uit de Houtstraat te Tilburg heeft bij de politie en justitie de vraag doen rijzen of hier sprake is van een ongeval, dan wel van een misdrijf,. De man, die inwoonde bij zijn gehuwde dochter, werd zondagnacht omstreeks drie uur door haar levenloos in de tuin aange troffen toen zij zich naar het toilet, dat buiten op de achterplaats is gebouwd, begaf. Een eerste vermoeden, mede gelet op de hoofdwonden van haar vader, was dat hij was uitgegleden in de sneeuw en met het hoofd tegen een stapel stenen was ge vallen. De politie nam deze veronderstel ling niet zo maar aan en liet dinsdag middag sectie verrichten. Daarbij is ge bleken dat eerder in de richting van een misdaad dan in die van een ongeval moet worden gedacht. Er zal geen strafvervolging worden in gesteld tegen de Amsterdamse hoofdin specteur van politie K. Heijink, tegen wie de heer J. G. Vermeulen, directeur van de nv Polytrade in de hoofdstad, vo rig jaar zomer bij de officier van justitie een klacht wegens mishandeling had inge diend. Nadat de klacht was onderzocht was er voor de officier van justitie en hoofd van het Amsterdamse arrondissementsparket mr J. F. Hartsuiker, geen aanleiding om tot vervolging over te gaan. De heer Vermeulen werd op een za terdagavond op een terras op het Leidse- plein, waar het weer roerig was en de politie moest optreden, aangehouden door een hondengeleider van de politie, omdat hij luid zat te klappen. De overbrenging naar het nabijgelegen politiebureau verliep wat moeilijk omdat de man zich passief verzette. De hondengeleider, die ook zijn hond moest vasthouden, gaf zijn arrestant over aan hoofdinspecteur Heijink, die de heer Vermeulen in de „opbrenggreep" nam. Daarbij zou volgens de heer Ver meulen zijn linkerpols zijn gebroken. betreft de zeer bijzondere problemen die hem vooral in de eerstkomende jaren zullen worden gesteld. Je zult hem na tuurlijk willen helpen, maar bedenk daar bij wel dat wij mannen per slot van re kening graag heel veel dingen zelfstandig doen en dat zal zeker bij jouw man ook zo zijn." Een zevental Hagenaars is gistermid dag de Sint Jacobskerk binnengedron gen om de bloemenversiering te plunde ren. Een hevig verontwaardigd lid van de kerkcommissie kon weinig uitrichten en liet de politie waarschuwen. Na enige tijd verschenen er echter slechts twee po litieagenten, die erin slaagden de kerk in korte tijd te ontruimen. Daarna hebben bloemisten de bloemenversiering uit de kerk verwijderd en naar een aantal Haag se ziekenhuizen en bejaardeninrichtingen gebracht. Bij een ontploffing in de Nederlandse Kininefabriek n.v. in Maarssen zijn de veertigjarige analist M. de Ridder, de 27- jarige analist L. Ravestein en de 29-jari- ge bankwerker H. J. Dekker, allen uit Maarssen, licht gewond. Zij zijn met brand- en scherfwonden naar het acade misch ziekenhuis in Utrecht overge bracht. Na de ontploffing is ook brand uitge broken. De bedrijfsbrandweer was het vuur, waarbij ook een sterke rookontwik keling ontstond, echter snel meester. De Maarssense brandweer verrichtte de nablussingswerkzaamheden. De ruimte van de proeffabriek, waarin de ontploffing zich voordeed, is flink be schadigd. Tot nu toe tast men over de feitelijke oorzaak van het gebeurde nog in het duister. De leden van het corps van de vrijwil lige brandweer in Spijkenisse hebben be sloten met ingang van 1 april niet meer als brandweer op te treden. De commandant van het corps, de heer G. A. Verzijl, zegt dat deze beslissing te wijten is aan het niet reageren door het college van burgemeester en wethouders op een verzoek van de brandweerlieden om verbetering van de verzekeringsuitke ring bij ongeval en overlijden. De Amsterdamse recherche is er in ge slaagd een diefstal van sieraden en hor loges, op 27 december bij een juwelier in Antwerpen gepleegd, op te lossen en de daders te arresteren. Die dag stapten twee mannen bij een juwelier in de Sinjorenstad binnen en zochten een aantal sieraden uit die zij zeiden te willen kopen. Toen de juwelier een en ander had ingepakt grepen de mannen hem de pakjes af en verdwenen. De juwelier vermoedde dat een van hen een Amsterdammer was en zond twee le den van zijn personeel dezelfde middag nog naar Amsterdam. Maar het bleek voor hen het zoeken naar een speld in een hooiberg te zijn. Zij gingen naar de politie en reeds in de ochtend van de 28ste december slaagde de recherche er in drie haar niet onbekende Amster dammers te arresteren en een deel van de buit, ter waarde van 13.000 gulden, in beslag te nemen. De derde man is een koopman, die verdacht wordt van heling of van mede werking bij de verkoop van het gestolene. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Amersfoort (vac. A. O. Zijlstra) (toez.) A. J. Jorissen, jeugdpredi- kant te Utrecht naar Rijswijk (Geld.) R. Das te Overzande-Driewegen. Onze nationale luchthaven Schiphol krijgt de beschikking over een eigen ba lie voor luchthaven- en toeristische in formatie. De ANVV zal er dus zelf geen openen, zo blijkt uit een mededeling van de directies van ANVV en de ANWB. Beide organisaties zullen deze balie op Schiphol alleen ondersteuning bieden door voorlichting en cursussen en door elk een informatrice ter beschikking te stellen van het informatieteam. In verband met de aanstaande opening van de nieuwe nationale luchthaven Schip hol en met het oog op de enorme groei van het internationale toerisme hebben de directies van beide organisaties, zq delen zij mede, zich destijds beraden over de vraag, op welke wijze de toeristische in formatie op het nieuwe Schiphol zou die nen te worden georganiseerd. Beide kwa men tot de conclusie dat dit een nationale taak is. Na uitvoerige besprekingen met de di rectie van de luchthaven Schiphol is ge bleken, dat de luchthaven er prijs op stel de zelf een balie in te richten, waar zo wel luchthaven- als toeristische informa tie zou worden verstrekt. Ten einde een garantie te verkrijgen ten aanzien van een juiste toeristische in formatie werd besloten dat de dames, die de balie in het nieuwe Schiphol zouden „bemannen" een cursus bij de ANVV en de ANWB zouden doorlopen (hetgeen in middels is geschied) en dat zowel de ANVV als de ANWB een informatrice be schikbaar zouden stellen ter ondersteu ning van het informatie-team van Schip hol. De viskwekerij van de Koninklijke Ne derlandse Heidemaatschappij te Arnhem, die jaarlijks ongeveer twintigduizend be zoekers trok, behoort thans niet meer tot de toeristische attracties van de Gelderse hoofdstad. De directie van de Heide maatschappij heeft namelijk besloten de afzet van forellen in andere handen te geven en van die zijde voelt men er niet voor publiek toe te laten. ADVERTENTIE Onze showroom wordt thans verbouwd. Eind januari kunt u bij ons de aller nieuwste ROTTMANN en VARIANT keuken bezichtigen, met doorgeefwan- den en allerlei leuke snufjes. Hoewel wij u op het ogenblik slechts weinig aan ons bedrijf kunnen laten zien, doet het ons vreugd, dat vele bezitters van werkelijk dromen van keukens genegen zijn en het plezierig vinden, u de Schoonheid van de Rott- mann en Variant keuken in de prak tijk te kunnen tonen. Het ontbreken van onze showroom behoeft dus geen bezwaar te zijn een goed keukenplan uit te werken en wij zullen u dan ook graag ontvangen aan de Kampersingel 22, Haarlem. N.V. DE HOUTWERF (Van onze correspondent) DORDRECHT Op de Beneden-Mer- wede bij Dordrecht zijn gisterenmorgen twee schepen met elkaar in. aanvaring gekomen. Daarbij is de schipper van het tankscheepje „Esso 104", de 43-jarige Dordtenaar A. van Vliet, overboord ge slagen en verdronken. De aanvaring ontstond omstreeks half tien, toen schipper Van Vliet in dichte mist het 996 ton metende motorbunkschip „Rijnland", bestuurd door schipper J. J. Leenders niet opmerkte. De „Esso 104" sloeg daarbij om en bleef ondersteboven drijven. De vernieuwde gebouwen van de Am sterdamse universiteitsbibliotheek zijn tijdens een bijeenkomst in de aula van de universiteit op een min of meer plechtige wijze in gebruik genomen, dit als onder deel van de viering van het 67e lustrum van de universiteit. Dr. A. J. Piekaar, directeur-generaal der wetenschappen, heeft deze opening verricht. MAASTRICHT Hoofd-inspecteur J. Kraay van de Maastrichtse politie meent, dat hij zich in de jacht naar de overval lers van „maandagavond" niet op dood spoor bevindt. Hij zegt een groot aantal inlichtingen en tips ontvangen te hebben, waarvan een bepaald gedeelte bruikbaar Een felle uitslaande brand heeft van nacht het twee verdiepingen hoge winkel pand met showroom van woninginrichting K. Eyer n.v. aan de Westzijde in Zaandam volkomen verwoest. De schade wordt op tenminste één miljoen geschat. De onder neming is verzekerd. zou zijn in het moeilijke politiële onder zoek. De met waarschijnlijk een long rifle- buks of -pistool neergeschoten grossier in porselein en aardewerk Jos Stegen en Matthieu Stegen bevinden zich buiten le vensgevaar. Uit de door dr. J Zeldenrust gehouden sectie is komen vast te staan dat boek houder Wim Peters dodelijk is getroffen door een schot, dat via een rib long en hoofdslagader doorboorde. Het wapen is waarschijnlijk van buitenlandse makelij in België en Duitsland is dergelijk tuig vrij te koop. De politie beschikt over een vingeraf druk op een telefoontoestel in het kantoor van de firma Stegen en over enkele vage voet- en bandensporen buiten op de St. MaartensUan. Er is interesse voor twee uit Maastricht afkomstige en eind decern ber uit de „Groot Batelaar"-strafinrich- ting ontsnapte jongemannen. Men neemt aan dat "zij zich reeds aan een forse brand kastkraak hebben schuldig gemaakt. De rokers van sigaretten, sigaren en pijp kunnen binnenkort in de Friese plaats Akkrum terecht voor een anti- rook-cü'rsus. De ariii-rooklessen zullen door de arts dr. A. Terpstra worden gegeven in samenwerking met de ge meentelijke gezondheidscommissie van de gemeente Utingeradeel. De heer Terpstra gaat de cursus ge ven omdat het steeds toenemend aan tal gevallen van longkanker hem ver bijstert en hij de lessen als een pre ventieve maatregel beschouwt. Op het stadionviaduct in Rotterdam zuid is de 46-jarige kantoorbediende J. F. Laurens uit Rotterdam verongelukt. Ver moedelijk is hij op zijn bromfiets in bot sing gekomen met een andere bromfietser. ADVERTENTIE .-•••• V t- O Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel vereniging Postaal Genoegen met „Baker sprookje". Donderdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Hele dagen in de bomen". Prof. dr. W. P. J. Pompe, hoogleraar in het strafrecht te Utrecht, meent dat de politie bij het afnemen van verhoren aan verdachten niet altijd overeenkom stig de beroepsethiek handelt. „Het ge beurt wel eens dat aan een ontkennende verdachte door de politie wordt meege deeld dat getuigen hem hebben gezien bij het plegen van het delict terwijl zulks in feite niet het geval is geweest. Een dergelijk verhoor is niet wegens dwang maar wegens bedrog volgens de beroeps ethiek ontoelaatbaar". BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Frankie en Johnny", a.l. Van donder dag af 14 en 20 u.„De adelaar van het eskader", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Su- sanne", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.„De wet van de kogel", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Van donderdag af van 10.30 tot 15.30 u. ieder uur: „Huwelijk Margriet en Pieter van Vollenhoven", a.l. Minerva, 20 u.: „The sound of music", a. 1. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man van Marseille", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „The Trampiers", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (JanssUaat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Say'ers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 17 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 januari. Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 19-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Parkeerterrein Raaks: Haarlemse ker mis. WOENSDAG 11 JANUARI City, 20 u.: „Mr. Stanislas slaat terug". DONDERDAG 12 JANUARI City, 20 u.: „De rode lampjes". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Burgemeester Thomassen over demon straties. Burgemeester Thomassen van Rotterdam heeft zich in de gemeente raad een fel tegenstander getoond van een eventuele verandering in de poli tieverordening aie demonstraties zon der voorafgaande vergunningen moge lijk zou maken. ,Dat soort demonstra ties vindt niet plaats zolang deze bur gemeester hoofd van deze politie is", aldus de burgemeester. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in de mondheelkunde (vacature prof. M. Hut) aan de rijksuniversiteit te Groningen is benoemd dr. G. Boering, thans lector aan deze universiteit. Buschauffeur reed tram aan. Tegen een 33-jarige chauffeur bij het Amsterdam se gemeente vervoerbedrijf, die op eerste kerstdagavond 1965 op de krui sing Molukkenstraat-Insulindeweg te gen een tram van lijn 10 reed waarbij vijftien buspassagiers werden gewond, is bij het Amsterdamse gerechtshof vier weken hechtenis voorwaardelijk, een boete van 300 gulden en twee jaar ontzegging der rijbevoegdheid geëist. Ir. E. L. Selleger overleden. In Bergen (N.H.) is op 90-jarige leeftijd overleden ir. E. L. Selleger, oud-hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft. ADVERTENTIE Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht is alleen in Zuid- Limburg de temperatuur nog onder nul gebleven, maar vanmorgen viel ook daar de dooi in. In Midden-Europa en Frank rijk kwam op vele plaatsen nog strenge vorst voor. Intussen is de luchtdruk boven Scandinavië verder gedaald, vooral in het zuiden, waar een nieuwe depressie uit de richting IJsland arriveerde. Het front van deze depressie naderde vanmorgen met wat regen en motregen ons land. Achter dit front wordt met noordwestelijke win den drogere lucht aangevoerd, waarin van nacht opklaringen zullen voorkomen. De temperatuur kan dan in het binnenland weer tot dicht bij het vriespunt dalen. Bij IJsland is alweer een volgende depres sie aangekomen, die eveneens in de rich ting vpn Noorwegen trekt. Onder invloed hiervan zal morgen weer tamelijk zachte en vochtige lucht met aanwakkerende wes telijke winden worden aangevoerd, waar bij ook regen of motregen zal vallen. De temperatuur zal morgen in het binnen land nog wat hoger worden dan vandaag. WFFRRAPPORTEN Maximum- **n minimum temperaturen binnen- en buitenland ÏC K C re c E w EÜ Den Helder geh. bew. w 4 4 Ypenburg motregen w 4 2 Vlissingen motregen zw 4 1 Eelde motregen w 1 1 De Bilt motregen zw 2 1 Twente motregen wzw 0 -1 Eindhoven regen wzw 0 -1 Z.-Limburg sneeuw zw -1 _2 Helsinki half bew. w -7 -10 Stockholm sneeuw windst. -2 -5 Oslo zw. bew. windst. -7 -9 Kopenhagen regen w 1 1 Aberdeen onbewolkt wnw 7 5 Londen geh. bew. wzw 3 2 Amsterdam motregen wzw 2 3 Brussel geh. bew. zw -0 _2 Luxemburg sneeuw wzw -6 -7 Parijs geh. bew. zzw -2 -3 Bordeaux onbewolkt w -2 -11 Grenoble onbewolkt windst. -1 -12 Nice geh. bew. n 7 2 Berlijn sneeuw zzw -5 -5 Frankfort sneeuw zzw -6 -7 München licht bew. zzw -7 -15 Zürich geh bew. nw -8 -14 Genève geh bew. windst. -5 -8 Locarno onbewolkt no 1 13 Wenen zw. bew. verand. -7 -17 Innsbruck onbewolkt windst. -9 -22 Athene geh. bew. n 17 9 Barcelona geh bew. nnw 6 3 Madrid half bew. windst. 5 -1 Mallorca licht bew. w 14 5 Lissabon zw. bew. n 10 5 Donderdag 12 januari WOENSDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ik een vrouw". DONDERDAG 12 JANUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kus me sufferd". Zon op 8.44 uur; onder 16.53 uur. Maan op 10.22 uur; onder 18.31 uur. Maanstanden Eerste kwartier 18 januari 20.41 uur Volle maan 26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJ muiden Woensdag 11 januari Hoog water 4.03 uur en 16.17 uur. Laag water 12.09 uur en uur. Donderdag 12 januari Hoog water Laag water 4.46 uur en 17.00 uur. 0.30 uur en 12.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1967 | | pagina 2