RUILBEURS TROK VEEL BELANGSTELLING Verdiensten van pater Hut jens door velen op receptie belicht Tennispark aan Zeeweg in Overveen V lil Wellicht op 1 april reeds klaar Ravage aangericht in twee scholen Mej. A. J. G. Koning veertig jaar bij onderwijs Muziekwedstrijd in clubhuis van „Kindervreugd" Grondaankoop ten noorden van Egelantierslaan Inbraak bij bakker buit 2000 gulden Raadsleden vragen maatregelen tegen wateroverlast Kunstveiling ten bate van Florence Twee jongemannen bekennen diefstal van twee auto's Wijkbijeenkomsten van Haarlemse ouderraad e ■Sill! MAANDAG 3 0 JANUARI 1967 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 In Bloemendaal BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEM MANCHESTER, DE DOOD VAN EEN PRESIDENT Boekhandel J. M. DE WIT Verkoopster in arrest Wegens verduistering Thriller door amateurs in Haarlem-Oost AFSCHEID VAN MEN DELCOLLEGE §111 illll J, >s - - Examens N.Ph.O. dinsdag onder Van Beinum Waarde Morgenavond in de Vishal UIT STAD EN STREEK De afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging „De Ver zamelaar" heeft zondag in drie zalen van restaurant Brinkmann een grote ruilbeurs gehouden. Ofschoon men vreesde dat er door de Euro pese schaatskampioenschappen op de televisie weinig belangstelling voor de beurs zou bestaan, kwamen er toch zevenhonderd bezoekers, onder wie een aantal Belgen en Duitsers. Al spoedig bleek, dat de beschikbare ruimte te klein was. De nieuwste hobby voor de ver zamelaar zijn mineralen, alsmede schelpen en fossielen. Geboorte kaartjes lagen goed in vraag. Bij de jeugd gingen vooral sleutelhangers van hand tot hand. De postzegelverzamelaars vorm den weer de basis van de beurs. Grote belangstelling was er voor postzegels met sport- en bloem- afbeeldingen. Lucifersdoosjes waren redelijk in aanbod. Prentbriefkaarten waren erg in trek. Op deze beurs bleek dat de speldjesrage nog steeds niet geheel is uitgewoed. Er werd flink geruild. Waarschijnlijk jeugdige vandalen heb ben tijdens het weekeinde een grote ra vage aangericht in de Cornelis Houtman- school aan het Weltevredenplein in Haar lem-Noord. Alle lokalen waren overhoop gehaald. Schriften en tekeningen waren verscheurd, de planten lagen op de grond en de borden waren beklad. Ook zijn vier reprodukties vernield. De aangerichte schade wordt geschat op tenminste 200. Men is de school binnengedrongen door een ruitje uit de sponning te nemen. Ook is tijdens het weekeinde ingebro ken in de op enkele honderden meters afstand gelegen Albert Schweitzerschool aan de Rijksstraatweg. Daar hebben waarschijnlijk dezelfde jongelui zich toegang verschaft tot de keuken. Men is langs een regenpijp op het dak geklom men en heeft vervolgens een zolderraam stukgeslagen. De keuken was afgeslo ten, zodat men niet verder in het school lokaal kon doordringen. In de keuken is een groot aantal eieren stukgegooid. De school wordt bezocht door kinderen die op medische indicatie geen lessen kunnen ontvangen in normale schoollokalen, maar het onderwijs in de ze openluchtschool volgen. De kinderen blijven tijdens de middagpauze in de school en kunnen daar maaltijden ge bruiken. Vandaar het aanwezig zijn van ondermeer eieren in de keuken. Woensdag 1 februari is het veertig jaar geleden dat mejuffrouw A. J. G. Koning onderwijzeres aan de Vondelschool aan de Juliana van Stolberglaan in Aerden- hout, bij het onderwijs kwam. Op 1 februari 1927 werd mejuffrouw Koning als onderwijzeres aangesteld aan een lagere school in Ophemert, bij Tiel. Van 1929 tot 1932 was zij als zodanig werkzaam in Doorn; en van 1932 tot 1934 was zij verbonden aan de Tinholtschool aan de Vrijburglaan in Overveen. In 1934 werd zij overgeplaatst naar de Vondel school in Aerdenhout, aan welke school zij nu dus ruim dertig jaar lesgeeft. Zaterdagmiddag 4 februari tussen drie uur en half vijf biedt de oudercommissie de jubilaresse in het schoolgebouw een receptie aan. BEVALLEN van een zoon: 26 jan.: M. van Beek-van Eikenhorst; J. G. Bal kenende-Drost; A. M. Jaspers-Leferink; B. M. Peters-de Jong; A. A. E. Meier- Kuijper; A. Th. Moerkerk-Stolker; 27 jan.: A. E. Ongena-Elshoff; W. Vonck-Post; W. J. G. Bouckaert-Jonkman. BEVALLEN van een dochter: 26 jan.: W. G. van Huizen-Ran; H. Hoek-van Vuren; M. B. M. Wouters-Hulsman; J. S. M. Moors-Rietveld; J. de Jong-Leijen- dekker; 27 jan.: G. van Veen-de Vries; L. G. M. Amrane-Bruns; Th. A. J. van den Nouwland-Jager. ONDERTROUWD: W. Edink en M. C. Röbken; D. Hoolwerf en C. Th. de Haan; E. E. Heemskerk en M. Blanken; F. van de Ven en L. M. Franssen; L. R. Kom duur en J. M. E. van den Berg. GETROUWD: 27 jan.: L. H. Kalk en M. Boons; J. J. de Vries en C. F. M. Schouten; W. van Vessem en F. C. G. M. Sens; H. Lieffering en T. A. Hendriks; H. Wiessner en C. H. Kops; P. E. Brendel en G. Buter; P. M. G. M. Engelen en I. M. van den Berg; R. F. van den Nouw land en J. A. R. Giesbergen. OVERLEDEN: 25 jan.: A. J. Franse, 84 jaar. Olmenstraat; A. E. Wijdom-Wolzak, 80 jaar, Jansstraat; J. A. Hulsbosch- Huiberts, 70 jaar, Kamperlaan; C. F. A. Geisler-Hessels, 75 jaar. Corn. Schoon- straat; C. E. Groeneveld-van Oudheusden, 87 jaar, Hazepaterslaan; 26 jan.: D. Oschatz, 60 jaar, Obistraat; J. F. Rootlieb, 57 jaar, J. C. van Oostzanenlaan; G. J. de Jong-Frerichs, 88 jaar, Hazepaterslaan; B. Sietes-Schilder, 69 jaar, Lindenstraat. ADVERTENTIE Bestel nu uw exemplaar Deze boekuitgave geeft de volledige tekst en heeft ongeveer 5 maal de omvang van de feuilletonuittreksels in de tijdschriften. Bij intekening ƒ21.50 - oa verschijnen ƒ24.50. BLOEMENDAAL TEL. 51603 Een 18-jarige verkoopster uit Haarlem is zaterdagmorgen aangehouden op ver denking van verduistering van een bedrag tussen 400 en 500 ten nadele van een manufacturenzaak in Haarlem-Noord. Het meisje, dat de kassa beheerde, heeft be kend in de loop van ongeveer een half jaar dit bedrag met kleine beetjes te hebben verduisterd. De eigenaar van de zaak had achterdocht gekregen en de poli tie in de arm genomen. In het clubhuis van de speeltuin „Kin dervreugd" aan de Godfried van Bouillon straat in Haarlem-Oost kwamen zaterdag meer dan zestig jongens en meisjes voor een „muzikale auditie". De muziekmid- dag was georganiseerd samen met de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Met gitaar, mondorgel, blokfluit en ac cordeon kwamen de deelnemers het po dium op. Natuurlijk waren er veel zangers en zangeressen die een grote verschei denheid aan liederen ten gehore brachten. Grote belangstelling trok het optreden van de beatband „The Axes". De jury kende de eerste prijs toe aan het duo Jackie en Olga Roffel, die als de Ravelli's een zang- en gitaarduo vormen. De tweede prijs was voor Jolanda Plus, de derde werd gedeeld door de zusjes Zonneveld en het duo Verhaard. De vier de en vijfde prijs gingen naar het trio Van Steijn en Carla Snoeks. De „ere prijs", een reep chocola, was voor Dic ky v.d. Pieterman, die nog zo jong is dat hij onbevangen Pipo de Clown kon zin gen. Op zaterdag 4 februari, 's avonds om acht uur, geeft de buurtvereniging Flo- resstraat en omgeving een opvoering van de thriller „Gieren op veilig nest" van Harold MacPherson. Dit heeft plaats in het parochiehuis „St. Jan" aan het Tey- lerplein in Haarlem-oost. De avond wordt besloten met een bal, waaraan het dans- orkest van Ed Williams medewerking verleent. Zaterdag heeft pater drs. V. J. Hutjens, tijdens een feestelijke en officiële zitting van de Thomas a Villanova Stichting, af scheid genomen als rector van het Men- delcollege in Haarlem-Noord. Vele spre kers hebben daarbij de verdiensten van de scheidende pater belicht. De nieuwe rector van het college, de heer Th. J. Kletter, memoreerde in het kort de activiteiten van pater Hutjens. „Wij nemen van u afscheid als rector, maar niet van uw persoon", zei hij voorts. Als „merkwaardige tegenstelling" in zijn karakter noemde hij zijn naar buitenge richte levensblijheid en zijn ernstige in keer. Hij wees voorts op zijn persoon lijke bewogenheid voor iedere leerling en zijn respect voor zijn medemens. De pater provinciaal van de Augustij nen, pater I. Mijnsbergen, sprak er zijn spijt over uit dat pater Hutjens wegging. „Het is helaas noodzakelijk", aldus de provinciaal, om het „vivre" voor uzelf mogelijk te maken. „U was de persoon lijke vriend van leraren en leerlingen". „U hebt het klaargespeeld een bloeiende school achter te laten". De Haarlemse wethouder van onderwijs en kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, zei dat hij als „bestuurder" eigenlijk hier weinig te maken had. Maar ook hij, zo zei hij, wilde zijn waardering laten blij ken voor wat pater Hutjens voor het on- O B— - x-'v\' 'O'.* Burgemeester en Wethouders van Haar lem stellen de gemeenteraad voor ak koord te gaan met de aankoop van grond ten noorden van de Egelantierlaan. Het terrein, groot 7325 vierkante meter, ligt ten dele binnen het gebied voor het uit breidingsplan 'Tuinbouwgebied' en ten de le voor het plan „Oosterduin". Voor de aankoop is een krediet van 37.200 nodig. De grond wordt vrij van pacht, huur en gebruik geleverd. In het krediet is de koopsom, vermeerderd met de op de eigendomsoverdracht vallende kosten, be grepen. Utrecht. Kandidaats diergeneeskunde: N. W. F. A. Grimme (Lisse), W. F. G. A. Im- mink (Bloemendaal). Er wordt hard gewerkt om het tennis park aan de Zeeweg in Overveen aan de zuidelijke rijbaan van de weg, even voorbjj de watertoren als men van Over veen komt zo mogelijk voor 1 april klaar te hebben. De acht gravelbanen, vier aan weers zijden van het paviljoen, zijn al gereed. Op 2 januari is door de firma M. Holle man uit Santpoort met de bouw van het paviljoen begonnen. Thans is men bezig de fundering te storten. Het gebouwtje zal straks een kantine, een bar, twee douche cellen en vier toiletten bevatten. Rondom het paviljoen komen terrassen. De tennisbanen zullen niet alle op ge lijke hoogte liggen, zodat een terrasvormig geheel zal ontstaan. De Lawn Tennis Club WOC zal de ba nen huren van de Stichting Tennispark Wimbledon Overveen Combinatie. Deze stichting nam reeds in 1965 het initiatief voor de aanleg van dit tennispark. Finan ciële steun van de gemeente werd ontvan gen voor de egalisatie van het terrein en de aanleg van tegelpaden en een parkeer terrein voor 38 auto's. Uit een bakkerij in de Slachthuisstraat in Haarlem is in de nacht van zaterdag op zondag een bedrag van bijna 2000 ontvreemd. Het geld was opgeborgen in twee geldkistjes en twee portefeuilles, die in een afgesloten kast in de huiskamer stonden. De kistjes zijn ter plaatse open gemaakt en achtergelaten. De diefstal is gepleegd tussen half twaalf zaterdagavond en vier uur zondag morgen. Men is via een 2V% meter hoge schutting op de binnenplaats gekomen, vanwaar men door de niet afgesloten deur in de bakkerij kon komen. Hiervandaan is men via een kantoortje en de winkel het woonhuis binnengedrongen. Wegens ziekte van Henri Arends zal het concert door het Noordhollands Philhar- moniscg Orkest morgen dinsdag 31 ja nuari 's avonds om kwart over acht in het Haarlemse Concertgebouw, geleid worden door de dirigent Bart van Bei num. derwijs in Haarlem heeft gedaan alsook voor de activiteiten buiten de school. Namens de rijksinspectie van het on derwijs sprak dr. H. A. Gribnau. Hij wees ondermeer op de onderwijsexperimenten die er op het college gebeuren, waarin de scheidende rector tijdens zijn rectoraat ook altijd een voorstander is geweest. Ook wees hij op de mede-menselijkheid, die bij pater Hutjens een grote rol speelt. Namens rooms-katholiek Haarlem voer de deken H. A. Beemer het woord. „Uw faam", zo zei hij, „gaat verder dan de grens van Haarlem. U hebt op dit college de mogelijkheid geschapen voor de vor ming naar christelijke volwassenheid. U bent het slachtoffer van uw idealen" Zijn dankbaarheid over wat drs. Hut jens heeft gedaan voor het onderwijs in en om Haarlem liet ook de heer A. la Fleur blijken, die sprak namens de direc teuren en rectoren van de Kennemer kring. „Het gaat er niet om", zo zei hij, „wat de scheidende rector allemaal heeft gedaan, maar wat hij is geweest". Namens de docenten van de school voer de drs. H. L. Prenen het woord. „U ont leende", aldus de leraar, „uw gezag aan de waarde die u vertegenwoordigde. U verschool zich niet achter waardigheid." De heer G. Grimbergen tenslotte over handigde pater Hutjens namens de colle ga's en de orde geschenken, waaronder een grote radio-pick-up-combinatie. Drs. Hutjens typeerde zijn afscheid als „het meemaken van mijn eigen uitvaart". In zijn woorden, „zijn laatste les", zoals hij zei, wees hij voorts op het belang van het r.k. onderwijs, dat hij ondermeer zag als een verlengstuk van de vorming, die de r.k. jeugd ook thuis krijgt". Bij het afscheid waren vele ouders van leerlingen en oudleerlingen, alsmede tal rijke vertegenwoordigers uit onderwijs kringen en het gemeente-bestuur. Twee Haarlemse raadsleden hebben schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders gesteld naar aanleiding van een reportage in Haarlems Dagblad van zaterdag 28 januari over wateroverlast in woningen aan de Vincent van Gogh- laan en het Beatrixplein in het Haarlem se Parkwijk. Beide raadsleden dringen aan op het onmiddellijk nemen van maat regelen en het treffen van een mogelijk heid tot vergoeding van de schade. Mevrouw Kroon-Kuneken (P.S.P.), vraagt om een diepgaand onderzoek naar de oorzaak en de schuldvraag van de ge breken. Ook dringt ze aan op maatrege len, opdat de kwestie van verhaal en het schuiven van de schuld van de een op de ander al verscheidene keren is voorgeko men. Voorts wil ze dat de betrokken wo ningbouwcorporatie gemachtigd wordt noodmaatregelen te treffen en tenslotte vraagt ze of burgemeester en wethouders bereid zijn een financiële tegemoetko ming in de schade aan huisraad te verstrekken als het juist blijkt dat de wo ningbouwcorporatie daartoe niet in staat is. De heer Proper (C.P.N.) vraagt welke voorlopige maatregelen getroffen wor den om de lekkages te beteugelen. Ook wil hij weten wanneer een definitieve voor ziening kan worden verwacht. Tenslotte vraagt ook dit raadslid of de getroffen bewoners een volledige schadevergoeding voor de geleden en nog te lijden schade zullen ontvangen. In de Haarlemse Vishal begint morgen ochtend om tien uur. de kijkdag van de kunstveiling ten bate van de door de over stromingsramp getroffen Florentijnse kun stenaars. De veiling zal, zoals is gemeld, 's avonds om acht uur beginnen. De te veilen kunstwerken zijn belange- geloos door kunstenaars uit Haarlem en omgeving afgestaan. De welsprekendheid van de afslagers zal muzikaal worden omlijst door Rob Hoeke's Rhythm and Blues Group. Wethouder Geluk schudt drs. Hut jens (links) de hand, terwijl wet houder Van Liemt (geheel rechts) toekijkt. De Haarlemse politie heeft twee jonge mannen aangehouden, die bekend hebben in het laatste half jaar in Haarlem drie auto's te hebben gestolen. De politie be trapte het tweetal min of meer op heter daad bij een poging een auto te stelen in het Frederikspark in Haarlem. Het zijn een 19-jarige voeger en een 18- jarige straatmaker, beiden uit Haarlem. Ze werden in de nacht van vrijdag op zaterdag aangetroffen in een geparkeerde auto in het Frederikspark, waarin ze zich slapende hielden. Vlak bij deze wagen vond de politie een andere auto, waar van men getracht had het portier te for ceren. Er was een schade van ongeveer 200 aangericht. De jongens bekenden in de tweede helft van augustus en eind oktober van vorig jaar in Haarlem twee auto's te hebben gestolen, waarmee ze naar Amsterdam waren gereden. Na hun terugkeer in Haarlem hadden ze de auto's onbeheerd achtergelaten. Begin januari van dit jaar hebben ze een derde wagen in Haarlem gestolen. Ook hiermee reden ze naar Am sterdam, waar ze de wagen achterlieten. Beide knapen zijn in de cel gestopt. De Haarlemse Ouderraad, het overkoe pelend orgaan van de oudercommissies van de openbare scholen in Haarlem voor het kleuter- en de verschillende vormen van lager onderwijs, belegt in februari twee wijkbijeenkomsten voor de leden van de oudercommissies. Het is bedoeling dat de leden van de oudercommissies inlichtingen krijgen en vragen kunnen stellen. Er is een forum, bestaande uit de heren mr. J. van Over- beeke, chef van de afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie, E. J. Lode- wijks, gemeentelijke inspecteur van het lager onderwijs. H. H. Plas, onderwijzer aan een openbare school en J. J. van Kampen, ambtenaar van de G.G. en G.D. De wijkbijeenkomsten worden gehou den op 6 februari in het Verenigingsge bouw „De Linge" aan de Lingestraat in Haarlem-Noord, en op 13 februari in School Buitenrust aan de Buitenrustlaan. De eerste bijeenkomst is in het alge meen bestemd voor de leden van de ou dercommissies van scholen in het noor delijk stadsgedeelte, met de Nieuwe Gracht als scheidslijn. In school Buiten rust komen dan de leden van commissies van scholen uit de zuidelijke, oostelijke en westelijke gedeelten van Haarlem bij el kaar. Nieuws in het kort Evangelisatiebijeenkomst. Heden avond houdt het Evangelisatiecomité Be gijnhof in de Begijnhofkapel in Haarlem een bijzondere dienst. Rev. J. W. van der Hoeven uit Soestdijk spreekt onder meer over „Het christendom in Libanon". Mede werking verleent verder het Pinkster mannenkoor Haarlem onder leiding van de heer C. de Jong. De zangdienst begint om kwart vóór acht. Lening. De gemeente Haarlem kan drie miljoen gulden lenen tegen een rente van 6 7/8 percent bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Jaarvergadering. De Ren- en Tour vereniging „Bollenstreek" houdt heden avond om 8 uur de jaarvergadering in café-restaurant „De Beurs" in Lisse. s— Evangelisatiekring. Dinsdagavond 31 januari om 3 uur komt de evangelist Ed. Pera, uit Den Haag spreken voor de evangelisatiekring in de Witte Zwaan in Lisse. Spreekuren gewijzigd. De burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, houdt deze week zijn spreekuur op woensdag van 10.30 tot 12 uur; de wethouder van onderwijs en kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, houdt spreekuur op donderdag van 11.30 tot 12.30 uur. Grof huisvuil. Burgemeester en wet houders van Hillegom maken bekend, dat op woensdag 1 februari 1967 wederom grof huisvuil dus geen bedrijfsvuil met de vuilnisophaaldienst kan worden meegegeven.

Haarlem's Dagblad | 1967 | | pagina 5