Haarlem wil het Huis van Looy verkopen Burgemeester Reinaldapark in Haarlem-Oost i Kunstmarkt was een Trekkingslijst Kunstmarkt L..j groot succes „Ambachtelijke bedrijnen beter puur tabak 70 *JC uit centrum van Haarlem" F 6 Eerste aardbeien Linkse leiders in Bolivia gearresteerd Gemeentesubsidie voor restauratie Opbrengst voor cultureel centrum Droogte teistert Sint Enstatius met SENATOR fifestj'jk A Cv MCnJ van koude grond pand in Kerkstraat 1/ ALLES VOOR UW TUIN Zaadhandel Jan Roozen (SS jiCi 9- f 2 ZATERDAG 10 JUNI 1967 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT f; Woensdag behandeling in de gemeenteraad 1 naldpark, dat aan de Prins Bernhard- Naar Schalkwijk Prins Bernhardlaan gedeeltelijk afgesloten Jss WEEKABONNEMENTEN W In het hart van het park komt een grote speel- en zonneweide. Deze rand van de verbrede Zomervaart. sluit ongeveer aan op de zuidelijke rand van de verbrede Zomervaart. In de zuidoosthoek wordt een bos vijvertje aangelegd, waaromheen een groot aantal bomen worden geplant. De zuidrand wordt drie sportvelden voor de schooljeugd. Meer in het westen komen school tuinen en een demonstratietuin. Voorts komen er ih de westelijke rand een kinderpark met piasvijver, een speelweide, een stuk grond met materiaal voor huttenbouw een ver- keerstuin en een rolschaatsbaan. Het noordelijke deel aan de grens is be doeld voor recreatie voor bewoners uit Parkwijk, de Amsterdamse en de Slachthuisbuurt. In het oosten komt een broedeiland voor vogels. Ook ko men meest westelijke deel is bedoeld als spelevaarvijver. In het hele park ko men honderden bomen en fraaie bloemperken. B. en W. van Haarlem GAS- EN OLIEGESTOOKTE INSTALLATIES HAARLEM TEL. 1 46 42 400.000 gevraagd voor de eerste werkzaamheden voor dit en volgend hebben, zoals wij reeds hebben be- 3aar- Het werk zal totaal ongeveer richt, aan de raad een krediet van tien jaar duren. er twee voederplaatsen. Het 7” - HET Huis Van Looy aan de Kleine Houtweg in Haarlem dat is ingericht ter nagedachtenis van de in 1930 over leden schrijver en schilder Jacobus van Looy en waarbij zalen zijn voor tijdelijke tentoonstellingen, zal bin nenkort worden gesloten. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B. en W. worden behandeld om de twee percelen te verkopen voor 220.000 gulden aan de Roomskatholieke Provinciale Boe- kencentrale thans gevestigd aan de Stoofsteeg in Haarlem. Als de raad zich achter het voorstel stelt, zal dit bedrag besteed worden voor een ge deeltelijke restauratie en verbouwing van de Vleeshal op de Grote Markt tot cultureel centrum. dozen van f 1,90 t.m. f 4,30 kisten van f 7,20 t.m. f 19,- ZO GAAT HET Burgemeester Rei- r naldpark, dat aan de Prins Bernhard laan in Haarlem-Oost komt te liggen, er uit zien. Nog dit jaar gaat de aan- I leg van het park, dat op drie miljoen gulden wordt geraamd, beginnen. Het park krijgt op een verhoogd ge deelte een café-restaurant, waarbij zes tennisbanen met een wedstrijd- baan en een midgetgolfterrein kómen te liggen. Het geheel wordt 27 hec tare groot. l A gevormd door PlIS J Kamer van Koophandel voor Haarlem vergadert Maandagavond om acht uur vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Kamer van Koophandel in brief aan B. en W.: F Rn, f# J /if r 9 L ‘7 7 ADVERTENTIE a uJ verras vader ADVERTENTIE ADVERTENTIE 2619 11436 .Alt». V ,‘u 2777 11826 11723 1131 33 7081 ruiming van merendeels oude werkplaat sen en opslagruimten, waardoor plaats vrij zou komen om nieuwe winkel- of par keerruimten te creëren. Bij wijze van steekproef werden door de Kamer 43 ambachtelijke bedrijven ge ënquêteerd in het centrum van Haarlem, de Stationsbuurt, de omgeving van de Spaarnwouderstraat en het Rozenprieel. Van deze 43 bedrijven bleken elf over wegend grotere bedrijven zonder meer bereid te zijn hun bedrijfsruimte meer naar de rand van de stad te verplaat sen. Van de 32 meest kleinere bedrij ven die niet zonder meer tot verplaatsing bereid bleken, wordt verondersteld dat eveneens enkele zouden verhuizen indien elders een gunstige mogelijkheid tot ves tiging werd geboden. Door 12 bedrijven werd de parkeergelegenheid in de binnen stad voldoende genoemd, door 32 onvol doende. De enquête werd ingesteld bij: schil ders, behangers, stucadoors, 'oodgieters, elektriciens, radio- en televisiemonteurs, schoorsteenvegers en timmerlieden. ,.:.S dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE SM SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 1G061 GULDEN EEUW SIGAREN v T7 j Jeugddienst. Op zondag 18 juni zal er in de hervormde kerk in Vijfhuizen een bijzondere jeugddienst gehouden worden. Spreker is ds. J. van Winterswijk uit Zeist, organist de heer Chr. Tieleman. „De Shepherds” zullen tijdens deze dienst zin gen. De Haarlemse Kunstmarkt, die gisteren in De Doelen bij de Botermarkt werd ge houden, is een groot succes geworden. Voor bijna achttienduizend gulden is ver kocht, dat is drieduizend gulden meer dan vorig jaar. Het was zo druk gisteravond, dat bezoekers kwamen vragen of er niet een andere uitgang was, ze konden de poort haast niet bereiken. Een volksdans groep voerde Joegoslavische dansen uit, de dochter van de organisator, de heer D. Ruting, speelde op de blokfluit. Volgend jaar wordt de Kustmarkt ge houden op vrijdag zeven juni. De prijzen die gisteren zijn uitgeloot (wij drukken de trekkingslijst hierbij af) kunnen worden afgehaald bij de Nazorg, Botermarkt 6. In een concept-brief aan het college van B. en W. van Haarlem stelt de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken aan het college voor, het verplaatsen van werkruimten uit het centrum van de stad naar elders te bevorderen. De Kamer wijst er op dat in Schalkwijk nog vrijwel geen ambach telijke bedrijven zijn gevestigd. De situa tie in de binnenstad zou door verplaat sing van een aantal bedrijven in zoverre verbeteren dat het verkeer van en naar de werkplaatsen in de binnenstad zou ver minderen. Ook het aantal geparkeerde voertuigen zou minder worden. Door ver mindering van het verkeer in het alge meen naar het winkelcentrum zich nog beter kunnen ontwikkelen. Ook aldus de Kamer zou het winkelcentrum aan trekkelijker worden gemaakt door de op- Lot nr. 9834 4654 35 11087 3237 10258 9303 4708 Vaas, keramiek, 8413 Vislossers, Sj. de Vries. 3570 Portret, olieverf, G. Daniels. 7502 Klauwpadden, ets, F. Verpoorten. 8239 Compositie, waterverf, F. v. d. Wal. 74 Landschap, 25 5382 4768 5073 De betekenis van de cijfers is: 1. Ten nisterreinen. 2. Verkeerstuin. 3. „Robin- son”-terrein. 4. Kleuterterrein. 5. School- werktuinen, 6. Midgetgolfbanen. 7. Speel- en zonneweide. 8. Schoolsportterreinen. 9. Vijver. 10. „Honken”. 3 LA PAZ (AFP) In Bolivia waar de staat van beleg van kracht is, zijn sinds dien meer dan 150 arrestaties verricht. Onder de aangehoudenen bevinden zich o.a. de communistische kandidaat bij de jongste presidentverkiezingen, prof. Ini guez, andere linkse politici en leiders van vakbonden en studentenorganisaties die kritisch staan tegenover de regering van president Barrientos. Esperantisten. De Haarlemse Espe rantistenvereniging „Komprenado faras Pacon” heeft de laatste bijeenkomst van het seizoen gehouden. Mejuffrouw M. Vermaas, direktrice van het Centraal Bureau van de Universala Esperanto Asocio in Rotterdam sprak over de Ver enigde Staten. Minister Lardinois wil op 3 juli een restitutie regeling bij de uitvoer van magere melkpoeder naar derde landen laten ingaan. Over de hoogte van de restitutie zal nog ambtelijk overleg worden gepleegd. Van de Prins Bernardlaan in Haarlem oost zal het gedeelte tussen de Zomer vaart en de Willem Pijperstraat met in gang van maandag 12 juni over een breed te van ongeveer twee meter voor het rij- verkeer worden afgesloten. Voor dit gedeelte zal tijdelijk een par keer- en inhaalverbod gelden. Er dienen enkele hoogspanningskabels te worden omgelegd. Deze werkzaamheden zullen on geveer een week duren. xuaxiuovxiap, olieverf, W. Steijn. Verwulft Haarlem, pentekening, R. Bruyn. Landschap Hoogovens, ets, J. K. Veerman. Duinen, pentekening, R. Bruyn. Landschap Vogelenzang, pentekening, R. Bruyn. 11954 Paring, ets, P. Zwaanswijk. Op het Nedérlands-Antilliaanse eiland St. Eustatius heerst al geruime tijd een ongekende droogte. In geen drie maan den is regen gevallen en het ziet er niet naar uit, dat het de komende dagen zal gaan regenen. De watervoorziening voor de bevol king wordt verzorgd door middel van een tankboot uit St. Maarten, maar het vee op St. Eustatius, dat duizend stuks omvat, dreigt geheel uit te sterven. Reeds is meer dan zestig percent omgekomen. In het concept wordt erop gewezen dat verbouwing of uitbreiding van de werk plaatsen in het centrum van de stad vrij wel onmogelijk is als gevolg van voor schriften tot het behoud van de huidige bebouwing. De aan- en af voer van goe deren levert steeds meer moeilijkheden op als gevolg van het toenemende ver keer en de parkeersmaatregelen als in- rijverboden, stopverboden, parkeerverbo den, eenrichtingsverkeer en plaatsing van parkeermeters. Belemmering van de aan- en afvoer gaat ten koste van de bedrijfs resultaten. Gereleveerd wordt in het concept dat een versnelde beschikbaarstelling van de terreinen aan de Munsterslaan en de Delftstraat voor vestiging van bedrijven wenselijk zou zijn. In Schalkwijk zou het ambacht moeten kunnen profiteren van de lagere huren der woningwetwoningen. Thans kunnen deze bedrijven hier alleen onderdak vin den in aanbouwen bij flats in de vrije sector, die een hoge duur doen. Het aan tal ambachtsbedrijven in Schalkwijk is dan ook miniem. De Kamer stelt voor in de ontworpen bebouwing in Schalkwijk in de woning- wetsector huizen op te nemen waarbij de parterre bestaat uit een werkruimte, met daarboven de woonhuizen. Dit type huis zou uitermate geschikt zijn voor vestiging van ambachtbedrijven. Gesteld wordt dat een woongebied eerst echt leefbaar wordt indien voor de ge noemde bedrijven een passende ilaats wordt ingeruimd. .- Drukte gisteren op de Haarlemse Kunstmarkt. 7 Het behoud van dit pand wordt uit historisch oogpunt en voor het stadsbeeld ter plaatse, door het college van belang geacht. Het deelt deze mening met de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Het plan voor dit perceel voorziet in de restauratie van de voorgevel, het dak en in het interieur de restauratie van de zeventiende eeuwse spiltrap. De totale kosten van de restauratie worden geraamd op 17.747. Van dit bedrag stellen B. en W. voor dertig percent te subsidiëren tot een maximum van 5324,10, met dien ver stande dat de gemeentelijke bijdrage niet hoger zal zijn dan de subsidie die het rijk zal verlenen. x i- -TUUT 11ILC11CU1 1111V, XX. DlUCl. 3188 Vondelpark, gouache, F. Horinge-Jaoobs. 4210 9067 j; In de vergadering zullen ondermeer mededelingen worden gedaan betreffende een onderhoud dat heeft plaats gehad met de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Noord-Holland, inzake de technische verwezenlijking van een tweede Velsertunnel. Op de agenda staan verder ondermeer de behandeling van de concept-brief aan B. en W. van Haarlem, betreffende de spreiding der ambachtelijke bedrijven in Haarlem, en de verbouwing van het kantoorgebouw van de kamer. Vrijdag zijn er aan de veiling Kenne- merland in Beverwijk door verschillende tuinders aardbeien van de koude grond aangevoerd. Hiermede is het nieuwe sei zoen ingeluid, hetgeen weer enige extra- drukte aan de veiling gaat brengen. De komende week zullen de aardbeien nog wel tussen de groente door geveild kun nen worden, maar daarna zullen de spe ciale aardbeienveilingen een aanvang gaan nemen. Jacobus van Looy deze verkoop inderdaad doorgang zou vinden. De heer Schwagermann meent, dat de collectie en documentatie van en over Jacobus van Looy nergens zo op haar plaats zal zijn als in het Frans Hals museum, eertijds het weeshuis waar Van Looy zijn jeugd doorbracht. De adjunct-directeur van het Haar lemse Frans Halsmuseum, de heer D. Schwagermann, verklaarde desgevraagd, dat het Woonhuis Jac. van Looy per jaar niet meer dan 175 bezoekers telt. In overleg met de Stichting Het Huis Van Looy is een onderkomen gevonden voor de Collectie Van Looy in het pren tenkabinet van het Frans Halsmuseum. De Stichting Het Huis Van Looy is grotendeels eigenares en voor een groot deel bruikleen-beheerster van de omvang rijke collectie schilderijen en tekeningen uit de nalatenschap van Jacobus van Looy. Deze kunstwerken zijn, evenals een uitgebreid archief van brieven en documenten over het leven en werk van de Haarlemse schilder-schrijver, na het overlijden van de weduwe Van Looy in overleg met de gemeente ondergebracht in het voormalige woonhuis van de kun stenaar, waaraan de expositieruimten verbonden zijn. Toen in de zomer van het vorig jaar geruchten opdoken over een eventuele verkoop van het pand, zei een zegsman van de Stichting het te betreuren als ‘'’Xi** h. jkjit In de gemeenteraadsvergadering die woensdag in Haarlem wordt gehouden komt een voorstel van B. en W. aan de orde om een subsidie van maximaal 5324,10 te verlenen voor de restauratie van het pand Kerkstraat 16. Onderwerp en kunstenaar. Scheepswerf, aquarel. W. van Haard. Interieur, lino, H. Stoel. v uiiucipain, guuaciic, x' Uil, houtsnede, N. Schrier. aw, Vissershaven, lino, Sj. de Vries. 3051 Stilleven fruit, J. Spaling. Bloemendaalse strand, tekening, P. Bot. Mensen, pentekening, R. Bruyn. 5050 Huisje aan het water, pentekening, R. Bruyn. 6271 Portret, tekening, J. v. d. Veer. 7149 Korenveld, aquarel, M. Otto. 834 Noord-Hollands landschap, ets, J. K. Veerman. 8439 Kachel, tekening, K. Lans. 765 Ontmoeting met dieren, ets, M. van Overbeeke. G486 Landschap, gekl. tekening, P. Wiegman. 3394 Vendrel, ets, J. van Wensveen. 1378 Slakkenhuis, ets, P. Damave. 9572 Autocoureur, kleurets, R. Clous. 10162 Potje, keramiek, mevr. v. Mourik-Pohl. 9328 Landschap bomen, gouache, J. ten Berge. 5671 Poes, tekening, W. Steyn. 11010 Vogelkoopman, ets, F. Verpoorten. 11651 Atelier, tekening, H. Balm. Waterpolo, ets, K. Campfens. Boot in haven, aquarel, F. Funcke 7450 Compositie I, gouache, D. Möller. Compositie II, gouache, D. Möller. 3149 Vrouwportret, tekening, C. Hak. Moeder met kind, brons, P. van Heerden. 8474 Schaal, keramiek, W. Duller. 1691 Mysterie, ets, M. van Overbeeke. 5349 Aartsvijand mono type, G. van Dijk. Feest in dorp, ets, L. van Goor, luoi Café interieur, pentekening, H. Klijn. 6110 Het paradijs, aquarel, H. Höfte. 2729 Hanger, emaille, Mevr. Eppens. 10409 Paysage interieur, ets, C. Okx. 6088 Rotsen, aquarel, J. Mulder. 881 Mededelingenbord, ets, J. K. Veerman. 1204 Motor nr. 6 G 108, gouache, J. Klingers. 4160 Liefdespaar, chamotte, R. van Gugten. 3979 Waddenzee, aquarel, J. van Geen. 10182 Haven Joegoslavië, aquarel, R. Klein. 10866 Compositie, weefwerk, Mevr. Bodil-Blokker. Compositie, kleurlitho, H. Postma. Portret, olieverf, J. Santen. Brug in Enkhuizen, aquarel, L. de Winter. Ketting, kralen, Mej. Schram de Jong. Kinderkopje, gem. techn., P. Damave. iixlck, Mevr. Blankevoort. IJmuiden, linosnede, Sj. de Vries. 4 Xi t H

Haarlem's Dagblad | 1967 | | pagina 6