Gebrek aan geld bemoeilijkt verbeteringen Velen brachten J.A.Dorresteijn in Haarlem-Oost naar zijn laatste rustplaats ÜL Krommenie linoleum CINEMA PALACE De bank waar u zich thuisvoelt! FORUM VAN B. EN W. GAF UITEENZETTING AAN BUURTBEWONERS Bronzen medaille voor mej. M. Joon AUTOWRAKKEN GAAN VAN DE STRAAT GEEN ZORGEN OVER GEBREK AAN POLITIE PARKEERVERBOD VOOR AMSTERDAMSTRAAT Vrouw aangerand in Badhoevedorp uit Bloemendaal Amsterdammer met hydraulische pompen uit auto bevrijd 't is fijn werken met 5 DAT KUNT U DONDERDAG CONSTATEREN IN DINSDAG 12 SEPTEMBER 1967 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Belangrijk nieuws over salarisdag! Steeds meer bedrijven gaan er toe over om de salarissen niet meer contant uit te betalen. Hoe dan wel? Die vraag hoeft voor u geen probleem te zijn. U hoeft maar 3 letters banktaal te kennen om van A tot Z te kunnen profiteren van uw salaris op een particuliere bankrekening bij de NMB. Zoals: Een bankrekening, die tevens spaarrekening is (3%% rente over uw tegoed!). 2 Contant geld elke werkdag op te nemen aan de kas. 3 Door de NMB voor u kosteloos verrichte betalingen. 4 Periodieke betalingen, die desgewenst automatisch voor u worden verzorgd. 5 Maandelijkse overzichten van inkomsten en uitgaven. g De uitgebreide persoonlijke service in alle financiële aange legenheden, waar u als cliënt recht op hebt. Kortom, alle voordelen van een NMB-bankrekening. Straatvoetbal Volledige inzet V ervuiling Sloopbedrijven Trottoirs Samenvoeging ADVERTENTIE ukunt meer doen met uw salaris via de N MB Vraag de folder „U kunt meer doen met uw salaris via de NMB". Daarin vindt u alle inlichtingen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De ergernis van vele bewoners van Haarlem-Oost over de autowrakken die op de Hout markt staan in afwachting van hun sloop zal spoedig voor een groot deel worden weggenomen. Al dit sloop materiaal zal vóór 1 oktober van de straat verdwijnen, zo deelde burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers mee op de bijeenkomst van het college van B. en W. en burgers uit Haarlem-Oost, maandagavond in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplein. Bezorgdheid van inwoners van deze wijk over het verplaatsen van de politiepost bij de Amsterdamse Poort naar Schalkwijk bleek on gegrond. De nieuwe post krijgt een surveillancewagen ter beschikking, de bemanning van de post zal met enige personen worden uitgebreid en, of van de Amsterdamse Poort af, of van Schalkwijk uit per scooter de ronde wordt gedaan, maakt weinig verschil, aldus de bur gemeester. Sprekend over de Amsterdamse Poort zei de burgemeester dat de verkeerssituatie hier in studie is en dat in de Amsterdamstraat binnenkort een par keerverbod van kracht zal worden. klassen met 54 leerlingen, terwijl het gemiddelde in Haarlem 35 is. In de overbezette klassen staat een onderwijzer voor een vrijwel onmogelijke taak. Om een gelijkmatige spreiding van leer lingen over beide scholen te verkrijgen is bij de aanmelding van nieuwe leer lingen nagegaan welke gezinnen al bin ding met een bepaalde school hadden en welke niet, waarna de gemeente besloot welke school kon worden bezocht. Moeten hierdoor sommige ouders wor den teleurgesteld in wat zij veronderstel len dat „een vrije schoolkeuze", is, een vrije school bestaat wel degelijk in zover re dat men zelf een keus kan maken naar welke school een kind zal gaan ,maar dat het niet zeker is, dat het kind daar wordt toegelaten. De wethouder wees er op dat in meer dere plaatsen door de gemeente wordt vastgesteld naar welke school een kind kan gaan. Wethouder P. W. Voskuilen zette uit een dat overwogen wordt op de gemeente begroting voor 1969 een bedrag van 200.000 beschikbaar te stellen om een aantal braakliggende terreintjes in de ge meente zodanig te verbeteren dat zij ge schikt zijn voor straatvoetbal. Het onder houd van deze terreintjes zou 35.000 per jaar kosten. De wethouder beloofde met het Haarlems Speeltuinverbond te zullen overleggen over de mogelijke aanleg van een speeltuin voor kleintjes in de Vos- maerstraat. Op meerdere verzoeken uit de zaal om de mogelijkheden te onderzoeken om een kinderspeeltuin aan te leggen op het ter rein van het Bullehofje, zegde de wethou der toe te zullen zien wat eventueel zou kunnen worden gedaan. Wethouder Vos kuilen wees er echter op dat reeds voor dertig miljoen per jaar aan onrendabele investeringen wordt betaald en dat een kinderspeeltuin rond de 40.000 kost. Over het Reinaldapark zei de wethou der dat het inderdaad schreeuwend nood zakelijk is dat dit eindelijk eens klaar komt. Er is echter nog steeds niet de benodigde goedkeuring van gedeputeerde Staten ontvangen en men verkeert „in bange afwachting" over de beslissing van dit college. Met betrekking tot de stank die gere geld opstijgt uit de Zomervaart, kon wet houder Van Liemt meedelen dat een eind aan de ellende in zicht is. Over acht maanden zal de rioolwater- zuiveringsin stallatie in de Waarderpolder proef draai en. Dan zal worden begonnen met de bouw van een zuiveringsstation in Schalkwijk. Wanneer dat klaar is zal men geen last meer hebben van onaangename geuren uit de Zomervaart. Haarlem: Ged. Oude Gracht 89, Rijksstraatweg 340. IJmuiden: Plein 1945 no. 46. Zandvoort: Passage no. 33. Van de zijde van de buurtbewoners in Haarlem-Oost was zeer veel be langstelling voor de bijeenkomst waarop het college van B. en W. als forum optrad. De 180 plaatsen in de zaal waren twee weken ge leden al geheel besproken. Het col lege van B. en W., de gemeente secretaris de heer B. J. Thijssen en de voorzitter van het wijkcomité Haarlem-Oost, de heer H. J. Lopper- sum, hadden plaats genomen op het toneel. ADVERTENTIE BADHOEVEDORP. Een zestigjarige vrouw, wonende in een woonschuit langs de Nieuwe Meerdijk in Badhoevedorp, is maandagochtend om ongeveer kwart over zes door een haar onbekende, ongeveer 25-jarige jongeman aangerand. De indrin ger kwam toen de echtgenoot van de vrouw juist naar zijn werk was vertrok ken. De aanrander had een zonnebril op en randde de vrouw aan onder bedrei ging van een revolver. Na de aanranding verdween hij in een grijze bestelauto. Haarlemmerhout in. Nu zijn overal de sporen van de zich herstellende houtop stand te onderkennen. Namens het per soneel van de dienst Hout, plantsoenen en begraafplaatsen dankte de heer Schip per de overledene voor al hetgeen hij voor zijn mensen heeft gedaan. De heer Schipper sprak ook woorden van dank en waardering namens de Bond van Ne derlandse Tuinarchitecten. Uit naam van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde sprak ver volgens de heer C. J. H. Hoog. In da lange reeks van jaren dat de heer Dor- resteijn van het bestuur van deze afde ling deel uitmaakte heeft hij zich met volledige inzet van zijn persoon van zijn taken gekweten, aldus de heer Hoog. Hout en plantsoenen heeft aan talrijke tentoonstellingen meegewerkt. Ook als secretaris van de lagere tuinbouwschool in Haarlem, de Zocherschool, heeft de heer Dorresteijn uitnemend werk ver richt waarvoor men hem veel dank is verschuldigd. Mr. W. Boers belichtte als voorzitter van het Vogelrampenfonds voor Haar lem en omstreken de grote hulpvaardig heid van de heer Dorresteijn wanneer het fonds een beroep op hem deed. Mr. Boers herinnerde eraan dat de heer Dor resteijn destijds op eigen gezag en ini tiatief op het terrein van de dienst aan de Kleverlaan een vogelhospitaal opricht te voor allerlei vogels die ernstig van de uitzonderlijk felle kou te lijden hadden. „Wij zullen zijn waardevolle adviezen en steun zeer missen", aldus mr. Boers. Nadat de kist in het graf was gedaald dankte een zoon van de overledene na mens de familie voor de vele blijken van belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De Haarlemse brandweer heeft maandagavond omstreeks kwart voor zeven een 22-jarige ehaffeur uit Amsterdam met hydraulische pompen uit zijn vrachtauto moeten bevrijden, waar mee hij tegen een boom op de Zuider- houtlaan in Haarlem was gebotst. De chauffeur zat met zijn benen in de cabine bekneld. De brandweer had on geveer een half uur nodig om de chauf feur uit zijn benarde positie te halen. De voorzijde van de auto werd vernield. Het ongeluk gebeurde toen het plotse ling ging regenen. De auto slipte en be landde tegen een boom. Met letsel aan hoofd en benen is het slachtoffer opgeno men in de Mariastichting. ADVERTENTIE sneller schoon dan welke 1 vloerbedekking ook Bij de opening van de avond waarop het college van B. en W. als forum op trad zei de burgemeester te zijn geschrokken van de nood en de rechtvaardige klachten die naar voren waren gekomen uit de vele vragen die in augustus schrif telijk zijn ingediend. De vragen waaronder vele over vervuiling noemde de burgemeester typerend voor de buurt, die oud is en in de loop der jaren econo misch heel wat klappen heeft gekregen. „Veel van de klachten tekenen het ziekte beeld van de Amsterdamsebuurt die langzaam maar zeker is gedeclasseerd", aldus burgemeester Cremers. Op vele punten zal geleidelijk echter verandering komen, over drie tot vier jaar hoopt de gemeente met rijkssubsidie aan een deel van de sanering te kunnen beginnen. Bij veel van de plannen tot verbetering is de kardi nale vraag die opgelost moet worden: hoe kan de gemeente aan het geld voor de verwezenlijking komen? De avond had een vlot en geanimeerd verloop. De buurtbewoners kregen ook de gelegenheid mondeling vragen aan het college te stellen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Het forum betoonde grote openheid bij de beantwoording en stelde slechts een enkeling in zoverre teleur dat hij op schriftelijk antwoord zal moeten wachten, nadat hij zijn vraag nog eens schriftelijk heeft gesteld. In de pauze maakten velen persoonlijk kennis met de leden van het college. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het wijkcomité „Haarlem-Oost", de heer H. J. Loppersum, die ondermeer enkele hoofden van gemeentelijke diensten, le den van de gemeenteraad, en politiefunc tionarissen en leden van de wijkcomités van Schalkwijk en Oud Schoten welkom heette. In antwoord op vragen over het op halen van het huisvuil deed wethouder D. A. J. Spek. een algemene oproep om de straat niet als vuilnisbelt te gebruiken. In Haarlem Noord zijn kort geleden twintig papierbakken geplaatst en dit aan tal zal in geheel Haarlem nog aanzien lijk worden uitgebreid. De moeilijkheid is hierbij dat er een vrij grote personeels bezetting nodig is om de bakken tijdig leeg te maken. Om de straten beter te la ten vegen zouden er meer straatvegers nodig zijn. Dezen bieden zich echter maar zeer weinig aan en zijn bovendien duur. Om tot een betere veging van de stad te komen zullen echter nog voor eind van dit jaar maatregelen worden ge maakt. De wethouder wees er op dat het hier om een probleem ging dat geheel Neder land raakt en dat de „reinheid van Ne derland" tot historie is geworden. Sprekend over de autosloopbedrijven aan de Houtmarkt zei burgemeester Cre mers dat gedurende de weekends vrij veel sloopijzer uit de Amsterdamse buurt naar deze sloperijen werd gebracht, waardoor eveneens rommel ontstaat op de Hout markt. Wethouder W. F. Happé zei dat bij de sanering te zijner tijd zal worden on derzocht in hoeverre het voor het publiek en de ondernemers noodzakelijk is dat deze bedrijven in Haarlem gevestigd blij ven. Dienen zij inderdaad in Haarlem te blijven dan zal grond in de Waarderpol der worden aangeboden. Thans is al gebleken dat de eigenaren van de autobedrijven deze grond te duur vinden. Door een herziening van bestem- mingsplannen zal wellicht getracht wor den bepaalde opslagterreinen in de Waar derpolder zo goedkoop mogelijk aan te bieden aan degenen die ze nodig hebben. Naar aanleiding van klachten over te smalle en scheve troittoirs in Haarlem- Oost deelde wethouder W. van Liemt na mens het college mee dat ongeveer alle trottoirs in geheel Haarlem aan een op knapbeurt toe zijn. Men kampt echter met een gebrek aan mankracht en aan be schikbare kredieten. Men is ervan door drongen dat er te weinig aan wordt ge daan. In september is aan het verbeteren van een aantal trottoirs door Openbare Wer ken begonnen, maar Haarlem is groot en geld en werklieden zijn er beide weinig. Binnen afzienbare tijd zullen in ieder geval de stoepen bij de Amsterdamse Poort worden opgeknapt. Over ergernis van voetgangers omdat er auto's op de stoepen staan, zei de bur gemeester dat ook niet elke voetganger die over de rijbaan in de Grote Hout straat loopt wordt geverbaliseerd. Hoewel ook nodeloos over de rijbaan lopen ver boden is. De Van Zeggelenschool en de Jac. van Looijschool zullen in de toekomst samen gevoegd moeten worden om te voorko men dat er concurrentie tussen beide scho len zou ontstaan en om moeilijkheden voor de kinderen te voorkomen. Onderzocht wordt hoe tot een oplossing kan worden gekomen, zo deelde wethouder D. J. A. Geluk mee in antwoord op vragen. De Jac. van Looijschool heeft thans (Van onze stadsredactie) BLOEMENDAAL De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller heeft vanmorgen aan mejuffrouw M. Joon ten huize van ir. Fr. van Hattum aan de Mollaan, de bronzen ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nas sau uitgereikt. Mejuffrouw Joon kreeg deze onderschei ding omdat zij veertig jaar als hulp in de huishouding bij de familie Van Hat tum werkzaam is. Al die jaren heeft zij onafgebroken haar krachten aan de fami lie gewijd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Onder zeer grote be langstelling is maandagmiddag de heer J. A. Dorresteijn, oud-directeur van de Haarlemse gemeentelijke dienst voor Hout, plantsoenen en begraafplaatsen, op de Noorderbegraafplaats naar zijn laat ste rustplaats gebracht. Een lange rij van zeker vierhonderd mensen volgde de onder bloemen bedolven kist. Onder hen waren wethouder Happé, oud-wethouder Bakker, verscheidene leden van de ge meenteraad, hoofden van dienst en tal rijke vertegenwoordigers van verenigin gen en instellingen waarmee de heer Dorresteijn nauw was verbonden. In de aula getuigde de heer J. J. Schip per, directeur van Hout, plantsoenen en begraafplaatsen, van de grote verdiensten die de overledene sinds 1928 voor de ge meente Haarlem heeft gehad. Onder lei ding van de heer Dorresteijn is in Haar lem veel tot stand gebracht. Vooral na de laatste oorlog zijn grote stadsuitbrei dingen gerealiseerd. Met groot vakman schap en veel liefde voor zijn werk heeft de heer Dorresteijn daarin zijn aandeel geleverd. Een vooraanstaande plaats bij deze arbeid nam de verjonging van de De met bloemen overdekte kist ver laat de aula op de Noorderbegraaf plaats. Velen volgden om de oud directeur van Hout, plantsoenen en begraafplaatsen, de heer J. A. Dor resteijn, de laatste eer te bewijzen.

Haarlem's Dagblad | 1967 | | pagina 5