Begroting f 37 min. 1968 van N.-Holland hoger dan voor 1967 OLIE PRIJZEN Provincie stort half miljoen in fonds openluchtrecreatie Vakantiedagen van Haarlemse huismoeders in Epe succes Zeven eeuwen Haarlem Haarlems Dagblad ^huizincT) voor Uw drukwerk WATZEMA WATZEMA-TEXTIEL Haarlem-Oost Uitkering uit Provinciefonds niet voldoende subsidies culturele instellingen Luchtvervuiling Noordzeekanaal- gebied valt mee „Irene" strandde door schuld van kapitein Geen voorrang in Santpoort Dierenfokkers vergaderden Nieuwe expositie in Galerie Boumans Drukke vergadering van „Wilhelmina1 in Lisse Voflora 1967 in Zwanenburg Karman viel op in librestrijd „De Spaarnestad" n.v. RIJK GEÏLLUSTREERD op KUNSTDRUKPAPIER BELANGRIJKE KUNST-, ANTIEK- en MEUBILAIRVEILING WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Teleurstelling haardolie per liter 18o< Ruilverkavelingen Voor 1968 bijna half miljoen meer Gedeputeerde Staten ri Gedeputeerde Staten zullen Provinciale Haard- en huisbrandolie FA. R. DE HAAN ZN. Haarlem tel. 54533 Zandvoort tel. 3976 Viering van derde lustrum van „Sanctus Bavo" De delen I, II en III zijn nog verkrijgbaar OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT j De krant kunt U niet missenï HILVERSUM, (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De begroting voor 1968 van de provincie Noord-Holland sluit wat de gewone dienst betreft met een totaal aan inkomsten en uitgaven van 75.806.572,—. Dat is 37.064.310, meer dan de begroting voor 1967 38.742.262,-) 2.064.310,te eien ten opzichte van die voor 1967. Het verschil is voornamelijk ontstaan doordat de inkomsten en uitgaven inge volge de wet Uitkeringen Wegen voor het eerst in de gewone dienst van de begro ting worden beraamd. In voorgaande ja ren werden de uitkeringen ten behoeve van de wegen op de kapitaaldienst be raamd. Worden de inkomsten en uitgaven terzake van de Wet Uitkeringen Wegen, die op 35 miljoen worden begroot, bui-1 Salarissen ten beschouwing gelaten dan geeft de be groting voor 1968 een verhoging van Gedeputeerde Staten constateren tot hun grote teleurstelling dat de verhoging van de uitkering uit het Provinciefonds - de belangrijkste inkomstenbron van de pro vincie - welke uitkering voor 1968 kan worden beraamd op 19.357.711.- tegen 18 190.048,- voor 1967 (dus 1.167.663.- hoger) onvoldoende is gebleken om zelfs deze uitgavenstijging op te vangen. Hoe wel bij de bepaling van de uitkering voor 1968 geen rekening is gehouden met de gevolgen van de in de miljoenennota aan gekondigde belastingwijzigingen, geloven G. S. niet dat hiervan nog enig soulaas van betekenis voor de provincie te ver wachten is. Het aandeel van de eventuele meeropbrengst van de rijksbelastingen dat aan het Provinciefonds toegerekend wordt bedraagt namelijk slechts 0,829 per cent waarvan aan Noord-Holland onge veer 1/9 deel ten goede komt. ADVERTENTIE (voor min. stortingen v. 100 I.) IVoor huisbrandolie (c.v.) stortingen noteren wij óók scherpe prijzen. Vraagt offerte FRIESE VARKENMARKT 2-10 Telefoon 023 - 1 41 64 - 1 94 94 Voor salarissen wordt voor 1968 rond ƒ691.000,- meer geraamd dan voor 1967 het geval was. Deze verhoging is deels toe te schrijven aan een geringe uitbrei ding van het aantal ambtenaren. In hoofd zaak echter is de stijging der uitgaven een gevolg van het in de raming verwer ken van de financiële gevolgen van de sedert 1 januari 1967 getroffen en voor 1968 nog te verwachten salarismaatregel voor het overheidspersoneel. De in voorgaande jaren aangekondig de oprichting van de Stichting samenwer kende provinciale kruisverenigingen in Noord-Holland zal binnenkort haar be slag krijgen. Ten gevolge van complica ties bij de overdracht van de vermogens der op te heffen stichtingen heeft deze reorganisatie aanzienlijke vertraging on dergaan. Cet betrekking tot de oprichting van een sociaal-medische dienst voor chro nisch zieken delen Gedeputeerde Staten mee dat Provinciale Staten binnen afzien bare tijd een rapport daarover van de Provinciale Raad voor de Volksgezond heid tegemoet kunnen zien. Van de zijde van de provinciale kruisverenigingen is intussen een nota verschenen over een op zet van een zodanige dienst binnen het ka der van de genoemde nieuwe stichting. Deze nota zal alsnog een punt van be spreking uitmaken bij de Provinciale Raad. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat Noord-Holland relatief te klein aan deel ontvangt in de rijksmiddelen die be schikbaar worden gesteld voor cultuur technische werken. De voortgang in de tot standkoming van ruilverkavelingen in deze provincie wordt daardoor nadelig be 'invloed. G. S. beraden zich over de vraag hoe hierin voor 1968 en volgende jaren verbetering kan worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In de provinciale begro ting voor 1968 hebben Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland een uitgaaf van een half miljoen gulden opgenomen ten behoeve van het Fonds Ontwikkeling Openluchtrecreatie. Deze dotatie achten G.S. van groot belang met het oog op de in de naaste toekomst te verwachten beroepen op financiële steun van de pro vincie. In hun toelichting op de begroting stel l^t*OA7"i tl A/Prhnnot len Gedeputeerde Staten voorts vast dat i Uiv 111U-IC V Cl l het Fon(js voor Natuurbescherming zijn t tt bestaansrecht ook in 1967 ten volle heeft luchtrecreatie vervult ons met grote zorg met betrekking tot de financiering van de diverse objecten", aldus Gedeputeerde Staten. In weerwil van de relatief belang rijke financiële steun van rijkswege blijft steeds een aanzienlijk deel van de aan de realisering der projecten verbonden kos ten en de gehele exploitatielast daarvan voor rekening van de desbetreffende ge meenten en/of instellingen en/of provin cie. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Aan nieuwe subsidies en verhoging van bestaande subsidies is in de begroting voor 1968 van de provincie Noord-Holland een bedrag van J 469.000,- geraamd. De bijdrage aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest wordt verhoogd van 523.035 tot 553.387. De Nederland se Opera krijgt eer) provinciale subsidie van 70.000. Het Haarlemse Hartewens- festival een van 30.000. Voor bijdragen in de kosten van aan schaffing van nieuwe instrumenten voor harmonie- en fanfarekorpsen is 100.000 geraamd of tweemaal zoveel als voor 1967. De bijdragen voor musea worden ge bracht van 187.500 op 202.500, die voor Volksuniversiteiten van 9.755 op 25.255 waaronder 14.000 voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Voor leeszalen en- of bibliotheken zijn voor 1968 subsidies geraamd tot een to taal van 1.370.000 dat is dan voor 1967. De bijdrage aan de Stichting Ateliers '63 in Haarlem wordt verhoogd van ƒ23.000 tot ƒ35.000. Voor vormings- en ontwikkelingswerk voor leerplichtvrije werkende jeugd is een subsidie voor 1968 uitgetrokken van 300.000, 100.000 meer dan voor 1967 Jeugdzi rgwerk krijgt 225.000 (1967: ƒ200.000), Vrije jeugdvorming 220.000 bewezen. Naar schatting zullen de uitga- j ven uit dit fonds in 1967 heerkomen op lotaal ongeveer ƒ620.000.- waaronder is begrepen de koopprijs ad 380.000.- van het in maart door de provincie aange- I kochte bosgedeelte van de Linnaeushof in Bennebroek. De overige uitgaven uit het fonds be troffen bijdragen aan de Vereniging tot behoud van natuurmonumenten in Neder land ;en de Stichting Het Noordholland^ch Landschap. Mede dank zij de steun uit het in 1958 ingesteld fonds werden in de afgelopen jaren in totaal ongeveer 688 hectaren natuur- en recreatieterreinen door instellingen werkzaam op het gebied van de natuurbescherming en de recrea tie in eigendom verworven. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het eerste rapport over het tweede kwartaal van 1967 uitgebracht idoor de Centrale Coördinatiecommissie 342.000 meer J Luchtverontreiniging Noordzeekanaalge- bied geeft volgens Gedeputeerde Staten van Noord-Holland geen aanleiding tot ongerustheid over het vóórkomen van zwaveldioxyde en roet in de lucht bo ven het Noordzeekanaalgebied. Aldus G.S. in hun toelichting op de be groting voor 1968 van de provincie Noord- Holland. (1967: 200.000) en de Stichting Culturele I Staten ook in 1968 op de hoogte houden Raad Noord-Holland ƒ221.000 (1967: van de werkzaamheden van genoemde centrale coördinatiecommissie aan de hand van de kwartaalverslagen betreffen de de resultaten van haar meetactivitei ten. Met betrekking tot de bodemvervui ling vraagt het probleem van de vuilver wijdering steeds meer de aandacht van de provinciale overheid. In vele delen van het gewest komt nog het storten van vuil op belten voor. Deze methode is we liswaar het minst kostbaar, r, aar uit hy giënische en esthetisch oogpunt niet meer 168.000.) AMSTERDAM Het hoogst onoordeel- i j- u i -jpr I gieniscne en esxneuscn uugpum mei mcci p'mrrg Hit iaar toe ecleid dat het acceptabel. In verscheidene delen van de provincie is overleg gaande omtrent de overgang naar een technische oplossing op basis van intercommunale samenwer king. In 1968 zullen G.S. intergemeente lijke initiatieven op dit terrein zoveel mo geliik stimuleren. ,;De stormachtige ontwikkeling in de I laatste jaren op het gebied van de open (Van een onzer verslaggevers) op 14 april van dit jaar toe geleid dat het 357,08 brt metende motorschip „Irene" strandde op circa een mijl ten westen van Gravelines bij de noordkust van Frank rijk. De kapitein is door de Raad voor de Scheepvaart gestraft: hij mag drie maanden niet als zodanig varen. De stuurman, die zich eveneens voor de Raad voor de Scheepvaart had te verant woorden, gaat vrij uit. Hij had. zoals hem opgedragen, halverwege de Whistle DA- boei en de Bell DB-boei de kapitein ge pord, maar deze bleef slapen. Ook een tweede poging, enige tijd later, bleef ver geefs. Toen eindelijk de kapitein op de brug kwam, wist hij niet waar zijn schip zich bevond, en een kwartier later strand de de „Irene vasteeze-l SANTPOORT. Even na zes uur dins ten De manmn gfng de mfddag dagavond heeft op de hoek van de Bloe van de 14de april van boord, toen het mendaalsestraatweg en de Duinlustpark schip 25 graden slagzij maakte, terwijl weg in Santpoort-Zuid een verkeersonge zware brekers over het gehele schip kwa- val plaats gehad. Een 17-jange m Sant men Doordat de vanglijn bleef vastzitten, poort woonachtige scholier verleende op bleef de dinghy met de mensen aan lij deze hoek naar de politie mededeel- aan stuurboord langszij. Om zes uur de - g i voorrang aan een naderende 's middags kwamen de mannen weer terug personenauto bestuurd door een -8 jarige aan boord. technicus uit Beverwijk. Met verwondin- Diverse sleepboten zijn er aan te pas gen aan het linker bovenbeen, de rechter moeten komen, enkele keren brak de tros pink en aan het gelaat is de jongen per en het duurde tot 20 april alvorens de ambulanceauto naar het Antomuszieken Irene" vlot kwam huis in IJmuiden overgebracht De brom Op de werf in Ter,neuzen bleek, dat bo- fiets van de jongeman werd geheel ver demschade en lekkage in de dubbele bo- nield. auto liep aan de linker zijde dem was opgelopen. I veel schade op. ADVERTENTIE met GRATIS Delfts blauwe tegels.. Scherpe prijzen. (Van onze correspondent) LISSE. Dinsdagavond is een zeer druk bezochte vergadering gehouden door de Pluimvee- en Konijnensportvereniging ,Lisse en Omstreken" in gebouw Salva- tori in Lisse. Voorzitter N. J. Dol heeft een deskundige beschouwing gegeven over de in Utrecht,gehouden tentoonstel ling van „Ornithopholia", waarnaar met eel aandacht werd geluisterd. De heer Dol, bevoegd keurmeester voor pluimvee, kon aan de dierenfokkers naar aanleiding van deze tentoonstelling goede adviezen geven. Door het bestuur was in het eigen or gaan „De Grendel" een prijsvraag uitge schreven welke gewonnen werd door de heer Bos uit Sassenheim. Er werd voorts deze avond een quiz ge houden waaraan werd deelgenomen door kippenfokkers en konijnenfokkers. In de groep kippenfokkers namen aan de quiz deel de heren D. van 't Wout, E. Luyk. C. van der Ploeg en K. Suyk Sr.; terwijl in de groep konijnenfokkers zitting na men de heren G. van Egmond. J. de Jong, G. van der Drift, A. van Duin en D. Tolsma. De jury werd gevormd door de heren N. van Buggunum en N. Dol Jr. Er werd een vurige strijd geleverd door deze twee groepen. De groep kippen fokkers won met 140 punten, terwijl de konijnenfokkers genoegen moesten ne men met 137% punt. De vragen betroffen het fokken der dieren en de uitwendige vorm der dieren in alle facetten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In Galerie Bouwmans aan de Breestraat zullen Jeroen ten Berge en Jan van Wensveen tot 26 november exposeren. De tentoonstelling, die wordt georganiseerd door de Stichting Tentoon stellingen Beverwijk, wordt vrijdag 27 oktober geopend. HAARLEM. In het kader van haarwant het wordt fanatiek beoefend. Maan- derde lustrum heeft de Haarlemse rk stu dentenvereniging „Sanctus Bavo" in sa menwerking met de gemeentelijke dien sten en het interparochieel Sociaal Charita tief Centrum een vakantie-uitstapje voor moeders van grote gezinnen georgani seerd. Maandag werden 34 nauwkeurig uitge kozen dames door leden van „Sanctus Bavo" per auto naar het gemeentelijk bui tencentrum „Het Wisselseveld" in Epe (Gld.) vervoerd. Tevoren waren de moe ders reeds bezocht door studenten en in gelicht over een aantal practische zaken. Bij deze eerste contacten bleek reeds dat het idee van deze vakantiedagen in bij zonder goede aarde was gevallen. Het werd ook duidelijk, dat dankzij de mede werking van instellingen van maatschap pelijk werk juist die moeders meegingen die dat echt hard nodig hadden. Een groot probleem is de vervanging geweest van de moeder in de achterge bleven gezinnen. Door de medewerking van een naamloos corps vrijwilligsters is het mogelijk gebleken om hierin te voor zien. In vele gevallen was de gedachte, dat het gezin goed verzorgd zou worden bij de afwezigheid van de moeder, het doorslaggevend argument om mee te gaan In Epe is de leiding in handen van een groepje van vier Bavo-leden onder su pervisie van de heer J. Groen van de gemeente Haarlem. Alle reacties naar aanleiding van het programma van de eerste twee dagen zijn enthousiast. De huismoeders zijn er eens echt uit. Voor alles geldt, dat zij het naar hun zin moe ten hebben. Geen enkel programmapunt is verplicht. Iedereen doet waar zij zin in heeft. De natuur is prachtig in de omgeving van Epe en aangezien het weer ook meewerkt, wordt er naar hartelust gewandeld. De onderlinge kennismaking tussen de dames, die elkaar tevoren niet kenden, verloopt vlot. Maandagavond is er al „een flinke boom opgezet". Het kaartspel schijnt eén grote aantrekkings kracht op de deelneemsters te hebben, dagavond was er een optreden van de dames Schellekens en Van de Boogaart met een programma van Oudhollandse liedjes. Bij de meeste deelneemsters viel dat erg in de smaak. De grootste verrassing was misschien wel, dat de dames dinsdagmorgen thee op .bed kregen. In de middaguren was er gelegenheid om onder deskundige lei ding wat handenarbeid te doen. Er wer den kleine presentjes gemaakt voor de kinderen thuis, 's Avonds is er gekiend om de fraaie prijzen, die door verschil lende Haarlemse bedrijven ter beschik king zijn gesteld. Voor vandaag stond een bezoek aan de markt op het programma. Vanavond het feestelijke slotdiner, waarna de da mes weer door de leden van .Sanctus Bavo" per auto naar huis worden ge bracht. De 34 huismoeders, die aan deze vakan tie deelnemen, hebben te zamen 191 kin deren. 77 (Van onze correspondent) LISSE. Dinsdagavond is in Café-res taurant „De Beurs" aan de Haven in Lis se de jaarvergadering gehouden van de Buurtvereniging „Wilhelmina". Het jaar verslag maakte melding van vele aktivi- teiten der Buurtvereniging in het afgelo pen jaar, waarvan werden genoemd de ge houden feestavonden, de uitgaansdag voor de kinderen en de dans- en kienavonden. Dat dit allemaal veel geld heeft gekost liet de penningmeester, de heer P. Buis n, duidelijk horen in zijn jaarverslag dat moest eindigen met de mededeling dat het afgelopen boekjaar moest worden afgesloten met een nadelig saldo van 149,80. Wegens bedanken van de heer A. Schra- ma als tweede voorzitter werden door het bestuur kandidaat gesteld mevrouw M Warmerdam Van der Reep en de heer F. A. Visser. Door de leden werden als kandidaten voorgedragen mevrouw Stoo ker en de heer G. Hogenes. De uitslag was, dat mevrouw Warmerdam Van der Reep gekozen werd. De aftredende bestuursleden, de heren J. Zandvliet en G. Westering, werden met grote meerder heid van stemmen herkozen. Na het offi ciële gedeelte werd uitvoerig van gedach ten gewisseld omtrent de interne gang van zaken in het verenigingsleven, waar bij men geen blad voor de mond nam De leden kregen volledig opening van za ken over de gestelde vragen. Besloten werd om het reglement en de statuten welke reeds 22 jaar oud zijn, aan een revisie te onderwerpen, waarvoor een commissie werd benoemd. Het bestuur deelde voorts nog mede, dat op 22 no vember de najaarsfeestavond wordt ge houden, op welke avond de eigen toneel vereniging zal opvoren: „Boerenstrijd' (Van onze correspondent) ZWANENBURG. In „Tivoli" in Zwa nenburg zal op 10, 11 en 12 november een groots opgezette tentoonstelling plaats vinden, waarbij de vogelvereniging een grote inzending verzorgt voor de reeds traditioneel geworden kampioensehaps- tentoonstelling, welke tot nu toe in „De Ark" plaatsvond. Dit jaarlijkse evenement wordt dit jaar groter dan ooit, en bovendien wordt door medewerking van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde een tentoonstelling verzorgd van bloemen en planten, met een wedstrijd in bloem schikken voor de inwoners. Ook de aquariumvereniging laat zich niet onbetuigd en zo zullen er ook enkele inzendingen van deze mooie vrijetijdsbe steding aanwezig zijn. De Volkstuinders doen vanzelfsprekend mee, waardoor de bezoekers kunnen genieten van de vruch ten die in eigen tuin worden gekweekt en die van de vrijetijdsbesteding ook nog een nuttige bezigheid maken Er zijn vele prijzen beschikbaar gesteld. Voor de vogels de kampioensbekers en medailles, voor de bloemen en planten en het bloemschikken bekers door de ge meentebesturen aangeboden alsmede een prachtige vaas van de directie van de suikerfabriek. Vele industrieën en bon den hebben het mogelijk gemaakt dat in dit geval wellicht van een prijzenregen mag worden gesproken voor de tentoon stelling welke op 10 november om 8 uur door burgemeester van Haarlemmermeer, F. Th. Dijkmeester zal worden geopend. LONDEN. Een Nederlandse zaken man is dinsdag in Dartmouth tot 25.000 pond (een kwart miljoen gulden) boete en één jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens het binnensmokkelen van bijna 4 miljoen sigaretten. Dit is de grootste hoeveelheid tabak welke ooit door de Engelse douane in beslag is genomen. De sigaretten hadden een waarde van ƒ460.000 en de accijns daarop bedroeg 400.000. De 36-jarige kapitein van het smokkelschip en drie andere Spaanse le den van de bemanning zullen nog voor hetzelfde feit terechtstaan. De Nederlander had de sigaretten met een speciale vergunning van Engeland naar Rotterdam geëxporteerd en via Tan- ger met een smokkelschip naar Engeland teruggebracht. Jan Hoeben wandelt met u door Haarlems mooie binnenstad en wijst u op fraaie gevels, hofjes, kerken en hun historie. De prijs bedraagt, afgehaald aan onze kantoren, 2,50 per stuk. Grote Houtstraat 93 dagelijks van 9—5 uur. Soendaplein Haarlem-N dagelijks van qio pn i öo_b no uur Italiëlaan 190 Schalkwijk dagelijks van j UU Zaterdag aan alle kantoren van 9—11 uur. Wilt u dat wij u de boekjes per post sturen, stort u dan het bedrag op onze postgiro 273107 verhoogd met de verzendkosten. Deze bedragen voor 1 boekje 0.70 en voor 2 of 3 boekjes 1.10. Vermeldt u op uw giroformulier welke delen u wilt ontvangen. KL. HEILIGLAND 38 - HAARLEM - TEL. 1590S (Van onze biljartmedewerker) In Café Suisse aan de Rijksstraatweg zijn gisteravond nationale voorwedstrijden in de extra klasse libre gespeeld. Op deze eer ste avond vielen Eddy Nobels en Gerrit Karman op in een .spannende en sterke partij, welke Karman op zijn naam bracht. De uitslagen luiden: R. v. d. Amstel 350 23 137 15.21 2 B. v. d. Kuyl 330 23 47 14.34 0 G. Karman 350 12 98 29.16 2 E. Nobels 340 12 186 28.33 0 R. v. Amstel 257 23 90 11.17 0 G. Karman 350 23 73 15.21 2 B. v. d. Kuyl 157 18 72 8.72 0 E. Nobels 350 18 99 19.44 2 In Hof van Holland aan de Grote Markt zijn voor dezelfde voorwedstrijden reeds vier ronden verspeeld. Hier vallen Charles Broertjes en Theo Ravenstein op met hoge moyennes. Ook debutant Henk Voerman komt verrassend uit de bus De stand luidt hier: Th. Ravenstein 1388 66 208 21.03 6 Ch. Broertjes 1388 70 114 19.82 6 H. Voerman 963 53 149 18.17 2 N. Schulte 905 67 86 13.50 2 Hedenavond worden de wedstrijden in Suisse voortgezet. In beide lokalen volgen vrijdagavond de slotpartijen. Deze week weer vele speciale aanbiedingen: if Brush nylon pyama, prachtige kwali teit en perfecte pasvorm. Die wij u deze week voor een zeer speciale prijs aanbieden. Norm. 12,90 nu slechts 9,95 Leuk model leacril jumper met lange mouw. Deze week voor een bijzonder lage prijs. Geen 13,95, maar sl. 11.50 ie En voor de kleuter een fijne Helanca broek. Zeer voord. norm. 6,95 nu 4.98 if Nylon onderjurk in div. tinten van 4.95 nu 2.95 if Nylon jupon van 3.95 nu 2.1-9. Als Speciale donderdag aanbieding Schattig kleuterjurkje van wollen Ter- lenka normaal 15.90 voor 1, 2 en 3 jaar alleen donderdag slechts 8.95 Koop al uw textiel bij Potgieterstraat 2a Haarlem-G te! 20bo9. m op 31 oktober, 1, 2, 3 en 6 november 1967 in de veilingzalen KERKBRINK 23 te HILVERSUM Ten overstaan van de Notarissen Y. Th. H. van Erp en J. M A. B. Lijdsman te Hilversum zullen worden geveild een aantal zeer EXCLUSIEVE INBOEDELS afkomstig uit voornaam patriciërsbezit en diverse nalatenschappen. De collectie omvat o.a.: Antiek, Klassiek en Modern Meubilair w.b. Keeft, ranken, Zeeuwse en andere kasten, hoekkasten, mahonie dubbelgebogen kabinetten, porseleinkasten, eiken Renaissance meubilair, w.o. broodkasten, kloostertafels enz., secretaires, dames bureaus, commodes, vele kleine antieke meubelen, herenkamer meubilair, ronde tafels, series Bieder meier stoelen en fauteuils, chique bankstellen, series eetkamerstoelen, bekleed met rundleder, hal- kisten en banken, klokken, pendules, kronen, vleu gel, piano's enz., enz. Bijzonder fraaie collectie Perzische tapijten en lopers waarbij vele grote maten, foyers, tafelkleden en enkele machinale tapijten. Oude, romantische en moderne schilderijen waarbij werken van vele bekende meesters. Blauw, gekleurd. Chinees en Europees porselein en aardewerk, bronzen, sculptures, kristal, koper, tin curiosa en serviezen enz. Goud. zilver en juwelen, alsmede een collectie Engels Silver Plate. Tenslotte een partij HUISHOUDELIJKE GOEDE REN, waarbij complete huiskamer- en slaapkamer ameublementen, boeken- en linnenkasten, tuinban ken en stoelen enz. enz. KIJKDAGEN: vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 oktober van 10 tot 5 uur, maandag 30 oktober van 10 tot DRIE UUR. Catalogus verkrijgbaar tijdens de kijkdagen aan de zalen ad 1. VEILINGDIRECTIE: C. K. R. van Spengen, Veilinghouder en Makelaar. Kerkbrink 23 te Hilversum Telefoon (02150) 4 73 28 en 4 37 28

Haarlem's Dagblad | 1967 | | pagina 11