Deutschland, erwache", de film in Goebbels' propaganda te I evisie en radio Holland Festival uitgebreid op de komt radio =UITGAAN IN HAARLEM® uniek!! stereo festival slechts 6?5 Hollandse aardbeien voor moederdag! Van Hollywood tot Mozambique Goochelaars kozen Nederlander tot voorzitter Geen besluit over satelliet-tv 95 Televisie-vanavond Radio-zaterdag TV vrijdag TV zaterdag V R IJ D A G 10 MEI 1968 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Grondig In „Deutschland, erwache!" toont Lei- Gedateerd ser aan de hand van fragmenten uit een Charles Boost Sfortgenó advertentie POPPENTHEATER (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. Min of meer ter af sluiting van het seizoen (de volgende week worden alleen nog de prijswinnaars van Oberhausen vertoond) heeft het Ne derlands Filmmuseum de première ge bracht van Erwin Leiser's „Deutschland. erwache!" en de filmer uitgenodigd voor een bezoek aan ons land om er de pers te ontmoeten. Een zinvol besluit van een wel bijzonder gevarieerd seizoen, waarin de leden met veel op filmgebied kennis hebben kunnen nemen dat anders onver- toond was gebleven in ons land. In veel gevallen betekent die uitspraak een te leurstellende vaststelling van feiten, na melijk als het vertoonde belangrijk ge noeg blijkt om te betreuren dat er niet een groter publiek mee bereikt kan wor den dan het Filmmuseum in zijn twee voorstellingen per week kan verwerken. Dat geldt ook voor „Deutschland, er wache!" die dan misschien geen uitge sproken bioscoopfilm is, maar zeker waard is bijvoorbeeld een plaats in^ een televisieprogramma ingeruimd te krijgen. fnS„Èkhmann0und d^DritteXiS^en I centen bedreven wrd m bgoorbeeld in het hier nooit vertoonde „Wahle das „Hans Westmar A-Mann Brand o Leben") heeft Leiser ook nu weer ge- „Hitierjunge Quex films die zelfs bm- werkt met bestaand filmmateriaal, in dit nen de partij controversen opriepen, geval met fragmenten uit Duitse speel- GOEBBELS persoonlijk hield meer an films die in de periode 1933-'45 zijn ge- een minder opzichtige beïnvloeding van maakt en vertoond. Via dit systematisch het bioscoopbezoek en verkoos de on- mmmnummnwimwi^ geordend materiaal wil Leiser aantonen, op welke geraffineerde wijze de propa ganda in het Derde Rijk tot in de biosco pen gevoerd werd. AAN de grondigheid van onderzoek en schuldige verpakking van een dramatisch verhaal of een amusementsonderwerp die niettemin ongemerkt de beginselen van de partijleer wisten aan te roepen. Zoals bijvoorbeeld in „Heimkehr", een span nende en onderhoudende film over Duit se minderheden buiten de landsgrenzen, waarin Paula Wessely haar grote mono de''aanwezigheid "van kennis van zaken I loog over de lotsverbondenheid van de behoeft men bij Leiser nooit te twijfelen, over de hele wereld verspreide Duitsers Deze in '23 geboren advocatenzoon verliet met hun vaderland kan houden. Het frag- nog voor hef uitbreken van de oorlog, bij ment komt -^„Deutschland. erwache! de eerste pogroms, zijn vaderland en ves tigde zich in Zweden, waar hij in de journalistiek terechtkwam en beschou wingen over litteratuur en toneel schreef. Pas toen hij in '58 medewerker werd aan de Zweedse televisie, ging hij zich met film voor onder het hoofdstuk „Heim ins Reich", waarin meer fragmenten uit films van gelijke strekking zijn ondergebracht. Andere titels van hoofdstukken zijn „Sterben für Deutschland", „Führer be fehl wir folgen!", „Krieg als Spazier- bemoeien en leerde" hij mogelijkheden en I gang" en „Denn wir fahren gegen Eng- betekenis kennen van het compileren van land bestaand, voornamelijk documentair, In ieder van de aldus ontstane efcate- filmmateriaal, wat in '59 leidde tot zijn goneen brengt Leiser passende filmpas- eerste compilatiefilm „Mein Kampf", sages, die nu als botte propaganda of twee iaar later gevolgd door „Eichmann domme pogingen tot meningsvorm wor- und das Dritte Reich". Evenals zijn land- den ondergaan. Want bij het zien van de genoot Willv Brandt, die hij in Zweden brokstukken film die Leiser bi] elkaar feerde kennJn. liet Leiser zich tot Zweeds gezocht heeft en die een „Querschmtt staatsburger naturaliseren; hij keerde na vormen van wat de Duitse filmindustrie de oorlog periodiek naar zijn vaderland m die jaren aan de markt bracht, staat terug^hter niet om er zich te vestigen, men versteld van het feit dat dit mate- Na Zweden heeft hij zijn leefklimaat in riaal destijds ernstig is genomen en dat Zwitserland gevonden, waar hij, hoewel een groot bioscooppubliek er lering sinds '66 directeur van de Berlijnse Film- vermaakt uit putte, en tv-academie, in Zürich woont. twintigtal speelfilms, die er op het eerste Ook zonder te letten op propagandis gezicht nogal onschuldig uitzien, aan dat tische tendenzen moet men bij het kijken het Duitse volk in de Hitler-periode bijna Beeld uit „Deutschland erwache" naar „Deutschland, erwache!" toch tot de conclusie komen, dat geen van de getoon de fragmenten een film doen vermoeden die de moeite van het herzien waard zou zijn. Wat bij tientallen Franse en Ameri kaanse films uit de jaren dertig en veertig mogelijk is, zoals de televisie bij herha ling bewijst, namelijk het terugbrengen ervan zonder dat de gedateerdheid een ernstig beletsel vormt voor onsentimen teel kijkgenot, dat lijkt bij dit Duitse werk uitgesloten. Lijzig en nadrukkelijk spel, grote woorden, toneelmatige voor dracht en een beklagenswaardig tekort aan humor. Onder de druk van een re gime blijkt de eens zo roemrijke Duitse film snel gedevalueerd te zijn, hoewel de groten van het witte doek uit die tijd. Werner Krauss, Hans Albers, Heinrich George, de Hörbigers en Paul Wessely met veel animo bleven meedoen. Uit een soort piëteit voor de nog leven de filmmensen noemt Leiser bij de frag menten noch de naam van de regisseur noch de namen van de meespelenden. On danks die voorzorgsmaatregelen herkent men gemakkelijk Zarah Leander. liedjes zingend voor de frontsoldaten in Wunsch- konzert of Werner Krauss, die zijn groot kunstenaarschap vergooit in „Jud Süss", waarin hij onder regie van Veit Harlan vier verschillende karikaturale joden- typen uitbeeldt en verder Hans Albers en Heinrich George, die hun medewer king aan als propaganda herkenbare films gaven. Dus niet alleen als instruc tieve film over methodes van politieke propaganda, maar ook als informatie over een periode in de filmgeschiedenis die weinig l>„kend is, vertoont Leisers film belangwekkende aspecten, die aller aan dacht verdienen. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Ondanks nijpend geldgebrek („ieder dubbeltje keren we om", aldus programmaleider Jan Fel- derhof) zal de NRU een zeer groot deel van de muzikale evenementen in het Holland Festival, hetzij recht streeks, hetzij kort na de uitvoering, uitzenden. De „uitloop" zal dit jaar beperkt blijven tot drie weken en hel zal dus niet meer voorkomen dat een opname tot september of oktober blijft liggen. Het geldgebrek, en ook wel de grotere technische problemen, zijn er de oorzaak van dat de opera een beetje het kind van de rekening wordt. De andere muzikale evenementen zul len voorrang krijgen en als er dan wat geld en tijd overblijft, komen er mis schien ook een of twee opera's op de radio. Toch is het beeld iets gunstiger dan verleden jaar. Zoals bekend, kon in 1967 maar de helft worden uitge zonden vergeleken met wat de NRU een jaar tevoren in de ether had ge bracht. Het gevolg hiervan was, dat de overname door het buitenland ook de helft kleiner was. Hoe minder de NRU van het Holland Festival uitzendt, hoe minder de belangstelling voor het fes tival bij de buitenlandse omroepen is. De NRU-koren en -orkesten verzor gen een niet gering deel van het aan tal uit te zenden concerten en dat dan onder het motto „Van Giovanni Ga- brieli tot Peter Schat". De vijf pro gramma's maken 't mogelijk werken van uiteenlopende perioden uit de muziek geschiedenis te beluisteren. Werken van Gabrieli. waaronder 16de-eeuwse dub- belkorige motetten, zijn in één pro gramma (Haarlemse St. Bavo-kerk op 2 juli) samengebracht met Strawins- ky's „mis" en psalmensymfonie". Composities van Bach als orgelmees ter. als Leipzigse Thomascantor en als hofkapelmeester vormen één program ma met Vivaldi's ..Magnificat" op 20 i juni in de St. Janskerk in Gouda. De I „Petite Messe Solennelle", een in ope- mnnnnnnnnnnnnffir'"""l""'*^*<MI*l,,w*lll>ll,>,>lll,><l,v>ll,iniill>il] rastijl geschreven mis van Rossini, zal worden uitgevoerd in de originele be zetting voor koor, solisten, twee pia no's en harmonium (24 juni Amster damse Thomaskerk). Een spectaculair concert wordt de uitvoering van de grote „Dodenmis van Berlioz, een werk dat eigenlijk duizend executanten vergt, maar er op 21 juni in het Concertgebouw „slechts" 235 krijgt: ongeveer 135 musici en 100 zangers, wat zo ongeveer het hele mu zikale NRU-apparaat vergt. Jean Four- net heeft de leiding van deze uitvoe ring, waarbij koperorkesten „in het noorden, zuiden, westen en oosten" van de zaal flink wat toeschouwers ruimte zullen opslokken. Tenslotte is er het door de NCRV te verzorgen concert van het Radioka merorkest op 17 juni in de Rotter damse Doelen. Deze uitvoering vindt niet plaats in een van de beide con certzalen van De Doelen, maar in de feestzaal, die 500 plaatsen bevat. Deze ruimte is nog nauwelijks als concert zaal beproefd, maar voldoet akoestisch heel behoorlijk aan de eisen. Op het programma staat een zeer modern werk van Holliger (een door de com ponist zelf te leiden wereldnremière van zijn „Siebengesang für Obö, Orchester, Singstimmen und Laut- sprecher"), Varese. Schat en Pousseur. HILVERSUM. Simon van Collem, het Portugese kolonialisme, cabaret en het portret van een Nederlands componist op Nederland één, een paar series en brandpunt op Nederland twee. ADVERTENTIE (^oud'^iloer-^orlogeA-^CeUum^plett Gr. Houtitraat 6, Haarlam, Tal. 02500-10616 voortdurend, als het de bioscoop bezocht, geïndoctrineerd werd met nazistische op vattingen. Lenin had al in 1917 de stel ling verkondigd, dat van alle kunsten de film uit propagandistisch oogpunt het be langrijkste medium was en Goebbels was het daarmee als propagandaminister van I TENTOONSTELLINGEN hgt Derde Rijk volkomen eens. Hij was echter tegen de openlijke propaganda zo- prans Halsmuseum (Groot Heiligland (!2) als in de eerste tijd na Hitlers machts- Permanente tentoonstelling van werken overname wel door al te ijverige produ- ^s>SS(*v" w Een stereo langspeelplaat waar op 14 beroemde, internationale amusementsorkesten 14 beroem de werken spelen. Verkrijgbaar bij elke erkende grammofoon- platenhandelaar. Haast u! Dit is een tijdelijke aanbieding. De oplage is beperkt. Commissie Collectieve Grammofoonplaten Campagne De Internationale Vereniging van Be roepsgoochelaars (I.S.P.M.) maakt be kend, dat tot internationaal voorzitter is benoemd de Nederlandse goochelaar Nic. Niberco. Voor de werelddelen Azië en Amerika zijn respektievelijk als voorzit ter benoemd P. C. Sorcar uit Calcutta en Peter Pit uit Hollywood, Californië. Nic Niberco treedt met zijn oartner over de gehele wereld op onder de naam The Niberco Brothers. Hij heeft tweemaal het wereldkampioenschap goochelen be haald. Sorcar is één van de weinige overge bleven illusionisten, die een avondvullen de voorstelling geven. Hij treedt hoofd zakelijk op in India. Japan en Australië. Peter Pit, van Nederlandse afkomst, is reeds jaren in de Verenigde Staten ge vestigd. Hij heeft daar een grote naam. onder meer door eigen televisie-shows. uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prenten kabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Tot 20 mei extra-avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 uur. Vishal (Grote Markt): „Als de vlag ge hesen is", tentoonstelling ter gelegen heid van de dag van Europa. Vrijdag 10 tot en met zondag 12 mei. Dagelijks 10 tot 17 uur en zondag 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse kunstnijverheid. Dagelijks, behalve op maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie Zijlstraat: Expositie van beelden van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dagelijks 12 tot 17 uur. Maandag, woensdag en vrijdag ook 20 tot 21.30 uur. Zondags 14.30 tot 17 uur. Tot 18 mei. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Exposi tie van werk van Segui. Dagelijks van 11, tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 9 juni. Opening vrijdag 10 mei om 21 uur. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Exposi tie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag 20 tot 22 uur en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 uur. Tot en met 31 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van bis torische stoommachines en grote ma quette van de watersnoodramp van 1953. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdags van 9 tot 12 uur Keukenhof (L' .se): Openluchttentoonstel ling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zons ondergang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan)Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kas sen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. TONEEL Vrijdag 10 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Koninklijke Vlaamse Schouwburg met „De drie musketiers" naar de roman van Alexandre Dumas. Nederlandse be werking: Alice Toen. Regie: Eddy Ver- bruggen. M.m.v. Senne Rouffaer, Chris Lomme, Bert Struys, Vera Veroft, Francois Bernard, Alex Cassiers en Erik Maas. Zaterdag 11 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie met ..Belchers ge luk", tragi-komedie van David Mercer. Vertaling: Gerrit Kouwenaar. Regie: Carl v. d. Plas. M.m.v. Ko van Dijk, Paul Steenbergen, Anne-Marie Heyli- gers, Do van Stek en Manfred de Graaf. Vrijdag 17 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Tar- tuffe", blijspel van Molière. Vertaling: Josephine Soer. Regie: Johan Greter. M.m.v. Luc Lutz, Loudi Nijhoff, Lies Franken, Kitty Jansen. Eli Blom, Ro bert Sobels, Sacco v. d. Made, e.v.a. AMATEURTONEEL Donderdag 16 mei, Stadsschouwburg 20 uur: Haarlemse Toneel Club met „Valstrik voor een man alleen". MUZIEK Vrijdag 10 mei, Concertgebouw, 20.15 uur: Eerste concert in de Beethovencycius door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist: Bru no Leonardo Gelber (piano). Program ma: Ouverture „Coriolan", Symfonie no 1 en Pianoconcert no 5. Dinsdag 14 mei, Minerva Theater (Heem stede), 20.15 uur: Concert van koper blazers en klavier voor de Heemsteedse Kunstkring. M.m.v. John Floore (trom pet), Adri van der Knaap (trompet) Jaap Prinsen (hoorn), Frans van Luin (trombone) en Miep van Luin (kla vier). Programma: Bozza. Hendrik An driessen, Robert Schumann. Koetsier, Pezel en M. de Jong. Dinsdag 14 mei, Grote of Sint Bavokerk (ingang Oude Groenmarkt), 20 uur Concert door stadsorganist Albert de Klerk. Donderdag 16 mei, Grote oi Sint Bavo kerk. (ingang Oude Groenmarkt) 15 uur: Concert door stadsorganist Piet Kee. Donderdag 16 mei, Concertgebouw 20.15 uur: Kamermuziekconcert. Pro gramma: Leos Janacek (1854-1928): So nate voor viool en piano; Jeugd, suite voor blaassextet; Concertino voor Piano en kamerorkest (twee violen, altviool, klarinet, fagot en hoorn)Strijkkwar tet nr. 2 „intieme brieven". Vrijdag 17 mei, Concertgebouw, 20.15 uur: Tweede concert in de Beethovencycius 1968 door het Noordhollands Philhar monisch Orkest o.l.v. Vladimir Matej. Solist: Herman Krebbers (viool). Pro gramma: Ouverture „Egmont"; Viool concert en Symfonie no 7. JAZZ 'rijdag 10 mei, Concertgebouw, 24 uur: Jazzclub 9Va met een nachtconcert m.m.v. John Tchicai, Willem Breuker en Han Bennink. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), toegang 5 jaar, 14.30 uur: zaterdag 11 mei: „Het Torenhaantje" Woensdag 15 mei: „Het Sprookje van de Zon". DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) Dagelijks, behalve maandag, vanaf 20 uur geopend. Vandaag. 20 uur: Hoo- tenanny-avond. Zaterdag, 20 uur: Cobi Schreij er ontvangt gasten. De Ark (Nieuw Heiligland): Iedere avond, behalve dinsdag, van 20 tot 23 uur: Grammof oonplatenconcert. Zaterdag 11 mei, Minerva Theater (Heem stede), 14.30 uur: Het Aerdenhouts Kindertoneel met „Hans en Grietje Zondag 12 mei, Middenduinen (ingang CIOS, Zanderijvaart), 14 uur: Boom- en bosexcursie. Zondag 12 mei, Kroonzaal Brinkmann (Grote Markt), 20 uur: Dansavond m.m.v. het „XYZ-Combo". ONTWAPENINGSDAG Zaterdag 11 mei, Lorentziyceum (Sant poorterplein), 13.45 uur: Informatie discussiemiddag over „Ontwapening" o.l.v. drs. F. de Vries, J. van Wieten, A. JDingerdis en Maarten van Dullemen. Zaterdag 11 mei, Concertgebouw, 20 uur: Teach-in „Ontwapening, een illusie?" Sprekers: pater S. Jelsma m.s.c., drs. L. Wecke, dr. A. L. Constandse, drs. J. P Pronk, mr. F. Kalshoven en luite nant-kolonel drs. F. C. Spits. Voorzitter: dr. N. A. C. Slotemaker de Bruine. Simon van Collem is weer eens naar Hollywood gereisd. Hij ontmoette daar Mary Tyler Moore, die in Nederland vooral bekend is geworden door haar rol van Laura in de Dick van Dyke- show. Mary heeft-sindsdien geschitterd vele films, zoals „Modern Millie Het programma van de VPRO op het eerste net begint met beelden van Van Collems bezoek. Na het journaal en de reclame een aflevering van „Specia le Berichtgeving". Leo Kool ging sa men met cameraman Jaap Buis naar het Portugese Mozambique, een van de laatste echte kolonies in de wereld. Hoe de inheemse bevolking zich ver zet tegen de koloniale overheersing is het onderwerp van deze documentaire. Een luchtiger programma hierna en wel „Tour de Frans". Onder de bezie lende regie van Annemarie Pijlman maakt de Nederlandse cabaretier Frans Halsema een tour de chant. Gast in dit orogramma van voornamelijk Neder landse liedjes is Maria Lindes. Na Hal sema de serieuze muziek. Dirck Var- wijk maakte het programma „Jan Pie- torszn. Sweelinck. portret van een mu sicus en zijn tijdperk". Sweelinck, die leefde van 1562 tot 1621, stond sterk onder invloed van Bach. Bekend van hem zijn vooral zijn a capella zettin gen van psalmberijmingen. Van zijn leven is niet veel meer bekend dan dat hij organist was van de Oude Kerk in Amsterdam. Na deze twintig minuten oud Neder land vol'gt drie kwartier de serie On tastbaar". Tot slot van de avond Van pastorie tot Horeca", een pro gramma van Hans Paardekooper over Ds. R. v.d. Kley, directeur van het recreatiecentrum van de Nederlands ^-vormde Kerk. Na Pipo, de reclame, het journaal i het weekiournaal voor gehoorge stoorden volgt op het tweede net de ekelijkse rubriek „Ooen Oog" met tips voor het weekeinde. Daarna op nieuw de nieuwslezer en vervolgens de KRO met een aflevering van „Gertrud Stranitzki". Drie kwartier Brandpunt ■ttt Gertrud van ..Bonanza". HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.15 Z.O 135. 19 30 Werk-geven en nemen. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. 11.02 Licht instrumentaal ensenfble. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Salonorkest. 12.10 Jonge artiesten 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Sport. 13.00 Nws. 13.11 VARA- varia. 13. 15Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: programma voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine. 15.00 Her denkingsrede 50-jarig bestaan van de Bond van Nederlandse Volksunivei si- teiten. 15.30 Volksmuziek. 16.00 Nws. 16.02 Zestig jaar jazz. 16.30 Operamu ziek. 17.10 Elektronisch irgelspel. 17.20 Radioweekjournaal. 18 00 Nws. 18.-6 Commentaar op het nws. 18.22 Melodie en Expres. 18.45 Verzoekprogramma van klassieke muziek. 19.30 Nws 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Tango-rum ba-orkest. 20.45 Mevrouw Daily heeft een minnaar (hoorspel). 21.35 Lichte orkestmuziek. 22.00 Hedendaagse ka mermuziek. 22.30 Nws. 22.40 Lichte or kestmuziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Semi-klassieke muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Semi-klassieke muziek. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muziek 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw 9 15 Muzaiek. 11.00 Nws. 11.02 Leren leven met de oekumene (lezing). 11.17 Splis- tenkamer. 12.00 Licht pianospel '-2.14 Marktberichten. 12.16 Politie nu. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zonder grenzen. 13.00 Gebed en geestelijke ge nezing. 13.15 Vliegende schijven. 14.00 Licht programma. 16.30 Franse les. 17.00 De Bellamy-gedachte. 17.30 Voor de tieners. 18.30 Nws. 18.46 Actualitei ten. 19.05 Harmoniekorps. 19.30 Sjook. 20.00 Verzoekplaten. 22.00 Liedjes. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. 13.00 Nws. 13.30 Zui, - zeeserenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ie- nerama. 15.00 Nws. 15.03 Halte 15 30 Country and Western. 16.00 Nws. 16.03 Actualiteiten. 16.07 Licht gevarieerd platenprogramma. 17.00 Nws. 17.02- 18.00 Hier en nu. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Amusementspro gramma. 12.40 Weerbericht. 12.45 Lich te muziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nws. 13.30 Gevarieerd pro gramma. 17.00 Nws. 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Jazz en poëzie 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sport. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Actualiteiten. 20.00 Amusementsmu ziek. 20.30 Lichte muziek. 21.00 Dans muziek. 22.00 Nws. 22.15 Jazz. 23.00 Dansmuziek. 23.40 Nws. Nederland I 10.45 18.5P 18.56 19.00 19.03 19.06 19.16 19.56 20.00 20.16 20.20 20.55 21.25 21.45 22.30 22.40 NTS/NOT: Schooltelevisie. NTS Pipo de Clown. STER' Reclame. NTS' Journaal STER: Reclame. VPRO: Tekenfilmpje. Filmfragmenten en televisie portret rond Mary Tyler-Moore. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. VPRO: Speciale berichtgeving over de lange strijd in Portugees Mozambique. Chansons Portret van Jan Pieterszn. Swee linck Het verhaal van Nick Moses (tv-film) Van Pastorie naar Horeca (gesprek) NTS Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DEN HAAG De P.T.T. heeft nog geen definitieve plannen voor een ont vangstation speciaal voor 't ontvangen van signalen van t.v.-satellieten. Dit antwoordt minister Bakker van Verkeer en Waterstaat op vragen van het lid van de Tweede Kamer, mevr. G. V. van Someren-Downer (V.V.D.). Wel heeft een projectgroep, waarin naast de P.T.T. het technisch hoger on derwijs en de industrie vertegenwoor digd zijn, een ontwerp gemaakt, aldus de minister, voor een Nederlands grondstation voor telecommunicatie via satellieten. Dit station is in de eer ste plaats gedacht voor de afwikkeling van intercontinentaal telefoon- en te- legraafverkeer via de satellieten van Intelsat (het internationale consortium voor een wereldomvattend systeem van telecommunicatie door middel van sa tellieten). In beginsel zou een dergelijk grondstation ook kunnen dienen voor de ontvangst en de verzending van t.v.- programma's uit en naar andere lan den via de passende satellieten. Een beslissing inzake de bouw van een grondstation is nog niet genomen, zo deelt de minister verder mee. Ook zegt hij, dat het in beginsel mogelijk is met behulp van grondstations in ver schillende Europese landen en één of meer satellieten onderling Europese t.v.-programma's uit te wisselen, die dan via de normale t.v.-zenders of via een voor de t.v.-transmissie geschikt 1 kabelnet de t.v.-kijkers bereiken. NTS Pipo de Clown. STER' Reclame. NTS: Journaal. Weekjournaal voor slecht horenden. 19.25 Tips voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Journaal. 20.16 STER Reclame. 20.20 KRO: Kinderziekten. 20.45 Brandpunt. Bonanza NTS' Journaal 21.30 22.20 ZATERDAG 11 MEI Nederland I 13.30 NTS: Teleac. 16.00 Nieuws. 16.01 AVRO: Voor de jeugd. 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS' Journaal. 19.03 STER Reclame. 19.0R AVRO' De Thunderbirds (tv-film) 19.56 STER Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO Wie van de Drie, quiz. 20.50 De Weekendshow. 21.40 High Chaparral (tv-feuilleton) 22.30 Nieuws van en voor het weekend. 22.40 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER' Reclame. '9.0Ö NTS Journaal. 19.03 NCRV' Internationale Kunst kroniek 20.00 NTS Journaal 20.16 STER Reclame 20.20 NCRV: De Lucy Show. 20.45 Wedstrijd tussen steden in België en Nederland. 21.55 Klassieke muziek. 22.10 Evangelie 22.15 NTS: Journaal. innnnnnnnnnnirwyi---"-"""*",,'1,""'l"l>",'"">"">l>w

Haarlem's Dagblad | 1968 | | pagina 35