Antonius Ziekenhuis gaat Kennemergaarde beheren ELEZERSSC TAXI 12345 Plan voor tehuis voor demente bejaarden PRINS' CUPS Een-hap Snacks' In 1972 naar terrein van het A.Z. certinaO Voor jou, m'n hart... voor jou een Certina VRIJDAG 13 DECEMBER I96R HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Personeel Financiën Sterke rollenrijders naar Sassenheim Bos- en duinloop van De Bollenstreek Fluoridering 65 Fluoridering 66 Fluoridering 67 Fluoridering 68 Fluoridering 69 Omdat het de eerste Kerst is die we samen vieren. Omdat wij nn zelf moeten zorgen in plaats van verzorgd te worden. Omdat jij me zo'n groot vertrouwen voor de toekomst geeft... omdat elke seconde jou verder zet in een nieuw leven en omdat ik wil dat die seconden mooi zijn. Fluoridering 70 Fluoridering 71 Kerstmis 1968 Huisvuil VELSEN. Aan de gemeenteraad van Velsen zal worden voorgesteld het beheer en de exploitatie van het ge meentelijk tehuis voor chronisch zieken „Kennemergaarde" in Santpoort met in gang van 1 januari 1969 over te dragen aan een door de Stichting Antonius Zie kenhuis op te richten dochterstichting voor de verpleging van chronisch zieken. Aanvankelijk zal het gebouw „Kenne mergaarde" door de gemeente worden verhuurd en nog blijven dienen voor de verzorging van langdurig zieken. In de nabije toekomst echter zal op het terein van het Antonius Ziekenhuis voor dit doel een nieuwe verpleeginrichting tot stand worden gebracht. Afhankelijk van daartoe van regerings wege te verkrijgen toestemming, ligt het in de bedoeling een vernieuwd Kenne mergaarde dan, als onderdeel van een samenhangend complex van ziekenhuis- en verpleegtehuisvoorzieningen, te be stemmen voor de verpleging van licht demente bejaarden. Aan de grote behoefte, die in Velsen bestond aan een inrichting voor verple ging en verzorging van chronisch zieken kon in 1961 enigszins worden tegemoet gekomen, toen de gemeemte in de bui tenplaats „Kennemergaarde" een ver pleegtehuis tot stand bracht. Met zijn dertigtal bedden was Kennemergaarde slechts een bescheiden begin van aanpak van deze zorg in Velsen. In medisch- verpleegkundig opzicht werd er voor treffelijk werk gedaan, maar de exploi tatie van een zo kleine inrichting was minder bevredigend. Uitbreiding van het verpleegtehuis tot 100 bedden lag dan ook in het voornemen en de regering had in beginsel hiervoor reeds toestem ming gegeven. De vernieuwing op het gebied van het ziekenhuiswezen in Vel- sen biedt nu echter andere en gunstiger mogelijkheden. De verleden jaar tot stand gekomen Stichting Antonius Ziekenhuis, waarin de drie levensbeschouwelijke instellingen voor ziekenhuisverpleging in Velsen samenwerken, beschouwt de verzorging en verpleging van langdurig zieken mede tot haar taak. In wezen is deze zorg een verlengstuk van de ziekenhuisverple ging. De bedoeling van de Stichting is dan ook een dergelijke verpleeginrich ting onder beheer van een nieuwe in het leven te roepen dochterstichting met de zelfde opbouw en hetzelfde bestuur func tioneel te koppelen aan het Antonius Zie kenhuis. Hierdoor zal deze verpleegin richting kunnen profiteren van de me dische voorzieningen van het ziekenhuis en kan een doorstroming tot stand komen van het ziekenhuis naar de ver pleeginrichting en kan een patiënt zo nodig worden teruggeplaatst. Voor de bouw van een verpleegtehuis van 160 bedden heeft het Antonius Zie kenhuis reeds een principiële toezegging van de regering ontvangen. Daarvan zouden 100 bedden worden bestemd voor chronisch lichamelijk zieken en 60 bed den voor licht geestelijk gestoorde be jaarden. Reeds nu zijn 40 bedden voor de verpleging van langdurig zieken be schikbaar, een capaciteit die gevoegd kan worden bij de huidige 30 bedden in Kennemergaarde. Als het nieuwe Anto nius Ziekenhuis, thans in aanbouw, ge reed is waarschijnlijk is dat op 1 juli 1972 het geval zal het gehele pavil joen, dat een semi-permanent karakter draagt, beschikbaar komen als verpleeg tehuis voor langdurig zieken. Een nadere studie zal moeten uitwijzen, wat de uit eindelijke capaciteit moet zijn van een te bouwen nieuw permanent verpleegte huis met 200 bedden. In ieder geval zal in 1972 voldoende ruimte voor ver pleging van langdurig zieken op het ter rein van het Antonius Ziekenhuis beschik baar komen. Tot die tijd zal de verple ging van chronisch zieken doorgang kun nen vinden in de genoemde bestaande in richtingen met respectievelijk 30 en 40 bedden. „Kennemergaarde" kan daarna een andere bestemming krijgen. Dit gebouw zal vooral als de vermelde mogelijk heid tot uitbreiding is verwezenlijkt - kunnen gaan voorzien in de behoefte aan verpleegruimte voor licht geestelijk ge stoorde bejaarden. Ook de omvang van deze behoefte zal door middel van een studie nader worden vastgesteld. Aan de minister van sociale zaken en volksge zondheid is in een gezamenlijke brief uitgaande van burgemeester en wethou ders van Velsen en van het bestuur van de Stichting Antonius Ziekenhuis, reeds gevraagd om in beginsel aan de Stichting toestemming te verlenen voor de oprich ting van een tehuis voor licht demente bejaarden van ten minste 90 bedden in Kennemergaarde. Het zal aanbeveling verdienen, dat de Stichting voor het ver wezenlijken van die doelstelling optie verkrijgt op de aankoop van het gebouw en de terreinen van Kennemergaarde met uitzondering van het gedeelte, dat voor de ruitersport in gebruik is. Het park zal dan beschikbaar komen voor de verpleegden, waarvoor een besloten wan delmogelijkheid van grote betekenis is. De situatie wordt dan in 1972 zo, dat een paviljoen op het terrein van het An tonius Ziekenhuis bestemd is voor ver pleging van lichamelijk chronisch zieken en dat in Kennemergaarde een ver pleeginrichting voor licht geestelijk ge stoorde bejaarden gevestigd zal kunnen worden. Hierdoor verkrijgt Velsen dan een ziekenhuis- en verpleegtehuiscapaci teit, in het beheer van een uit de bevol king zelf voortgekomen stichting voor verpleging van patiënten van alle ge zindten, die kan voorzien in optimale en uiteenlopende behoeften. Door een hechte samenwerking van de nieuw te vormen stichting met de in de gemeente bestaande en nog op te rich ten verzorgings- en bejaardentehuizen zal de gewenste onderlinge samenhang in de bejaardenzorg het z.g. gesloten circuit tot stand komen. Dit houdt in dat de mogelijkheid ontstaat voor een gecoördineerd plaatsings- en overplaat- singsbeleid, waarbij alle verzorgings- en verpleeginrichtingen betrokken zijn, zo dat bejaarden en langdurig zieken op die plaats terecht kunnen komen, die voor hun verzorging voorgeschreven is. Bij de in een uitstekende sfeer ver lopen besprekingen omtrent de over dracht van Kennemergaarde. hebben de zorg voor het personeel en de financiële consequepties veel aandacht gevraagd. De opheffing van Kennemergaarde als gemeentedienst heeft natuurlijk voor het personeel, dat zijn overheidsbetrekking verliest, ingrijpende gevolgen. De Stich- ting Antonius Zienenhuis heeft zich be reid verklaard alle personeelsleden, die dit wensen, in dienst te nemen tegen een salaris, dat inclusief de nog te verwachten periodieke verhogingen praktisch gelijk is aan de huidige be zoldiging. De stichting wil er voorts aan mee werken, dat het dienstverband wordt be ëindigd van die personeelsleden, die ge schikt zijn voor de vervulling van een eventuele vacature in gemeentedienst en voor wie op grond van reeds verworven tiet gebouw „Kennemergaarde"dat met ingang van 1 januari bij goedkeuring door de gemeenteraad door het Antoniusziekenhuis be heerd zal worden. ADVERTENTIE De nieuwe manier om snel hap jes te maken. N.V. Prins Biscuitfabriek Haarlem Telefoon 17265 overheidsdiensttij d herplaatsing bij de overheid van bijzonder groot belang moet worden geacht. Voor een eventueel geschikte vacature wordt dan bijvoor beeld gedacht aan het tweede gemeente lijk bejaardentehuis, dat in IJmuiden in aanbouw is. Overigens heeft het perso neel in vaste dienst natuurlijk recht op wachtgeld. Het personeel op arbeids contract kan rechten ontlenen aan de uit keringsverordening. Door de omstandigheid, dat de direc tie over Kennemergaarde kan worden gevoerd vanuit het Antonius Ziekenhuis waarbij de dagelijkse gang van zaken dan wordt geleid door een hoofdverpleeg ster, zal de directrice van Kennemer gaarde geen deel uitmaken van de nieuwe constellatie. Zuster J. Helgering, die het gemeentelijk tehuis van de oprichting af heeft geleid en belangrijk heeft bijge dragen tot de gunstige verpleegresulta- ten, zal eervol ontslag verkrijgen uit ge meentedienst en aan het eind van dit jaar met wachtgeld gaan. Bij het bepalen van een verpleegprijs moet onder meer worden rekening ge houden met factoren als de te betalen wachtgelden en huur van gebouwen, in richting, e.d. De voor 1969 samengestel de begroting vermeldt dan een verpleeg prijs van f 48,22. Het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven meent evenwel de verpleegprijs voorlopig te moeten be palen op 45,65. De exploitatiekosten, voortvloeiende uit dit verschil in verpleegprijs en uit een eventuele onderbezetting van de be schikbare verpleegaccommodatie. wor den in de overgangsperiode tot 1 juli 1972 voor rekening genomen van de ge meente. De op handen zijnde reorganisatie is een logisch verlengstuk van de vorig jaar tot stand gekomen hechte samenwerking op het gebied van het ziekenhuiswezen, die leidde tot de vorming van de Stich ting Antonius Ziekenhuis. De inbreng van het geheel te vernieuwen ziekenhuis aan de Zeeweg èn van het eveneens te vernieuwen Kennemergaarde is van de grootste betekenis voor een goed gecoör dineerde opbouw van de verschillende ziekenhuis- en verpleegtehuisvoorzienin gen in Velsen en bevordert daarmede een maximale zorg voor de zieke of be jaarde medeburger. SASSENHEIM In het KSA-gebouw te Sassenheim wordt zaterdagmiddag 14 december voor de achtste keer door de wielervereniging „Sassenheim en Om streken" een nationaal home-trainertoer- nooi gehouden met als inzet de KSA- beker. Er hebben reeds verscheidene favo riete „rollenrijders" voor dit toernooi in geschreven. Onder hen bevinden zich Leo Dijksman, vorig jaar triomfator, Bert van Dalsen, die in 1966 zegevierde, Frits van Duyvenbode, Sjaak v. d. Torre, de succes volle criteriumrijder Harry van Leeuwen Peter en Paul Akerboom met Wout v. d Berg. De Kamper Wieier Club komt met Swier Zelles, Gert Steinbach en John Hup naar Sassenheim. De renners moeten tweemaal 1.000 meter op de „rollen" af leggen. De eerste ritten beginnen om twee uur. Tussen de bedrijven door wordt het jeugdkampioenschap home-trainen van Sassenheim gehouden over tweemaal 250 meter. (Van onze wielermedewerker) LISSE Omdat men voor een strand loop op het strand van Zandvoort geen toestemming verkreeg, heeft het bestuur van de Ren- en Toervereniging „De Bol lenstreek" het initiatief genomen tot het houden van een grote bos- en duinloop in de omgeving van Noordwijkerhout op zondag 29 december. Er zal een grote omloop van zeven kilometer uitgestippeld worden. Elke deelnemer die het traject binnen de vastgestelde tijd volbrengt komt in het bezit van een herinnerings vaan. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden. Men kan zich nu reeds voor deel neming opgeven bij secretaris P. de Ko mng, Venneperweg 1199, post Nieuw Vennep of bij J. Stavleu. Wilhelmina straat 3, Lissé. Op de wedstrijddag zelf kan er van 's morgens elf uur tot 's mid dags half twee ingeschreven worden in café-restaurant „De Duinpoort" te Noord wijkerhout. De start is 's middags om twee uur. BliB Hl De Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde heeft een afdeling Haar lem. Die afdeling heeft een commissie benoemd en die commissie richt een ern stige beschuldiging aan ons adres. Zij beweert dat wij in onze strijd tegen de fluoridering van ons drinkwater niet met deugdelijke argumenten komen, maar spelen op de sentimenten. Maar, wan neer dan in hetzelfde artikel, waarin de ze beschuldiging wordt geuit, passages voorkomen die druipen van sentimenta liteit passages die er op gericht zijn de lezer in paniek te brengen, dan is zulk een beschuldiging wel erg misplaatst. Wij, van onze kant, zullen alles doen u tot rustig nadenken en tot een welover wogen beslissing aan te sporen. Er is geen enkele reden tot paniek. De opgesomde gevaren bedreigen ons niet van vandaag of gisteren, maar bestaan al tientallen aren, misschien zelfs eeuwen, al wor den ze steeds meer acuu-. De deplorabele toestand van de kinder monden is niet anders dan een ernstige waarschuwing dat er iets mis is met onze dynamo, onze krachtbron. De tand artsen weten dat ook heel goed. Ze zeg gen het zelf, maar trekken de verkeerde conclusie. Ze zeggen dat onze voeding en onze voedingsgewoonten niet deugen. Ze zeggen dat ze een degelijke opleiding gekregen hebben tot preventieve tand heelkunde en dus weien wat er aan schort. Ze zeggen dat het voorkómen van tand- ziekten (preventieve tandheelkunde) tot hun taak behoort. Maar hoe hebben ze zich dan van die taak gekweten? Zij zullen toch niet willen beweren dat de oorzaak van de door hen in zo leven dige kleuren geschilderde ellende schuilt in een gebrek aan fluoride in ons drink water. Zij zullen ons toch stellig niet wil len vertellen, dat er vroeger méér fluo ride in het drinkwater zat dan nu, zodat we het nu kunstmatig moeten aanvullen met een produkt van heel andere samen stelling dan van nature in het water voor komt? Kennelijk willen ze geen enkele poging doen om de oorzaken weg te nemen. R. VOORHOEVE, Bloemendaal. Naschrift: De werkgroep fluoridering van de Ne derlandsche Maatschappij tot Bevorde ring der Tandheelkunde, afdeling Haar lem, geeft hierop het volgende commen taar: Volgens eigen mededeling van de heer Voorhoeve in aanvulling op het met hem gepubliceerde interview in dit blad, da teert „zijn ervaring met tandartsen van de dertiger jaren, enz." Wij raden de heer Voorhoeve aan a. zich op de hoogte te stellen van de ont wikkelingen in de tandheelkunde sinds de dertiger jaren; b. kennis te nemen van „Fluoridering van drinkwater" (uitgave Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid- jan 1967) en van het rapport „Enige feiten en vragen over waterfluoridering" (uit gave Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der Tandheelkunde september 1968). Wij stellen ons voor dat wij pas dan met de heer Voorhoev over waterfluo ridering kunnen praten. Namens de werkgroep, C. P. ENGEL, Aerdenhout. Bij het lezen van het artikel (Haarlemse tandartsen geven hun visie) in uw blad van 28 november 1968: Fluoridering drinkwater zeer noodzakelijk voor gezond heid, krijg ik de indruk dat deze tand artsen het gezag van de huisartsen onder mijnen als ze fluot gelijkstellen met keu kenzout. Hun raad, voor geen fluordrin- kende mensen een filter in de waterlei ding te laten aanbrengen, lijkt mij onuit voerbaar. B M. BUÏNING, Haarlem Naar aanleiding van het door vier (van de 75) tandartsen gestelde: tandartsen hebben geen interne genees kunde gestudeerd. Zij zijn dus niet beoor delingsbevoegd over de vele verschillende oorzaken van reuma, nartziekten. nier ziekten enzovoort. Noch kunnen zij beoor delen of bepaalde medicamenten hoodza- kelijk dan wel schadelijk voor het gehele lichaam zijn. Niet-individuele toediening van chemica liën verstoort het evenwicht der lichaams- functionering. Reden waarom fluoridering van het drinkwater voor zeer velen scha delijk kan zijn. L. L. NIO, arts, Haarlem. Enkele tandartsen hebben in het num mer van 29 november 1968 een lans ge broken voor fluoridering van 't drinkwa ter. Het is jammer dat zij alleen profes sor dr. Winkler als voorstander citeren en niet wijlen professor dr. De Langen en professor dr. Sorgdrager als tegenstanders Zij spreken van het lekenoordeel van de bestrijders. Genoemde tegenstanders zijn toch waarlijk niet als leken te beschou wen. Maar zijn de tandartsen zelf op een deelgebied van de problematiek geen le ken? Zij stellen dat fluoride niet gevaar lijker is dan keukenzout. Mogen wij hier tegenover verwijzen naar de Winkler Prins Encyclopedie zesde druk waarin pro fessor dr. J A. A. Ketelaar schrijft" zijn de meeste fluorverbindingen zeer ver giftig en vormt een te hoog fluorgehalte van drinkwater, reeds bij meer dan twee delen per miljoen, in sommige streken van de Verenigde Staten een probleem voor mens en dier" en „Van de zouten zijn het natriumzout en bariumzout insec- tiden en ratten vergift". Voorts mogen wtj kortheidshalve verwij zen naar het boek „Fluorosis" the health aspects of fluorine compounds", dooi Ed ward J. Largent, die verscheidene hoofd stukken wijdt aan de gevaarlijkheid van fluoride, als „acute fluoride poisoning in man"; „Chronic fluoride intoxication in animals"; Acute fluoride poisoning in ani mals". Al is Largent geen tegenstander van beperkte fluoridering, toch volgt hier uit dat de heren <andarisen met hun stel ling geheel mis zijn. Trouwens zij zullen wel weten dat 't nuttigen van een eetlepel keukenzout geen levensgevaar behoeft op te leveren, terwijl een theelepel natrium fluoride dodelijk zou zijn. En wat de nieuwste ontwikkeling in de problematiek betreft, het is ons bekend dat in Haar lem een werkgroep waarvan enige medici deel uitmaken in alle wij zouden haast zeggen, wetenschappelijke ernst Pezig is de nieuwste ontwikkeling bij deze pro blematiek in zijn overwegingen te betrek ken. H. DE NIE en A. WENSING, Haarlem Eén advies, drie vragen. 1. Zolang er nog stemmen van deskun digen opgaan die waarschuwen voor gevaren die verbonden zijn aan het gebruik van gefluorideerd drinkwa ter, mogen al diegenen die over de flu oridering een beslissing moeten nemen, zich wel tien maal afvragen of zij de verantwoordelijkheid kunnen dragen de kans te lopen een medemens te vergiftigen. 2. Kunnen de miljoenen die voor de flu oridering eventueel worden uitgege ven, niet beter besteed worden voor het bouwen van zwembaden en het gratis geven van zwemles aan de Haar lemse kinderen? 3. Is het opdringen van gefluorideerd drinkwater geen ernstige aantasting van de persoonlijke vrijheid? 4. Zijn er nog gemeenteraadsleden die re kening houden met de mening van de kiezers? P. van RAALTEN, Haarlem. ADVERTENTIE ▼oor al die momenten dat je het beste -wilt geven. De heer Van der Meulen tandarts uit Lugano die zich fluordeskundige noemt overigens zonder dat jit zijn stukje blijkt waarom beweert dat niemand van ge fluorideerd drinkwater ziek wordt. Dr. J. de Vries, mondarts te Utrecht mo gen wij hem mede op grond van zijr. vele publikaties ook fluoride-deskundige noe men? ziet het anders. Hij schrijft in een uitvoerig goed gedocumenteerd artikel met litteratuuropgave in de Geneeskundi ge Gids van 15 februari 1968 in dit ver band dat artsen goed doen te letten op maar liefst dertien al in andere landen waargenomen aandoeningen en afwijkin gen. Hij noemt ondermeer allergieën, tandvleesontstekingen, zebratanden. ver lies van tanden en kiezen op dertig tot veer tigjarige leeftijd tengevolge van fluorkalk- verbindingen in de tandvliezen, osteo- sclerose en osteoporose, stijfheid in de gewrichten van de liesstreek en de gehe le wervelkolom door afzetting van fluor- kalkverbindingen enzovoort. En, indien het al misschien juist zou zijn dat een gezond persoon er niet ziek van wordt, is dan niet de mogelijkheid groot dat be staande kwalen van velen er door verer gerd worden? Dat blijkt niet uit statistie ken! Er is ons inziens maar één steiregel voor de overheid hier aanvaardbaar: In twijfel onthoudt u. H. DE NIE en A. WENSING, Haarlem „ONHYGIëNISCHE TIJDBOM gead viseerd door de Commissie uit de afde ling Haarlem van de Maatschappij ter Bevordering der Tandheelkunde". Naar aanleiding van de „Ernstige waarschuwing tegen fluorfilters" van ir. H. Hollaar in uw blad van 10 december, zou ik graag nog het volgende willen op en aanmerken. In de eerste plaats mijn oprechte dank aan de ir. Hollaar, die ons waarschuw de tegen (weer) een onverantwoord ad vies („neem maar een fluorfilter op uw waterleiding") van medisch-wetenschap- pelijke zijde. Je wrijft langzamerhand je ogen uit bij een dergelijk gevaarlijk ad vies van terzake deskundigen. Ik zou wil len voorstellen in de toekomst alle kan didaten voor examens op het gebied van de gezondheidszorg ook te testen op ver antwoordelijkheidsgevoel jegens de me demens. Dat blijkt helaas noodzakelijk. En mochten de heren van de commissie uit de Maatschappij ter Bevordering der Tandheelkunde van mening zijn dat ge voel wél te bezitten, dan kan er nog maar één andere oorzaak van hun on juiste voorlichting zijn: dat zij niet in staat blijken serieuze onderzoekingen te doen. Welk pro-fluor-gemeenteraadslid zou opnieuw vóór fluor durven stemmen af gaand en vertrouwend op „deskundige" commissies, -rapporten enzovoort. Wie nog vóór stemt, laat politieke en/of eco nomische belangen prevaleren boven ri sico's voor de volksgezondheid. Laat men daar dan openlijk voor uitkomen, dan weten we tenminste waar het eigenlijk om gaat". Mejuffrouw L. V. BOTERHOVEN- DE HAAN. ADVERTENTIE Schijnheilige wereld van licht. Ik heb niets anders dan stenen gezien. Keiharde stenen! Miljoenen trappen in de scherven van het menselijk verdriet. Een gecreëerde kribbe, een gecreëerde stal, een gecreëerde God. Jouw kreet is de kracht een schreeuw in de wereldvrede Wij zijn het moe. dit leugenachtige gedoe. O wrede, O leugenachtige, sadistische nacht. Ginds worden miljoenen kinderen de hel ingetrapt. Doof met elke hand deze bloedrode vlam. Ik jij Ik jij Ik jij Misschien dat er liefde in ieders hart ep vrede, werkelijke vrede op deze don kere aard kwam! M. PLANTJÉ, Haarlem. (Overname verboden wegens auteursrech ten). Niemand kan bezwaar hebben tegen verbetering van de hygiëne vooral niet voor de mensen die het huisvuil moe ten ophalen. Ik heb altijd bewondering ge had voor de kwieke wijze waarop dit ge schiedde. Eerst moest worden overge gaan op uniforme vuilnisbakken, kosten 15,-, daarna plasticbakken en nu plas- ticzakken. kosten tien stuks 2,35 dat is twee in de week 0,47 of f 24.44 per jaar, wat je zo maar weggooit. Een nieuwe belasting dus. Als de gemeente er zoveel voordeel of belang inziet, waarom worden deze zakken dan niet kosteloos verstrekt, als noodzakelijke onkosten. Het komt de mensen die het huisvuil ophalen ten goede, het is hygiënischer het gaat sneller en misschien geeft het personeels- besparing. In Amsterdam wordt maar door een kwart der bevolking hiervan ge bruik gemaakt en dat is begrijpelijk, want niemand gooit zo maar 24,44 per jaar weg. Voor gepensioneerden is het weer een financiële achteruitgang, ge lukkig dat het vrijwillig is. Heeft de ge meente hier begrip voor, of denkt men alleen maar aan eigenbelang? H. VAN VELDHUIJSEN, Haarlem. Naschrift: De briefschrijver ziet over het hoofd, dat de methode van de plasticzakken een uitkomst is voor flatbe woners. Zij behoeven niet meer met zware metalenbakken de trappen af te qaan, maar kunnen met veel minder n eite hun huisvuil aan de stoeprand de r-sneren En - de schrijver zegt het zelf al het is toch vrijwillig. Redactie.

Haarlem's Dagblad | 1968 | | pagina 19