TERUGLOPEND KERKBEZOEK OP ZONDAG TER DISCUSSIE Sociaal-politiek engagement nodig Huwelijk op kraambed FINALE Fa. KAMSTEEG Applaus voor kardinaal Alfrink aan slot pastoraal concilie Pater Hermans bevestigt ontslag Deugden van onze kleine ondeugden Wel aanpassing, geen concessies Nationaal Landjuweel 'MADAME DE SADE", VIERHAND RECLAMEDIENSTEN N.V. LEERLING- of AANK. OPERATORS VOLKSWAGEN-DEALER VOOR HAARLEM ZATERDAG 12 APRIL 1969 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Zondagsplicht A pplaus voor kardinaal Onafhankelijk van ontslag pastores Utrechtse pastores In maart verdronken 22 personen vrijdag IS april om 20 uur Voor direkt vragen wij KERKDIENSTEN ZONDAG 13 APRIL HAARLEM-CENTRUM Ned Herv Kerk. Grote Kerk, Grote Markt 10 u. ds. G. W. IJzerman; 19 u. D. van der Ent Braat (Herv.-Geref.). Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 10 u. ds Joh. Bronsgeest. Noorderkerk. Velserstraat, 10 u. A. J. van Rhijn. NOORDYVIJKERHOUT. De vierde i Prof. J Snijders zei in zijn afsluiting plenaire vergadering van het pastoraal van deze discussie onder andere: de golf concilie heeft gisteren de slotdag ge- van nood en behoeften in onze maatschap- discussieerd over enkele van de vele pas- pij maakt wanhopig. Echter: Christens torale aanbevelingen waarin de inhoud verrijzenis overtuigt ons ervan dat de van de rapporten, praktisch gericht, was onmogelijke taak die hiermee wordt op- samengevat. gelegd toch kan worden vervuld. Christe- De behandeling van de punten ter zake i lijk is te geloven dat het kan, dus: de van dienstbaarheid spitste zich vooral toe nood van de mensen is een centrale zaak op de vele node in onze welvaartsmaat- van het Christendom. De Christelijke ge- schappij. Noden van de ecohomiseh j meenschap faalt als ze deze niet cen- zwakken, van de gastarbeiders, de vrij- traal stelt. Wij moeten van praatgroepen gekomen gevangenen enzovoort. Verschil- naar doengroepen. Wij behoeven een ser- lende leden illustreerden die nood met i vice-, denk- en werkorgaan. Geen super- aansprekende eigen, of geconstateerde er- organisatie, maar een kern, dooi de stu- varingen. Bedoeld werd middelen en wing waarvan activiteiten worden ont wegen te vinden om uit plicht, uit plooid. menselijkheid en uit liefde als christen Langdurig werd gediscussieerd ever ie in welk opzicht ook, noodlijdenden de aanbevelingen met betrekking tot hulp en steun te bieden, de noden te „verkondiging" en de eredienst' lenigen en bovenal nog bestaande maat- Drs. W. Chamuleau vertolkte de reac- schappelijke en sociale wantoestanden te ties in voorbesprekingen van de delega doen verdwijnen. ties op het rapport „vernieuwing van geloofspraktijk in de kerk" (waarop on der andere de genoemde aanbevelingen aansluiten). Hoewel in het rapport duidelijk wordt j gesteld dat de verkondiging ook de taak van de leek is, wordt zij in aanbeve I ling toch weer uitsluitend als „ambtelijk' Gewezen werd daarbij op meer inscha- gezien. Alle delegaties pleitten voor groter keling van priesters en religieuzen in de vrijheid in de eucharistieviering deel directe benadering van de noodlijdenden. Van eredienst), voor een pluriform aan- meeleven in hun milieu, in hun leef- en bod in de liturgie, werksfeer, een nabije begeleiding van de in de discussies kwamen onder meer arbeiderswereld door de kerk, beïnvloe- naar voren veler wens naar meer stilte ding van de kerk op de bedrijven, ombui- in de eredienst (om tot rust te komen ging van structurele macht door evange- na woordenvloeden), veler voorkeur voor lische bewogenheid van de kerk de een in het eigen geweten gevoelde plicht kerk moet zichzelf kritisch opstellen in zondags in eredienst bijeen te komen, een de wereld Dit vergt meer mankracht, afwijzing van een van boven af «opge- nieuwe wegen van pastoraal verkondi- legde „zondagsplicht" ging van christelijke hoop. Gewezen werd op de noodzaak dat de liturgie boeiend moet zijn, op de veran- Aanbevolen werden de stichting van bering van het „leefritme" waardoor het een raad van kerk en samenleving, de tQch nie, per se de zondag behoeft te zijn. oprichting van diensten-centra, het opzet- Evangeiische vrijheid zou zijn het moge ten, in oecumenisch verband van een [ijk maken van eucharistieviering op zelf (permanente) diaconale actie. gekozen tijdstippen. Meermalen werd het De plenaire vergadering doet een evan teruglopend zo:ndags nv"Jand gelisch beroep op de katholieken van gebracht met de tijden waarop en de Nederland om de vele getuigenissen in sfeer waarin de euc aris e daden om te zetten op alle niveaus van I worclt gevierd. Decentrale commissie van het conci- pessimistisch. Zeer velen komen nog mar Kardinaal Alfrink vond deze visie te lie wordt gevraagd een denk- en werk- de zondagse euc 8bi;ae. orgaan in te richten om tot uitvoering te g'sche htnveg ng__L_ komen van de praktische aanbevelingen van de vier gehouden conciliezittingen. Gevraagd werd het rapport van het be- I drijfsapostolaat door zo ruim mogelijke verspreiding een zo groot mogelijke be kendheid te geven. Enkelen wezen erop dat vele van de problemen mede in het politieke vlak liggen, waaruit de noodzaak volgt van j sociaal-politiek engagement. Gedacht werd ook aan een discussie over de taak van de kerk ten aanzien van sociaal en gagement. „Geen eucharistie-viering zonder actie ve sociaal-politiek die zich in daden open baart" dragen. De actieve deelname aan de vie ring kan nog worden versterkt. Dat kan niet door de zondagsplicht af te schaf fen. Wel dient bedacht dat vroeger te veel aandacht werd besteed aan die plicht en te weinig aan het waarom daarvan. Volgens het tweede Vaticaanse concilie ligt het waarom van de zondagsviering in het paasmysterie en de laatste reden in het (doen) beleven daarvan als verlos- mysterie. De kardinaal voegde daaraan toe: het is moeilijk maar nodig dit aan de man te brengen. Uit de vergadering v.-ard er nog opge- wezen dat: samen de zorg dragen van de mensheid de eucharistieviering zinvol worden anders is het rein farizeïs me.en dus die eucharistieviering ver band houdt met de (eerder besproken) aandacht voor de noden, en hun oorzaken, van zovelen. De disicussieresultaten zullen in de eind redactie van de rapporten bases van activiteiten worden verwerkt. Tegen het einde van de zitting richtte de voorzitter, prof. tir. P. Steenkamp, zich even apart tot „een van de 233 spre kers", namelijk kardii.aal Alfrink. Prof. Steenkamp „verklapte" uit een gesprek met mejuffrouw C. Meester haar opmer king: „Ik heb hem wel nogal vaak fel geattaqueerd.maar toch vind ik het een geweldige vent." De kardinaal krijgt veel verwijten. Hoe moeilijk is niet zijn sleutelpositie. Zich rechtstreeks tot de kardinaal richtend zei de voorzitter: „Namens heel velen wij leven echt met u mee U bent veel rij ker dan u bekend is. Elders in de wereld moet men dat weten. Wij wensen u veel kracht toe in Chur". Hierop volgde een langdurig enthousi ast applaus. De kardinaal begon, zicht baar ontroerd, zijn slotwoord met te zeg gen dat ook een bisschop er weieens be hoefte aan heeft bevestigd te worden „Daarom ben ik dankbaar voor deze. Ik moet Nederland vertegenwoordigen Dat is niet gemakkelijk De katholieke ge meenschap ligt mij' na aan het hart. Ik poog mijn taak en opdracht zo goed mo gelijk te vervullen" Met een psalmlezing door de kardinaal werd de vierde plenaire vergadering van het Nederlands pastoraal concilie beslo ten. Frankrijklaan, I Oosterkerk hardt. Ontmoetingskerk, Schalkwijk, 10.30 u ds. J. van der Wiel. Aula Chr. Lyceum, Emmakade ingang Van Merlenstraat. 10.30 uur dr. G. Snijders. Jacobskerk (VrUz. Herv.), Jacobstraat 10.30 u.: ds R. van 't Lindenhout, Beverwijk. Janskapel, Jansstraat 36. 9.30 u. dhr. G. H. N. Germans Jr.. Duin en Daal, 10 u. ds. J. Streefland. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30 u. dr. G. Snijders. Jeugdkapel, Noord, dhr.. W. Doevendans. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De provinciaal der je zuïeten in Nederland, pater dr. J. Her mans heeft de leden van de provincie ingelicht over zijn ontslag, dat gistermor gen nog werd ontkend. Pater Hermans schrijft dat door „de indiscretie van en- Pjit kele mensen in Nederland en Rome een zorgvuldige timing van communicatie is doorkruist". Hij verklaart begin december 1968 aan pater Arrupe gevraagd te heben of deze akkoord ging met een meerhoofdig be stuur, omdat de functie van provinciaal naar zijn mening in deze tijd onmogelijk door een man kan worden uitgeoefend over een groep van ongeveer 600 man. Pater Arrupe ging hiermee akkoord en na intensieve voorbereidingen werd be sloten een tweehoofdig bestuur in te stel len. „Van deze bestuursorganisatie wilde ik gebruik maken om af te treden, omdat ik het in geweten niet langer verantwoord achtte deze functie uit te oefenen. De generaal heeft het ontslag aanvaard en beraadt zich over de opvolging". Pater Hermans besluit zijn brief met de verklaring: „Ik stel er prijs op nog maals uitdrukkelijk te verklaren dat mijn besluit reeds vast stond en aanhangig was gemaakt vóór de recente gebeurte nissen in Amsterdam rond het ontslag van Huub Oosterhuis en Ton van der Stap uit de orde". v .■"-v wmkï 5? Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 8 Elke zaterdag 10 u. bijbelstudie; 11 u. prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der l.aatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 u.Zondags school: 17 u. kerkdienst. Gemeente des Heren, Nassauplein 8. 10 en 17.30 u. dienst. Stadsevengelisatie „Pro Deo", Ged. Oude ds Gracht 148 (bij het Spaarne) Zo. 10 u. dhr. G. Koedijker; 19.30 u. dhr. T J. Korl, IJmuiden. Zomerkade 10 u. ds. J. Borg- Zo 12 en wo 14 u. voor de jeugd. Wo. 20 u. Bijbellezing en bidstond. Kerk van de Nazarener, Znlweg 297. 10 en 19.30 u.dienst; 10 u Zondagsschool. Leger der Heils, Schagchelstraat 26. 10 uur: Heiligingssamenkomst; 11.45 u. Zondagsschool; 12 u. Zondagsschool, Boerhaavewijk; 18.30 u. Openluchtsamenkomst Grote Markt; 19.30 u. Evangeliesatiesamenkomst met vertoning dia's Leger des Heils uit het buitenland door dhr. Bon. Leider; kapitein J. C. van Vessem De Vrije Gemeente", Restaurant Brinkmann. Grote Markt. 10.30 u. voorganger E. Frater Molenaerstraat 10.30 u. gmjd Jehova's Getuigen. - Haarlem-West, Wilhel Eglise Wallonne, Begijnhof 30 10 h. 30: Cuite I mtnastraat 2B Dinsdag 19.30 u. openbare toe- presidé par le pasteur D Ribs spraak en Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u Bethel Pinksterkerk, Voorhelmstraat 3. 9.45 u. I bedieningsschool en praktijkonderwijs Haarlem dienst met H.A.; 14.30 u. Zondagsschool. Reitz- centrum, Wllhelminastiaat 25 Zaterdag 18.30 u straat 33 en Werfstraat 35. Haarlem-Noord. Di. openbare toespraak en Wachttorenstudie: 19.30 u. bidstond. Vrij. 19.30 u. bijbelstudie. Adm. woensdag 19.30 u. bedieningsschool en praktijk de Ruyterweg 150, Amsterdam Zat. 17 u. Jeugd- I onderwijs. Haarlem-Oost, wühelminastr. 25. Zon- dienst. Burg. Rendorpstr. 60. Amsterdam. I dag jg u openbare toespraak en Wachttoren- .Jacobskerk", Herv.-Geref., Jacobstraat 9 u. gtudie Santpoort, Hoofdstraat 160 Zaterdag ds D van der Ent Braat; 19 u. zie Grote Kerk, I |60 Santpoort. Zondag 17 u. openbare toespraak Grote Markt; 19 u. ds. D. van der Ent Braat. 1 en wachttorenstudie; donderdag 19.30 u bedie- Jacobskerk, Jacobsstraat. Wo. 19.30 u. ds. J. P. I ningsschool en praktijkonderwijs Haarlem- Verkade. Nieuwe Tonge. Schoten Speeltulngebouw Werfstraat. Zondag Zuiderkapel, Ged. Oude Gracht. 144 Zondag I j8 u openbare toespraak en Wachttorenstudie; Evangelist J. Klein Haneveld, Bodegraven; I dinsdag 19.30 u. bedieningsschool en praktijk 19.30 u. Jeugdsamenkomst. Di. 20 u. Bijbelbe- I onderwijs, santpoort. Hoofdstraat 160. Zaterdag spreking en bidstond. Do. 14.30 u. Zusterkrlng; I 17 a openbare toespraak en Wachttorenstudie: Do 19 u Jeugd bijbelclub. dinsdag 19.30 u. bedieningsschool en praktijk- Evang. Broedergemeente, Parklaan 34: 10.30 u. onderwijs ds. N. M. Emé (Beloken Pasen) Philadelfia Volle Evangelie Gem., Tempeliets Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat. 10.30 u. straat 55 rood. zaterdag 19.30 u. bidstond. Zo 10 ds J. C. Jacobszoon. Soefi-bewcging, Nassauplein 8; geen dienst, Wees- en Oudeliedenhuis, Westerhoutpark 36. Iu dienst; di: 19.30 u. bijbelstudie. 19.30 u drs. L. G. Chr. Grabandt. Pinkster Kerkgenootschap (Volle Envangelie Rooms Kath. Kerk Kathedraal, Leidsevaart. Gemeente). Elim Kapel, Parklaan 17 10 u. open- Zat. 19 u Zo. 8, 9 u. H„ 12.15 en 18.30 u. I bare samenkomst, dhr. Jac. Zeegers; 10 u. zon- Paterskerk, Nieuwe Groenmarkt. Zat. 19.30 u.; dagsschool; 19 11. opwekkingssamenkomst, zen- Zo. 8 15 9.30 u H.. 11, 12.15 en 18.30 u. deling J Kooy Do. 20 u. bijbelstudie en bidstond H Jozef. Jansstraat. Zat 18.15 u.; Zo 9.30 u H II 12 en 18 u O L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. Zat. 19 u.; Zo 8. 9 10.25 u. H„ 12 en 17 u. De Goede Herder, Itallëlaan. Zat. 19 u.: Zo 8.15 9 30 U H. 10.45 12 en 18.15 U. Sint Jan. Amsterdamstraat. Zat. 19 u.; Zo 9.30 u. H., 11, 12.15 en 18.30 u. H Pastoor van Ars. Beatrixplein. Zat. 19.15 u.; Zo 9 u H. 10.30 11.45 en 18 u. Heilig Hart, Kleverparkweg. Zat. 19 u. Zo. 10 u. H., 11.30, 12.45 en 18 u. Moeder van de Verlosser, Prol Eykmanlaan HAARLEM-NOORD Ned Herv. Kerk Julianakerk. Kloosterstraat. 10 u. ds. G. Koch: 17 u. ds. H. L. Boonstra, Haarlem (Gereformeerd-Hervormde jeugddienst met medewerking Gereformeerd Jeugdkoor). Immanuëikerk. Van Egmondstraat. 10 u. ds B. W. Vermaat. Oppasdienst (leeftijd tot 6 laar). 10 uur belde kerken Jeugdkapel, Jeugdhuis, Schoterweg 83 Reef tijd 12-16 j.) 10 u. dienst. Zondagsschool 10 u.: Julianakerk. Klooster- Zat 18.30 u Zo 9 u„ 10.30 u. H„ 11.45 en 18.30 u. straat Marnixschool Van Egmondstraat. H Apostel Paulus, Duinroosplantsoen. Zat. 19 sionskerk. Eksterstraat. 10 u. ds. C. Kramer, u.. Zo 9 u. H.. 10.03 en 12 u. I Aalsmeer; 19 u. ds. G. H. van der Woord. Hersteld Apoctolische zendingsgemeente. Ja- I ver. Doopsgezinde Gemeente, Mennokapel, lm cobijnestraat 15. 10 en 17 u. kerkdienst. dischestraat. Geen dienst. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30 u. I Evang. Luth Gemeente, Vaste Burchtkapel Ds. E. J. Kuiper. Plesmanlaan. 10.30 u. drs. L. G. Chr. Grabandt. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. O Gracht Gerei Kerk Koningkerk, Kloppersingel. 10 u 61. 10 u. ds. J. C. W. van 't Hoff; 17 u. ds. G. I ds H w wierda; 17 geen dienst. Zie onder de Vries. I Julianakerk, Kloosterstraat, ds. H. L. Boonstra Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125 10 u. (Herv Geref. Jeugddienst), ds W Haverkamp, Aalsmeer; 17 u. ds. W. Ha- I Goede Herderkerk, Spaamriiksiraat, 10 u ds verkamp. D. Barten; 17 u.: ds. H. W. Wierda. Ontmoetingskerk, Frankrijklaan, Schalkwijk. I Verlosserkerk, Deneraa' apoorlaan, 10 u 9 u. dr H Mulder. Beiroet; 17 u. ds. J. C. W ds p de Ruig; 17 u. ds. D. Barten van 't Hoff. I Zuiderkapel afd Noord Samenkomsten in Pelgrimskerk, Stephensonstraat 1. 9.30 u. drs. het geb0uw van de speeltuin ..Vondelkwartier" A Pos Haarlem- 17 u. ds. N. Korenhoff. leger- vergierdeweg. 10 u. dhr. N. Raatgever. Drie predikant Heemstede. Geref Kerk (vrijgemaakt), Bakenesserkerk 9.30 en 16.30 u. ds F. van Deursen (H A.). Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 u, dienst des Woords; 15 u. ds. L. S. den Boer. Sassenheim Ontmoetingskerk, Schalkwijk. 19 u. ds. G. Bilkes, Westzaan bergen (tevens Zondagsschool). M., Di. 20 u Zusterkring. Vondelweg 848. Vrij. 19.30 u. Bij- belclub, I.eeuwendalerstraat 28. Nieuw Apostolische Kerk, Madoerastraat ihoek Atiehstraat) 9.30 en 16 u. en wo 20 u. fienst Baha'i Wereldgeloof Elke zaterdag 20 u. bi] Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 u. I eenkomst Saturnusstraat 5 zw leesdiensten. I Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 9 u. ds. W Oud Geref. Gem In Ned., Parklaan 21. Geen I steenbergen. Eindhoven; 15 u. ds. W. van Dijk leesdiensten. I Gouda. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10 u. Rooms Kath Kerk. H. H. Elisabeth en Barbara Hoogmis. Woensdag 19.30 u. H. Mis. I Paul Krugerstraet Zat. 19 u Zo. 8 en 10 u. H., 12 Open Religieuze Gemeenschap, Westerhout- I en 17.30 u park la geen dienst. H. Liduina, Rijksstraatweg Zat 19.30 u. Zo. 8 Pinkstergemeente Immanuëlkapel, Nw Kruis- en 9.30 u H„ 11, 12.15 en 17 u straat 14 10 u dhr. G. Abbink; 19 u. ds. A. H. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraat Achtereek en pred. C. Krust, president der weg Zat. 19 u. Zo. 8 en 9.30 u. H., 10.45, 12 en Christliche Gemeinschaft Do 20 u. bijbellezing 18 u. bidstond H- Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10 u. ds. I Zat. 19 u. Zo. 8 3<h 10 u_ H., 1L45 en 19 u. G. W. Tijman. Hersteld Apostolische Zendingkerk, Wilhelmi- nastraat 21 10 en 17 u.: kerkdienst Gemeente van Christus, Plataanstraat 99. 10.30 u. Samenkomst De Christengemeenschap. Wilhelminastraat 60. Zo 10 u en Do. 9 u De Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Baptisten Gemeente, Parklaan I Boeyinga SPAARNDAM Ned. Herv Kerk Oude Kerk. 10 30 u ds G. H. van de Woord. Rooms Kath Kerk Zat. 19 u Zo 8 en 10.30 u. BLOEMENDAAL Geref Kerk, Vijverweg 14 9 30 en 16 u. ds L. G. Pleijsant. Hilversum; 19 u. ds. L. J 21 Elke zaterdag 10 u prediking. 77 .77 O VER VEEN. .Oldennove' 'in Overveen wordt tot en Ned. Herv. Kerk. 9.40 u vooroefening o.l.v Piet Halsema; 10 u. ds. M. E. Duyverman. Sant poort. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4, 10.30 u ds. B. van Ginkel (Herv.). Amsterdam (doop) Rooms Kath. Kerk, Allerh Drieëenheld, zal 19 u. Zo 9 en 10.30 u H.: 12 en 19 u H Sacrement. Zat. 19 u. Zo. 9. 10.30 u. H., 12 en 17 u Vri) Kath. Kerk. Popellaan l. 10..30 u. Gez In het bejaardentehuis Eucharistie. Do. ZO^^Gemeenteavond. Ned. Herv. Kerk, Opstandingskerk. 10 u ds met dinsdag 15 april een tentoonstelling I ds. r. Hengstmangers. "r r\ 6 K Geref. Kerk, Croesenstraat. 9 u. ds. D.Braam genouuen. Haarlemmermeer: 19 u. ds. G. van Duinen, Den Deze tentoonstelling, die het motto Haag. draagt „deugden van onze kleine ondeug- Rooms Kath Kerk. zat. 19 u.: zo. 8. 9 u h den" en geheel bestaat uit aanbiedingen 10 30 en 12 uur SANTpoort van kleinkinderen aan hun grootmoeder. Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk. 10 u. ds. e snel is gisteren officieel door de directie van leL Haarlem; 19 u. ds. d. j. spijkerboer. - j De Hoeksteen, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer het bejaardentehuis geopend. I Adventskerk. (Prov, Ziekenhuis), 19 u. ds Kinderen van 4 tot en met 12 jaar heb- j. f Keuning ben in het totaal ongeveer 220 creaties Geref Kerk, Burg. Enschedélaan. ÏO en 17 u J Cand A. V. de Nooy, Haarlem, ingeleverd. I chr Geref Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg. De prijsuitreiking is op zondag 13 april I jo.3o en 17 u. ds. W Steenbergen, Eindhoven om 15.30 uur. (Vein onze correspondent) UTRECHT. „De studentenpastores zijn blij dat hen het volle vertrouwen zal worden hergeven". Dit deelde drs. U. M. Titulaer voorzitter van de Utrechtse stu dentenparochie gisteren mee kort na het bekend worden van het nieuws dat op het pastoraal concilie was besloten deze zaak op te lossen. De voorzitter zei te geloven dat de eucharistievieringen die worden geleid door reformatorische geestelijken zullen worden „aangepast". „Het is geen kwestie van concessies doen. Wij hebben altijd gesteld dat de studentenparochie „achtei het hek" wilde gaan staan als zij de door de jaren verworven oecumenische ge meenschap zou moeten opgeven," aldus de heer Titulaer. In de Hyacintenstraat in Santpoort is donderdag op merkwaardige wijze het huwelijk gesloten van Gerarda Kramer en Jan Leeuw uit het Noord brabantse Zevenbergen. Op de dag van het huwelijk schonk de bruid namelijk het leven aan een dochter, Jeanette Maria Cornelia. De bruids japon bleef in de kast en de ambte naar van de Burgerlijke Stand ver scheen aan het kraambed om het huwelijk te sluiten, waarbij de aan wezigheid van zes getuigen was ver eist. Ijlings zijn alle bruilofsfeeste lijkheden afgelast, maar toch werd het een feestelijke dag wegens de voorspoedige geboorte. Gisteren werd deze foto gemaakt van de ge lukkige moeder die een zeer panie kerige dag achter de rug had. De vader was naar het stadhuis om de geboorte van de baby aan te geven. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In maart zijn in Neder land tweeentwintig personen verdron ken. Aldus de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen. Het zijn er aanmerkelijk minder dan in dezelfde maand van 1968. Toen waren het er drieenveertig. Van januari tot en met maart verdronken vijfenzeventig men sen, in dezelfde periode van het vorig jaar 107. Van de tweeentwintig drenkelingen ver dronk er één in een auto, zeven waren opvarenden van schepen, drie personen verdronken in een sloot, één in een ka naal en bij ijs verloor er ook één het leven. In de overige waterwegen verdron ken er negen. ADVERTENTIE Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Cusa' Hoofdstraat 117 10 u. dhr. J. J. Bronsveld (H.A.) tevens kindersamenkomst; 19.30 u. dhr. G. van Rooy AERDENHOUT Ned Herv. Kerk. Adventskerk. 10.30 u. de H. van Beek, vlootpredikant Den Helder. Religieuze Kring, Oscar Mendlicklaan 10.30 u.: ds J. W. Wery (Rem.), Rotterdam Rooms Kath. Kerk. Zat. 19 u.; zo. 9. 11 en 12 u. ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk, Kerksplein. 10.30 u. dhr. H. Uytenbogeardt, Theol. Cand., Amsterdam; 19 u. geen dienst Jeugdkapel in het Jeugdhuis. 10.30 u. dhr. N H. van Wijk. WUkkerk - Noord. 10.30 u. ds. J. de Jong, Zoe- termeer. Ned. Prot. Jond, Brugstraat 15, tijdelijk ka oei „Het Huis in de Duinen". 10.30 u. ds. L. Doom (Ned Herv.), Amsterdam. Rooms kath. Kerk, H. Agatha. Grote Krocht, Zat. 19.30 u; zo. 9.30 u. H. en 11.30 u. Bijkerk - Noord. 8.30 en 11 u. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 u. ds. H. W. Wierda, Haarlem-Noord; 19 u. ds. J. de Waard. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. ma 15 u. sa menkomst in huize „Pniël" Zuiderstraat 3 Nieuwe Apostolische Kerk. Zo. 9.30 en do. 20 u. diensten in de Wtlhelmina-kleuterschool. Lijs- t6rstr83t 3 Jehovah's Getuigen, Zat en Zo 9.30 u. sa menkomst voor velddienst. Ma 20 u Gemeente- boekstudie Do 19 u Nabezoek-actie. Alle dien sten Paradijsweg 16. HEEMSTEDE Ned. Herv. Kerk. Wilhelminaplein. 10 u. ds. F. W Herngreen Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30 u. ds. F. E. van der Zee. Aula Chr. Lyceum. 10.30 u. dr. G. Snijders, Haarlem. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10 u. ds. P. Hazekamp Ned. Prot. Bond, Postlaan 16, 10.30 u. dr. P. D. Tjalsma, em. pred. Epe (Gld.). Rooms Kath Kerk H Bavo Zat 19.15 u.. Zo. 45 10 11.15 en 12.30 u. O-L. Vrouw Hemelvaart Zat. 19 u. Zo: 7.45. 845. 10 u. H., 11.15 en 12.30 u. Geref. Kerk( Opstandingskerk. Koediefslaan, 10 u. dr. G. N. Lammers (H.A.); 17 u. ds. Kr. Smit, (H.A.). T, Pinksterkerk, Camplaan. 10 u. ds Kr. Smit (H.A.), 17.30 u. ds. G. N. Lammens (H.A.). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Limburglaan. 9.30 en 17 u. ds. C. P. Plooij Doopsgezinde Gemeente, ,,De Olijftak": geen dienst. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 u ds H S. J Kalf; 19 u. ds. R. Hengstmangers, Heemstede (jeugd dienst). Geref. Kerk, 10 en 17 u ds A van Zuylen Rooms Katholieke Kerk St. Jozef. Zat. 19 u. zo. 7.30. 8.30 u. H.. 10.C0 en 12 u. Vogelenzang, zat. 19 u. zo.9 u. H, en 11 u. HILLEGOM Ned. Herv. Kerk. 10 u. ds. Jansen, Noordwijk. 19 u. ds. J. Bronsgeest. Kantine Leeuwenstein, 10 uur jeugdkapel- dienst. Geref. Kerk. 10 en 17 u. ds. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17 u. ds. Van Dijk Gouda. Volle Evang. Zending, Evangelisch Centrum. Leiden. Zo. 10 u evangelist J. Zijlstra. Di. 20 u. wekelijkse bijeenkomst Rooms Katholieke Kerk. Si. Martinus. Zat. Zat 19 u.; Zo 7. 8.30. 10 u H 1130 en 12.45; St. Joseph, zat. 19 u. zo. 8.30 10 u. H., 11.30; 17.30 avondmis Beinsdorp. 8.30 u. H. LISSE Ned. Herv. Kerk. 10 u. ds. J. van der Velden; 19 u. ds. H. G. Oostinga. Helvetiakapel. 19 u. ds. J. Bronsgeest, Hil- legom. Geref. Kerk. 10 en 19 u. ds. A. E. van der Woude Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 u. ds. D. H. Biesma Geref. Gemeente. 10 en 16 u. leesdiensten. Geref Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 u. ds. J. J. Verleur (H.A.). Oud Gereformeerde Gemeente 9 30 en 15 u. leesdiensten. Do. 19.30 u. dhr. J. Schinkelshoek, Hendrik-Ido-Ambacht. Rooms Kath Kerk H Agatha. Zat. 19 u Zo. 8.30 u H. 10.15 en 11.45 u., 19 u avondmis. H Maria. Zat. 19 u. Zo 9 10.30. 12 en 17.30 u. lof H Engel. Zat. 19 u. Zo. 7.30. 845 (Gez. Eucha ristie) 10.45 en 17.45 u. DE Z1LK Rooms Katholieke Kerk, H Hart van Jezus. Zat 19 u Zo. 8.30 10 u H 11.30 u.; 19 u. Lof. HOOFDDORP Ned Herv. Kerk. 10 en 19 u. ds. H. Belier. Doopsgezinde Gemeente. 19 u. ds. R. Gaaike- ma (doop). Geref. Kerk. 9 u. ds. J. D. de Vries (H.A.); 11 u. (H.A.) en 17 u. (H.A. en dankzegging) ds. M. Ros, Harderwijk. Chr. Geref. Gemeente. 10 u. leesdienst; 19 u. dhr. G den Boer Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9 u. H. en 11.30 u.; 19.30 u. lof. Ma. wo. en zat. 19.15 u. Geref Gemeente 10 en 15 u. leesdienst Geref. Kerk (vrijgemaakt). 8.45 u. ds. C J. Breen. Katwijk; 15 u. ds. J. Meilof, Beverwijk. NIEUW VENNEP Ned Herv. Kerk. 9.30 u. ds. W Moerman. Aalsmeer; 19 u. ds. J. L. Keizer, Abbenes (be vestiging ambtsdragers) Dorpshuis ,,'t Eiland", 10 u. dhr. E. de Wit, Nooiawijk. Rooms Katholieke Kerk 7.30. 9 u. H. en 11 u. Elke avond 19 30 u Dorpshuis ,,'t Eiland"; 8.30 u. Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 16.30 u. ds. Marseille, Amsterdam-West. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15 u. ds. W. de Graaf. Jehova's Getuigen 14.30 u. Openbare lezing; 15.30 u. Wachttorenstudie. Di 19.30 u. schooi en dienstvergadertng (Nutsgebouw Hillegom). Vrijd 20 u. gemeenschappelijke bijbelstudie (Nutsgebouw. Hillegom) VIJFHUIZEN Ned Herv. Kerk. 10 u. ds. L. D. van Dijl, Heemstede; 19 u. ds. G. F. W. Herngreen, Heemstede. Cruquiushoeve. 10 u mej. ds. J H Bethe. Rooms Kath. Kerk. Zat. 19.15. Zo. 7.30. 9 u. H. en 10.30 u. Geref. Kerk 10 u. ds P. Wijbenga; 10 u. ds. D. Braam Rijsenhout. HALFWEG Ned. Herv. Gem. 10 u. dhr F. de Groot. Am sterdam (Open Deurdienst). 19 u, ds. A. J. Kromhout. 10 u. Kinderkerk (Ned Herv. Kerk); 10 u. Zondagsschool Rooms Kath Kerk. zat. 19 u., zo. 7.30 en 9 u. Geref. Kerk. 10 en 17 u. drs M. H. van Es, Zwanenburg. ZWANENBURG Jehova's Getuigen. 19 u. Openbare bijbellezing (Kleuterschool, Wilhelminalaan 23). LIJNDEN Ned Herv. Kerk. Cand E. K. Teygeler Jehova's Getuigen, 10 u. Rooms Katholieke Kerk. Zat 19.15 u. Zo. 8 en 10 u HOUTRAKPOLDER Rooms Kath Kerk. 8 en 10 u. H. HAARLEMMERLIEDE Rooms Katholieke Kerk Zat 19.30 u.; Zo. 7 en ft u.H BADHOEVEDORP Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk: 9 u. ds. C. J. Meilink (doop); 19 u. ds. G. Prast (jeugddienst). Karavanserai 9 u. kinderkerk Kapel „Rehoboth", 10 u. dhr. F. de Bruin. Geref. Kerk. 10.30 en 17 u. ds. F. J. Bil (H.A. en dankzegging) Rooms Kath Kerk Zat 19 u. Zo 8.30. 10 u. H 11.30 en 17 u De zilveren wisselbeker uitgeloofd door koningin Juliana staat in het middelpunt van de belangstelling in de week van 12-19 apnt Zeven toneelgezelschappen stellen in de Stadsschouwburg te Haar lem alles in het werk om het Nationaal Landouweel in bezit te krijgen. Wij zijn er in geslaagd 600 kaarten te bemachtigen voor het stuk opgevoerd door de toneelvereniging A.D.O.-D V.S. uit Den Haag de winnaar van het vorige Nationaal Landjuweel. Wij stellen de lezers van Haarlems Dagblad - IJmuider Courant - Beverwijkse Courant in de gelegenheid deze voorstelling op bij te wonen tegen de zeer lage toegangsprijs van ƒ1,per persoort Daartoe dienen zij deze advertentie in te leveren aan de kassa van de StadsschouwburgWilsonsplein te Haarlem. De kaartverkoop voor „MADAME DE SADE" begint woensdag 16 april om 10 uur. De loketten zijn dagelijks geopend van 10-15 uur. Binnenkort doet u examen voor Havo of Mavo. Indien u een interessante werkking zoekt stelt u zich dan reeds nu in verbinding met Vierhand. en jongelui die in staat zijn de sorteermachines te bedienen. Aanmelden Kleine Houtweg 16 te Haarlem. Telefoon 1 84 80 VIERHAND RECLAMEDIENSTEN NV HAARLEM. GEASSOCIEERD MET THE REUBEN H. DONNELLEY CORPORATION. HEEFT DIT WEEKEND VOORDELIG INGERUILD V.W. BESTEL met ramen, weinig gelopen, bj. 1968. als nieuw voll. garantie 5650,— V.W. 1600 VARIANT, bj 1967, kleur rood. voll. garantie 5250 V.W. 1500 KEVER, bj. 1967. uitzonderlijk mooi, voll. garantie 4150, V.YV. 1300 KEVER, bj. type 1968. slechts 12.000 km gelopen, voll. garantie 4750. V.W 1300 de luxe, bj. 1966, lichtgrijs, voll. garantie 3950, V.W. 1300 de luxe, type 1967, voll. garantie 3950, V.W. 1300 de luxe, lichtblauw, slechts 50.000 km gelopen, garantie 2950, SPECIALE KOOPJES „nu of nooit" FIAT H00 D de luxe, goed n mooi 950. FIAT 500 D de luxe, bj. 1965. motor nagezien 1650, RIJKSSTRAATWEG 141 - HAARLEM - TELEFOON 6 09 69

Haarlem's Dagblad | 1969 | | pagina 51