Overdekt zwembad in Haarlem-Noord wordt binnenkort aanbesteed u I HOLIDAYS Bezetting laatste drie jaar 15 pet gedaald VIERBAANSWEG LANGS SPAARNE MOET IN 1970 KLAAR ZIJN Ilerlaatste ba a De ntjes ivinde lijdensweg nu definitief in zicht - Bouw nieuw lyceum begint gelijktijdig Rijksbijdrage van half miljoen Uitspraken rechtbank mmm Speurtocht naar vermiste jongen gestaakt PARKEERMETERS BINNENSTAD Reizigersaantal NZH zeer sterk verminderd jilorlogerie AnMoom Oostersingelgracht kan niet eerder worden gedempt Voetbal voor renners afgelast Laatste bussen vertrekken om negen uur ■$~hÜitia <^.einke Verbranding van kerstbomen L- 11 MHP 5 fgi WOENSDAG 31 DECEMBER 1969 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het einde van een lijdensweg komt in zicht. Behalve met de bestrating van de dan gedempte Westergracht kan aan het einde van de vorstperiode tevens worden begon nen met de bouw van een overdekt zwembad aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord. Het Amsterdamse architectenbureau Baanders heeft het project kosten drie miljoen de zer dagen bij Openbare Werken in gediend en verwacht wordt, dat het zwembad in de loop van januari zal worden aanbesteed. De bouw zal on geveer anderhalf jaar vergen. De open plekken in Noord zullen schaars worden, omdat ongeveer gelijktijdig ook wordt gestart met de realisering van het nieuwe Lorenzlyceum aan de Planetenlaan. Deur bleef dicht Omschakeling naar aardgas in tuinbouw Recreatiebad HEEMSTEDE De intensieve speurtocht naar de sinds maandag middag vermiste achtjarige Eric Hoo- genboom uit Vinkeveen, die een pa tiëntje is van de rooms-katholieke verpleeginrichting, „De Hartekamp" nabij Bennebroek, heeft nog geen re sultaat opgeleverd. Twee bruggen KNALPOTTEN HENK DE VREES Zuid er houtlaan Bevolking A Billi ipfte' i s f ÈÉllll v-LhS Zoals op bovenstaande maquette te zien is, bestaat het zwembad uit een bassin van 25 bij 14 meter Nieuw voor Haarlem is de beweegbare vloer, waar door het bad in een handomdraai uiter mate geschikt is te maken voor het in structie-zwemmen en de waterpolosport. Behalve kleedcabines etc. bevindt zich in het gebouw nog een toeschouwerstribune en een soort kiosk. Op het parkeerterrein is plaats voor ruim honderd auto's. Er is thans dus niets meer, dat de komst van het zwembad in Haarlem- Noord kan tegenhouden. De financiering is rond en met de goedkeuring van de provincie was dat al sinds 1967 het ge val. Kort voor de oorlog hield de huidi ge wethouder D. A. J. Geluk al een plei dooi van een bad in dit stadsdeel en na dertig jaar plannen maken mag er dan 0">k wel iets gebeuren. Het is een enigszins wonderlijke ge schiedenis, dat zwembad Planetenlaan. Er zijn in het verleden tal van plannen gemaakt, er is veel over geschreven en nog veel meer over gepraat. Vooral in de gemeenteraad was „de Planetenlaan" een geliefd stokpaardje, dat zo bleek in de praktijk echter geen centimeter van de grond kwam. Steeds weer waren het de financiële perikelen of zoals in 1958 gebrek aan tijd bij de plannenma kers, die er voor zorgden dat de deur van de „ijskast" hermetisch gesloten bleef. Zelfs een actie van de bevolking veranderde daar aanvankelijk weinig aan. Het huidige plan kwam in 1966 van de tekentafel van architect Baanders en al direct werd voorspeld, dat in de zomer van 1968 de eerste duik in de tweede ADVERTENTIE Verhuur van de nieuwste mo dellen auto's zonder chauffeur Ged. Oude Gracht 70 Haarlem Telefoon 31 29 78 DEN HAAG. Om de omschakeling' van het gebruik van stookolie naar het gebruik van aardgas in de tuinbouw niet af te remmen, heeft de regering besloten dat van overheidswege medewerking zal worden verleend aan de totstandkoming van passende voorzieningen. Zo zal het zwembad aan de Planeten laan er eind 1971 uitzien. Een vrij laag gebouw met een strakke en noch tans sierlijke vormgeving. Ten behoe ve van de foto is het dak van het zwembassin (25 bij 14 meter) uit de maquette gelicht. Rechts de entree en op de achtergrond een parkeerter rein voor honderd auto's. Overdekte kon worden genomen. Er werd niet bij gezegd door wie, want die was bepaald van een koude kermis thuis gekomen. Op het ontwerp is thans nog enigszins bezuinigd. Omdat er nu geen hoge spring- toren komt, kan het plafond worden ver laagd, terwijl het bassin minder diep hoeft te worden. Het zwembad lijkt veel op het nieuwe (ook van Baanders) zwembad in Amstel veen. Daar heeft men er echter nog een instructiebad 2 miljoen extra) bijge trokken, wat volgens algemeen directeur J. H. A. Hardeman van Openbare Wer ken aan de Planetenlaan niet noodzake lijk is, omdat met het systeem van de beweegbare vloer („ik ben er een groot voorstander van") veel voor het leszwemmen kan worden gedaan .Er is aan de Planetenlaan nog ruimte voor een recreatiebad. Of die er komt? „De behoefte hieraan is, geloof ik, minder groot omdat we zo dicht bij zee zitten", aldus de heer Hardeman. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het aantal parkeerme- ters in de Haarlemse binnenstad is in de afgelopen drie jaar met ruim 400 toe genomen tot 667. Dat betekent, dat het aantal kortparkeerders dat per dag een parkeerplaats kan vinden, een veelvoud van dat aantal bedraagt, want de meters mogen maximaal maar twee uur ach ter elkaar worden bezet. Tellingen heb ben aangetoond, dat het gemiddelde be zettingspercentage van de meters sedert 1966 met 15 percent is gedaald tot 55 per cent. Daartegenover staat echter een stij ging van het gemiddelde aantal meters met 346 of ruim 100 percent. In vrijwel alle telgebieden bleek het bezettingsper centage te dalen als het aantal meters toenam. Een en ander blijkt uit het kwartaal bericht van de Dienst voor Economische Zaken van de Gemeente Haarlem, dat de periode april tot en met september (de kwartalen II en III) bestrijkt. Hierin is een apart hoofdstuk gewijd aan de tel lingen van de parkeermeterbezetting. De ebieden met de hoogste bezettings graad liggen alle rondom de Gedempte Oude Gracht en de Nassaulaan, almede ADVERTENTIE VOOR AL UW UURWERKEN er Ti SEDERT 1837 Barteljorisstraat 19 - Telefoon 310324 Junghans, Kienzle, Warmmk stijlklok- ken, Alpina, Buren, Prisma horloges - ÉtillÉti iliiyiijft Het spoor leidde aanvankelijk naar de achter de inrichting lopende Leidsevaart, waar dinsdag in het ijs langs de be schoeiing een wak werd aangetroffen. Een groep militairen heeft met een boot het ijs gebroken; het dreggen leverde evenwel niets op. Ook twee kikvorsmannen moesten on- verriehterzake het ijskoude water verla ten; van één van hen raakte door de vorst het zuurstofapparaat onklaar. De honderdvijftig militairen, die met de politie ook de vele bosrijke buitenplaat sen hadden uitgekamd, keerden in de na middag naai- hun kazerne in Haarlem terug. De politie zette het dreggen nog wel voort, maar ook deze activiteit werd tegen het vallen van de avond gestaakt. Hoewel de kans groot is dat de jongen is verdronken, acht de politie het ook niet uitgesloten dat hij nog in leven is. De jongen stond erom bekend graag weg te lopen en hij had een voorkeur voor autotochtjes. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het gemeentebe stuur heeft gisteren bericht uit Den Haag ontvangen, dat het rijk een sub sidie van een half miljoen zal verle nen voor de aanleg van een nieuwe verkeersweg met middenberm op het traject Donkere Spaarne-Koudenhorn. Deze rijksgoedkeuring betekent, dat deze wegverbetering eind 1970 zal zijn voltooid. De nieuwe weg is een voortzetting van het tracé Spaarndamseweg-Friese Var kenmarkt, dat reeds vierbaans is. De ge vaarlijke haakse bocht zal volgens de plannen aanzienlijk worden verbeterd, terwijl de „kinderhoofdjes" worden ver vangen door een asfaltbaan. Aan weers zijden van de weg zullen parkeervoor zieningen worden getroffen. De kosten van het werk, dat op korte termijn in uitvoering komt, worden geraamd op on geveer 1 miljoen. Een spoedige realisering van deze Spaarneroute is daarom zo belangrijk, omdat hierdoor in belangrijke mate wordt bepaald in welk tempo de reconstructie van de wegen rondom de Amsterdamse Poort kan worden uitgevoerd. De dem ping van de Oostersingelgracht in de toekomst een zesbaansweg moet in verband met een goede doorstroming van ADVERTENTIE voor alle auto's 10-30% korting Riviervischmarkt 7 UW VOORDEEL voor zelfdoeners is onze werk plaats de gehele zaterdag gra tis beschikbaar HAARLEM. De traditionele voet balwedstrijd tussen de wielrenners van het Haarlemse „De Kampioen" en die van „Olympia" uit Amsterdam kan op nieuwjaarsdag geen doorgang vinden, omdat het veld in het Noordersportpark door de vorst bikkelhard is. De „Olym- pianen" komen desondanks toch naar Haarlem om in het EDO-paviljoen met de „Kampioenen" te gaan klaverjassen. De cycle-cross van „De Kampioen" op het landgoed Leyduin in Vogelenzang, waarvoor „De Bollenstreek" (Lisse) en „De Bataaf" (Halfweg) uitgenodigd wor den, is een dag vervroegd en wordt nu op zaterdag 10 januari gehouden. Zon dags moeten de renners van „De Bol lenstreek" namelijk op het landgoed Duinrell in Wassenaar het provinciaal veldritkampioenschap rijden. het verkeer van en naar Amsterdam ze ker tot eind 1970 wachten. Deze oostelijke tangent zal vervolgens over de te dempen Herensingel worden doorgetrokken naar het Spaarne, waar dan naast de Jansbrug een identieke oeververbinding zal komen. De gemeen te heeft namelijk afgezien van het voor nemen om een hoge brug te bouwen, die het verkeer tot in het hart van het Rozenprieel zou leiden. Dit heeft onder meer tot resultaat gehad, dat het plan voor dit verpauperde stadsdeel opnieuw moet worden herzien. Bij de Jansbrug ontstaat een verkeerssituatie, die vrijwel gelijk is aan die van de Buitenrustbrug- gen. In feite is dit een logische oplossing omdat aan weerszijden van de Kamper- singel-Gasthuissingel-Raamsingel tot aan de Leidsevaart reeds éénrichtingsverkeer bestaat. Wat betreft de aanleg van een vier- baansweg door de Haarlemmerhout, van Blauwebrug via de gewraakte Zuider- houtlaan en Fonteinlaan tot bij de krui sing Dreef-Paviljoenslaan, is het wach ten nog op een rijkssubsidie. Zeker is inmiddels, dat de Spanjaardslaan in het kader van dit verkeersplan verdubbeld zal moeten worden. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De NZH-bussen zullen vanavond slechts in beperkte mate blij ven rijden. Tot negen uur vertrekken ze op de beginpunten, vanwaar ze de gewo ne route uitrijden. Daarna zal geen en kele bus meer vertrekken. ADVERTENTIE INTERNATIONALE BOEKHANDEL GIERSTRAAT 64 - TELEFOON 312109 Vrijdag 2 januari GESLOTEN aan weerszijden van de Jansstraat (het ei genlijke centrum). De lage percentages (het laagst 26 pet. in het gebied Kleine Hout- straat-Kampervest-Tufmarkt) komen al le voor aan de rand van de binnenstad. De daling van de bevolking van Haar lem heeft zich in de periode april-septem- ber voortgezet. Het inwonersaantal daal de met 904 personen tot 172.474; in de zelfde periode van het vorig jaar ver minderde het inwonersaantal slechts met 446 personen. Aan het eind van beide kwartalen be droeg de totale woningvoorraad 51.549 te gen 50 900 vorig jaar in dezelfde perode. Het aantal woningen in uitvoering be droeg 4.078, tegen 4.487 vorig jaar. Het aantal gereedgekomen woningen bedroeg 766 (waarvan 264 woningwetwoningen) te gen 510 (437) in de kwartalen mei-sep- tember vorig jaar. Het aantal bewoners per 100 woningen bedroeg in september 335. Eind 1966 was dit nog 350. Bij de statistiek van de NZH valt op, dat het aantal vervoerde reizigers in de stad in beide kwartalen 357.000 lager was dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De bussen reden 89.000 kilometer minder. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op een aantal punten j in Haarlem zal, zoals eerder is be richt, op vrijdagavond 2 januari een massale kerstboomverbranding wor- den gehouden Dt verbrandingen zijn georganiseerd door de dienst Sport- en Jeugdzaken :n nauw overleg met I de politie, de gemeentereiniging en I de brandweer en in samenwerking met I jeugdorganisaties en speeltuinen. De j bomen kunnen jp de diverse punten j tussen 19.00 en 20.00 worden afgele- verd. Om 20 uur volgt dan de ver- branding. Als verzamel- en verbrandpiaatsen zijn gekozen: Croesenstraat, Theems-1 plein, Leidseplein Jan Haringstraat, I Van Dortstraat Plesmanplein, Van j der Aarweg, Tevierplein, Paul Kru- gerkade, Oude Weg (bij de voormali- j ge WIK-speeltuinb Beatrixdreef, Ame- rikaweg bij telefoongebouw. Spijker- toorpad bij scholengemeenschap, Wil liam Harveystraat en speeltuin Spaarn- iam. HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft vanmorgen een 48-jarige Am sterdammer vrijgesproken, wie drie in braken met diefstal van zilveren voorwer pen in Bloemendaal tenlaste waren ge legd. De man heeft nog steeds ontkend iets met de zaken te maken te hebben. Er was twee jaar gevangenisstraf ge ëist. Een 31-jarige Haarlemmer werd con form de eis veroordeeld tot een jaar met aftrek. De Haarlemmer had verschillen de diefstallen met braak gepleegd en ook gestolen goederen geheeld. Een 27-jarige IJmuidenaar werd we gens inbraak veroordeeld tot 15 maan den met aftrek. Hij had samen met zijn 22-jarige broer in Haarlem twee inbra ken gepleegd en ondermeer cheques ter waarde van bijna zevenduizend gulden buitgemaakt De broers gingen van dat geld op vakantie naar Spanje. De 22-jarige IJmuidenaar kreeg een jaar met aftrek. Er was tegen de oudste IJmuidenaar tien maanden met aftrek geëist en tegen zijn broer twaalf maan den, waarvan vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. A .>.-■■■ VS' V De Heemsteedse jongeren glijden op „De Volharding" aan de Wagnerkade de laatste baantjes. Zoals bekend is het het laatste seizoen dat de ijsbaan gebruikt, kan worden en moet hij wijken voor de „verstedelijking" van de Schouwbroeker- polder, die nu begint met de bouw van het Diaconessenhuis. Onzekerheid bestaat nog over de plaats van een nieuwe ijs baan. Het gemeentebestuur heeft zijn oog laten vallen op een terrein aan de oostzijde van de Fazantenlaan dat eigen dom is van de N.V. „de Renkumse Hei de" in Apeldoorn. Deze maatschappij heeft de gemeente meegedeeld met de Heidemaatschappij in Arnhem in over leg te zijn getreden voor het ontwerpen van een plan voor een jachthaven en ijs baan op het terrein. Voor de schaatser- tjes is 't nu maar te hopen dat de Renkum se Heide niet te ver van het Heemsteed se verwijderd is.

Haarlem's Dagblad | 1969 | | pagina 5