BOLTINI KOMT IN HAARLEM „Bloos": bloot zonder blozen Top de pop pop dertien 25 55 55 ff Soosagenda in plaats van 77 Burgerlijke stand Haarlem Topartiesten en topless ballet Opnieuw winst voor HVS otneivs utt "n,ona en Clubhuis voor het Paradijsje VRIJDAG 8 MEI 1970 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 GEORGE CASH M ishandeling Onder invloed Maxi-jas Hasj TAXI TAXICENTRALE (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het circus van Toni Boltini zal dinsdag 12 en woensdag 13 mei vier voorstellingen geven op het heli- kopterveld aan de Wagenweg. Ondanks alle moeilijkheden in de circuswereld zegt Boltini dit jaar weer met een uitge breider en beter programma dan ooit te komen. de grote circustent en het ontspannende nummer van de clowns is dit jaar als extra attractie een ballet van tien buik danseressen uit Jamaica te zien. Bij fak kellicht zhllen zij een vuurdans uitvoeren en het nummer van de olifanten opluis teren. 's Avonds zullen zij optreden in topless kostuum om het geheel een „cul tureel exotisch tintje" te geven. Buiten al dit fraais zijn er dan nog de Lippizahner-paarden, een poedelre vue, jongleurs en acrobaten op de grond te bewonderen. Het topless ballet van Toni Boltini dat met originele dansen uit het Caribisch gebied voor sfeer moeten zorgen in de grote circustent. ADVERTENTIE Vios. Spaarnrijkstraat zaterdag 20 uur. Zitplaatsen, geluidsinstallaties en ver lichting zijn verbeterd en de verschillende nummers zullen zo gevarieerd mogelijk OOf* Q0 worden gebracht. Behalve het bekende spannende optre den van acrobaten in het luchtruim van ADVERTENTIE (Van een van onze verslaggeefsters) De Haarlemse politierechter, mr. Vink, heeft zich woensdag in zijn zitting bezig gehouden met het probleem in de binnen stad. Op 15 oktober had een 23-jarige chauffeur uit Haarlem het verkeer op de Raaks en Gedempte Oude Gracht volledig geblokkeerd met zijn vrachtauto voor con tainers. Het probleem was dat hij puin moest ruimen bij het postkantoor, de con tainers op last van de politie daar moesten staan op een bepaalde manier en diezelfde politie, die toestemming had gegeven voor het laden en lossen „op rustige tijden", nu de chauffeur sommeerde weg te gaan. Het tijdstip was half drie, geen spitsuur dus, maar toch druk, vooral door de nieuwe verkeerslichten op dit punt. 's Morgens vroeg of 's avonds laat laden zou echter overwerkproblemen opleveren. Een moei lijke situatie. De chauffeur had eerst de lege container afgeleverd, was weggereden, om na 5 minuten weer een volle mee te nemen. Want dat puin moest ten slotte ook weg. De officier eiste een boete van 75,de rechter die het feit door zijn probleemstelling „niet zo strafbaar" noem de, maakte er 25,van. Een ruzie op 7 maart in een café tussen een 21-jarige Haarlemmer en de vrouw waarmee hij samenleefde, eindigde in een wilde achtervolging op de Gedempte Oude Gracht en een aantal stompen in het ge zicht en de maag van het meisje. Toege snelde politiemannen kregen ook nog hun deel van de slaande ruzie de man ver zette zich hevig. „We zullen hem nog maar een kans ge ven" verzuchtte de politierechter woens dag, het strafblad van verdachte doorbla derend. Hij veroordeelde de man conform de eis tot een boete van f 250,en drie weken voorwaardelijk. Zowel de officier van justitie als de po litierechter maakten zich bezorgd om de toenemende agressie in het verkeer. „Ik betreur het eigenlijk" zei de officier, „dat hier geen ontzegging van de rijbevoegdheid voor geldt. Deze mensen horen niet in het verkeer". En tegen de 26-jarige verdachte Haarlemmer, die zich aan dergelijke agres sie had schuldig gemaakt: „Ga bij een fout van een ander toch naar de politie." Ver dachte zei, dat hij bij het incident op 31 december op de hoek NassaulaanZijl straat, bij het stoplicht uit zijn auto was gestapt om te discussiëren met zijn voor' ganger over diens verkeersgedrag. Een en ander liep door zijn opmerkingen uit de hand: hij trapte tegen de wagen, en sloeg de bestuurder. De eis van de officier: ƒ150,.*De politierechter had begrip voor de wat paniekerige omstandigheden van verdachte die op weg was naar het zieken huis en deed f 50,van de eis af. quenter was gaan doen nu hij niet meer dronk, zij het ook weer niet constant. De officier meende dat bij deze drugszaak niet zozeer de handel, als wel het gebruik speelde. „Hoewel verdachte toch de kana len kende" voegde hij eraan toe. Het vonnis luidde conform de eis f 40, Een 29-jarige Haarlemmer liet zijn tra nen de vrije loop toen hij de eis tegen hem op grond van rijden onder invloed en een botsing met een paal van een voetgangers verkeerslicht hoorde: drie weken onvoor waardelijk en een jaar ontzegging. Hij was op 17 januari na zes a zeven pilsjes te heb ben gedronken tegen deze paal, op het Kennemerplein gereden. De auto was van een man, die zelf geen rijbewijs had en verdachte had hem weer via een kennis om hem te repareren en al rijdend de mankementen op te sporen. De rechter keek naar het alcoholpercentage: 0,15 na 9 uur echter. Dat zou teruggerekend hoger zijn geweest, concludeerde hij, maar achtte het rijden onder invloed niet be wezen en sprak verdachte daarvan vrij Voor het doorrijden na de aanrijding en de botsing veroordeelde hij de man in totaal tot 350,boete en 4 maanden ontzegging. ,,Ik ben niet in de Raamstraat geweest op 14 februari" hield een andere verdachte strak en stijf vol, ook al herkende een ge tuige hem als de man die 's nachts tegen haar achteruitrijdende auto was op gebotst. Zij had bovendien zijn kenteken genoteerd. De politierechter sprak ver dachte vrij van ,de aanrijding, maar achtte bewezen dat de man onder invloed reed (van vijf cognac] es), vooral omdat hij zich niets meer herinnerde van een aanrijding. Voor rijden onder invloed kreeg ver dachte twee weken en een jaar ontzegging. De eis van de officier luidde drie weken en anderhalf iaar ontzegging. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM In de strijd om de pro motie naar de Eredivisie, heeft gister avond H.V.S. opnieuw een overwinning ge boekt. Ook het tot dan toe ongeslagen E.V.V. uit Eindhoven werd aan de zegekar van H.V.S. gebonden. In een redelijk met publiek bezette Zand- voortse sporthal, veroverde de Haarlem mers de eerste set met 15-2. In de tweede set deed H.V.S. het iets te nonchalant, met als gevolg een fanatiek terugkomende E.V.V.-ploeg, die tenslotte met 15-13 won. De derde set ging aanvankelijk gelijk op. Deze set ging met 15-9 naar H.V.S.. In de vierde set geloofde E.V.V. er niet meer aan. Deze set nam in het totaal maar 13 minu ten in beslag en door de 15-5 zege ging de 3-1 overwinning naar de ploeg van voor zitter Scholier. Duintjesveltl. De speelgelegenheid van de Zandvoortse hockeyclub in het sport park „Duintjesveld" wordt uitgebreid met één veld. De club had al drie velden. Een 22-jarige jongeman uit Zand voort had op 20 januari nogal wat gedronken in „De Drinkwinkel" in Haarlem. Het ge volg was dat hij per ongeluk de maxi-jas van een ander, die erg veel leek op de zijne, had aangetrokken. Hoewel hij zonder jas was gekomen Een vergissing? De officier meende, gezien het feit dat de jongen onderweg naar huis op het feit was gewezen, én bij het bezoek van de politie paniekerig over het dak was gevlucht, van niet. Hij eiste daarom een boete van 75, De rechter achtte de vergissing niet uit gesloten en sprak de jongeman vrij. „Iedereen kan over het gebruik van drugs denken wat men wil, maar over de strafbaarheid van de handel erin is het laatste woord nog niet gesproken" zei de officier tegen een 20-jarige IJmuidenaar die wegens het bezit van drugs terecht stond. De jongen vertelde op de zitting dat hij door drankgebruik vroeger een auto ongeluk had gehad, en, hoewel hij daar vóór ook al eens gerookt had, dit iets fre- H Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. „BLOOT IS MOOI. Het staat er zo eenvoudig geschreven. Maar pas op het moment dat iedereen dit openlijk durft toe te geven en zijn mening niet beperkt tot schilde rijen en foto's, zal de sexgolf zijn laatste rimpeling hebben verloren". Dit staat te lezen in „Bloos-maga zine". Nieuw. Eerste jaargang nummer 1 en de redactie, admini stratie en advertentieafdeling van dit nieuwe tijdschrift zetelt aan de Duinroosweg in Callantsoog. Daar woont de 27-jarige hoofdredacteur en schrijver van bovenstaand credo: Rob Ott. Reclamestudio Robott staat er op het bord naast zijn deur en dat klopt beter, want hoofdredacteur Ott komt meer uit de wereld van de reclame. Naar zijn zeggen leeft hij van de ideëen voor sales promotion en tekent hij ook voor ontwerp, lay out en re clameteksten. Hij is met VVV-foto- graaf Govert H. Vetten eigenaar van TOV-produkties, uitgeefster van „Bloos", met een andere mede-eige naar van een drukkerij in Uitgeest, waar „Bloos" wordt gedrukt. Hij heeft ook bindingen met een bloos-coffeebar in de Jordaan in Amsterdam. Het is wellicht allemaal wat ver warrend, maar daar komt sanering in als „Bloos" goed wil lopen. Dat moet zijn toekomst worden, want dan is hij ook af van het gejacht en ge jaag van de retlame. „Bloos" vindt dat bloot in Nederland in te overstelpende hoe veelheden wordt onthuld, waardoor Nederland niet de kans kreeg lang zaam opgeladen te worden door de blootgolf, zoals een stripteaseuse haar doel voorbijstreeft door alles in één beweging af te werpen. „Er zal een tijd komen, dat het woord orgie dezelfde betekenis heeft als nu „verjaarsvisite". In de historie zijn dergelijke periodes vaker voorge komen. Merkwaardig genoeg volgde hierop steeds een periode van verval. Misschien zullen wij eens weer in ho len huizen. Misschien zal zelfs het vermogen ontbreken kleding te ver vaardigen, de man zijn vrouwen per seizoen uitkiezen, en een kind met acht jaar volwassen zijn. Dan kunnen we tenminste weer opnieuw beginnen met een schone lei". Misschien doet „Bloos" met zijn schone lei daarom ook vrij veel bloot in zijn zestig pa gina's, al lijkt het me, na alles wat we de laatste jaren hebben gezien, dat niemand ervoor hoeft te blozen. DAARMEE IS OOK de naam ver klaard. Bloos en bloot liggen dicht bij elkaar en het tijdschrift kent zelfs de stripfiguur Blosje die in de vrije na tuur al bloost als ze een bijtje op een bloem ziet vliegen. „Het blad is mijn idee", aldus hoofdredacteur Ott. „Ik was op zoek naar fotografen en kwam daardoor met Govert Vetten in contact. Die had ook zijn ideeën, en dat hebben we gecombineerd. De voor bereidingen hebben een jaar gekost. De meeste foto's zijn van Govert, de meeste tekst is nog van mij. Het ver haal „Sex in de sport" is van nee, ik mag zijn naam niet noemen. Een bekende jonge sportjournalist, dat is wel goed ja. Rob Ott begint dit hele gesprek on- middelijk met de woorden: „Het loopt erg lekker". En verder„De eer ste oplage was tienduizend. Het wordt verkocht via alle tijdschriftengros siers en Bruna heeft tot nu toe het meest verkocht. Ik schat het retour percentage tussen de vijf a tien per cent". Volgens Ott blijkt er dus duidelijk een markt voor dit blad, dat hij wil plaatsen tussen „de Lach" („te pro faan") en „de Margriet" („te lief") „We willen gewoon interessante din gen in het blad brengen. Daar hoort ook bloot bij, want dat is toch ook interessant. Rustige sex. Niets pro vocerend. Niets van propaganda voor de vrije sex of die toer. Wij willen ook beslist niet geassocieerd worden met de contactbladen". Niettemin staat er een naar soort strip in, waar alleen de minste sex-contact- bladen hun kolommen mee vullen. „Die gaat er ook uit, onmiddellijk", aldus de hoofdredacteur. BEHALVE „BLOOS" wil TOV-pro dukties nog meer uit het vat laten ko men. Op stapel staat een drietal boe ken met ware levensverhalen die zo uit het leven gegrepen zullen zijn. In september zullen ze op de markt ko men. Zo zal de ras-Jordaner Paul Röll- 1. El Condor Pasa - Simon Gar- 7. Osaka - Shoes funkel x 8. House of the Rising Sun - Frijd 2. Sympathy - Steve Rowland The Pink Family Dogg 9. Lay Down - Melanie The Edwin 3. All kinds of everything - Dana Hawkins Singers 4. Spirit in the sky - Norman Green- 10. El Condor Pasa - Los Incas baum 11. Huilen is voor jou te laat - Corrie 5. Good Morning Freedom - Blue de Rekels Mink 12. Cecilia - Simon Garfunkel 6. Knock, knock, who's there - Mary 13. Mademoiselle Ninette - Soulful Hopkin Dynamics Rob Ott, hoofdredacteur van .Bloos" in geanimeerd gesprek met Diana Rigg, dat stuk vrouwelijke onverzettelijkheid dat bekend werd als Emma Peel in de „Wre kers". man, nu snelschilder op zijn „Buiten" Beemsterlust in de Beemster onder het motto: „Eigen haard is goud waard" uit de doeken halen hoe hij door het leven rolde en zich nu de grootvorst van de Beemster kan wa nen. Eén van de engelen van Lou de palingboer zal voorts niet kunnen zwij gen over haar god. Sex-pionier Wim de Gier („een paar jaar te vroeg be gonnen") nu in Bergens wonend, zal zijn haat tegen de justitie uitspuwen. En als actueel nieuwtje in de hui dige strijd om de royaliteit voor schrij vers, wil Rob Ott er tot slot nog aan toevoegen dat zijn auteurs vijftien procent krijgen. Bii voorbaat. Naast de Appelaer, Damstraat 19, zaterdag: Ermin Grey: zondag: Ghiz- lane met zangeres Debby. Het Anker, Parklaan 45, vrijdag: jeugdsoos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere dag van 19 tot 12.30, vr.. zat., zondag tot 2 uur: bar-dancing. De Schelp, Zandvoort, zaterdag: bar- dancing. Kamis, Nieuwe Groenmarkt 5, zater dag: dansen. Riverside, Spaarne 91, zondag: Dis co-dansen. Schuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: dansen. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag en zaterdag: dansen. Atlantic, HSV-gebouw Engelandlaan. zondag 2-5 en 8-11: dansen. Blue Star, Eemstraat 6, zondag: so ciëteit. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden. za terdag: The Motions. Vios, Spaarnrijkstraat, zaterdag: George Cash. Electric Centre, Bakenessergracht 10, vrijdag: USA popgroep Sweet Smo ke; zaterdag: Free-pop met Modesty Blaise. Na 24 uur: „For M". Tum-Tum, Achterweg 22. Heemste de, zondag: dancing-disco-avond. Les Six, Peuzelaarsteeg 4, voor min der validen en validen, zaterdag: groep ADVERTENTIE "FRESH UP' WITH BEVALLEN van een zoon: E. Kenselaar- Verhoeven; E. X. Gorter-Jongeneelen; J. van Polen-Doorn; C. C. Smit-Aarts; W. van Riessen-Klaassen; B. Zuidam-Jakobs; J. H. Möhlman-Veelenturf; N. C. van der Beek-van Stavel; C. W. M. Kraakman-Al- bers; M. A. van Eijnsbergen-Spiering; C. P. Beens-Mienis; E. A. van der Wilden- Smit; H. C. S. E. van Ketwich Verschouw- Rambonnet. BEVALLEN van een dochter: H. C. Al- derlief ste-Asper, M. A. van der Schrieck- A. J. Böhm-van der Linden; S. M. Smit- Wiegerinck; P. van Walstijn-de Oude; P. Hamringa; C. D. M. Lieverse-Besseling; S. de Wit-Oversteegen; C. J. M. van Walree- Maas; C. A. M. Winter-Dekker; A. C. M. Pellerin-van Bakel. ONDERTROUWD: E. Meijer en J. K. Knook; J. P. Wisman en L. Hofman; C. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Zaterdag 9 mei opent pastoor J. Huigens uit Rotterdam, oud ka pelaan van de Nieuwe Groenmarkt-paro chie, een nieuw clubhuis op de speeltuin Het Paradijsje aan de Witte Heeren straat. Het huis, dat om half tien wordt geopend en zondag 10 mei van 12 tot 14 uur te bezichtigen is, zal ten dienste staan van de speeltuin zowel als van de paro chiële jeugdbeweging. Maandag 11 mei worden er crèches ge opend in de speeltuinen Het Paradijsje en Hof van Eden aan de Reviusstraat in Noord. De crèches zijn elke dag geopend van kwart voor negen tot kwart over twaalf en zijn toegankelijk voor kinderen ouder dan één jaar. van Egmond en E. G. Oosterbroek; P. M. van Bilderbeek en C. M. Dijkstra; J. C. M. Mollé en M. E. Kerkman; T. Schouten en W. Mekking; J. W. A. Polman en C. J. van der Meij; H. van der Zeeuw en R. A. F. Westerveld; H. Moerman en C. M. Does; A. W. van Osenbruggen en E. G. J. de Ridder; R. Bodeman en J. Straatman. GETROUWD: P. Misset en H. C. Suur- land; J. van Nederpelt en J. Bosgraaf; R. Pettersson en C. M. Staller; H. Mannee en M. Honkoop; M. A. van der Wielen en C. M. de Vos; J. J H. Koelemeijer en J. J. Wenrmig; D. J. Kruizenga en B. Reemer; M. P. Lindeman en L. R. J. Nieuwhof. OVERLEDEN: J. Nijssen, 76 j„ Zuid polderstraat; H. G. Seitner, 85 j„ Kamper laan; J. H. M. Pardon, 84 j„ Eendracht- straat; J. J. Schut, 64 j„ Gasthuisvest; L. H. A. van der Veldt, 57 j„ Mrt. v. Heems kerkstraat; F. A. H. Thuring, 20 j„ Gast huisvest; C. Zandvliet, 85 j„ Gasthuisvest; N. Bos Janszen, 79 j., Mrt. v. Heemskerk straat; M. C. Schoenmaker, 59 j„ Kamper- laan; M. H. van Bilderbeek, 82 j„ Saenre- damstraat; C. E. Bellaart, 82 j„ Keizer straat; M. H. van Eis, 77 j„ Gasthuisvest; J. Koster, 79 j„ Pretoriaplein; J. Poll, 77 j„ Koninginneweg. ADVERTENTIE SCHOT ER WEG 186

Haarlem's Dagblad | 1970 | | pagina 9