„Als ik over een half jaar niet vlakbij de top zit stop ik" JOOP KR UIS KENT GEEN MIDDENWEG Werkgroep NOS en KNVB I KNAU wil demontabele indoor-atletiekbaan Feijenoord zonder legioen naar UT Arad medewerkers ter opleiding voor bedieningsfuncties CASH CARRY r HOOGOVENS UMUIDEN Gerd Müller gouden schoen Volleyballers verloren van Japan (3-0) VAN ISPELEN BOKST TEGEN SCHWARTZ 1 L J VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 37 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het gebeurt in een ronde van drie minuten misschien niet zo erg veel, maar als Joop Kruis een „knal" uitdeelt dan is het er één als een geweerschot, kort en droog. In de anderhalf jaar dat de Amster dammer de bokssport als bijverdien ste beoefent, hebben reeds vijftien tegenstanders tot hun schade aan den lijve moeten ondervinden wat het in houdt als de blonde marktkoopman een keiharde links-rechtscombinatie loslaat. Vier maal kreeg de 26-jarige Kruis daar te weinig kans voor en moest hij het onderspit delven. „Ge lijke spelen" komen er in het start boekje van beroepsbokser Joop Kruis niet voor en dat is typerend voor de Amsterdamse pugilist. Het is voor de nationale middengewichtkampioen vaak het ene of het andere uiterste. Lukt het hem in de eerste ronden niet om zijn zin door te drijven dan is er een grote kans dat hij het af laat weten, maar lopen de zaken van be gin af aan voorspoedig, wat bij hem meestal het geval is, dan vindt zijn opponent een koelbloedige „killer tegenover zich. Welzijn Record 11 glÉütiiïii C. PÈCHAR'S TEMPELIERSSTR. 28 - H'LEM g Melkkoe Bonw uw toekomst op staal! Hoogovens Umuiden vraagt in verband met de grote uitbreidingen van haar walsen jen medewerkers ter opleiding voor diverse bedienings functies. Het werk wordt in ploegendienst verricht. Leeftijd 21 tot 40 jaar. Aanvangssalaris plus ploegendiensttoeslag bedraagt bij 23 jaar en ouder circa 12.450,- bruto per jaar (circa 239,- bruto per week). Belangstellenden kunnen nevenstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, Umuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen, flelefonische inlichtingen: 02510-94000). Als Joop Kruis de ring in stapt dan is het niet zo moeilijk om van zijn gezicht af te lezen wat zijn bedoelingen zijn. Winnen betekent vaak meer geld, dus moet de tegenstand zo vlug mogelijk gebroken worden, ook al staat de tegenpartij te boek als een „goede vriend". Dat onder vond Michel Blinker vorig seizoen in het duel waarin clubgenoot Kruis hem de nationale titel ontnam. Van meet af aan was het een verloren party voor de Suri namer, die tensoltte, na enkele ronden door de ring gejaagd te zijn, moest op geven. Kruis: „Ik heb Blinker in dat ge vecht inderdaad niet ontzien, maar dat had een diepere achtergrond. Vlak voor het gevecht hadden wij nameiyk woorden gehad en daar was ik flink door opge laden". Als nationaal kampioen bokste Joop Kruis in juni zijn laatste wedstrijd van het seizoen tegen de Franse zwaarwelter- gewicht Jaques Kechichian. Na negen ron den lang aan een degelijke punten voor sprong gebouwt te hebben volgde luttele seconden voor de laatste gongslag een deceptie, toen de Fransman in een alles- of-niets-offensief raak sloeg en de Am sterdammer voor negen tellen naar het canvas joeg- De scheidsrechter vond dat voldoende en beëindigde het gevecht. Een flinke tegenslag voor een bokser, die gewend is hetzelfde met zijn tegen standers te doen. „Ik wil niet onder het boksen te lijden hebben. Als ik door de wedstrijdsport verminkingen in mijn ge zicht op zou moeten lopen dan stopte ik er onmiddellijk mee", verkondigde Joop Kruis keer op keer. Na zijn nederlaag tegen Kechichian is daar geen enkele ver andering in gekomen. Joop Kruis bleef een bokser die zijn eigen welzyn voorop stelt. Ondanks zijn harde eindstoot is hij nog steeds een voor zichtige pugilist. „Ik heb eerst geleerd om stoten te voorkomen, daarna kon ik zelf pas uit gaan delen. Die regel hou ik nu nog altyd aan", aldus Joop Kruis die dagelpks bq zqn standplaats op het Water- looplein te vinden is. Boksen leerde de joviale Amsterdammer bij Piet ter Meulen, en veel tijd had hij daar niet voor nodig. In anderhalf jaar stoomde nieuweling Joop Kruis dwars door de c, b en a-klasse naar zijn eerste natio nale amateurkampioenschap. Enkele maan den daarna volgde reeds zijn overgang naar de beroepsboksers, met als voorlopig hoogtepunt het kampioenschap van Ne derland. Als het aan Joop Kruis ligt wordt die snel stijgende lijn direct tot internationaal niveau doorgetrokken. Kruis: „Ik wil in een half jaar tot vlak bij de Europese top komen. Lukt dat niet dan schei ik er over zes maanden mee uit''. Sinds vorig jaar is die Europese top voor een handjevol Ne derlandse profboksers niet langer onwe zenlijk ver weg. Door de komst van pro motor Aad Veerman ontstond in de or ganisatie van voor het publiek aantrek kelijke boksprogramma's een stroomver snelling. Boksers als Jan en Rudi Lubbers, Bas van Duivenbode, Joop Kruis en Jan van Ispelen kregen de kans om voor eigen publiek aan een record te bouwen. Voor de Nederlandse Boks Bond was dat vorig seizoen reeds aanleiding een Bas van Dui venbode kandidaat te stellen voor een titelgevecht in het halfzwaargewicht tegen HILVERSUM NOS en KNVB hebben uit hun midden een werkgroep gevormd die tot 'taak heeft advies nit te brengen aan de beleidsinstanties van beide orga nisaties over de grondslag waarop de for mele onderhandelingen tussen de KNVB en de NOS kunnen worden gevoerd. Deze onderhandelingen betreffen de uitzending via radio en televisie van flitsen en korte samenvattingen van voetbalwedstrqden in het betaalde voetbal. In de werkgroep hebben van KNVB- zijde zitting de heren H. A. Burgwal, mr. N. J. Gianotten en L. de Wolff. De NOS wordt vertegenwoordigd door de heren C. Enkelaar, mr. J. van Santbrink, juri disch adviseur van de NOS en Bob Spaak, chef NOS-sport. Het voorzitterschap zal wisselend wor den bekleed door de heren Burgwal en Enkelaar. De werkgroep is intussen met haar werkzaamheden begonnen. ■"Win |*pmi i-'iiimrafirajraafHeus nen maken, is een ruimere en betere ac commodatie dan de zalen die tot nu toe gebruikt konden worden noodzakelijk. Na Aad Veerman heeft nu ook Piet ter Meu len een willig oor gevonden bij de directie van het Haagse Congrescentrum. In Rot terdam wacht men met smart op de ope ning van het Sportpaleis (deze komende winter) en Amsterdam zal op 7 december voor het eerst sinds '52 bokswedstrqden in theater Carré beleven. Uitgebreide series wedstrijden in deze uitstekende accommodaties zal er toe bij moeten dragen dat de Nederlandse prof boksers zelf ook werkelijk in een toekomst in de internationale bokswereld gaan ge loven. Joop Kruis: „Eigenlijk hebben alle Nederlandse boksers een soort minder waardigheidscomplex. Als een Nederlan der tegen een buitenlander moet dan voelt hij zich vaak al bij voorbaat de mindere en daar zullen wij eerst overheen moeten komen". Joop Kruis nu nog dagelijks te vinden op het Waterlooplein, in de toekomst misschien full-prof. de Italiaan Del Papa. De Amsterdammer werd in de EJU echter weggestemd- Joop Kruis hoopt het dit jaar minstens even ver te brengen. Naast de reeds ge vestigde promotors als Aad Veerman, Theo Huizenaar en Piet ter Meulen, kreeg Nederland onlangs een vierde actieve pro motor in de persoon van de Rotterdammer Hartman. „Wanneer alle plannen door gaan dan komt er voor ons werk genoeg. Draait bij mij de komende maanden alles goed en is er gelegenheid om zeker één keer per maand te boksen dan denk ik er zelfs over om helemaal voor de bokssport te gaan leven", aldus Kruis. Om een kandidaatstelling te verkijgen zullen er in Nederland gevechten tegen PARIJS. De Duitse voetballer van Bayern-Miinchen en topscorer bij de we reldkampioenschappen in Mexico Gerd Müller heeft donderdag in Parijs de „gou den schoen" in ontvangst mogen nemen. Deze trofee wordt ieder jaar beschikbaar gesteld door het Franse voetbalblad France Football" aan de Europese voet baller die topscorer is geworden. Müller stoorde in de 34 wedstrijden die hij in het afgelopen seizoen speelde 38 maal. De zilveren schoen ging naar De Villet van Spora Luxemburg en de bronzen schoen was voor de Bulgaar Jekoff van CSKA Sofia, die in 1969 de gouden schoen kreeg uitgereikt en toen opvolger werd van de Portugees Eusebio. gerenommeerde tegenstanders gearran geerd moeten worden. Piet ter Meulen maakte daar reeds een begin mee door de Westduitse kampioen in het middenge wicht Hans Dieter Schwartz voor aan staande maandag te contracteren. Joop Kruis zal dan kunnen bewijzen of het voor hem de moeite loont om serieus door te zetten. Kruis: „Van die wedstrijd hangt veel af. Na afloop zal ik veel meer over mijn mogelijkheden weten". Om de komst van werkelqke topboksers naar ons land financieel mogelijk te kun- (Van onze sportredactie) ARNHEM. Wanneer er binnen een maand via sponsors of gemeentelijk» startsubsidies een bedrag van rond 80.000 gulden bijeengebracht kan worden, krijgt de Nederdlandse atletiekwereld nog dit winterseizoen een demontabele indoor-at- letiekaccommodatie tot haar beschikking". Dit vertelt de voorzitter van de indoor- atletiekcommissie van de KNAU. de heer W. C. H. Kaptein. „In principe heeft de KNAU besloten tot de aanschaf van zo'n accommodatie over te gaan. De Nederlandse Sportfede ratie financiert deze baan, die een ton gaat kosten, voor 50 percent a fonds per- du en 50 percent renteloos. Vijftigduizend gulden moet de KNAU dus aflossen waar bij nog de kosten komen voor opslag ge durende de zomermaanden". „Met deze kosten zijn we er nog niet", aldus de heer Kaptein. „Wanneer er jaarlijks vijf wed strijden op deze haan worden gehouden en deze garantie zal de KNAU een eventueel uit de bond op te richting stich ting moeten geven komt dit neer op een jaarlijks exploitatietekort van 80.000 gulden. Dit bedrag moet er zijn voor me dio oktober, de laatste besteldatum voor de baan willen we tenminste dit jaar nog starten. Onze hoop is dus gevestigd op sponsors. Maar we denken en werken ook nog in een andere richting: qua belang stelling en beschikbare accommodatie grote sporthallen bijvoorbeeld komen elf gemeenten in aanmerking voor de rou latie van de indoorbaan. Deze gemeenten hebben we nu via een brief benaderd. We vragen daarin om startsubsidies, die ge zamenlijk wellicht voldoende zijn om dat jaarlijkse exploitatietekort te dekken", al dus de heer Kaptein, die de aan te schaf fen indoorcommodatie omschrijft als een complete mobiele rondbaan met verhoog de bochten, aparte sprintbanen, kunststof aanlopen voor alle springnummers. „Kortom alles erop en eraan", aldus de heer Kaptein. ADVERTENTIE Nylontapijt 200 br11.90 Nylon tegenls 40 x 40 1.29 I Vinyl op vilt 200 br7.50 HPC keuken „de luxe" 350. Servieskast van 190.NU 390. Douchecabine, compl390.g Teak Jongensburo 59. Houten wand, Essen - Teak enz. als „Decowall" 244x122 23.50 I Mahonie Profielpl. 214x122 17.50 „Fotowall piaten 175x122 22.50 E Tegelboard 183x122 15.— Hornitex 2-zijd. 250x125 30.g Type Formica op rol 120 br. 6.jj Teak deurplaten 18.50 J Hardboard deurpl2.60 I Hardboard vloerplaten 1.60 J Bedplaten 11. Spaanplaat 250x125 15. Wastafels 35.g W.C.-pot 28.50 Wandtegels 15x15, per m29.90 g Alle prijzen inclusief B.T.W. TELEFOON 32 29 37 of 28 62 20 Dag. geop. 96 uur, maandagm. gesl. ■■HiiuiniuniiHuuHu SCHIPHOL. Het ziet er naar uit, dat Feijenoord zijn uitwedstrijd in de eerste ronde van de Europacup tegen het Roe meense Arad woensdag 30 september met een ongekend klein supporters-legioen zal moeten spelen. Naar bekend kwam men in Rotterdam niet verder dan een gelijk spel (1-1), zodat Feijenoord wat steun van supporters best kan gebruiken. Afgezien van een laatste poging van een aantal reisbureaus, dat alsnog wat kleine groepjes klanten bijeen hoopt te groeperen tot een minimum aantal van 70 gegadigden, zal het „geen woorden maar daden" volgende week in het sta dion van Arad slechts ieltjes opklinken uit 100 kelen, want alleen Evenementsrei- zen is er in geslaagd een tweedaagse groepsreis per Caravelle van Transavia met 94 supporters rond te krijgen. Deze gang van zaken is niet alleen te leurstellend voor Feijenoord, maar voor al ook een geduchte tegenslag voor de Roemeense deviezenpot. Het Roemeense staatsreisbureau Karpati had op een stroom van 3000 Nederlandse supporters gerekend, die tezamen l'/s tot 2 ton aan harde Nederlandse guldens in Roemenië zouden gaan spenderen. Optimistisch over de vraag bood Karpati een verplicht landarrangement aan de Nederlandse reisbureaus aan van 45 per persoon SOFIA. Het Nederlands volleybal team heeft donderdag in Sofia tegen Japan een duidelijke 3-0 nederlaag gele den. De setstanden waren 15-6, 15-10 en 15-9. Coach Van der Ploeg, die er bij voorbaat van overtuigd was dat zijn team geen enkele kans zou maken te gen deze grootmeesters had opdracht ge geven er een relaxed partijtje van te maken, waaraan de spelers zich dan ook goed hebben gehouden. Het was overi gens toch geen spelletje van kat-en-muis omdat de Nederlandse ploeg, die in de basisopstelling Constandse, De Vink, Kooien, Hoeben, Velthuis en Tinga ver scheen, ontspannen speelde en daardoor tot zeer knappe combinaties kwam. Tink- hof die enkele malen werd gewisseld, vol deed zeer goed, maar de grote uitblinker was ditmaal Kees Tinga. Hij had de laat ste wedstrijden ietwat teleurgesteld, maar bleek nu volkomen over zijn de pressie heen te zijn. Nederland zal nu in de tweede groep uitkomen om de negende tot de zestiende plaats, waarin ook Noordkorea is ge plaatst. Maar de oranjeploeg zal niet meer tegen de Noordkoreanen behoeven aan te treden en start dus al met een overwinning. De andere ploegen in deze poule zijn: Cuba, Italië, Hongarije, Mon golië, en de verliezers van BelgiëZuid- slavië en BraziliëVerenigde Staten. De wedstrijden in deze poule beginnen zondag en worden gespeeld in Jambol. voor een toegangsbiljet, het vervoer per bus van het vliegveld naar het stadion en terug en een lunch. Bovendien stelde men aanvankelijk de kaartjes alleen beschikbaar aan die reis organisaties, die aan logies, excursies en dergelijke het meeste geld in Roemenië zouden gaan besteden. Toen echter de Ne derlandse melkkoe droog bleef staan, deed Karpati water bij de wijn, verstrek te de kaartjes aan ieder die er om vroeg en liet de eis vallen, dat er met de Rus sische propeller toestellen van de Roe meense luchtvaartmaatschappij Tarom moest worden gevlogen. Afgezien van de tanende belangstelling voor de uitwedstrijden, die in Oost-Euro- pese landen moeten worden gespeeld, is met name het aan de westgrens van Roe menië gelegen provinciestadje Arad, waar weinig valt te beleven, geen trekpleister gebleken. Het gevolg is geweest, dat min stens een tiental voorgenomen dagvluch ten inmiddels is geannuleerd. Dat de tweedaagse reis van evene- mentsreizen rond is gekomen, is waar schijnlijk mede te danken aan een extra attractie: men vliegt namelijk daags voor de wedstrijd naar Boedapest, waar wel een vrolijke avond en nacht kunnen wor den doorgebracht. Woensdagochtend vliegt de Caravelle van de Hongaarse hoofdstad naar Arad in Roemenië en brengt de supporters na afloop van de 's middags te spelen wedstrijd dezelfde avond regelrecht terug naar Schiphol. Al met al incasseert Roemenië op deze. manier aan westelijke deviezen van het Feijenoord legioen in totaal nog geen ƒ4500. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Maandagavond orga niseert de Amsterdamse promotor Piet ter Meulen, die sinds kort ook de ge broeders Lubbers en Bas van Duivenbode onder zijn hoede heeft, in het Haagse Con grescentrum een boksprogramma met vier profpartijen. De hoofdwedstrqd (over tien ronden) van de avond gaat tussen Joop Kruis en de Westduitse kampioen Hans Dieter Schwartz. Zes ronden bokst de nog ongeslagen Haarlemmer Jan van Ispelen tegen de Duitser Herbert Slomke, terwijl Nico Alo- zerij het opneemt tegen Carlos Schianchi (Italië). Tegenstander van de ook nog ongeslagen Rudi Lubbers is de in België wonende Kongolese kampioen Jean Tsji- kuna. Vier dagen later komt Rudi Lubbers met zijn broer Jan in Duitsland opnieuw in de ring. Het boksprogramma in Den Haag wordt omlijst door een drietal ama teurpartijen. ADVERTENTIE Ik stel prijs op meer informatie over diverse bedieningsfuncties. HF 436 Naam: Voornaam: Adres: Geboortedatum: Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd

Haarlem's Dagblad | 1970 | | pagina 37