de mens Sober feest op Cruquiushoeve rondom bezoek van koningin Kerkdienst hoogtepunt DRIEDUIZEND MENSEN ZAGEN „DIOGEN" IN LISSE WINNEN Biljarten na sluiting Brinkrnann in gedrang BEGROTING SLUIT OP 40 MILJOEN Beets in Haarlemse Sportraad FORD 12M-15M-17M ■Ml GEBRUIK GENOMEN Creatief zijn met Pro 2000 IV' Bezoek aan harddrijverij breekt alle records Centrale zuivering van water uit bollenstreek en H'meer petri interieur De Bataaf strijdt om Amsterdamse wielertitel Zilveren Tulp uitgereikt aan Van Dooijeweerd Oud-wielrenners van Bollenstreek weer op de fiets Schutters kunnen hun gang gaan Afscheid bij NKV-De Zilk EPILEPSIECENTRUM OFFICIEEL IN 9 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 HAART EMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BURGERLIJKE STAND HILLEGOM BURGERLIJKE STAND ZANDVOORT aovehtentie voorheen 12 3 4 5 GARAGE N IJ MAN Afvalwater uit Katwijk niet naar zee gevoerd u kunt terecht KERKLAAN - HEEMSTEDE Geopend: ma t/m zat 3-5 en 7.30-9 u. n.m. In Haarlemmermeer Garage Brinkrnann (Van een onzer verslaggevers) HAARLEMMERMEER. Ter gele genheid van de officiële ingebruikneming van het epileptisch centrum „De Cru quiushoeve" van de stichting Meer en Bosch in Vijfhuizen heeft koningin Julia na donderdagmiddag in de kerk op het terrein van het centrum een dankdienst bijgewoond. De feestelijkheden rond het tweede epilepsiecentrum van de christe lijke Vereniging voor de Verpleging van Lijders aan Epilepsie droegen een sober larakter. Er werden geen toespraken {ehouden. Na de dienst maakte de ko ningin een rondgang over het vijftig hectare grote dorp. Speciaal ter gelegenheid van het be zoek van de koningin was op de Cru quiushoeve een gesloten tv-circuit ge- creërd. De beelden, welke de camera's registreerden werden uitgezonden naar de verschillende paviljoens en naar twee grote tenten op het sportpark. Bij de ontspannings- en kerkgebouw (Van onze correspondent) HOOFDDORP. In het kader van de landelijke Vredesweek houdt de Hoofd dorpse jongerenwerkgroep Pro 2000 van avond om 19.30 uur een creatieve avond in de boerderij Arnoldushoeve aan de Hoofdweg. Het is een experimentele bijeenkomst met een feestelijk karakter, waarop ie dereen welkom is. De jongeren kunnen kiezen uit vier mogelijkheden: bewe gingsexpressie. verbale expressie (woord en zang), schimmenspel en muziek (zelf instrumenten meenemen). GEBOREN: Marcus Th. zv A. J. M. van de Loo en C. C; M. Verhaar; Marinus J. zv P. H. W. Hij koop en A. C. Bomas; Marcel J H. zv H. W. Warmerdam en M--P. D. A. Teeuwen; Johnny A. zv E. A. Miggelen- brink en E. Philippo. ONDERTROUWD: H. M. Weijers en C M. A. van Leeuwen; T. M. Nederstigt en J. de Jong; C. G. van der Meer en M. J. M. A. VeelenturfW. P. M .Pompe en E. H. M. van Rooden; M. J. Schram en M. J. M. Duivenvoorden. GETROUWD: T. J. T. Hulsbosch en E J. M. van Rooden;.M. F. C. Kors en A. A. M. Verheijen. V OVERLEDEN: T. H. Kuijpers, m. geb. 12 april 1888. GEBOREN: Mikel A. z.v. J. A. van Gennep en G. M. van Egmond. ONDERTROUWD: T. Gatsonides en R. M. G. Langenberg; C. M. Verboom en J, C. PellerinC. M. A. Messbauer en H. C M. Simis. GETROUWD: E. F. van Terwisga en J. Mumm; G. E. K. A. Broekman en M. C Van Beeck Vollenhoven; W. A. N. van Warmerdam en J. J. Hooglander; B. Bou ma en M. J. G. Balk; M. Blok en W. E. Dubbis. OVERLEDEN: H. de Graaf, oud 90 jaar A. Keur, oud 85 jaar. „De Rank" kreeg de koningin, die alleen was vergezeld van haar particulier secre taresse, jonkvrouwe C. E. B. Röell, .oe- men aangeboden door Ellen Braaksma, een negen-jarig patiëntje. Ter begroeting waren aanwezig de heer Mensink, waar nemend commissaris der koningin in Noord-Holland, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van de Haarlemmermeer en mr. H. Beucker Andreae, voorzitter van het bestuur van de „Cruquiushoeve". In de hal van het kerkgebouw werd de koningin voorgesteld aan ondermeer en kele wetenschappelijke medewerkers. De dienst zelf werd geleid door ds. J. H. Bet- he en ds. P. Hazekamp, terwijl ds. T. Kruyne de preek hield. Richard Heide- ma bespeelde het orgel. Na dit min of meer plechtige gedeelte maakte de ko ningin een wandeling langs de verschil lende paviljoens. De thee werd gebruikt in paviljoen Fuchsia, waar het gezelschap verspreid tussen de patiënten gingen zit ten. Het volgende doel van het bezoek gold de sociale werkplaats, waar het hoofd, de heer L. H. Brulleman, koningin Juliana rondleidde. Alvorens voor een aperitief terug te keren naar „De Rank" bezocht de koningin nog één paviljoen. Morgen, 26 september is er op „De Cruquiushoeve" open huis voor de fami lieleden van de bijna vijfhonderd patiën ten. Het Nationale Kindercircus uit Hoofd dorp zal een voorstelling verzorgen. In de daaropvolgende week worden op „De Cruquiushoeve" de drie landelijke toog- De koningin tijdens de rondgang door de sociale werkplaats. dagen van de vereniging „De Macht van het Kleine" gehouden. Verwacht wordt dat dan zo'n drieduizend belangstellen den een bezoek aan het centrum zullen brengen. ADVERTENTIE VERKOOP - SERVICE LEIDSEVAART 344 TEL. 24 49 13 (Van een onzer verslaggevers) BOLLENSTREEK/Haarlemmermeer Het Hoogheemraadschap van Rijnland gaat onderzoeken in hoeverre één cen trale zuiveringsinstallatie voor het noor delijk deel van de bollenstreek en het zuidelijk deel van de Haarlemmermeer verwezenlijkt kan worden. Deze voorziening moet het afvalwater zuiveren van Hillegom, Bennebroek. Vo gelenzang en Bloemendaal, De Zilk en Ruigenhoek, Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Buiten Kaag, Lisserbroek, Beisndorp en Zwaanshoek. Het gezuiverde water zou geloosd moeten worden op de Ringvaart. De verenigde vergadering van het hoog heemraadschap heeft tevens besloten het aanvankelijke plan om bij Katwijk het afvalwater van deze gemeente en van Val kenburg, Rijnsburg, Oegstgeest en de nieu we universiteitswijk van Leiden via een persleiding rechtstreeks in zee te lozen, te laten varen. Plannen zullen thans worden uitge werkt voor de bouw van een centrale zui veringsinstallatie in Katwijk met extra desinfectie-apparatuur, lozende op het Katwijks Kanaal. De beslissing werd genomen enerzijds op basis van een kostenvergelijking, an derzijds speelde een beduidende rol de voorkoming van verontreiniging van het zeewater in het belang van de recreatie op de badstranden. Het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater staat achter deze beslissing. (Van onze wielermedewerker) HALFWEG. Op het parcours in de Eendrachtpolder gaan de renners van de Amsterdamse wielerclubs met die van „Amstelland" (Amstelveen en „De Bataaf" (Halfweg) zaterdagmiddag van start in het wielerkampioenschap van Amsterdam. In het hoofdnummer van de amateurs heeft „De Bataaf" met Guus Zantingh, Gerard Wesselius, Ton Zuiker, Jan de Jong, Piet de Vos en Jan Oosterbeek se rieuze kanshebbers voor de titel. Bij de nieuwelingen liggen de winstkansen met alleen Theo Noy en Jan Piet Oosterbeek heel wat minder gunstig. Daarentegen moet de oranje-zwarte club zich bij de aspiranten met een Jimmy Kruunenberg, Ruud Verbeek, Rob Borst, Fred Verlin den, Ton Bernardt en Cees Groot wel weer met succes uit de strijd kunnen trekken. De veteranen (35 km) bijten za terdag om elf uur de spits af. daarna vertrekken om twaalf uur de aspiranten (25 km) en om kwart voor een de nieu welingen (60 km). Het hoofdnummer van de profs en amateurs begint om half drie. Zondag rijden de gezamenlijke clubs met „Sparta" uit Den Haag op het par cours aan het Kinheim in Zwanenburg een gecombineerde rit, waarvan de organisa tie in handen is van „Amstelland". (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het nijpende tekort aan sportvelden binnen de gemeente Haar lem kan alleen worden opgeheven door een verschuiving van de prioriteiten. Deze mening werd gisteravond geventileerd door de heer D. Beets, voorzitter van de Haarlemse Sportraad, in het „Wijk centrum Meerwijk" waar de raad haar jaarlijkse algemene vergadering hield. Wethouder Voskuilen van Sport en Jeugd zaken haakte hier op in door in zijn repliek melding te maken van het feit dat ook h(j zich uitermate ongerust maakte over hel achterblijven van de aanleg van de velden ten opzichte van de sportbeoefening. De tien velden die in 1973 in Schalkwijk gereed komen voor zien in dit opzicht bij lange na niet in de dringende behoefte. Aandere punten die aan de orde kwa- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEMMERMEER De verwachte lasten en uitgaven waarvoor de gemeente Haarlemmermeer zich in 1971 gesteld zal zien, hebben de 40 miljoen ruim over schreden. Het totaal bedrag, 40.375.000 gul den is rond 24 percent hoger dan de ra ming over 1970 toen een evenwicht werd verkregen op 32.585.000 gulden. De ontwerpbegroting voor 1971 sluit met een batig saldo van 196.000 gulden, de be groting voor 1970 sloot zonder saldo. Het grootste percentage van het begro tingstotaal gaat naar het onderwijs (27,ï percent). ADVERTENTIE Uw V.W. DEALER Smedestraat 43-45 Tel. 31 91 18 Zie de V.W. advertentie op pagina 35 99 99 (Van onze correspondent) LISSE Nog nooit is er zoveel belang stelling geweest voor het hoogtepunt van de najaarsfeesten: de harddraverij. Rond om het parcours aan de Van Lijndenweg in Lisse volgden ruim drieduizend bezoe kers de strjjd tussen 30 paarden om de aantrekkelijke geldprijzen. De laatste dag van het feest werd verder opgeluisterd met een pony-keuring en een viswedstrijd. Uit handen van burgemeester drs. A. J. Berends van Lisse ontvingen de pikeurs 's avonds in hotel De Witte Zwaan de behaalde prijzen van de 's middags ge houden harddraverij. Tweeduizend gulden gingen naar „Diogen" van eigenaar Van der Elshout met als berijder J. van Dooije weerd, die tevens als persoonlijke prijs „De Zilveren Tulp" kreeg uitgereikt. De tweede prijs ging naar „Garifa Con Dios" van eigenaar Boekhoest en met be rijder J. de Leeuw- Derde en vierde ein digden respectievelijk „Eranthis" van Cos tings met berijder P. Koppejan en „Her- mana" met eigenaar en berijder J. J. Hart. De prijzen voor nummer twee, drie en vier bedroegen duizend, zeshonderd en vier honderd gulden. Burgemeester Berends bracht tijdens de prijsuitreiking hulde aan het bestuur van de harddraverij vereniging, welke nu al bijna 100 jaar het traditionele najaarsfeest organiseert. De pony-keuring onder auspiciën van het Nederlands New Forest Stamboek leverde de volgende uitslagen op Rubriek I, Hengstveulens: premie A: Myso- sotis Danny van H. de Vroomen. B: Poellanta Clive van O. G. van Tol en C: Mysosotis Myron van H. de Vroomen. Rubriek II, Merrie-veulens: premie A: Frosty Sunflower van D. de Vroomen uit Lisse. Rubriek III, Enter Merriën: premie A: Valery of Sunflower van D. de Vroomen uit Lisse. Rubriek IV, Twenter Merriën: premie A: Ruimzichts Delicatesse van H. de Vroomen uit Lisse. Rubriek V, driejarige merriën: premie A: Offem Sawteile van mevrouw Gravin van Lim burg Stirum uit Noordwijk; premie B: Linge Marquita van mevrouw M. J. van der Berk- Langeveld uit Sassenheim. Rubriek VI, vle,r- en vijfjarige merriën: pre mie A: Vogelenzang, Nina Riet van G. B. N. de Vroomen uit Lisse; B: Merrie Miniver van mevrouw Glasstra-van Loon uit Oegstgeest. Rubriek VII, 20-jarlge en oudere merriën: premie A: Rees en Raymonds van mevrouw Gravin van Limburg Stirum uit Noordwijk; B: Broomy Charm van D. de Vroomen uit Lisse; C: Sorattsdown Pretty Polly van H. de Vroomen uit Lisse. Kampioen drie-Jarigen en ouder: Offem Saw teile van mevrouw Gravin van Limburg Stirum uit Noordwijk. Al bijna honderd jaar hèt hoogtepunt van de najaarsfeesten: de hard draverij. Rubriek VIII, Fok-merriën: Offen Sawteile van mevrouw Gravin van Limburg Stirum uit Noordwijk met berijder Meeuwissen. Donderdagmorgen werden grote vis wedstrijden gehouden. Er werd gevist in de Ringvaart in zuidelijke richting vanaf de Kanaalbrug in Lisse. De uitslag van deze spannende wedstrijden zijn als volgt Algemene viswedstrijd: 1. G. Spaargaren uit Lisse. Bejaardenwedstrijd: L. J. J. Steenvoorden uit Noordwijk. De grootste vissen werden gevangen door H, Vreenegoor uit Haarlem: karper 27 cm en G. van der Kuil uit Haarlem, baars 29 cm. men waren de biljartsport (door sluiting van Brinkrnann in het gedrang gekomen) waarvan de accomodatie in de Smede straat ontoereikend is vanwege de toch wel grote belangstelling voor deze tak van sportbeoefening. Als alles naar wens verloopt komt de ijsbaan in 1971 gereed. Dit impliceert dan wel dat de burgerij zijn financiële steuntje zal moeten bijdra gen. De tekeningen voor het zwembad in Schalkwijk zijn gereed. Ook de plaats aan het Spaarne (die ongeveer vier hectare beslaat en uit een lig- en speelweide be staat) is inmiddels nauwkeurig bepaald. De avond had tenslotte een verrassen de ontknoping. De heer Herst hoofd van de afdeling buitengewone aktiviteiten van de gemeentelijke inspectie voor de lichamelijke opvoeding van de gemeente Amsterdam., die de vergadering zou be sluiten met een lezing over het^ onder werp „Recreatiesport, maar hoe", moest van zijn causerie afzien omdat de overige activiteiten van de avond zoveel tijd in beslag hadden genomen, dat het te laat dreigde te werden Dit was voornamelijk in de hand gewerkt door een eindeloos gedelibereer over wie er in aanmerking zou komen voor de drie leden die aan het dagelijks bestuur zouden worden toege voegd. Na veel geharrewar werden dit mevrouw De Vries-Hoedemaker, die d® scheidende heer Stapel opvolgt, en de he ren Jonker en Grijmans. De laatste werd zelfs aangewezen door het lot, aangezien hij in de eindstemming evenveel stem men had vergaard als een andere gega digde, De Zwaan. (Van onze wielermedewerker) LISSE. Op het parcours aan de Spek- kelaan in Lisse houdt de Ren- en Toer- vereniging De Bollenstreek zondag weer een rit voor oud-renners. Dat is zo'n beetje traditie geworden aan het eind van het seizoen. Er wordt door de „oudjes" in twee categorieën gestreden: A-klasse (ouder dan 30 jaar) en B-klasse (jonger dan 30 jaar). Als omlijsting van de oud-rennersrit worden er wedstrijdjes voor dames en sportlieden (atleten, schaatsers, voetbal lers etc.) gereden, een revanchewedstrijd van het Bollenstreekkampioenschap op gewone fietsen en een koers voor actieve renners ouder dan 30 jaar. Aan dit laat ste treffen nemen naast de streekrijders Harry Willemse, Jan van Dijk, Wim Knoppert en Henk Groenewoud ook de Haarlemmers Jan v.d. Horst, Arthur van Leuffen, Henk Kiekens en Tom van Dijk, oud stayerskampioen Henk Buis uit Vijf huizen en enkele anderen deel. Ruim vijftien jaar geleden zegevierde Henk Buis op het Spekkelaanparcours als amateur in het Oranjecriterium van Lis se. Deze nog actieve „oudjes" starten om negen uur. Er zijn voorts wedstrijden voor amateurs, nieuwelingen en aspiran ten van het organiserende De Bollen- streek Voor de oud-rennersrit worden onder meer aan de start verwacht de vroegere schaatscrack Egbert van 't Oever, die ook op de racefiets successen behaalde, Jan en Wim Aarts, voorzitter Siem v.d. Poll, Piet de Koning, Jaap van Dam, Arie van Wetten, die als amateur en prof vele triomfen boekte, Cees Meeuwissen, Vic van Denzen, Jan Faas, Wim Jansen, Hans Teeuwen en vele anderen. De A-klassers moeten vijf rondes rij den en de B-klassers acht rondes. Zij ver trekken om kwart over tien kort achter elkaar. De prijsuitreiking vindt meteen na afloop plaats in de kantine van het Lisser sportpark. (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT. Niets staat de schietlust van de Noordwij kerhouters meer in de weg nu een voorlopig be stuur is samengesteld van een Schut tersvereniging. Tot voorlopig voorzitter werd gekozen Joz. Broekhof. Secretaris werd J. Vink en leden werden G. ten Braak en P. van der Weijden. Het is de bedoeling dat de Schutters vereniging een of twee avonden per maand bijeen komt in de tennishal aan de Kerkstraat. (Van onze correspondent) DE ZILK De NKV-Vereniging heeft gisteravond tijdens de algemene jaarver gadering afscheid genomen van de voor zitster, mevrouw J. Lengers-Kapteijn, di® gedurende negen jaar heeft gestreefd naar een goed functioneren van de plaatselijke afdeling en naar versteviging van de on derlinge band in de vereniging, zoals de presidente het zelf formuleerde. De opvolgster van mevrouw Lengers, mevrouw C. de Winter-van Egmond, bracht haar voorgangster een bloemen hulde namens het NKV en overhandigde een geschenk onder couvert. Tot de spre kers behoorde ook pastoor Jac. J. de Jong. De bestuursverkiezing omvatte verder de benoeming van een secretaresse (me vrouw Oostwouder) en een penningmees- teresse (mevrouw Van der Linden). ADVERTENTIE ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1970 | | pagina 9