Lifters-service vervangt busverbinding tussen Hillegom en Meer en Dorp 3 „Als het lukt beschikken we over zo'n honderd taxi's Y cuRityjf rsnuK ri Weinig nieuwe elementen in corso-optocht T oeristische sector biedt financiële steun aan Stichting wil Groot Bentveld houden 0TAX 32.31.30 petri interieur BESTUURSLID LEENSLAG VAN WIJKRAAD: Oliehollen eten voor nieuw orgel Dolfijnen VBA Haarlem won klaver j as wed stri j d ten bate van Hartstichting Twee strandlopen in Bloemendaal Vastrecht voor gas in bollenstreek verlaagd Wilhelminalaan wordt ook in '71 niet verbeterd Film voor Pakistan in Haarlemmermeer Bundeling van krachten voor gezinszorg in de Meer 13 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1970 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 \i Voorraadpotten 8.95-12.95 Stopfles 5.90 Kogelasbak v.a. 10.95 Dienblad 6.95 Onderzetters 8.95 Spaarhand 13.50 Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 31 42 05 Ontvoering O êm Avondverkoop ZANDVOORT -- lilill - een huis vol gezellige dingen van papier, hout, metaal, leer, perspex, etc. voor betaalbare prijsjes komt u er maar naar kijken kadosjop ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM. „Iedereen die ik spreek vindt het een goed idee. De burgemeester zei tegen mij het een leuk initiatief te vinden, al moest hij nog zien of het werkt", vertelt J. J. Leenslag, de man die de suggestie van zijn plaatsgenoot K. Nij- man heeft uitgewerkt: het gebrek aan een goede busverbinding tussen de dicht te gen de Ringvaart aan gelegen wijk Meer en Dorp III en het centrum van Hillegom op te vangen door het instellen van een liftersdienst. Zoals wij gisteren op onze voorpagina reeds berichtten, zullen de komende veer- tin dagen in de wijk Meer en Dorp, waar zo'n twaalfhonderd mensen wonen, hon derden rode vignetten worden verspreid. Iedere automobilist die een dergelijk her kenningsteken achter zijn voorruit plakt, geeft te kennen wijkbewoners een lift te willen geven van en naar het centrum van Hillegom. Men rijdt wel voor eigen risico mee. „Als het lukt, beschikken we over zo'n honderd taxi's", zegt Leenslag, die dit een bruikbaar idee vindt voor andere nieuwe woonwijken van andere steden of dorpen, zoals Elsbroek of Schalkwijk. Leenslag, bestuurslid van de wijkraad Meer en Dorp, licht toe dat deze actie tot stand is gekomen bij gebrek aan goede busverbin dingen. „De wijkraad heeft schriftelijk contact gehad met de NZH. Ze gaven te kennen niet voor een busdienst naar Meer en Dorp te voelen, omdat ze geen lus als in de Lisser Poelpolder kunnen maken. Zij vinden het oneconomisch een bus één en dezelfde weg op en neer te rijden. Wij hebben hun de suggestie gegeven in wijken als de onze met kleinere bussen te bedie nen. De wegen zijn vaak niet geschikt voor de zware bussen." Uit het antwoord bleek dat de NZH deze mogelijkheid niet geheel wil uitslui ten", aldus Leenslag. Hij verduidelijkt dat met de doortrekking van de Hillinen- weg tussen de wijk Elsbroek en Meer en Dorp de problemen waarschijnlijk opge lost zullen zijn. De NZH kan dan de ge wenste lus maken. Aan dit initiatief ziet Leenslag wel eni ge bezwaren kleven, welke hij met een J. J. Leenstra: „Mijn linkerportier is altijd open". anekdote illustreert. „Een meisje vertelde tegen haar moeder dat zij was aange rand door een man. Deze man werd aan gehouden, zat vijf dagen in de cel, toen een medisch onderzoek aan het licht bracht dat het meisje niets was overko men. Zij had alles verzonnen, omdat het zo'n interessante gebeurtenis was." Hij wijst verder op aspecten van ontvoering. „Deze liftservice is eigenlijk alleen be doelt voor volwassenen. Niet voor kinde ren, zij kunnen best lopen. Het is boven dien een kwestie van jezelf in bescher ming nemen tegen voorvallen als ik zo even vertelde. Nee, het is echt voor oude ren bedoelt, mensen die bij slecht weer met een zware tas met boodschappen moeten sjouwen. Het is een vorm van hulpvaardigheid." De komende weken zal moeten blijken of alle inwoners van Meer en Dorp een dergelijke instelling hebben. Aan de hand van de vignetten op de auto's zullen ze te tellen zijn en hopelijk „niet op één hand." HOOFDDORP. In verband met Sint Nicolaas zijn de winkels in Hoofddorp vrijdag 27 november en van maandag 30 november tot en met vrijdag 4 december elke avond van zeven tot negen uur open. Dit vignet is het teken voor een gratis „taxi". M 3 staat voor Meer en Dorp III, de woonwijk, waar dit initiatief tot stand is gekomen. Jaarvergadering. De jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Zandvoort- se bejaardensociëteit „Voor Anker" zal woensdagmiddag 2 december om 14.15 uur worden gehouden in het Gemeen schapshuis aan het Schoolplein in Zand- voort. (Van onze correspondent) HILLEGOM. Tijdens een persconfe rentie heeft de stichting „Bloemencorso Bollenstreek" ontwerpen van de praal wagens voor het 24ste corso getoond. Ontwerpen, welke ook dit jaar weer wer den vervaardigd door Jos van Driel. Het corso dat in opzet de traditie van de laatste jaren zal voortzetten en dat daarom met weinig nieuwe aspecten zal zaterdag 24 april om 10.10 uur ver trekken vanaf de Nassaulaan in Haarlem, via de Grote Markt gaat het naar Heem stede, Bennebroek, Hillegom, Lisse naar Sassenheim, waar de wagens zondag 25 april voor bezichtiging zullen worden op gesteld. Ook in andere plaatsen in de bol lenstreek zullen praalwagens worden neergezet. Vrijdag 23 april zal een expositie van de praalwagens worden gehouden in de Bloemlusthal van de HBG-veiling aan de Grachtweg in Lisse van 11 tot 24 uur. Voordat het corso in Haarlem op de Gro te Markt aankomt zal vanaf 9.30 uur een muzikale show worden gegeven. De heer S. Bonkenburg, voorzitter van het corso-comité, ging nader in op de problematiek rond de eerst vastgestelde datum, 1 mei. In toeristische kringen werd door deze datum grote beroering gewekt in verband met de grote toeloop van toe risten, die men op 1 mei al zonder het corso heeft. Ter gelegenheid van de 1- mei-viering hebben vooral in het buiten land velen vrij en trekken dan naar de bollenstreek en de kust. Na gezamenlijk overleg is besloten het corso 24 april te laten rijden. Uit de toeristische sector werd het cor so financiële steun toegezegd om vermin derde ontvangsten in de tentoonstellingen en de verlaagde subsidie op te vangen. (Van onze correspondent) HOOFDDORP. Het jeugdkoor Trum pets of the Lord houdt een aantal ak- ties voor de aanschaf van een nieuw or gel. Door de verkoop van vijfentwintig duizend oliebollen in het komende week einde wordt geprobeerd een beginkapi taal te vormen. Bakker Brouwer gaat vrijdag aan de slag in z'n kraam op de hoek van het Marktplein en de Markt- laan in Hoofddorp. Smulpapen kunnen 's avonds en zaterdags de gehele dag te recht. Bovendien gaan de leden van het hondertien man sterke jeugdkoor met zakken oliebollen de deuren langs in Haarlemmermeer en Aalsmeer. Gehoopt wordt dat de aktie 'n tweeduizend gul den in het laatje zal brengen. ADVERTENTIE naast Bouwes Palace woensdag 2 en 4 uur za.- en zondag 12, 2 en 4 uur en zeeleeuwen show Inl.: tel. 02507 - 57 41 (Van onze correspondent) BENTVELD. In Bentveld is een Stichting tot behoud en instandhouding van huize „Groot Bentveld" opgericht. De voorzitter van het bestuur is ge worden C. W. Bierens de Haan uit Aer- denhout. Secretaresse werd mevrouw A. Mouwen-Swilders uit Bentveld en me vrouw E. Bredius uit Bentveld werd penningmeesteresse. Als leden zijn tot het bestuur toegetreden Aart van Dob- benburgh uit Bentveld, H. Van Kempen uit Bloemendaal en R. J. Hobé uit Zand- voort. Kers tsehietvvedstry den. De jaarlijk se kerstschietwedstrijden van de reserve- politie Zandvoort zijn dit jaar vastgesteld op zaterdag 19 december op de buiten' banen van het binnencircuit terrein. Er wordt geschoten van 10 tot 14 uur met pistool en geweer, 's Avonds om 20 uur zullen tijdens een feestelijke bijeenkomst in de cantine van het caravankamp „De Zeereep" de prijzen worden uitgereikt. 8a (Van een medewerker) HOOFDDORP. In de aula van de lagere technische school in Hoofddorp heeft de personeelsvereniging van de ge meente Haarlemmermeer een groot kla- verjastoernooi gehouden ten bate van de Hartstichting en dat leverde een bedrag van zestienhonderd gulden op. Het toer nooi werd gewonnen door VBA uit Haar lem. Aan de klaverjasstrijd In Hoofddorp na men 36 tientallen deel. Het verloop was bijzonder spannend en wisselvallig. Na de eerste ronde ging Zwaanshoek-A met 7.700 punten op kop en in de tweede nam Lisserbroek-B met 15.138 punten de lei ding alweer over. Deze twee aanvanke lijke leiders werden in de derde en be slissende ronde naar de achtergrond ge speeld. VBA kwam in die slotronde tot het zeer hoge moyenne van 8.034 punten en greep daarmee tevens de zege. De uitslag: 1. VBA (Haarlem) 22.281 pnt.; 2. De Nieuwe Brug-B (Vijfhuizen) 21.790 pnt.; 3. De Nieuwe Brug-D (Vijf huizen) 21.748 pnt.; 4. BTD (Hoofddorp) 21.693 pnt.; 5. Transvalia (Wormerveer) 21.539 pnt. De marsenprijs ging met der tien marsen naar Beinsdorp. „De Gelaarsde Kat", is een van de vele ontwerpen van Jos van Driel voor het corso 1971. (Van een medewerker) BLOEMENDAAL. Op het Bloemen- daalse strand houdt de hoofdstedelijke wielerclub ASC „Ulysses" zaterdag 28 november voor de tweede keer een na tionale strandloop. Aan de eerste loop namen zo'n 300 liefhebben deel. Men hoopt ditmaal een nog groter aantal aan de start te krijgen. De opbrengst van deze strandloop is voor het nieuw te bouwen clubhuis van „Ulysses". Het ligt in de bedoeling om de deelbemers in drie aparte groepen te laten lopen (heren over 8 km. (start 11.30 uur), dames over 6 km. (11.33 uur) en jeugd over 4 km. (11.35 uur). Het in schrijfgeld bedraagt voor dames en he ren 2,50 en voor de jeugd tot veertien jaar f 1,50. Iedereen die de loop volbrengt ontvangt een blauw-zwarte vaan. Voorts zijn er voor elke categorie vier extra prijzen. Er kan zaterdagmorgen vanaf tien uur ingeschreven worden in pavil joen „Het Eindpunt" aan de kop van de Zeeweg. De gymnastiekvereniging „Gymnastiek is onze sport" organiseert zondag 29 no vember aanvang 13.00 uur een strandloop, kop Zeeweg. Kinderen tot 12 jaar lopen 2 kilometer, van 12 tot en met vijftien jaar vier kilometer en 16 jaar en ouder acht kilometer. ABVA-filmavond. De afdeling Zand voort van de Algemene Bond van Ambte naren (ABVA), houdt op vrijdag 27 no vember om 20 uur in het Gemeenschaps huis aan het Schoolplein in Zandvoort een film-avond voor de leden. Er zullen do cumentaire- en ontspanningsfilms worden vertoond. IJsclub. De IJsclub Lisse houdt maandagavond 30 november om 20 uur in restaurant „De Nachtegaal" in Lisse de tachtigste jaarvergadering. (Van onze correspondente) HILLEGOM Tijdens een vergadering van het Gas- en Watervoorzieningsbedrflf voor de Bollenstreek is besloten het vast recht voor gas per 1 januari 1971 weer met 3.- te verlagen en men verwacht dat per januari 1972 het landelijk tarief kan worden toegepast, hetgeen nogmaals een verlaging van 3.- zal betekenen. In verband met de omschakeling op aard gas was in 1967 besloten een toeslag van f 12.- te leggen op het landelijk geadvi seerde gastarief. Voorts werd nog meegedeeld, dat men ten gerieve van de verbruikers probeert te komen tot een service- en onderhouds dienst, waarop men zich zou kunnen abonneren. Van de in Hillegom versprei de enquêtekaarten om de wenselijkheid van deze dienst te peilen, ontving men dertig percent beantwoord terug, met een zeer positieve uitslag. HILLEGOM. Tijdens een vergade ring van het Gas- en Waterbedrijf van de Bloembollenstreek werden ook vra gen gesteld over het leggen van nieuwe buizen in de Wilhelminalaan. Deze lig gen nu namelijk in het midden van de rijbaan, welke te zijner tijd zal worden bedekt met een gesloten laag, waardoor men niet zo gemakkelijk meer bij de buizen kan komen. Het buizenstelsel zal dus naar de zijkant moeten verhuizen en onder de trottoirs komen te liggen. Op de gestelde vraag hierover antwoordde de voorzitter, de heer J. Ch. I. van Nie- kerk, dat men zich er voorlopig nog geen zorgen over hoefde te maken, omdat er ook in 1971 weer niets zou kunnen ko men van de langverbeide reconstruering van deze voor het verkeer veel te nau we straat. HOOFDDORP-Vijfhuizen. De film commissie van de Stichting Jeugdwerk Haarlemmermeer heeft besloten de op brengst van de zaterdag 27 november te houden voorstellingen in Hoofddorp en Vijfhuizen beschikbaar te stellen aan het Rode Kruis, ten bate van Pakistan. In verband hiermee is de toegangsprijs verhoogd tot drie kwartjes, terwijl boven dien ditmaal belangstellenden van „alle leeftijden" welkom zijn. In Hoofddorp worden twee voorstellin gen gehouden, om 10.30 en 13.30 uur in het padvindersgebouw aan de J.C. Beets- laan. Filmliefhebbers in Vijfhuizen kun nen om 16.00 uur terecht in het hervormd jeugdgebouw. HAARLEMMERMEER. Met ingang van 1 januari 1971 zuilen Het Groene Kruis, de protestants christelijke, her vormde en rooms-katholieke stichtingen voor gezinszorg in Haarlemmermeer en 'n soortgelijke stichting in Haarlemmer- liede gaan samenwerken in één organi satie. Alle verpleegsters gaan vanaf die datum onder een gezamenlijk leiding hun taak verrichten. Dit deelde drs. A. L. J. Coenen, voorzitter van de afdeling Haar lemmermeer van het Groene Kruis, don derdagavond mee tijdens de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van zijn vereni ging in hotel De Beurs in Hoofddorp. „Hoe langer hoe meer wordt ingezien dat een omvangrijk werk als de gezins zorg alleen in stand kan worden gehouden als het in een zo groot mogelijk verband wordt aangepakt" aldus drs. Coenen, tot voor kort wethouder van sociale zaken van Haarlemmermeer. In een voorbereidend comité is elke in stelling met twee leden vertegenwoordigd. Drs. Coenen is waarnemend voorzitter van de in oprichting zijnde stichting. Daarentegen zal de vroegere wethouder wel zo spoedig mogelijk afscheid nemen als voorzitter van het Groene Kruis. Me vrouw C. G. Vervoort-v.d. Vusse werd gisteravond met grote meerderheid van stemmen herkozen als bestuurslid van het Groene Kruis in Haarlemmermeer. Zij kreeg achter de groene tafel gezelschap van de heren J. A. Zwart (kring Bad hoevedorp) en C. Broekhoven (Nieuw- Vennep). ADVERTENTIE zijlweg 36-38, haarlem, tel. 023 - 31 63 99 uitgebreider dan ooit Vrijd. 27 nov. en maand. 30 nov. t/m vrijd. 4 dec. ook avonds geopend!

Haarlem's Dagblad | 1970 | | pagina 13