SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZ HBS'ers vragen „bezemklas" Het hoeft echt niet allemaal tegelijk... WK interieurs mm Greek Aid Fund heeft dringend geld nodig KAN échte graan-genever die is van verhoeven! fü V R IJ D A G HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Abortus Nieuwe leraarsopleiding Leidsebuurt Gierstraat Moderne sieraden in goud en zilver Volkstelling 1 Volkstelling 2 Fluoridering 1 PONT1AC - ETERNA SARCAR - CITIZEN PLATO - MIDO horloges KAN JUWELIER Kunstijsbaan Vogelmoord Fluoridering 2 Fluoridering 3 Probleem door nieuwe onderwijswet Druk de warmte van uw hart uit in een warm geschenk van Geef haar BONT Bontmodehuis Q|QK BART ELS Speciaalzaak in pelterijen Wagenweg 146 - Haarlem - Tel. 316529 Speciale aanbieding NERTSHOEDEN van 115,— tot 202,50 LANG NERTS- KOPPENMANTEL in standard en Black Diamond M 1255,- in de maten 36 tot en met 50 INDERDAAD KEUZE UIT HONDERDEN MANTELS I I-I I w %Mum mw - v.:- Puzzelprijswinnaars Hulp familieleden van politieke gevangenen Het aantal scribenten en sprekers over abortus groeit nog steeds, maar bij alles wat hierover geschreven en gesproken wordt mis ik toch eigenlijk de kern van de zaak waar het over gaat. Waarom is abortus provocatus bij de wet strafbaar gesteld? Omdat de wetgever abortus te recht niet anders heeft gezien als „kin dermoord." Men zwijgt hierover wel in alle talen, maar de stem van het gewe ten spreekt toch nog zo duidelijk dat men abortus provocatus wil toestaan als dit noodzakelijk geacht wordt, waarmee men alle kanten uit kan. Wat is en wie maakt uit wat noodzakelijk is? God verhoede dat de wetgever zijn opdracht zou ver zaken de strafbaarheid van abortus weg te nemen en daardoor de weg vrij te maken voor een massale kindermoord. Is het niet erg en volkomen onnatuur lijk dat het leven van ongewenste en niet- geboren kinderen beschermd moet wor den tegen de moordplannen van moeders? Wil men geen kinderen, ont wijk dan de lusten. Zelfs wil men trach ten de lasten van de lusten af te wen telen op de gemeenschap, namelijk zie kenfondsen en abortusklinieken en daar mee de gemeenschap medeplichtig ma ken aan de levensvernietiging van deze kinderen. Ik hoop dat de doktoren zich voor dit vuile werk niet zullen lenen. Dat zovele meisjes en vrouwen schreeuwen om abortus behoeft ons niet te verwonderen. De kinderen op de lagere scholen wor den al ingewijd in de seksualiteit en op de middelbare scholen hebben ze voor een groot deel de lessen in praktijk gebracht. Het schaamtegevoel als een bescherming van de vrouweneer verdwijnt ziendero gen. G. PARDOEN, Haarlem. De nieuwe opleiding (VU en Tilburg, straks Utrecht, Arnhem en het Noorden) leidt op voor 2 derdegraadsbevoegdheden in 4 jaar, in 4Vi jaar, na selectie kan men een tweede- en een derdegraadsbevoegd heid behalen. Eventueel kan men daarna in 1 Vz jaar de tweede in een eerstegraads bevoegdheid omzetten, universitair. Iedere oudere ULO-docent, heeft ten minste drie derdegraadsbevoegdheden, van de VHMO-leraren hebben tenminste de ingenieurs, de classici, vele economen, twee of meer eerste graadsbevoegdheden, vroeger was dit algemener. En als men, zoals nagestreefd wordt, het kandidaats als tweedegraadsbevoegdheid gaat erken nen, zullen ook academici een eerste en een tweedgraadsbevoegdheid kunnen ver werven. Ongeveer de helft van de leraren VHMO is niet-academicus, een groot deel van hen komt van de kweekschool en heeft veelal uit ULO of LO nog een of meer derdegraadsbevoegdheden. Dat is allemaal niets nieuws- Nieuw is dat men een derdegraadsbe voegdheid kan behalen zonder tevens on derwijzer te zijn. Nieuw is de integratie van de pedagogisch-didactische opleiding in de vakstudie voor een hogere bevoegd heid. Maar het is niets nieuws dat men met HAVO (of MMS) universitair kan studeren: men kan alleen geen uni versitaire examens afleggen. Prinses Irene was geen uitzondering, noch was zij een van de eersten. In mijn studietijd zat ik al op college met MMS-meisjes die zich voor biologie-MO voorbereidden, in Utrecht of Amsterdam of Leiden ontmoet ik regelmatig oud-leerlingen met MMS: er zijn ook universitaire opleidingen voor de middelbare akten. W. J. JONG, Heemstede. Even een kleine reactie op het schrij ven van de heer Van Hees in uw blad van 13 november. We hebben versteld ge staan over de grote dosis kennis van de ze man met betrekking tot de Leidse buurt, de werkgroep Leidsebuurt, club huis de Til, het Leidsebuurthuis en de Leidsebuurtkrant. Wie is die man? Waar blijft die man? We hebben zulke men sen nodig! Alleen zijn we bang, dat hij zich opnieuw op een sociologisch onder zoek in de Leidsebuurt zal moeten stor ten en dat hij dan een ietwat ander beeld over de Leidsebuurt zal krijgen. Wel leuk hoor, zo'n reactie, maar jam mer van die verkeerde informatie. Laat meneer Van Hees of hoe hij dan ook heet (de naam is namelijk onbekend in Leidsebuurtkringen), voor verdere infor matie contact opnemen met de werk groep Leidsebuurt. Zij stelt dat gesprek met hem erg op prijs. BUURT, H. HAGEMAN. Nu wij eindelijk een autovrije Gier straat op zaterdag hebben, vragen wij ons als bewoners af, of het niet mogelijk is, dat ook chauffeurs van de NZH wat kalmer gaan rijden. De voetgangers in onze straat kunnen nauwelijks overste ken, doordat de bussen met zo'n snel heid door de straat razen. Er zijn ook altijd nog automobilisten, die de borden aan het begin van de straat niet zien of negeren en dan toch rustig de straat in rijden. Zij moeten dan echter achteruit rijdend terug, met alle gevaren vandien Misschien zou een duidelijker opstelling van deze borden een oplossing zijn? J. M. Th. BRAKEL-SWEIJEN, Haarlem. ADVERTENTIE WiA/WWWWWWWWVWVWWWWWVWWWWWWWVWVlf JUWELIER HORLOGER BARTELJORISSTRAAT 2, TEL. 310202 Wij hebben nu uit officiële bron ge hoord, dat de vragen die men ons gaat stellen onder het mom van Volkstelling volkomen verantwoord zijn. Bovendien zijn de antwoorden in geheel veilige han den. De mensen die deze vragen bedacht hebben zijn grotelijks verbaasd dat daar entegen bezwaren worden ingebracht. Een beetje verontwaardigd ook. Voor een goede „planning" op allerlei gebied is het immers absoluut noodzakelijk te we ten, hoeveel maal per dag u de W.C. doortrekt. Twee vragen heb ik echter in die lijst gemist. Blijkbaar heeft de overheid er geen behoefte aan te weten, welk per centage van de Nederlandse bevolking medicijnen uit de waterkraan wenst en welk percentage daaruit zuiver water wil zien stromen. Het zou toch een klei ne moeite zijn en geen extra kosten mee brengen aan die lange lijst nog twee vragen toe te voegen: 1. Wenst u gefluorideerd water in uw waterleiding? 2. Zo ja, wilt u dat ook anderen gedwon gen worden dat water te gebruiken. Is de overheid bang deze vragen te stellen? Zou daardoor het sprookje, dat slechts een kleine minderheid van de be volking tegen opgedrongen fluoridering is, ontmaskerd worden? De ouderen onder ons herinneren zich nog, hoe vlak voor de laatste wereld oorlog een persoonsbewijs met vingeraf druk werd ingevoerd. Dat heette toen ook absoluut noodzakelijk. Door dit persoons bewijs hebben tienduizenden hun leven verloren. In de eerste plaats de Joden en later de onderduikers en verzetslie den. De bezetter kreeg ze op een pre senteerblaadje aangeboden. Ik betaalde voor een slecht vervalst persoonsbewijs 500 in 1942. „La morale de cette his- toire: wacht u voor overheidsmaatregelen die op het eerste gezicht onschuldig lijken. R. VOORHOEVE, Bloemendaal. Naar aanleiding van de volkstelling zijn bij mij de volgende vragen gere zen. Is de regering van plan door de waslijst van vragen haar tot nu toe ver kapte dictatuur om te zetten in een open lijke? Tal van in de volkstelling gestel de vragen tasten de privé-sfeer dusda nig aan dat hier van democratie geen sprake meer is. Hebben onze regeerders de kunst zo goed van de Duitsers afge keken zo dat ze dit nu zelf maar eens proberen? Laten wij ons door dreigen met een geldboete en-of gevangenisstraf in een hoek drukken? Is hiertegen niets te ondernemen? i IJ. VAN GELDER, Haarlem. Als er dit jaar in België achttien miljoen zangvogeltjes zijn gevangen, dan is dat droevig. Als de Belgische regering tegen betaling vergunningen afgeeft voor deze vangst, dan is dat beschamend. Als er dan ook nog mensen zijn die tot de élite willen worden gerekend en daarom in zeer dure restaurants gaan dineren om daar tegen zeer hoge prijzen gebakken lijsters of leeuweriken gaan eten, dan is het gauw met onze zangvogeltjes gedaan en is er geen werk meer te doen voor World Wild Life Fund. Bah Madam, Bah, Mijnheer, schaam u. Spuw uit die gebakken lijsters, spuw uit die leeuweriken levertjes. Denk eens aan die zingende merel bij u boven op de antenne, denk eens aan die zingende leeuweriken boven de groene weilanden. Weiger elk gerecht waarin vlees van lijs ters of andere vogels is verwerkt. De vo geltjes staan niet op het menu onder de naam: Gebakken Lijsters, maar onder heel andere schoonklinkende onbegrijpelijke namen. Alleen wanneer er geen vogeltjes meer worden gegeten in dure restaurants in Frankrijk of op cocktailparties, dan loont het vogelvangen niet meer. De klan ten van dure restaurants zijn de hoofd schuldigen die het vogelvangen in België lonend maken. Wanneer er geen vogeltjes meer naar Frankrijk mogen worden uit gevoerd, dan is er veel gewonnen, anders gaan de vogeltjes een spoedig einde tege moet en dat komt niet door milieu veront reiniging, maar door vraatzucht van de elite, of wat daarvoor wil doorgaan. B. DE RAADT, Haarlem. ADVERTENTIE HORLOGER BARTELJORISSTRAAT 2, TEL. 310202 iyVVVI/VVVVVVVVVVVVWWUWVVVVVVVVWVWVWVWVVI/WVWV Deze brief moet u zien als een ant woord van een hardrijder op uw artikel in de zaterdag-editie van het Haarlems Dagblad van 21 november 1970, waarin u de bouw van een ijshal als de oplos sing van het ijshockey probleem ziet. Uw artikel acht ik een rechtstreekse in sinuatie op alle activiteiten van het be stuur van de IJsclub Haarlem, waarvan u tenslotte zelf lid bent. Als lid van de IJsclub Haarlem suggereert u een be voordeling van de hardrijders ten op zichte van het ijshockey binnen de IJs club Haarlem. Dit is beslist niet waar. U moet goed beseffen dat het hardrij den in de regio Kennemerland decennia lang door de heren J. Verharen, C. Mant- je en anderen onder hoge kosten en lasten „aan de praat" is gehouden. Voor deze heren was geen moeite teveel om de actieve hardrijders te begeleiden in hun activiteiten tijdens de conditie-op bouw en tijdens de wekelijkse ijstraining op de Jaap Edenbaan. (Dit is de oprech te clubliefde). De trainingsgroep omvat nu veertig leden die tenminste drie maal in de week trainen met goede succes sen. Wat is er echter met de ijshockey- club „de Poolsterren" gebeurd. Voorop gesteld kan worden dat de moeilijkhe den waarmee de ijshockeyers geconfron teerd werden dezelfde waren als die van de hardrijders namelijk geen ijswinters geen wedstrijden, hoge kosten. De club liefde bestond hierin dat bijna alle le den opgingen in de „Amsteltijgers" ter wijl juist in de afgelopen periode van 7 jaar deze Poolsterren zich hadden kun nen ontplooien tegelijk met hun andere broeders in de ijssport te weten de hard rijders in de vorm van een conditietrai ning en ijstraining in Amsterdam en een optreden in de Nederlandse competitie, Dat nu (gegeven de nagenoeg realiseer bare plannen van het kunstijsbaan pro jekt) uw stuk in de krant verschijnt doet mij verbazen, omdat u de gelegen heid hebt gehad om uw steentje in het pro jekt bij te dragen, hetgeen u tot nog toe hebt verzuimd. Insinuaties van uw kant moeten dan ook zonder meer van de hand gewezen worden. Van een op een zijspoor zetten is geen sprake. Al leen uw activiteiten zijn nihil geweest Wij juichen het toe dat een kunstijsbaan projekt van de grond komt, maar ver wachten van een oud-bestuurslid van de Nederlandse IJshockey bond een andere instelling. H.G. FALKE, Haarlem. Wellicht niet ten onrechte houdt boven staande vraag in toenemende mate niet alleen wetenschapsmensen, doch eveneens verontruste gebruikers van het gefluori deerde water bezig. De voorstanders van dit z.g. „heilzame' wondermiddel, w.o. merkwaardigerwijze tandartsen hebben zich energiek beijverd om het gebruik van fluor te introduceren als een volkomen onschuldig en werkzaam middel, om het tandbederf tegen te gaan. Deze eenzijdige voorlichting heeft, vooral omdat deze door wetenschapsmensen werd gegeven, bij de argeloze burgerij een zo danig misschien misplaatst vertrouwen ge wekt, dat wellicht menige goedgelovige moeder haar kind een extra snoepje tussen der eeds aangetaste kiesjes heeft gestopt, in de overtuiging dat: „al rot het kiesje nog zo snel, het fluor achterhaalt het wel". Dat de voorlichting van de zijde der onder scheidene overheden, die besloten fluor aan het drinkwater toe te voegen, gebrek kig en in hoge mate onvoldoende is ge weest, moge blijken uit het feit, dat een in Santpoort gevestigde arts niet op de hoogte bleek te zijn van het feit, dat in de ge meente Velsen alreeds een aantal jaren fluor aan het drinkwater wordt toege voegd. In aanmerking genomen het feit, dat ingewandsstoornissen bij een aantal inwoners worden verondersteld een gevolg tezijn van fluor, is het toch wel bedenke lijk, dat een arts niet de beschikking heeft over de noodzakelijke gegevens die een mogelijk verband zouden kunnen aantonen tussen deze klachten en fluor. Gelukkig was de Santpoortse apotheker wel inge licht en kon er een cliënt van weerhouden fluortrabletten te kopen, door hem er op te wijzen, dat het drinkwater reeds fluor be vatte. Niet het minst dank zij verontruste wetenschapsmensen en publiciteitsmedia neemt het gevoel van onzekerheid en on behagen in brede kringen dergenen, die tegen hun zin gedwongen worden het enige beschikbaar gestelde gefluorideerde drink water te consumeren toe en terecht rijst bij velen de vraag, of fluor al of niet schade lijk kan zijn. Zolang de bestuursinstanties, die eens het besluit hebben genomen, om fluor aan het drinkwater te doen toevoe gen, en die gevoeglijk in het algemeen als leken op het gebied van chemie en me dische kennis kunnen worden beschouwd en zich veelal bij hun besluit hebben laten leiden door de lofzangen van wetenschap pelijke voorstanders, zelfs maar de gering ste twijfel koesteren met betrekking tot de onschadelijkheid van fluor, dienen zij on verwijld op het eens genomen besluit terug te komen en de toevoeging van fluor aan het drinkwater te beëindigen. Dat er ten minste reden tot enige twijfel bestaat, moge blijken uit het feit dat de gemeente Hilversum heeft besloten met de fluoride ring van het drinkwater te stoppen. Twijfel bleek ook te zijn geslopen in de harten van de Kroonleden, die in zekere zin hun veto uitspraken over het beleid van de verant woordelijke instanties die de vrijheid van een grote groep burgers hadden beknot en gelastten dat zuiver drinkwater ter be schikking moet blijven van diegenen die daar prijs op stellen. Het besluit van de gemeente Hilversum is niet alleen wijs maar ook moedig en het is prijzenswaardig dat men een verstandig inzicht heeft laten prevaleren boven een ten onrechte ge vreesd prestigeverlies. Beter ten halve ge keerd dan te hele gedwaald. Het is te ho pen dat men ook elders tot dit wijze en verstandige inzicht zal komen. L. GEUTSKENS, Santpoort Het doet mij genoegen te vernemen dat er in de gemeenteraad vragen zijn ge steld over de fluoridering van het drink water in Velsen. In 1963 is men in onze gemeente er toe overgegaan dit vergif aan ons drinkwater toe te voegen. Toen haalden protesten weinig uit. Maar nu, zeven jaar later, is men tot de ontdekking gekomen welke gevaren er verbonden kunnen zijn. Via televisie en radio en uit de mond van deskundigen mochten we vernemen wat het resultaat kan zijn van het opgedrongen gebruik van fluoride, zoals rheuma en een stijging in de ge boorte van de zogenoemde mongooltjes Voorts kwam aan het licht dat na het veertiende levensjaar de afbraak van het langzamer verloopt. Bovedien is het hou gebit door het gebruik van fluor niet den van een goed gebit van velerlei an dere factoren afhankelijk. Ik vraag mij af of het niet absurd is nog door te gaan met de fluoridering in Velsen. In vele plaatsen in Nederland en ook in Amerika is men er al mee opghouden. Laten we dankbaar zijn dat we over zuiver drink water beschikken en er op aandringen dat we het water ook zuiver houden. J. DE HAAN, IJmuiden. In deze rubriek worden brieven opgeno men, die met uitdrukkelijk verzoek tot publiketle aan de redactie worden toege zonden; voorwaarden tot publlkatle zijn: ft Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. gr De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaat». (Dus geen pseudo niem ol initialen). gr De brief moot gesteld zijn In behoor lijk Nederland» en ln begrijpelijke, be knopte vorm. gr Do redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming to weigeren. gr Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, aat de redactie het eens la met daarin verratte meningen of argumenten. Aan uw rubriek Van Dag tot Dag over fluoridering zou ik nog iets willen toevoe gen. De ondervinding heeft mij geleerd dat groente twee keer moet worden gewassen of meer, aardappels twee keer of meer. Fluoride kleeft aan de groente en aard appels, water wordt weggespoeld, vers water wordt toegevoegd. Vervolgens wordt er gekookt, het water verdampt, maar de fluoride blijft achter. De grote eters krij gen dus de meeste fluoride binnen, mis schien wel te veel. De kleine kinderen het minst, te weinig. Laat de snoepfabrie- ken fluoride verwerken, dan komt het bij degene, die het nodig hebben. G. J. Solle wijn Gelpke luister zelfs eens en denk na. Is de gemeente en de staat gerechtigd medicijn te verstrekken en dan nog wel in een niet te controleren hoeveelheid? mevr. v. d. VELDE, Haarlem ADVERTENTIE ANNO 1792 n zuiver natuurprodukt zacht smaakvol exclusief ROTTERDAM. De laatste hbs'ers van het land vinden dat zij in nood zitten. Als zij aan het eind van dit cursusjaar niet kunnen worden toegelaten tot de examen klas, zien zij al hun eerdere jaren werk verloren gaan, want dan is er eenvoudig geen vierde klas meer. Bij zittenblijven zouden de leerlingen genoodzaakt zijn over te gaan naar de nieuwe soorten als havo en atheneum, die totaal anders van opzet zijn. In Rotterdam hebben leerlingen van vierde klassen van een scholengemeen schap de fractievoorzitter in de Tweede Kamer verzocht te bevorderen dat een bezemklas" wordt ingesteld om hbs'ers, die in de vierde klas niet overgaan, op te vangen. Zij willen niet de dupe worden van het feit dat er een andere onderwijs wet is ingevoerd. ADVERTENTIE yyy:yy;y yyy:y:y y;y,y:y y yyy:y2- PUZZEL NUMMER 41 Behalve de woorden dienen ook de zwarte hokjes in dit diagram te worden ingevuld. Horizontaal: 1. deel v. d. dag; 6. tegen werping; 11. zangnoot; 12. betrouwbaar; 14. zangnoot; 15. vaartuig; 17. ouderloos kind; 20. in bruikleen geven; 22. graansoort; 23. koraaleiland; 25. buigzaam; 27. tooi; 29. begrip; 31. aanzien; 32. riviermond; 33. voorzetsel; 34. in aanzien houden; 36. uit gesmolten stukje vet; 38. meisjesnaam; 39. bevel; 40. titel (afk.); 41. Gode zij lof (lat. afk.); 42. landbouwwerktuig; 43. familielid; 44. kaartspel; 46. kleverig; 48. en anderen (afk.); 50. persbureau; 52. vis; 54. schoeisel; 56. opgeld; 57. naaigerei; 59. soort afslui ting; 60. telwoord; 62. half; 64. moerassig; 66. breekbare; 67. de somma van (afk.); 69. uitbrander; 72. gewicht (afk.); 73. het aan houdend ratelen; 74. soort verhaal. Verticaal: 1. zoogdier; 2. ongeveer (afk.); 3. lusthof; 4. plant; 5. gewicht (afk.); 6. meervoud (lat. afk.); 7. weg voor verkeer; 8. kleurstof; 9. de oudere (afk.); 10. hoofd plaats van Iran; 13. getij; 15. primitief vaartuig; 16. bloem; 18. pl. in Duitsland; 19. geluidloos; 21. ontkenning; 22. deel v. e. zeilboot; 24. doorgang, entree; 26. nummer (afk.); 28. meubelstuk; 30. heidebloempje; 32. zuidvrucht; 35. tijdperk; 37. al (Eng.); 43 deel v. d. week; 44. dapper; 45. kleurstof; 46. vangwerktuig; 47. moh. boetende bedel monnik; 49. groente; 51. slot; 53. slede; 55. plant; 57. gebaar; 58. klein net; 61. eter; 63. kneedbaar mengsel; 65. de onbekende (afk.); 68. lidwoord; 70. reeds; 71. inhouds maat (afk.); 72. met dank (afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, ADVERTENTIE Het vernieuwen van een compleet interieur, of het inrichten van een gezellige kamer, hoeft écht niet in een keer te gebeuren. U kunt het ook stap voor stap doen. Voorwaarde voor een goed geheel, is dan wel het ontwerpen van een basis-plan. Zo'n basisplan maken wij voor u en met u. We zijn er goed in. Aan de hand hiervan kunt u, wanneer u maar wilt, bouwen aan een eigen, verantwoord interieur. Hebt u belangstelling voor zo'n plan, komt u dan eens praten. Wij geven u graag geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtingen. Het is maar dat u het weet. LID GOED WONEN Wagenweg 1, 3 en 15, Haarlem, Tel. 31 21 72 Hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur! dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. OPLOSSING PUZZEL NUMMER 40 Horizontaal: 1. papa; 4. ami; 7. eend; 10. generen; 14. re; 15. wal; 16. Ate; 18. pe; 19. bij; 20. Est; 22. rp; 24. eva; 26. bestaan; 30. ode; 32. ek; 33. es 34. ra; 35. rr; 36. mr; 37. ed; 38. pre; 40. aa; 42. eg; 44. alsmede; 45. terdege; 46. pi; 47. sl; 48. rps; 50. de; 51. gr; 52. Ee; 54. en; 56. ne; 57. ze; 58. Oss; 59. noorden; 62. Ans; 64. Po; 66. Ada; 67. ik; 68. rk; 69. sta; 72. bal; 74. li; 76. groeten; 80. nest; 81. USO; 82. kind. Verticaal: 2. as; 3. aga; 4. An; 5. meester; 6. ir; 7. ent; 8. nl; 9. tree; 11. el; 12. ea; 13. eere 15. wij; 17. er; 19. bak; 20. es; 21. ta; 23. por; 25. verlies; 26. bedelen; 27. es; 28. ar; 29. Naarden; 31. dreggen; 36. map; 37. Ems; 38. per; 39. ets; 41. ade; 43. Ger; 49. pardoes; 53. esp; 55. no; 56. ne; 57. zak; 58. oord; 60. oa; 61. da; 63. snik; 65. os; 67. il; 70. tgt; 71. ar; 72. be; 73. Ank; 75. Ie; 77. ou; 78. To; 79. nn. PUZZEL NUMMER 40 10,mevrouw J. Kranenburg, J. P. Coenstraat 71, IJmuiden. 7,50: mejuffrouw N. de Waard, M. K. Hofstedestraat 40, IJmuiden. 5,J. A. van Rosmalen, Oosterduin weg 53, IJmuiden. 10,J. Beek, Gerrit van Heesstraat 14, Haarlem. 7,50: mevrouw P. Geschiere, Kr. Spie ringweg 104, Vijfhuizen. 5,M. van Aerschot, Julianalaan 54, Overveen. (Van onze redactie buitenland) HAARLEM Het Greek Aid Fund International en het Steunfonds Demo cratisch Griekenland zijn in financiële nood. De organisaties doen een dringend beroep op alle Nederlanders om geld bij een te brengen voor de families van de slachtoffers der Griekse dictatuur. Er zijn alleen al in de Griekse hoofd stad zo'n 2.500 gezinnen die volledig af hankelijk zijn van de hulp van familie leden en vrienden omdat de kostwinnaar van het gezin wegens politieke redenen is ontslagen of gearresteerd. Het Greek Aid Fund heeft ongeveer honderd van die gezinnen kunnen helpen, maar 1 januari zullen de fondsen uitgeput zijn. In plaats van met hulpverlening ophouden zou het steunfonds graag de hulp uitbreiden Bijdragen kan men storten op postgi ro 75400 ten name van Stichting steun fonds Democratisch Griekenland in Zaan dam.

Haarlem's Dagblad | 1970 | | pagina 15