Muziekmiddag in Teylers museum Wintersporttaferelen vlak bij huis Ds. Toornvliet nu ontzet uit predikantsambt Gladiolenprijs omlaag ii s Clavecimbel overstemd I Nationale te Burgemeester van Amstelveen neemt afscheid I Circuitloop Zandvoort HE typiste J* OP HOOP VAN ZEGELS 60 JAAR HTC SPEELT CACTUSBLOEM Rijdend talen practicum voor Turkse arbeiders Stille Omgang in nacht van 13 op 14 maart Planoloog bij buurtvereniging Heemsteedse politie roept getuige op „Motivering is aanvechtbaar” n üg jS i l MAANDAG 8 MAART 1971 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 P. ZWAANSWIJK 4»» RADIOGEMEENTE: life BURGERLIJKE STAND HAARLEM iS ..■ftiÉE.-! Wie gisteren door Kennemerland dwaalde, kreeg de indruk dat het door de zon was omgetoverd in een stukje wintervakantieland. Ski-enthou- siasten suisden de hellingen van het Kopje van Bloemendaal af, als was het de Jungfrau. Een Schalkwijkse schone nestelde zich in bikini in een luie stoel in haar besneeuwde tuin aan de Laan van Berlijn, als was haar huis een chalet in Sankt Moritz. Maar de kust bleef door en door Hollands: als moderne jutters kwamen honderden Kennemerlanders naar het bij Bloemendaal gestrande scheepje kijken. Gewapende overval in Heerlen opgelost Waddenzeevereniging stuurt telegram aan minister BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK «te ADVERTENTIE PUM FEIJE BEVALLEN VAN EEN DOCHTER U; 9 C.J.VAN DEN BROEK-HAARLEM TECHNISCHE HANDELSONDERNEM1NG N.V Cruquiusweg25-Heemstede-Tel.O23-28435< Filiaal te Ulft(Gld.)-Tel.08356-3241' Ik f r A '♦«i ihi U wilt uw werkzaamheden als (Van onze stadsredactie) (Van onze streekredactie) de en (Van onze correspondent) ZANDVOORT De Sportingclub Zand voort houdt voor de tweede maal een nationale circuitloop op zondag 28 maart, een prestatieloop over het Zandvoortse circuit. Er wordt gestart bij het tijdwaarne- mershuis op het circuit om 11 uur over een ronde (4.2 km.) voor alle leeftijden. Om kwart voor twaalf volgt de wed strijd over twee ronden, die zowel een prestatieloop als een wedstrjjdloop zal zijn. Personen van 14 jaar en ouder kunnen hieraan deelnemen. GEBOREN: Th. Jenkins-H. Kuhlman, d.; J. van Doorn-B. de Ruig, z. GETROUWD: W. Nelck en J. Lof, J. Fokker en P. Schöder. OVERLEDEN: Jozef C. Prins, 61 jaar. II (Van onze stadsredactie) HAARLEM. „Op Hoop van Zegels,” de Haarlemse Filatelistische Vereniging (met zijn 1200 leden een der grootste plaatselijke verenigingen) viert dit jaar zijn 60-jarig bestaan. In oktober komt er een jubileumtentoonstelling, een veiling, en de uitgifte van een jubileum-jaarbóek- je. Zaterdag werd als voorproefje alvast een receptie gegeven. (Van onze stadsredactie) OVERVEEN. Dr. ir. R. van de Waal, directeur van de Provinciale Pla nologische Dienst zal op donderdag 18 maart om acht uur ’s avonds voor de buurtvereniging „Overveen” een voor dracht houden onder het motto: „Alg kikkers op een kluitje”. De bijeenkomst zal worden gehouden in de aula van het Kennemer Lyceum. De clavecimbel, bespeeld door Anton de Beer, klonk bij de begeleidingen van de violisten helder en verfijnd en evenzo bij de voordracht van een mooi varia- tie-werkje en een Capriccio van Jan Pie terszoon Sweelinck, geschreven voor cla- vecimbel-solo. Men kan nu al inschrijven en op de wed strijddag zelf aan een van de 16 kassa’s op het circuit. Zij die de loop volbrengen ontvangen een fraai herinneringsvaantje. Voor de eerstkomenden in de diverse categorieën worden prijzen beschikbaar gesteld. Alle inlichtingen verstrekt het secreta riaat van de Sportingclub Zandvoort, Lin- naeusstraat 1 flat 4, Telefoon 02507-5619 of 3585 of 3344. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSTEDE. De Heemsteedse po litie verzoekt de bestuurder van een don kergroene personenauto zich met haar in verbinding te stellen in verband met een ernstige aanrijding zaterdag 6 maart om half zeven op de Herenweg. Deze be stuurder is getuige geweest van genoem de aanrijding en is de automobilist die de aanrijding veroorzaakte en doorreed, gevolgd. Bij het verkeersongeval liep overigens niemand ernstig letsel op. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Van Gend en Loos heeft de Nederlandse primeur van een rijdend talenpracticum voor zijn Turkse werkne mers. Het is gebouwd in een oplegger die 20.000 kostte, terwijl er aan de lesappa- ratuur en dergelijke een nog groter be drag is besteed. De chef van de afdeling vorming en opleiding van Van Gend en Loos heeft voor dit rijdende leslokaal een „dienstregeling” ontworpen. Het talen practicum maakt tournees langs Rotter dam, Den Haag, Amsterdam, Haarlem en Utrecht en doet wekelijks deze plaatsen twee of drie keer aan. AMSTERDAM. De Landelijke Vere niging tot Behoud van de Waddenzee heeft zaterdagmiddag na afloop van haar jaarvergadering in Amsterdam besloten een telegram te zenden naar minis ter Klompé van CRM e” afschriften naar de andere ministeries, waarin om be scherming wordt gezocht van de Wadden zee en het hele waddengebied als natuur- minument van internationaal belang. Zij vraagt de minister de procedure te beginnen in het kader van de natuur beschermingswet, om het hele Wadden gebied als staatsnatuurmonument c.q. be schermd natuurmonument, te beschouwen ONDERTROUWD W. A. Bijleveld-M. R. Bazuin; A. Spaans- G. G. Groenhart; R. J. Schavemaker-K. H. v. d. Putten; P. H. v. d. Eijkhof-C. M. v. d. Bogaard; J. C. Antonisse-P. Jansen Hen driks; H. P. F. Goossens-M. W. B. v. Ves- sum; L. Wijnalda-M. J. Boomars; B. A. Gruter-G. F. M. J. Kuijt; P. J. Vercou- teren-M. C. F. v. d. Kroft; L. T. J. M. v. Greevenbroek-P. J. Wijnveen; J. Buis- C. v. Niel; A. A. Bos-A. Schipper. (Van onze correspondente) BLOEMENDAAL. De Particuliere Synoden Noord-Holland-Oost en Noord- Holland-West hebben in hun vergadering van vrijdag 5 maart besloten ds. G. Toorn vliet uit Bloemendaal te ontzetten uit het ambt. Zij zeggen tot dit besluit gekomen te zijn omdat zij hebben geconstateerd dat ds. Toornvliet sinds zyn schorsing niet heeft getoond dat hy de door de Synoden veroordeelde weg wil verlaten, dat htf is doorgegaan met het stichten van verwar ring in de kerken. Ook heeft gewogen het feit dat hij „in flagrante strijd met de door hem bij zijn ambtsaanvaarding gedane belofte”, heeft getoond het gezag van de Synoden niet te erkennen. fontein 4.10, 2.50, 2.30, 1.20; Ma Jolle 3.60, 2.20, 2.00, 1.30; Peter Pears 5.00, 2.70, 2.10, 1.80; Flo wersong 4.70, 5.20, 2.60, 1.60; Polaris 6.50, 3.80, 2.40, 1.50; Polygoon 6.90, 3.90, 2.90 1.20; Maria Goretti 6.10, 3.20, 2.70, 1.60; Sneeuwprinses 6.60, 3.20, 1.60, 1.00; Tequendama 6.70, 6.60, 7.00, 6.30: Blue Conqueror 8.30, 5.20, 2.50, 1.60; Eduard van Beinum 5.90, 2.20, 1.40. Inmiddels heeft de Pastorale Raad van de Radiogemeente van ds. Toornvliet ge reageerd op het besluit van de Synoden. De motivering wordt op alle punten aan vechtbaar en misleidend genoemd. De raad zegt geen enkele redelijk argument te kunnen ontdekken in de motivering. De raad constateert dat deze Synoden ds Toornvliet hebben geprest tegen diens ge weten in zijn vruchtbare werk onder mensen in nood, bejaarden en hippies, druggebruikers en zoekende jeugd op te geven. Volgens de raad blijkt hieruit dat de overgrote meerderheid van de Synoden geen oog heeft voor de dwingende nood zaak tot evangelieverkondiging in een wereld die zich steeds verder van God en menselijkheid af keert. Ds. Toornvliiet las zondagmorgen in de bijeenkomst van de radiogemeente in het Frans Halstheater in Haarlem zowel het besluit van de Synoden voor als de ver klaring van de Pastorale Raad, en gaf daarop het volgende commentaar: „De S»noden willen mij pressen de radioge- HAARLEM D eHaarlemsche Tooneel Club geeft dinsdagavond in de Stads schouwburg een voorstelling van het Franse blijspel „Cactusbïoem”. Jacques van den Boogaard heeft de regie van dit stuk, waarin een tandarts zijn vriendin netje bedriegt met. een niet bestaande echtgenote. De stekelige assistente van deze tandarts moet voor die echtgenote doorgaan. DE LIMBURGSCHE KOLENHANDEL Brouwersvaart 106 - Tel. 31 64 67 Zaterdags van 9 tot 4 uur open gs Bl'i meente los te laten, terwijl ik nog in appel ben bij de Generale Synode van de Ge reformeerde Kerken Noord-Holland. Ik zal echter rustig doorgaan, zowel met het pastorale als met het radiowerk. Mijn grootste grief is dat juist deze men sen mijn rechters zijn”. Ds. Toornvliet zei tenslotte dat hij veel reacties heeft ge kregen, ook van buitenkerkelijken: „Ik blijf er rustig onder, want het is immers zo: Ik blijf in dienst van de Heer en die laat mij niet in de steek”. runt: lil MB tes (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Stille Omgang in Amsterdam zal dit jaar voor de Haar lemse deelnemers in de nacht van 13 en 14 maart om half twee vanaf het Spui in de hoofdstad aanvangen. Na afloop van de omgang zal om ongeveer half drie een eucharistieviering worden gehouden in de kapel van het Begijnhof. Voor de deelnemers die te voet naar Amsterdam gaan is er zaterdagavond 13 maart om kwart over tien een korte boeteviering in de kerk van St. Johan nes de Doper in de Amsterdamstraat in Haarlem-Oost. Aankomst in Sloterdijk omstreeks kwart voor één. Van hieruit gaat een speciale bus naar het centrum van de hoofdstad. Voor degenen die per bus naar Am sterdam gaan is er om half een een vie ring in de kerk aan de Amsterdam- staat. Deze dienst is ook bestemd voor de deelnemers die met eigen vervoer naar Amsterdam gaan. Nadere inlichtingen over de Stille Om gang worden verstrekt door het secreta riaat: Schouwtjeslaan 52, tel. 315881. Bijna het voltallige bondsbestuur was aanwezig in restaurant Het Bolwerk waar de receptie werd gehouden. Het had er zelfs zijn vergadering voor naar Haarlem verlegd. Ook afgevaardigden van andere verenigingen, van het maandblad Phila- telie en de onderdirecteur van het Post museum in Den Haag. Drie ereleden waren aanwezig, waaron der het enige nog als lid genoteerde op richter, John Robbers, die in 1911 als HBS’er (hij was toen 15 jaar) de vereni ging oprichtte. De andere twee waren de heren Fabriek en Engelenberg. „Op Hoop van Zegels” kreeg op drukbezochte receptie vele cadeau’s bloemstukken aangeboden. BEVALLEN VAN EEN ZOON W. E. van Leeuwen-v. d. Maagdenberg; M. M. Dijkstra-Lamboo; J. Schuring-Wes- seling; M. C. Handgraaf-Zeegers. Y. H. Bosma-Boer; J. C. C. v. d. Groef- Wolbers; A. M. v. d. Hoek-v. Moppes; H. E. v. Opstall-Blijdenstein; L. M. Stöve- Stoker. Vorige week stonden weer 6000 manden in de veilinghallen van Hobaho Lisse te wachten op kopers. De invloed van de poststaking in En geland is nu toch wel duidelijk merkbaar, want dit land neemt tien tot elf percent van de Ne derlandse gladiolen af. Daarvan wordt een vrij groot deel per post verzonden. De groothandel is normaal doorgegaan uiteraard. Die staking kan dus een van de oorzaken van de matige handel van dit ogenblik zijn. De prijzen staan niet eens meer op een zacht pitje, zoals enkele weken geleden, ze zijn slecht. Daarbij komt dan ook nog, dat de prijzenlijst van de computer danig onder controle moet worden gehouden, want de kwaliteit ligt ook dikwijls beneden het gemiddelde. Het is nog nooit gewoonte geweest om de prijzen van slechte kwaliteit door te ge ven Een goede kweker vergelijkt zijn veiling- prijzen met de hoogste. Haalt hij die niet dan is zijn partij niet het predicaat best waard. Het klinkt wat cynisch om nu van de hoogste prij zen te spreken. We laten ze hieronder toch volgen voor de partijen van goede kwaliteit, 14, 12, 10, 8 per honderd: Carmen 5.60, 2.40, 2.30, 1.50; Forest Fire 4.00, 2.90, 2.00, 1.10; Herman v. d. Mark 8.50, 9.40, 7.50, 2.50; Óscar 3.90, 2.60; 2.20 2.50; Atlantic 4.25 2.50, 2.00, 1.40; Eurovi sion 11.10, 3.30, 2.60; Memorial Day 6.50, 5.50 3.40, 2.50; Groene Specht 5.90, 3.60, 2.10, 1.80. Mary Housley 6.60, 4.80, 2.30, 1.40; Ben Trovato 3.90, 2.20, 1.80, 1.20; Elan 5.10, 2.10, 1.40, 0.80; Spie and Span 3.8Q, 1.90, 1.70, 1.00; Bloem- speelden geïnspireerd en met gave sono re en met een voortreffelijke sterkte- verhouding en niveau voor de dynamiek. Zo hebben de talrijke toehoorders kun nen genieten van de vertolkingen van de Sonate Purcell, de Trio-sonate van Jo hann Friedrich Fasch en vooral ook van de Sonte in A voor twee violen van Jean-Marie Leclaer. graagt eens wat afwisselen bijvoorbeeld als telefoniste of telexiste? In ons bedrijf is dat mogelijk. Wij stellen voorop, dat u een goede type-routine moet bezitten, terwijl u ook ervaring als telefoniste dient te hebben. Een pluspunt vinden wij wanneer u ook nog steno en Duits kent. Interesse in deze goed betaalde baan? Zendt u dan eens wat gegevens over uzelf. Of nog beter, maak een telefonische afspraak voor een onderhoud. U kunt vragen naar toestel 30. AMSTELVEEN De bevolking van Am stelveen krijgt zaterdag 13 maart 1971 gelegenheid afscheid te nemen van haar v-gemeester, de heer D Rij ->d die per 1 april ontslag heeft ge;d ilt zijn ambt. In het Caslmir-lyceum wordt zater dag van 16.00 tot 18.00 uur een receptie gehouden. OVERLEDEN A. Paauwe-Verhoeff 75 jr., Mrt. van Heemskerkstraat; H. J. Arisz 68 jr., Mrt. v. Heemskerkstraat; F. Neerhoff 75 jr., Mrt. v. Heemskerkstraat; H. C. Staller 54 jr., Planetenlaan; S. Weiland 74 jr., Gast- huisvest. HEERLEN De politie van Heerlen heeft in het weekeinde drie jongelui aan gehouden, die ervan worden verdacht woensdagmiddag de gewapende overval op het postagentschap in Heerlen-Treebeek te hebben gepleegd. De buit bedroeg 4500 gulden. Het drietal liep tegen de lamp tij dens een buurtonderzoek van de politie. De verdachten variëren in de leeftijd van 16 tot 20 jaar. HAARLEM. De muziekmiddag, die zondag onder grote belangstelling in de aula van Teylers Museum werd gegeven, was wederom gewijd aan composities uit vroeger eeuwen. Het aanvankelijk voor deze middag vastgestelde programma moest enige verandering ondergaan, aan gezien een der vijf solisten, die hun medewerkung hadden toegezegd, door ziekte niet kon komen. Dit was de gam- ba-bespeelster Nellie Duin, die de Sonate in e kleine terts van Carl Friedrich Abel zou spelen en verder ook enkele continuo partijen. De sonate van Abel werd vervangen door een sonate voor twee violen van Jean Marie Leclair en voorts werd er nog een Drinklied van Servaas de Co- ninek aan het programma toegevoegd. Dit lied werd gezongen door de bas Henk Smit, een zanger met een zeldzaam fraaie stem met formidabele volume- en expansiemogeli j kheden. Hij vertolkte op dit concert nog vier andere liederen: een van de vele Frottoli van Bartolommeo Tromboucino, een „Ayre” van John Dowland, „Bella por- te” van Andrea Falconieri en „Piango gemo” van Antonio Vivaldi. Voor deze liederen bleek de stemklank te drama tisch van allure, te massief om de ver eiste karakteristieke sfeer van woord en toon te brengen. Veel meer in overeen stemming was Smits stem met het „Drink lied” van de Coninck, een geestig, spon taan en pittig zangstuk. De Coninck. die omstreeks 1700 te Amsterdam woonde, heeft nog meer werkstukken gemaakt, die van een bijzondere levenslust ge tuigden. In 1683 kwam hij bijvoorbeeld met een „Vrijaadje van Cloris en Roos je. in muzijck”, wat niet bepaald een keurige samenspraak over maatschappe lijke problemen geweest zal zijn. Het „Drinklied”, genomen uit de Co- nineks bundel „Hollandsche minne- en drinkliederen”, was op dit concert als een verkwikkende injectie, mede dank zij de geestige voordracht van Henk Smit. De organist Anton de Beer bege leidde de zanger aan de clavecimbel, waarvan de ijle klank vrijwel voortdu rend door de kracht van Smits stem „onder de voet gelopen werd”. Neen, in dit milieu van „zachte krachten” was de helden-bas van Henk Smit toch niet ge heel op zijn plaats. Dit was wel het geval met de violen van het violistenechtpaar Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Beide kunstenaars waren op deze middag uitnemend op dreef. Zij F f II *««ZS^** .WZZ» xnuj,

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 4