J uniorenorkest FILMS maakt debuut CARROUSELS SPAGHETTI Haarlem in ill rr Groene Julia Matthaus in IJmuiden Indiase klank In de Waag wordt herhaald Peter de Jong in Haarloheim Boroboedoer „Baas” 13 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 11 MAART 1971 Herenhuis Werkster Catch 22 Le eerde rouge Waterloo - .1 Nonet repeteert te CHARLES BOOST. decors en INGE CRUL UIT O 9 wijzer de folkclub in de Waag Haarlem. In „Het herenhuis van de Reeper bahn” gaat het over een mannenbordeel, dat geleid wordt door een ex-generaal Diens dochter raakt verloofd met e en jonge student die als hoer geld pleegt te verdienen. Hij wordt ontslagen, maar mag evengoed de dochter trouwen. De generaal echter leidt een nederlaag, hij moet het bordeel sluiten. En waarom? Omdat er een tunnel voor de onder grondse wordt aangelegd. In Roxy. (Zie andere films op pagina 15). Van links naar rechts: Ma rio Wright, Daylen Bates en Dallas Cord LABI SIFFRE is een geboren en getogen Londenaar, al zou je dat te oordelen naar zijn huidskleur en zijn Nigeriaanse naam niet zeggen. Hij is 25 jaar en zit al zeven jaar in de mu ziek. Zondagavond zingt hij in Het stuk is enige jaren ge leden bij Theater gespeeld door Henk van Ulsen en Eric van den Donk. Dit keer wordt het stuk gespeeld door Joost Prinsen en Helmert Woudenberg, die enige tijd bij Centrum gespeeld heeft en nu deel uitmaakt van het Werktheater. De regie heeft Joan Remmelts. „Hoe groen is Julia” gaat op zaterdag 13 maart in première in de Toneelschuur, Smedestraat 23. Ook zondag avond is er een voorstelling. moer, die ook de kleding ontwierp.” De groep is met z’n tienen, Rob speelt zelf mee. Komen overal vandaan, uit het thea ter, uit het ballet. De Haarlem mer Gerard Verwer begon zelfs met als technicus achter de knoppen te zitten. Binnen de kortst mogelijke tijd speelde hij zelf mee. „Een zeer homogene groep, ik heb bewondering voor ze,” zegt Rob. En hij schildert het zeer vermoeiende leven van de afgelopen maanden: in fe bruari alleen al 64 voorstellin gen. Tijd om dit stuk in te stu deren was er nauwelijks. Pas sinds een week kan het hele stuk achter elkaar doorgeno men worden. Carrousel moet dan ook van alles doen: naast de gewone voorstellingen worden educatie ve voorstellingen gegeven op scholen. De groep krijgt daar subsidie voor van de gemeente Amsterdam als de buskosten en zaalhuur eraf zijn vindt Rob het abominabel weinig. „ZIJ DRINKT NIET, zij rookt niet, zij flirt niet, maar.zo luidt de Neder landse titel van een Franse film. De Franse titel geeft wél uitsluitsel over wat „zij” dan wel doet: elle cause, ze kletst. Die „zij” is een werkster, die snel veel geld wil verdienen en daartoe niet alleen werkt maar ook chanteert. Zij komt in contact met een kassier, die zijn baas vermoord heeft en ook aan het chanteren slaat. Zijn slachtoffer is een soort Lieve Lita van de tv. En ook deze jongedame chanteert een persoon, die op zijn beurt weer de kassier chanteert. In deze ingewikkelde geschiedenis komt het tot moord en doodslag, om de cirkel van elkaar chanterende lieden te door breken. De enige die ervan profiteert is de werkster Annie Girardot, Bernard Blier en Mireille Darc spelen de hoofd rollen in deze vrolijke misdaadfilm van Michel Audiard. In Studio. DE TONEELGROEP Justitia Haarlem (employees van het pa leis van justitie) speelt vrijdag avond 12 maart het blijspel „Zonnebrand en Blaren” van Henk Bakker. Dat gebeurt in gebouw Domi, Overveen, ter ge legenheid van het 40-jarig be staan van de wandelssportver- eniging Jan Passtoors. Kaarten luisteren, zoals in je eentje op je eigen kamer! Nu ook eens rekening gaan houden met een ander en proberen om jezelf aan zijn of haar spel aan te passen om met elkaar iets goeds tot stand te brengen. Met dit moei lijke werk zijn zij enkele maan den bezig en nu vond Ed Span jaard het wel nuttig, dat het Junioren-orkest zich ging voor stellen aan een kring van toe hoorders, die niet in de eerste plaats belangstellen in perfecte prestaties, maar die primair de waarde inzien van muzikale ak- tiviteit van de jeugd. Het Junioren-orkest laat zich op zaterdagavond 13 maart ho ren in de Tuinzaal van het Ge meentelijk Concertgebouw met een aantrekkelijk programma van werkjes van Gussago, Pleyel en Jurriaan Andriessen. Van Vincenzo Bellini wordt zelfs een echt hobo-concert gespeeld met een van de orkestleden als solist! Wanneer alleen deze mu ziek uitgevoerd zou worden, zou de avond wel wat kort worden. Daarom zal het programma nog uitgebreid worden met de Sere nade in Es voor acht blazers (K.V. 375) van Mozart en met de Symfonie voor tien blaas instrumenten van Darius Mil haud. Beide werken zullen uit gevoerd worden door het hout blazers- en koperblazers- ensemble van „Jeugd en Mu ziek” dat eveneens door Ed Spanjaard geleid zal worden. P. ZWAANSWIJK De orkestleden van het Noord- hollandsch Philharmonisch Or kest hebben een buitengewoon druk bestaan. Elf diensten per week zijn geen uitzondering, hetgeen zeggen wil dat er 6 re petities en 5 concerten gespeeld moeten worden in 6 dagen! Het dagelijks musiceren eist een grote geestelijke inspanning en een voortdurende concentratie. Daarom is het heel bijzonder, dat de genoemde blazers er vrij willig nog een taak bijnemen. Op uitnodiging van Peter Lohr, die de leiding heeft van de Haarlemse Kamermuziekserie, zal het N.P. Blaaskwintet me dewerken aan het concert op donderdagavond 18 maart in de Gemeentelijke Concertzaal. Het kwintet, dat bestaat uit de heren J. Bröcheler, fluit, H. Gouder de Beauregard, hobo, A. Smit, clarinet, J. Kohl, hoorn en S. Klein, fagot, zal voor deze ge legenheid worden versterkt met vier strijkers: J. Simon, viool, R. de Bree, altviool, W. van Wil genburg, violoncel en J. van Harten, contrabas. Deze strij- kers-aanvulling was noodzake lijk om het mogelijk te maken het Septet van Beethoven te spelen en het Grand Nonetto van Ludwig Spohr. Ter opening van het concert zal het Kwintet Opus 99 No. 2 van A. Reicha worden uitge voerd. Beethoven en Reicha zijn tijdgenoten zij zijn beiden in 1770 geboren. Ludwig Spohr (ook wel Louis genoemd), is van een jongere generatie hij werd in 1784 geboren en stierf in 1859. Anton Reicha was een Tsjech, geboren in Praag, die cello en fluit speelde in het orkest van de keurvorst van Bonn. Hij was goed bevriend met Beethoven, die in hetzelfde orkest viool speelde. Zij konden uitstekend met elkaar opschieten hoewel Beethoven geen woord Tsje chisch sprak en Reicha heeft het nooit klaar gespeeld om Duits te leren. Later toen Beet hoven in Wenen werkte trof hij daar Reicha weer aan en zetten zij de vriendschap voort. De composities van Reicha werden niet buitengewoon ge apprecieerd. Hij componeerde zeven opera’s, twee symfonieën, 24(!) kwintetten voor blaasin strumenten, 24 hoorntrio’s, 22 strijkkwartetten en nog veel meer. Hij heeft dus bepaald niet stilgezeten. Louis Spohr is enige tijd in Wenen geweest als diri- VRIJDAG 12 MAART wordt in „Kosmic Mind” aan het Raam veld in Beverwijk een In diase muziekavond gegeven, te verzorgen door een ensemble van het Tropenmuseum uit Am sterdam, met typisch Indiase instrumenten als sitar, taola en sarengi. Voorts zal medewer king worden verleend door de Amerikaanse folkzanger Can nabis, die zichzelf op de gitaar begeleidt. Voor dit programma zal in het midden van de zaal speciaal een podium worden gebouwd, ter wijl het publiek bovendien kan discussiëren, theedrinken en snuffelen in de shop. Het con cert begint des avonds om half acht, waarbij de zaal tot des nachts twee uur blijft geopend. DE BOROBOEDOER de machtige Boeddhistische tempel op Java is het onderwerp van een lezing op woensdag 17 maart in de Gerhardschool aan de Raaks. Niemand minder dan prof. dr. A. J. Bernet Kempers komt de lezing met dia’s houden. Hij zit in het bestuur van de stichting „Behoud Borobudur” en heeft bijzonder veel gedaan voor de inmense restauratie van dit 1100 jaar oude monument. Onlangs heeft onze krant uit voerig aandacht aan de restau ratie van de Boroboedoer gewijd. De tempel wordt al jarenlang ondermijnd door de ongelijke draagkracht van de ondergrond. Niet alleen van buiten wordt de gebeeldhouwde steen aangetast, maar via vele scheuren ook van binnenuit. De Unesco steunt het restauratieplan, dat voorzien moet in nieuwe fundamenten, een gedegen waterafvoer en een extra beveiliging van het beeld- houdwerk. De lezing door prof. Bernet Kempers wordt georganiseerd door het Unesco Comité Haar lem en het Centrum voor Inter nationale Lezingen. HET WAS ALLEMAAL vol komen nieuw voor de jonge mu zikantjes, wier leeftijd variëert van elf tot vijftien jaar, om als „orkestlid” te musiceren. Nu niet alleen maar naar jezelf Ook spelen zij spelletjes, waarin de vertrekkende student de baas speelt over de ander. Langzaam wordt het karakter van de achterblijver duidelijk. Hij vindt het eigenlijk helemaal niet leuk dat zijn kamergenoot vertrekt, maar is zich dat nau welijks bewust. „HOE GROEN IS Julia” van de Engelsman Paul Ableman is een blijspel, waaraan twee ac teurs hun toneelspelershart kun nen ophalen. Het gaat over twee studenten die samen een zolder verdieping bewonen. Als het toneelstuk begint staat de een op punt te verhuizen; zijn studie is afgelopen. Zijn vriendin Julia heeft beloofd te komen om af scheid te nemen, maar komt niet. Julia blijft slechts ge spreksonderwerp, een van de vele die beide studenten in dit laatste samenzijn hanteren. DE CHRISTELIJKE ORATO- RIUM-vereniging „Looft Den Heer” uit IJmuiden geeft op woensdag 17 maart in de N.H. kerk te IJmuiden een uitvoering van de Matthauspassion van J. S. Bach. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest zorgt voor de begeleiding, terwijl een koor van solisten zullen mee werken: Arjan Blanken is evan gelist, Herman Schey zingt de Christuspartijterwijl de aria’s gezongen worden door Annette de la Bije sopraan, Marianne Dieleman alt, Gerard Honig te nor, Ruud van der Meer bas. Aan het orgel zit Simon C. Jan sen en aan het clavecimbel Jaap Spigt. Het geheel staat onder leiding van Willem Wiesehahn. De uitvoering begint om half acht. De enige held is de doodsbange Yos- sarian, die alle mogelijke moeite doet om afgekeurd te worden als bombardeur op een bommenwerper. Het streven van een dodelijk getroffen boordschutter vlak naast hem tijdens een van de zinloze vluchten, veroorzaakt bij Yossarian een trauma. Hij wil weg, maar hij wordt ge dwarsboomd door catch 22, paragraaf 22, van het dienstreglement dat ongeveer luidt: iedereen die uit dienst wil is nor maal: bijgevolg is iedereen die zegt dat hij te krankzinnig is om te blijven vlie gen, zo normaal dat hij ermee door moet gaan. De film zit vol van dergelijke ab surde redeneringen. De film is gebaseerd op het gelijkna mige boek van Joseph Heller, die het in 1955 schreef. Regisseur is Mike Nichols, die ook „The Graduate” en „Who is afraid of Virginia Woolf” heeft gemaakt. Alan Arkin, Orson Welles, Jon Voight, Richard Benjamin spelen er in mee, evenals Anthony Perkins en Arthur Gar funkel. Gaat die film zien. In Cinema Pa lace. ENKELE EERSTE BLAZERS van het Noordhollands Phil harmonisch Orkest hebben enige jaren geleden besloten om zich toe te leggen op het spelen van kamermuziek. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de klarinettist Aart Smit, die zijn collega’s wist te be wegen een kwintet te for meren en wekelijks te repe teren. ALS LAATSTE IN de serie studentencabarets in Haarlo- heim, Smedestraat 23, treedt het cabaret van Peter de Jong uit Leiden aan. Dat zal dan ge beuren op de zaterdagen 13 en 20 maart. Het is een prijzens- waardig cabaret want alleen al het landelijk studentencabaret festival Cameretten in Delft le verde de Leidse groep 4 prijzen op. In ’68 was het een derde prijs, in ’69 een 2e prijs en in ’70 wederom een 2e prijs. Bo vendien legde ze beslag op de persprijs, een prijs die slechts éénmaal in de geschiedenis van Cameretten door de landelijke pers werd gegeven. Op het Haagse studentencabaretcon- cours in de Houtrusthallen kreeg het de 1ste prijs. Het cabaret steunt vooral op de cabaretier-conferencier Pe ter de Jong die echter met Do nald ten Hooven een onafschei delijk duo vormt. De laatste is de gitarist. Het duo is sinds kort versterkt met de Rotter damse Corry van Aalst. Op het Camerettenfestival in novem ber ’70 kwam zij van de 50 ca baretiers zo overtuigend voor de dag dat zij een speciale in dividuele prijs kreeg met de aantekening van de jury: groot theatertalent. Behalve Peter de Jong (sinds kort afgestudeerd arts), Donald en Corry treden in de begeleiding nog voor het voet licht Flory den Boef (piano) en Piet Smit (bas). Verplicht piano leren, zoals zijn ouders dat graag hadden, was niets voor hem. „Een hele hoop gevoel maar niet veel tech niek”, zeiden ze hem in die da gen. En Labi bekent dat deze karakteristiek nog steeds geldt. Hij schrijft zijn songs zelf. Vooral de laatste drie jaar wil hij ze ook nog in het openbaar zingen. Vóór die tijd waren het liedjes vol zelfmeelij, zoals jon gens van achttien tot eenentwin tig wel meer plegen te schrijven, heeft hij gezegd. Zijn eerste lp is uit nadat Labi met de song „Thank your lucky star” tot het Engelse hitwezen was doorge drongen. Zijn liedjes zijn meer op de melodie dan op de woor den gericht. Het zijn vooral de blues ge weest die de eerste bron van inspiratie voor Labi waren (Jimmy Reed); nadien werd het de muziek van James Brown. Labi Siffre houdt niet van het heilige tintje, dat songs vol maatschappijkritiek omzweeft. „Ik vind het verschrikkelijk als mensen tegen me preken. Al dit allemaal samen en van elkaar houden is onzin. Het zou een na tuurlijke zaak moeten zijn. Je zou er geen songs over moeten zingen”, heeft hij gezegd. OP VRIJDAG 12 en zaterdag 13 maart spelen drie Amerika nen in De Waag: het trio Black River and Western. Gitaar en zang. Het drietal komt uit Con necticut en zingt behalve eigen werk ook dat van de Beatles, Crosby, Stills en Nash. EN PLOTSELING komen de goede films los in Haarlem. Liefst drie tege lijk: Catch 22, Waterloo en Le eerde rou ge. Om te beginnen met Catch 22: een verbijsterende anti-oorlogsfilm, een ho nend protest tegen alle valse deugden die de oorlog „verkoopbaar” moeten maken, de ontmenselijking van een ge vechtseenheid tot in het absurde. De kleine samenleving op de vliegbasis Pia- nosa in de Middellandse zee van waaruit bombardementsvluchten boven Italië worden ondernomen, bestaat uit kleine ijdele, hebzuchtige, en domme mensen de enigen die zich thuis voelen in de waanzinnige situatie. SINDS VERLEDEN JAAR september is het op woensdag middagen extra druk geworden in de gangen, de stemkamers en de muziekschool, waarover de stichting Jeugd en Muziek Haarlem” in de voormalige Koudenhornkazerne nog enige tijd beschikken kan voor haar aktiviteiten. Een repetitiefoto van „Spa ghetti van Menetti”. gent van het Theater an der Wien. Ook hij heeft Beethoven zeer goed gekend. Uit verschil lende brieven van hem blijkt dat hij concerten heeft meegemaakt waar Beethoven dirigeerde. Ook Spohr is een zeer vruchtbaar componist geweest: ld opera’s, 9 Symfonieën en 36 strijkkwartet ten! Het Septet van Beethoven en het Notette van Spohr zal onder leiding staan van de jonge di rigent Maarten Smit, die al sinds ruim twee jaar een speciale di- rigenten-opleiding volgt bij Pe ter Eros en Hans Vonk. Boven dien heeft hij een dirigentencur sus gevolgd in Salzburg en aan de Hamilton School for Music in New York. Tijdens een kerstmu- ziekweek, die in dit instituut ge houden werd, heeft hij enkele Brandenburgse Concerten van Baeh gedirigeerd. J. H. MOOLENIJZER De trieste, half afgebro ken Amsterdamse Haarlem merhouttuinen. Slopers maken zware bewegingen tegen een achtergrond van dicht getim merde huizen. Contrast tegen over de lichtvoetige bewegin gen die gemaakt worden in één van de panden die nog over eind staan: het gebouwtje waarin het Nederlands Mime Centrum en het mime-theater Carrousel (nog) huizen. Carrousel repeteert. Decor stukken staan her en der, kleu rige brokstukken van huizen, bomen. Daartussenin tien men sen in mailots en dikke afge zakte sokken en truien, drom mend om een soort ijskarretje zonder ijs. Uit een grote pot trekken ze denkbeeldige slier ten: spaghetti. „Spaghetti van Menetti” zo heet het stuk dat ze zondagmiddag in de Haar lemse schouwburg gaan opvoe ren. DE TONEELGROEP Centrum is zaterdagavond weer in Haar lem terug met „Tehuis”, een spel met zang en dans over hoe de maatschappij bejaarden be handelt. Het stuk is een maand lang in Amsterdam gespeeld en heeft daar een behoorlijk suc ces gemaakt. „Naar Amsterdam se begrippen tenminste”, vertelt Mensox Carpentier Alting van Centrum. En dat wil zeggen, dat een succes in Haarlem altijd groter is. Phonogram heeft besloten een plaat te maken met de liedjes uit „Tehuis”, geschreven door Jaap van de Merwe en gecom poneerd door Cor Lemaire. De plaat komt deze maand nog uit. Verder begint Centrum vrijdag aan een serie abonnementsvoor- stellingen van „Kwasten” van Heinrich Henkel, gespeeld door Jules Hamel en Joan Remmelts. Het spel over twee constructie- schilders wordt gebracht op 12 maart en verder van 15 tot en met 19 maart. De voorstellingen van „Baas boven Baas” van Peter Handke in de Toneelschuur zijn vooral bij het jonge publiek nogal aan geslagen. Niet alleen het spel, maar ook de mogelijkheid met spelers en regisseurs te babbe len na afloop in de bar, heeft daartoe bijgedragen. Centrum heeft besloten nóg een serie uit te brengen, en wel van 26 tot en met 31 maart. JEAN PIERRE MELVILLE heeft na „Le samourai” opnieuw een misdaadfilm gemaakt: „Le cercle rouge”. Legde hij in eerder misdaadfilms de nadruk de eenzaamheid van de misdadiger, dit keer gaat het over de eenzaamheid van de „flic”, de politieman, die met een soort magische vasthoudendheid achter zijn slachtoffer aangaat, maar in dit spel van zet en tegenzet alleen zijn eigen onver schrokken weg moet gaan. Bourvil speelt die solitaire jager op groot wild (zijn laatste rol) heel aan doénlijk en overtuigend. Hetzelfde kan gezegd worden van Yves Montand, die een aan de drank verslaafde ex-gangster is, maar tijdelijk sober wordt als Alain Delon hem in de rol van scherpschutter kan gebruiken bij zijn nauwkeurig voor bereide juwelenroof. De alcoholicus Mon tand wordt op hallucinaire wijze geïntro duceerd tijdens een aanval van delirum, waarbij hij muizen en reptielen zijn ka mer ziet binnendringen. Het blijkt dat de film het van dergelijke korte hoogtepun ten moet hebben omdat Melville overi gens een nogal clichématig en weinig ge loofwaardig verhaaltje onder handen heeft en daarbij Alain Delon te veel vrijheid laat. Daardoor kan deze eindeloos koket teren met zijn trieste, uitgebluste blik ken. Maar goed de formule van de perfect voorbereide inbraak die tenslotte toch misloopt blijkt nog weinig van zijn kracht te hebben ingeboet. In Luxor. DE FILM „WATERLOO” geefi een nauwkeurige beschrijving van de be faamde veldslag bij het Belgische plaatsje waar Napoleon zijn figuurlijk graf vond. Producer Dino de Lauren- tius engageerde niemand minder dan de Russische regisseur Sergei Bondarchuk voor de regie, die ook „Oorlog en "re de” naar Tolstoi verfilmde. Het geheel is een impönerend schouw spel geworden, enigszins verwarrend doordat iedereen Engels spreekt, waar door diverse partijen vaak moeilijk uit elkaar te houden zijn: verder met een sterk emotionele Napoleon van Rod Stei ger, die aan de grote keizer en veldheer menselijke dimensies tracht te geven, wat hem zo nu en dan ook wel lukt. Als Wellington geeft Christopher Plummer hem in geheel andere stijl goed tegen spel en Orson Welles is nog een kort ogenblik aanwezig om een waardeloze Lodewijk XVIII in al zijn vadsigheid en onkunde gestalte te geven. Maar hoofdzaak blijft de structuur van een veldslag die nog met cavallerie, kanonnen, geweren en sabels wordt uitgevochten. De opstelling der legers, het kiezen van positie, het aftasten van eikaars zwakke plekken, de kleine toe valligheden die beslissend het verloop van de strijd blijken te zullen bepalen, dat alles levert een spannend schouw spel op met emotionele hoogtepunten. In Lido. toire du soldat” van Stravinski, „De beul en de nar”, „De te rechtstelling”, „De kleermaker en het kruisbeeld”. De première is 2 april in Haarlem. „Waarom steeds Haarlem als première- plaats?” Een simpel antwoord: in Amsterdam zijn geen zalen. En Carrousel zal zelfs over niet al te lange tijd ook naar een ander onderkomen voor repe tities moeten omzien. Ook dit huis moet immers plat. Voor een weg naar Haarlem, zo wil de ironie. Haarlem zal zondagmiddag trouwens nog een festijn mee maken: een geweldige spaghet- ti-eetpartij in de schouwburg voor ouders en kinderen na de voorstelling die om 5 uur be gint, verzorgd door het Itali aanse restaurant Napoli. Voor 12 maart moet u couverts voor ’t eten bestellen bij de schouw burg. Naast het Haarlems Jeugd orkest, twee blazers-ensembles voor „hout” en „koper” ge zamenlijk en een ensemble voor „koper” alleen, begon de Stich ting aan een orkest van kleine omvang, ongeveer dertig spe lers en speelsters, te vormen, waarin de jongste beoefenaars van instrumentale muziek uit Haarlem en omgeving een plaats zouden kunnen krijgen. Na een oproep van het stich tingsbestuur tot de jongens en meisjes, die bij „Jeugd en Mu ziek” aangesloten zijn, bleek zoveel ambitie voor het spelen in het nieuwe orkestje te be staan, dat men al gauw kon beginnen aan het instuderen van aangepaste, uiteraard nog een voudige muziekstukken. Ed Spanjaard uit Haarlem kreeg de leiding van het prille jeugd- ensemble dat de naam kreeg van Juniorenorkest Haarlem. Menetti is een klein zwer- versmannetje dat geschapen werd door wijlen de Parool journalist Kees Leibrandt. Een verhaaltje over een mannetje dat in het dorpje Spriet be landt, waar niemand zich ooit dik maakt. De bewoners zijn zo ontzettend smal dat Menetti medelijden krijgt. Hij gaat spaghetti voor ze maken. Vraag aan Rob van Reijn, steeds druk bezige, verbeteren de, heen en weer trippelende leider van de groep: waarom dit boek? Hij pakt het, voorin staat met forse hanepoten „Mir jam”. „Dat is mijn dochtertje en een jaar of twee geleden zei ze: kun je nou niet eens een stuk daarover maken. En dat is dan nu gebeurd.” Ron zorgde voor de regie, Frans Rafall voor de choreo grafie. „Spaghetti van Menet ti” werd omgezet in bewegin gen en danspassen; er is zelfs een echte spaghettidans. Het is een kindervoorstelling, maar de spelers vinden zelf dat het voor iedereen van 6 tot heel oud leuk is. „Hoe is het om voor kinde ren te spelen?” Rob: „Kinde ren zijn kritischer, maar heb ben wel minder verbeeldings vermogen. Sommige bewegin gen kunnen ze nog niet her kennen. Daarom gebruiken wij tekst op de band van Wim Bij- Op het ogenblik worden elke zaterdag en zondag voorstel lingen in de Brakke Grond in Amsterdam gegeven. Met „Pe ter en de wolf”, „De vleermuis aan de ketting” en „Ben je he lemaal betoeterd”. Rob wil „Spaghetti” ook daar opvoeren. Voor volwassenen wordt ge werkt aan „Toon en onder toon”, een scala van dansjes en sketches, solo’s en ensemble- werk, waarin allerlei technie ken de revue kunnen passeren. „Balladen en sprookjes voor grote mensen” is een ouder nummer, dat nog op het pro gramma staat. En dan is er „Duet”, dat meer met Rob dan met Carrousel te maken heeft. Rob brengt „Duet” samen met de Tsjech Dusan Parizek. „We hebben twee vol komen verschillende stijlen: hij is meer Frans, lyrischer; ik heb forsere bewegingen, meer stac cato. Dit is helemaal nieuw voor mij, een heel andere vorm naast het meer humoristische. We brengen onder andere „L’his-

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 13