PSV stelde tegenover sterk middenveld van Vorwarts te weinig mankracht JOHAN DEVRINDT VELT OOSTDUITSERS MET 2-0 Trainer Kurt Linder: Brugge versloeg Chelsea (2-0) Atletico Madrid-Legia was bar slechte wedstrijd (1-0) Piet Keizer: „Goede uitgangspositie 1 F' Sporthuis PIM JANSSEN J Rod Laver Arbiter was wil een verbod Merckx leider a FIFA-badge kwijt uitgeschakeld van beroepsboksen Telstar oefent in Parijs-Nice New York Times tegen ZFC DONDERDAG 11 MAART 1971 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 34 99 Runnersup-Cup B ekerwinnaars Ook als’t geen rust is Pickwick thee van Douwe Egberts Thuis drink ik ook veel thee. Dat komt, omdat mijn vrouw er gek op is. Als we thee maken nemen we twee mokken, een zakje thee en een enkele keer wel citroen. Na de wedstrijd is er weer thee. Ik vind het dan lekker om 4, 5 koppen achter elkaar te drin ken. Je hebt hard gewerkt en je bent bezweet. Je hebt vocht ver loren en je hebt dorst. Thee is erg goed voor de dorst. Ik heb in de voetballerij nooit anders gehoord. Overal, ook in het buitenland, krijg je thee. Zelfs in Albanië, al is de thee daar anders, een beetje zoeter. Van thee heb je bij het voetbal len geen last. Een belangrijke overweging. Bovendien kom je van thee niet zo aan. Óok een overweging. Als Je in de rust de kleedkamer binnenkomt staat er een blad met een grote pot. Met een stuk of twintig dampende koppen thee. Dan pakt iedereen een kop. En dan ga je dat op je ge mak opdrinken. Op je vaste plaats. thee goed voor de dorst. Piet Keizer Zwaar bewaakt Mooi vrouwendrank? Is een vrouwensport Thee een voetballen dan? 1 4 »VVWVIA/WWWW1AAA*VVIAA4VVWVVWWVWWVWWVVWVUWVVVWMWWWWVWWVVVWVVVWVVWWWUVVWVWWWVVVWVVWVVVVVVVVVV ADVERTENTIE Een juichende Wim v. d. Dungen na dat hij het tweede doelpunt heeft ge scoord. Het vol gepakte Philipsstadion geloofde in de rust overigens nog niet aan een der gelijk gunstig uitgangspunt voor Oost-Ber- lijn. De mededeling dat er nog plaatsen Zijn collega Hans Georg Kiupel ver werkte de op hem afgevuurde vragen met opvallende kalmte. Hij nam telkens bedaard een lange bedenktijd in acht en sprak de antwoorden weloverwogen uit. Was de oefenmeester van FC Vorwarts teleurgesteld? „Dat ben ik pas als we de 24e zijn uitgeschakeld. Nu nog niet”. De lange, slanke Kiupel had wel een verklaring voor de ineenstorting van zijn ploeg. „Over de eerste helft ben ik open waren voor de reis naar het oosten, werd zelfs door de trouwe supporters met hoongelach ontvangen. PSV maakte name lijk voor rust de indruk niet te geloven in Ducke was wederom de doelpunt: 3-2. behendige Mulders, die langs zijn tegen stander Frassdorf danste en de bal scherp voortrok. Johan Devrindt stond er onmo gelijk voor, hij werd zwaar bewaakt, maar de Belg maakte het onmogelijke mogelijk. Via de paal frommelde hij de bal achter doelman Zulkowski. De ban was gebroken- geerde. In eerste instantie redde Zulkowski nog, maar toen trof Van Dungen de roos. AMSTERDAM Begeleid door Leo Hom drong scheidsrechter Ribeiro na af loop van Ajax-Celtig nerveus terug door de wegstromende menigte. De kleine Por tugees stotterde haast van nervositeit. Hij had in het vuur van de strijd zijn FIFA- badge verloren en had dat pas bij terug keer in de kleedkamer gemerkt. Hij ging nu terug naar de kuip om ernaar te zoe ken. De Portugees had geluk. Bijna bij de middenstip vond hij het embleem terug en borg het zorgvuldig weg als was het een kostbaar sieraad. SYDNEY De Engelse prof Mark Cox heeft tijdens de open tenniskampioen schappen van Australië, die in Sydney worden gehouden, voor een sensatie ge zorgd. Cox schakelde in de achtste finales de Australiër Rod Laver uit in vier sets: 6-3 4-6 6-3 7-6. 4 gespeelde wed- dat wordt ge- Frans de EINDHOVEN „We hebben een goe de uitgangspositie opgebouwd”, sprak PSV-trainer Kurt Linder nuchter na de wedstrijd tegen FC Vorwarts. De stem ming in het Eindhovense kamp was op gewekt. Men achtte de marge van twee treffers genoeg voor het bereiken van de halve finales in het toernooi om de Europa Cup. „Het was vooral belangrijk, dat de Oostduitsers niet konden scoren”, aldus Linder, „Nu behoeven wij in Berlijn maar een doelpunt te maken om geheel veilig te zijn”. De nog nauwelijks van een griep herstelde trainer vond dat zijn ploeg goed had gespeeld. „De overwin ning was volkomen verdiend. In de eer ste helft kregen we toch ook heel wat kansen? Ons hoge tempo werd de Oost duitsers teveel. Wij hebben hier de wed strijd gemaakt. In Berlijn zal Vorwarts het moeten doen”. zichzelf, niet te geloven in de volwassen heid, die trainer Kurt Linder zijn ploeg zo graag wil opleggen. Vooral op het midden veld, waar de Oostduitsers dikwijls met vier, vijf man opereerden, faalde de Eind hovense ploeg. Bovendien was het plaatsen uiterst zwak, de spelers waren ook weinig aanspeelbaar. Johan Devrindt bewees zijn waarde weer eens door in kritieke momen ten op de juiste plaats te staan. De tweede helft gaf een heel ander PSV te zien. Vooral ook omdat Vorwarts, weinig spelend in deze winterperiode, in de slot fase conditie tekort kwam. lieten verder zien hoe de Europa-cuperva- ring in de ransel te hebben. Een buiten- spelgoal van Veenstra was het belangrijk ste wapenfeit van de eerste helft, die voor PSV perspectiefloos scheen te eindigen. Het feest begon toch. Na rust. Munk Jensen bereikte in de tweede minuut de tevreden. Het doelpunt vlak na de rust heeft mijn spelers uit het ritme ge haald”. De Oostduitser zag toch nog een lichtpuntje voor de return. „Tegen Benfica verloren we ook eerst met 2-0. Toch kwamen we een ronde verder”. Verder wilde Kiupel ook nog wel zeg gen dat Feijenoord hem sterker voor kwam dan PSV. Aanvoerder Pleun Strik was voldaan. „Wij hebben in de eerste helft met op zet veel gelopen. Over het algemeen hebben Oostduitsers een goede conditie. Die wilden we ondermijnen. Ik dacht dat dat wel was gelukt. Vorwarts pro beerde het in de eerste helft vooral via de vleugels. Die Frassdorf is mij overi gens erg tegengevallen”, Wietse Veen stra achtte FC VorwSrts de sterkste te genstander tot nu toe. „Vooral hun tac tiek zat goed in elkaar. Maar we zijn niet blindelings gaan aanvallen. De te genstoten van de Oostduitsers waren razend gevaarlijk. Ineens waren ze soms met vijf, zes man voor. Maar met deze overwinning ben ik erg blij”. Rechtsback Van den Dungen was erg gelukkig met zijn doelpunt. „Ik schrok er eigenlijk zelf van. De doelman raak te de bal nog. Voor hetzelfde geld stopt hij hem. Nou ja, het was misschien wel de juiste beloning voor het constante opkomen van mij”. De Eindhovenaren legden veel meer dan voor de rust het accent op de aanval. De inzet was ook veel groter. Op het midden veld stoorden Vos en Veenstra nu met constante steun uit de achterste vier. Jo han Devrindt, door de Duitsers als de ge vaarlijkste man gezien en enkele malen bekwaam neergelegd, was dichtbij een tweede treffer. Hij raakte een voorzet van Mulders half. De bal sprong lanzaam langs de verraste Vorwarts-doelman. Akelig langzaam ging de bal daarna langs de verkeerde kant van het doel. PSV, met Van Stippent voor de geblesseerde Radovic (die een gescheurde rechter knieband heeft), begreep dat 1-0 niet voldoende was. Tien minuten voor tijd kwam het bevrijdende doelpunt. Het storen van Veenstra kreeg succes. Hij veroverde de bal op het mid denveld. Via Zoef werd Johan Devrindt ingeschakeld, die de bal naar de opge rukte en vrijstaande Van Dungen diri- Het begon overigens allemaal zo mooi voor de PSV’ers, die het gezang voor de wedstrijd als muziek in de oren moet heb ben geklonken. Michels’ woorden over te weinig aanmoedigingen van de Nederland se supporters ten opzichte van zijn buiten landse collega’s ging in dit opzicht niet op. Bovendien maakte Willy van der Kuijlen in de tweede minuut een sfeermakertje, door een gave solo met een ziedend schot maar net naast te bekronen. Daarna bleek echter dat Vorwarts niet voor niets Benfica in de vorige ronde udtgeschakeld heeft. De Oostduitsers, vooral als ploeg sterk, legden achter de spitsen Wruck en Piepenburg een cordon op het middenveld van een viertal spelers, waar tegenover PSV veel te weinig mankracht stelde. Veenstra speelde herhaaldelijk in de voor ste linie, waardoor de zwak plaatsende Vos dikwijls alleen het middenveld moest bestrijken. Doelman Jan van Beveren kreeg in deze fase van de strijd dan ook enkele moeilijke ballen te verwerken. Vooral de Oostduitse corners, gevaarlijk inswingend, zorgden voor puzzels in de niet zo hechte Eindhovense defensie. Voor al Munk Jensen bleek een zwakke schakel. Hij kwam vaak snelheid tekort tegen de verrassend opkomende Oostduitsers. Bij PSV kwamen aanvankelijk de steeds opkomende Van Dungen en de ongrijpbare Mulders de Oostduitsers als schrikbeelden voor. Mulders bood PSV in de 24ste minuut dan ook de grote scoringskans. Zijn pass bracht Wietse Veenstra tot tweemaal toe in schietpositie, maar de betrouwbare Vor- warts-goalie Zulkowski kwam even zoveel keren als winnaar uit de strijd. Pal daarop had Zulkowski het weer moeilijk. Nu bjj een akelig nauwkeurig boogballetje van Munk Jensen, dat de Duitse doelman pre cies op de lijn kon pakken. NEW YORK De New York Times heeft naar aanleiding van de strijd om de wereldtitel zwaargewicht tussen Cas sius Clay en Joe Frazier geëist dat het be roepsboksen in Amerika wordt verboden. „Men moet erkennen dat het hier alleen maar gaat om bloedig amusement, dat in zijn nutteloosheid en decadentie herinnert aan vergane beschavingen”, aldus het blad. „Dit had met de mannelijke kunst der zelf verdediging niets te maken. Het was een overbetaald superspektakel, waarbij twee mensen elkaar onder de ogen van een hysterische massa trachtten te verwonden. Een voorstelling als deze is in wezen on menselijk en onwaardig”. DOURDAN Eddy Merckx heeft er zong voor gedragen dat hij in de leiderstrui van start gaat voor de grote etappewed- strijd Parijs-Nice. Hij won woensdag het voorafgaande tijdritje over 1700 meter in de omgeving van Dourdan in 2 min. 49 se conden. Hij werd gevolgd door Raymond Poulidor (2.51.4), de Spanjaard Luis Ocana (2.53.6) en de Italiaan Franco Bitossi (2.55.6) Deze vier coureurs krijgen donderdag bij de werkelijke start een bonificatie van resp. 5, 3, 2 en 1 sec. de tijd, die zij maak ten zal niet worden opgenomen in het al gemeen klassement. Liverpool heeft in Liverpool in de kwart finale van de Runnersup-cup in de eerste wedstrijd met 3-0 gewonnen van FC Bayern München. De doelpunten werden gescoord door Evans. De tweede wedstrijd vindt plaats op 23 maart te München. In de kwartfinales van het toernooi om de Runnersup-cup heeft Leeds United thuis met 2-1 gewonnen van Vittoria Se- tubal uit Portugal. De ruststand was 1-1. De doelpunten werden gemaakt door Orimer (19e) en Giles (strafschop 72e mn.) en (voor Setubal) Batista (2 min). In een in hoog tempo strijd heeft FC Brugge, traind dooi de Nederlander Munck, de Engelse bekerwinnaar Chelsea met 2-0 verslagen. De eerste helft legden de Engelsen zich toe op verdedigen. Vier minuten echter hadden de spelers van FC Brugge slechts nodig om het scherm voor doelman Phillips open te rijten. Een mooie combinatie tussen Rensenbrink en Mar- menhout bracht de bal bjj Johnny Thio, die de bal op het voorhoofd van Lambert plaatste. Een simpele hoofdbeweging volg de 1-0. Voor Laver is daardoor een nieuwe Grand Siam, het winnen van de toernooien in Sydney, Parijs, Forest Hills en Wimble don, onmogelijk geworden. Een verrassing was ook de Nederlaag van John Newcombe (Austr.) tegen de Amerikaan Marty Ries- sen: 7-6 1-6 6-7 en 6-7. Riessen ontmoet in de kwartfinales Tom Okker. Gaandeweg kreeg PSV iets meer vat op het Oostduitse spel, maar Johan Devrindt kwam nog niet los van zijn boomlange en goed koppende gewaker Begerad. Verdedi gers als Frassdorf en ausputzer Hamann overtreding in het strafschopgebied en werd het veld uitgestuurd. Irmscher miste echter de toegekende strafschop. Vlak voor tijd echter konden de Oostduitsers het numerieke overwicht toch uitbuiten. Peter maker van het Manchester City, de winnaar van de Europa Cup II van het vorig seizoen, ging gebroken van het veld na de 2-0 neder laag tegen Zabre Gornik. De 90.000 toe schouwers in het volgepakte Silezische stadion hoopten dat hun favorieten re vanche zouden nemen voor de 2-1 neder laag die de Polen in de finale van het vorige toernooi hadden geleden. Zij wer den niet teleurgesteld. Gornik voelde dat de zege binnen bereik kwam toen Lu- banski. de Poolse ster, in de 34e minuut zijn ploeg naar de leiding schoot, waarna Wilczek vijf minuten later er een tweede doelpunt aan toevoegde. De wedstrijd werd in een rumoerige sfeer gespeeld en Jan Banas van Gornik en Tony Towers van Manchester City liepen een waarschu wing op. De Griekse scheidsrechter Vam- vakopoulos moest eenmaal bemiddelend optreden bij een scrimmage in het doel gebied van Gornik tussen Mike Sumerbee en Stanislaw Oslizlo. PROFITEER NU SNEL BIJ HONKBAL-, SOFTBAL- en TENNISARTIKELEN voor OUDE prijzen, dus geen PRIJSVERHOGINGEN I E AANBIEDING voor de schoolvoetbaljeugd 1 paar EDDY P. G. VOETBALSCHOENEN VALSPORT KINDERHUISVEST 37 (Van onze sportredactie) ZAANDAM Telstar oefent zondag middag op het sportpark Hoornseveld, na bij de Coentunnelweg, te Zaandam tegen ZFC. De Zaandamse tweede divisieclub zal in deze wedstrijd de 35-jarige Lyceum-le- raar Jan Plekker testen. Trainer Simon Kistemaker deed een beroep op deze vroe gere ZFC-doelman, daar de ZFC-aankoop Cees Heijnis In het doel geen succes blijkt te zijn. Plekker traint reeds vele weken, maar ondervond daarbij hinder van een handblessure. Zijn laatste wedstrijden in ZFC speelde hij in 1968. De strijd begint om 2.30 uur. (Van. onze sportredactie) EINDHOVEN De thee, een omstreden Oostduits opkikkertje, werkte ditmaal in het voordeel van PSV. Na een zeer matige eerste helft, zorgde Johan Devrindt er in de tweede minuut na rust met een laconiek balletje voor dat PSV eindelijk kon juichen. Dat PSV eindelijk rust en lijn in het spel kon brengen en ook dat PSV, met de frêle Eef Mulders als uitblinker, eindelijk de broodnodige vechtlust kon opbrengen. Het was weer Johan Devrindt, die zich voor de Eindhovenaren onmisbaar maakte. Niet alleen scoorde hij de openingstreffer, maar de Belg legde de bal ook nog gereed voor het gretige been van de opgerukte Wim van Dungen, die PSV naar een 20 winst schoot. Voor de halve finale van Europa-cup II een gunstig vooruitzicht voor de Eindhovenaren. Even heeft Chelsea toen geprobeerd te rug te slaan en in de tiende minuut kreeg Baldwin een goede schietkans. De kei hard op hem toekomende bal werd door doelman Sanders met grote moeit opge vangen. Aangezien het offensief geen re sultaat opleverde kroop Chelsea weer te rug in zijn egelstelling, maar gaf zodoen de FC Brugge weer mogelijkheden op nog een doelpunt. Dit kwam in de veertigste minuut na een hoekschop van Thio. De bal belandde precies op de schoen van Marmenhout, die niet aarzelde: 2-0. MADRID. Atletico Madrid heeft in de kwartfinales van het toernooi om Euro pa cup I slechts met 1-0 kunnen winnen van de Poolse landskampioen Legia War schau. Daarmee wordt het voor de Span jaarden wel erg moeilijk om toch nog tot de halve finales door te dringen, want al gemeen wordt aangenomen dat Legia tot veel beter spel, dan het vertoonde in het Manzanares stadion, in staat is op eigen terrein. Speelden de Polen slecht, de Ma- drilenen deden het al niet veel beter op de door sneeuw zeer zware grasmat. Het overwicht van Atletico was dan ook gro tendeels te danken aan het feit dat de spelers van Legia door de winterpauze in de Poolse competitie te weinig wedstrjjd- ervaring hadden. In de 22e minuut zette de rechtermiddenvelder Adelardo Rodri- guez de kroon op het door hem zeer goed verrichte werk en kopte de bal uit een voorzet van rechtsbinnen Luis Aragones langs doelman Grotynski. Ofschoon Atletico zijn offensief in de tweede helft nog verhevigde bleven vol gende doelpunten uit. Voornaamste reden hiervan was dat de Poolse verdediging solider werd. Vier minuten voor tijd ech ter maakte één van deze verdedigers de afschuwelijke blunder een bal terug te willen spelen op zijn doelman, terwijl Aragones kans tot onderscheppen had. De snel denkende Aragones reageerde in een flits en plaatste naar rechtsbuiten José Ufarte, voor wie een leeg doel nog te klein bleek. Hij schoot naast In een zeer stormachtige wedstrijd heeft het Oostduitse Carl Zeiss Jena woensdag middag op eigen terrein in de eerste wed strijd van de kwartfinales met 3-2 ge wonnen van Rode Ster Belgrado. Carl Zeiss had na 21 minuten reeds een voor sprong van 2-0 (door Strempel en Peter Ducke), maar de Joegoslaviërs putten moed uit het feit dat zovele aanvallen van hun tegenstanders uitmondden in schoten tegen lat en paal. Een verwoed Joegosla- visch offensief volgde, dat succesrijk werd afgerond door Jankovic (42e minuut): 2-1 Dragan Dzajic, de bekendste aanvaller van Rode Ster, ontpopte zich in de tweede helft als een voortdurende bedreiging van de Oostduitse verdediging. In de 58e mi nuut scoorde hij met een prachtige lob over doelman Grabenthin heen: 2-2. In de 70e minuut beging hij echter een grove 17.50 jr. f 19.50 sr. TELEFOON 31 01 35 ”Na de wedstrijd 4 of 5 koppen thee”

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 35