OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gevlucht uit Pakistan V oor al bezwaar G.S. WIJZEN PLAN VOOR ZANDVOORTSE PIER AF BOUWBONDEN WILLEN STAKING VOORKOMEN Raad tegen tramrit van f 1.- meer op te heffen Baggerstaking deze week niet Voor openbaar vervoer 4 tot 5 miljard nodig tegen flats Kassier geeft overvaller 22 mille Meer klachten over lawaai lesvluchten /ui Come-back FIAT RIJDERS-KORTING RIJDERS Nixon erelid van AGENDA pagina 25 Verder in de krant Ook hier rubber HET WEER Kogels tegen relmakers? Wekaminen met tafeltennisbond R.. andere drugs gelijkgesteld „Werkgevers verantwoordelijk voor mislukking” MYRIANTHA deze week bij 1 Het woord is aan... Bankroof in Nijmegen Tussen 1972-75 Bedenkingen Krappe meerderheid Let In Amsterdam Wetswijziging nu spoedig van kracht lente-blije blazer voor’n lente-blije vrouw: 79.- Ja, bij A 5» K. Hebtu goed gezien! op! GROOTSE TUINSHOW literfles 75 Nu en dan een bui 23 23 25 25 31 33 33 24, 26, 27 The Coach House .4 Ff te de CHU ouderwets? 85 e JAARGANG Haarlems Dagblad Postbus 507. realiseren is. Tuincentrum - Vlaamseweg - Haarlem (Van onze redactie economie) ADVERTENTIES Haarlem, Beverwijk, Alkmaar, Hoorn. \i Hoofdredactie: Jos L. Lodewjjks E. Koning Deze krant bestaat uit zesendertig pagina’s Een „enkeltje” van drie kwartjes met overstaprecht het huidige van 50 cent laat overstappen niet eens meer toe kon er bij een aantal raadsleden nog wel mee door. Aangenomen wordt dat het Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looy, onderdirecteur Kunt u zien in de etalages: Het laatste werkgeversvoorstel. dat neer komt op 4,5% per 1 juli (1,5% plus maxi maal 3% indexering) betekent een terug gang van 1,5% vergeleken bij het laatste aanbod en houdt in, dat de werknemers er reëel niets aan overhouden, aldus de bouw bonden. gemaakt van een hele mooie yersey. Met sportieve, opgestikte zakken. In i of z-rij, terwijl u past en kiest uit marine, beige, rood, flessegroen en zwart. Maten in overvloed: zelfs. 48-ers zijn er royaal. Binnen meer dan u buiten ziet. Volgende week Telefoon 24 32 83-28 03 21 MV\A/MAAAAAAAA/VVWMVWVWWWWVWWWWWWWVMAAWWVV Koninginnedag tot 15.00 uur geopend. Auto Italië - Turijn - Den Haag R’dam - A’dam - Haarlem Jansweg 47/hk Parklaan geopend van maandag t/m zaterdag 8.30- 17.45 uur (tel. 32 02 32) SINAS vruchtenlimonade 55 WASHINGTON (AP) President Nixon heeft het ere-lidmaatschap aanvaard van de Amerikaanse tafeltennisbond, de sport organisatie waarvan vice-president Spiro Agnew heeft gezegd, dat zjj in een Chinese propagandaval is gevallen. Nixon heeft het lidmaatschap aanvaard van Graham Steenhoven, voorzitter van de bond en leider van de Amerikaanse ploeg die de vorige week een rondreis door China heeft gemaakt. DEN HAAG In Utrecht zullen maandag de bondsraden van de drie bouwbonden zich beraden over hun houding, nu de jongste besprekingen over de bouw-CAO zijn mislukt, zoals wjj gisteren in het grootste deel van onze oplage hebben kunnen melden. De onderhandelaars willen verdere onrust in de bouw voorkomen, maar dan moet er snel gehandeld worden. Als de werkgevers niet anders willen, dan is de onrust aan hun houding te wijten. Zij hebben in geen enkel op zicht hun goede wil getoond om tot bruikbare onderhandelingsresultaten te komen, aldus de centrale commis sie bouwnijverheid. AMSTERDAM. Voor dekking van de exploitatietekorten en expansie-investe- ringen van het openbaar vervoer zal van 1972 tot en met 1975 uit de nationale mid delen een bedrag van vier tot vijf miljard moeten worden gereserveerd, een aanzien lijk groter beroep op de collectieve mid delen dan tot nu toe het geval was. Deze raming maakte de president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, mr. M. G. de Bruin. Iljj sprak vandaag in Amsterdam op een bijeenkomst van het Nederlands Ver- voerswetenschappelijk Instituut. Van 1972 tot en met 1975 zal het exploi tatietekort bij het openbaar vervoer in to taal tot omstreeks 3.5 miljard bedragen bij een gelijk verzorgingsnivaeu. De tekorten bij de Nederlandse Spoorwegen worden in deze periode geraamd op circa 1.750 miljoen, bij het stedelijk vervoer op 950 miljoen en bij het streekvervoer op circa 400 miljoen. Daar komt nog eens bij 270 miljoen voor rente en aflossingen van de leningen die NS heeft moeten sluiten voor financiering van niet-gedekte exploitatie tekorten tot en met 1971. (Zie verder pagina 2) Verwachting van het K.N.M.I. tor vrij dagavond Perioden met zon, maar ook af en ook een bui. Zwakke tot ma tige zuidoostelijke wind. Mini mumtemperaturen ongeveer 7 graden, maximumtemperaturen morgen omstreeks 20 graden, maar in het noordwesten enkele graden lager Uit het binnenland2, 19 Buitenlands nieuws 3, 17, 19 Van Dag tot Dag 3 streek 4, 5, 7, 9 11, 15 13, 23 13 13 Omdat zij het dienen van God en de naaste als uit- I gangspunt kiest voor haar politiek handelen? Lees het beginsel- en werkprogramma van de CHU maar eens door. Dan merkt u dat juist vanuit het evangelie een I modern en nuchter beleid gevoerd kan worden. De i bijbel is immers een van de modernste boeken van deze tijd. De Zandvoortse raad nam het Pierplan ambtelijk: Zee reep Noord 6 3 maart van het vorig jaar aan na een lange dis cussie en met een krappe meerderheid. Tien leden stemden voor, zeven tegen. Eerder was in opdracht van ons blad al door de Nederlandse Stichting voor Statistiek met een steekproef vastgesteld dat 52 percent van de Zandvoortse bevol king niets van de bouw van een pier moest hebben. Een kwart van de bevol king was er voor en 23 percent had geen mening. Zowel de gemeenteraad als de ontwik kelingsmaatschappij van het project kun nen binnen één maand na publikatie te gen het besluit van Gedeputeerden in be roep gaan bij de Kroon. Overigens is het BAR BODEGA Ged. Oude Gracht 34 Haarlem Gezellig trefpunt voor iedereen. Geopend tot ’s nachts 2.00 uur. Het ontwerp van de pier die 330 meter lang zou moeten worden vin den GS „mede in het licht van de huidige stedebouwkundige inzichten uit landschap pelijk oogpunt niet zonder bedenkingen”. Helemaal afwijzend tegenover een pier als zodanig staan GS kennelijk niet. Ze benadrukken dan ook ten overvloede dat hun bezwaren „overwegend” tegen de hoge landbebouwing gericht zjn en ach ten het noodzakelijk dat B. en W. van Zandvoort uitkijken naar een meer aan vaardbare conceptie. Een tweede bezwaar van het college tegen de landbebouwing is de windhin- der. Eerder al werd door een groep Zand- voorters op dit probleem de aandacht gevestigd. Zij meenden dat door flatbouw aan de kop van de Van Lennepweg een windfuik zou ontstaan en de windsnelhe den ter plaatse zouden verdubbelen. GS noemen die windhinder in hun over wegingen met name en geloven dat die een gevaar voor het verkeer zou kunnen opleveren. De uitslag van een onderzoek van TNO Delft neemt hun twijfel „niet helemaal weg”. TNO adviseerde na proef nemingen een lage bebouwing langs de Tromp- en de De Ruyterstraat, waardoor de windhinder minder zou worden. Aan de Trompstraat op de hoek van de Van Alphenstraat is echter al een flatgebouw neergezet, zodat dit aan die zijde niet te (Van onze correspondent) ROTTERDAM Het is niet meer moge lijk de baggerstaking nog deze week te beëindigen. Zelfs al komen de werkgevers en -nemers in Sliedrecht tot een snel ak koord, dan nog zou er niet meer worden gewerkt deze week, omdat de meeste bag geraars al vrjjdagsmorgens naar huis gaan. Werkgever J. Kraayeveld van Hemert zei vanmorgen: „Weer aan het werk gaan zou alleen zin hebben op contlnu-werken en daarop wordt nu juist niet gestaakt”. Beide partijen hebben elkaar beloofd geen mededelingen te doen over de stand van zaken in het gisteravond half zes af gebroken overleg, dat vanmiddag om één uur is hervat. Kraayeveld had eigenlijk dinsdag al verwacht dat de staking zou worden opgeheven. „Ik heb overal gelezen dat wij door de knieën zijn gegaan. Dus wat valt er dan nog te staken. Maar ja, mischien vindt men het prettig om te on derhandelen met een soort stok achter de deur”. Iis** M m e d’A rconville: Als ge liever bewonderd dan be mind wordt, dient ge uw geluk in de ijdelheid en niet in de liefde te zoeken. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben hun goedkeuring aan het Zandvoortse pierplan onthouden. De meeste bezwaren van het college richten zich tegen de landbebouwing van het project. De drie, zestig meter hoge en samen 170 meter lange, flats zouden naar de mening van het college door hun hoogte en massaliteit in het natuurgebied teveel domineren en schaalverkleinend werken. De werkgevers hebben gezegd niet ver der te kunnen gaan, omdat zich anders een loonexplosie zou voordoen, waardoor de continuïteit voor de gesubsidieerde bouw gevaar zou gaan lopen, de bouwkos ten sterk zouden oplopen en er onaan vaardbare huurconsequenties zouden ont staan. De werkgevers wilden een 2-jarige CAO, die naar hun mening 2,5% koop krachtverbetering zou inhouden, ervan uit gaande dat er per 1 januari na de verwer king van de 400 met een schone lei be gonnen zou kunnen worden. De 6% in dexering op jaarbasis (maximaal 3% per half jaar) die de werkgevers bieden zijn een compensatie voor de prijsstijging. Per 1 juli wilden ze dan nog 1,5% geven en per 1 januari 2,5%. De vakbonden hebben per 1 juli 5% en per 1 januari volgend jaar 3% gevraagd. De werknemers willen er 2,75% reëel beter van worden. De bon den vinden dat er helemaal geen koop krachtverbetering mogelijk is bij het vol gende rekensommetje, gebaseerd op het aanbod van de werkgevers: 3% per 1 januari (3% op jaarbasis), 1% per 1 april (3/4% op jaarbasis) en per 1 juli 1,5% plus 3% indexering (samen 2,25% op jaarbasis). Het totaal aanbod wordt, zo opgevat, 6%, terwijl de prijsstijging ook op dat percen tage is geraamd. De werkgevers vinden dat met de verwerking van de 400 de bouw vakkers hun reële verbetering voor dit jaar al te pakken hebben. O ma ere ken d Voor het eerst in vijf jaar zijn af fiches met het portret van de voor malige Argentijnse dictator Juan Peron in de straten van Buenos Aires verschenen nu het nieuwe regime een politieke campagne heeft toegestaan. De tekst op de biljetten luidt: „Niets zonder Peron”. i tl DEN HAAG. Dezer dagen zal de wij ziging van de Wet op de Geneesmidde lenvoorziening worden afgekondigd, waar bij het wordt verboden amfetamine of andere met name te noemen stimuleren de middelen in bezit te hebben of af te leveren voor niet-medische doeleinden, tenzij men een vergunning heeft van de staatssecretaris voor Volksgezondheid. Dit heeft het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid vanochtend be kendgemaakt. De wetswijziging is begin dit jaar door het parlement aanvaard. Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 70,—, per kwartaal 17,50, franco per post 19,15, per maand 6,—. Losse nummers 30 cent. Postgiro 273107. F7 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Een interdepartementale commissie zal onderzoeken of het wellicht nuttig is rubberkogels bjj bestrijding van rellen in Nederland in te voeren. Rubber kogels worden door Britse troepen in Noord-Ierland gebruikt. In Nederland zouden de mobiele eenheden er eventueel Een nieuwe stroom vluchtelingen trekt weg uit Oost-Pakistan. Volgens Indiase berichten zouden al 400.000 mensen uit het door burgeroorlog verscheurde land naar India zijn ge komen. Op de foto: een groepje bur gers dat de plaats Meherpoer heeft verlaten nadat daar hevige gevech ten waren uitgebroken tussen rege ringstroepen en vrijheidsstrijders. Meherpoer ligt vlak bij de Paki- staans-Indiase grens (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Vanochtend heeft een overvaller de Raiffeisenbank in Nijme gen beroofd van ruim 22.000 gulden. De kassier werd opgesloten in het vertrek waar zich de safeloketten bevinden, maar zag kans door een raampje naar buiten te klimmen. Toen de kassier, die boven het bijkan toor woont, beneden kwam, stond op de stoep de eerste klant al te wachten. Hij zei dat hij iets uit het door hem gehuur de safeloket wilde halen. De kassier ging hem voor naar het vertrek met de safe loketten. Daar duwde de „klant” hem een hard voorwerp in de rug en eiste geld. De kassier gaf hem een cassette met 22.700, waarmee de man ver dween na de deur van het vertrek ach ter zich op slot gedraaid te hebben. Do kassier wist door een raampje naar bui ten te komen (Van onze luchtvaartredactie) SCHIPHOL. Het Informatiecentrum Geluidshinder Schiphol (IGS) noteerde in de maand maart 76 klachten. De klachten hadden merendeels betrekking op lawaai, ondervonden van landende vliegtuigen. Relatief nam echter het aantal klachten over grondlawaai en over geluidshinder van lesvluchten toe. Zestien klachten kwamen uit Zwa nenburg. De andere kwamen uit Am sterdam, Buitenveldert, Badhoevedorp, Aalsmeer, Hoofddorp, Haarlem en Vijf huizen. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Grote Houtstraat 93, Haarlem, telefoon 319053. Bijkantoren: Soendaplein, telefoon 257755, Schalkwijk, Italiëlaan 190, telefoon 319053. Klachten bezorging: 18-20 u., telefoon 322068. Stad en Kunst Films U itwijzer Economisch nieuws 21, 33 Radio en tv Weerrapport Feuilleton Beeldverhalen Sport Scheepsberichten Beurs Groentjes AMSTERDAM. Het voorstel van B. en W. van Amsterdam om een enkele rit per tram of bus 1 te laten kosten wordt waarschijnlijk verworpen. De ge meenteraad tekende tegen het voorstel gisteravond tijdens een informele raads zitting veel verzet aan. De raadsleden verwachten dat het publiek van het dure ritje zal schrikken en dat men daardoor nog meer zijn eigen auto zou gaan ge bruiken. plan niet meer onder de hoede van de pro j ectontwikkelingsmaatschappij „De Havenzathe”, maar is het overgegaan naar Nederhorst in Gouda, zo werd ons door Havenzathe meegedeeld., De project leider was niet voor commentaar bereik baar. 316e JAARGANG No 89

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 1