de fiets Monstermarathon op BLOEMEN an mensen en dingen Open huis in De Wijngaard Harry heeft al 4200 km achter Al ruim honderd slapers in Haarlemse sleep-inn Restauratie pand Donkere Spaarne kost half miljoen Personeelsstop bij provincie? het zadel liggen GESNUFFELD DANK OPWBRK f goed wonen VERHUIZEN Gedenksteen voor Goede Herdercentrum Binnenbrand in Commissie voor Rijverbod voor automobilisten Miljoenenorder geplaatst bij Conrad Stork recreatie bijeen kledingmagazijn aan Schoterweg V erkeersomleiding bij Herensingel 9 4 WARME SAUCIJZENBROODJES petri interieur STATENLID VRAAGT: Elke woensdag komt Haarlems Dagblad huis aan huis in méér dan 83.000 gezinnen! IJmond Schoorsteen Service Haarlems Dagblad 1 5 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1971 40 CENT i u HANS FEIJB 100 roomboter en kalfsvlees BIJ De Wit Meubeltransport ALSOF HET OM een tochtje naar het strand gaat en niet om een monstermarathon van 4.200 kilo meter fietsen. Zo praat Harry van der Raad uit Vogelenzang over de 4.200 kilometer fietsen die hij ach ter het zadel heeft liggen. Hij vindt het allemaal doodeenvoudig: tij dens een vergadering van zijn toer club De Kampioen van het najaar werd gesproken over de tocht van Brussel naar Beiroet in Libanon. En driest nam Harry het besluit: niet de voorgenomen wintersport vakantie, maar deze tocht. De 21- jarige leerling-verpleger in de Deo heeft er geen spijt van, ondanks het feit dat hij voor die twintig dagen fietsen zijn vakantie moest op nemen en ook nog eens duizend gulden kwijt was. U kunt uw advertenties opgeven tot dinsdag 12.00 uur. Groentjes tot maandagmiddag 4.00 uur. Stookolie goedkoper - film 9^1 W ■VVVVVVVVVWVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVWWVVVVVVVVVVVVWVVVVVWWVWVVVVVVVWVVVVVWWV^ 'aart. u H. i. H. ds. n 12 10.45 t. 1» O V. S U. 1 en den 0 u. rten. de ond :ing. 10 0 U. em; ADVERTENTIE De >fd- H. H. H. Wij geven vrijblijvend prijsopgaaf. JWVWVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVWWVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVV^^ ad- I (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Is het juist dat de mi nister van Binnenlandse Zaken in een cir culaire Gedeputeerde Staten van Noord- Holland heeft verzocht een onmiddellijke personeelsstop door te voeren, althans de werkelijke personeelssterkte op een be paalde datum te bevriezen? „Jammer dat er onderweg geen rust dagen waren ingelast” meent Harry. „We kregen vrijwel geen kans om iets van de steden te zien, want meestal stapten we ’s morgens om zeven uur op de fiets en kwamen ’s avonds om 7 uur aan, gingen eten en baden en dan bleef er weinig tijd over.” Nassaulaan 29. Tel. 31 04 04. Zat. ond- Prot. iden. Iden; Iden. der llen- van Voorts werden in zes gevallen bij de gecontroleerde auto’s technische gebreken geconstateerd, bij vijf een slechte verlich ting, terwijl drie bestuurders werden be keurd omdat zij geen geldige papieren bij zich hadden. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De bouw van het Goede Herderscentrum op de hoek van Italiëlaan en Laan van Angers in Haarlem-Schalk- wijk is zover gevorderd, dat thans de of ficiële gedenksteen kan worden geplaatst. zijl weg 36-38 haarlem tel. 023-316399 >VVVVV«MIVVVVVVVVVV«inJVVVV\M7VVVVV^VVV\AAfVVVVVVWVVVVVVVWVVVVVWVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVWVV\A/WWVxj Ze«, well, euw- tuy- de !UW- -Rij- P. ADVERTENTIE fwwwwvwwwwwwwwwmrwwwwwwwwviAJWwww i ADVERTENTIE uur een nr. J. u. jrts; dhr. I en Eerste etappe: BrusselNamen, slechts 60 km. Vlak voor het vertrek was nog niets bekend over route of overnachtin gen”. In Namen was er slechts droog brood en koffie, slapen deden we op een veldbedje in een grote schuur” schrijft Harry in zijn dagboek. Op de tweede dag (via Luxemburg naar Duitsland) viel de baankapitein uit met een zon nesteek, uitgerekend de man die alle campings besproken had. Dat wreekte zich al de derde dag, toen de camping zoek was. Organisator Van Rentegem bleef echter hopen op de goede afloop. Men reed via Duitsland door Oosten rijk naar Joegoslavië en toen door Bul garije, Turkije en Syrië naar Libanon. Harry kreeg op de voorlaatste dag met een levensgrote inzinking te kampen en moest na een slechte nachtrust de koplopers voor het eerst laten gaan. Een uur later dan de eersten kwam hij bij de grens met Libanon aan. Daarna knapte hij weer op. Als gasten van de regering hebben de rijders nog een aan tal plezierige dagen gehad. Mocht ook wel na iedere dag twaalf uur in het za del voor zo’n 230 km. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De verkeerspolitie heeft bjj een controle de afgelopen nacht twee automobilisten een rijverbod opgelegd, omdat zij onder invloed van drank ver keerden. Dit vraagt het P.v.d.A.-statenlid W. van der Knoop aan G.S. Hij wil weten op welke wettelijke bevoegdheden deze circulaire zou berusten en meent dat deze wijze van besturen de sluizen opent voor een zoge naamd „circulairebewind”, dat het de pro vincie onmogelijk zou maken haar auto nome taken uit te voeren. De heer Van der Knoop vraagt voorts of het niet juist is dat de voortdurend toe nemende taak van de provincie een ade quate bezetting van het provinciaal appa raat vereist en zich daarom niet ver draagt met een personeelsstop. Om deze reden zou de circulaire volgens hem voor kennisgeving moeten worden aangenomen. ADVERTENTIE BROUWERSVAART 106 HAARLEM Telefoon 31 64 67. ROTTERDAM. De stookolie zijn met ingang verlaagd tot f 2,50 per Shell Nederland heeft de namens de gezamenlijke oliemaatschappij en bekendgemaakt. Gesnuffeld in kranten en gevonden, gelezen en geknipt: de geitenfokkerij wordt in Ne derland nauwlettend in de gaten ge houden. Fokken op eigen houtje is op papier een onuitvoerbare zaak (Hoofddorpse Courant). OPRECHTE HAARLEMSCHE CO"’"”' GROTE HOUTSTRAAT 93 - HAARLEM - TELEFOON 0 23-31 90 53 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De restauratie en inrichting van het pand Donkere Spaarne 56 zal ongeveer een half miljoen gulden gaan kosten. Bjj verkoop aan de stichting Diogenes moet dit de gemeente 26.000 opbrengen en niet 10.000, zoals aanvankelijk was voorgesteld. Hiertegen was in de raadscommissie voor Openbare Werken onlangs ernstig verzet gerezen. Het restauratieplan voorziet in kantoorruimte op de begane grond, twee woningen op de eerste etage en nog een woonzolder. Op aandrang van de raadscommissie zijn de statuten van Diogenes in die zin gewijzigd, dat bij liquidatie van de stich ting ook de belangen van de gemeente worden verzekerd. De gemeente kreeg dit historische ge bouw in 1966 voor 26 mille in eigendom. De pogingen om derden voor dit project te interesseren mislukten en het zag er naar uit, dat het pand aan verval zou moeten worden prijs gegeven. Dit was voor B. en W. een onaanvaardbare zaak en zij zijn dan ook gelukkig met de plannen van Diogenes, die zich primair ten doel stelt voor het stadsbeeld waarde volle panden te verwerven en te restaure ren. Van de restauratie- en inrichtingskosten is een bedrag van 387.192 subsidiabel en hiervan zou de gemeente 151.276 moeten betalen. Dat is 10 percent meer dan de gebruikelijke 30 percent-regeling. Het col lege wijst er echter op dat ook in het verleden Diogenes al subsidies van 40 per cent zijn toegekend. Voor de stichting blijft een bedrag over van in totaal f 196.200 en de jaarlijkse lasten worden geraamd op 22.500. Dioge nes hoopt dit bedrag terug te krijgen door de verhuur van de kantoor- en woon ruimte. Opleidingscentrum. Er komt een oplei dingscentrum voor de mobiele eenheden van de gemeentepolitie. De opleiding zal onder meer betrekking hebben op de handhaving van de openbare orde. Daarbij zal behalve de praktische kant van het optreden vooral ook de mentale vorming bijzondere aandacht krijgen, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken. De zoon van mevrouw J. Smits-Van Dijk uit de Soendastraat in Heemstede kreeg een auto-ongeluk in Overveen. Het liep allemaal erg goed af gelukkig. Mevrouw Smits wil nu langs deze weg de Bloemendaalse politie dankzeggen voor haar uitstekende hulp. Graag ge daan. „....Te koop: Zware tanks, inhoud ca. 8500 liter, binnenzijde geëmailleerd. Zeer geschikt voor opslag van melk, olie, gier, mengmest, enz(De Boerderij). prijzen voor van vandaag 1000 liter/kg. prijsverlaging (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De werf Conrad en Stork Hijsch N.V. heeft van Thomsen’s Haven bedrijf N.V. en de N.V. Stuwadoorsmaat- schappij Muller Progress in Rotterdam een opdracht ontvangen voor de levering van vijf grote kranen. Het gaat hier om zogenaamde multi purpose kranen, die geschikt zijn voor stukgoed- en containeroverslag. De kra nen hebben een hefvermogen van 25 ton en een maximum vlucht van 40 meter. De opdracht vertegenwoordigt een waarde van enkele miljoenen guldens. Harry is twee jaar geleden met zijn tweelingbroer Frans aan het rijden van toertochten begonnen. Zij reden sa men de monstertocht AmsterdamPa rijs vice-versa over 1100 km en Harry heeft al voor de tweede keer de zware rit AmsterdamMaastrichtAmster dam over 600 km volbracht. Frans is in middels overgestapt naar de wieler sport en rijdt niet onverdienstelijk als nieuweling in De Bollenstreek. Harry heeft nog talloze andere hobbies: voet ballen, (in VVSV) alles verzamelen wat met schaatsen te maken heeft. In de wielersport doet hij hard zijn best bij De Kampioen clubkampioen te worden. Deze gedenksteenlegging zal met enige feestelijkheid plaats vinden op zondag 5 augustus om 13 uur en zal geschieden door de voormalige bouwpastoor in Schalkwijk, C. J. van Teylingen. Vooraf zal om 12 uur een eucharistie viering plaats vinden in de noodkerk van de Goede Herder. Daarna zal op het naast de noodkerk gelegen bouwterrein de ge denksteen gezegend en ingemetseld wor den. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Niet minder dan 102 sla pers hebben de afgelopen drie nachten voor drie ballen op het schuimrubber van de Haarlemse sleep-inn De Wijngaard in de Lange Wijngaardstraat liggen pitten. „Voorzien in een behoefte” heet dat. Het heeft wat moeite, een raadsverga dering en zeer veel enthousiasme gekost, maar de staf bestaande uit Carla, Paul Alie, Annemarie, Ruud en Jeroen kan te vreden zijn. Met de hulp van de technische ploeg van Release, de liturgische werk groep van Heemstede en vele vrijwilligers en dank zij de 16 mille subsidie van de ge meente is er wekenlang gebroken, gebikt, gehamerd, en geverfd in de voormalige koekfabriek op nummer 18 van de Lange Wijngaardstraat. Gisteren is het hotel officieel-officieus geopend. Tussen 5 en 7 mochten alle Haar lemse burgers komen kijken wat er gepres teerd is. Grote belangstelling: in het gas tenboek staan de namen van buurtbe- wonres, mensen van Release, Electric Centre, Sport en Jeugdzaken, D’66, Logos, de Jeugdherbergen, MAI, Kamis, Provin ciaal Ziekenhuis. De hele sleep-inn ligt gelijkvloers. Wie binnenkomt stuit eerst op de balie, komt dan in de immense slaapruimte, waar be halve „echte” schuimrubber matrassen lange stroken schuimrubber over de grond zijn gelegd. Er was gerekend op een ca paciteit van zo’n 60, 70 mensen, maar vol gens de staf kan er wel het dubbel in. Verder is er een bagagehok, ziekenboeg en niet te vergeten de ruimte waarin de men sen kunnen liggen die gemengd willen sla pen. Een gemeenschapsruimte, met een bar (met vergunning, open tot 2 uur des nachts) biedt een gezellige intieme sfeer. Er kan ook gegeten worden. Achterin de zaal met de muurtekeningen die Han de Bont maakte, en het sanitair. Twee deuren met gestileerde man-vrouw-sex-symbolen, waar je even over na moet denken om te kiezen, leiden naar douches (twee voor iedere ruimte), wc’s en wasbakken. De Wijngaard blijft open tot begin sep tember en volgend jaar gaat het open als daar weer behoefte aan is. En dat kan al met Pasen zijn. De sleep-inn is open van ’s avonds 8 tot ’s morgens 12 en in de tussenliggende tijd kan het nodige opge ruimd worden. In principe kunnen jonge toeristen van buiten Haarlem en boven de 16 jaar er niet meer dan drie nachten blijven. Turn, g 20 9 U., 11.30 (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De commissie van vies en bijstand voor de recreatie houdt donderdagmiddag 12 augustus om half vier een openbare vergadering op het stad huis. Op de agenda staan onder andere de bouw van een kleedgebouw annex restau rant bij het tennisveldencomplex van het Pim Muliersportpark. de kredietverhoging voor de bouw van het zwembad Planeten laan en het aanleggen van vier speelge- legenheden aan de Aziëweg. Verder ko men de ontwerp-begrotingen 1972 van de diensten voor sport- en jeugdzaken en van de Hout, plantsoenen en begraafplaatsen aan de orde. 9' (Van onze stadsredactie) HAARLEM.Vanmorgen om 6 heeft een binnenbrand gewoed in kledingmagazijn aan de Schoterweg 56, de achterzijde van een zaak aar de Generaal Cronjéstraat. Oorzaak is ver moedelijk een oververhitte ventilator Toen de brandweer op de plaats van de brand arriveerde, moest eerst de eigenaar die boven de zaak woont uit z’n bed gebeld worden. De deur konden ze niet door en een raam moest worden ingesla gen. In zes minuten was de brandweer de brand, die met veel rookontwikkeling gepaard ging, meester. De omvang van de schade is nog niet bekend maar moet aanzienlijk zijn, aangezien veel kleren vooral ook door de rook beschadigd zijn. Ook Haarlem is betrokken bij de grootse feesten, die dit najaar in Iran zullen worden gehouden ter gelegen heid van het 2500-jarig bestaan van het Perzische rijk. Flowershop Haar lem N.V., gaat namelijk op 4 oktober naar Iran om er de bloemversieringen bij het feest aan te leggen. De delegatie gaat op twee plaatsen aan het werk: eerst in Sjiraz zo’n duizend kilometer van Teheran waar het enorme tentencomplex voor de vele gasten wordt opgebouwd en daarna nog in het Golestan, Marmora en Imperialpaleis in de Traanse hoofd stad Teheran. Men denkt ongeveer tien dagen nodig te hebben voor alles in de bloemetjes en plantjes is gezet. Flowershop is geen vreemde voor de Perzische keizerlijke familie. Ook bij het huwelijk van de Sjah en keizerin Farah, het staatsiebezoek van koningin Juliana en prins Bernhard en de kro ning van de Sjah werd acte de presen ce gegeven. Al van de’ winter trainde hij hard voor de grote tocht. Hardlopen in de duinen, de eerste toertochten in het voor jaar. Volgden alle bekende inentingen en formaliteiten. Toen kwamen de eers te organisatorische problemen: hij moest alvast f 445 storten voor overnachtin gen, eten en vliegreis terug. Daar kwam nog eens 145 bij men Lad duidelijk geld tekort, ook al omdat er voor Ford en Cocacola geen reclame mocht worden gemaakt in Libanon. De hele reis kwam op losse schroeven te staan en secretaris D. Roods van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie verloor alle vertrouwen en wenste niet mee te gaan. Wel beloofde hij de belangen van de Nederlandse rijders te blijven be hartigen. Vrijdag 2 juli vertrokken ze: acht Ne derlanders, (vijf van De Kampioen uit Den Haag en drie van Le Champion uit Amsterdam) naar Brussel, waar zich de Belgen bij hen voegden. Met vij tig man vertrokken ze, twaalf moes ten er onderweg afhaken. Het zou bij voorbaat een avontuur worden, volgens de organisatoren. Nou, dat bleek wel. Lil Schrik niet als u dit bordje op de brag van Spaamdam ziet staan net als u aan uw sanitaire stop toe bent. Het mag best hoor, alleen heeft een slim typografisch oog hier kans gezien voor een geintje, en de „V” veranderd in een „P". Net echt, hulde aan de grote on bekende graficus; (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In verband met het leg gen van kabels en leidingen voor het Oostersingelgrachtproject wordt vanaf maandag 9 augustus het gedeelte van de parallelweg tussen Herensingel en num mer 6 op de Amsterdamsevaart afgeslo ten. Voor fiets verkeer zal een noodbrug worden gelegd die alleen mag worden bereden in oostelijke richting. Alle ver deer in westelijke richting zal worden omgeleid via de Poortstraat-Zuid Polder straat en Amsterdamstraat. Op de Poort straat komt een parkeerverbod aan één kant. De werkzaamheden zullen ongeveer 6 weken duren.

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 5