OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Willem Duys rekent op 20 miljoen niet naar Hoofddorp Regering wil parkeerexcessen aanpakken WEGENBELASTING VOOR ALLE AUTO’S Muiters in Attica hadden geen vuurwapens kogels gedood „Holland Promenade Memisa-actie leverde al 13,5 miljoen gulden op „Gijzelaars door CASH CARRY k* i Aantal nieuwe CHRISTIAANS doorlaatposten AGENDA pagina 21 HET WEER Verder in de krant „Xvt <I(ap en nan Leonsftbr" Sjsetialitet' :Tónd u.e 41 86e JAARGANG N Het woord is aan... vmmwmwmt 59 26, 27, 28, 34 Nachtvorst BIJZONDERE NIET-ABONNEES. m Donderdag is'tweer meubel kijk-en koopavond bij eireka ATTICA, (Reuter, AP en AFP) „De negen omgekomen gijzelaars bij het gevangenisoproer in de Amerikaanse plaats Attica zijn aan kogelwonden gestorven, en niet doordat hun de keel werd af gesneden, zoals was gemeld. Geen van de opstandige gevangenen be schikte over een vuurwapen”. tmmmfuuunmufffmuumHn 7 79 29 21 21 21 23 31, 33 Elke maand 5 Gouden Garderobes van 500 gulden elk. Cadeau van A&K. Hebt u goed gezien Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Grote Houtstraat 93, Haarlem, telefoon 319053. Bijkantoren: Soendaplein, telefoon 257755, Schalkwijk, Italiëlaan 190, telefoon 319053. Klachten bezorging: 18-20 u.. telefoon 322068. Zalige tweedmantel tot maat 44 voor de Gouden Voordeel Prijs van 115 gulden! Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 80,per kwartaal 20,10, franco pér post 21,75, per maand 6,90. Losse nummers 35 cent Postgiro 273107. Postbus 507. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Loojj, onderdirecteur C. PESCHAR’S TEMPELIERSSTRAAT 28 HAARLEM AANBIEDING VOOR ZIE PAGINA 1 CREDIET SERVICE I Ai Mm Haarlems Dagblad (Van onze redacteur in Rotterdam) ADVERTENTIES Groentjes VWVVVWtAAAMVlAAMAAAMAAMVWMAMMUWWWMAAMVVVMVVWWVWVVVVWlAAA/WWVWVVVlW X (Van onze redactie economie) DEN HAAG In het komende begrotingsjaar kan een kabinetsvoorstel worden verwacht dat de bedoeling heeft alle geregistreerde auto’s motor rijtuigenbelasting te laten betalen, of er nu geregeld mee wordt gereden of niet. Het voorstel betekent, dat alle auto’s, waarvoor tot hedeji geen belasting werd betaald omdat ze ongebruikt langs de stoeprand stonden, in de toekomst kunnen worden belast. In het vorige kabinet hebben de toenmalige ministers Witteveen en Bakker deze zaak al besproken. Minis ter Drees van Verkeer en Waterstaat heeft de materie nu verder uitge- w’erkt met zijn collega Nelissen van Financiën. Het is niet onmogelijk dat op Prinsjesdag wordt aangekondigd, dat een dergelijk voorstel binnenkort te verwachten is. Hoofdredactie: Jos. L. Lodewijks E. Koning Deze krant bestaat uit zesendertig pagina’s Het Doelen-publiek, na twaalven al flink uitgedund, stroomde op dat mo ment huiswaarts. Trotse Willem Duys: „Waar we vooral in geslaagd zjjn, vind ik, is, dat we de massahysterie die bijvoorbeeld bij „Open Het Dorp” zo sterk was, hebben weten te vermijden. Dat hebben we heel doelbewust ge daan. We wilden een programma van niveau bieden, zonder overdreven emo ties”. Jane Porter: Als ik kwaad over iemand hoor ver netten, begin ik altijd te vermoeden dat die iemand nog zo kwaad niet Beverwijk- Hoorn - Alkmaar- Haarlem-centr .-Schalkwijk. Weersverwachting van het K.N.M.L tot donderdagavond Willem Duys met een Congolees poliopatiëntje, Fidel, dat ter gelegenheid van de actie naar Nederland was gehaald. tuigbelasting zal een wetswijziging tot ge volg hebben dat aan de hand van foto- controles gemakkelijker kan worden vast gesteld wie er „zwart” rijden en wie niet. De vlag hangt halfstok voor de gevangenis in Attica. Zoals bekend is er al een accijnsverho ging aangekondigd, die de benzine onge veer 3 cent per liter duurder zal maken. De Amerikaanse advocaat William Kunstler heeft het bloedbad in Attica „net zo moedwillig als My Lai” ge noemd. Kunstler zei dit op een verga dering in Buffalo, waar zijn opmerking met applaus werd begroet. De politie maakte een einde aan de bijeenkomst en arresteerde elf van de aanwezigen. volgens hem „bewezen” dat opstande lingen zelf ruwe wapens hadden ge maakt. bedrag, waar we anders zes jaar voor moeten collecteren”. De eindstand in De Doelen was de afgelopen nacht bijna 13,5 miljoen. In dat bedrag zat dan wel de anderhalf miljoen, die de nieuwe minister van Ontwikkelingshulp, Boertien, liet over maken en waarvan Paul van Vliet als een cadeautje van „Bies” op het toneel 100 briefjes van 1000 in baar geld overhandigde. Senator Muskie: „De tragedie in Attica toont aan dat er iets ver schrikkelijk verkeerd is in de Ver enigde Staten.” De Londense „Guardian”: „Het ou de Amerikaanse gevangenisgebruik van straf voor slecht gedrag vormt niet langer een passende methode voor gezagshandhaving.” Leuk, apart model, dat bovendien slank kleedt. Ceintuur in de rug, 2 rijen bronskleurige knopen. Carré-dessin, öf in een warme blauwe, óf beige-bruine kleur. En2 Gouden A K-vijven, cadeau, die u helpen om straks wellicht één van de 15 Gouden Garderobes te winnen. Bankstellen Eethoeken Bergmeubels Slaapmeubelen Bedden Kamerbreed tapijt Gordijnstoffen Vitrages Damesconfectie Herenconfectie Luxaflex jaloezien Kunt u zien in de etalage van A K Plein '40-'45. Amsterdam - Slotermeer Tel. 020 - 13 8152. UW AUTO GLANZEND IN 5 MINUTEN Volautomatisch wassen, shamponeren, in de was zetten en drogen 5 SERVICE - STATION Spaarndamseweg 302 O 70 m o Oastduitse arbeiders hebben voorbe reidingen getroffen voor een nieuwe doorlaatpost tussen Oost- en West- Berlijn. Op Oostberlijns gebied zijn, tegenover de Westberlijnse Kopen- haagsestraat een achttiental gebouw tjes neergezet zoals die bij andere doorlaatposten dienen voor passen controle. Ui m XI O m spoor fiORLOGER - JUWELIER J^nsstraat 9, Haarlem De correspondent van de Londense Daily Express: „Ik ben ziek van Amerika. Ik vraag mij ernstig af of dit wel het land is waar ik mijn kinderen wil grootbrengen.” Komt het bedrag van 20 miljoen gulden binnen, dan kan Memisa met terdaad beginnen aan onder andere de bouw van ziekenhuizen en klinieken tot een bedrag van 7 miljoen, de in richting ervan voor 1,4 miljoen, aan schaf van instrumenten voor een zelf de bedrag, medicijnen voor 4.4 miljoen, revalidatiemateriaal voor 4 ton, zieken auto’s voor 7,5 ton, invalidenwagens voor 6,4 ton en de aanstelling van me disch personeel voor 3,5 miljoen gulden. Drs. Mikx: „Ik vind dat nu ook In ieder geval duidelijk moet worden, dat de regering zending en missie veel meer moet inschakelen bij zijn ont wikkelingshulp. Als organisaties moet je je noodgedwongen altijd met kleine dingen bezighouden. De regering pakt daarentegen altijd gróte projekten aan. Daar kunnen wij een goede bijdrage in leveren en dan denk ik vooral en met nadruk aan de kennisoverdracht”. Dit heeft het hoofd voor het gevan geniswezen van de staat New York, Russell Oswald, op een persconferentie verklaard. Het betekent dat de gijze laars zijn geraakt door kogels van politiemannen die de gevangenis eer gisteren hebben bestormd. Het doden cijfer van het bloedbad is inmiddels gestegen tot 41. Zeker honderd gevangenen zijn ge wond. Vier gedetineerden worden ver mist. In de staatsgevangenis van Baltimore is gisteren een conflict uitgebroken tussen gevangenen en bewakers. Hon derden gedetineerden verschansten zich in de eetzaal. Ze werden met behulp van traangas naar hun cellen terugge dreven. Volgens niet bevestigde geruchten hebben zich in een andere gevangenis in de staat Maryland ook incidenten voorgedaan. De onrust houdt vermoe- delijk verband met het neerslaan van de opstand in Attica, waarvan het nieuws snel bekend werd in de meeste Amerikaanse gevangenissen. (Van een onzer verslaggeefsters) HOOFDDORP. De vestiging van het recreatiepark „Holland Promenade” nabti Hoofddorp die al geruime tijd op losse schroeven was komen te staan, gaat nu definitief niet door. De bij het project betrokken maatschappijen hebben hun optie op het terrein laten verlopen en de gemeente Haarlemmermeer heeft besloten, dat de bestemming van de gronden bij de voormalige boerderij „Beukenhorst” weer vrij is. Inmiddels hebben zich bij de gemeente al weer nieuwe gegadigden voor het ter rein aangemeld. Met enkele partijen wor den momenteel besprekingen gevoerd. „Holland Promenade” werd in 1969 als ontwerp van de Amsterdamse cineast filmproducer Joop Geesink gelanceerd. De gemeenteraad van Haarlemmermeer ver klaarde zich in datzelfde jaar bereid de voor het project benodigde grond te ver kopen. Nadere studies hebben inmiddels uitgewezen ,dat „Holland Promenade” in Hoofddorp geen levensvatbaarheid heeft. Volgens de directie van het pretpark blij ven de ontwerpen echter hun waarde behouden. Tot dusver had het voor de controleurs geen zin om langs de stoeprand stilstaan de wagens te fotograferen, omdat niet te bewijzen viel of die auto’s al dan niet geregeld reden. Men moest het uitsluitend hebben van rijdende wagens. Wanneer ook de stilgezette auto’s belastingplichtig worden, is het mogelijk dat de controleur gewoon langs de stoeprand rijdt en een hele straat controleert. Op die manier wordt het een stuk gemakkelijker de belastingontduikers eruit te pikken. Het zou meer soelaas In de moeilijke parkeersituatie in de grote steden kunnen brengen, waar oude vehikels soms maan denlang parkeerruimte bezet houden. Zo blijkt het in de praktijk vaak voor te komen, dat sleutelaars twee oude wagens van hetzelfde merk kopen en die beide in de buurt parkeren, om reserve-onderdelen bij de hand te hebben als er iets moet worden vervangen. Ook autohandelaren, die oude wagens opknappen, volgen vaak deze werkwijze. Voor de inspecteurs van de motorrij- Uit het binnenland 2 Buitenlands nieuws3 Achtergrond 3 Stad en streek 4, 5, 7, 9, 13, 15 Van Mensen en Dingen Kunst Radio en tv Weerrapport Beeldverhalen Modejournaal Economisch nieuws Sport ROTTERDAM.— Willem Duys re kent erop dat de Geef-Gezondheid-slag over een week een eindbedrag van 20 miljoen gulden zal hebben opgeleverd. Prikkend in een gehaktbal en staand op een tafeltje in de geïmproviseerde perskamer van De Doelen na afloop van de tv-marathon: „Als je nagaat dat „Open Het Dorp” na 24 uur 12,5 miljoen gulden had en dat er in de week er na nog eens 11 miljoen bin nenkwam, dan mag ik toch verwach ten dat w(j op 20 eindigen”. dan in komt, verdere Dit zijn nog enkele van de vele reacties op het bloedbad in Attica: I Nylontapijt, 200 breed Nylontegels, 40 x 40 I Deurplaten, Teak, Wengé Limba vanaf Spaanplaat, 10 mm p. m2 I Goud-Berken Lambripl. p. pl. 1 Kunststof hang- of legkasten 100,I L-127,50 198,— I 298,— 7,75 I 5,- 35,— a 99,— 29,50 1.45 a 2.60 I Droog en overwegend zonnig weer en in het algemeen weinig wind. Minimumtemperaturen vlak aan zee ongeveer 10 graden, in het binnenland van plus 5 tot min 1 graad met op veel plaatsen nachtvorst. Maxima morgen rond 17 graden. Een wetswijziging, die dan in het parlement in discussie komt, staat helemaal los van een verdere ver hoging van de opcenten op de motor rijtuigenbelasting, die het kabinet op Prinsjesdag bekend zal maken. Die opcen ten zijn dat deel van de belasting, dat in het rijkswegenfonds wordt gestort. Voor de consument betekent het verhogen van op centen, dat verhoudingsgewijs zijn totale belastingbedrag met enkele tientjes om hoog kan gaan, afhankelijk van het type auto. In een eerder afgelegde verklaring door de dienst voor het gevangeniswe zen was gezegd dat „de opstandige gevangenen verscheidene soorten wa pens in hun bezit hadden, die wonden hadden kunnen veroorzaken, die op kogelwonden leken.” Russell Oswald wilde niet zeggen waarvan de kogels afkomstig waren. De nieuwe lezing van Oswald kwam enkele uren nadat uit een lijkschou wing was gebleken dat de gijzelaars niet om het leven waren gekomen door de messen van de rebellerende gevan genen, zoals in de oorspronkelijke offi ciële verklaring was gezegd. In Albany, de hoofdstad van de staat, bleef het plaatsvervangend hoofd van het gevangeniswezen, Van Eekeren beweren dat er mensen waren geweest die hadden gezien dat van de gijzelaars de kelen waren doorgesneden. Ook is Penningmeester drs. J. Mikx van Memisa, op dezelfde tijd: „Als dat waar mag zijn. We hebben wat we nodig hebben vooraf begroot op 19.535.000 gulden. Als we die 20 halen, dan hebben we in ieder geval een 12,90 I 1.19 - 11,— I 2,50 11.- I Qll-dnnlts-ft 1.1o Uilhelkiina^L ff Heemstede tel .285440 UW GASTHEER: f“|- Qden Dagelijks geopend van 1224 uur Zaterdag en zondag vanaf 16 uur. Kunststof bovenkastje 1 Kunststof keukenbuffet Kunststof keukens Asbest platen, 70 x 120 S Wandtegels div. kleur, p.m. v.a. Type Formica, p. m2 a Wastafels, per stuk 1 Wastafels op zuil WC-potten, per stuk a Hardboard vloerplaten, 61x122 j Hardboard deurplaten, vanaf Wandpl. „Decowall” en „Lux-o- a mur” 244/275/305x122 vanaf ‘3 Houten schrootjes, p. m2 vaaf Tegelboard, 183/244 x 122, vanaf Tel. 32 29 37 23.50 a 11.50 f 15,— PRIJZEN INCL. BTW. - KNIP UITBM V UI O 0£ LU cn U Q LU Qt o HERENSINGEL 167 tel. 32 21 25 - donderdags gesloten .S:

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 1