ZO MIN MOGELIJK BESTEDEN CIJFERS VAN STEEKPROEF RUIM NEGENTIG PERCENT STAAT ACHTER BELEID VAN STICHTING te danken aan Feijenoord en PSV Coach Fadrhonc, speelbal „kloeps VOORZITTER DE KORTE: i „Juistheid van ons beleid wordt hiermee bevestigd „Vraagtekens” Van Hanegem en Van Beveren r* kunstijso. IO1 I 14 4 DINSDAG 16 NOVEMBER 1971 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Geen spijt a 99 99 Andere bestemming H (Van onze sportredactie) 117 van de 130 deelnemers verklaar den ook bij een tweede actie een duit in het zakje te zullen doen. Hoop gevende cijfers voor het stichtings bestuur, dat na jaren van voorberei ding, nu op korte termijn zal weten of verwezenlijking van het ideaal nog mogelijk is. Wens Stap terug Pressie HAARLEM Het bestuur van de Stichting Kunstijsbaan Kennemer- laan kan bij grote groepen van de Kennemer bevolking nog steeds op de nodige sympathie rekenen. Niet minder dan 66 percent van de deel nemers aan ons onderzoek stemt er in toe dat het bestuur doorgaat met de pogingen om in Haarlem een kunstijsbaan en een ijshockeyvloer te verwezenlijken. Nog groter (70 per cent) is het contingent dat het initia tief van het bestuur om een deel van de verzamelde gelden te besteden aan nieuwe, goedkopere plannen be- ■teedt, goedkeurt, terwijl maar liefst sö' ***WMMWWWWW'*'A*,*,*w*l|,wwww**MWW,MIWVWMW',w,*ww*****9*'********Afvv^ MMMMMWWWWWWWWWWMWWWWWWVWWWWI (Van onze sportredactie) ijshockeyhal Ja Vragen 1 Is het resultaat van de actie u tegengevallen? 2 Waaraan is het teleurstellende saldo te wijten? Zie hoofdverhaal 7% 89% 4% 9% 66% 10% 24% 14% 1 Zie hoofdverhaal 74% 15% 11% Zie hoofdverhaal 12% 1% i sa®;; (Van onze sportredactie) JOHN DRIESKENS Het Luxemburgse elftal Is als volgt samenge- i l i 1 1 i Zij adviseren het bestuur om een stapje terug te doen en zich aan te passen aan de gewijzigde economische omstandighe den. Dit argument voeren de voorstanders Eigenlijk had Fadrhonc, zo onthulde h<j gistermiddag zjjn tweede probleem, niet Jan van Beveren ziet geen oplossing voor PSV. „Ik geloof en dat heb ik al eens eerder gezegd, dat er te goed verdiend wordt in Eindhoven. De salarissen zijn zó hoog, dat de premies niet veel indruk meer maken. Dat kan misschien bij Ajax en Feijenoord, maar niet bij PSV. De karak ters verschillen daarvoor te veel. Terug schakelen door Linder van de zachte naar 400 meter baan I noteerd. De Korte daarover: „Op aanraden van de organisatoren in Utrecht hebben wij ons bij de werving van de collectan ten voornamelijk op de jeugd gericht. Daarom ook werd er als beloning een maandabonnement uitgeloofd. In Utrecht had men namelijk ervaren dat er van de ouderen te weinig respons zou komen om de drieduizend collectanten vol te maken. Achteraf is ook ons inderdaad gebleken dat veel van de jonge collectanten zich niet helemaal aan de instructies gehouden hebben. We kregen achteraf te horen dat een groot aantal huizen overgeslagen was, terwijl de jeugdige collectanten niet bijs ter hun best deden om de bewoners over te halen‘een gift te storten”. Na overleg met de betrokken overheidsinstanties heeft het stichtingsbestuur inmiddels besloten om op een vereenvou digde basis verder te gaan. Een gedeelte van dé opbrengst van de bliksemactie werd gebruikt om een goedkoper plan, van vier miljoen, op te laten stellen in plaats van de oor- spronkelijke opzet die zes miljoen zou gaan kosten. Inmid- dels zijn er acht maanden verstreken sinds de collectanten langs de deuren gingen. In die tijd heerste er rond de kunst ijsbaan een betrekkelijke stilte, achter de schermen werd er echter druk gewerkt om de zaken ondanks de tegenvaller van 13 februari draaiende te houden. Aan de vooravond van de raadsvergadering over de be- WWWMWM» Hij stond alleen, want niet minder dan 89 percent deelde mee geen spijt te heb ben van de bijdragen. In vele gevallen met de toevoeging, „als de ijsbaan er inderdaad komt”. Met het oog op een eventuele tweede inzamelingsactie is het interessant te weten waaraan de onder vraagden het gedeeltelijk falen van de bliksemcoilecte op 13 februari wijten. 28 percent is van mening dat er bij het grote publiek te weinig interesse voor de actie was. „Vooral de mensen die niet schaatsen zijn niet geneigd om voor een ijsbaan te geven”, is een veelvoorkomende kreet. Waar dan aan vastgekoppeld wordt dat de verwachtingen te hoog gespannen waren (14 percent) omdat de groep niet-schaat- sers onder de bevolking veel groter zou zijn dan men aanvankelijk aannam. De reacties van de meeste deelnemers aan onze steekproef wijzen erop dat die zekerheid een eerste vereiste is, wil men een volgende actie met een redelijke kans op succes opzetten. „Ik ben bereid om voor de tweede maal te geven, als er gegaran deerd wordt dat de baan er werkelijk komt”, antwoordden veel enthousiastelin gen op de vraag of zli bij een volgende actie opnieuw een bijdrage zouden stor ten. Dit ondanks het feit dat bijna ieder een volmondig erkende dat het resultaat van de eerste collecte enorm was tegenge vallen. Als een van de oorzaken werd de (te) jeugdige leeftijd van de collectanten ge- De statuten van de Stichting Kunstijs baan Kennemerland schrijven voor dat de ingezamelde gelden alleen aangewend mo gen worden voor de bouw van een kunst ijsbaan of voor de bevordering van de schaatssport in het algemeen. Slechts vijf percent van de medewerkers aan onze steekproef waren het daar over eens. Zij antwoordden op de vraag wat er met het overgebleven geld moest gebeuren als het plan helemaal onuitvoerbaar zou worden: besteden aan de kernploeg van de KNSB. Bijna de helft (49 percent) was de mening toegedaan dat het bestuur het bedrag ook beschikbaar zou kunnen stel len voor andere vormen van recreatie. Men dacht in vele gevallen aan de bouw van een zwembad („Liever twee baden, dan één baan”), de aanleg van een jacht haven, het Spaarnwouderbos en eventu eel verbetering van plaatselijke natuurijs- banen. „Alles is goed, als het maar niet besteed wordt aan sleepinns voor hippies”, voegde een kortgeknipte deelnemer daar aan toe. Zeventien percent zou het restant van het geld op rekening van een of andere charitatieve instelling gestort willen zien. Burgemeester De Gou onthulde op 13 februari een bord boven de ingang van de baan aan de Delftlaan. Binnenkort zal men zeker weten of het bij een bord zal blijven. De voorkeur ging daarbij uit naar de slachtoffers van de gedwongen volksver huizing in Oost-Pakistan en India en de invalide sportlui. Slechts zes deelnemers stelden voor om het geld te retourneren aan de gulle gevers, wat In de praktijk niet mogelijk zou zijn omdat de lijsten met de namen van de donateurs zijn vernietigd. In theorie kunnen alleen zij die hun bijdrage per giro stortten voor restitutie in aanmerking komen. Slechts één mijnheer had daar al serieus rekening mee gehouden; hij vermeldde alvast zijn gironummer op de vragenlijst. kwam op een ongunstig moment, omdat er in de periode die eraan vooraf ging al verschillende andere collectes waren ge houden”, vulde 11 percent in. Met 68 percent waren zij echter wel van mening dat een kunstijscomplex belangrijk ge noeg was voor de bevolking en de ge meentelijke overheden om er het vereiste geld in te steken. „Natuurlijk zijn er dringender zaken aan de orde”, redeneren zij, „maar in deze tijd, waarin de mogelij- heden voor lichamelijke beweging steeds schaarser worden is de noodzaak dringend genoeg om daar een flink bedrag voor te reserveren”. Mocht men desondanks ge dwongen worden om te kiezen tussen een 400-meterbaan of een ijshockeyhal, dan adviseert 74 percent van de deelnemers het bestuur om een baan te nemen, omdat de actieve sportbeoefenaars daar de meeste ruimte hebben. THEO KLEIN om nog meer haast van de bestaande een de harde Pruisische aanpak van zijn ma teriaal kan ook niet meer. Er zijn onder tussen nieuwe spelers bij gekomen, die een dergelijke benadering beslist niet zouden pruimen”. „Ik begrijp ondertussen Pim Doesburg (de doelman van PSV die naar Sparta te rugkeerde red.) veel beter. Hij moet het zelfde hebben doorgemaakt als wat ik nu beleef. Door al die strubbelingen moet je wel je vorm verliezen. Ik niet alleen, maar ook Devrindt, Schmidt Hansen, Strik, Mul ders en ga zo maar door. Allemaal spelen ze veel minder. De animo ontbreekt. Als ik je nu vertel, dat we zaterdag met acht geblesseerden trainden. Zondag voor de wedstrijd wilde echter niemand een spuit. „Ik wil er op mijn veertigste niet als een oude man bijlopen”, zeiden ze. „Maar na de wedstrijd beriepen ze zich allemaal wel weer op hun blessures”. Jan van Beveren als doelverdediger ge wenst, maar de keeper van FC Twente Piet Schrijvers. Schrijvers, zo consta teerde hjj, groeide met zjjn club naar grote hoogte, terwijl Jan van Beveren met PSV afdaalde to't een situatie, die in Eind hoven met crisis omschreven wordt. Fadrhonc wilde Van Beveren echter juist in Eindhoven niet passeren. „Schrijvers” kondigde de oefenmeester aan, „krjjgt nu in Amsterdam zjjn kans als Nederland 1 december tegen Schotland voetbalt”. De doelman van PSV had overigens een even tuele keus van Schrijvers volledig kunnen billijken. Sterker nog, Jan van Beveren vindt, dat Piet Schrijvers momenteel meer recht heeft op een plaats in Oranje dan hij. Jan van Beveren voelt zich belabberd. „Je kan wel zeggen, dat PSV kapot is. De sfeer, de leiding, het elftal, alles. Niets klopt er meer. De achterhoede sluit niet. De verdedigers hebben bijvoorbeeld afge sproken als er geroepen wordt „eruit” alle maal naar voren te stormen. Nou dat ge beurt dan ook. Blind. Zelfs in situaties, waarin het helemaal niet kan”. Zondag na de wedstrijd tegen NAC was ik na drie minuten al weer de kleedkamer uit. Ik kon er gewoon niet blijven. Ze zit ten elkaar de schuld te geven van het gelij ke spel tegén NAC. Ze vormden groepjes en kletsten over elkaar.” De malaise bij PSV is groot. Het is de knock out van MW, vroeg in het seizoen toegediend, nooit te boven gekomen. De afgelopen weken werd weliswaar van Real Madrid gewon nen, maar de resultaten in wedstrijden met FC Groningen, Excelsior en NAC stel den diep teleur. Jan van Beveren: „Vrij dagavond voor het duel met NAC speel den we een oefenwedstrijdje tegen het B- team. We voetbalden niet gek. In tegen stelling tot onze gewoonte wonnen we zelfs. Met 3-2. Maar wat gebeurde er zondag’ De door NAC gescoorde goals waren vol maakte copieën van die van het B-èlftal. De achterhoede had niets geleerd”. Voor de „kloeps”, zoals de genaturali seerde Tsjech de grootmachten in het na tionale voetbal pleegt te noemen, heeft Fadrhonc groot ontzag. Reeds vanaf het prille begin van zijn carrière als bonds coach. Onmiddellijk na zijn benoeming nam hij deel aan de trainingen van de „grote vijf” (Feijenoord, Ajax, Sparta, Twente en FC Den Haag). Weliswaar met de intentie zo snel mogelijk in contact te komen met de spelers, maar het was voor hem onmogelijk daarnaast niet kennis te nemen van de wensen van trainers en be stuurders. Onlangs nog gaf Fadrhonc blijk, dat een wens van een club-trainer bij hem gelijk staat aan een bevel. Kovacs van Ajax wilde zijn belofte, Van Dijk terug te brengen in het Nederlands elftal, gereali seerd zien. Fadrhonc haastte zich zijn wens te vervullen. stuur onduidelijkheid bij de bekendma king van het gemiddelde streefbedrag. Dat was in eerste instantie op één gulden per gezin gesteld, maar werd later veranderd in één gulden per persoon. Veel zwaarder benadrukt men echter de tekortkomingen van de jeugdige collectanten. „Ik heb mijn bijdrage per giro over moeten ma ken, omdat ik geen collectant bij mij in de straat heb gezien”, schreven meerdere deelnemers. Een vijfde deel van de mede werkers was de mening toegedaan dat 3e actie een volledig succes geworden zou zijn als het bestuur alleen oudere collec tanten aangetrokken had. „De jongeren die langs de deur kwamen waren niet goed geïnstrueerd. Ze toonden geen door zettingsvermogen en dropen te vlug af als er niet direct resultaat werd geboekt” aldus enkele ondervraagden. „De mensen zijn geefmoe. De actie Jan van Beveren is uit vorm. Dat is dui delijk. Hü mocht niet in aanmerking ko men voor een plaats onder de lat van Oranje. Fadrhonc had zijn wil moeten doorzetten en Piet Schrijvers de functie van Van Beveren moeten aanbieden. Maar om in het hol van de leeuw een plaatselijk favoriet te passeren, daar is moed voor no dig, evenals voor het trotseren van Fejjen- oords oppergoden HAARLEM. „Ik vind het een bijzon der prettig geluid te horen dat er nog zoveel mensen achter ons staan. Het schept voor het stichtingsbestuur de ver plichting door te gaan zodra de gemeente besturen ons daar toestemming voor gege ven hebben”, was de reactie van de heer De Korte, voorzitter van het bestuur van de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland, op de uitkomst van onze steekproef. Het bestuur is bijzonder ingenomen met de suggesties van verschillende deelnemers, die het ontbrekende bedrag door middel van acties onder de Kennemer bevolking bijeen willen krijgen. De tips lopen uiteen van loterijen tot nieuwe inzamelingsacties. De Korte: „Op het ogenblik kunnen we nog niet zeggen wat we precies gaan doen. Wij zijn van mening dat eerst de overheden zich duidelijk over ons nieuwe plan uitgesproken moeten hebben, willen wij een nieuwe actie op touw zetten. Het bestuur stelt zich op het standpunt dat het onverantwoord tegenover de bevol king zou zijn om door te gaan als we nog niet met zekerheid kunnen zeggen of de baan er werkelijk komt” Mochten volgende acties, en daarmee eventueel nieuwe plannen voor een kunst ijsbaan mislukken, dan zal het beschik bare geld worden aangewend tot bevorde ring van de schaatssport in het algemeen, zoals de statuten van de stichting voor schrijven. Sommige deelnemers aan ons onderzoek hadden een andere bestemming in gedachten. Eén van de honderddertig was zelfs van mening dat het geld in dat geval gebruikt zou moeten worden om restaurant Brinkmann op de Grote Markt te heropenen. (Van onze sportredactie) ZEIST Hoe sterk de positie van de KNVB-coach Frantisek Fadrhonc afhanke lijk is van factoren, die hij niet zelf in de hand heeft bleek gistermiddag in Zeist op nieuw. In de gebruikelijke entourage (een aantal tafeltjes, waarachter KNVB-officiais en de reeds lang vergrijsde perschef van de voetbalbond Leo de Wolf met zijn secreta resse) maakte de oefenmeester het Neder lands elftal bekend. Een nationaal team, dat veel vraagtekens en problemen oproept, die slechts gedeeltelijk werden gecreëerd door Fadrhonc. Met de volkomen onbe langrijke ontmoeting tegen Luxemburg in het verschiet, wordt Fadrhonc geconfron teerd met de „vraagtekens” Willem van Hanegem en Jan van Beveren. Twee spe lers die tot de kern behoren waaromheen Fadrhonc een selectie wil bouwen voor de wereldkampioenschappen. Hun thuisfront, respectievelijk Feijenoord en PSV, bracht Fadrhonc in moeilijkheden. Het maakte hem tot een speelbal. Gebrek aan conditie, noch een blessure kan dit keer de reden zijn voor het pas seren van Van Hanegem. Vorige week zon dag tegen Ajax was hij één van de beste spelers van Feijenoord. Voor die zelfde wedstrijd ontving Laseroms „een spuit”. De centrale verdediger werd volgens de ge woonte van Feijenoord voor een belang rijke ontmoeting vlak voor het duel op gelapt. Dat had ook met Van Hanegem vóór de wedstrijd met Twente kunnen ge beuren. Als dat nodig was geweest, maar desondanks zei Happel vrijdag al, dat Bos kamp op het middenveld zou acteren. Daarmee luidde hij zijn tweede én derde nederlaag in één week in. Hij verloor van Twente en bovendien werd zijn pokerspel- letje om Van Hanegem een toontje lager te laten zingen een flop. Van Hanegem: „Zij (Brox en Happel) zullen naar mij toe moeten komen. Ik ga niet naar hen toe. Voor geen prijs. Gebrek aan conditie vormde zogenaamd de reden om mij er naast te zetten. Zij dachten zeker dat ik een tweede door hun aangevoerde reden, een blessure, gretig zou aangrijpen. Maar dat doe ik niet. Ik hou niet van smoesjes”. Volgens elftalleider Jack van Zanten bleef er voor Fadrhonc geen ande re mogelijkheid over dan Van Hanegem te passeren voor het treffen met Luxemburg. Maar die gelegenheid was er natuurlijk wel. Een blessure kan namelijk genezen, zelfs een verzonnen letsel. Nu was Van Hanegem en niet Feijenoord gepikeerd. „Ik had graag meegedaan. Israel is de enige Feijenoorder in het nationale elftal. Waar schijnlijk denkt Fadrhonc wel, dat één Feijenoorder even veel tegen houdt als drie Ajacieden”. HAARLEM. Op 13 februari gingen ruim 3000 collec tanten in zeven Kennemer gemeenten de straat op om na afloop van de eerste televisieuitzendingen van de wereld kampioenschappen schaatsen huis aan huis te collecteren voor een kunstijsbaan aan de Haarlemse Delftlaan. Drie ton vas het streefbedrag, dat volgens het bestuur van de Stich ting Kunstijsbaan Kennemerland in de bussen zou moeten Komen. Daarnaast zou de juniorkamer met een actie in het bedrijfsleven 200.000 gulden op tafel trachtten te brengen. Het teleurstellende resultaat is bekend. De 365.000 inwoners van Zuid-Kennemerland kwamen samen niet verder dan f 125.000, terwijl de juniorkamer bleef steken op 35 mille, samen slechts 32 percent van het streefbedrag. groting van sport- en jeugdzaken in Haarlem, de gemeente die in eerste instantie reeds toezegde de helft van het ex ploitatietekort (f 125.000) te zullen dragen, leek het ons interessant om na te gaan hoe de stemming onder de gulle gevers van toen na al deze nieuwe ontwikkelingen is. De sportredactie van onze bladen heeft daartoe een steekproef gedaan onder de de mensen die op 13 februari een finan ciële bijdrage aan de actie leverden. Honderddertig wille keurige deelnemers uit de zeven betrokken gemeenten stuur den onze vragenlijst met de nodige aantekeningen en sugges ties terug. Het resultaat: een overgrote meerderheid vóór voortzetting van de activiteiten van het Stichtingsbestuur, met in vele gevallen de restrictie dat er wegens de moei lijke economische situatie waarin we momenteel verkeren zo weinig mogelijk geïnvesteerd mag worden. Bijna alle deelnemers verbonden daaraan echter niet de conclusie dat zij geen geld meer voor een eenvoudig pro ject over zouden hebben. Zij keuren niet alleen het beleid van het stichtingsbestuur goed, maar geven zelfs de verze kering (91°/o) dat zij bij een tweede inzamelingsactie opnieuw een bijdrage zouden storten. Wij realiseren ons dat onze steekproef te beperkt was om als gemiddelde van de grote massa gevers te kunnen dienen. Wij pretenderen dan ook niet hier de mening van „het schaatspubliek” te projecteren. VZèl willen wij met de uitslag van dit onderzoekje aangeven hoe er in verschillende)kringen over de noodzaak van een kunstijsbaan, het door het stichtingsbestuur gevoerde beleid, enz. enz., gedacht wordt. Van Hanegem: „Ik ben niet geblesseerd. Het is waar; ik ben donderdag door mjjn enkel gegaan en ik heb vrijdag maar wat mee gehobbeld. Maar ik ga vier keer in de maand door die zwakke enkel. Dat is nog nooit reden geweest om me niet op te stel len. Vrjjdag stond al vast, dat ik niet mee zou doen. Happel vertelde het mjj. Gebrek aan conditie, zei h(j. Vrijdagmiddag deelde de clubarts Abardanel me echter mee, dat ik gemakkelijk zou kunnen spelen tegen Twente. Dat vond ik zelf ook”. 6 Bent u het er mee eens dat geld van inzameling gedeeltelijk gebruikt is voo>- nieuwe plannen? 70% 16% 7 Wat moet er nu gebeuren? 8 Als er gekozen moet worden tussen 40C meterbaan en ijshockeyhal, wat moet dan voorkeur hebben? 3 Heeft u spijt van uw gift? 4 Moet aan het teleurstellende resultaat de conclusie worden verbonden, dat er te weinig belangstelling voor een kunstijsbaan is? 26% 65% 5 Vindt u het verantwoord dat het bestuur doorgaat? 9 Mocht het plan onuitvoerbaar blijken, wat moet dan met geld gebeuren? 10 Is een kunstijsbaan erg belangrijk of moeten gemeenten hun geld aan andere, wellicht dringender zaken besteden? 20% 68% Het lot van de uitgewerkte plannen ligt in handen van de gemeentebesturen van Haarlem, Zandvoort, Heemstede, Velsen, Haarlemmermeer, Bennebroek en Bloe- mendaal en de provinciale leiding, die zich over hun aandeel in de subsidie uit moeten spreken. Gebeurt dat in positieve zin, dan kan het bestuur de gevers van het eerste uur verzekeren dat de baan (kosten: 4 miljoen) er definitief komt. Men overweegt dan de vrijgevigheid van de bevolking nogmaals te testen door middel van een of andere inzamelingsac tie. Dat de ijsbaan er moet komen is voor het overgrote deel van de ondervraagden geen punt. Een ijsbaan wordt door een ruime meerderheid gezien als een noodza kelijke verruiming van de mogelijkheden voor actieve recreatie, die zelfs een flink bedrag uit de gemeentepotten mag kosten. Op de vraag wat het stichtingsbestuur nu zou moeten gaan doen, antwoordde 64 percent zonder meer: doorgaan. Doorgaan met nieuwe acties, zo mogelijk via de televisie, met het verkrijgen van aanvul lende subsidies en eventueel de uitgifte van obligaties naar het voorbeeld van de actie voor een zwembad in Schalkwijk. Een vrij klein deel (15 percent) vindt het in verband met de huidige economische situatie in Nederland niet langer verant woord om ook zelfs maar met een plan van vier miljoen verder te gaan. Gistermiddag wist Fadrhonc wederom niet aan pressie van een vereniging te ont komen. Hij wenste Feijenoord niet voor het hoofd te stoten. Ofschoon vaststond, dat Willem van Hanegem in staat was te spe len passeerde hij „De Kromme”. Als wis selspeler deelde hij Van Hanegem wel in. Daarmee speelde Fadrhonc volledig het spel van Happel c.s. mee. steld: doei: Jeanot Moes (Avenir Heggen); achter: Jean-Pierre Hoffman (Jeunesse d’Esch), René KollWelter (Avenir Beggen), René Flenghi (Red Boys, Differdange) en Johnny Hoffman (Union Luxemburg). midden: Jeanot Krecke (Avenir Beggen) en Nicolas Hoffman (Ettelbruck); voor: Gilbert Dusiser (Red Boys, Differdange), Nico Braun (Schalke ’04), Paul Philipp (Union St. Gilles) en Jozef Kirchens (Aris Bonneweg). Scheidsrechter: Michal Jursa, grensrechters: Karol Sarka en Zdenen Jelinek (allen Tsjecho- Slowakije). 11 Als er weer een inzamelingsactie kwam, zou u dan voor tweede maal geld geven? 91% 8% Opstelling Nederlands elftal doel: Jan van Beveren (PSV); achter: Hans Venneker (Sparta), Barry Huls hof f (Ajax), Rinus Israel (Feijenoord) en Ruud Krol (Ajax); midden: Johan Neeskens en Gerrie Mühren (belden Ajax); voor: Theo Pahlplatz (FC Twente), Oeki Hoe- kema (PSV), Johan Cruyff en Piet Keizer (bei den Ajax). Wisselspelers: Piet Schrijvers, Epi Drost (bei den FC Twente), Wim van Hanegem, Wim Jan sen en Henk wery (allen Feijenoord). in vele gevallen aan achter de realisatie plannen te zetten. Z(j redeneren dat verdere verslechtering van de economie in ons land de bouw van een ijsbaan steeds meer zal bemoeilijken. „Begin daarom zo snel mogelijk”, is hun goede raad. Slechts 1 percent van de deelnemers stelde voor om de beschikbare gelden te gebruiken voor een planning op lange termijn, ter wijl slechts vier van de ondervraagden adviseren om er definitief mee op te houden. De organisatoren van de actie hadden volgens 19 percent van de ondervraagden voor meer reclame en publiciteit moeten zorgen. Daarnaast verwijt men het be- Op. een enkele uitzondering na waren de medewerkers het erover eens dat aan het teleurstellende resultaat van de eerste actie niet de conclusie verbonden mocht worden dat er in Kennemerland onvol doende belangstelling voor een kunstijs- project zou zijn. „Hiermee wordt de juistheid van ons standpunt dat het aan beveling verdient om op een eenvoudiger basis door te gaan met onze pogingen om een kunstijsbaan in Kennemerland te krijgen, bevestigd”, aldus De Korte. r Nee Geen mening 78% 18% 4%

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 14