SCHAATSPLOEG IN BEROERING DOOR COME BACK WIL SCHENK-BVRGMEYER EN STUDENTE ELL Y VAN DER BR OM en Eén duel voor Drost Meespelen Van Beveren Sax weer onzeker TELSTAR B - ZANDVOORTMEEUWEN B-titels voor At je Keulen Harm Kuipers Telstar en Haarlem spelen gelijk uit Dood in de sport op kop Jl - Deelnemers aan Italianen vinden Mazzola beter Elzerman verbeterde zwemrecoro Dokter Rozijn had ongeluk Huybregts: Dr. Van Dijk in dopingcommissie dan Cruyff A-titelstrijd „Het kan niet anders” 20 VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHR COURANT SPORTPARK SCHOONENBERG A.S. ZONDAGMIDDAG HALF 3 Zonder emoties In duel PSV tegen Feyenoord Concurrentie Verschil f Big gr V"; V'l rrSBfe J I (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Het is aan twijfel on derhevig of PSV zondag thuis in zijn sterkste opstelling zal kunnen aantreden tegen Feyenoord. Rallies Christian en Yves Ferradori (Fr.), Alain Clement (Fr.) en Javier del Toto Frageso (Mex.). David Schaddenhorst evenaarde op de 200 meter rugslag voor jongens onder zes tien jaar het nationale record, dat met 2.15,7 op naam staat van Bob Schoutsen- Beide records werden gezwommen in het 25-meter bad DEN HAAG. Hans Elzerman (Zian) heeft donderdag in Den Haag een ge slaagde aanval gedaan op het Nederland se record 200 meter schoolslag heren. Hij zwom de afstand in 2 min. 30.4 sec .en was daarmee precies een seconde sneller dan het oude receord dat met 2.31,4 op naam van Hans Spijkerman (DZZ) stond. Doelman Jan van Beveren, die slechts twee keer in de basisopstelling van PSV heeft ontbroken en die nog geen enkele competitiewedstrijd van de Eindhovense ploeg miste, liep dinsdagavond in Brussel een blessure op in de ontmoeting met Anderlecht. Er zit vocht in zijn schouder gewricht. (Van onze sportredactie) EINHOVEN. Dokter Ab Rozjjn be waart een minder prettige herinnering aan de schaatskampioenschappen in Eind hoven. De Norger arts, die de afgelopen 14 dagen voor de medische begeleiding van de dames-kernploeg zorgde, heeft momen teel zelf verzorging nodig. In het ijs stadion struikelde hij over een draad het geen hem een kapotte knieschijf en een gebroken middenhandsbeentje kostte. Dok ter Rozijn is hierdoor minstens 14 dagen op non actief gesteld, al wil hij koste wat het kost de nationale titelstrijd in Deven- Kuipers hoefde zich er zelfs niet voor leeg te rijden. Op de 5000 meter was zijn enige doel onder de tijd van Hans van Helden te blijven. Het verschil werd ten slotte spelenderwijs 8,2 sec. Kuipers: „Ik heb me geen moment geforceerd. In de laatste ronde kon ik zonder moeite ver snellen. Het wordt de komende week voor mij een kwestie van wat bijschaven.” Verslagen Hans van Helden, na zijn beste persoonlijke titelgevecht: „Kuipers rijdt momenteel monsterachtig. De grote jon gens mogen wel voor hem uitkijken.” (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Atje Keulen-Deelstra en Harm Kuipers hebben op de tweede dag van de b-schaatskampioenschappen in Einhoven geen enkele aanslag op hun eerder opgebouwde machtspositie geduld. Met drie gewonnen afstanden en een ruime voorsprong in het puntenklasse ment legden zij volgens de verwachting beslag op de eerste titels in een categorie die het volgende seizoen waarschijnlijk niet meer voor hen zal zijn gereserveerd. Aan de loopbaan van Atje zal dan im mers wellicht een einde zijn gekomen, terwijl een eventuele verlengde carrière haar een rechtstreekse plaats in de offi ciële titelstrijd garandeert, Harm Kuipers heeft volop uitzicht op een plaats in de kernploeg, die voor dit minder glanzende werk is vrijgesteld. De zege bij de b- sprinters ging zonder concurrentie naar Johnny Olof, die op alle vier afstanden zijn overigens nog nimmer gerijpte talen ten demonstreerde. Van Beveren die eventueel vervangen zal worden door de Poolse Limburger Eddie Sobszak, voormalig doelman van Limburgia, hoopt ondanks alles zondag fit te zijn. Dat geldt ook voor Willy van der Kuylen, die een hattrick voor zijn reke ning nam in Brussel, waar PSV met 4-3 Anderlecht versloeg. Van der Kuylen liep daar een enkelblessure op. Donderdag heeft hij weer enkele loopoefeningen ge daan. Zeker is ook nog niet het meespelen van Bengt Schmidt-Hansen, wegens griep, en van Eef Mulders, die een teenoperatie onderging. Intussen is PSV, gehandicapt of niet, uiterst gebrand op een revanche voor de nederlaag van 1-0 in Rotterdam in het begin van het seizoen. Het Philips-stadion is volledig uitverkocht. Motorsport: Ramon Jimenez (Sp.), Angelo Bergamotto (It.), Klaus Karsch (W. Did.), Giorgio Essilio (It.), Herbert Angermayer (Oostenr.), John Burges (GB), Tone Kralji (J.sl.), Brian Einch (GB), Maurice Jeffrey (GB), Lambert Schuurmans (Nederland), Michel Ries (Zwits.), Peter Zurcher en Roland Griit- ter (beiden Zwits.), Christian Ravel (Fr.), Gunther Barutsch (O. Did.), Just Bronek (Tsj. SI.), Heinz Flader (W. Did.), Peter Uhlig (O. Did.), Armin Frey (Zwits.), Herbert Mann (W. Did.), Erich Berthold (W. Did.), Alessandro Spiaggi (It.), en Peter Uhlig (O. Did.). Autosport: Iganzio Giunti (It.), Enzo Corti (It.), Andres Mel (VS), Fulvio Tandoi (It.), Jean Leigh Craydon (VS), Pedro Rodriquez (Mex.), Raymond Mathey (Belg.), Klaus Reisch (Oostenr.), Peter Hawtin (GB), Wayne Kelly (Can.), Jo Siffert (Zwits.), Ron Sheldon (VS), Giovanni Salvatti (It.), Willy Bendeck (Bol.) en David Mu (Hong Kong). Boksen: Zbignief Kopanski, Fransisco Valenzuelo, Danny Tucker, Alberto Vangalay, Oliver Espinosa, Walter Larrea en Peter Parker. (borstbeen) is het ook niet waarschijnlijk dat Bregman (maandag gaan de hechtin gen uit zijn gezicht) in de arena komt. Qok Hoeben was deze week nog niet geheel fit en heeft een conditionele achterstand op gelopen. Brand zal hem in de toch niet eenvoudige uitwedstrijd best kunnen ge bruiken. Voor het overige zal het Haar- lem-elftal niet gewijzigd worden van het elftal dat tegen PEC uit een 11 gelijk spel bevocht. Helmond-trainer De Wit geeft zijn formatie niet voor morgen prijs. Ook Telstar speelt niet naast de deur. Daarom vertrekt men zaterdagmiddag al naar Norg in Drente om zondag verder te reizen naar Groningen. Telstar-oefenmees- ter Rab heeft weer de beschikking over Monne de Wit, die eventueel kan spelen. Zwaan is geschorst. FC Groningen-trainer Ron Groenewoud geeft zijn formatie niet voor morgen bloot. Wel kan de noordelijke oefenmeester over al zijn spelers beschik ken. Wonderlijk genoeg is niemand zelfs De zeer pessimistische kijk van Trjjnie op het seioen ’71-’72 is dan ook gedeelte lijk te herleiden tot een beroep op de bondscoach om zich meer in haar geval te interesseren. Gerard Maarse begrijpt die noodsignalen, maar weigert er op in te gaan. „Zij zal moeten leren op eigen benen te staan.” Hij verwacht, dat tussen Trijnie Rep, Elly van der Brom, Rieneke Demming, Stien Baas-Kaiser en Wil Schenk-Burgmeyer op het Nederlands kampioenschap in januari een afvalrace zal ontbranden. Wie reserve wordt is nog niet te zeggen. Hoewel Maarse niet ver wacht dat het Trijnie Rep zal zjjn. JOHN DRIESKENS. VOETBAL Het Westduit.se elftal voor spelers onder de 18 laar heeft in Tel Aviv met 2-1 (2-1) gewonnen van de Israëlische jeugdploeg onder 20 jaar. Haarlem gaat zondag op bezoek bij staartploeg Helmond Sport. Naast het feit dat Brand niet kan beschikken over Van Duffelen (knieblessure) ZEIST. Epi Drost, aanvoerder van FC Twente, is door de tuchtcommissie van de KNVB geschrost voor één bindende wedstrijd. Drost zal tot 1 maart 1972 geen aanvoerder van een voetbalelftal mogen zijn en hij moet een boete van 150 gulden betalen. Daarnaast zal hij de kosten moe ten dragen van de mondelinge behande ling van deze strafzaak. Bij de bepaling van de strafmaat heeft de commissie er rekening mee gehouden dat Drost in de laatste twee jaar niet werd gestraft. All-round: Jan Bols, Jappie van Dijk, Ronnie Nooitgedacht, Peter Nottet, Eddy Verheijen, Cees Verkerk, Piet Vink, Harm Kuipers, Piet Kleine, Hans van Helden, Jan Palsma, Jan Derksen, Karei te Winkel, Klaas Vriend, Gerrit Woudenberg, Sjaak de Koning, Henk Hadders en Arend Klos Ard Schenk is van deelneming vrijge steld wegens studieredenen. van FC wedstrijd van zondag Ferreira werd tuchtcommissie bindende wed- (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Schaatscoach Ge rard Maarse bevestigde een reeds bestaand vermoeden: „Gevestigde rijdsters hebben de zenuwen sinds de comeback van Wil Schenk-Burg meyer en Elly van der Brom”. De da- mesploeg is in beroering. Reeds voor de door een aantal echtgenoten bij- gewoonde, ingelaste training te Inzell onderkende de schaatssters de drei ging van het bovengenoemde twee tal. Immers bekend was het herstel van de studente Elly van der Brom onder leiding van de ambitieuze Ge rard Maarse, die op dat moment slechts een klusje had op te knappen voor het gewest Noord-Holland/ Utrecht. Evenals het nieuws van de opbloei van het onder het regime Kees Broekman weggekwijnde talent Wil Schenk-Burgmeyer de selectie bereikt had. Al voor het B-kampioen- schap was Wil Schenk een serieus kandidate voor de titel. geus ook de vedette Stien Baas-Kaiser be hoort. De verschijnselen van de onrust zijn bij Trijnie echter duidelijker waar te nemen dan bij Stien, omdat zij jonger is. Haar jeugd stond een vorig jaar inge zette opmars naar de top echter niet in de weg. Onder de leiding van de Fries Klaas Visser leek haar seizoen ’70 op een kruistocht tegen het schaats-esta- blishment. De onder de ex-KNSB oe fenmeester Kees Broekman in zelfver- zekerheid niet uitblinkend selectie werd door Trijnie opgerold. Een actie, die haar nog altijd met dankbaarheid ver vult ten opzichte van Klaas Visser. „Die man is een accu. Hij laadt zijn schaats sters voor een wedstrijd op. Hij is vreselijk fanatiek en keihard. Ik heb aan hem een geweldige steun gehadt’. De vergelijking Visser-Maarse doemt na zo’n uitspraak onmiddellijk op. „Maarse is ook een goede trainer. Hij is echter min der fanatiek. Bovendien heeft hij meer meisjes om na te lopen dan Visser het vorig jaar.” Trijnie Rep, een eenvoudig kind uit Oostzaan die bij de kennismaking met Maarse nadat Elly van der Ér om haar antecedenten had verstrekt zei hele maal niet geleerd te zijn, heeft een gede gen begeleiding nodig. Zij eist aandacht. Trijnie wenst van haar trainer, dat hij zich reeds geruime tijd voor de races bij haar voegt. „Ik moet aandacht hebben. Ik kan niet zonder. Verlangens, die voor een nationaal schaatscoach minder gemakkelijk te ver vullen zijn dan voor een gewestelijk trai ner. Gerard Maarse bijvoorbeeld heeft het er op het ogenblik bijzonder moeilijk mee. „Voor een wedstrijd kankert Trijnie al tijd. Haar schaats is krom, de baan is niet goed. Er is altijd wat. Het is haar manier van voorbereiden. Dat is niet erg. Erger is het feit, dat zij wil, dat ik al tijdens het inrijden achter haar rijd. Dat kan niet meer. Ik heb meer meisjes om op te letten. HAARLEM. Het zien en het beoefenen van sport is ook in 1971 niet zonder risico’s geweest. Het jaar was nauwelijks begonnen, toen honderden toeschou wers van de tribunes van het Ibrox-stadion vielen en er 53 doden werden geborgen. In Cairo werd een gewichtheffer bedolven onder het gewicht dat hijzelf omhoog had gebracht. Luis Lopez-Solanes verongelukte bij het wereld kampioenschap bobslee. In Hongarije werd een schermer tijdens de training doodgestoken. Wereldkampioen Jean Pierre Monseré kwam om het leven bij een wielerkoers. In eigen land kon Ben Jurriaans een kind niet ontwijken en stierf zelf op het asfalt. Bill Shakespeare verongelukte bij een motorbootwed- strjjd. Asparoekov en Tonny van Leeuwen kwamen bij auto-ongelukken om schaduw-gevecht met de dood, waarin de auto- en motorsport, evenals het het leven. Trieste gebeurtenissen, maar incidenteel in vergelijking tot het boksen dit jaar gewikkeld was. Het uitoefenen van hun beroep-sport of hobby kostte niet minder dan drieëntwintig motorrijders en vijftien coureurs het leven. Onder hen beroemdheden als Jo Siffert en Pedro Rodriguez. De bokssport, geconfronteerd met de vroege dood van Sonny Liston en Dick Tiger raakte in opspraak door zeven „ringdoden”. Hun namen Van onze sportredactie) DEN HAAG. Dr. P. van Dijk, voor zitter van het KNWU-hoofdbestuur, is benoemd tot lid van de geneeskundige commissie van de Olympische Spelen 1972, die zich in het bijzonder bezighoudt met het organiseren van de dopingcontro le. De commissie bestaat uit elf personen. Voorzitter is de Belgische prins Alexander de Merode Het eerste werk van de com missie zal de verspreiding zijn van een lijst met verboden doping-preparaten Deze lijst wordt toegezonden aan alle nationale Olympische comité’s en de aan gesloten sportbonden. Op dit ogenblik zijn reeds 28 chemische stoffen op deze lijst genoteerd. Het ziet er naar uit, dat dit aantal nog wordt uitgebreid. GRONINGEN. In de tweede ronde van de hoofdgroep in het Europees schaak kampioenschap voor junioren heeft de Hongaarse favoriet Gyula Sax zich weer aan de top geschaard. Sax zorgde, ten na dele van de West-Duitser René Borngasser, voor de enige winstparttf uit deze groep. In de B-groep gaf de Groninger Chris- tofoor Baljon een voortzetting van zijn hoopgevende start. Hij versloeg Spacek. Roy Dieks echter, de Nederlandse jeugd kampioen, die de A-groep net niet haalde, leed zjjn tweede achtereenvolgende neder laag. MILAAN. De Italiaanse sportpers is het volledig oneens met de uitver kiezing van Johan Cruyff tot Europese voetballer van het jaar. Men geeft wel toe dat Cruyff een uitstekende speler is en onontbeerlijk voor Ajax en het Nederlandse elftal „maar dat neemt nog niet weg, dat er in Europa heel wat betere voetballers zijn zoals Franz Beckenbauer (Bayern München) en Sandro Manzzola (Inter Milan)”, aldus verschillende Italiaanse bladen. Mazzola zelf heeft verklaard: „Ik heb op de uitverkiezing van Cruyff geen kritiek. Men zal heus wel weten waarom men hem gekozen heeft. Zelf zou ik heel erg blij zijn als mij deze eer te beurt was gevallen.” Ondanks de sterk verbeterde stemming In de ploeg kan Maarse concurrentie on der zijn pupillen best gebruiken. Hij no tuleerde de onrust onder zijn dames dan ook gretig. „Wat dacht je. Aan het begin van het seizoen is een ieder aan het rekenen gegaan. In het verschiet lag on der andere een aantrekkelijk reisje naar Sappore. De komst van Wil Schenk en van Elly van der Brom heeft die rekena- rij driftig in de war gebracht. Want hoe lag de situatie aanvankelijk; niemand leek zich bijzonder te hoeven in te spannen om zijn plaatsje in het vliegtuig te behouden. Maar nu zijn de kaarten geheel anders geschud. De reisjes zijn in gevaar ge bracht. En dat heeft natuurlijk wel enige opschudding verwekt. Trijnie Rep is een exponenite van de wakkergeschudde groep, waartoe overi- HAARLEM - IJMOND. Zondag doet zich voor zowel Haarlem als Telstar op nieuw de (financieel) nadelige situatie voor dat beide clubs een uitwedstrijd voet ballen, en dus volgende week tegelijkertijd thuis spelen. Commentaar van compe- titieleider Huybregts: „De samenstelling van het competitieschema gaat aan de hand van een wiskundige reeks. Dan is het een onmogelijke zaak dat Haarlem en Telstar afwisselend uit en thuis voetbal len. Haarlem zit namelijk ingedeeld in een competitie met tweeëntwintig elftallen en Telstar in een divisie met achttien teams. Daarom komt het dit seizoen voor dat Tel star en Haarlem twee keer twee wedstrij den (éénmaal in de eerste helft en één keer in de tweede helft van de competitie) tegelijk thuis en uit voetballen”. Nog een goede week resteert Harm Kuipers voor een definitieve doorbraak naar de schaatstop. Een week, die de Drent echter niet aan een allesoverheer sende concentratie op de nationale titel strijd zal besteden. Kuipers wacht immers een dag voor „Deventer” een tentamen en dat houdt hem meer bezig dan de indruk wekkende prestaties waarmee hij ook de tweede dag verfraaide. De kille, harde wind in aanmerking genomen kon de 2.11,3 op de 1500 meter en de 7.48,0 op de 5 kilometer namelijk ongetwijfeld als im ponerend worden gekwalificeerd. Trijnie Rep een getalenteerde blonde schaatsster uit Oostzaan, verwachtte dan ook al voor de wedstrijden in Eindhoven werden gehouden, dat zij dit jaar minder op de voorgrond zou kunnen treden dan in het voorgaande seizoen. Hoewel die verwachting gedeeltelijk beschaamd werd zij eindigde in dit B-kampioenschap op de derde plaats achter de weer geweldige Atje Keulen-Deelstra en Wil Schenk- Burgmeijer heeft zij haar prognoses voor het komende jaar nog niet gewijzigd: „Ik ben dit seizoen waarschijnlijk Nederlands vijfde of zesde rijdster.” Zij baseert haar verwachtingen, zoals schaatscoach Gerard Maarse aankondigde, op het sterke rijden van Wil Schenk- Burgmeyer en van Elly van der Brom. „Stien Kaiser heeft tijdens deze kampi oenschappen duidelijk niet het uiterste gegeven. Zij zal dus tijdens het A-kampi- oenschap voor mij eindigen. Rieneke Demming draait ook al goed. Tussen haar en mij was er in Eindhoven slechts een verschil van éénhonderdste punt. Als Elly van der Brom nog sterker gaat rijden als zij nu al doet, kan ik misschien als reserve mee naar de Europese kampioen schappen. Trijnie Rep is niet de enige rijdster, die de adem van de twee „oud-gedienden” in haar nek voelt. Rieneke Demming onder anderen verkeert in een analoge situatie. De Nederlandse dames-schaatstop werd door de terugkomst van Wil Schenk- Burgmeyer en van Elly van der Brom verbreed. Een gelukkig toeval, waarvan trainer Gerard Maarse met graagte profi teert. Aanvankelijk leek zijn bewind on der een weinig gelukkige gesternte te beginnen. De damesploeg was na het regi me Broekman en dat van de door de dames niet geaccepteerde Egbert van der Ploeg verstrooid over de diverse gewesten. De schaatssters, met name de rijdsters die in Deventer trainden, hadden opmerkelijk weinig animo om zich onder het bevel van de ex-sportonderofficier te stellen. Maarse maakte in Inzell dan ook een aantal sombere dagen door. „Wat wil je. Ze waren gewend aan hun eigep trainer, aan hun eigen arts etcetera, etcetera. Het duurde een tijdje voordat zij mij accep teerden. Een proces van een dag of drie. Daarna ging het geweldig. Vooral van Atje ben ik weg. Zij is een fantastische vrouw.” EINDHOVEN. De deelnemers aan de Nederlandse A-kampioenschappen, die op 8 en 9 januari in Deventer worden gehou den zijn: Dames: Atje Keulen, Wil Schenk, Trijnie Rep, Rieneke Demming, Elly v. d. Brom, Stien Baas, Sippie Tigchelaar, Sijtje v. d- Lende, Akke Falkena, Annie van Dalsen, Sonja Paans, Truqs Dijkstra, Anne-Marie Hoogkamp en Marrie Willems. Heren sprinters: Jan Bazen, Marten Hoekstra, Jos Valentijn, Johnny Olof, Ge- rad Demkes en Anne Brouwer. Voor het overige verliep de strijd bij de heren zonder veel emoties en resteerde alleen de vraag,’ wie de reeks van tien kandidaten voor „Deventer” zou complete ren. Van de jeugd liet vooral Gerard van Gelder een voortreffelijke indruk na, maar zijn derde plaats in het totaalklasse- ment zal voor hem toch geen confrontatie met de grootsten betekenen. Mede op advies van de dikwijls wellicht iets te voorzichtig met jeugdige talenten woeke rende Egbert van ’t Oever zag Van Gelder van deelneming af, ook al wegens de na „Deventer” volgende nationale titelstrijd voor junioren in Assen. De als 7de geklas seerde Klaas Vriend denkt er anders over, hoewel zijn optreden op de veel vergende langere afstanden aanzienlijk minder im poneerde. Bij de dames versierde Atje Keulen Deelstra haar 33ste verjaardag op oude jaarsdag dus met een uitbreiding van haar arsenaal van titels op de lange- en korte- baan. Alleen het Europese en vreemd genoeg het Friese langebaankampioen- schap ontbreken nog op haar erelijst Nog nimmer was Atje zo vroeg in het seizoen in zo’n blakende vorm, al slaagde zij juist niet in haar streven om alle vier afstan den te winnen. Op de 3000 meter bleef de Friezin lange tijd onder het schema van Rieneke Demming, maar in de laatste ronde bracht e en opstekende wind haar uit balans en werd ze zelfs bijna ingelo pen door de weer voortreffelijk rijdende Wil Schenk-Burgmeyer. Atje: „Ik was al zeker van de overwinning en heb daarom geen enkel risico willen nemen.” De dames-kernploeg, op de eerste dag nog gepenetreerd door outsiders als Annie van Dalsen en Sijtje van der.Lende, nam de macht tenslotte weer vrijwel in haar geheel in handen. Annie van Dalsen maakte op de 3000 meter een enorme terugval en ook Sijtje van der Lende sneuvelde in het geweld dat de routiniers ontketenden. Vooral Sippie Tigchelaar sloot een wisselende rij resultaten op de langste afstand imponerend af. hetgeen haar een promotie van de 21de naar de 7de plaats opleverde. De grootste spanning heerst er rond de 14de plaats, de laatste positie die deelne ming in „Deventer” garandeert. Harm Kuipers’ verloofde Marrie Willems scheen het slachtoffer te worden van een val op de 1000 meter, maar slaagde er op de 3000 meter juist nog in zich te klasseren door de onmacht van vele concurrentes. Een meevaller, die Fietje Westenbroek Jiiet beschoren was. De technische commissie liet tenslotte toch geen genade voor recht gelden voor de Friezin, die zonder haar valse starts op de 500 meter stellig bij de eerste tien zou zijn geëindigd. TRIJNIE REP - Gerard Schuurman, speler Den Bosch, die bij de FC Den BoschVolendam natrapte toen hij door vastgehouden, is door de van de KNVB voor twee strijden en moet een boete betalen van honderdvijftig gulden. De commissie nam in overweging dat zijn strafkaart de laat ste twee jaren blanco is. Ferreira, die zijn tweede wedstrijd in Nederland speelde, werd veroordeeld tot één bindende wed strijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en een geldboete van 300. Voorts werd veroordeeld tot twee bin dende wedstrijden de SVV-speler Dick van de Korput (met een boete van hon derd gulden). Voor één wedstrijd werden uitgesloten de Willem 2-er Straatman (plus honderd gulden boete) en H. van Rooy (plus honderd gulden boete) van Roda JC. Op grond van recidive werden de voor waardelijke straffen van de Wageningen- speler H. W. Roelofs en A. L. Steenbergen (Heracles) omgezet in een bindende wed strijd. Steenbergen kreeg ook nog een boete van 100. De Helmond Sport-speler G. M. van Melis kreeg een voorwaardelijke straf van één bindende wedstrijd en een boete van honderd gulden. en

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 20