GROENTJES Haarlemse rechters worstelden zich door stapel pornografie Bod dagbladen met TERUGKOMEN VAN VRIJE HUISHUREN? „schij ntransactie AUDET beantwoord De Telegraaf deelt mee: en gedood Amsterdam Strenge vorst nog ver voeg Eerste Kamercommissie: beslag genomen in Californië Korte staking specialisten in haven van Spanjaard door trein overreden Geen nieuwe 8 rekeningen meer bij RPS „Blue Movie” in D MR. ROMIJN: „WAT IS AANSTOTELIJK VOOR MEERDERHEID NEDERLANDSE VOLK?” „Ralph Waver wacht geen Attica” Huishoudelijk personeel gevraagd Bedrijfspersoneel gevraagd I 1 SLOITINGSTERMIJN 4 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 V (Van een onzer verslaggeefsters) Nietig Doos 0 Rechtszekerheid. Chick z Waarom ik? 0 Waardering ff MINISTER VAN AGT: GROENTJES Op Hoogoventerrein Huishoudelijk personeel aangeboden Divers personeel gewaagd HAARLEM De rechters van de Haarlemse rechtbank hebben zich de afgelopen weken door een rijstebrij aan pornografische lectuur heen moe ten worstelen. Om precies te zijn 108 tijdschriften en blaadjes. Allemaal eigendom van een Zandvoortse boek handelaar en allemaal in de ogen van de Zandvoortse politie aanstotelijk voor de eerbaarheid. MVWVAAAAAAMWVWWVWWKAAMWWWMVMAMWWWWMAMM MAMIUIMMRAAIMVVWMVWVWVWMAfWIMIAMWWUIRMAAMMMflAAARAAMA (Van een onzer verslaggevers) 1 (Van onze redactie economie) (Van onze weerkundige medewerker) Py uur „Oosterhout” genomen. op Vervolg Groentjes op pagina 18 r Opgaven moeten uiter lijk binnen zijn voor plaatsing op DINSDAG «vrijdag 16 uur WOENSDAG maandag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur MAANDAG vrijdag 16 uur VRIJDAG woensdag 16 uur Tenslotte kwam de raadsman bij punt van de rechtszekerheid. Deze DONDERDAG dinsdag 16 uur Over de gestorte bedragen op bestaande beleggingsrekeningen zal echter nog gedu rende vier jaar (tot 1976) 8 percent rente worden betaald. Met ingang van 1 januari 1972 zal het niet meer zijn toegestaan op bestaande 8 percent-beleggingsrekeningen in te leggen. Door deze maatregel is het hoogste rentetype bij de RPS evenals bij de handelsbanken op 7 percent gekomen. DE BILT. De krachtige oostenwind gaat morgen afnemen waarbij geleidelijk enkele opklaringen zijn te verwachten. De matige tot strenge vorst blijft zich nog ten oosten van de Pools-RussiSche grens ophouden en vormt voorlopig geen bedrei ging. De sneeuw beperkt zich tot enkele verspreide vlokjes. De kans op gladde wegen blijft daarom tijdens het weekein de klein. en de Enige verkoopsters en verkopers. Van zaterdag 1 uur tot maandag 1 uur vrij. Fa. J. Muijs, Ged. Oude Gracht 103, Haarlem. Gevr, in H’lem. flinke huish. hulp v. 2 a 3 ocht. p.w. in ouder gezin. Br. G. 1762. Rijwielstalling station Haar lem vr. flinke werkkrachten 65Aanm. Kennemerplein, van 15.00-20.00 uur. Hoog loon betalen wij voor een fl. winkeljuffrouw v.d. afd. Fijne vleeswaren Lft. ca. 18 jr. Fa. C. Booy en Zn. Barrevoetestr. 17 Tél. 314376 na. 6 uur 378499. Barneveld’s bedrijf vr. per soneel voor het wegbrengen van produkten. IJMUIDEN. De 32-jarige Spaanse werknemer J. M. Lavin Ranero, die met zijn gezin in Beverwijk woonachtig is, heeft donderdagavond het leven verloren als gevolg van een verkeersongeluk op het Hoogoventerrein. zii w dc H lil as fe V( ti de re w g< V( vï hi k< v v ti Z' ti le V O1 VI V V z< g ei ti h< li. b< O] g< Gevraagd in tandtechnisch laborafbrium een meisje van 16 jaar voor kantoorwerkz'aamheden. Sollicitaties te rich ten aan Keramisch Dental-laboratorium Norbert Voit, Ro bert Kochlaan 320, Haarlem. Tel. 023-335114. Magazijnbediende en aank. magazijnbediende. Van zaterdag 1 uur tot maandag 1 uur vrij. Fa. J. Muijs, Ged. Oude Gracht 103,Haarlem. Melco-Schoenen heeft plaats voor verkoopsters en leerling- rerkoopster Aanmelden aan de zaak of na telef. afspraak, telef. 31 26 37. Melco, Grote Houtstr. 147. Haarlem. N.V. Cin Fashion vraagt voor spoedige indiensttreding: beschaafde jonge mannequin, maat 36-38. Aanmelden tussen 16.00 en 17.30 uur of na telefonische afspraak, tel. 020 - 15 64 44. Confectie Centrum 1-14-07. Kon. Wilhelminaplein, Amsterdam. De commissie heeft bij het vaststellen van de onderwerpen, die bij de openbare beraadslaging aan de orde moeten komen, enkele vragen geformuleerd waarop de minister liefst schriftelijk moet hebben geantwoord voordat het debat in de Eer ste Kamer begint. Enkele andere vragen van de commissie luiden: moet de plaatselijke overheid niet het recht behouden of herkrijgen om in te grijpen met name bij langdurig leegstaande woningen, en in welke vorm kan dat gebeuren? Welke maatregelen zullen worden geno men om een eind te nqaken aan de woningtoestanden van buitenlandse werk nemers in Amsterdam zoals die door de werkgroep daar worden beschreven? Wat vindt de minister van de plannen De Telegraaf zegt verder dat het. „con sortium” een bod had willen doen dat ver uitging boven de waarde van de aandelen op de incourante markt, waar AUDET van 200 tot 90 a 95 was teruggelopen, omdat volgens De Telegraaf niet aan de samenwerkingsverwachtingen tussen Neerlandia (De Stem Breda en De Lim burger Maastricht) met De Gelderlander werd beantwoord. Het dividend liep terug van 16 tot 6 percent. Het „consortium”, aldus De Telegraaf heeft een gesprek aangevraagd bij het AUDET-bestuur en DEN HAAG. „Moet men, althans ten dele, niet terugkomen op de liberalisatie van de huren, omdat het vrije spel van grote vraag en beperkt aanbod vrijwel steeds de minst draagkrachtigen schaadt en allerlei onrecht in de hand werkt?” Deze vraag wil de vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van de Eerste Kamer beantwoord zien voordat het openbare beleidsdebat over volkshuisvesting en ruimtelijke ordening begint. Gevr. een flinke hulp in de huish. in gezin met kind. Mevr. Haag, Tetterodeweg 3 O’veen. Tel. 263344. verschijnen DAGELIJKS in méér dan 55.000 gezinnen 1.— per regel met een minimum aantal te bereke nen regels van 4 (2 koloms annonces f 2.per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 4). Alle rubrieksadvertenties kunnen nu zowel over 1 kolom, als over 2 kolommen breed worden geplaatst Bij afgifte aan loket en contante betaling ƒ1.— korting per advertentie. „het assortiment in die zaken is heel wat minder gevarieerd.” Met een inval in een tweede sexwinkel zou gewacht zijn tot de rechters een uitspraak zouden doen. Ook de raadsman was verbaasd dat juist deze man eruit gepikt was. „Hij is toch geen seksboer, verkoopt geen andere apparaten.” In Haarlem is de situatie heel anders, daar zijn heel wat meer sexboe- tieks te signaleren die rustig hun gang gaan. „Er is er zelfs één tegenover het bureau van de officier.” Elders verkoopt men van alles, heeft men hele filmvoor stellingen, er is een bijeenkomst met de politie over de richtlijnen en iedereen doet daarna nog precies hetzelfde, aldus mr. Romijn. dit notarieel laten bevestigen. Het ant woord van AUDET, een groep die volgens De Telegraaf nodig geherstructureerd moet worden, was een „schijntransactie”, zo zegt het ochtendblad. Het onthult dat AUDET 26 vriendjes inschakelde om in totaal 3,8 miljoen aan aandelen geplaatst te krijgen, met de bedoeling een maxi mum aan stemrecht te verkrijgen. Vol gens de statuten is het stemrecht per aandeelhouder beperkt tot 1500 aandelen van 100 nominaal. Verder wilde AUDET nog 5 miljoen preferente aandelen uitge ven om nog meer stemoverwicht te ver werven. De nieuwe eigenaars zouden er maar 10 percent op hoeven te storten. Maar die 5 miljoen kunnen niet worden uitgegeven zonder toestemming van de gewone aandeelhouders, die op vrijdag 7 januari moeten beslissen. Wordt de emis sie van 5 miljoen goedgekeurd, aldus De Telegraaf, dan kan de schijntransactie van 3,8 miljoen weer worden ingetrokken. Onder leiding van het commissionairshuis Stroeve wil, zoals wij eerder meldden, een groep aandeelhouders de opzet van het AUDET-bestuur tegenhouden. De Spanjaard, smelter bij de afdeling hoogovens, reed op zijn bromfiets over de Bentz van den Bergweg toen hij op de spoorwegovergang ter hoogte van put- ovenhal II door een trein werd overreden. Met zwaar lichamelijk letsel is de man naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De Spanjaard laat een vrouw en twee kinderen achter. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De ontwikkelingen de kapitaalmarkt hebben ook de Rjjks- postspaarbank doen besluiten met ingang van 1 januari 1972 de 8 percent-beieg- gingsrekening niet langer te handhaven. Op de tafel voor de rechters stond de doos met alle blaadjes. „Verouderde waar, oud papier inmiddels” zei mr. Romijn. De inhoud was volgens de rechters „eento nig”, „als je er een kent ken je ze allemaal.” Mr. De Hasth Möller met af keer en verontwaardiging: „Helaas heb ik alles moeten lezen.” Zo nu en dan deden ze een greep in de doos, noemden voor beelden van wat niet zou kunnen: incest, sodomie, afbeelding van geslachtsdelen, bepaalde contactadvertenties, artikelen. Aanstotelijk voor de eerbaarheid? De boekhandelaar, die allang weer precies dezelfde soort bladen in de etalage heeft liggen deelde mee dat het voor hem heus niet hoefde. Maar wie er behoefte aan had kon ze bij hem kopen en wie zich er aan wilde stoten moest dat dan ook maar doen. „Ik dring het toch niemand op.” Aanstotelijk voor zijn eerbaarheid vond hij het in ieder geval niet. De president van de rechtbank, mr. Cokart: „De alge mene opvatting wordt niet naar u afge meten.” recht. Belangrijker dan zijn mening die van het Openbaar Ministerie is waardering van de rechter.” Naar zijn mening was verdachte te ver gegaan en daarom eiste hij 200 boete en verbeurd verklaring van de bladen. Etaleur (vrl. of mnl.) ±>-20 jaar enige ervaring vereist. Fa. J. Muijs, Ged.. Oude Gracht 103, Haarlem. Jonge vrouw, 21 jr. b.z.a. als zelfst. assistente i.d. huish. voor hele dgn. uitstek, ref. Tel. 023-372196. Na 19 uur. Werkster b.z.a. f 5. Br. G. 1761. Scorpio nv, de produktiemaatschappij van de sexfilm die de afgelopen dertien weken in 23 Nederlandse steden anderhalf miljoen bezoekers trok, onderzoekt mo menteel mogelijkheden om tegen de inbe slagneming in beroep te gaan. Volgens de advocaat van Pim de la Parra en Wim Verstappen zou de zaak voor het Califor- nische Hooggerechtshof vrijwel zeker door Scorpio gewonnen worden. „Blue Movie” zal binnenkort ook in Engeland, Japan, Zweden en Erankrijk worden uitgebracht. 4 De officier van justitie, mr. Van der Valk Bouman vond dat het een kwestie van waardering was. „De feiten staan vast en de mening van verdachte ïs zijn goed Gevr. flinke slager Fa. C. Boon en Zn., Barrevoetestr. 17, Tel, 314376, na 6 u. 378499. Beddenspeciaalzaak van Meeuwen zoekt jongeman ca. 16 jr. om opgeleid te worden tot verkoper. Rijksstr.weg 71 Tel. 254956. het zou volgens hem beslist niet gediend zijn met de vervolgingsrichtlijnen van de procu- reurs-generaal die te ruim zijn (het appa raat tot vervolgen ontbreekt bovendien) en die de rechters niet hoeven te volgen. Hij suggereerde de rechtbank: bij twijfel niet veroordelen ongeacht ieders mening over de blaadjes. De lectuur was in dit geval volgens hem trouwens helemaal nog niet zo erg: „Er zijn wel sterkere voor beelden, zeker qua foto’s.” Mr. Romijn voegde er nog aan toe dat in het uiterste geval ook geen schuld aanwezig was, bewust of onbewust. Hij concludeerde tot vrijspraak en vroeg te ruggave van de bladen. De verdachte in zijn laatste woord: „Ik hoop dat u mij niet de dupe laat worden van een situatie die overal in het land bestaat.” Uitspraak donderdag 13 januari. AMSTERDAM. Volgens Wim Ver stappen en Pim de Ia Parra, respectieve lijk regisseur en producer van de film „Blue Movie”, is hun film in Amerika op grond van een gerechtelijk bevel in beslag AMSTERDAM. Een „consortium van Nederlandse dagbladen”, waarin De Tele graaf een minderheidsbelang zegt te ver tegenwoordigen, heeft een bod willen doen op de aandelen van de dagbladcom binatie AUDET, die zich is gaan wapenen tegen wat de AUDET-directie een „over val” noemt. Rondom deze „overvai”-drei- ging is nu een psychose ontstaan, die ertoe heeft geleid dat alle belangengroe peringen binnen de AUDET hebben ge protesteerd tegen een mogelijke aantas ting van geestelijk eigendom. De Tele graaf heeft bekendgemaakt dat dit blad als eerste is „benaderd” door een aantal AUDET-aandeelhouders die van hun aan delen af wilden. Daarna is het initiatief tot het oprichten van het „consortium” genomen, waarin ook enkele niet met name genoemde regionale bladen verte genwoordigd zijn. AMSTERDAM. Het werk bij het Am sterdams havenbedrijf n.v. in de hoofdstad heeft donderdag overdag gestagneerd door een korte staking van een deel van het personeel. Het ging om 75 specialisten (kraandrijvers en controleurs), die veront rust waren door verschuivingen in het per soneelsbestand. Toen zij het werk neer legden, waren automatisch ruim 300 werk nemers tot nietsdoen gedwongen. Haarlems Dagblad, dut ook uw groentje, verschijnt da gelijks in meer dan 55.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket én contante betaling krijgt 1.- korting per Groentje. om bepaalde voor vernieuwing vatbare woonwijken niet af te breken en te ver vangen, maar planmatig te verbeteren met inspraak van de bewoners? Voorkomt zodanige woningverbetering niet ver vreemding en ontworteling van de bewo ners, met alle gevolgen van dien? Volgens de directie is de zaak in de loop van de middag opgelost. Eerst met de kraandrijvers, later ook met de contro leurs, zodat de avondploeg normaal aan het werk kon gaan. Het ging erom, dat de directie, gedwongen door een verandering in de aard van de aangevoerde lading, voor de specialisten andere werkzaamheden had gezocht. Als gevolg daarvan zouden vooral de controleurs een fractie in loon achteruit gaan, aldus de directie. Na besprekingen met de controleurs en de vakbonden ble ven er 12 controleurs over, die zelf moeten kiezen, of zij als „allrounder” met een iets lager loon willen blijven of willen weg gaan, waarvoor dan een afvloeiingsregeling is gecreëerd. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.d. controle-afd. contro- leuses, 2-ploegendiensten. Werktijden van 6-15 en van 15-24 u. Afw. p,w. van ma. t.m. vrijd. Aanm. NijVer- heidsweg 32-36, H’lem. Tel. 023-327055 of 327056. Gevr. schoonmakers(sters) in dag- en avonddienst. Aan meld. tussen 9 en 12 uur en 14 en 18 uur. Turfmarkt 12, Haarlem. Op 6 januari werd deze oogst binnenge haald. De winkel bestond overigens al sinds mei ’70. De boekhandelaar vertelde dat de contacten met de politie toen goed waren. Hij ging met twijfelgevallen over wat wei en wat niet kon naar de politie, pleegde overleg. De klandizie in de winkel waar ook prentbriefkaarten, tijdschriften en kranten te koop waren, bestond voor het merendeel uit mannen, van alle leef tijden. Vooral toeristen. Ook, merkte ver dachte vriendelijk op. politiemannen. Gevraagd in tandtechnisch laboratorium een leerling(e) voor onze porseleinafdeling waar precisie en artistiekiteit noodzakelijk is. Sollicitaties te richten aan: Keramisch Dental-laboratorium Nobert Voit, Robert Kochlaan 320, Haarlem. Tel. 023-335114. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.h. vervaardigen van matrijzen van grammofoon platen energieke medewer kers met enige kennis van galvanotechniek. Aanm. Nij verheidsweg 32-36. H’lem. Tel. 023-327055 of 327056. Gevr. le automonteur, i.st. alle mogel. voOrk. werkz.he- den. zoals aan motoren, on derstellen elektr. install, zelfst. uit te voeren. Zij die enige ervar. hebben met plaatwerk genieten mogelijk nog voorkeur. Automobiel- bedr. H. Peters, Binnenw. 79. Heemstede, tel. 280461. Wij hebben plaats voor een bediende vanaf 16 jr. Zater dags vrij. Albert Heijn, Hoefdstr. 195, Santpoort. Tel. 378287. voor een bakkerijbe- een Meuwissen Industrie N.V., Waarderweg 122 te Haarlem vr. voor onderh. en repara ties a.h. machinepark een erv. onderh. monteur-bank- werker. Autogen. en elektr. lassen vereist. Soil, na telef. afspraak 319206 of na 17.00 uur 325061 (Hr. Waerts). Echt vrouwelijk, schoon en fris werk in een prettige omgeving vindt u bij Haak wasverzorgers.. Mr. Cornelis- straat. Ook voor u is nog plaats. Komt u eens praten. Tel, na 6 uur 370405. De als getuige opgeroepen Zandvoortse politieman herinnerde zich slechts één maal dat de verdachte naar de politie was gekomen. Op 1 januari veranderde alles opeens: de politie kwam met de door de procureurs-generaal uitgevaardigde richt lijnen inzake pornografie in de zaak van verdachte. Deze nam het voor kennisge ving aan. Op 6 januari barstte de bom: zijn handel was niet in overeenstemming met die richtlijnen, agenten verschenen in zijn zaak en deden een greep in de voorraad. Een nogal wonderlijke vertoning volgens de raadsman, mr. Romijn. De beambten stonden met de richtlijnen in de hand te békijken wat wel en wat niet door hun beugel kon. Het jongste arrest is dat van het blad Chick. De uitgever van het blad (nummer 6, in ’68) ging in cassatie van de uitspraak van het Amsterdamse Gerechtshof en de Hoge Raad verwees de zaak naar het Hof in Den Haag die tot vrijspraak kwam. De motivering: je moet wil je tot de term „aanstotelijk” komen wel degelijk naar de opvattingen van de grote meerderheid van het Nederlandse volk kijken. Mr. Romijn: „De rechter is er. maar mee opgezadeld, Tairnbacher Hobby Schouw- tjeslaan 23 B. Haarlem, tel. 316061 vr. part-time boekhou- der(ster) evt. 65+ Soil, liefst schriftel. of bezoek na evt. afspraak voor maandag of dinsdag. Rusthuis Bakker, 25 bejaar den vr. kok of kookster. Werkt, in overleg. Sollicitan ten Leidsevaart 72 Haarlem tel. 316963. HAARLEM. Ralph Waver zal, als hij in Amerika tot vrijheidsstraf zou worden veroordeeld, piet worden geplaatst in een staatsgevangenis als die van Attica. Dat antwoordt minister Van Agt (Justitie) aan het Eerste-Kamerlid Van Wijk (PSP). Van de Amerikaanse regering heeft mi nister Van Agt de schriftelijke verzekering ontvangen, dat een Amerikaans militair die tot vrijheidsstraf is veroordeeld, onder geen omstandigheid wordt geplaatst in een staatsgevangenis als de heer Van Wijk be doelt. (Het Eerste-Kamerlid had naar aanleiding van de opstand in de Attica- gevangenis gevraagd of de minister nu niet van mening was dat in sommige Ame rikaanse gevangenissen toestanden heer sen die naar Nederlandse begrippen on aanvaardbaar zijn.) Een veroordeelde die, zoals Ralph Wa ver, behoort tot de zeestrijdki achten wordt, in afwachting van de onherroepe lijke vaststelling van de duur van zijn detentie, ondergebracht in het „Navy Correctional Center” of het „Navy Dis ciplinair Command’’, aldus de minister. Na vaststelling van de duur kan de veroor deelde worden geplaatst in een federale gevangenis als het strafrestant één jaar of meer bedraagt. Met spoed gevr. in klein rust huis te S’poort-Zuid, Duin weg 16. tel. 378876 ervaren verpleeghulp voor de nacht dienst van 22.30 tot 8.00 uur. 6 nachten op en 8 nachten af. Mr. Romijn hield een f el en op vele jurisprudenties gebaseerd pleidooi. Bladen, wetenschappelijke artikelen gingen over en weer van raadsman naar rechtbank en werden wederzijds in dank aanvaard. Op grond van foutief taalgebruik in de dag vaarding, waardoor deze voor velerlei (on logische) uitleg vatbaar werd, concludeer de de raadsman in de eerste plaats tot nietigverklaring van de dagvaarding en dus vrijspraak. Verder merkte hij op dat vrijspraak moest volgen voor alle bladen waarvan slechts één exemplaar aanwezig was, omdat de wet alleen strafbaar stelt „het in voorraad hebben om te versprei den.” Gevr. op klein kantoor te A’hout steno-typiste Neder lands. tev. voor bijbehorende adm. werkzaamh. Leeft, ca. 20 jr. Tel. 023-242459. Uitvoerig ging de raadsman in op het punt van het al of niet aanstotelijk zijn van de lectuur. Hij nam een duik in de jurisprudentie: „In 1961 wordt het voor de jurist pas leuk.” Zich snel corrigerend: „Nou ja, leuk, wat hij er nou verder van denktHij memoreerde de arrestanten van de Hoge Raad inzake Fanny Hill en Bob en Daphne, zaken waarin de procu reurs-generaal al zeiden dat men rekening moet houden met een steeds vrijer wor dende moraal. Wie wil mij eens per 2 a 3 weken op woensdag- of za terdagmorgen helpen bij het schoonmaken van mijn flat? Mevr. Ockers, Stresemann- laan 191, Schalkwijk. Tel. 330704. B.z.a. jonge vrouw, 36 jr. zelfst. huis ass. liefst bejaar den. Maand, t.m. vrijd. Br. G 1772, Jongé vrouw, zoekt werk in moederl. gezin alleen ser. br. worden beantwoord. Br. G. 1750. Verpleeginr. „Oosterhout” vr. een verpleeghulp v.d. avonddienst. SchrifteJ. soil. Joh. Vermeerstr. 12, Heem stede. tel. na 18 uur 281300. Bouwes Hotels te Zandvoort vr. voor hun reserveringsafd. een bookingmanager voor deze funktie verlangen wij een erv. kracht die voll. in staat is zelfst. de afd. te beheren, incl. corresponden tie etc. Leeft, boven 30 jr. Schriftel. soil, met curricu lum vital te zenden a.d. di rectie van Bouwes Exploita tie Mij. N.V. Burg, van Fe- nemaplein 4+2 Zandvoort. Peek en Cloppenburg NV vraagt verkoper herencon- fectie. verkoopster/verkoper iongenskleding. Sollicitatie R A. v.d. Kroon, Gr. Houtstr. 38. H’lem. Tel. 023- 322750. J. van den Berg en Zn. N.V. Postbus 77 Heemstede tel. 023-288750. vr. adm. krachten voor full-time en part-time. Mulo en typen vereist. Goe de sal. en soc. vóorz. Léon A'dam Den ‘-Haag,- Haarlem. Schalkwijk, Leiden damesconfectie vr. allround- ctaleur. Soil, na telef: af spraak 02^-244174 Na 18 uur. Weg. huw. en uitbr. van de huidige personeelsbezett. vr. wij voor ons part, rust- en verpleeghuis voor 25 bejaar den 2 bejaardenhelpsters- (verzorgsters) of 2 meisjes die daarvoor opgeleid willen worden, 5-dgs. werkw. goede sal. en vrije kost. Rusthuis Bakker, Leidsevaart tel. 316963. De Kijkgrijp vr. voor super markt a.d. Ged. Oude Gracht te Haarlem een medewerk ster v.d. afd. non-food. Ver der hebben wij plaats voor een fl. bediende. Aanm. bij de bedrijfsleider dhr. Beere- poot. tel. 023-312376. Voor uitvoering van kantoor- onderhoud i.d. av.uren ma. t.m. vrijd. centrum H’lem keurig vrl. en mnl. perso neel. Pers, telefonisch of schriftel te melden bij Bram- Broerse N.V. Reina Siersema huis Kogerveld, Paltrokstr. 20 Zaandam tel. 02980-23468 5 liinen. Ami, Ged. Oude Gracht 22 vr. per dir. leerl-verkoop- ster. Wijkverkoper groot, gezond drijf Het is een blijvend beroep., Het is een mooi be roep., Het is een gezond be roep.. En een goed betaald beroep. Voör frisse-eerlijke kerels. Interesse? Kom eens praten. Tussen 4 en 5 uur is er altijd iemand aanw. om u te ontvangen. Vermaat-Ca- rels Bakkerijen. Paul Kru- gerkade 8 H’lem tel. (023) 258021. Part, verzorgingstehuis vr. hulpverpleegster tev. hulp i. d. huish.. prett. werkkring. Hoog loon tel. 312387 Ripper- dapark 31. Verpleeginr, vr. voor één der huizen (21 pat) echtpaar o 2 verpleeg sters (A-B of B) voor ver vanging dir. woonruimte mooie flat, in huis aanw. Schriftel. soil. Joh. Ver meerstr. 12; Heemstede. Tel, na 18 uur. 281300. Gevraagd in tandtechnisch laboratorium mnl. hulp voor gipsafdeling. Ervaring niet noodzakelijk. Leeftijd 35 jaar. Sollicitaties te richten aan: Keramisch Dental-labo ratorium Norbert Voit, Robert Kochlaan 320, Haarlem. Tel. Tel. 023-335114. Gevraagd in tandtechnisch laboratorium mnl. hulp voor galvaniseerafdeling. Leeftijd ±35 jaar. Ervaring niet nood zakelijk, liefst met LTS-opleiding. Sollicitaties te richten aan Keramisch Dental-laboratorium Norbert Voit, Robert Kochlaan 320, Haarlem. Tel. 023-335114. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.h. verzendklaar maken v.d. grammofoonplaten 2 in pakkers; 2-ploegendiensten. Werktijden van 6-15 en van 15-24 u. Afw. p.w. van ma. tot vrijd. Aanm. Nijverheids- weg 32-36, Haarlem. Tel .023- 327055 of 327056. Meuwissen Industrie NV, Waarderweg 122, H’lem, tel, 319206 vrafagt voor haar u1t“ breiding te Haarlem, 'prima all-round krachten, die be reid zijn opgeleid te worden voor de bediening van on ze papierverwerkingsmachi- nes in een 3-ploegendienst. Bruto loon van f 246 tot 300 per week of 1065 tot f 1301 per maand. Verpleeginr. „Oosterhout” vr. een verpleeghulp v.d. nachtdienst en één voor alle diensten. Schr. soil. Joh. Vermeerstr. 12. Heemstede tel. na 18 uur 023-281300. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. zoekt v.d. drukkerij actieve jongelui v.d. hoezenafwer king 2, ploegendiensten. Werktijden van 6-15 en van 15-24 u. Afw. p.w. van ma. tot vrijd. Aanm. Nijverheids- weg 32-36, Haarlem. Tel. 023- 327055 of 327056. Gevr. flinke jongen v.h. klaarmaken van panklare ar tikelen desnoods alleen ’s morgens, of ’s middags of zat. Aanm. Keurslager „Sin- nevelt” Plesmanplein 2, Haarlem. Albert Heyn vr. voor zijn filialen in Haarlem, mede werkers voor div, afd. cas- sières lft. 18-23 jr. medewer kers v. d. kruidenierswaren- afd. tot 23 jaar, een admini stratrice tot 23 jr. Opl. ge schied in het filiaal. Voor informatie kunt u zich rich ten tot de bedrijfsleiders van onze zaken in: De Gr Houtstr. 99 Tel. 311293 en Eksterlaan 370303. CBS-Artone gramm.pl.bedr. heeft voor werk in 3-ploe gendienst pl. voor platenper sers. Werkt, v. 7-15, 15-23 en van 23-7 u. Afw. p.w. van ma. tot vrijd. Voor actieve jongelui is dit een prettige werkkr. met een hoog loon. Aanm. Nijverheidsweg 32-36, H’lem. Tel. 023-327055 of 327056. wat is aanstotelijk voor de meerderheid van het Nederlandse volk?” Over de houding van dat volk- „Het sexbedrijf gaat ongemoeid zijn gang, er zijn geen protestdemonstraties, geen inge zonden brieven, geen protest van de ker kenInterruptie van de rechters: „en die pastoor dan die de ruit van een sexboetiek omgooide?” Mr. Romijn ging onverstoorbaar door, wees op de milieu verontreiniging waar men wel en bloc tegen in opstand komt. Terug van dat milieu naar ons geestelijk milieu: „Er is vraag naar die bladen en de meeste men sen geven er geen zier om.” Hij legde de rechters een artikel over waarin de resultaten van een Amerikaan se staatscommissie worden genoemd. Die concludeerde dat de koper van sexlittera- tuur behoort tot de zwijgende meerder heid, blank is en hogere-schoolopleiding heeft genoten, vaak sociaal en politiek actief is. De commissie voor afschaffing van verbod op pornografie: 79 percent van de ondervraagden zei dat mén tegen kon zijn als schadelijke invloeden konden worden aangetoond. Sexdelicten zouden alleen te wijten zijn aan opvoeding, niet aan deze lectuur. Mr. De Haseth Möller repliceerde (en hielp de verdediging) met een artikel over de maatstaven van de keuringscommissie over Blue Movie. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. voor haar levendig be- drijfskant. 2 pittige meisjes. Min. lft. 18 jr. Enige type- ervaring gewenst. Aanm. Nijverheidsweg 32-36, H’lem. Tel. 327056. Verontwaardiging van verdachte: „Waarom juist ik?” Hij wees erop dat diverse tijdschriften te verkrijgen zijn bij andere winkeliers (sigarenwinkels, het station). De politieman van zijn kant: Leiding huishouden, gezel schap. Dame m.l. alg. ontw. gezopd en opgewekt kar. is per 1 febr. ’72 beschikb. Br. G. 1726. Gevr. net echtpaar v.h. schoonhouden van schoolge bouw omg. Tempgliersstr. 17.30 tot 19.30 Aanm. Moluk- kenstraat 57. Gevraagd verkoopster, be kend met banketbakkerij. Elhorst, Zijjweg 31. H’lem Tel. 023-326244. Gevr. verpleeghulp als slaapwacht bij chron. zieke, voor 4 of 5 nachten. Br. G. 1765. Klein verpleeghuis in Haar lem vr. een erv. kookster. Br. G. 1741. Personeel gevr. v.h. weg brengen van Barneveld’s produkten. Tel. 324106. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. heeft voor werk in 3-ploe- gendiensten pl. vooi- muziek- controleurs. Werktijd van 7- 15, 15-23 en van 23-7 u. Afw. van ma. tot vrijd. Voor ac tieve jongelui is dit een prett. werkkr. met een hoog loon. Aanm. Nijverheidsweg 32-36. Haarlem. Tel. 023- 327055 of 327056.

Haarlem's Dagblad | 1971 | | pagina 4