VISSEN CAPRERA Nieuwbouw Jan van Galenstraat NOG NIET GERED OMSTREDEN BEUK MOET GEKAPT Nieuw bestuur O.O. vol OTAX 32.31.30 JI palitol animo aan de slag fcd r i Drievoudige Oefenduels Haarlem en T elstar Jongen valt i Vakantie voor kinderen zege De Jong Voor twee mille aan semi-antiek Duizend gulden schade bij brand in kleuterschool gestolen fel» Stoa 5 I CONTESSA, fijn datje dT bent v Jgg DINSDAG 18 JULI 1972 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 2 3 4 5 De problemen, die de Bloemendaalse dienst van Publieke Werken heeft met de vissen in het meertje van Caprera zijn nog steeds niet opgelost. De vijver is op grote plekken drooggevallen en op andere plaatsen in het meertje staat hooguit 30 centimeter water. De problemen met de vijver zijn ontstaan omdat de broodnodige watervoeding vanuit de duinen ontbreekt. Dit is waarschijnlijk te wijten aan het feit dat er de laatste jaren in de duinen weinig water is gevallen en het onttrekken aan de duinen van water voor de drinkwatervoorziening. De gevolgen voor de vissen in de vijver van Caprera bleven ook niet uit. Het zuur stofgebrek is het meest urgente probleem geworden en daarom gingen de mensen van de dienst van Publieke Werken eind vorige week met een platbootje en een schepnet de vijver op. Het resultaat was echter gering en dus werd een andere methode geprobeerd, die met een door de vijver getrokken zegen. Het was zwoegen maar alweer was het resultaat onbevredigend. Vooral de karpers hebben de neiging in de dikke laag modder te schieten, waar ze zelfs voor de zegen onbereikbaar zijn. De vangst was daarom gering, ongeveer 15 tot 20 karpers. De mannen van de dienst houden nu een oogje in het zeil en mocht blijken dat de vissen aan de oppervlakte naar zuurstof komen happen dan wil men weer met een bootje en een schepnet het water op om op deze manier weer enkele vissen van de verstikking te redden. De gevangen exemplaren worden naar andere vijvers in de gemeente gebracht, waar aan zuurstofrijk water minder gebrek is. wwaxtë-ofa&i r r 'n Venco produkt qeefcfrisseflde^ (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Ondanks pogingen de kolossale beuk aan de Koppestok- straat, in het recente verleden inzet van veel acties, te redden als er nieuwe woningen gebouwd worden, is de reus ten dode opgeschreven. Zo wel Hout en Plantsoenen als Open bare Werken hebben B. en W. ge rapporteerd dat de boom niet te handhaven is. Ook al zouden er in grijpende voorzieningen getroffen worden om het gevaarte in te passen in het nieuwbouwplan, zou de boom over vier a vijf jaar de geest geven. - M kils ctca F 9 M ft® ADVERTENTIE (Van een medewerker) S ";A! (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE Macdonald Canadian Tobacco Go., Skasjesdipc 109,Rotterdam <T10)-295900 ADVERTENTIE voorheen (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggeefsters) De bebouwing langs de Koppestok- straat is al een prooi van de slopers geworden. Het zal niet lang duren of de omstreden rode beuk ernaast is aan de beurt. Morgen worden In Haarlem de vol gende activiteiten voor vakantievieren de kinderen georganiseerd: 3 WW w Architect J. van Brugge, ontwerper van de woningen die in het plan Jan van Galenstraat worden gebouwd door aanne mer Wipu, heeft contact gehad met het actiecomité dat zich verzette tegen het kappen van de boom en heeft geprobeerd de beuk in te passen, maar hij heeft ook moeten capituleren voor de argumenten van de gemeente. In het voorjaar van het volgend jaar is de nieuwbouw zover gevorderd dat de boom moet wijken. Een boom, die in ingezonden stukken in de krant harts tochtelijk werd verdedigd. „De boom moet er al hebben gestaan toen Napoleon met driftige passen door Teylers Museum liep”, kon men lezen, en „hij heeft in de oorlog, toen zo veel verdween, ons hart verheugd”. Jan van Wensveen stelde er als raadslid vragen over en verzuchtte dat bij het maken van dit bestemmingsplan een boom functie noch waarde had. De heer Van Haasteren: „Zou de boom desondanks toch gehandhaafd blijven, wat ik heel graag zou willen, dan blijft het een moeilijke zaak. De grond moet in verband met de aanleg van de weg wor den opgehoogd, dertig tot vijftig centime ter, en dat lijkt me de doodsteek voor de boom. Onze conclusie is dan ook dat de beuk wel te handhaven zou zijn, maar over vier tot vijf jaar toch het hoekje om zou gaan. HAARLEM. De moeilijkheden in het Overkoepelend Orgaan van de vrije kla- verjasverenigingen voor Haarlem en om streken zijn opgelost en vol animo is het nieuwe bestuur aan de slag gegaan. Het heeft voor de eerste helft van het nieuwe klaverjasseizoen reeds een voorlopige ka lender samengesteld. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Bij een inbraak in een pakhuis je in de De Witstraat is voor twee mille aan semi-antieke spullen gestolen. Gisteren kwam de eigenaar bij de politie aangifte doen, de inbraak is waarschijn lijk al eerder gebeurd. De gestolen waar bestond uit enkele meubelen van maho niehout, koperen en tinnen voorwerpen. HAARLEM. Gistermiddag omstreeks half vier heeft er een brandje gewoed in de Franciscokleuterschool aan de Floris van Adrichemlaan. Er is voor circa dui zend gulden schade aangericht. Vooral de vloer heeft ernstig te lijden gehad. Het vuur bleef daar doorsmeulen, en daarom moest de brandweer een deel openbreken. De brand is waarschijnlijk ontstaan door baldadigheid- De daders zijn onbekend. ^AA/VVVVVVVVVVVVAA/\/VXA/VVVV>^JVVVV\A/VVVVVVVVVVV\A/VVVVVVVX/VV\A/\/VVK/V\A/V\/\/V\Z\/\AA7VVVVVW\/VVV\/VV\Z\1 Alle reeds aangevraagde toernooien en wedstrijden worden op een vrijdagavond verspeeld. Het programma ziet er als volgt uit: 8 sept.: toernooi van Droste voor losse koppels ten bate van het kin derhuis Groot Kijkduin in de kantine aan de Harmenjansweg; 15 sept.: persoonlijk kampioenschap van het O.O. in dezelfde kantine; 22 sept.: gecombineerd toernooi van Nooit Gedacht en Klaver Vier. 29 sept. eerste van een serie toernooien voor losse koppels van HBC in de sport hal aan de Cruquiusweg in Heemstede; 13 okt.: jubileumtoernooi van het O.O.; 27 okt. en 3 nov.: voorrondes van het kampi oenschap van de Haarlemmermeer voor teams van Zwanenburg-West met 17 nov de finales; 24 nov.: 1 en 8 dec.: voorron des kampioenschap van Haarlem met 22 of 29 dec. de finales; 15 dec.: toernooi van DIO’65 om de Haarlems Dagblad-beker. De vrijdagen 6 en 20 oktober met 10 november zijn nog vrij. Verenigingen die data voor toernooien of wedstrijden willen reserveren, kunnen dit tot 1 augustus schriftelijk doen bij secretaris D. Groot (VBA), penningmeester Haarlem. Het nieuwe bestuur van het O.O. is na een eerste vergadering als volgt gefor- (Van onze wielermedewerker) SLOTEN. Tijdens de „populaire»” op de wielerbaan in Sloten wist de Zwanen burger Jan de Jong gisteravond bij de amateurs alle drie onderdelen te vinnen. Zowel in de sprintfinale, afvalrace als klassementsrit toonde hij zich superieur. In de sprintfinale liet Jan de Jong zich handig lanceren door de jonge Amster dammer Peter Ruiter en won in een tijd van 13,5 sec over de laatste 200 meter. De Amsterdammer Ruud de Vries bleef in een sprint om de derde plaats baas over Peter v.d.Voort uit Sloten. De afvalrace beslitste De Jong in zijn voordeel door zijn overgebleven strijd makker De Vries duidelijk te kloppen. Derde werd Peter Ruiger. In de klasse mentsrit behaalde Jan de Jong 13 punten en werd daarmee opnieuw triomfator. Tweede met 9 punten werd Nico Rinkel uit Aalsmeer, derde Raats met 5 punten. Bij de nieuwelingen zegevierde de Am sterdammer Louis Ruiter in de sprintfina le over zijn stadgenoot Barend Huveneers. De Zwanenburger Jimmy Kruunenberg werd vierde. Huveneers won met een ronde voorsprong en de meeste punten een klassementswedstrijd. Op een par cours van bijna vijf kilometer in de omgeving van het Limburgse Nuth werd zondag een nationale ploegentijdrit voor nieuwelingen gereden en daarin legde het Halfwegse De Bataaf, waarvoor Jimmy Kruunenberg, Johan Kuiken, Peter Noy en Japie Meyer reden, beslag op een verdienstelijke tweede plaats. De jonge Bataven deden er 16 sec. langer over dan het winnende De Ster uit Geleen. Een ander punt is, dat de nieuwe hui zen vier meter van de stam af komen te staan. Omdat de kroon boven de oude bebouwing door de wind is „afgeschoren” is de kroon sterk in de breedte gegroeid en komen de takken tegen de huizen aan. De vraag is of de toekomstige bewoners daar erg gelukkig mee zullen zijn. Vol gens het stedebouwkundig plan zal de boom op de rand van het trottoir van de nieuwe weg komen te staan. De takken zouden daardoor tot de overkant van de weg komen te reiken, uit oogpunt van de veiligheid niet gunstig. Een aantal takken zou daarom moeten worden gekapt. Ge volg: de stam zal verbranden door de zonnestralen, waartegen de kroon hem tot nu toe beschermt. Het is niet waarschijnlijk dat het colle ge na zo’n rapport geen kapvergunning zal geven. Mejuffrouw Hardonk van Openbare Werken, die van de zijde van stadsontwikkeling bij de zaak is betrok ken, ziet het al even somber in. „Je kunt het riool en het trottoir wel omleggen, maar het riool zou toch over de voeten van de boom heen komen en de takken prikken in de huizen. Vijf woningen zou den er last van krijgen. Ik zie het nog niet dat hij te behouden zou zijn. Je kan wel gaan snoeien, maar dan houd je een rare paraplu over.” Als leek zou men geneigd zijn zich af te vragen of de weg niet meer naar de spoorlijn verlegd zou kunnen worden. Mejuffrouw Hardonk: „Het weggetje dat nu langs de spoorlijn loopt, ligt ver ge noeg van de beuk af, maar bevindt zich gedeeltelijk op terrein van de NS. En die claimt de grond nu, zodat de nieuwe weg helemaal op gemeentegrond is geprojec teerd. Kawvua-uto&i De heer Van Haas ter en van Hout en Plantsoenen zei ons dat de beuk altijd beschermd heeft gestaan tegen de westen wind door het complex van de Haarlemse Chemicaliënhandel, dat nu wordt afgebro ken. Zoals bekend is heeft de HCH een nieuw gebouw in de Waarderpolder be trokken. Nu die beschuttende bebouwing wegvalt krijgt de wind er meer vat op en dat zal. zo meent men bij de plantsoenen dienst, schadelijk zijn voor de boom. Haarlemse katholieke vereniging voor het gzin. Speeltuin Kindervreugd (Godfr. v. Bouillonstraat) - 10 en 14 uur film - 0,50, speeltuin Hof van Eden (Muiderslotweg-Reviusstraat) - 10.00 uur wasdag - 0,30, speeltuin don Bosco (Phoenixstraat) - 14.00 uur pan- nekoeken bakken - 0,35, speeltuin het Paradijsje (Witte Heerenstraat) - 09.00 uur Amsterdamsebos - 2,50, speeltuin Overveen (Croesenstraat) - 10.00 uur speelt poppentheater MIJKO in het jeugdhuis aan de Korte Zijlweg - 0,75, speeltuin Elba (Ged. Schalkbur- gergracht) - 10.00 uur Volksspeeln - 0,20. speeltuin Noordervreugd-Darte- leJeugd (Planetenlaan-Flevoplein) Bosbeek - vertrek 9.15 uur Noorder- vreugd - 9.30 uur Dartele Jeugd - 1,50, speeltuin Jong Leven (Krom- houtlaan) 14.30 uur theevisite - 0,25, speeltuin Zaanenoord (Zaanenstraat- Spaarndamseweg) 14.00 theevisite - 0,25. HAARLEM. Vanmorgen omstreeks half twaalf is een tienjarige jongen van een roltrap in een warenhuis in de Grote Houtstraat gevallen. Vermoedelijk is de jongen op de rolband van de roltrap gaan zitten en heeft hij zijn evenwicht verlo ren Met onbekende verwondingen is hij in het ziekenhuis Mariastichting opgeno men. Buurthuis Koudenhorn (Koudenhorn 34) - Linnaeushof, vertrek 10.00 uur, kosten f 1,50. C.ubhuis De Ark (Klein Heiligland 61), Waterleidingduinen, kosten 1,-. Buurtcentrum Noord (Maasstraat 14- Eemstraat 6) - sportdag - vertrek Maasstraat 10.00 uur, 8-14 jaar, kosten 1,50 - bij slecht weer programma in de Eemstraat. HAARLEM Haarlem en Telstar spe len als voorbereiding op het nieuwe sei zoen verschillende oefenwedstrijden. De volledige programma’s luiden: Haarlem: Woensdag 19 juli 19.00 uur Haarlem DSS. Zaterdag 22 juli 19.00 uur Haar lemDCO. Dinsdag 25 juli 19.00 uur HaarlemUVS. Vrijdag 28 juli 19.30 uur CambuurHaarlem (in Leeuwarden). Zondag 30 juli 19.30 uur HaarlemFul ham. Woensdag 2 augustus 18.30 Haarlem- Ned. Mil. Elftal. Zondag 6 augustus 14.30 uur HaarlemEast Fife (Schotse eerste-divisieclub). Telstar: Woensdag 19 juli Dinkxperloo Telstar. Vrijdag 21 juli 19.00 uur Telstar— Ipswich Town. Woensdag 26 juli 19.00 uur TelstarFulham. Zondag 6 augustus 14.30 uur TelstarFC Luik. meerd: voorzitter J. Cramer (Muiderslot), secretais D. Groot (VBA), penningmeester A. Boeters (St. Jan), 2e secretaresse: mevr. J. Hartgers-Peters; 2e voorzitter en 2e penningmeester hr. Arxhoek. De heren Groot en Boeters maakten ook deel uit van het vorige bestuur. De verenigingen Boerhave, Haarlem- Zuid, Euro-Schiphol, Meer Pit en St Bavo heboen zich van het O.O. afgescheiden en zijn tot de nieuwe Haarlemse Klaverjas Federatie toegetreden. Deze nieuwe fede ratie staat onder leiding van de afgetreden O.O.-voorzitter Westerman. Een poging van de heren Vlieger en Schraff, respectieve lijk voorzitter en secretaris-penningsmees- ter van de Nederlandse Klaverjas Federa tie om te bemiddelen in het geschil tussen O.O. en HKF is door het O.O. van de hand gewezen, omdat men meent dat beide bemiddelaars al partij hebben gekozen voor de HKF. Haarlems speeltuin verbond. 10.00 uur Floriade - 6-14 jaar - kosten f 4,50, grote kinderspeelplaats, bouw speelplaats, enorm luchtkussen en nog veel meer. De bussen vertrekken om 10.00 uur vanaf de achterkant van het station. Clubhuis De Til (Leidseplein 36rd) - ochtend pannekoek bakken - middag zelf poppenkast opvoeren. -TaAT A,'"®

Haarlem's Dagblad | 1972 | | pagina 5