Herstelplan centrum Veel baggerwerk agenda Hillegom wacht op J in buitenland nodige financiën c Jonge duiven maakten vlucht vanaf Strombeek I Bacteriën gaan nooit met vakantie Katwijk wint jaarlijkse stranddag 1 n I V In en om Haarlem r Nederlanders naar Bo Bermbrand in Overveen gaz Bestuur comité Bollenstreek Velsen-IJmuiden Cariocas bleef op kop na nipte zege op MSD Ai Blankevoort er Ib Jongeman brak met vriend in Van Waard-beker voor Jan Jansen Openingstijd postkantoor Afrika, Engeland en Frankrijk Hoofdagent Prenen gaat met pensioen Beverwijk Bejaardenclub gewijzigd Miljoenenopdracht Van Hattum en Eerste paal voor veertig bejaardenhuizen DOORBRAAK HOOFDSTRAAT F 1 DINSDAG 18 JULI 1972 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Dl 0 Bri noc Bre daa ma< zal ech non die labt vee dio' Maar u wel. Neem daarom desinfekterende Unicura zeep mee. Opgewassen tegen alle binnen-en buitenlandse bacteriën. Unicura N.V.-Am sterdam ULïEU/. ÉlWf- - t-- (Van een onzer verslaggevers) u.: W\AASI/WWW\AA/VWIA/VW\A/W^/WWV\ASW^WWV (Van onze streekredactie) Aan de Hoogewerfstraat zal vooral (Van onze stadsredactie) (Van een medewerker) de van H. ADVERTENTIE (Van onze wielermedewerker) [TT- iï. (Van onze stadsredactie) BLOEMENDAAL. De Bloemendaalse politie heeft een 17-jarige jongeman aan gehouden, die er van wordt verdacht op drie plaatsen in de gemeente te hebben ingebroken. voor de hele Hoofdstraat is voorlopig niet mogelijk, omdat vanuit de richting Leiden nog een groot aanbod met bestemming Haarlemmermeer komt, dat via de Hoofd straat en de Van Meerbeekstraat en de Meerweg naar de Meer wordt geleid. aan de zuidzijde (rechts op de foto) flink moeten worden gesaneerd. Aan de linkerkant moeten een paar huizen verdwijnen voor een doorbraak. bagger- en opspuitwerkzaamheden te ver richten voor de uitbreiding van haar tank- opslagtereinen in Gabon. In Nigeria zal in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij Wegenbouw een weg van 150 km. worden aangelegd tussen Jos en Pambegue. De opdracht tot het uitvoeren van bag gerwerk in de haven van Felixstowe in voor de Engeland werd verkregen van de Felix stowe Dock Railway Co. Met de kanaliseringswerken in de rivier de Rhone in opdracht van de Compagnie Nationale du Rhöne, zal in de herfst van dit jaar worden begonnen. Het werk zal ongeveer 2 jaar duren. Er zal 6,5 mln. kubieke meter zand en grind verwerkt worden. De totale aanneemsom van genoemde projecten bedraagt circa 64 mln gulden. In de Arabische Golf is de haven van Abu Dhabi gereed gekomen en op 28 juni officieel in gebruik genomen. Ja uit to< (D de Me Wé Wé 65 telij gou< weg takj teur nota van „l bttrc vooi T n. do la? jaj so< fp va zoi Hf die Kast niet zei prog men. 1 tot BLOEMENDAAL. Langs de spoorlijn OverveenZandvoort ter hoogte van de Tetterodeweg is gisteravond een strook helmgras van 100 bij 100 meter verloren gegaan door brand. De bermbrand is ver moedelijk veroorzaakt door een wegge worpen sigarettepeuk. HILLEGOM. Hoewel de gemeente raad van Hillegom het onteigeningspian van het bestemmingsplan „Centrum I” heeft goedgekeurd, zal het toch nog wel enige tijd duren voordat het centrum van Hillegom, dat onder dit plan valt, zijn definitieve vorm zal hebben gekregen. De kosten van deze onteigening zijn niet gering. Overigens heeft plan Centrum I, dat al zo’n veertien jaar oud is, in 1970 een wijziging ondergaan, waarbij het aan tal te slopen huizen is beperkt. is er tussen 15 en 16.30 uur een interne korpsbijeenkomst in de gymnastiekzaal van het bureau Overveen waar afscheid van de heer Prenen wordt genomen. Na 16.30 uur kunnen vrienden en bekenden hem de hand komen drukken. De „Beverwijk 31”, die daar ruim an derhalf jaar werkzaam is geweest is in middels vertrokken naar Damman in Sa- oedi Arabië om gedurende twee jaar bag- gerwerkzaamheden in de haven uit te voeren, waarvoor reeds enige tijd geleden van het Ministry of Communications op dracht werd verkregen ter grootte van 100 mln gulden. Amateurs: 1. J. Jansen 40 pnt.; 2. P. Neeskens 35 pnt.; 3. R. Smit 34 pnt.; 4. F. Hoogland 34 pnt.; 5. H Buis 29 pnt. Nieuwelingen: 1. S. Aldershof 39 pnt.; 2. C. de Veer 29 pnt.; 3. W. Rutte 27 pnt. Aspiranten: 1. M. van Dellen 48 pnt.; 2. P. Hoogland 43 pnt.; 3. P. de Bie 40 pnt. Aan de internationale Tour de Junior, die van 24 tot en met 29 juli in de omgeving van Achterveld wordt gehou den, nemen vijf jeugdrenners van De Kampioen deel. Het zijn: Ron van Waard, Ton Brink, Frans Spoor, Hans Smit en John de Bie. Een gezamenlijke rit van De Bataaf en Amsterdamse clubs op het Kinheimpar- cours in Zwanenburg, leverde bij de ama teurs een zege op voor Peter v.d. Voort (Bataaf). Tweede was J. de Groot (GMC) en derde J. Bos (Le Champion). BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.1S u.: „Erotiek en de moderne vrouw”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 91.5 u.: „De gevangene”. (Van onze correspondent) VIJFHUIZEN. Het bestuur van het Comité Bejaardenclub „Vijfhuizen”, dat dit jaar voor de 41ste keer de traditionele reis voor de bejaarden uit Vijfhuizen, Nieuwe Brug, Boesingheliede en omgeving verzorgt, heeft een wijziging ondergaan. Het bestuurslid C. Slooten uit Boesing heliede is onlangs overleden. Twee be stuursleden legden hun functie neer, na deze veertig jaar te hebben vervuld. Dit zijn de heren C. A. de Koning, voorzitter, en de heer L. Tanis. De heer De Koning is als voorzitter opgevolgd door zijn zoon, de heer H. P. de Koning. Als datum voor de uitgaansdag van dit jaar het wordt weer een bustocht is 9 augustus bepaald. Van te voren wordt een beroep op de bevolking gedaan om de reis financieel mogelijk te maken. Tegelij kertijd zal dan worden genoteerd, wie aan het uitstapje willen deelnemen. Het gebied wordt omsloten door de Van den Endelaan, de Molenstraat en de Hoofdstraat. Hoofddoel van het project is om via een doorbraak in het hart van deze driehoek een open ruimte (Henri Öunantplein) te creëren, dat zal voorzien in de behoefte aan parkeerruimte en het tevens mogelijk maakt, dat de bedrijven aan de Hoofdstraat via dat plein produc ten kunnen aan- en afvoeren. Deze los en laadmogelijkheid zal de drukke Hoofd straat enigszins kunnen ontlasten. Het Henri Dunantplein, dat al voor een deel is gerealiseerd, is te bereiken vanaf de Van den Endelaan. Via een doorbraak in de Hoogewerfstraat, die tussen de Van den Endelaan en de Hoofdstraat loopt, kan men via het verlengde van het Henri Dunantplein een straat bereiken, die mo menteel niet meer dan een wandelpad voorstelt. Dat wandelpad naast het post kantoor aan de Hoofdstraat zal worden doorgetrokken naar de Van den Endelaan. Voor die doortrekking zal één huis aan de Van den Endelaan moeten verdwijnen. Voor het overige beperkt de sanering zich tot wat huisjes aan de Hoogewerf straat, waar vooral aan de zuidzijde dras tisch zal worden gesaneerd. Aan de noordzijde van deze smalle straat moeten een paar pandjes tegen de vlakte in verband met de aan te leggen verbinding tussen de Hoogewerfstraat en de straat bij het postkantoor. Wanneer de reconstructie van de Van den Endelaan gereed is en het doorgaande verkeer van Haarlem naar Leiden en IJMUIDEN. Voor de Nederlandse bedrijven die zich bezig houden met bag- gerwerken lijkt volop werk in het buiten land te wachten. „Van Hattum en Blan kevoort Baggeren BV” - behorend tot de zo genoemde Stevin-groep, heeft weer be langrijke opdrachten geboekt. DIVERSEN Frans Roozen (Vogelenzangseweg, Vogelen zang). Zomershow met lelies en zomerbloemen In kas en showtuln. Dagelijks geop. 8-17 uur. Van Grieken, (Vogelenzangseweg, Vogelen zang), Bloemenshowtuln met exotische vogels. Dagel. van 8-17 u. geopend. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maand, dlner-dansant. Linnaeushof, (Bennebroek). Groot recreatie park met bloemen en ontspanning o.a. speel tuin, bootjes mini spoorbaan en klnderparadljs. HAARLEM. De zomeravondcompeti- tie van de Haarlemse wielerclub De Kam pioen om de Van Waard-beker, die over vijf ritten werd verreden, is bij de ama teurs gewonnen door Jan Jansen. Hij wist twee ritten te winnen. Piet Neeskens, Ron Smit en Henk Buis zegevierden elk een maal. Bij de nieuwelingen werd Sybren Aldershof algeheel winnaar en Menno van Dellen was de beste bij de aspiranten. (Van onze stadsredactie) HEEMSTEDE. —De openstellingstijd van het postkantoor op de hoek van Glipperdreef en Mr. J. Heemskerkstraat in Heemstede wordt met ingang van 31 juli gewijzigd. De tijden worden: maandag tot en met vrijdag 9-12.30 en 14-17 uur; dinsdag 9-13 uur. uit Frankrijk in de rivier Opdrachten kwamen uit West-Afrika voor diverse bagger- en opspuitwerken en de aanleg van een weg, uit Engeland waar gebaggerd zal worden in de haven van Felixstowe en kanaliseringswerken Rhone- In West-Afrika zal de sleephopperzuiger „Van Hattum en Blankevoort 20” ingezet worden voor het uitvoeren van bagger- werken in de havens van Freetown (Sier ra Leone), Conakry (Guinée) en Abidjan (Ivoorkust). Tevens werd opdracht verkre gen van de oliemaatschappij Elf-Erap om De politie hield de jongeman aan, om dat de bromfiets waar hij samen met een vriend op reed, geen achterlicht had. Plot seling reed één van de twee weg met de brommer, die naar later bleek in Haarlem was gestolen. De jongelui, die waren ontsnapt uit een jongenstehuis in Wapenveld hadden inge broken aan de Militairenweg, de Tettero deweg en bij het Kopje van Bloemendaal, waar de inventaris werd vernield. De tweede jongeman wordt nog gezocht; zijn naam is bij de politie bekend. Dat is tenminste één van de suggesties van het verkeersplan, dat momenteel bij B. en W. in beraad is. Het verkeer maakt nu nog in noordelijke richting van de Hoofdstraat gebruik. Eenrichtingsverkeer In afdeling A won Vroom Dreesmann met 3-1 van Nelson Boys, dat met Zwart- se Boys, Empire en OCS nog gevaar loopt om te degraderen. Aan de top van de ranglijst is de spanning door het kampi oenschap van Figee geweken. Door twee grote overwinningen op SVHB’70 en PCH wist De Vos in afdeling C zijn leidende positie te behouden. Het kan alleen nog bedreigd worden door Telstar’72, dat acht punten minder heeft, maar nog vier wedstrijden op De Vos achter is. Het is niet onmogelijk dat beide ploegen gelijk eindigen. Het niet spelende Luchttechniek bleef in afdeling D koplo per. De naaste rivaal Avek heeft twee punten minder en een wedstrijd meer gespeeld. Heeremans kwam tegen OVN niet verder dan ’n 1-1 gelijkspel en is voor de titel uitgeschakeld. De kampi oenskansen van Figee 2 kregen in afde ling E een knauw door de verrassende 4-2 nederlaag tegen PVFN 2. Afdeling A: Nelson Boys>Vroom Dreesmann 1-3. Afdeling B: PVFN—SVK 1-0; MSD—Cariocas 3-4; MSD—PVFN 1- 6. Afdeling C: SVHB’70—De Vos 0-6; PCH—De Hoop 2-1; De Vos—PCH 11-3. Afdeling D: HeeremansOVN 1-1; AvekVermaat 5-2. Afdeling E: Figee 2 Ruys 5-1; PVFN 2Figee 2 4-2; Ruys MSD 2 4-0. Op de velden van de Witte Paters aan de Wüstelaan in Santpoort worden deze week elke avond (half zeven) twee wed strijden gespeeld en zaterdagmiddag (half een) acht partijen. (Van een medewerker) HAARLEM. Door een 4-3 zege op MSD wist Cariocas in afdeling B van <(e zomeravondvoetbalcompetitie voor Haar lemse bedrijven zijn leidende positie te behouden. Cariocas heeft een punt meer dan PVFN, dat tweemaal tot de volle winst kwam. Het zegevierde eerst met 1-0 over SVK en bleef daarna MSD met 6-1 de baas. In afdeling E leed het tweede van Figee met een score van 4-2 zijn eerste nederlaag tegen PVFN 2 en daar door heeft OCS 2 nu de beste kampioens kansen. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 30 u. „Wie een kuil graait voor een ander. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestljn en Fellson. Rijksweg, Velsen-Zuld, dagelijks van 10 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 17 uur; zondag 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmulden, maandag tot en met vrijdag dagelijks van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur: zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, In ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-Zuld, dagelijks (tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmulden, is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. HAARLEM. Door de afdeling Haar lem van de postduivenhoudersverenigin- gen werd zondag een vlucht voor jonge duiven gehouden vanaf Strombeek over een afstand van 165 km. De jonge duiven zo’n 8.000 waren er in concours werden ’s morgens om tien over zeven gelost. Zij kwamen door de matige soms krachtige noordoostenwind niet hoger dan een gemiddelde snelheid van omtrent 55 km per uur. (Van onze stadsredactie) BLOEMENDAAL. Van Hattum en Blankevoort Baggeren B.V., één van de concernmaatschappijen van Stevin-groep NV, heeft verscheidene belangrijke op drachten uit het buitenland verkregen. De totale aanneemsom van de projecten be draagt ca- 65 mln, zo heeft de groep bekendgemaakt. De opdrachten kwamen uit West-Afrika voor diverse bagger- en opspuitwerken en de aanleg van een weg. uit Engeland waar gebaggerd zal worden in de haven van Felixstowe en uit Frank rijk voor kanaliseringswerken in de rivier de Rhone. In West-Afrika zal de sleephopperzuiger „Van Hattum en Blankevoort 20” ingezet worden voor het uitvoeren van bagger- werken in de havens van Freetown (Sier ra Leone), Conakry (Guinee) en Abidjan (Ivoorkust). Tevens werd opdracht verkre gen van de oliemaatschappij Elf-Erap om bagger- en opspuitwerkzaamheden te ver richten voor de uitbreiding van haar tank- opslagterreinen in Gabon. In Nigeria zal in samenwerking met de koninklijke maatschappij wegenbouw een weg van 150 km worden aangelegd tussen Jos en Pambegue. In Engeland gaf Felixstowe Dock en Railway co. opdracht tot het uitvoeren van baggerwerken in de haven van Felixstowe. Met de kanaliseringswer ken in de rivier de Rhone in opdracht van de Compagnie Nationale du Rhone zal in de herfst van 1972 worden begon nen. Het werk zal ongeveer twee jaren duren. In de Arabische golf is de haven van Abp Dhabi gereedgekomen en offici eel in gebruik genomen. De „Beverwijk 31” die daar ruim anderhalf jaar werkzaam is geweest, is inmiddels vertrokken naar Damman in Saoedi Arabie om gedurende ca. twee jaar baggerwerkzaamheden in de haven uit te voeren, waarvoor al enige tijd geleden van het ministry of commu nications een opdracht ter grootte van ca. 100 mln werd verkregen. omgekeerd niet meer van de Hoofdstraat gebruik hoeft te maken, zal voor het deel van de Hoofdstraat tussen Van den Ende laan (bij de Martinuskerk) en het raad huis éénrichtingsverkeer in zuidelijke richting worden ingevoerd. (Van onze stadsredactie) Bloemendaal De Bloemendaalse hoofdagent A. P. Prenen gaat eind deze maand met pensioen. Hij wordt dan 60 jaar en dat is voor een politieman de tijd dat hij met functioneel leeftijdsontslag gaat. gemeld worden onder nummer 023-250930. Traag De zaterdagvliegers in de afdeling Haarlem hielden ook een vlucht voor jonge duiven vanaf Strombeek en die had door de noordoostenwind een traag verloop met verschillende achterblijvers. De tijd meldingen waren: H.v.Z. (338): 1. J. van Straaten 10.24; 2.J. de Gooyer 10.31; 3. R. Kerkhof 10.34. H. P. S. (g.o.): 1. J. Hand- graaf 10.40; 2. J. Bik zn., 10.46; 3. J. Handgraaf 10.46. Door de zaterdagvliegers werd ook een vlucht voor oude duiven gehouden vanaf St. Ghislain en daarvan waren de tijdmel dingen: H.v.Z. (133): 1. J. Vermet 11.28; 2. R. Blommaert 1.36; 3. W. de Munk 1.38. H.P.S. (36) 1. J. Bik zn. 11.56; 2. J. Bik zn. 12.17; 3. J.Handgraaf 12.36.IJmond (g.o.): 1. J. Sdhoone 11.50; 2. J. v. d. Scheer 11.48. (Van onze streekredactie) ZANDVOORT. De drie ploegen van Katwijk hebben beslag gelegd op de eer ste drie plaatsen in het klassement van de jaarlijkse Bondsstranddag, die het week einde onder auspiciën op het Zandvoortse se Reddings Brigade op het Zandvoortse strand zijn gehouden. De Zandvoortse brigade had de organi satie van deze Bondsstranddag opgedra gen gekregen ter gelegenheid van het gouden jubileum van de ZRB. Centrum van de activiteiten was de feestelijk ver sierde reddingspost „Piet Oud” aan de Noord boulevard. Onder grote publieke belangstelling werd ’n gevarieerd programma afgewerkt, waarbij de vaardigheid van de leden van de brigades werd getest: zwemwedstrijd, zwemmen met pseudo-drenkeling, zwem men met reddingslijn, roeiwedstrijd en behendigheidswedstrijd met bondsred- dingsvletten met buitenboordmotor. Van de zeven deelnemende ploegen na men de teams van Katwijk zoals gezegd de eerste drie plaatsen in het klassement in. Zandvoort eindigde als vierde, Rotter dam vijfde, Heemstede zesde en Noord- wijk zevende. Ook bij de dames ging het team van Katwijk met de hoogste eer strijken met Heemstede en Zandvoort als tweede en derde. Bij de jeugdploegen eiste Zandvoort de eerste plaats op en werd Katwijk II tweede. SCHOUWBURG Openluchttheater Bloemendaal (Hoge Duin en Daalseweg) Woensdag 20.00 u.: Dansgroep „Ma rina” uit Zvolen met Slowaakse dansen. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20 u.: Orgelconcert door Anton Heiller (Wenen). BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 13.30, 15.30, 19 en 21.30 u.: „Lucky Luke”, al. Frans Hals (Frans Halsplein) 20 u. „De twaalf veroordeelden”, 14 jr. Lido (Houtplein) 20 u.: „De langste dag”, 14 jr. Woensdag 14 u. „Kuifje en de Zonnetem pel”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 19 en 21.15 u.: „Llttle women”, a.l. Woensdag 14 u.: „Pippi Lang kous”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u. „Erotische dromen In Zweden”. 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 „Goofy", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Perma nente tentoonstelling Hals meesterwerken van de Haarlemschool van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet (tentoonstelling Saul Belen en Daniels en andere werken uit eigen bezit: Iedere zat. extra avondopenstelling 20.30-22.30 u. Kaarsverlichting en achtergrondmuziek. Geo pend ma. t.m. zo. 10-17 u Zo. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling. Fossielen, mineralen en histori sche natuurkundige Instrumenten. Geop. dl. t. m. zat. 10-12.30 u. en 13.30-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstel!. Oude religieuze kunst. Geopend: dinsd. t.m. zaterd. 10-12.30 u. en 13.30- 17 u. Zond. 14-17 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer) Oude Hollandse molens, maquette water standen stormramp 1953, oud stoomgemaal etc. Dag. geopend 9-16 uur, za. 9-12 uur, zo. geslo ten. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling van twintig Jonge Haarlemmers. Dag. geopend 10-17 uur, zo. 13-17 uur. T.m. 6 augustus. Galerie „T” Bakenessergracht 67, H'lem. Ten toonstelling van Nederlandse en buitenlandse kunstenaars, o.a. schilderijen grafiek, tekenin gen, klein plastiek. Geopend dagelijks 11-17 uur, zo. 14-18 uur, 's maand, gesloten, t.m. 31 aug. Stichting MAKRO Centre Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie, etc. Dagelijks geop. 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zo. 19.30 uur. Kunstz. Frans Heerkens Thljssen (Houtpl. 13) „Spiegelbeeld" expositie 18e en 19de-eeuwse spiegels. Geopend ma. t.m. zat. 10-18 uur. Tm. 29 juli. Galerie „Kunst voor U” (Warmoesstr. 16). Werk van J. J. Albers, schilderijen en batik werk uit Indonesië. Geopend dinsd. t.m. za terd. 10-18 u. Ma. 13-18 u. Zond, gesloten. Tm. 31 juli. DIVERSEN Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4). Woensdag 14.30 u.: De zilveren uil. Wijkcentrum Europa wijk (Laan van Angers 5). Dinsd. 10-12 u. vrij. 14-16 u. Spreekuur sociaal raadsman. Toneelschuur, Bavogebouw, Smedestr. 23, dinsd. 20 u.Filmschuur. woensd. 16 en 10 u. Jazz-ballet. Expositie van drie Heemsteedse kunstenaars. Bowlingcentrum t.o. honkbalstadlon. Dagelijks 10-22 u. Za. en zo. 10-02 u. Jeugdbowlen, iedere zaterdag 11-3 uur. Thijsse’s Hof (Mollaan Bloemendaal). Planten en vogeltuin. Dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Vogelen zangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling over het insektenleven. Geop. zo. 11-17 u. Elke zond. 13.00 u. Natuurwandeling o.l.v. gids. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner dansant. Dagelijks optreden 10.30, 12, 14 en 16 uur. Dl., vrijd. en zat. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Burg. Van Fenemapleln). Zandvoort. Dagelijks 14-01 uur. Zandvoort „Le Perroquet” (bij station). Dag. Zigeunerin uziek. Zandvoort - Laterndl (Dlaconiehuisstr. 1). Da gelijks (beh. maand.) 20-3 u. Orkestmuziek. De heer Prenen, een geboren Bloemen daler. was aanvankelijk in de handel werkzaam. In september 1945 werd hij hulpagent in Bloemendaal en drie maan den later was hij aspirant van politie. In oktober 1946 volgde zijn benoeming tot agent en tien jaar later werd hij hoofda gent. Hoofdagent Prenen heeft met ingang 1 augustus eervol ontslag uit politiedienst ontvangen. Op vrijdag 28 juli De tijdmeldingen waren als volgt: ’t Centrum (253): 1. H. Kokkelkoren 10.03; 2. J. Kabel 10.05; 3. C. de Groot 10.07 H.A.K. Haarlem (257): 1. J. Schouten 10.05; 2. A. van Dansik 10.06; 3. J. de Mooy 10.06. Luchtbode (153): 1. J. Kamer 10.01 2. J. Kamer 10.01; 3. B. Pen 10.03 Reisduif (443) 1. H. J. Bakker 1.005 2. J. v.d. Pol 10.04; 3. C. v.d. Wal 10.06 Haarlem-Noord (242) 1 G. van Riest 10.14; 2. H. Niesink 10.15; 3. G. de Ruiter 10.18. Col. Oud-Schoten (114): 1. H. Nalis 10.12; 2. F. de Lie 10.16; 3. J. Handgraaf 10.22 Koerier (200): 1. K. Houweling 10.01; 2. J. Offerman 10.04; 3. J. Offerman 10.04. Postduif (248): 1. F. van Houten 10.03; 2. A. J. v.d. Meer 10.02; 3. A. Assema 10.03. Snelvlieger (483): 1. T. Tereehorst 10.00; 2. A. P. Smit 10.01; 3. A. P. Smit 10.02. De Zwaluw (882), Hillegom: 1. W. Huisman 9.53; 2. P. Nederstigt 9.53; C. Dekkers 10.000 Gouden Leeuw (215) Nieuw-Ven- nep: 1. J. Visbeen 9.53; 2. A. J. Griekspoor 9.55; 3. A. J. Griekspoor 9.56. Voor de vlucht van Bergerac moeten de duiven woensdagavond ingekorfd worden. Zondagavond kunnen de eerste drie dui ven van elke vereniging weer telefonisch HILLEGOM. Wethouder W. F. van Dam zal vrijdag 21 juli om 10 uur in zijn functie van loco-burgemeester de eerste paal slaan voor de bouw van veertig bejaardenwoningen voor oe stichting „Woningstichting Patrimonium” aan de Willem Alexanderheem in Hillegom.

Haarlem's Dagblad | 1972 | | pagina 6