Veel gezelligheid op jaarmarkt agenda in Santpoorts Hoofdstraat Voetbalclub wil meerdere sporten gaan bedrijven te Heemskerk OTAX 32.31.30 Fluit- en gitaarspel in Hervormde Kerk k Jjka’ Van der Horst Ci en Pasen wonnen In en om Haarlem Volleybalteam won van Formosa VOGELENZANG VIERT 40-JARIG BESTAAN Velsen-IJmuiden Beverwijk Zesde plaats voor Staartjes Supporters Rangers misdroegen zich weer Bollenstreek r w VW 4 ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1972 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Z Al r i VOGELENZANG Met het vie ren van het veertigjarig bestaan deze maand sluit de r.-k. voetbalvereni ging „Vogelenzang” de periode als voetbalclub af. Niet dat de vereni ging geen voetbal meer zal spelen, maar deze maand zal aan de leden vergadering worden voorgesteld de statuten te veranderen, waardoor men als sportvereniging meerdere takken van sport in de club kan op nemen. Een afdeling zaalvoetbal is al rond en in Vogelenzang zal een enquête worden gehouden aan welke sportieve activiteiten behoefte be staat. (Van een onzer verslaggevers) Fransen wereldkampioen in Vaurienklasse b? te W J Een zonnig doorkijkje op een goed (Van een onzer verslaggevers) bezochte jaarmarkt. voorheen 12345 8. 33). het tweede tegen t u.: P. ZWAANSWIJK. I r t vrolijke sfeer door dit keer geen verstek te laten gaan. Het wandelparcours tussen de dubbele rij kramen trekt daarom extra veel publiek en voor de kooplui is het te hopen dat er niet alleen geflaneerd maar ook besteed wordt. Vogelenzangs lichtinstallatie, de trots van de vereniging. Hel een 1 van I Het met venoi van een van I op di het i kunn 5 l In voor ontv cont in va arbe bij krin kam men delii rese J r c t HA dager van Geme (GAK diens' lijn word* firca pen c Grein uit A He de v arbei veert even: stelli verte werk verzc socia als 1 Het distr land Bij circa besc! de Jenn stras echtt behu punt gt di C le s1 d 1 s VI p P' d d t< VI d n ri II d v F n HEEMSKERK. De gemeenschapsraad van de Culturele Raad van Noord-Hol- van de Culturele Raad va Noord-Hol- land hebben met het organiseren van het vrijdagavond door de fluitiste Magdalena Kuhn en de gitarist Julian B. Coco In de Kerk te Heems- een groot succes in de kerk was Magdalena Kuhn Coco het kleine podium be- moest Vogelenzang nog eert moeilijke pe riode doormaken. De bewoners van Casa Nova voelden zich door de voetbal ernstig in hun zondagsrust verstoord en Vogelen zang verloor die strijd en moest uitzien naar een ander speelterrein. Waar nu de huizen aan de Teylinger- weg staan- vond Vogelenzang het nieuwe onderkomen, maar vraag niet wat voor moeite dat heeft gekost. Dankzij grote inspanning van de leden kon voor het nieuwe seizoen de nieuwe accommodatie in gebruik worden genomen. Ter gelegen heid daarvan werd in Vogelenzang de finale om de „Bisschopsbeker” gespeeld tegen Wilskracht uit Amsterdam, dat zich bereid had verklaard de ontmoeting in Vogelenzang te spelen. Het naar de twee de klas gepromoveerde Vogelenzang moest in die enerverende finale zijn meerdere erkennen in het in de eerste klas spelende Wilskracht, maar bijzonder is toch wel het aantal toeschouwers: niet minder dan 3000 mensen zagen de Amsterdammers met 52 winnen. Het bleef crescendo gaan met Vogelen zang. Aan het eind van het tweede sei zoen promoveerde de ploeg naar de eerste klas. Dat hoge niveau heeft Vogelenzang niet kunnen vasthouden. Het eerste elftal van de vereniging, met 200 actieve leden verdeeld over drie senioren-, elf jeugd en een aantal pupillenelftallen, speelt mo menteel in de derde klas van de HVB. Maar de vereniging heeft volgens voor zitter C. J. Rees aspiraties het eersteklas- serschap terug te winnen: Voor leden van het eerste is de verplichte training inge voerd; voor de jeugd wordt selectietrai- ning gegeven en de lichtinstallatie maakt de mogelijkheden voor het trainen veel groter. Die lichtmasten vormen een trots bezit van de vereniging. Vol enthousiasme vertelt voorzitter Rees, die als doelverde- diger in het derde speelt, hoe een aantal leden in hun vrije tijd de verlichting zelf hebben opgebouwd. Bovendien is hij vol lof over de financiële steun en medewer king van de gemeente Bloemendaal. Maar met die verlichting heeft Vogelen zang het nog niet gehad. Voor een recep tie ter gelegenheid van het jubileum moet de club een tent huren, omdat men niet over een kantine beschikt. Bij de gemeen te zijn echter inmiddels tekeningen voor de bouw van een kantine ingediend en gaat Vogelenzang acties ten bate van het bouwfonds voeren. Het gironummer van Vogelenzang 728583 ten bate van de club huisactie staat al open voor stortingen. En zo geeft het bestuur, bestaande uit voor zitter Rees, secretaris J. van Ruiten, pen ningmeester P. Meyer en de leden Jh. Heemskerk en J. Warmerdam blijk ver trouwen te hebben in een succesvolle toekomst. Ter gelegenheid van het jubileum zal een jubileumboekje verschijnen en heeft de jubileumcommissie' het volgende pro gramma samengesteld: Op 16 augustus zal burgemeester D. H. Peereboom Voller om 20.30 uur de lichtinstallatie in bedrijf stellen, waarna om ongeveer 21 uur het HAARLEM. Op het Industriepar- cours in de Waarderpolder hield de Haar lemse Raceclnb Excelsior een rit voor de zomeravondcompetitie om de Lukkien-be- ker en die werd gewonnen door de kwie ke Henk Pasen- Samen met Wim Koene had hij het tot een beslissende voorsprong gebracht. BREST. De Fransman Jean-Yves Quemeneuer en zijn vrouw Janine hebben vrijdag voor Brest beslag gelegd op het wereldkampioenschap zeilen in de Vau- rienklasse. Met hun boot Aval A Benn 3 wonnen zij de zesde en laatste race. Ds Nederlanders De Voogt en Groen eindig den als derde. In het algemeen klassement werden zij zesde, een plaats achter Van Ingen Schenau en Van Haasteren. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 1» u »n 21.15 u.. zondag 19 u. en 21.15 u„ maandag 20 u. „De lefschop per”; zondag 14.30 u. „Het raadsel van de Spookplaneet.” TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison. Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijks van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 17 uur; zondag alleen van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, in gebouw Cultureel Centrum, is van maandag tot en met vrijdag elke dag geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag geópend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid, da gelijks (tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 u. beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 1» op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur: zaterdag en zondag gesloten Ook een leerbewerker, de speculaas plankensnijder, ’n jongeman die in sierlij ke letters naambordjes schildert. Kort en krachtig alle ambachtslieden hebben de volle aandacht van het langs slenterende publiek. Ook een aantal beeldende kun stenaars krijgen de interesse die zij ver dienen. Veel mannelijk volk is te vinden bij de pony- en paardenmarkt en heel wat van hen doen hun uiterste best om kameraden en vreemden onder de indruk te brengen van hun „deskundigheid”. Het zonnetje zorgt bij dit alles voor een Andersen 10. Klein Veel belangstelling voor deze dame aan het spinnewiel die er heel wat garen bij spon. De RKVV Vogelenzang is geboren tij dens wekelijkse bijeenkomsten voor ka tholieke jongeren onder leiding van pas toor Bürwinkel. In die jaren (25-35) nam de voetbalsport een grote vlucht en zo kwam ook voetbal wel eens ter sprake op deze ontmoetingen. Onder de enthousiaste leiding van pastoor Bürwinkel en W. Bregman, die later een eminent voorzitter zou worden, werd in mei 1932 de RKW Vogelenzang geboren. Het eerste elftal werd ingedeeld in de derde klasse van de toenmalige DHVB (nu HVB). De reden, dat het jubileum niet in mei van dit jaar is gevierd, komt doordat de vereniging in mei geen velden meer tot haar beschik king had. De volgende zorg in 1932 vormde even eens het vinden van speelvelden. De op lossing werd het weiland van de heer D. Hulsbosch ten zuiden van de Kleine Beks- laan schuin tegenover villa Casa Nova (nu het kindertehuis Casa Carmeli). Door zelf werkzaamheid van de leden werden doel palen geplaatst en een kleedruimte ge kocht en opgebouwd en zo was Vogelen zang klaar voor de eerste wedstrijden in de derde klas. Het elftal van het eerste seizoen, 1932-1933, telde de volgende na men: C. v.d. Vossen, Th. Warmerdam, H. Lensen, N. Gareman, B. Smit, T. Heems kerk, J. van Abswoude, W. Kokkolkoren, J. de Bakker, A. v.d. Mey en C. Heems kerk. Dat elftal zorgde voor grote successen. Het eerste jaar werd gelijk het kampioen schap behaald en in de strijd om de „Bisschopsbeker” versloeg Vogelenzang te genstander na tegenstander en bereikte de finale. Voordat het sluitstuk in de strijd om deze beker kon worden gespeeld, A-klasse: 1. H. Pasen. 2. W. Koene, 3. en 4. A. Caspers en N. van Geem. B- klasse: 1. P. Roosen, 2. K. Schrama, 3 E. van Noordt- C-klasse: 1. B. van Gelderen, 2. J. van Wooning, 3 Th. Nelissen. Vetera nen: 1. H. Hagemeyer, 2. A. v.d. Hulst, 3. B. Schouten. De renners van de Haarlemse wieler club De Kampioen reden in het Van der Aartsportpark de derde rit van de zomer avondcompetitie om da Brink-Lukkien- beker en die werd met één ronde voor sprong op het peloton door Jan v.d. Horst gewonnen- Samen met Dick Schouten en Henk Kiekens was hij met succes ont snapt. In de slotfase liet Van der Horst zijn twee vluchtmakkers in de steek en streek in de laatste ronde op het peloton. A- en B-klasse: 1. J. v.d. Horst.' 2. D. Schouten. 3. H. Kiekens, 4. Ton Blom, 5. J. Jansen. C-klasse: 1. M van Dellen, 2. P. Hoogland. 3. P. Knoops. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „De koude ogen van de angst,” 23.30 u.: „Belofte bij ochtendgloren": zondag 14.30 u.: „Rio Lobo,” 16.30 u.: „De koude ogen van de angst,” 19 en 21.15 u.: „Het „Het wijfjesdier.” Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 11.15 u.: „De grote slag”: zondag 14.15 u.: „Doodstrijd der desperado’s,” 16.30, 19 en 21.15 u.: „Breng de Bismarck tot zinken.” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marie Konlng (collages en gouaches); geo pend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 UUr. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, lajsteebeslean 23, Beverwijk, teL 02510-25120. SANTPOORT. „Daar kleuren we niet meer van hoor”, zegt de in traditio neel kostuum gestoken heer die de dame aan het spinnewiel gezelschap houdt. Hun stalletje is vrijdag op de Jaarmarkt in Santpoort een van de grote trekpleisters, zowel voor kijkers-zonder-meer als voor fotografen en filmers. eerste seniorenelftal aantreedt. Vrijdag 25 augustus wordt van 19.30 tot 21 uur een receptie gegeven in een tent op het terrein van Vogelenzang. Aanslui tend volgt een gezellig samenzijn voor leden. Zaterdag 26 augustus spelen SJC Noordwijk, SMS Nieuw-Vennep, THB Haarlem en Vogelenzang een jeugdtoer- nooi met om 13.10 een optreden van de drumband Vogelenzang. Om 19 uur volgt een kerkelijke viering in dé Josefkerk. Zondag 27 augustus wordt een senioren en junioren-A toernooi gehouden met als deelnemende vereniging Geel-Wit Haar lem, HBC Heemstede en Vogelen zang. Ten slotte komt 30 september het team van Radio Veronika naar Vogelen zang voor een wedstrijd tegen een selectie van Vogelenzang ten bate van de bouw van het clubhuis. Deze ontmoeting begint om elf uur. GLASGOW. De Schotse voetbalclub Glasgow Rangers is donderdag opnieuw in moeilijkheden gekomen door het optreden van zijn supporters. Supporters van de club richtten in de trein bij hun terugkeer van een uitwed strijd een schade van 5000 pond aan. De Rangers verloren de wedstrijd van Hiber nian met 0-3. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van een toernooi voor het begin van de Schotse competitie. Glasgow Rangers is reeds voor de periode van een jaar uitgesloten van deelname aan het Europa-cupvoetbal vanwege het gedrag van zijn supporters tijdens de finale van 't Europa-cuptoernooi voor bekerwinnaars in Barcelona. Die Euorpa-cup werd overi gens nog door de Rangers gewonnen door een 2-1 overwinning op Dynamo Moskou. Nu hangen de Schotse club nog verdere ciplinaire maatregelen boven het hoofd van de kant van de Schotse voetbalbond. Een bestuurslid van de club merkte op: ,,In de toekomst zouden ze dit soort sup porters moeten laten reizen in veewa gens”. Coach Johan van der Haar was de eerste die een lichtpuntje zag: „Het zijn felle, kleine mannetjes, ze zullen vlug naar het net komen, smash zoveel moge lijk achterin”. Deze opdracht, die uitste kend werd uitgevoerd, leverde tenslotte de overwinning met 3-0 op. Zo gemakkelijk als deze uitslag doet vermoeden is het echter niet gegaan. Vooral in' de eerste set, die ruim 40 minuten duurde, wankelde ook het Ne derlands team een paar maal. Tenslotte bleek de 16-14-zege van deze eerste reeks doorslaggevend voor de rest van de wed strijd. In de tweede set liep het Neder lands team een achterstand van 6-2 op, maar de winst kwam met 6-15 binnen, wat wil zeggen dat de spelers uit Formosa geen enkele keer meer scoorden. In de derde set een regelmatige 5-15 zege voor Nederland. Een van hen verkoopt barbecue’s en doet dat zeer levensecht. Hij braadt na dat die menigeen het water in de mond doet lopen. Op de hoek bij de Hagelingerweg heeft men aan wa ter niet voldoende, daar stroomt voorna melijk bier. Aan de overzijde wordt in het andere deel van de Hoofdstraat in de namiddag een handicaprace voor paarden en pony’s gehouden en gezien de belang stelling kunnen de organisatoren van de feestweek weer van een geslaagde dag spreken. BOLLENSTREEK Frans Roozen (Vogelenzangseweg, Vogelen zang). Zomershow met lelies en zomerbloemen in kas en showtuin. Dagelijks geopend 8-17 uur. Van Grieken. (Vogelenzangseweg, Vogelen zang). Bloemenshowtuln met exotische vogels. Dagel. van 8-17 uur geopend. Treslong (Hlllegom). Dagelijks behalve maand, dlner-dansant. LInnaeushof (Bennebroek.) Groot recreatie park met bloemen en ontspanning o.a. midge tgolf, speeltuin, bootjes, mlnispoorbaan en kin- derpardijs. Dag geopend 9-18 uur. TRAVEMÜNDE Vrijdag is voor de Westduitse plaats Travemünde de inter nationale zeilregatta afgesloten met de zesde en laatste race in de diverse klas sen. De voornaamste uitslagen zijn: Zesde race: Finnjollen: 1. Wefers (WDld). Alge meen klassement: 1. Vincke 7,4 pnt.; 2. Erdmann (WDld) 15,6, 3. Wefers 24. Flying Dutchman: 1. Bilger (Nw Zeel). Algemeen klassement: 1. Bethwaite 6,1 pnt., 2. Bilger 13,1, 3. Smale (Nw Zeel) 20,9. Soling: 1. Perlicki (Pol). Algemeen klassement: 1. Perlicki 3,2 pnt., 2. Twelkmeyer 7,2. 3. Persiehl 17,5. Draken: 1. Cuneo (Aus), Alg. klassement: 1. Oldendorff (WDld) 8,5 pnt., 2. Bliek 9,3 pnt.- 3. Watson 19,5. Tempest: 1. Buckup (Braz.). Algemeen klassement: 1. Hole (Pol) 15,5 pnt. 2. Albrechtson 17,4, 3. Buckup 20,6. 6. Staartjes (Ned), beide laatste races niet gevaren. schap van Nederlanders eindigden als eindklassement Faber (Den), 3. Tallberg (Fin), 4. Schartz (Den), 5. Jörgensen (Den), 6. (Den), 8. Hoefnagels (Ned), (Ned). De jubilerende vereniging heeft een feestprogramma opgesteld- dat op 16 au gustus om 20.30 uur zal worden geopend met de ingebruikstelling van de verlich ting rondom het terrein aan de Teylinger- weg door burgemeester D. H. Peereboom Voller gevolgd door een lichtwedstri.jd tussen twee seniorenelftallen van Voge lenzang. melijk croquetten en tartaartjes en verspreidt een geur (Van onze sportredactie) PERPIGNAN. Veel strijdkreten ui tend, springend als elastieken poppetjes, boordevol schijnbewegingen. Zo zag het Nederlands volleybalteam vrijdagavond in Perpignan voor het eerst de tegenstander, Formosa. Maar wat school er echter ach ter die ondoorgrondelijke gezichten? De spanning voor deze eerste wedstrijd in het pre-Olympisch volleybaltoernooi was voelbaar in de Nederlandse ploeg. Wat moest men met deze tegenstander? Nederlands Hervormde kerk gegeven concert, geboekt. Vrijwel geen plaats onbezet gebleven toen en Julian C - - traden om met de uitvoering van hun programma te beginnen. De composities die daarvoor gekozen waren, hadden over het geheel genomen een onderhoudend muzikaal karakter. Wat problematisch leek slechts het driedelige „Olla-potrida” van de Oostenrijkse dode- cafonist Hans Jelinek, die bij de bereiding van zijn klankengerecht nogal nerveus, grillig en burlesk te werk is gegaan. Het tweede deel, een „Bolerino” en het derde deel, een „Rondoletto” hadden met reden dezelfde titel kunnen krijgen als het eerste deel, een „Capriccietto” De Sonate in a kleine terts van Jean Baptiste Loeillet, waarmede het duo het concert begon bleek een prettig klinkend, melodieus werk te zijn. Het tweede werk was een Serenade in G van Anton Diabelli. De muziek ervan bleek heel wat meer diepgang te hebben dan van deze componist, die handig in structieve pianostukjes kon schrijven en de eigenaar was van een goed lopende muziekuitgeverij, verwacht mocht worden. Een rijk-melodische en romantische compositie van de Nederlandse componist Willem de Vries Robbé besloot het eerste deel van het concert. Het was een suite, die door het duo met uitdrukking, fraaie en ook fel bewogen klank werd gespeeld in een uitnemende vertolkingseenheid. Voor elke uitvoering was die samenspel- eenheid kenmerkend en daarbij ook de vaak virtuoze technische beheersing van het spel. Zangerig klonk de fluit bij de getokkelde gitaarbegeleiding toen Magdalena Kuhn en Julian Coco een Sonatine van Mario Castelnuovo Tedesco ten gehore brachten. En meeslepend werd hun spel bij de uitvoering van het slotnummer: de Zuida- merikaanse dans „Segure ele.” Op dit concert is overtuigend gebleken hoe voortreffelijk de Nederlands Her vormde Kerk van Heemskerk zich leent voor kamermuziek Ook voor uitvoeringen van strijd-ensembles moet de akoestiek van de kerkruimte uitzonderlijk goed zijn. MUZIEK Teylers Museum (Spasme 16). Zondag 15.00 u.: Concert door Wim van Daim op het 31-toons orgel. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 13.30 en 15.30 u.: „Lucky Luke”, a.l. 19 en 21.30 u.: „De ontvoering”, 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling „Ik ga, Ik dood en kom terug”. 18 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 tevens zondag 14.00 u.: „Dracula contra Frankenstein”, 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Sla vinnen der liefde”, 18 j Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: „Poppen aan een touwtje”, 14 j. Zondag 11.00 u ..De nieuwe avonturen van Dik Trom”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 19 en 21.15 u.: „Jane Eyre”, 14 j. Dag. 14.00 u. tevens zondag 16.15 u.: „Pippi Langkous”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) zaterdag 13.30, 19 en 21.15 u. zondag 14.30, 19 en 21.15 u.: „7 killers uit Texas”, 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 24.00 u. maandag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blondjes In hun blootjes”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.„Fataal eindpunt”, 14 j. Dag. 14.15 u. zondag 14 en 16.15 u.„Charlie Brown en het kleine grut”, a.l. Zondag 11.00 u.: „Vadertje Langbeen”, .a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling werken uit ei gen bezit: iedere za. extra avondopenstelling 20.20-22.00 u. Kaarsverlichting en achtergrondmu ziek. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) permanente ten toonstelling van schilderijen, tekeningen, fossie len, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u. 1ste zo. v.d. maand 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid,” bidprentjes en devotieprentjes vanaf 17de eeuw. Tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling oude en religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 13.30-17 u. zo. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. Di. t.m. vr. 13-17 u. za. 11-17 u„ do. avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer) Oudhollandse molens, maquette water standen stormramp 1953, oud stoomgemaal etc. Dag. geopend 9-16 u„ za. 9-12 u. zo. gesloten. Vleeshal (Gr. Markt) Tentoonstelling weefsels uit Polen”. Het werk van veertien Poolse kunstenaars. Tot en met 28 aug. geopend dag. 10-17 uur. Zo. 13-17 u. Vlshal (Gr. Markt) tentoonstelling „20 in de Vishal,” werk van 20 jonge Haarlemse kunste naars. Dag. geopend 10-17 u. en zo. 13-17 u. Tot en met 6 aug. Consistoriekamer Grote of St. Bavokerk (Ou de Groenmarkt 23) Tentoonstelling oud-Holland- se tegels, uit ca. 1580-1800. Tot en met 31 aug. geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Galerie „T”. (Bakenessergracht 67, Haarlem). Tentoonstelling van Nederlandse en buitenland se kunstenaars, o.a. schilderijen, grafiek, teke ningen, kleine plastieken, geopend dagelijks 11- 17 u. Zo. 14-18 u„ 's maandags gesloten t.m. 21 aug. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstr. 61) Expositie mbt. ruimtevaart, astrono mie, geologie, etc. Dagelijks geop. 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zo. 19.30-22 uur. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zand- voort) Tentoonstelling Oud-Zandvoort in kleur” een fotoverzamellng van de heer G. N. de Heer. Dag. geopend 14-17 u. Tot en met 20 augustus. Galerie Eijlders (Haltestraat 77. Zandvoort) tentoonstelling antiek, curiosa, goud, zilver, oude en moderne schilderijen. Dag. geopend 13- 17 uur. Tot en met 28 augustus. Galerie Judasoog (Westkolk Spaarndam) Ex positie olieverfschilderijen en Léon Spieren burg, plastieken en batikwerk van Gerda Spie renburg. sieraden van Anita Schulz, aquarellen van Pitt de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 u. zo. 10-17 u. DIVERSEN Holland Nautic-ha! (Werfstraat. Haarlem-N) Zondag 14.00 u.: Draaiorgelmuziek. Stadhuis: Maandag 9.00 u.: Vergadering com missie algemene zaken. Poppentheater Mljko (Peuzelaarssteeg 4) Maandag 14.30 u.De bloementuin. Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan) t.m. 11 augustus Stuif Stuif, voor kinderen van 6-13 jaar. Geopend ma. t.m. vrij. 10-16 uur. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5) Dlnsd. 10-12 u. vrljd. 14-16 u. spreekuur. Toneelschuur ((Bavogebouw, Smedestr. dlnsd. 20 u.: „Fllmschuur, woensd. 16 en 10 u. Jazz-ballet. Bowlingcentrum (T.o. honkbalstadion), Dage lijks 10-22 u. Zat. en zo. 10-02 u. Jeugdbowlen, iedere zaterdag 11-3 uur. Thljsse’s Hof (Mollaan Bloemendaal). Planten en vogeltuin. Dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Vogelen zangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling over het insektenleven geopend zo. 11-17 u. Elke zond. 13.00 u.: Natuurwandeling o.l.v. gids. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant. Da gelijks optreden van Cor Halle en zijn orkest. Dolfirama (Zandvoort). Dagelijks 10.30, 12, 14 en 16 uur. Dl., vrijd., zat. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Burg, van Fenemaplein, Zandvoort), Dagelijks 14-01 uur. Zandvoort Laterndl (Diaconlehuisstr. 1). Da gel. (behalve maand.) 20-3 u. Orkestmuziek. Le Perroquet (Station, Zandvoort). Dag. op treden zigeunerorkest. Circuit (Zandvoort) Zondag Internationale Formule V Races NAV. ZEILEN. De Deense zeiler Paul Elv- ström heeft voor Kopenhagen de serie wedstrijden om het open Soling-kampioen- zijn land gewonnen. De Hoefnagels en Klein achtste en tiende. Het is: 1. Elvström (Den), 2. i gg J.j. - 'i

Haarlem's Dagblad | 1972 | | pagina 4