Bols ontvangt naamgenoten Als we zo doorgaan geven de mensen ons een brevet van onvermogen Vechtpartij in Zand voort te wijten aan drank was onderlinge ruzies en uw zwakke plek. Raad Bennebroek stemt in met vorming gewest Kennemerland P Raad in ’t kort vat «91 I Blyft u I gerust nog maar even zoeken inaar I de beste i whisky. Vat 69 J wacht F wel... E&Lkent „DE LANDAUER LIBERAAL ATTEMA OVER UITSTEL VERGADERING Faillissementen de panty die panty extra Burgemeester onthult beeldjes Nachtvluchten op Zestienhoven worden beperkt tegen een stootje kan (In de groene verpakking) 13 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 27 OKTOBER 1972 Bar-Bodega EEN TOT ZES MAANDEN GEE1ST VOOR MOLESTEREN POLITIE fev, J HILLEGOM Niet overtuigend Mysterie J. F. Frankena gepromoveerd Dolle stier BOEKENROOD^ B.V. Tevreden LISSE BURGERLIJKE ZANDVOORT (Van een onzer verslaggeefsters) (Vervolg van pagina 1) dansmuziek door het trio (Van een onzer verslaggeefsters) en ADVERTENTIE (Van onze stadsredactie) ADVERTENTIE Pelt en A. M. van en (Van een onzer verslaggevers) de berger, 58 jr. ADVERTENTIE BMW: onweerstaanbaar! i t prestaties, velHgheld en comfort. Ontdek «erketljk zaterdag- en zondagavond „De Monitors” Bke BMW - ven de 1600 eerie tot on met de frcüindw eerie - is onweerstaanbaar In zijn teohnlsetie conceptie, eetor^don en vraag bif one een proefrit een: NIEUW-VENNEP. Ongeveer veertig Belgische families met de naam Bols hou den op woensdag 1 november hun jaar lijkse reünie bij de gelijknamige distil leerderij in Nieuw-Vennep. ENSCHEDE. Aan de TH Twente is de heer J. F. Frankena gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen op het proefschrift „Optimal control pro blems with delay”. Promotor was prof. dr. Nottrot. De heer Frankena geboren in 1939 in Haarlem, is wetenschappelijk me dewerker bij de Technische Hogeschool. GEBOREN: Marc R. P., z.v. P. P. M. van der Helm en M. v.d. Toorn. Hoofddorp. De gemeenteraad van- Haarlemmermeer komt donderdag 2 no vember om 14.30 uur in het raadhuis in Hoofddorp in openbare vergadering bij een. ’t Is daarom goed dat E L kent. En weet dat zij, als u onverhoopt overlijdt, de financiële zorg draagt. Om dat te bereiken dient u dit te doen: Neem een goede verzekering-adviseur in de arm. Hij weet alles over E L, haar projekten en haar prijzen. En in ’n eerste oogopslag ziet ook u wat u van E L kunt verwachten. Bij leven èn dood. Grote kans dat u mèt ons iets sterker staat! Iedere verzekering-adviseur kent E L. Als de beste! Equity Law Levensverzekeringen helder als glas Lange Voorhout 29 Den Haag. Tel. 070 - 64 78 30* De overname van grond van de PTT naast het postkantoor aan de Duinlaan voor aanleg van een trottoir langs een nog aan te leggen verbindingsweg tussen het Lage Duin en de Duinlaan leverde nogal wat stof voor discussie op. Sommige raadsleden vonden het niet juist dat een te metselen afscheidingsmuur (kosten 6000 gulden) voor rekening van de gemeente GEBOREN: Ramon z.v. van Anrooij Beentjes en M. J. d.v. H. der Maden. Donderdag moest een clubje van vier Antillianen terecht staan voor de openlij ke geweldpleging in die nacht. Twee van hen waren gedetineerd. Zoals altijd bij dit soort ruzies was de rechtzaak een warboel van gegevens die de rechters maar uit elkaar moesten plukken om te weten te komen wie nou wat precies deed. Op de achtergrond stond met hoofdletters drank en een andere factor in deze zaak was dat de heren alle vier van Aruba kwamen, terwijl de rijksgenoot die ze aanvielen van Curacao kwam. Onderlinge vetes tus sen de eilanden speelden dus ook mee. De officier van justitie, mr. Van der Valk Bouman hield voor elk afzonderlijk een requisitoir. Hij laakte het gedrag van de heren, vooral omdat dit een reputatie vestigt waar de andere rijksgenoten, aldus de officier' onder lijden. Het feit dat men hier de politie zo gemolesteerd had, vond hij bijzonder kwalijk. „In deze tijd van gezagscrisis moeten we wel achter de politie blijven staan”, meende hij. Hij eiste tweemaal een straf van een maand gevangenisstraf, en wel tegen degenen die vrij waren, en een maand in voorarrest hadden gezeten, en tweemaal zes maanden tegen de nu gedetineerden. De heer Van Oort (D’66) had bij het voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploitatieuitgaven van de openbare kleu terscholen becijferd, dat de geeente voor iedere kleuter 100 gulden betaalt. Met name de heer Breek (KVP) toonde zich teleurgesteld over het schrijven van GS van Noord-Holland, waarin GS atten deren op de administratieve achterstand bij de gemeenteboekhouding. Secretaris Schutte lichtte toe, dat deze achterstand is toe te schrijven aan de overschakeling op een boekhoudmachine. ONDERTROUWD: J. F. R. Hoven en A. E. Veits. G. J. Bouwman en C. E. Wogs- berg. verder helemaal niets van zeggen”, aldus het raadslid. Volgens de heer S a rit vindt de PvdA-fractie het voorstel van de NAV het circuit te pachten „een beetje lach wekkend”. Hij zei dat er volgende week een gesprek zal zijn met de Autorensport- Vereniging. Ook de KVP’er Ter Veer onthield zich van commentaar. „Dat zou ten nadele van de hele problematiek zijn”, aldus het raadslid. hoofdwonden te laten hechten, en een Antilliaan moest met snijwonden worden opgenomen in het EG. Aan het begin van de gemeenteraad werden enige ogenblikken stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de on langs overleden oud-wethouder en ere burger van Bennebroek, de heer J. F. Van Lierop. Haarlem Heemstede Öed. Oude Gracht «6 Zandvoortselaan 15* Telefoon 023-249141 Telefoon 09? Resultaten Unilever. Unilever is van plan op woensdag 8 november na beurs de resultaten over het derde kwartaal en het interimdividend op haar gewone aandelen over 1972 bekend te maken. maar zonder Castricum en Uitgeest en ook zonder Alkmaar. A. Hogemann en J. H. F. Wendy W. C. d.v. J. H. C. M. Seysener; Jacoba N. A. Seijsener en M. van moet komen. Volgens wethouder Everwijn Lange krijgt de gemeente daardoor goed koop grond, want omgerekend betekent die 6000 gulden een lage grondprijs. De heer Breek (KVP) informeerde naar de bedoeling van eerder gestorte funda menten, die later weer waren ondergegra ven, maar het mysterie van de verdwenen fundamenten kwam, evenals bij vragen bijna een jaar geleden, niet tot klaarheid. Bij stemming won het college met een kleine meerderheid: 6 tegen 4. De St. Franciscusschool aan de Kerk- laan mag voor maxinaal een ton de gymzaal uitbreiden, terwijl op een speel veld in Rottegat twee pupillenvelden zul len worden uitgezet voor BSM en de Mixed Hockey Club. Alleen de heer Van Oort stemde tegen, omdat voor de jeugd geen alternatief speelveld aanwezig is. De garantie voor de bouw van het bejaarden tehuis Meerleven werd opgetrokken naar ruim vier miljoen gulden. Wethouder Jongmans toonde zich tevreden over de^ geringe overschrijding van de geraamde bouwkosten. Ten opzichte van de raming zijn de werkelijke bouwkosten slechts ruim drie ton hoger. Het Oratori- umkoor Bennebroek kan volgend jaar een uitvoering geven van Dvorak’s oratorium Sancta Ludmilla (première voor Neder land). De raad verleende een subsidie van 1950 gulden als bijdrage in het geraamde tekort. ZANDVOORT. Burgemeester A. Na- wijn zal zaterdagmorgen 4 november om half elf twee beeldjes onthullen. De beeldjes, voorstellende twee histori sche figuren uit de badplaats (Floris Mo lenaar en zijn vrouw Arendje van der Mije), zullen worden geplaatst in de tuin van het gemeentelijk verzorgingshuis aan het Gasthuisplein. Is het saneringsplan „Noordbuurt” vol tooid, dan zullen de beeldjes, vervaardigd door een beeldhouwster uit Bentveld, een definitieve plaats krijgen. HAARLEM. In de nacht van 18 augustus werd Zandvoorts centrum opge schrikt door een stevige straatrel op het Raadhuisplein. Omstreeks half twee ont stond er iroor een dancing een gevecht tussen enkele Antillianen en hippies. De Antillianen hadden een feestje gehad, en waren nogal doorgezakt, om vervolgens op straat, eerst in een portiek nog maar wat muziek te gaan maken. Bij en in de dancing ontstond toen onenigheid met de hippies, met name ook met een Antilliaan daaronder. Twee surveillerende agenten die er een einde aan wilden maken, wer den er vrijwel direct in betrokken, Eén van hen slaagde er nog in per mobilofoon versterking aan te vragen. In totaal negen politiemensen waren nodig om de rust te herstellen en de twee agenten die het eerste ter plaatse waren werden flink toegetakeld. Een 31-jarige hoofdagent moest naar het Marinehospitaal om zijn Santpoort (in het steegje achter De Uilenboom) Het contact tussen deze families en de Erven Lucas Bols ontstond na een uitzen ding van de Wereldomroep, waarin het Nieuw-Vennepse bedrijf vertelde op zoek te zijn naar personen met zijn naam. Inmiddels hebben zich honderdvijftig Bol sen gemeld, van wie er zeventig uit Bel gië kwamen. Het bedrijf hoopt in 1975 bij zijn vierhonderdjarig jubileum over vierhonderd namen te beschikken. SCOTCH WHISK* Met zeven stemmen voor en drie tegen schaarde de raad zich achter B. en W. die weigeren medewerking te verlenen aan de uitbreiding van de fietsenstalling van de Willinkschool. Zowel de heer V a n D ij- k e n (PCG) als de heer Van Waveren Hogervorst koesterden bezwaren tegen de motieven van het college. Dat kinderen niet netjes genoeg met hun fietsen om springen achtten zij geen overtuigend ar gument. De heer Van Oort (D’66) deelde die mening, maar stemde om een andere reden in met de weigering: hij voorzag de komende jaren een daling van het aantal leerlingen. Wethouder Evverwijn Lange wilde alleen de suggestie van de PvdA, geen fietstegels, maar betonnen beugels, overnemen en aldus werd besloten. Het raadslid: „Ik heb wel gesteld dat de vergadering op korte termijn moet door gaan. Anders zullen we zelf een vergade ring aanvragen. Ze hebben zelf gevraagd de kogel door de kerk te jagen. Dat kwam niet van ons, maar van de confes sionelen, van de heer Keur. Zo kan je wel aan de gang blijven. Naar buiten is dit natuurlijk een lachertje. Je staat volledig in je hemd. Eerst zeg je met veel furore we gaan het even voor elkaar dokteren en dan moet het ineens worden uitgesteld”. De heer Keur (AR) noemde het uitstel „een verstandige beslissing”. „Ik wil er ONDERTROUWD: J. Lancel en G. Blom; M. N. M. Molkenboer en C. M. J. Bij de rondvraag drong de heer Breek er bij B. en W. op aan „ernstige stappen bij het polderbestuur te ondernemen” in evrband met de toestand van de brug over de Ringvaart, die vanwege de slechte staat voor zwaar verkeer is afgesloten. - GEHUWD: A. Schuiten en J. A. V. Baars. A. Tamerus en G. L. M. B. Borg- houts. H. J. Castien en C. C. E. Zwemmer. A. Steenvoorden en O. M. Lemmehs. J. R Gatsma en I. Frank. J. Agsteribbe en E. J. Ruhling. Yuen Sang Man en Ling Ho Wong. M. Y. J. C. Bluijs en A. van Duijn. OVERLEDEN: M. Paap, 89 jr., E. Rath- D. de Bruijn, 78 jr., H. Theunis, 76 jr., J. R. de Wit, 78 jr., M. Bahtjes, 66 jr., J. van Zoom, 83 jr. DEN HAAG. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, dr. R. J. II. Krui- singa, heeft aldus zijn ministerie na overleg met de directie van de luchthaven Rotterdam deze luchthaven met ingang van 1 januari 1973. ’s nachts grotendeels gesloten verklaard voor straalvliegtuigen zonder geluidscertificaat. De maatregelen houden in, adt de lucht haven in de nachtelijke uren van half een tot vijf uur geheel gesloten is voor straalvliegtuigen die niet aan de laatste internationale voorschriften betreffende geluidsproduktie van motoren voldoen. Bovendien zal tussen half twaalf ’s avonds en half een ’s nachts en tussen vijf en zes uur ’s morgens slechts een zeer beperkt geburki van de luchthaven mogen worden gemaakt. Deze beperking houdt in, dat aan luchtvaartmaatschappijen die- in, dat aan luchtvaartmaatschappijen die hiervoor in aanmerking komen, periodiek vergunning wordt verleend voor een be perkt aantal starts en landingen, gebaseerd op de door hen in het verleden gemaakte nachtvluchten. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement verkl aard: Franciscus Antonius Portegies, wonende in Heemskerk, Jan van Scorelstraat 22. h.o. Glasbedrijf de Glazenier in IJmuiden. Trompstraat 31 (op eigen verzoek), rech- ter-commissaris: mr. J. J. Matthijsse, cu rator: Mr. A. J. T. Karskens, advocaat en procureur in Beverwijk, Prinsesselaan nr la; Andrea Theodoras van der Aart, wo nende in Lisse, Evertsenstraat 9, rechter commissaris: Mr. J. J. Matthijsse, curatri- ce: mej. Mr. A. M. C. Groen, advocate en procureur in Lisse, Grachtweg X; Johannes Wilhelmus Spanjaard, wonen de in Heemskerk, Pieter Breughelstraat 46, rechter-commissaris: mr J. J. Mat thijsse, curator: mr. H. M. J. van Mens, advocaat en procureur in Beverwijk. Breestraat 95a. Mevrouw W. J. Boot-Ter Laak, wonen de in Zandvoort, de Passage 19, rechter commissaris: mr. J. J. Matthijsse, curator: mr. L. Laus, advocaat en procureur in Haarlem, Zijlweg 77; Mevrouw Marina Wilhelmina Vermond- van der Stelt, wonende in Hillegom, le Loosterweg 102 (op eigen verzoek), rrchter-commissaris: mr. J. J. Matthijsse, curatrice: mevr.-mr. C. D. Boon-Niks, ad vocate en procureur in Haarlem, Staten Bolwerk 26 Wegens gebrek aan actief is bij vonnis van de rechtbank opgeheven het faillisse ment van: Petrus Floris van Koningsbraggen, wo nende in Haarlem, Kloosterstraat 28 zwart uitgesproken op 7 maart, curatrice mevr, mr. A. M. S. P. Evers- Ederveen; De Naamloze Vennootschap Transport bedrijf gebrs. Barnhoorn, gevestigd en kantoorhoudende in Heemstede, Fazanten laan 15, uitgesproken op 22 augustus, curator mr. L. Laus in Haarlem; Henricus Cornelis Lefeber en mevrouw Alida Huberdina Maria Lefeber-Midden- dorp, echtelieden, wonende in Haarlem, Roordastraat 152, uitgesproken op 8 au gustus, curator mr. T. Boekman in Haar lem: Willem van der Kuijl, wonende in Zandvoort, Lorentzstraat 292, uitgesproken op 22 augustus, curator mr. J. Dijkkamp in Haarlem. van der Berg; W. J. J. Nelis eh E. C. W. van der Lans. Zes maanden was het tarief voor een perser van 26 en een 25-jarige pijpfitter- lasser. Van hen was bewezen en gezien (zelf herinnerden ze zich door de drank niet veel meer) dat ze een hoofdagent toetakelden. De tweede had ook nog een auto omgegooid en zich „als een dolle stier” gedragen. Tijdens de vechtpartij trok hij de meeste aandacht: hij zat onder het bloed doordat hij door een glazen deur was gestapt. Zowel mr. Kalbfleisch, als mr. Van der Valk zetten het woord „opzettelijk” in de dagvaarding tussen aanhalingstekens. De eerste wilde dat het gebeurde in het licht van de dronkenschap en „de roes van het overkokend bloed” gezien werd. Zijn cliënt stond zeker niet agressief bekend. De tweede sprak van een „escalatieproces” die nacht. Tegen een 26-jarige metaalbewerker werd een maand geëist. Hij had con stant geprobeerd de zaak te sussen, en pas op het laatst had hij zich in de strijd gemengd. Mr. Leesberg bepleitte vrij spraak op grond van een arrest van de Hoge Raad. Een maand was er ook geëist tegen een 27-jarige metselaar, die alleen een agent had geschopt, en zelf ook met een gummiknuppel geslagen was. Mr. Lint horst sloot zich bij de officer aan. De rechtbank doet donderdag 9 november uitspraak. Hij zei dat in ieder geval de beslissing voor de begrotingsvergaderingen wordt genomen. De vergaderingen worden in de tweede helft van november gehouden. Hoewel in vele gevallen in Zandvoort niet erg veel begrip bestaat voor het uitstellen van de vergadering, gaf de voorzitter van de nieuwe Handelsfederatie, 5. H. Oonk te kennen „er een beetje blij” mee te zijn. „Nu worden tenminste de mogelijkheden onderzocht die er nog liggen”, aldus de heer Oonk, „want anders zou het door een politiek stuntje gewoon weggestemd kun nen worden”. Over de huidige stemming onder de gehele Zandvoortse bevolking meende de heer Oonk „dat wanneer je gaat stemmen 70 of 80 percent van de mensen er voor is”. De heer Van Waveren Ho gervorst (PvdA) pleitte voor een langzaam groeien van de Kennemerraad, waarin de gemeenten uit Zuid-Kennemer- land zijn vertegenwoordigd. De behoefte aan een samengaan met de IJmond zou volgens hem in de praktijk moeten blij ken. De heer Enthoven (WD) had bij het lezen van het prae-advies een aantal vraagtekens geplaatst. Analoog aan één van de suggesties van de provin cie, wilde hij het gewest Kennemerland uitgebreid zien met enkele gemeenten uit de Bollenstreek en een deel van de Haar lemmermeer. De heer Stevens (KVP) toonde zich voorstander van een gewest Kennemerland mèt de IJmond, GEHUWD: L. A. Paauwe. OVERLEDEN: A. van der Zijden, 78 jaar; K. P. O. van Wijngaarden, 3 jaar. GEBOREN: Angelique E. M., d.v. R. A. M. P. Bonst en M. J. Duivenvoorden; Jolanda A. K., d.v. H. W. Q. van Wierin- gen en A. M. S. van Looni; Geoffry L. A., z.v. L. P. Persoon en M. C. C. Diemel. BENNEBROEK. De gemeenteraad van Bennebroek heeft zich achter de vor ming van een gewest Kennemerland in clusief de IJmond geschaard. Alleen werd een restrictie gemaakt ten aanzien van de gemeenten Castricum en Uitgeest. De meerderheid van de raad zag deelname van deze gemeenten aan een Kennemer- gewest niet zitten. Voor het overige be steedden de raadsleden donderdagavond veel aandacht aan de redactie van het prae-advies, dat door de B. en W.’s van de Kennemerraad naar aanleiding van de structuurschets bestuurlijke indeling Noord-Holland van de provincie was op gesteld. De heer W ij n b e e k (D’66) verdedigde het uitstel en zei: „Uit het oogpunt van democratie moet je ze de gelegenheid geven om hun ideeën nader uiteen te zetten”. Hij doelde hiermee op het NAV- voorstel. ONDERTROUWD: G. J. H. Nijhof en C. Minnaar, T. J. Hoeks en H. J. F. Pronk, T. W. M. van der Voorn en C. J. M. Nederstigt, D. Woudstra en H. E. J. Klinkenberg, A. C. M. Pijnaker en J. Heeringa, K. G. E. F. Bolk en J. A. C. Teeuwen, J. Brouwer T. J. Kool. GETROUWD: J. G. van Leeuwen en J. H. M. Walra ven, E. Blom en P. Bouwman. ZANDVOORT. „Als we zo doorgaan geven de mensen ons op den duur een brevet van onvermogen”. Aldus de eerste verbitterde reactie van de liberaal A 11 e - m a op het verzoek van twaalf raadsleden de beslissende vergadering over het circuit uit te stellen. De heer Attema - evenals zijn drie fractiegenoten - niet uitgenodigd een be sloten vergadering van de overige raadsle den bjj te wonen, hoorde voor het eerst over het uitstel gistermiddag, toen wet houder Van der Mije hem vanuit een B. en W.-vergadering vroeg of hij met het uitstel accoord ging.

Haarlem's Dagblad | 1972 | | pagina 13