Een weelde van kleuren op de Westfriese Flora bijeen het Fotoroute in land Bartje 4; van Kom morgen de reisgids even halen foto film RaiffeisenbankQBoerenleenbank IUIIIIII et n vakantiereis neem je geen risiko Ga je tegenwoordig regelrecht voor naar de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank ROUTE ■wB IHIIIII p J» i Ri bollenkwekers tonen hun fraaiste produkten Circusfoto's Woordenlijst Kind loopt fietspad op: ernstig gewond r. w 9 DINSDAG 20 FEBRUARI HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1973 (Van een onzer verslaggevers) COMMISSIE VERGADERING OVER HUURHARMONISATIE u> Een vakantiereis bespreek je bij de de bank voor iedereen v 9 Nassau’s. De heer Van Vollen hoven, die tevoren even een blik in de tulpenweelde had geworpen voegde zijn indrukken kemachtig samen toen hij opmerkte, dat het Nederlandse Talenwoordenboek voor het woord „bolleboos” als be tekenis weergeeft „iemand, die in iets uitmunt”. „Voor hen, die deze tentoonstelling bezoeken, zal deze verklaring op slag duidelijk zijn” was zijn oordeel. BOVENKARSPEL De poorten van de veertigste Westfriese Flora zijn maandagmiddag symbolisch geopend door mr. Pieter van Vollenhoven. Het was voor de eer- INHAKEND op de verhoogde belangstelling voor het land van Bartje, gevolg van de tweeweke lijkse televisieserie op dinsdag avond, presenteren wij u de „Fotoroute Drenthe” die de Stichting Amateurfotografie in samenwerking met de Provin ciale VVV Drente en de ANWB heeft opgezet. Met het voorjaar naar ons gevoel na een onwin terse winter al aardig dichtbij, kunt u deze route in uw plannen voor weekendtrips of snipper dagen opnemen. Jeugdfotowedstrijd ste maal, dat deze kleurrijke mani festatie van bolbloemen geopend werd door een lid van het Konink lijk Huis en dat op het moment, dat de Westfriese Flora in het teken staat van de kasteeltuin van De Dillenburg, het stamslot van de FOTOROUTE NUHE8ED WROUTE GEBIED 7* Vollh. WEZUPERMU6 ft— A HM t S aS er ADVERTENTIE arden ft- 3000 vestigingen Onder redactie van J. P. Bos (Van onze streekredactie) HOOFDDORP De commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting uit de Haarlemmermeerse gemeenteraad vergadert deze week tweemaal in het raadhuis in Hoofddorp. yt het goede ;Af- stdis- relef ■boer Een overzicht van de Dillenburgse tuin, welke de veertigste Westfriese Flora thans uitbeeldt en waarin dames, heren en enkele kinderen in oude Dillen burgse kledij de sfeer vervolmaken. Het jaarlijkse sprookje van bloeiende bollen in Bovenkarspel is ook dit jaar weer een lust voor het oog. Voor de vakman-bollenkweker zowel als voor de „gewone” bezoeker, die van bloemen houdt. Het kaartje van de Fotoroute Drenthe. Dinsdag 20 februari wordt om 19.00 uur tijdens een bespreking met de com missie financiën de huurharmonisatie aan de orde gesteld, waarna de normale agenda verder wordt afgewerkt. Twee dagen later komt de commissie om 19-30 uur bijeen om Dirk van den Broek NV te horen inzake een door deze vennoot schap bij de gemeenteraad ingesteld be roep tegen het besluit van B en W. om vrijstelling te weigeren van artikel 352 van de bouwverordening voor het ge bruik van een gebouw aan de lepenlaan in Zwanenburg voor de vestiging van een slijterij. WOENSDAG 21 FEBRUARI begint in „La Cave Internationale” (Heren gracht 561 hoek Thorbeckeplein, Amsterdam) een tentoonstelling van circusfoto’s van H. H. Baudert. De opening geschiedt voor genodigden om negen uur door Koos Postema. Halfweg. De gemeenteraad van Haarlemmerlied een Spaamwoude houdt dinsdag 27’ februari om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis in Halfweg. Zandvoort. In het bestuur van de vrijwillige brandweervereniging van Zandvoort hebben zich enkele verander ingen voorgedaan; het bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitter Th. Loos; secre taris G. van der Meulen; penningmeester M. W. Terol en de leden J. C. Termaat en K. Loos. In de (gratis) folder is een duidelijk kaartje van de route afgedrukt, evenals een 16-tal uiterst praktische fototips- in-telegramstijl, een routebeschrijving waarin nog eens een aantal handige fototips is opgenomen, plus nog eens negen foto’s die enkele van de tal rijke fotomogelijkheden illusteren. De fotoroute, die het zuidoostelijke deel van de provincie bestrijkt, voert o.a. naar het grootste hunebed van Drenthe, naar het enige hunebed (’De papeloze kerk’) dat in zijn oorspron kelijke staat is teruggebracht, naar plaggenhutten een schaapskudde, maar ook naar mooie plekjes op de heide, naar vennen en door mooie stukken bos, waar het, ook ’s zo- EEN IN ACHT talen uitgevoerde „Verklarende woordenlijst van foto grafische uitdrukkingen’’ is thans uit gegeven door Kodak Nederland in Den Haag. Het boekwerkje is bedoeld als leidraad en naslagwerk voor hen die niet of onvoldoende vertrouwd zijn met het fotografische jargon. Van Aberratie tot en met Zoomlens worden talrijke elementaire fotogra fische begrippen gedefinieerd. De ge bruikelijke definities zijn echter ver eenvoudigd en de wetenschappelijke terminologie is tot een minimum be perkt. De talen zijn Engels, Duits, Spaans, Frans, Italiaans, Nederlands, Portugees en Zweeds. Tevoren had mr. Van Vollenhoven verklaard met plezier dit prachtige oord van natuur, geur en kleur te willen openen, juist omdat zeer velen zich thans terecht zorgen maken over ons milieu. Hij stipuleerde, dat de Flora in Bovenkarspel twee produkten exposeert, welke sinds jaar en dag meehelpen ons land in vele delen van de wereld een goede reputatie te bezorgen, namelijk de bloembollen en het stamboekvee. „Uw succes ligt in uw ondernemingslust, in uw doorzettingsvermogen en in de kwa liteit van uw producten. Factoren, welke van vitaal belang zijn voor de economi sche positie van ons land in de wereld”, merkte hij op. Imponerend noemde hij tot slot de prestaties van de Noordhol- landse veefokkers, die zich de laatste jaren hebben toegelegd op mechanisatie, bedrijfsvergroting en efficiency. Nadat ook de voorzitter van de West friese Flora, de heer G. P. Rood, en Bovenkarspels burgemeester, J. N. Stuif bergen, het woord hadden gevoerd, begaf het gezelschap genodigden zich naar de Dillenburgse bollentuin in een van de veilinghallen, waar men getuige was van een van de fraaiste manifestaties der Flora in de loop der jaren. Ontwerper P. A. de Smeth en arrangeur H. van Wie- ringen uit Zwanenburg met hun leger van helpers hadden eer van hun werk. Dat moest iedereen volmondig toege ven. Eerder al hebben wij geschreven, dat de tuin een glooiend verloop zou hebben. Mede daardoor en door hTT gebruik van veel coniferen kwam men tot een verbijsterend mooie kleurenweel de, welke zorgvuldig was gearrangeerd. Al heel snel vormden zieh groepjes, die bewonderend toekeken naar de diverse groeperingen zoals de leliebloemige Can tate, mooi rood van kleur met lichte onderkant, de slanke oranje-rode Finale, de bekende rood met witte strepen van de Aladdin en de paars-met-witte Bal lade. En dan niet te vergeten de Apel- doorns. Zoals de oranje-geel gekleurde Beauty of Apeldoorn, de stevige rode HOOFDDORP. Een driejarig jon getje uit Hoofddorp is maandagmiddag om 17.45 uur op het fietspad langs de Kruisweg door een bromfiets aangereden en ernstig gewond geraakt. Het kind zat achterin de auto van zijn vader. Toen deze halverwege de Geniedijk en de IJweg in de berm tussen rijweg en fietspad stopte en om de auto heenliep, om het portier voor het kind te openen, glipte het jongetje voortijdig uit de auto. Het liep het fietspad op en werd aange reden door een 26-jarige bromfietser uit Kudelstaart. Het kind is met een sche- delbasisfractuur, een kaakbreuk, een ge broken neus, een been- en een enkel- breuk in de Maria Stichting in Haarlem opgenomen. EEN FOTOWEDSTRIJD waaraan alle jongeren van Nederland van 10 tot 21 jaar gratis kunnen deelnemen, is georganiseerd door Agfa-Gevaert. Het motto van de wedstrijd is „Dit is.en de puntjes kunnen dan vrij worden ingevuld. Maximaal mogen vijf woorden worden gebruikt, waar van één woord een geografische naam is of de eigennaam van een bepaalde toeristische, sociale of cultu rele instelling of manifestatie, om een voorbeeld te noemen; „Dit is het Jazzfestival in Bilzen”. Alle foto- technieken zijn toegestaan: zwart-wit, kleurenfoto’s, dia’s en andere speciale technieken. Bijzonderheden kun je lezen in de wedstrijdreglementen, verkrijgbaar bij de directie van je school, bij jeugdgroeperingen, fotohandelaars, de plaatselijke WV’s en bij Agfa-Ge vaert. Er zijn honderden prijzen in de vorm van fototoestellen, filmcame ra’s, projectoren en fototoebehoren, boeken en kunstvoorwerpen. De inzendingen voor deze wedstrijd moeten ui terlijk 1 maart verzonden worden aan Agfa-Gevaert NV, afde ling Jeugdfotografie, Polakweg 10-11. Rijswijk (Z.-H.). Apeldoorn en de prachtige gele Golden Apeldoorn. Het moet bij een greep uit de onge veer honderdduizend bolbloemen blijven maar naast het „grote goed”, verdient het talrijke kleingoed toch een vermel ding. Wij noemen de fijn rose-rode Plains, de rood-gele Kaufmaniana „Gluck” en daarnaast The Lady, terwijl de rood witte Ancilla niet onvermeld mag blij ven, evenmin als de blauwe Campanula- ta. En dan mag men zeker ook wel eens even blijven stil staan bij de hyacinten- groep met daarbij de prachtig blauwe Delft Blue, de roze Pink Pearl en de witte Carnegie, die steeds maar „in” blij ven. Een aardige bijzonderheid is, dat de bloementuin wordt opgesierd door dames en heren in Dillenburgse kledij. En wie de Westfriese Flora bezoekt mag ook niet nalaten de veestapel te bezoe ken, waar vooral de jeugd zich aan de zeug met biggen de pasgeboren geitjes zal vergapen en er moeilijk van zal kunnen scheiden. mers, vaak nog heerlijk stil is. Naar wens kan men één of meer dagen over de fotoroute doen en de vele attractiepunten langs de route korter of langer bezoeken. De folder „Fotoroute Drenthe’ ’is verkrijgbaar bij alle Provinciale WV’s in Nederland. Per briefkaart kunt u de folder aanvragen bij de Provinciale VVV Drenthe, Markt 20 in Assen. w 154S' 753«< Sl««n L* KDiphoorf Nd N EmmenjN aano »0r»uw«n ■ite *8rsnn«g«r 1 Weitcxen J I 7/ f Schoón«VT«lt^ S jsv? r een onbezorgde vakantie! i ‘f k

Haarlem's Dagblad | 1973 | | pagina 9