Ajax: niet Adelaar en Hensels bij de laatste acht STRAFMAATREGELEN Zege van Fuente TEGEN AFVALLIGEN niet in gevaar .SPORT?®® Betty Stöve trof het niet SCHAAKHERINNERINGEN AZ UIT FBO Aljechin briljant tegen Capablanca Zweedse prestigeslag verwacht Timman weer in Grote Prijs der Lage Landen wereldcup ■alen ol Stan Smith: „Spelers gaan zich nu beraden” naar nederlaag 5! Sp it o u 29 BIJ WK JUDO IN LAUSANNE: PIST Ego Boy en Noble Action duidelijk favoriet op Duindigt I M K 13 ZATERDAG 23 JUNI 1973 12 im IMITED Favorieten '"I Peter Adelaar: verrast THEO KLEIN Haarlem) :onditions (Sp) 1. ie* de Ier (Van onze paardesportmedewerker) Reshevsky 41/e, Euwe 3, (wit)—CAPABLANCA O’ OLTEN Met de verwachte zege van Ie Spanjaard José Manuel Fuente is de Bande van Zwitserland in Oiten geëin- iifd. Fuente verloor weliswaar in de tijdrit waarmee de ronde werd afgeslo ten, 2,40 minuten op de Zweed Gösta Petterson, maar het bracht zijn totale (verwinning niet in gevaar. Personnel tatie" or lings and Haarlem sfkaart bus 2, >rt in- e sol- 3-3981 1. e4, e6; 2. d4, d5; 3. Pd2, Pf6; 4. e5, Pd7; 5. Ld3, c5; 6. c3, Pc6; 7. Pe2, de wedstrijden en betwist de internatio nale tennisbond het recht een speler te kunnen schorsen zonder het toepassen van hoor en wederhoor. „Elke beslissing heeft een bepaald effect op de relaties die wij onderhouden. Speciaal zeer bij zonder een beslissing als deze. Wij zullen de koppen bij elkaar steken en zien wat ons te doen staat,” aildus Smith. De oorzaak: de Zweedse draver, die in twee jaren tijds op het internationale front is doorgebroken en de Fransen ook in eigen huis hun lesje heeft geleerd. Dart Hanover, Lyon en Brest waren de eersten en nu zijn het de zesjarige Ego Boy en de 5-jarige Amerikaanse import Noble Action, een duo dat de Fransen op de vlucht heeft doen slaan. Slechts Vent de l’Histoire met onze in Frankrijk werkende landgenoot Roel Sierdsma en Atogos G hebben de handschoen nog niet in de ring geworpen en zullen hel van gelijke afstand tegen de Zweden opnemen. Zowel Noble Action als Ego Boy zijn de openbaringen van dit seizoen. Al heel Amerikaanse fenomeen speciaal voor deze ra- De Rus Joeri Osinzev heeft de acht ste etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs gewonnen. De Oostenrij ker Steinmayr blijft leider in het alge meen klassement. De Oostduitse zwemster Kornelia En der heeft in Santa Clara haar Europees record op de 100 meter vrije slag (58,6) geëvenaard. 1.15.3. Over 300 meter toonde hij rond 1 min. 20 sec. en dat zijn tijden, die zelden op de chronometer komen. In het internationale rolhockeytoer- nooi in Valkenswaard heeft Nederland (voor het eerst in de historie) gewonnen van Portugal: 21. »r a.s. lerwljs chool, W of iënte, teling, zowel >ejaar- injec- ik van ld- de w Ive in >or id ler) 16 per steeds n matige al per s, toe- s ook ago in ikt de heorie mens; e vor- afge- Iploma voor het damesenkelspel van Wimbledon wel bijzonder ongelukkig getroffen. Zij moet in de eerste ronde namelijk uitko men tegen de als derde geplaatste kam pioene van 1971 Evonne Goolagong (Austr.) Trudy Walhof heeft een bye in de eerste ronde en treft daarna Janet Newberry, die als tiende staat geklas seerd op de Amerikaanse ranglijst. Marijke Schaar kreeg de Tsjechische nummer twee Maria Neuman-Nova als tegenstander. De enige Nederlandse ver tegenwoordiger in het herenenkelspel, Jan Hordijk trof het niet ongunstig. In de tweede heat (1609 m) liep Ego Boy met een km-tijd van 1.13.8 een nieuw Europees record. Sindsdien stro men op de boerderij van Tage Hedberg in het kleine Rattvik de gelukwensen, aanbiedingen en uitnodigingen binnen En dat voor een paard dat hij als driejarige niet voor tien mille aan de straatstenen kwijt kon. ALKMAAR (ANP AZ ’67 is uit de FBO, de federatie van betaald voet- balorganisaties, getreden. Het bestuur van de Alkmaarse stichting kan zich niet langer verenigen met het gevoerde beleid van de FBO, dat volgens de mening van AZ ’67 onvoldoende druk uitoefent op de sectie betaald voetbal. AZ ’67 is de tweede club die de FBO verlaat. Ajax was reeds eerder uit de federatie getreden. Precies vier minuten waren er verlo pen toen de Limburgse ambtenaar zijn Amerikaanse tegenstander Martin met een heupworp naar de mat wentelde. De vank bleef versuft liggen, moest worden opgepept en mocht tot grote verrassing van de 2000 toeschouwers de strijd her vatten. De negende etappe leverde een zege op voor de Italiaan Sorlini, die na een rit van 97 kilometer, zich de snelste sprinter toonde van een groepje van vier man, In dit geweldige gevecht tegen Flowei Child stond Noble Action wegens eer verkoudheid op stal. Jammer, omdat de ze Amerikaan tot nu toe in Zweden d< enige is geweest die Ego Boy heef' bedreigd. Zijn trainer-rijder Sören Nor din, winnaar van de Prix d’Amerique met Scotch Fez en wereldkampioen mei Pluvier III, vindt Noble Action gelijk kwaardig. „Slechts de positie in de koers en de factor geluk bepaalt tussen ons wie de beste is”. Hij kon wel eens gelijk hebben, want Noble Action’s record is WASSENAAR. Keerden in de afge lopen jaren vele buitenlandse cracks op het laatste moment de Grote Prijs der Lage Landen de rug toe, omdat het Franse geweld in de gedaanten van Une de Mai, Tivaty Pelo, Tenebreuse D en vele anderen toch niet te kloppen was, aan de vooravond van de 19e editie van deze internationale klassieker op Duindigt zijn de rollen omgekeerd. De Franse grootheden Buffet II en Bill D laten verstek gaan omdat zij met een handicap van veertig meter in deze Gro te Prijs slechts tot een figurantenrol zouden zijn gedoemd. (Van onze schaakmedewerker) ARNHEM. „In een schaakpartij wint diegene, die een zet verder ziet dan zijn tegenstander,” heeft de vroe gere wereldkampioen Emanuel Las ker eens gezegd. Misschien heeft Al- jechin in de negende ronde van het AVRO-toernooi 1938 dat vertrouwen in eigen kunnen gehad in zijn partij tegen Capablanca. In elk geval gaf Hj in een Franse partij (de zoveelste dit toernooi!) al spoedig blijk bereid te zijn tot een gevecht, waarin hij noot zijn uitgegaan van de stelling dat men zonder gevaar geen gevaren kan overwinnen. Daartoe gaf hij al na tien zetten de gebruikelijke rocha- ie prijs. De wijze waarop hij vervolgens Capablanca volkomen overspeelde was weergaloos. Aljechin, die de ge woonte had achter het bord van de tegenstander te kijken als die over t’n zet nadacht („Ik wil het slagveld uit het gezichtspunt van mijn tegen stander overzien”) legde het zwarte roei volkomen lam en won vervol gens een paard, dat al zettenlang vergeefs naar een uitweg zocht. De Cubaan verloor daarna door tijdso verschrijding, maar over de uitslag was op dat moment al lang geen enkele twijfel meer. Een groot drama speelde zich af bij fineReshevsky. De leider in het klassement had het als vanouds moei lijk tegen Reshevsky. Fine bleef met grote vindingrijkheid overeind, daar bij uitgande van de gedachte dat de tegenzet de ziel van de verdediging is. Reshevsky moet al niet meer in de overwinning hebben geloofd toen het uurwerk van Fine het fatale nulpunt overschreed op het moment dat deze to goed als zeker was van een zwaar bevochten remise. Door deze beide uiterst boeiende partijen trokken de remises BotwinnikKeres en Flohr Euwe wat minder aandacht. De remi se van Keres betekende wél dat de Est naast Fine op de eerste plaats was gekomen. Het toernooi was met een teruggevallen Fine, een regelma- Bleek Hensels (ondanks zijn 26 jaar) een stevige steunpilaar onder het beleid van Wim Ruska. die onder andere De Graaf. Bosman en Boot passeerde om hem in het halfzwaargewicht op te kun nen stellen, ronduit teleurstellend was het optreden van Bert in den Berken en Wil Peters. Zij werden in de eerste ronde geëlimineerd door respectievelijk de onbetekenende Oostenrijker Herr mann en de allesbehalve imponerende Tsjech Kovacik. Of Japan als de grote overwinnaar van de eerste dag uit de bus zou komen, is lang onzeker geweest. Vooral in het zwaargewicht zag het er naar uit dat de erfenis van Wim Ruska bij een Rus terecht zou komen. Nadat de Japanner Tagaki de Westduitser Klaus Glahn had uitgeschakeld, moest deze in de poulefi- nale op zijn beurt ziijn meerdere erken nen in de Rus Nijeradze. Deze invaller voor de geblesseerde Onashvili kon in de eindstrijd de revanche van Tagaki, die in de andere halve finale eerst had afgerekend met de tweede Rus Novikov, niet voorkomen. Met twee halve punten ging de titel naar Tagaki. Bij de halfzwaargewichten lieten Sato en Ueguchi er geen twijfel over bestaan dat Japan ook in deze afdeling (in München gewonnen door de geblesseer de Rus Chochosvili) de macht weer heeft overgenomen. Sato werd wereld kampioen door een magnifieke schou- derworp In het bestuur van de internationale federatie (ILTF) zijn al stemmen opge gaan hetzelfde te doen tenaanzien van de 68 weigeraars. In het Engelse Huis van Afgevaardigden noemde de conser vatieve afgevaardigde Patrick Cormack de houding van de Association Tennis Players (ATP) „arrogant en overprik- keld”. Hij bracht een motie ter tafel, waarin werd gevraagd de ATP-spelers levenslang uit te sluiten van Wimbledon en andere internationale toernooien. De vier „afvalligen” zullen zich moe ten verantwoorden voor de disciplinaire commissie van de ATP. Stan Smith, vorig jaar Wimbledon-kampioen, zal als voorzitter van deze commissie optreden. Stan Smith sprak gisteren als zijn mening uit, dat de beslissing van de spelers die zich hebben teruggetrokken voor Wimbledon, zou kunnen leiden tot een nieuwe verdeling van de bevoegdhe den in de tenniswereld. De ATP, die 97 leden telt, eist grotere zeggenschap bij DB6; 8. Pf3, cxd4; 9. cxd4, Lb4f; 10. Kfl, Le7; 11. a3, Pf8; 12. b4, Ld7; 13 Le3, Pd8; 14. Pc3, a5; 15. Pa4, Da7; 16. b5, b6; 17. g3, f5; 18. Kg2, Pf7; 19 Dd2, h6; 20. h4. Ph7; 21. h5, Pg5; 22. Ph4, Pe4; 23. Db2, Kf7; 24. f3, Pg5; 25. g4, fxg4; 26. Lg6f, Kg8; 27. f4, Pf3; 28. Lxh7f, Txh7; 29. Pg6. Ld8; 30. Tacl, Le8; 31. Kg3, Df7; 32. Kxg4, Ph4; 33. Pxh4, Dxhöf; 34. Kg3, Df7; 35. Pf3, h5 en zwart overschreed gelijktijdig de toegestane bedenktijd. De dames, die donderdagavond over gingen tot de oprichting van een soort gelijke belangenvereniging die bij de heren bestaat, besloten zich niet aan te sluiten bij de boycot, die werd uitgeroe pen toen de Joegoslaaf Nikki Pilic de toegang tot Wimbledon was geweigerd. Donderdagnacht gloorde er nog een sprankje hoop dat het toernooi gered zou kunnen worden. Het gerucht ging dat Pilic en de Joegoslavische tennis- borud (die hem voor negen maanden heeft geschorst) elkaar zouden hebben gevonden. Uit een telefoongesprek met Pilic werd later duidelijk, dat dit niet het geval was. Het bestuur van de ATP besloot daarna na 4l/s uur vergaderen de boycot voort te zetten. Wimbledon 1973 is nu veroordeeld de geschiedenis in te gaan ais het toernooi met de meesit onbeduidende bezetting in de 96-jarige historie. De herziene plaat singslijst wordt aangevoerd door Nasta - se, Kodes en Taylor, de nummers twee, vijftien en zestien van de oorspronkelij ke lijst. Het schema wordt aangevuld met de Rus Metreveli (4), de Amerikaan Connors (5), de 17-jarige Zweed Borg (6), de Australiër Davidson (7) en de- Westduitser Fassbender (8). Door deze gang van zaken komen drie van de eerste vier op de plaatsingslijst uit Oost Europa: een ongekend feit. Betty Stöve heeft het bij de loting vroeg in dit voorjaar vestigden zij hun reputatie door over 2100 meter een km- tijd te lopen van 1.16.5, een prestatie die tot nu toe vrijwel alleen voorbehouden was aan de Franse dravers. Eind mei maakte Ego Boy, die 300 km ten Noord westen van Stockholm in de bossen wordt getraind het nog bonter door in drie heats het Flower Child ce van Amerika naar Stockholm gevlo gen te kloppen. De uit Astui'ie afkomstige Fuente, die pas sinds drie jaar prof is en vorig jaar Ie Ronde van Spanje op zijn naam bracht, is de eerste Spanjaard die de tonde van Zwitserland heeft gewonnen, h deze vorm, Fuente won twee Alpene- lappes met grote voorsprong, behoort hij eu Eddy Merckx niet aan de Tour de France zal deelnemen, naast Ocana, fhevenet, Roger de Vlaeminck, Ray mond Poulidor en Joop Zoetemelk tot :ompetenl gj.ote favorieten voor de eindzege. Na anderhalve minuut kroop de veel kleinere Gegoriër onder het 2.09 m hoge Amsterdamse gevaarte om het vervol gens met een perfecte schouderworp neer te halen. Adelaar: „Ik zag wel aanko men wat die Rus ging doen, maar ik wilde de worp overnemen”. De uitwer king was averechts. Het enige dat Ade laar het publiek nog kon laten zien was een uitstekende valbreekoefenlng. Omdat Novikov de poule won, restte Peter Adelaar nog een wedstrijd in de herkansing tegen de Brit Remfrey. De Engelsman had hem op de Europese titelstrijd al eens klein gekregen en gaf daar vrijdag een renrise van. Voor Ade laar, die met overwinningen op de Turk Yuksel, de Oostenriiker Pollak en de Fransman Besson uitstekend begonnen was, hield dat het einde van het eerste bedrijf in. Zondag krijgt hij in alle categorieën nogmaals een kans op een medaille. Had Adelaar op zijn weg naar het einde over mazzel geen klagen gehad, oud-wereldkamnioen Shinomaki (Japan) was de enige die hem uit de poulefinale had kunnen houden, maar de Japanse vijfde dan liep in zijn eerste wedstrijd tegen Besson een gescheurde achillespees op en moest de strijd staken, voor half zwaargewicht Louis Hensels lag ’t maxi mum aan barrières opgestapeld. De eer ste wedstrijd van de Limburger tegen de bejaarde Ter Dempsey mocht nog als opwarmertje dienen, in zijn tweede par tij wachtte hem al direct de grote uit blinker van vrijdag, de Japanner Uegu chi. De eerste de beste aanval van de 24-jarige student was raak. Met een voorbeeldige uchi mata verwees hij de Nederlander naar de herkansing, waarin deze zich uitstekend herstelde. De Nederlandse x>ureur Nico Leef- lang heeft gisteren tijdens de laatste training van de TT-races in Assen bij een val in de „Kniebocht” een gekneusde nier opgelopen. Billie Jean-King, kersverse voorzitster van de internationale Dames Tennis Associatie, leest een verklaring voor, waaruit blijkt dat de dames de boycot van Wimbledon van de heren-profs niet zullen volgen. Eindklasseement: 1. Fuente (Sp) 1 present J6.36.47; 2. Giuliani (It) op 4.45, 3. Paniz- a (It) op 5.35, 4. Faldos (It) op 6.14, 5. Paolini (It) op 6.31. Independiente heeft na dt Ziuidame- rikaanse voetbalbeker ook de interame- rikaanse trofee veroverd. In Tegucigalpa (Honduras) won de Argentijnse club met 20 van Olympia, de kampioen van Midden-Amerika en het Caraibische ge bied. West-Duitsland heeft het jeugdlan- den-schaaktoernooi in Doesburg gewon nen. Engeland werd tweede. Nederland A derde. Het gemeentebestuur van Roosendaal heeft de raad voorgesteld RBC, de ama- teurkampioen die naar ’t betaalde voet bal wil, de eerstkomende drie seizoenen een garantiesubsidie te verlenen van 100.000 gulden per jaar. Hensels: „Ik had er zelf ook al hele maal op gerekend dat de partij ten einde was. Toen we verder moesten, heb ik alleen nog maar verdedigd”. Het leverde hem uiteindelijk toch de zege op en het daaraan verbonden recht om in de kwartfinale met de Rus Soloduchin te mogen vechten. Dat het ook hier niet on een Nederlandse plak uitliep lag aan de forse armklem waar mee de Rus zijn tegenstander tot ongave dwong. Coach Wim Ruska: „Ik ben blij dat Hensels hier de gelegenheid heeft gehad om te laten zien dat hij over een uitstekende worp beschikt. Hij kan nog niet op tegen de allerbesten. maar treft hij mindere tegenstanders, zoals de Amerikaan Martin, dan kan hij ze er vlot afhalen”. HILVERSUM Nu de beslissende fa se van het AVRO-schaaktoemooi is in gegaan, heeft de Hongaar Szabo de jacht geopend op leider Efim Geller. Szabo zette in de Hollandse partij tegen zijn landgenoot Sax het bond reeds na tien zetten in vuur en vlam en zegevierde. Hij steeg hiermee tot 6,5 punt uit negen. Het slachtoffer hiervan werd min of meer de enige Nederlander in het gezel schap, Jan Timman. Geiler voelde de adem van de Hongaar ails het ware in de rug en speelde tegen Timman uiterst scherp. Hij koos daartoe de Tartaikower- variant van het orthodoxe dame-gam- biet, een speelwijze, die in de match Spasski—Fischer ook grondig is geprak tiseerd. Geiler was toen secondant van Spasski. De kennis, die hij daarbij op deed, bleek teveel voor Timman. Geiler bracht met deze overwinning zijn totaal op 7 uit 9. Ivkov en Poloegajevski kwa men na uren strijd remise overeen. Lju- bojevic en Andersson hadden aan één zitting niet voldoende. De galerij geloof de tegen het afbreken dat Andersson in het voordeel was gekomen, doch in we derzijdse tijdnood kwam het tot een zekere nivellering. De uitslagen: Ivkov (J.S1)Poloega jevski (Rush) */2, Ljubojevic (J.S1.)— Andersson (Zw) afg„ Timman (Ned)— Geiler (Rusl) 0—1, Szabo (Hong)—Sax (Hong) 10, Stand na negen ronden: 1. Geiler 7 pnt.; 2. Szabo 6'pnt., 3-4. Andersson en Ljubojevic 4 pnt en 1 afg. partij, 5. Poloegjajevski 4 pnt., 6-7 Sax en Ivkov beiden 3‘/s pnt., 8. Timman 2'/e pnt. LONDEN Zowel de 68 profspelers die zich voor het tennistoernooi van Wimbledon hebben teruggetrokken, als degenen die wel willen spe len, zijn gisteren onder hevige druk gezet. Jack Kramer, de Wimbledon- kampioen van 26 jaar geleden, die nu als technisch directeur van de spe- lersorganisatie optreedt, stelde disciplinaire maatregelen in het vooruit zicht voor de vier afvalligen in zijn kamp: de Roemeen Ilie Nastase (nu veruit favoriet voor de titel in het herenenkelspel), de Engelsman Roger Taylor en de Zuidafrikanen Bob Maud en Byron Bertram. Geen wonder dan ook dat beide paar den als de grote favorieten bij hun eerste buitenlandse optreden in de Grote Prijs der Lage Landen van start zullen gaan. Zij zullen de Duitse kampioens- combinaties Vico Willi Rode en Lucky Hanover Hans Frömming even weinig kansen bieden als aan de winnaar 1972 Fideel en de Nederlandse ploeg. Die ploeg liep een uitstekende generale. Maar Uriosis P (Dirk Bolwijn), Gunnar Dear (Gerard van Eykelenborg), Jojo Buitenzorg (Jan van Dooyeweerd), Aiglon (Sjeng Hendrikx) en de nieuwe import Acrobate L (Martin Vergay) mis sen het flitsende van deze beide Zweedse cracks, die onder alle omstandigheden kunnen accelereren als een sportwagen. Normaal zullen zonder incidenten in het 14-koppige veld, waarin er maar liefst waalf op één afstand moeten starten, Sgo Boy en Noble Action het onder elkaar uitmaken wie de 80 mille voor de winnaar kan toucheren. Een Zweedse prestigeslag die op Duindigt op het scherp van net zwaard zal worden lit- gevochten Een Grote Prijs die met deze snelheidsfenomenen één der meest bril jante uit de geschiedenis kan worden. Van onze sportredactie) LAUSANNE Met twee man bij de sterkste acht judoka’s ter wereld heeft Nederland na de eerste dag van de wereldtitelstrijd judo geen klagen. Bondscoach Wim Ruska deed dat dan ook niet, al had er ongetwijfeld voor zwaargewicht Peter Adelaar nog meer in gezeten dan een gedeelde vijfde plaats. Hij liet zich echter, toen het om een rechtstreekse plaatsing voor de hal ve finale ging, verrassen door de Rus Novikov. In de eerste ronde heeft hjj een kans tegen Zaai Guerry, de nummer zeventien van de Verenigde Staten. Indien Hordijk wint komt hij in de tweede ronde te staan tegenover de winnaar van de par tij Bernie Mitton (Z.Afr.)Sherwood Steward (VS). Hordijk is met vele andere spelers uit het niet beëindigde kwalificatietoernooi toegelaten om de gaten in het schema op te vullen. De finale van het herenenkelspel van Queens Club zal gaan tussen Ilie Nasta se en Roger Taylor, de nummers één en drie van de nieuwe plaatsing voor Wim bledon. Nastase zegevierde met 6-8, 9-7, 7-5 over de Rus Alex Metreveli. Taylor won met 7-5, 6-3 van de Australiër Owen Davidson. Voor de finale van het damesenkelspel plaatsten zich de Australische Evonne Goolagong en de Russische Olga Morozo va. Eerstgenoemde won met 62, 60 van Julie Heldman. Olga Morozova ver wijderde de andere Amerikaanse uit het toernooi. Ze won met 62, 63 van Valerie Ziegenfuss. AMSTERDAM Europacuphou- jer Ajax heeft de Europese Voetbal unie in Bern laten weten niet bereid te rijn tegen Independiente uit te komen in de wedstrijden om de officieuze wereldbeker. De UEFA in formeerde een week geleden per brief naar het standpunt van de Amster- dsmse vereniging in deze kwestie. Het bestuur van Ajax antwoordde als volgt: „Tot onze spijt delen wij u mede dat de AFC Ajax te Amsterdam niet zal deelnemen aan de om de Europa—Zuid-Amerika-bokaal 1973 ie spelen wedstrijden. De bezwaren van vorengenoemde wedstrijden heeft onze voorzitter destijds uitvoerig be sproken met uw voorzitter, de heer dr. Franchi, en uw secretaris, de heer Bangerter. Wij menen uit deze be spreking de conclusie te mogen trek ken dat uwerzijds volledig begrip aanwezig is voor het door ons ingeno- men standpunt. Wij begrijpen dat de in ons bezit zijnde trofee wederom ter beschikking zal moeten worden jested Het voornemen bestaat deze trofee op 11 juli aanstaande (loting Europa Cup) op het bureau van de UEFA te doen bezorgen, tenzij u een andere plaats verkiest. Wij willen nogmaals nadrukkelijk verklaren dat ons standpunt is gebaseerd op econo mische gronden, waarbij het oog is gericht op de continuïteit van onze vereniging.” Aldus het antwoord van Ajax. Aljechin: Weergaloos. tig spelende Keres en een ontketende Aljechin een nieuwe en beslissende fase ingegaan. De spelers namen de volgende posities: Fine en Keres 6 pnt.; Botwinnik 5; Aljechin, Capa blanca en E- Flohr 2‘ls. De partij van Aljechin tegen Capa blanca had het volgende verloop: ALJECHIN ((zwart) 'W -

Haarlem's Dagblad | 1973 | | pagina 13