HOOGSTE PUNT GISTEREN BEREIKT DE BURGWAL SPEELT Ariadne verliest kort geding o Weinig uitvallers in Schalkwijk Onveilig verkeer ui Havo-leerlingen bij vergissing „geslaagd” Directeur ze?t vertrouwen in personeel op W Zsjjb MM Suzette Noiret NIETSZEGGEND KOREA VERHUIZEN O I IIEL Ei O® fife 'i 3r Èf 5 Hoofdredacteur niet schuldig 22 ■k HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 23 JUNI 1973 Schade Zaadhandel Jan Roozen KLOMPEN in alle maten lp ft tafrii (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De parkeergarage- bouw in de Kamp heeft gistermid dag een nieuwe fase bereikt. Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt hees wethouder Van Liemt de vlag, een operatie, die maar moeilijk wou lukken. De wet houder sprak de hoop uit dat de ga rage, die half november klaar moet zijn, gelijktijdig kan worden open gesteld met het tot voetgangersge bied worden van een deel van de binnenstad op 5 november. Een hoop, die niet ongerechtvaardigd is omdat men bij de bouw van de par keergarage iets voor ligt op het bouwschema. Herexamen nodig Kennemerduinen M'i - J'"» A fw. Het Burgwalgebied heeft geen speelterrein. In deze rubriek is dit gebrek al eens gesignaleerd, geïllustreerd met een foto van een sloop- terreintje aan de Leliestraat, waar eind dit jaar een speelterrein wordt ingericht. Een tijdstip dat volgens de Burgwalbewoners veel te ver in de toekomst ligt. Clubhuis De Appelaar haalde in het ver leden de kinderen van de Burgwal binnen haar muren. Het clubhuis is nu dicht en voor de kinderen zit er niets anders op dan zich in de weinig vrolijke buurt te vermaken. Vooruitlopend op de komst van een nieuw clubhuis en een speelterreintje hebben bewoners een kinderfeest georganiseerd in de Leliestraat, dat zich woensdagmid dag onder een stralende zon afspeelde Op de foto sjoelbakkende kinderen en hun moeders. Op de achtergrond een dichtgetimmerd huis. RW ir*’ r IW? I i r ON -fi f Hif - Kampgarage in november gereed ‘L de ADVERTENTIE 7 I u. 9.30 u. ADVERTENTIE 9.30 U. iilnj I» Kintl»* rartet riem- Ken de de inekoek 9 U.H.. O en H A. van 1.30 uur 10 u, 1. zo. I, t. 19 u.; Hemel- 1 uur. krant n het ren in ipeeld, omdat ver- et om maar speel- van 9- Redactie Milou Hopmans! telefoon 319053] l toestel 248 i Hout- 12, U Door madaj emen- Voge- 1 pro- en en lag 13 n een Ingang •veen) lijn of Deken urn In g tm. lopend -02 u. sweg n uit pend juli, lam). Leon lerda Anita ellen; Spekstraat 5, telefoon 32 49 61 DE WIT MEUBELTRANSPORT Nassaulaan 29 Tel. 31 04 04 Wij geven vrijblijvend prijsopgaaf i leien, enst. 1. H. vierdaagse kijkt tevreden terug op deze vijfde avondvierdaagse in het nieuwe stadsdeel van Haarlem. Organisatorisch verliep alles perfect en slechts weinig wandelaars lieten het tussentijds afwe ten. i Jezui, Meii- Iwijker- voort), avondi ipleln). raining Pokal eken j. en m. 4 In Korea zijn volgens Kim Jong Kon, president van de Meary Pen Pal Club aldaar, veel jongens en meisjes die door middel van brieven vriend schap willen sluiten met leeftijdgeno ten in Nederland. Zijn er in Neder land jongens en meisjes die hetzelfde willen, maar dan met Koreaanse leeftijdgenoten, dan kunnen zij zich wenden tot de heer C. Bruin, Vaart- straat 12 in Haarlem, telefoon 327530, die voor adressen zorgt. teur Schaper aan de medewerkers zou moeten schrijven om hen te bewegen weer bij Ariadne te gaan werken: de prsident kan uitgeverij The Three Cast les niet .volgen in deze opvatting en gelooft niet dat een eventueel te schrij ven brief het gewenste doel zal dienen, namelijk dat de medewerkers weer bij Ariadne gaan werken. Daarom wijst de rechtbank ook deze eis af. Met het hijsen van de vlag luidde wet houder Van Liemt gistermiddag de nieuwe fase in de bouw van de parkeer garage in De Kamp in. Wethouder Van Liemt gistermiddag optredend als voorzitter van de stichting Parkeervoorzieningen Haarlem me moreerde dat het aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort geen poespas wilde bij het slaan van de eerste paal om geen onnodige stagnatie in de bouw te veroorzaken. Hij prees het bedrijf om zijn idee om de kolom weg te laten en een hellingbaan aan te leggen en voorgestelde termijn bij de bouw. Begeleid door de drumbands van DSV, Sint Joris, Schalkwijk en Vijfhuizen hebben ruim 1300 wandelaars vrijdag avond de finish van de avondvierdaagse van Schalkwijk gehaald. Vermoeid maar, voldaan over de vol- Hl (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM In het kort geding dat de uitgever van het reclamevakblad „A- riidne”, „The Three Castles” BV in Am- iterdam had aangespannen tegen de hoofdredacteur W. B. F. Schaper uit Overveen heeft de president van Haarlemse rechtbank gistermiddag uitgeverij in het ongelijk gesteld. u. (9|el G. den W- II -i? ji iiwiinii i - rTj ngen 10-1! isdag, g en v.d. Sta. .30 en „Het goede mens had er zeker va- peurs van gekregen. Misschien was het water haar zelfs wel naar het hart gelopen”. De rol die Hildebrand zelf bij het kwijtraken van het lieve hoofd van zijn schepping heeft gespeeld, is niet die van een nobele beschermer zoals in het verleden volgens de heer Kraai. „Hij heeft het allemaal gezien en is daar blijven staan alsof hij aan de grond gekluisterd was. Ach, maar dat is hij ook, nog wel, met een zware ijzeren staaf”. De heer Kraai hoopt dat Suze, die hij altijd beschouwd heeft „als toon beeld van het fatsoenlijke burger meisje”, niet verder ontluisterd wordt. „Ik moet er niet aan denken dat Suzette op een gegeven ogenblik zich van haar dichtgeregen keurslijfje en haar hoepelrok ontdoet”. „Dat zou het einde zijn”, besluit de heer Kraai Aanleiding tot het kort geding was het onlangs overstappen van de redactie en te advertentieafdeling van Ariadne naar een nieuw reclameblad, dat in het na jaar door de uitgeverij Samson zal wor den uitgegeven. „The Three Castles spande toen een kort geding aan bij de Haarlemse rechtbank waarin gevraagd werd hoofdredacteur Schaper te veroor delen „zich te onthouden van al datgene dat er toe kan leiden dat medewerkers van Ariadne hun medewerking aan het blad beëindigen en bij het door hem en een derde uit te geven soortgelijk blad te gaan werken”. Dit. op straffe van een dwangsom van f 50.000. Ook eiste „The Three Castles” dat hoofdredacteur Schaper binnen 14 dagen na de uitspraak een brief zou schrijven aan de medewerkers van Ariadne waar in hij zou verklaren onrechtmatig te hebben gehandeld door de medewerkers te bewegen aan een ander blad te gaan werken. Tevens zou in de brief de me dewerkers van Ariadne gevraagd moe ten worden hun taak voor Ariadne te blijven vervullen. Dit op strafte van een dwangsom van f 1000 per dag mocht hoofdredacteur Schaner in gebreke blij ven aan de uit te spreken veroordeling te voldoen. LISSE. Voor negentien leerlingen van het Fioretticollege in Lisse blijkt het bericht dat zij geslaagd waren voor het eindexamen Havo op een vergissing te hebben berust. Terwijl velen zich al in examenfeest- jes gestort hadden kwam nog geen dag later als een koude douche telefonisch en later nog eens schriftelijk de mede deling van de directie dat zij nog niet geslaagd waren, omdat er nog een her examen afgelegd moest worden. Enkele ouders hebben met een advo- kaat overleg gepleegd over eventuele aktie tegen deze gang van zaken. De directeur van het college heeft laten weten het spijtig te vinden, maar beves tigd dat de betrokken negentien leerlin gen niet zijn geslaagd en ondanks alle protesten een herexamen zullen moeten doen. i u d’. derkerk Alm' drs A k. W nst van l. Hen. 9.30 U. Grand, onder.’ Negenveertig leerlingen van de tweede klassen van de Kennemer Streekschool tot Opleiding van Kleu terleidsters hebben onlangs verdeeld in groepjes die elk een goede vijf kwartier op straat zijn geweest, proef ondervindelijk vastgesteld welke ge vaarlijke situaties zich in het verkeer kunnen voordoen. Ze mochten met zijn tweeën of drieën van EHBO- instructrice mevrouw Oud de hele stad door; buiten de spitsuren, omdat er dan geen school is. BLOEMENDAAL. Dr. ir. E. M. C. Roderkerk, directeur van de Stichting Het Nationale Park De Kennemerdui- nen, heeft het vertrouwen in het perso neel van De Kennemerduinen opgezegd. Hij deed dit op een bijeenkomst waarop hij woedend uitviel naar het personeel wegens het in Haarlems Dagblad van 19 juni vermelde conflict tussen de direc teur en het personeel. Inzet van het conflict was het rechtspositiereg'c-, ment dat volgens de Algemene Bond van Ambtenaren zonder inspraak van het personeel zou zijn opgesteld. Over het gerezen conflict zal eind juli een bespreking volgen waarbij de direc teur, het bestuur van de Stichting Ken nemerduinen, de districtsbestuurder van de Stichting Kennemerduinen, de dis trictsbestuurder van de ABVA en een aantal personeelsleden aanwezig zullen zijn. De directeur had deze bespreking, die aanvankelijk zonder het stichtings bestuur gehouden zou worden, vastge steld op 19 juli. Om onbekende redenen heeft de directeur deze datum veran derd. De nieuwe datum is nog niet bekend, maar zal wel vóór 30 juli val len. Ze zagen in die korte spanne tijds welgeteld 232 gevaarlijke situaties; de voetgangers kwamen het slechtst uit de bus. Vijfenzestig keer gedroegen ze zich zo onverantwoordelijk, dat een ongeval makkelijk het gevolg had kunnen zijn. Door rood licht lopen, niet op de zebra of schuin oversteken, oversteken zonder op of om te zien, stoeien op straat, half op de rijbaan lopen in plaats van op de stoep omdat men met tevelen naast elkaar loopt, het is slechts een kleine o p- somming van de risico’s die de voet gangers nemen. Vijfenzestig andere niet-gemotori- seerde weggebruikers, fietsers, gedroe gen zich al even onverantwoorde lijk. Ze gaven geen richting aan, reden met losse handen, of met zijn drieën naast elkaar, of midden op de weg, ze hadden allerlei onhandige bagage aan het stuur of in de hand, en ze schroomden niet tegen het verkeer in te rijden of op een zebra te blijven staan als het andere ver keer gewoon doorreed. En natuurlijk schoten ze door het rode licht net als de automobilisten en de bromfietsers. De laatsten hadden vaak geen helm op of droegen een loshangende sjaal. Ze maakten verder dezelfde fouten (42 in totaal) als de fietsers, en niet zelden was hun snelheid veel te hoog. Bij de auto’s was een veel gecon stateerde fout, dat ze afsloegen zonder voorrang te verlenen. Ze hielden te weinig afstand, parkeerden foutief (op de stoep of dubbel) en schonken in het algemeen erg weinig aandacht aan hun medeweggebruikers. En niet in het minst de straten zelf leverden gevaar op voor het verkeer: schillen, uitwerpselen, glasscherven, stenen, omgevallen fietsen, een ladder lagen in de weg. Het wegdek was op veel plaatsen onbetrouwbaar: kuilen, gaten en open putten bedreigden de argeloze passanten. Reden voor de meisjes om onder hun verslag van dit veiba-verkeer-Droiekt te zetten: „Lees en herlees dit, en let op gevaai voor uzelf, voor anderen en als er iets onverhoopt gebeurd is ook op het gevaar voor het slachtoffer”. Waarderende woorden had i hij ook voor de Haarlemse gemeenteraad, die voor een keten van parkeergarages had gekozen ondanks het feit dat er jaarlijks op zou moeten worden bijgelegd. In dit verband haalde de heer Van Liemt aan dat de belangstelling voor de Raaksgara- ge aanzienlijk is toegenomen. De heer Meijer van Van Hattum en Blankevoort hoopte dat de garage een bijdrage zou zijn tot een echt maar modern Haarlem. Wat de garage betreft; deze gaat f 3,2 miljoen kosten en in de 6 verdiepingen tellende garage zullen 440 auto’s een plaats kunnen vinden. „Wat beleven we toch ijselijke tij den”, schrijft de heer K. Kraai ons naar aanleiding van de onthoofding van de versteende Suzette Noiret, die door onbekende oorzaak woensdag haar hoofd is kwijtgeraakt. Alleen haar frêle figuurtje met aan haar rechterarm het mandje met verster kende middelen voor de armlastigen en in haar linkerhand een bos rozen en haar hoed, maakt nog deel uit van het Hildebrandmonument in de Hout. „Gelukkig dat haar moeder niet meer leeft”, vindt de briefschrijver. t) «n U ds f A.)i n Da® en lt3 eesdien- je Gier, Is. H. A ds. A. De president van de rechtbank, mr. L. H. Graaf Schimmelpenninck. zegt in de Uitspraak dat de brief van hoofdredac teur Schaner waarin hij de medewerkers ’an Ariadne opmerkzaam maakt op de mogelijkheid om bij een ander blad te gaan werken, schade zou kunnen ople- ’eren voor Ariadne. De brief kan volgens de president dan ook als een onrechtma tige daad worden beschouwd. Maar, zo schrijft de president, voor het overige is niet aannemelijk dat hoofdredacteur Schaper door deze brief of op andere Siljze medewerkers van Ariadna zou hebben bewogen hun medewerking aan Ariadne te staken. De president ver volgt: „Naar ons voorlopig oordeel is de hoofdredacteur vrij, nu zijn medewer king aan Ariadne is beëindigd, om me dewerkers van Ariadne te bewegen hun Medewerking aan een ander tijdschrift te verlenen. Wat de brief betreft die hoofdredac- brachte prestatie werden de deelnemers bij wijkcentrum Schalkererf door fami lie en belangstellenden opgewacht en konden de medailles of herinnerings- kroontjes in ontvangst worden genomen. De organisatie van de Schalkwijkse Zf I Mejuffrouw Koopman, raadslid voor de KVP in de Noordwijkse ge meenteraad heeft bij burgemeester Bonnike geprotesteerd tegen uitlatin gen, die de burgemeester tegenover campinghoudster „moeder Koomen” heeft gedaan en die via moeder Koomen in het Leids Dagblad terecht zijn gekomen. De burgemeester zou volgens moeder Koomen in het Leids Dagblad hebben gezegd, dat hij (bur gemeester Bonnike) haar (moeder Koomen) graag als raadslid zou heb ben, omdat van twee vrouwelijke le den van zijn raad de één altijd zweeg en de ander wel het woord voerde maar nooit iets zei: Deze kritiek nam mejuffrouw Koopman niet en zij heeft burgemeester Bonnike danig aan de tand gevoeld of deze uitspra ken ook zijn gedaan. „Nooit”, ver klaarde de geschokte burgemeester Hij wees alle verantwoordelijkheid van de hand en schoof „die onzin" or de rekening van moeder Koomen. „Het valt mij tegen, dat u zoiets serieuc neemt”. en 19 erts, it, dl. ur. Z't BF jfjnüri^... r ip h j 4 1L 41 Iggg|| - W'iiii

Haarlem's Dagblad | 1973 | | pagina 5