en Kleine gaan Schrama snelste bij Excelsior FIGEE PRODUKTIEF TEGEN HUBRA (8-2) GEEN STRAF VOOR OMBRE noopt NDR De „vorm- tot bezuinigen bepalen koers op Hilversum Tafeltennissers gaan bekeren Damjeugd Heemstede districtskampioen Deze week gesprek Hughes en Hoeben Primeur in de Tour de France met een grOCispaarbewijs uw geld groeit^ vanzelf, en 1ML geeft rente tot IW /U Olie-boycot paarden” Schaatstitelstrijd zal tussen Kuipers D. E. D. ‘S Volgend seizoen jeugdteam DCIJ Voordelen: .tevis. I 1. zonder opzegtermijn op ieder moment beschikbaar LEVI'S BASKETBALL 2. een automatisch hoog oplopende rente zelfs tot 10% Oversteek van Kanaal I 1 r 1®jaar VESPOHAL - NIEUW VENNEP 2e iaar Datum 13 december Tijd 20.30 uur 3e jaar 5e jaar 4e jaar Het groeisparen werkt met spaar- bewijzen van f 1.000,De rente loopt op tot zelfs 10%. De rente betaling vindt plaats bij het opnemen van het tegoed tussentijds of aan het einde van de vijfjarige periode. De rente van een groeispaarbewijs groeit: in het eerste jaar met in het tweede jaar met in het derde jaar met in het vierde jaar met in het vijfde jaar met totale groei TEGEN: HD 40,— f 57,— 77,- ƒ100,— ƒ128,— ƒ402,— HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 12 DECEMBER 1973 ende. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) PIET HOEBEN: Gesprek. (Van onze wielermedewerker) (Van een medewerker) ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE afdeling)1- Kandy (le 3- Komiek Olivier (Van onze tafeltennismedewerker) (Van onze dammedewerker) R 1 3- HAARLEM. Als onderdeel van de wintercompetitie met als inzet de titel van beste all-round-sportman hield de Haarlemse Raceclub Excelsior een korte tijdrit en die leverde winst op voor Kees Schrama. Hij was bijna een halve mi nuut sneller dan zijn voornaamste bela ger Wim Koene. Arie van Eek zegevier de bij de veteranen en Frits Dreyer was de snelste adspirant. t be- iciale ’voer Komende zondag wordt als onderdeel van de wintercompetitie in de Waarder- polder een veldrit gehouden. Damclub IJmuiden, dat dit jaar geen jeugd vijf tal op de been wist te brengen, heeft goede hoop dat volgend jaar wel te kunnen doen. Te meer daar Hans de Groot nu de jeugd van DCIJ traint en samen met Jan Slager en Henk Winter bezig is met de organisatie van school- damwedstrijden in de gemeente Velsen. )aan, deze post- ten I DEN HAAG (ANP). De >lie boycot treft de draf- en rensport in ons land zo zwaar dat het bestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport zich ge noodzaakt heeft gezien een aantal bezui nigingen door te voeren tot een bedrag van ongeveer 1.200.000 gulden. Hiertoe moest worden besloten omdat, sinds de autoloze zondag, het bezoekcijfer sterk terugliep en de omzetten aan de totali- sator in de periode van 1 november tot en met 9 december met ruim ƒ750.000 daalden. De reeds in december doorge voerde verlaging der prijzen blijkt niet voldoende om de teruggang te kunnen opvangen. In dezelfde afdeling kwam BSM door doelpunten van Lammers, Heemskerk, Van Wieringen en Van Leeuwen tot een 4-1 overwinning op Bloemendaal, waar voor Goemans de eer redde. Het team van J. C. Groot was in de eerste klasse B net iets schotvaardiger dan Spaarn- woude en won met 6-5. De goals werden door Van Hogen, Souverein, Beentjes, Opzeeland, Schelvis en Watering aardig verdeeld. Voor Spaarnwoude kwam Van Galen tot een hattrick en scoorde Gé v.d. Beidt tweemaal. In de tweede klasse C won VVGH door treffers van Oude Veldhuis (2x), Van ’t Schip (2x), Korver en Van Wijgert met 6-3 van KGM, waarvoor Hermans, Evers en Teeuwen tegen scoorden. Buitenzorg 2- Outs. Kld enkele spelers na het verlies tegen Gro ningen om Hoeben om uit de huidige impasse te komen heeft ook een rol gespeeld om hem weer bij de A-selectie te halen. Uit prestigeoverwegingen lijkt het echter niet onwaarschijnlijk dat Hoeben zondag in de uitwedstrijd tegen FC Amsterdam alweer door Hughes in het elftal wordt gehaald. Wel is de kans groot dat hij deel uit zal maken van de A-selectie. Voor de hoofdklasse zegevierde Gel- dermans in de Dr. Prinsenhal te Heems kerk met een score van 3-1 over hek- kesluiter Progress, dat daarmee nog ste viger op de laatste plaats kwam. Het in de derde klasse B op kop gaande Black Birds bleef met een score van 9-2 duide lijk aan de winnende hand tegen Euro- paplein ’73 en bracht het daarmee tot zijn zevende zege in successie. Het twee de van Sport wist door een 4-0 overwin ning op Progress 2 in de reserve tweede klasse A zijn toppositie te verstevigen. In de reserve derde klasse B hielden Progress 3 en Santhaesen 2 elkaar met een 2-2 gelijkspel in evenwicht. De uitslagen: amateurs en nieuwelin gen: 1. K. Schrama, de 9 km in 14.58,5, 2. W. Koene in 15.25.7, 3. G. Koekkoek in 15.27.6, 4. W. Hendrix in 15.54.4, 5. J. Olyhoek in 15.57.3. Veteranen: 1. A. van Eek in 17.31.7, 2. J. Hooft in 17.32,8, 3. H. Oudshoorn in 20.59,8. Frits Dreyer was in 16.07,9 de snelste bij de adspiranten. Bij de jeugdrijders waren Nico Weg- kamp (A-kl.) in 16.03,9. Marco v.d. Hulst (B-kl.) in 18.33.4 en het meisje Ingrid de Larie (C-kl.) in 20.06,8 het snelst. PARIJS. De 61e editie van de Ron de van Frankrijk voor beroepswielren ners zal op 27 juni 1974 in Brest van start gaan met een proloog in de vorm van een individuele tijdrit over 7 kilome ter. De slotdag is geprogrammeerd op 21 juli, wanneer het overgebleven renners- veld in Vincennes zal aankomen. De Ronde van Frankrijk van het volgend jaar bestaat uit 22 etappes met een totale lengte van ongeveer 4050 kilome ter en kent ook twee rustdage i (op 8 juli ih Aix les Bains en op 13 juli in Colombiers). Het routeschema is met de wijzers van het uurwerk mee opgesteld, zodat eerst de Alpen en verbolgens de Pyreneeën moeten worden bedwongen. Een primeur is de oversteek van ’t kanaal. Op 29 juni speelt de tweede etappe zich af op een parcours rond de' Zuidengelse havenstad Plymouth (120 km). Diezelfde avond nog keert de karavaan per vlieg tuig terug naar Frankrijk, waar 30 juni de derde etappe van St. Pol de Leon naar St. Malo zal leiden. Andere landen, die de Ronde van Frankrijk zal aandoen zijn België (Harelbeke) en Spanje (Seo de Urgel). Naast de proloog kent het routeschema nog een ploegentijdrit over 8 km en twee individuele ritten tegen het uurwerk, op 18 juli over 12,4 km en op de voorlaatste dag over 30 of 35 km. Met ingang van 1 februari zullen de prijzen in de normale koersen met onge veer 10 procent worden verlaagd en in de koersen met prijzen van ƒ5.000 en hoger met het dubbele. Voorts zullen de extra-prtijzen bij grote velden vervallen, de fokpremies niet meer opschuiven en reisvergoedingen alleen nog maar gege ven worden indien een paard op een wedstrijddag geen prijs van ƒ250 wint. Voorts zullen de inleggelden voor star tende paarden worden verhoogd tot één procent van de eerste prijs met een minimum van 10. Karme Kitty H Het in de eerste klasse B leidende Barricade Boys kwam in de sporthal te Beverwijk met een score van 3-2 tot HAARLEM. Voor de eerste klasse A van de Haarlemse zaalvoetbalcompeti- tie zegevierde Flgee in de Tresiongsport- hal te Hillegom vrjj duidelijk met 8-2 over Hubra. De helft van de productie nam Willem Royé voor zijn rekening. Poelgeest, Duin, Hessling en Ram zorg den voor de vier andere treffers. De tegenpunten waren van Van Lammeren en Warmerdam. Gerard Luiten, Frans Herben en Cees Teeuwen. De groep bestaat momenteel uit ongeveer 20 jongens en een paar meisjes. HAARLEM. Walter Ombre mag donderdagavond voor Levi’s toch uitko- men in de wedstrijd tegen DED. De Haarlemse vereniging heeft het beroep tegen de straf van Ombre gewonnen. Ombre was door de NBB wegens ge vaarlijk spel in de wedstrijd tegen Raak Punch voor twee wedstrijden on voor waardelijk (plus twee duels voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar) geschorst. De strafcommissie van de NBB ging overstag na het zien van video-beelden van de wedstrijd waarna werd besloten om de straf van Ombre kwijt te schelden. Voorts heeft de NDR besloten het dit jaar aan ons land toegewezen Europees kampioenschap voor vijfjarige dravers, waarmee een prijzenbedrag van ƒ100 000 gemoeid was, niet te laten verrijden. Het zal nu waarschijnlijk naar Frankrijk gaan, dat tot nu toe geen belemmeringen heeft ondervonden van de oliecrisis. De grote ptijs der Lage Landen (ƒ150.000) en de Prijs der Giganten (ƒ100.000) zul len evenals de draversinterland Neder- land-België voorlopig nog wel in het koersprogramma worden gehandhaafd, zij het dat de prijzen in deze koersen aangepast zullen worden aan de finan ciële omstandigheden. Daar ook van de benzine-distributie ernstige gevolgen worden verwacht zal de koersagenda, die voor 1974 omstreeks 250 meetings omvat, per periode worden bekeken, evenals het prijzenschema. In verband met deze situatie in de draf- en rensport zal aan het zilveren jubileum van de NDR in maart geen aandacht worden geschonken. zijn negende overwinning in successie op FC Fransen-Schoot, dat nu met vier punten minder samen met De Zon op de tweede plaats staat. In de tweede klasse A zegevierden de koplopers Tuinstra en Davidson met scores van 9-2 en 2-1 over respectievelijk Cupido en Adrichem. Lootsma had in' de tweede klasse weinig moeite met Jaapies Boys en kwam tot een 6-2 overwinning. IJMOND - HAARLEM Om de pau ze tussen de eerste en de tweede tafel- tenniscompetitie in dit seizoen op te vullen houdt de afdeling Kennemerland in deze periode de jaarlijkse bekercom- petitie. De halve finales en de finales zullen na de tweede competitie worden gespeeld. Voor deze bekercompetitie is de be langstelling in de hogere klassen weer niet zo groot. In de prom. hoofd-over- gansklasse hebben alleen TYBB en Bloe mendaal zich voor deelname aangemeld. In de eerste klasse heren zijn drie teams van Rapidity vertegenwoordigd. Het eer ste en het derde team ontmoeten elkaar al in de eerste week. In groep b zijn Het gaat in de selectiewedstrijden (er volgen er nog twee, donderdag in De venter, een week later in Heerenveen) om tien plaatsen voor het nationaal kampioenschap, waarvoor de zes kern- ploegleden zich automatisch geplaatst hebben. Harm Kuipers kwalificeert zich zeker, terwijl verder Karei te Winkel, Daan Gompen uit Vught, Peter van der Kant uit Soest, Gerard Woudenberg uit Langerak. Kees Ripperda uit Olst, Ron Nooitgedagt uit Nieuwendam, Jan Heida uit Scharsterbrug (de wereldkampioen bij de junioren) en de speciaal uit Noor wegen overgekomen Wim Beukers goede kansen hebben om er op 12 en 18 januari in Assen ook bij te zijn. Het Nederlandse cricketteam zal vol gend jaar twee interlandwedstrijden spelen. Van 21 tot en met 23 juni komt het nationale team in Amstelveen uit tegen Ierland terwijl Leicestershire op 7 en 8 september in Schiedam de tegen stander is. HAARLEM. - Het jeugdvijftallenkampi- oenschap van het district Kennemerland is met groot vertoon van macht gewon nen door het team van damclub Heem stede. Voor dit eclatante succes hebben Paul Boerrigter, Jeroen Sterel, Niels Kloots, Joost Vermeulen, Leo Visser en Peter Visser gezorgd. Damvereniging Door Vriendschap Sterk kwam in deze competitie met liefst drie vijftallen uit. „Als je ziet wat voor tijden wij hier onder deze toch waarlijk niet beste om standigheden hebben gemaakt, en je vergelijkt die met de prestaties van de profs, dan vind ik dat die profs het aan hun stand verplicht zouden zijn om veel harder te gaan”, aldus Harm Kuipers. In Alkmaar waren de omstandigheden ideaal. Maar alleen de Noren Tveter en Olsen kwamen er onder de 4.30”. Harm Kuipers, vorige week nog eens door Jan Klok benaderd of hij toch maar niet liever prof wil worden, zou graag mee willen doen aan een wed strijd tussen de profs en de sterkste amateurs. „Als wij dan sneller gaan, is heden (regen en vrij veel wind), uitste kende tijd van 2,10,6, terwijl Harm Kui pers in 2,12,7 tweede werd. Op de 3 km waren de rollen omgedraaid. Nu won Harm Kuipers in de uitstekende tijd van 4.31,7 en werd Piet Kleine in 4.34,0 tweede. Het Haarlem-bestuur heeft daarmee schoorvoetend ingegrepen in het techni sche beleid dat bij de club gevoerd wordt. Met enige schroom omdat men Hughes beslist niet als de oorzaak van de huidige malaise bij Haarlem ziet. Hughes verklaarde na de wedstrijd tegen Telstar dat Hoeben nooit meer in zijn elftal zou spelen. De voetballer zou een opdracht om tegen Telstar te spelen geweigerd hebben. Hoeben daarentegen beweerde dat hij niet geweigerd had om te voetballen, maar bedenktijd had ge vraagd omdat hij na zijn vervanging na het duel tegen Feyenoord, toen hij de voornaamste oorzaak van Haarlems ne derlaag was, en een blessure voor zich zelf nog niet had uitgemaakt of hij weer volledig zou kunnen spelen. De roep van HILVERSUM —Het aantal paarden dat tussen de dertig en zeventig mille gewonnen heeft is zo groot dat de Ge rard van Maarseveen-Prijs, die donder dagavond (600 uur) op Hilversum werd verreden, in twee afdelingen moest wor den gesplitst. Desondanks telt ;edere af deling nog veertien paarden. Uitgeschre ven over de sprintafstand van 1600 me ter worden het ongetwijfeld weer bik kelharde koersen, waarin alleen de zgn. „vormpaarden” een rol kunnen spelen. In de eerste serie kunnen dat zijn Ido Hanover en Josje W en in de tweede Caransa’s Grand Beste en Jacky Spen cer, wiens laatste prestaties zonder meer uitstekend waren. HAARLEM. Deze week zal Haar- lem-trainer Barry Hughes een gesprek hebben met Piet Hoeben over een even tuele rentree van de in ongenade geval len voetballer in de A-selectie van Haarlem. Dit is een gevolg van een werkbespreking, die tot twee uur in de morgen duurde, tussen de Haarlem-trai- ner en zijn bestuur waarin beide partij en tot de conclusie kwamen dat het onder de huidige omstandigheden beter zou zijn als Hughes en Hoeben weer tot elkaar zouden komen. Het ligt in de bedoeling om Hoeben, die ironisch ge noeg in het B-elftal opmerkelijk goed draait, eerst uit te nodigen voor de training waarna Hughes een onderhoud met hem zal hebben. Er gaapte dinsdagmorgen in Heeren veen een vrij groot gat tussen de twee snelste amateurs en de rest. Op de 1500 meter bleef Hans van Helden vlak bij Harm Kuipers (2.13,1), maar de Heeren- vener kreeg geen gelegenheid om op de 3 km ook ter bewijzen dat hij een duel met de beide Drenten aan kan gaan. Hij startte nog wel, maar een ribblessure belette hem verder te gaan. Van de kernploegleden voldeed verder alleen Jan Palsma redelijk (2.13,5 op de 1500 m en 4.39,0 op de 3 km), maar Jan Derk- sen, Sjaak de Koning en Klaas Vriend moesten verschillende „regionalen” voor laten gaan. Opvallend sterk was weer het rijden van Karei te Winkel uit Eerbeek (2.13.3 en 4.39,8). Deze Gelder lander lijkt eerder een bedreiging voor de kernploegleden te gaan worden dan Ron Nooitgedagt, die in Heerenveen geen sterke indruk maakte. 3 Maraboe-prijs: Kwiek van Agfa Eemshorn. het helemaal met de profs gedaan”, aldus de medische student, die vrijdag met Marie Willems in het huwelijk treedt. De tips, 1 Nandoe-prijs: 1 Lathi 2 Leos H 3- Lange Ros-Outs. Stal Europoort (Lady Wlkes-Karl Spencer). 2 Luipaard-prijs: 1 L’Espolr de Duke 2- Lyrieke O 3- Lu Hadle Outs. Lara Wiemsel- 4 Mandril-prijs: Buitenzorg 2- Jack O Outs. Klaus Olivier 5 Gerard van Maarseveen-prljsde afdeling) 1- Ido Hanover 2- Janky Buitenzorg 3- Josje W Outs. Henry Belwin. 6 Mink-prijs: 1- Karin Hollandia 2- Kamiel 3- Jorno Beroona Outs. Gravin v.d. Golf. 7 Gerard van Maarseveen-prijs (2e afdeling) 1- Grand Geste 2- Jacky - Spencer 3- Inez Outs. Gonda Scotch. 8 Mandril-prijs (2e afdeling): 1- Lelie Bloem- lust 2- Karola v. Gonny 3- Jung Bento Outs. King Westlandia. 9 Merinos-prljs: 1- Illustre Mac 2- Ida Roodnoot 3- Irish Kennedy Outs. Fury Spen cer. 10 Narwal-prijs: 1- Lucy Bloemkunst 2- Jewiel van Thabor 3- Koba Roodnoot Outs. Lucky H. HEERENVEEN. De KNSB mag zich gelukkig prijzen dat in Assen het Nederlands schaatskampioenschap wordt gehouden. Het begint er namelijk steeds meer naar uit te zien dat op 12 en 13 januari op de Asser kunstijsbaan de strijd om de nationale titel tussen twee Drenten zal gaan: Piet Kleine en Harm Kuipers. Dat zal ongetwijfeld heel wat noordelijke supporters naar de Drentse hoofdstad lokken. Tijdens de tweede se lectiewedstrijd, dinsdagmorgen op de kunstijsbaan in Heerenveen. demon streerden de beide Drenten een grote overmacht. Piet Kleine won de 1500 meter in de gezien de weersomstandig- Luipaard-prijs: 1 L’Espolr de Duke bach. Bij de dames is de belangstelling in de tweede klasse nihil. Zowel bij de dames als bij de heren kan de competitie in de Eindstand: 1. Heemstede 8 punten (38 voor 2 tegen), 2. DVS 1 6 punten (28-12), 3. KNO 4 pnt. (19-21), 4. DVS2 2pnt. (8- 32), 5. DVS 3 0 pnt. (9-31). treffers en Van Nispen. In groep a strijd Rapidity 2 tegen Nieuw Vennep, DSB, TYB B2 en TOG. reiking in verband met de afgelopen vijftallencompetitie plaats en zal Willem Winter uit IJmuiden een simultaan ge ven aan de deelnemers daaraan. De toevloed van jeugdigen naar DVS is zo groot, dat deze damclub er nog een tweede clubavond bij moest nemen om baar normale speelavond te ontlasten. Iedere donderdagavond krijgen de leer gierige jongeren van zeven tot acht uur in het gebouw van speeltuinvereniging „Kindervreugd” aan de Godfried van Bouillonstraat, damles van onder andere

Haarlem's Dagblad | 1973 | | pagina 25