NEUWS maakte plan kunstijsbaan zo duur Diner in Frans HOUSE OFENGLAND GAAT Halsmuseum OVER DE GRENS van Joop Scholten 4 in Jazzcorner house of enqland BOETSEREN Leven met BATO Carillon SCHINDELER SCHINDELER „Niet tijdig besluiten van overheden papiermagnaten f> VWiiW? Vogelbosje Julianapark STAAN ACHTER DIT EMBLEEM 1 - ■lil’ ried Een grote en uitgelezen kollektie moderne en uitstekend gemaakte pakken voor maar 169,50 STICHTINGVOORZITTER J. DE KORTE MEENT: Laatste keuring oppervlaktewater n NAJAARSMODE OP Z’N BEST BIJ: HET KOSTUUM! LJ i DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 STAD Drukkerij Damen 75 jaar Collectegelden Optiek flink uitgebreid MET MINISTER Grote Houtstraat 96 Haarlem Het zit wel goed met Triumph!!! VEERTIEN ECHTE BAKKERS „IK HEB HET gedaan omdat ik gymnastiek prachtig mooi vind en niet om er een paar cen ten mee te verdienen”. Aan het woord is de heer C. Th. Smal, zestig jaar lid van Bato-Haarlem, waarvan 45 jaar als technisch leider. Met gymles geven is hij kort geleden gestopt, reden voor de vereniging om hem zaterdag een afscheidsreceptie aan te bie den. 20 Foundationmodellen nu met reductie bij... Claussen wordt Claudette rDE Hechte BAKKER Ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe filialen in Wuppertal en Dortmund hebben wij een speciale verrassing voor de klanten in onze Nederlandse zaken. Adhesie Bi fci-B Bh IliEhfc E- (ADVERTENTIE) StïcMmgvoorzïtter J. DE KORTE (Van onze kunstredactie) over heeft rie Mensen die in aanmerking dachten te komen voor een bezoek aan het natuurreservaatje het Vogelbosje en op gezag van een mededeling in deze rubriek zich bij de ingang van het bejaardentehuis Spaar en Hout ver voegden om de sleutel van het Vogel bosje te bemachtigen, waren aan het verkeerde adres. P.S. De hele najaarskollektie hoeden is ook al aanwezig bij HERENMODE EN KONFEKTIE Gen. Cronjéstraat 1 A Kleermakers sinds 1830 E>- Redactie |Milou Hopmans! Itelefoon 319053 toestel 248 j Bij beschikking van de rechtbank van dinsdag 24 september is voorlopig sursé ance van betaling verleend aan: Interbo Velsen bv in Santpoort, gemeente Vel- sen, Terrasv.-eg 41, met benoeming van mr. P. J. Stouthart, aldvocaat en procu reur in Haarlem, Julianastraat 9, tot bewindvoerder. De vergadering der cre diteuren is bepaald op dinsdag 29 okto ber 1974 om 15 uur in het gerechtsge bouw in Haarlem, Jansstraat 81. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 24 september geëindigd het faillissement van: NV Spi der en haar directeur L. A. Teeuwen in Hillegom, Margrietlaan 30, uitgesproken op 26 oktober 1971, curator mr. J. G. Bettink in Haarlem. ial: ÏM >us Eventuele veranderingen zijn GRATIS!! Vanaf zondag aanstaande zal het jazz café vanaf 16 uur geopend zijn. Als gast wordt verwacht het trio van pianist Jan de Bas met Joop Brakel op bas en Han Brink drums. Het ligt in de bedoeling dat dit trio de kern voor jamsessions wordt, zodat elke goede jazzmusicus kan meespelen. 6 O *1 foundation-hngène uuarmer Gen Cronjesiraat 115 Wethouder Van de Water woord gehouden: binnen vier weken, ja zelfs binnen twee weken heeft hij Ineke en Robbie teruggeschreven. Zo als wjj op 12 september berichtten, hadden Ineke en Robbie met nog zes andere kinderen uit de omgeving van het Soendaplein geprotesteerd tegen de plannen die de winkeliers hebben met het Julianapark. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De bouw en exploita tie van een kunstijsbaan Kennemerland is niet te bekostigen met de bijdragen van de gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal .Bennebroek, Velsen, Zand- voort en Haarlemmermeer, een subsidie van de Provincie Noord-Holland en een bedrag uit de fondsen Boersma ter be strijding van de werkloosheid. In een gesprek tussen de betrokken gemeenten en gedeputeerde J. C. Zuurbier is de zaak van alle kanten bekeken, maar er bleef een exploitatietekort op de begro ting staan van minimaaf 250.000 gulden. De sleutelbeheerder is inderdaad te vinden in de dependance van Hout en Plantsoenen, maar niet via de ingang van Spaar en Hout, doch via de ingan gaan de Oosterhuotlaan, tegen over de naidged golfbaan. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Keuringsdienst van Waren heeft voor het laatst dit seizoen de toestand van het opper vlaktewater in Haarlem onderzocht. Dit kwartet is dezelfde formatie die onder de naam The New Session Four iedere donderdagavond (21-22 uur) voor de TROS-radio optreedt. Aanvang optre den in de Jazzcorner: 22 uur. Zoals de wethouder toen ook al vertelde, zijn die plannen nog niet officieel bij het gemeentebestuur bin nengekomen. Tot zolang hoeven de kinderen in ieder geval niet bang te zijn, dat er aan hun toch al schaarse speelruimte geknabbeld zal worden. „En als het zover komt”, schrijft Van de Water, „zullen we erg veel reke ning houden met jullie belangen en ook die van de oude mensen die daar als het mooi weer is lekker buiten op een bankje kunnen zitten en waar jullie ook voor gekomen zijn”. De wethouder heeft ondertussen ook laten nagaan, of er andere speel ruimte te vinden is. In de toekomst zal die vrijgemaakt kunnen worden aan de Delistraat. „Voorlopig hoeven jullie echter nog geen zorgen te heb ben over de speelruimte in het Julia napark”, besluit de wethouder gerust stellend zijn brief. HAARLEM. De bekende jazzgita- rist Joop Scholten komt zaterdagavond naar Haarlem voor een optreden in café At the Jazzcorner, Spaarne 104, Scholten neemt zijn kwartet mee, bestaande uit Rob Franker. op piano, Frank Noya bas en Louis Debij slagwerk. Coats in mohair Nappaline coats Echte suède zonder en met bont 298.- 339.- 119.- 179.- 158.- HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 24 september in staat van fail lissement verklaard: J. Haak in Haar lem, Alex Flemingstraat 27; rechter commissaris: Mr. L. A. Barendsen-Cle- veringa, cüratrice: mr. M. S. de Meijere- Huber, advocate en procureur in Haar lem, Wagenweg 61. Nederlandse Atlanti sche Visserij Maatschappij Navis BV in IJmuiden, Halkade 35; rechter-commis- saris: mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur in Beverwijk, Prinsesse- laan la. De lessen worden gegeven op dins dag- en donderdag avond van 19.30 tot 22 uur, te beginnen op 1 en 3 oktober. De cursus bestaat uit twaalf lessen en kost, exclusief materiaal, f 50. Inlichtingen en aanmeldingen aan de Gasthuissingel 56-58, waar ook de cursus wordt gegeven, telefoon 324995. HAARLEM. Na een korte verbou wing gaat morgenochtend om 11 uur modehuis Clausen aan de Grote Hout straat 159 weer open, nu onder de naam Modehuis Claudette. De leiding van de zaak komt nu in handen van de zoon van de heer E. F. Clausen, H. Clausen. De winkel biedt in een eigentijdse aan kleding mode voor jonge vrouwen en iets oudere dames. Specialiteit zijn de grote maten. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank van 24 september opgeheven het faillissement van: NV Mode-Atelier Minerva in Haarlem, Zuid er Buiten Spaarne 30, uitgesproken op 30 november 1971, curatoren mrs. H. M. de Jong Schouwenburg en D. Teixeira de Mattos te Amsterdam; A. de Groot BV Aannemingsbedrijf in Nieuw-Vennep, Bosstraat 186, uitgesproken op 9 april 1974, curator mr. J. C. A. Korrel in Hoofddorp; E. M. Smit in Haarlem, Schreveliusstraat 38, uitgesproken op 7 mei 1974, cüratrice mr. M. S. de Meije- re-Huber in Haarlem; C. van den Berg- Prins ii. Hillegom, Faleriolaan 251, h.o. „Het Rotanhuis” in Rijnsburg, Oestgees- terweg 45, uitgesproken op 21 mei 1974, cüratrice mr. M. S. de Meijere-Huber in Haarlem: B. J. van Suntenmaartensdijk in Heemskerk. Elbestraat 167, uitgespro ken op 28 mei 1974, curator mr. Th. J. M. Nijhof in Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 20 september geëindigd het faillissement van: J. J. Visser-Eerbeek in IJmuiden, Zuider- kruisstraat 56. uitgesproken op 14 juli 1970, curator mr. J. W. Crefeld in IJ muiden. S. H. in Lisse, Rembrandtplein 150, uitgesproken op 31 juli 1973, eura- trice mr. A. M. C. Groen. kwalijke zaak vind ik, dat er geen overleg met ons stichtingsbestuur is ge weest voordat er cijfers op tafel kwa men in het gesprek tussen gemeenten en GS. Tot nu toe is dat altijd gebeurd. Ik betreur het in hoge mate, dat ik nu achteraf met cijfers ben geconfronteerd, die ik helemaal niet kende”, aldus de heer De Korte. Het carillon van de Bakenesser kerk heeft slcnds stadsbeiaardier Ber nard Winsemius vandaag de jaarlijk se versteking van de trommel heeft verricht, nieuwe melodiën op de hele en halve uren. De oud-Hollandse me lodie „Komt vrienden in den ronde” zweeft op de halve uren uit de toren, terwijl op de hele uren een mars uit „Nötenbüchlein für Anna Magdalena Bach” van Joh. Sebastian Bach te horen is. HAARLEM. Maandag 30 september tussen 19 en 21 uur vieren de heer en H. W. G. Smulders-Meihuizen van hun Nederlandse Iets dat de stichtingsvoorzitter ook dwars zit, is het feit, dat van de 150.000 gulden collectegelden al een ton is ge bruikt voor de plannen van de stichting, terwijl de kunstijsbaan opnieuw in het luchtledige hangt. „De bevolking heeft er recht op te weten wat er met het geld gebeurd is”, meent de heer De Korte. Het valt te betwijfelen of de bevolking wel zo gelukkig is met het gegeven, dat haar geld is geïnvesteerd in een plan dat door de overheden al dan niet terecht de das om wordtgedaan. mevrouw de verbouwing Optiek Centrale aan de Damstraat 4. Zowel winkelruimte als atelier zijn flink uitgebreid. HAARLEM. Drukkerij Damen viert 1 oktober zijn 75-jarig bestaan met een receptie in restaurant De Uitkijk op het kopje van Bloemendaal. Damen c.v. is al drie generaties lang een familiebedrijf, gevestigd aan de Spaarnwouderstraat. In 1899 startte grootvader F. Damen een klein bedrijfje, dat in de loop der jaren uitgroeide tot een moderne drukkerij. In 1933 kreeg de zoon van de oprichter F. H. Damen de leiding. Het bedrijf is nu in handen van de drie kleinzoons: F. J. M. Damen, J. M. Damen en B. G. M. Damen. De drukkerij wordt overigens in november uitgebreid met fotografische zetapparatuur. Alle kanten en leveran ciers die de drukkersfamilie Damen wil len feliciteren zijn welkom op de reep- tie. die van 15 tot 18 uur wordt gehou den. ken. Niet om te spelen. Ze komen voor gymnastiek, niet om een beetje achter de bal aan te hollen.” Over de jeugd:,, Ik heb de indruk dat de jeugd van discipline houdt. Misschien onbewust. Ik sta er om bekend dat ik niet van een rommeltje hou en dat weet de jeugd. Ik heb met mijn methode altijd veel succes en plezier gehad.” Totdat hij 42 was heeft Smal mee gedaan aan gymnastiekwedstrijden. Merkt hij nu dat hij een goede con ditie heeft? „Ik weet natuurlijk niet hoe een ander zich voelt, maar wij zijn laatst een weekje naar Valken burg geweest en hebben daar aardig gewandeld. Zo moe worden we er niet van.” Het verschil tussen Bato vroeger en nu:„ Vroeger was het een grote familie. Er was gezelligheid. Tja, nu zijn wij de oudsten en de vereniging is zo groot.” Smal vindt dat er vroeger bij Bato beter gymnas tiek bedreven werd dan nu. „Het peil van de vereniging ligt lager, al is het peil landelijk hoger.” Een tegenvaller voor de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland, die al in november 1971 met plannen op tafel is gekomen en middels een regionale col lecte 150.000 gulden in kon brengen. Voorzitter J. de Korte vindt het niet verwonderlijk, dat de kunstijsbaan nu onbetaalbaar wordt geacht „Als de overheden tijdig hadden beslist, was het plan niet zo duur geworden. Ik hoef u niet te vertellen, hoe de prijzen de afgelopen jaren zijn gestegen,” aldus de heer De Korte, die zich met zijn medebestuursleden op korte termijn gaat beraden wat er nu nog te doen valt. En verder de modetopper: Vanaf 159.- vindt u bij ons een blazerkostuum, waar wij als kleermaker volledig achter staan. Verder kamgaren kos tuums van zuiver scheerwol o.a. Patrick and Moore345.- Door de verschillende gemeenteverte- genwoordigers is gesuggereerd, dat de stichting bij CRM of de Nederlandse Sport Federatie moet aankloppen. In een gesprek met gedeputeerde Zuurbier is aan de heer De Korte toegezegd, dat GS adhesie zal betuigen bij minister Van Doorn. „Dat is een positief punt. Een HAARLEM. In het Frans Hals museum is dinsdag gedineerd door de raad van bestuur en de board of directors van Crown-Zellerbach, de Amerikaanse partners van Van Gelder Papier, de raad van bestuur van Van Gelder zelf, enige commissarissen, minister Lubbers van Economische Zaken en de Amerikaanse ambasa- deur, de heer Kingdon Gould jr. Het ging om een vriendschappelijke ontmoeting, waarbij volgens Van Gelder geen zwaarwichtige onderwer pen werden besproken, maar „nauwe re banden” aangehaald. De vertegen woordigers van Crown-Zellerbach brengen momenteel een bezoek aan Nederland. Gisteren bekeken zij het hoofdkantoor van Van Gelder in Am sterdam en de vestiging in Velsen. Op landgoed Beeckesteijn werd de lunch gebruikt in aanwezigheid van burge meester Reehorst. De Amerikaanse gasten gingen gisteren nog enige an dere vestigingen van Van Gelder be zichtigen. Smal is nu 76. Hij was 12 jaar toen hij bij Bato voor het eerst aan de rekstok zwaaide en 16 jaar oud was hij bestuurslid. „Het ging niet om het materialistisch gewin”, zeggen ze bij Bato over Smal, „de vereniging en de leden kwamen bij hem altijd op de eerste plaats.” Het is Bato voor en Bato na in het leven van de heer Smal. Stoffeerder van zijn vak, fietste hij na zijn werk naar Beverwijk of naar Velsen om ook daar gymles te geven. Op zon dagmorgen volgde hij cursussen, in ritmische gymnastiek bijvoorbeeld, die zijn voorkeur heeft. Hij gaf de jongens die bij de spoorwegen in opleiding waren les in zwemmen en gym. Hij organiseerde wedstrijden en dat zijn er vele: bondswedstrijden, gewestelijke wedstrijden, kringwed- strijden. Smal was weinig thuis. „Nu heb ik pas tijd voor mijn vrouw”, zegt hij. „Mijn vrouw had het nooit goed gevonden dat ik zo veel van huis weg was, als zé zelf niet zo Veel van Bato had gehouden.” Zijn vrouw is ook al jarenlang lid van Bato en de drie zoons hebben diverse jaren de gelederen van Bato versterkt. Smal over de manier van les ge ven: „Ze komen bij mij om te wer- De bacteriologische kwaliteit en zuurstofgehalte werden als volgt be oordeeld: Noorder Buiten Spaarne bij gemaal Spaarndam: respectievelijk slecht en twijfelachtig; Mooie Nel bij molen Lagedijk: redelijk-twijfelach- tig; Mooie Nel bij de inhammen van De Laars: redelijk-twijfelachtig; Bin nenbede bij Penningsveer: twijfel- achtig-twijf elachtig; Buitenliede bij Liewegje; twijfelachtig-slecht; Mo- lenplastwij felachtig-twijf elachtig Ringvaart bij Schipholweg: twij- felachtig-twijfelachtig; Zuider Buiten Spaarne bij molen De Eenhoorn: slecht-slecht; Amerika vaart: slecht- slecht; Europavaart: zeer slecht-zeer slecht. De afscheidsreceptie voor de heer Smal wordt gegeven in het Bato- centrum in de Zoetestraat 11 en duurt van 15.30 tot 17 uur. De stroom berichten over tijd, plaats en kosten van cursussen in creativiteitsontwikkeling blijft aan houden. Het is nu „Het Kreatief Cen trum Haarlem” dat zich meld met een boetseercursus onder leiding van de heer G. van Ee. De cursus omvat het maken van maskers, reliëfs, va zen, kandelaars en portretten. Er wordt gewerkt naar levend modél, naakt en gekleed. Jonge kunstenaars kunnen in het creatief centrum tegen een kleine vergoeding exposeren. ■7 j’f-X n‘i::itjifiH?

Haarlem's Dagblad | 1974 | | pagina 9