Eind maart eerste paal Nieuw Vennepers gaan spelletjes doen bezwaar tegen industrie om ontmoetingscentrum te betalen ten westen Machineweg Huisvrouwen willen wonen bij werk man het KLM-meisjes in nieuw stand Jubilea moeders Aanstaande moeder. Bel meteen even. /T „Natuur en Milieu” maakt 'J ■W" SS» X f M STREEK BMW® 3 H I Weer een bezwaarschrift bij de Kroon ZWEMLESSEN Nestor raad wordt U belt vooreen nieuw leven. Commissievergadering Geen beslissing in kegelcompetitie over de koploper Centrum-ruilbeurs van plaatsvervanger in college Heemstede Ds. D. H. Biesma, Lisse met emeritaat Gymzaal bij school in Geleerdenwijk F Geef een kleine moeite,voor een groot geluk. „De Verzamelaar” r VVD-vragen over proefboringen Haarlemmermeer 4 8 9 «TAD EN STREEK 1975 WOENSDAG 2 2 JANUARI (Van een onzer verslaggeefsters) RW» drijfsleven. Brief aan koningin VIJFHUIZEN I W *1' i life Sa la KLEUTERS KINDEREN VOLWASSENEN Nieuwe cursussen beginnen 29 januari gil Mevr. I. v. Leuven-v. Ravenzwaaij 023-242104 X voor móeders (Van een onzer verslaggevers) HALFWEG. Ook de stichting Natuur en Milieu te Amsterdam heeft bezwaar tegen fabrieken en havens ten westen van de Machineweg in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Deze stichting gaat dan ook in beroep bij de Kroon tegen het plan van de provincie om voor het ge bied westelijk van deze weg in het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied de bestemming „havens en industrie” te handhaven. Zoals bekend wil de gemeente Haarlemmerliede deze bestemming, die staat aangegeven in het bestemmingsplan „Landelijk Gebied 1968”, wijzigen in „groen-gebied”. De provincie ging niet akkoord met de bestemmingswijziging. i is® K j - f HIILEGOM j )'»IX (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) de Het (Van onze stadsredactie) V. ‘j (Van onze stadsvergadering) w (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) 1 I V o (Van onze stadsredactie) daar geen geld zijn voor verhelpen van problemen en vervullen van dringende wensen. met twee begeleidingscommissies. Een van de belangrijkste overwegingen hierbij was dat de meisjes zich in hun uni form zelf happy moeten voelen, aldus hoofd algemene zaken, jhr. E. W. van Holthe. De verkleedpartij wordt ge leid door Mieke Gorter uit Haarlem, die zelf vijf jaar ste wardess was en nu het hoofd is van de afdeling kleding verstrekking. Ze zwaait de scepter in Couturama op Schip- hol-Oost waar alle uniformen van de 2.500 meisjes en de uniformen van het mannelijk personeel vandaan komen. Drie maanden kreeg ze om alle meisjes van een nieuw uniform te voorzien, of die nu op of boven Schiphol wer ken, in Alaska of Zaïre. „We doen het in een ijltempo, tnaar het is zeker dat 1 april iedereen in het nieuw zit”, «egt ze. NIEUW-VENNEP De eerste paal voor het Nieuw-Venneps ont moetingscentrum gaat zeker niet voor half maart de grond in. Met i, j j industrieterrein langs het Noordzeeka- naal e vergroten. Al jaren ligt er een grote zandvlakte in het westelijk haven gebied van Amsterdam braak. En blijk baar zijn er maar weinig industriën, die zin hebben om zich daar te vestigen. Zoals bekend is het dorpje Ruigoord helemaal te midden van de opgespoten zandvlakte komen te liggen. De gemeen te Haarlemmerliede verwijt de buurman Amsterdam al de landbouwgrond ron dom dat dorpje onder het zand te heb ben gespoten, zonder dat de gemeente Haarlemmerliede daar toestemming voor had gegeven. Haarlemmerliede is daaro ver nog al kwaad. In het bezwaarschrift zegt de stichting Natuur en Milieu, dat de provincie hele maal niet goed heeft uitgelegd waarom het gebied ten westen van de Machine weg volgens haar voorlopig niet de be stemming „Groen”' mag hebben. Het da gelijks bestuur van de provincie was verplicht om behoorlijk uiteen te zetten, waarom het die beslissing had genomen, zo stelt de stichting Natuur en Milieu. BLOEMENDAAL. Maandag 27 ja nuari komt de commissie publieke wer ken, milieuhygiëne en gemeenteneigen dommen in vergadering bijeen in het bijgebouw van Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg. De openbare zitting begint om 16.30 uur. Aan de orde komen onder meer het reconstructieplan Adri- aan Stoopplein en het bouwrijpmaken plan Bovenweg-Van Haemstedelaan III. In de B-afdeling staat NRR met drie punten voorsprong op de eerste plaats na gelijkspel tegen Blijf Sportief met het hout 346-356 tegen 367-335. Lumg behield de tweede positie door de punten te delen met Volharding: 345-378 tegen 347-310. Aan de Rol moest afhaken door verlies tegen DVV met het hout 329-307 tegen 333-343. Hoogste scores: mevrouw Korelius en L. Zeilmaker 83 en B. Gort 80. HAARLEM. Op zaterdag 25 januari houdt „De Verzamelaar” haar centrum- ruilbeurs in het gebouw „Zang en Vriendschap” aan de Jansstraat 74 i n Haarlem. Op deze beurs, die om twaalf uur 's middags begint, kunnen onder meer lucifermerken, postzegels en mun ten worden geruild. De toegangsprijs is één gulden, leden en kinderen betalen een kwartje. Deze centrum ruilbeurs zal iedere vierde zaterdag van de maand worden georganiseerd. HEEMSTEDE. Donderdag 30 janu ari vergadert de gemeenteraad om 20 uur in het raadhuis. Het college van burgemeester en wethouders zal de ge meenteraad voorstellen een plaatsver vangende wethou-der aan te wijzen. Nu de vakantieperiode dichterbij komt, be staat de kans, dat het college onvoltallig zal moeten vergaderen. HEEMSTEDE. De raad Heemstede moet donderdag 30 januari kredieten ter beschikking stellen voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de openbare lagere annex kleuterschool aan de Van der Waalslaan in de Geleerdenwjjk. Het gaat om een zaal van 12 bij 21 meter met een bijbouw voor toestellen berging, twee kleedruimten en douches. De gymzaal is ontworpen door de archi tect van de school, N- H. Andriessen uit Haarlem. Het is niet bekend hoeveel de gymnas tiekzaal gaat kosten. Het college van B. en W. heeft besloten in het vervolg geen cijfers te publiceren om aannemers niet in de kaart te spelen. Het gemeentebe stuur hoopt op die manier een zo laag mogelijke aanneemsom te bedingen. Wel is bekend, dat de grond f 71.500 kost. de eerste paal gaat een aantal ac tiviteiten van start die geld in het laatje moeten brengen en bekendr- heid moeten geven aan het cen trum. Want naast de subsidies van het ministerie van CRM, de pro vincie en de gemeente Haarlem mermeer (samen ruim een miljoen gulden) moet de eigen bevolking nog een bedrag van 150.000 op brengen. Daarbij wordt ook ge rekend op een bijdrage van het be- De vrouwen vragen de koningin aan dacht voor hun eis te mogen wonen in een huis met een betaalbare huur, niet te ver van het werk. Zij wijzen er op dat bij Halfweg een bestemmingsplan is vastgesteld, dat voorziet in de bouw van honderd woningen''. „Het gemeentebe stuur wil graag voorzien in de vraag naar woningen, .dus ook snelle verweze- lijking van het bouwplan. Maar helaas zijn er bepaalde instanties, die dit plan op een of andere manier boycotten”, aldus de brief. De huisvrouwen vragen de koningin of zij haar invloed wil aanwenden om te zorgen dat het alle maal toch nog in orde komt. Het „grote” plan Spaarndam omvat 200 woningen en zou ook woonruimte kunnen bieden aan de economisch ge- bondenen van de gemeente- Het „kleine” plan, waarvoor in principe toestemming is omvat 86 woningen, waarvan 20 be jaardenwoningen. Hierbij maken alleen ingezetenen van de gemeente een kans op een betaalbaar huis. HAARLEM. Zondag troffen de kop lopers in de kegelcompetitie Zet ’m Op en De Prins elkaar in het strijdperk. Er viel geen beslissing, daar beide teams op één baan faalden en met het hout 360- 363 en 397-337 de punten deelden. Een complete verrassing was de volle winst van Pax, dat zich op de tweede plaats nestelde door Naast de Plank te „slaan” met 379-377 tegen 376-366. EVA nam verder afstand van de laagste plaats door Richten en Rollen overtuigend te kloppen met het hout 373-357 tegen 376- 366. Hoogste series: G. Koning jr. 87 en 82, D. Hellingman 85, D. Verhoef 83, J. Cashoek en J. Mulder 80. OP 1 APRIL steken alle contactemployées en stewardes sen van de KLM zich in het nieuw. De 2.500 meisjes die bij de verkleedpartij betrokken zijn krijgen een basisuniform, dat, zoals de foto laat zien, veel variatiemogelijkheden in zich heeft. Ontwerper Wim van Hoek omschrijft zijn crea tie als „een tijdsbeeld, maar geen modegolf”. De blauwe kousen, waaraan de KLM’sters de bijnaam „blauwkouskes” te danken hebben, keren in het nieuwe uniform niet terug. Een uitdrukkelijke wens van de contactemployées en vlie dende vrouwen, die naar voren kwam bij een enquête en tijdens een middag waarop een groep meisjes hun visie konden geven op de ontwikkeling tot op dat moment. ONTWERPER VAN HOEK had in de anderhalf jaar dat hij aan het uniform heeft gewerkt, bovendien te maken HEEMSTEDE. Op 30 januari is de heer H. J. F. Assendelft 25 jaar in dienst bij de Heemsteedse gas-, water- en elec- triciteitsbedrijven. De jubilaris is van fit ter opgeklommen tot technicus en heeft zich bekwaamd in werkzaamheden als het aansluiten van woningen op gas- en waterleiding plus het onderhoud van installaties. Ter gelegenheid van het ju bileum is er in de burgerzaal van het I raadhuis een bijeenkomst om 15.45 uur, J waarop de collega’s de heer Assendelft I geluk kunnen wensen. Stichting gezinszorg en gezinshulp, het werk en de sociale dienst krijgen een stekkie en de Stich ting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer- zuid (SDHZ) vindt er onderdak. In de zaal en aangrenzende ontmoetingsruimte is plaats voor toneel, cabaret, film en concerten. Het beheer van het centrum komt in handen van de dorpsraad, die vurig hoopt dat het centrum een warm kloppend hart van Nieuw Vennep gaat worden. Op de plaats van het parkeerterreintje en de vier huizen op de hoek Venneper- straat-Gelevinkstraat moet eind van dit jaar een drie verdiepingen tellend ont moetingscentrum zijn verrezen. Twee huizen zijn al ontruimd en dichtgespij kerd, de andere twee zullen binnenkort vrijkomen. De bewoners hebben elders woonruimte aangeboden gekregen. D. Drink en M. C. In de derde afdeling gaat de strijd tussen Phoenix en Irene. Phoenix ver sloeg dames Pax met 378-321 tegen 331- 302. Irene overtroefde Recht door Zee met het hout 354-327 tegen 298-287. Hoogste series: F. Hartog 84 en me vrouw Cashoek 82. Mevrouw Scholten en G. Koning jr. blijven het persoonlijk klassement aanvoeren. HALFWEG. In een brief aan de koningin spreekt een groep huisvrouwen er haar teleurstelling over uit dat het „grote” plan Spaarndam van de stichting „Nieuwe Woonvormen” voorlopig niet doorgaat. Burgemeester drs. F. J. A. IJsselmuiden, die van de provincie wel toestemming kreeg voor het „kleine” plan Spaarndam, had liever een half ei, dan een lege dop”, zo schrijven de huisvrouwen. Er moeten echter drie leden aanwezig zijn bij een vergadering, anders heeft het ocllege geen beslissingsbevoegdheid. Het plaatsvervangend wethouderschap is van tijdelijke aard. Voorgesteld wordt CDA’er H. H. Rücker, nestor van de raad, aan te stellen. GEBOREN: Annemieke F. M. d. v. J. P. M. Peijnenborg en E. J. M. van de Brug. ONDERTROUWD: J. S. Degenaars en A. Schniedewind, J. van Kesteren en C. Baak. GETROUWD: P. H. Schoonerwoerd en waard, M. C. van Rooden Hartman. OVERLEDEN: A. I. van Ast, m (88) De huisvrouwen zijn getrouwd met economisch aan de gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwoude gebonden mannen. Hun gezinnen wonen in weinig ideale huizen in Amsterdam. Als gevolg van de overloop-politiek van de, provin cie zouden zij alleen voor een nieuw huis in Alkmaar, Hoorn, Purmerend of Almere in aanmerking komen. Daar be staat bezwaar tegen omdat de mannen steeds een verre reis van hun huis naar hun werk en omgekeerd zouden moeten maken. nM Sportfondsenbaden Haarlem. Frederikspark14,Tel. 312973 Schalkwijk, Zwemmerslaan 5, lel. 33 28 24 a (Van onze correspondent) LISSE. Ds. D. H. Biesma, christelijk gereformeerd predikant te Lisse, neemt zondag 26 januari afscheid van zijn gemeente wegens emeritaat. De af- scheidsdienst is bepaald op zondagavond 7.00 uur in de kerk aan de Veldhorst- straat. Maar intussen is de goedkeuring van Gedeputeerde Staten nog niet afgeko men, moet het ontwerp van het centrum door architect Schuurman van bureau Vink, van der Kuilen en Klein, nog worden afgewerkt, moet het Centraal Bouwbedrijf NV zijn rekensom af ron den, moet de bouwvergunning nog wor den afgegeven en moeten de twee gezin nen die nu noè op de hoek van de Venneperstraat-Gelevinkstraat wonen een nieuw onderdak hebben. Want het centrum moet verrijzen op de plaats waar nu de woningen Venneperstraat 35 tot en met 41 staan. Ds. Biesma werd op 25 april 1907 geboren in Huizum (bij Leeuwarden), studeerde aan de theologische hoge school te Apeldoorn en werd in 1932 candidaat theologie. Zijn eerste gemeen te was Drogeham, waar hij op 15 jan. 1933 intrede deed, nam in 1949 een beroep aan naar Hoogeveen, welke standplaats hij in 1956 verwisselde met die van Haarlem-Noord. Sinds 23 no vember- 1958 staat ds. Biesma in Lisse Ds. Biesma is secretaris van het college van curatoren van de theologische hoge school te Apeldoorn en ook thans nog redacteur van het classicaal orgaan „Leer en Leven” van de christelijk gere formeerde kerken. Hij is voorts werk zaam geweest als godsdienstleraar aan de christelijke HBS te Hoogeveen en tijdens zijn ambtsperiode in Lisse vele jaren aan de christelijke HBS te Alk maar. Ds. Biesma vervult sinds het overlij den van dr. Ruys het erevoorzitterschap van de christelijke gemengde zangvere niging „’Excelsior” te Lisse. IN HET GEREFORMEERD JEUGDGEBOUW te Vijfhuizen houdt mevrouw Schlatmann van het medisch opvoedkundig bureau in Haarlem don derdag 23 januari een inleiding over „De ontwikkeling van baby tot schoolkind”. De bijeenkomst begint om acht uur. Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen. (Van de streekredactie) BADHOEVEDORP. Het VVD- gemeenteraadslid mevrouw mr. W. M. C. de Vrey-Vringer van Haarlemmermeer heeft vragen gesteld over het verlenen van boorvergunning aan de AMOCO. Zij wil van het college weten of over de boorvergunning met het rijk overleg is geweest. Hnuit F* Om zijn eigen grote huiskamer te krijgen waar voor iedereen wat te doen is, moet de Venneper zelf nog zo’n 20 gulden per gezin opbrengen. Daarvoor worden fotowedstrijden, een loterij en fancy fair, een concert en een kwartet- spelactie georganiseerd door de Publici- teitscommissie OC ’75. Deze acties wor den over het komende jaar gespreid. Als alles meeloopt, kan het centrum eind 1975 in gebruik worden genomen. Dan gaat niet alleen ruimte bieden aan het Nieuw Venneps verenigingsleven maar ook de muziekschool en de school voor beeldende expressie zullen er les sen, cursussen, uitvoeringen kunnen houden, de raad voor bejaarden krijgt er maatschappelijk een open sociëteit en een kantoor voor J!4 - de leidster van het bejaarden werk. De •3 Ook vraagt zij of de kwaliteit van het drinkwater zou kunnen worden aange tast door het boren naar olie of gas. Zij informeert verder of het college ook van mening is dat de proefboringen het landschap zou kunnen aantasten, en daarmee een van de hoofdbeginselen van het beleid van het college. Tenslotte vraagt mevrouw De Vrey-Vringer of het college van plan is om bij de Kroon in beroep te gaan tegen de boorplannen. Behalve de stichting Natuur en Milieu hebben ook de gemeente Haarlemmerlie de zelf, het contact Natuurbescherming Noord-Holland en enkele boeren aan de Kroon gevraagd, het besluit van de pro vincie Noord-Holland te vernietigen. De stichting vindt dat het gebied ten Wes ten van de Machineweg groen moet blijven. Als de bestemming „havens en indus trie” gehandhaafd blijft, dan bestaat het gevaar, dat dit gebied met zand wordt opgespoten. En dan zou dit gebied voor goed verknoeid zijn om er landbouw op te bedrijven of om er recreatiegebied van te maken. Want het is heel goed mogelijk dat de provincie na verloop van tijd ook gaat vinden dat het gebied beter landbouwgrond kan blijven. En mocht na onderzoek blijken, dat er toch nog haven en industrieterrein bij moet komen voor uitbreiding van de Amsterdamse nijverheid, dan kan men altijd nog beginnen met aanleg van industrieterrein. Maar van eenmaal on dergespoten terrein kan maar heel moei lijk weer goede landbouwgrond worden gemaakt. In het beroepschrift van de stichting aan de Kroon staat, dat minister Gruy- ters van Ruimtelijke Ordening ook hele maal zo enthousiast niet is om het Op de persconferentie die SDHZ, dorpsraad, architect en bouwer en de gemeente Haarlemmermeer gisteren ga ven in De Rustende Jager in Nieuw Vennep, beloofde wethouder Kamper plechtig dat hij dit jaar ook met voor stellen voor verwezenlijking van de wensen van verschillende andere Haar- lemtnermeerse dorpen zou komen. Hij had zich de kritiek uit onder meer Badhoevedorp in een van de laatste raadsvergaderingen aangetrokken als zou e 'W?

Haarlem's Dagblad | 1975 | | pagina 9