BOUW WINKELGALERIJ BEGINT OP 18 APRIL Agenda Winkeliersrapport: Hoofdstraat afsluiten bij winkeldrukte STREEK 2 Lente in de sneeuw B. en W. Zandvoort zoeken mogelijkheid openstelling LEGET GAAT BOUWEN Volkstuinen moeten weg voor Hemspoorlijn winkels op paaszondag Laatste sta- -in-de-weg gesloopt I 7 dinsdag SOB vergadert maw 1 8 MAART 1975 6 In en om Haarlem *1? DE ZILK LISSE NOORDWIJKERHOUT HOOFDDORP HILLEGOM Dagtaak Uitbreiding LISSE Zandvoort Zaterdag eerste paal Bollenstreek LISSE ■UNKal STREEK Groter oppervlak (Van onze correspondent) u.: TENTOONSTELLINGEN Koopavond Hillegom bleek geen succes gang (Van een onzer verslaggevers) ven. zullen FINS WINTERSPORT (Van onze streekredactie) >aar- zijn war igen. elk ïlijk en goed ■eel- een ge- wie men Hillegom heeft een totaal winkelop pervlak van 13.085 vierkante meter. In het onderzoek van het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf is een onderscheid gemaakt tussen het winkel- apparaat in de kern van Hillegom en buurt- en wijkwinkels. Verder is er een uitsplitsing tussen voedings- en genot- van de duurzame en overige goederen anderzijds. De voedings- en genotmidde lensector neemt 53 percent van de ver koopruimte in beslag. De andere sector vraagt 80 percent van de ruimte van het winkelbestand in de kern van Hillegom. „De winkeliers zullen dan ook maatre gelen moeten nemen om het winkelen op de koopavond aantrekkelijker te ma ken voor de consumenten”, aldus het rapport. Als het winkelen op de koop avond gezelliger wordt, komen de klanten ook wel, zo meent men. Het bezoek op de zaterdag zal dan misschien verminde ren, waardoor ook de verkeers- en par- keermoeilijkheden zouden kunnen afne men. Volgens het stuk zijn er in de kern van Hillegom minder vestigingen dan in De leeftijd van de geënquêteerde win keliers verschilt gemiddeld van het lan delijk gemiddelde. De ondernemers zijn wat jonger in Hillegom, en dat is gun stig met het oog op de voortzetting van de bedrijven, aldus het rapport. ZANDVOORT. B. en W. van Zand voort zoeken nog naar een mogelijkheid om de winkels in Zandvoort op zondag eerste paasdag open te stellen. Volgens de regels van de winkelsluitingswet en de daarmee samenhangende gemeentelij ke verordening zou het niet mogelijk zijn dat de winkels op eerste paasdag open zijn. Dat komt, omdat we dit jaar met een uitzonderlijke vroege pasen te maken hebben: op 30 maart. Deze datum valt net buiten de periode van 1 mei tot 15 september waarin het de winkeliers in Zandvoort is toegestaan hun zaken op zondag open te stellen. Voor openstelling ook op zondag en pasen kan speciaal toestemming worden verkregen van de gemeenteraad. Deze kan die toestemming alleen verlenen ha advies van de kamer van koophandel. Het laatste gesloopte woonhuis op het Marktplein werd in het verleden be- Een miezerig beeld van de Meerstraat in Hillegom op een regenachtige dinsdag morgen. De gemeenteraad van Hillegom heeft het rapport vorige week donderdag voor kennisgeving aangenomen. Maar uiter aard zal van de onderzoekresultaten ze ker gebruik worden gemaakt, verzeker den B. en W. Suggesties die op korte termijn kunnen worden verwezenlijkt, zullen in overleg met de betrokken com missie worden uitgevoerd. Bij de herzie ning van bestaande of voorbereiding van nieuwe bestemmingsplannen zal met de conclusies van het rapport zoveel moge lijk worden rekening gehouden. WOENSDAG 19 MAART wordt de laatste wedstrijd gespeeld voor de Kla ver j ascompetitie in het Dienstencentrum te Lisse. sellaan, Hillinenweg en Guido Gezelle- laan te kunnen opleveren. De Stichting Leget ijvert er sinds 1971 voor huizen te bouwen voor Hillegom- mers en economisch aan Hillegom ge- bondenen die niet kapitaalkrachtig ge noeg zijn om in de vrije sector te kopen. De woningen zijn allemaal al verkocht. Treslong Bowling (ingang Parklaan). Open dag. 10-01 uur. DE GEMEENTELIJKE kantoren en diensten van Hillegom zijn op Goede Vrijdag 28 maart, gesloten. De afdeling Bevolking is met ingang van 3 april tot en met de maand juni eidere donderdag avond van 19 tot 21 uur geopend voor reispapieren. DE BUURTVERENIGING „Wilhelmi na” te Lisse houdt maandag 24 maart een groot kienfeest in „Het Baken” ach ter Rehoboth. De deuren gaan open om 20.00 uur en om 20.15 begint het kienen! Op woensdag 7 mei zal het 30-jarig bestaan worden gevierd. rordt laart wlen een otaal i'ate- deel Dr. deel HTC orgd ngen Ook elers ziek lijke werd het aar- tan- nali- :e de nge- daar igen; int- het De bij >m- jO- i bij Iraaf stal lam! ype- 3un- ily". erne van wat De !on- •s J. H. u.: o.l.v. de 22 5 in De erk ;ren rijn ur- nu- en nd. rug »en de ik- uur r de ±ool het stand >e is. Ko- sori- jsen- l de it de ider- aan- rorn- ilaan n de be- ma- eden ver- ±ni- leine i en SCHOUWBURG STADSSCHOUWBURG (Wilsonsplein) Van daag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Cen trum met „De babyfoon”. Volgens het rapport kopen veel Hille- gommers in Hillegom, hoewel Haarlem aan de andere kant een sterke aantrek kingskracht uitoefent. Opvallend is dat de hogere inkomensgroepen eerder naar Haarlem en andere plaatsen gaan voor de aanschaf van duurzame goederen, meubelen en dergelijke, dan de lagere inkomensgroepen. Aan de andere kant En dan nog moet het raadsbesluit door de Kroon worden bekrachtigd. Voor deze procedure is bij B. en W. een verzoek binnen gekomen van de Zandvoortse winkeliersvereniging de federatie Hanze, om op paaszondag de winkels open te stellen. HILLEGOM Zaterdag 22 maart gaat de eerste paal de grond in voor de premie- koopwoningen in Elsbroek Zuid II, die worden gebouwd in opdracht van de Stich ting Leget. Het wordt een feestelijk gebeuren, waarvoor alle notabelen uit de ge meente zijn uitgenodigd. Om twee uur 's middags vertrekt een wagen met de eerste paal erop, voorafgegaan door de muziekvereniging Crescendo, naar de Lodewjjk van Deyssellaan, waar de heer Leget, geestelijk vader van de woningstichting, de paal de grond in slaat. DE TONEELVERENIGING OONA in Hillegom, die op weg is naar zijn 30ste verjaardag, brengt op zaterdag 5 april de klucht Dallas en Co. op de planken. Dat gebeurt in het Nutsgebouw; er is bal na, met muziek van „The Flower Town Band” en zang van Marianne Daudey. van de tweede fase is afhankelijk van de koopkracht en de verdere groei van Hoofddorp. leest Fey- •euze neer drie elfde ehei- aart- wa- mo- rmen fout. lieg- middelenwinkels enerzijds en de branche blijven de hogere inkomensgroepen voor de aanschaf van voedings- en genotmid delen meer in Hillegom dan de lagere inkomensgroepen. Volgens het rapport komt dat laatste, doordat de hogere inkomensgroep minder belang hecht aan prijsvergelijking bij de aankoop van de direkte levensbehoeften. Uit Beinsdorp en De Zilk komen de mensen inkopen doen in Hillegom. tijden moet de Hoofdstraat in Hillegom voor autoverkeer worden afgesloten, al dus het rapport. AMSTERDAM. De volkstuintjes en speeltuinen, die men vanuit de trein kan zien liggen tussen Amsterdam-Sloterdijk en Amsterdam CS, moeten weg. De commissie waterstaat en wegen van de provinciale staten Noord-Holland heeft dat maandag besloten. De volkstuintjes zullen palats moeten maken voor veel zand, dat nodig is voor de ophoging van de Overbraker Binnenpolder. veel belangstelling is te verwachten”, aldus een woordvoerder van de gemeen te. De bouw van de galerij is de eerste fase van het totale woningbouwplan; het tijdstip van het begin van de uitvoering De trekking van de paasloterij van sportvereniging Van Nispen in De Zilk wordt op vrijdag 21 maart gehouden, om 20 uur in het clubgebouw. Verder kan men deze avond kienen en zijn geluk beproeven met het rad van avontuur. Er zijn veel fraaie prijzen te winnen. (Van een onzer verslaggevers) woond door burgemeester Jansonius, die het van 8 mei 1945 tot 31 mie 1955 voor het zeggen had in de Meer. Hij was eerst gemeentesecretaris en verhuisde een paar maanden na zijn benoeming van het marktplein naar de ambtswoning. qua grootte vergelijkbare winkelcentra. Dientengevolge is het gemiddelde opper vlak per vestiging In Hillegom aanzien lijk groter. De branche-samenstelling van het kernwinkelapparaat wijkt in Hillegom enigszins af van winkelvoor zieningen in vergelijkbare plaatsen. De hoofdtakken textiel en woninginrichting zijn in Hillegom ondervertegenwoordigd; de overige branchegroepen en het wa renhuiswezen oververtegenwoordigd. In de sector voeding- en genotmidde len is de vloerproductiviteit 10 percent te laag, in de andere sector is de pro ductiviteit 7 percent lager dan zou moe ten. In het winkelapparaat in de kern van Hillegom is 72 percent van de zaken eigendom van de winkelier. Van de be drijfspanden, die buiten het centrum zijn gevestigd is 41 percent eigendom van de ondernemer. HILLEGOM De donderdagse koopavond in Hillegom is geen succes gebleken. Dit blijkt uit een rapport dat het centraal instituut midden- en kleinbedrijf heeft opgesteld over het winkelwezen in het centrum en de wjjken van Hillegom. De koop avond neemt slechts zeven percent van het winkelbezoek per week voor zjjn reke ning. Dat is heel wat minder, dan het aandeel van de zaterdag in het winkelbezoek per week (ruim een kwart van het aantal bezoeken). De winkelbezoekers maken ge middeld maar eens per maand gebruik van de koopavond Er is wel een mogelijkheid om in april, enin geval van vroege paasda genin maart, de winkels op goede vrijdag, stille zaterdag en tweede paasdag tot 10 uur ’s avonds open te hebben. Dat is dus in Zandvoort in elk geval. MAANDAG 24 MAART wordt een avond gehouden voor de bewoners van de vereniging „Eikenhorst-bewoners” in de zaal van het Dienstencentrum te Lisse. De Stichting „Boterbloem” die in alle bejaardenhuizen ontspanning brengt, verzorgt dan voor Eikenhorst een direk te uitzending met een rijk gevarieerd programma. Men kan ook verzoeken in dienen bij het bestuur van Eikenhorst- vereniging „Onder Ons” om verzoek nummers te draaien! Dit moet men dan zo gauw mogelijk doen. De bijeenkomst begint om acht uur. In Noordwijk heeft men met pasen geen problemen. De verordening voorziet in een openstelling op zondagen in het seizoen en met pasen. B. en W. van Noordwijk besloten hedenmorgen dat op zaterdag 29 maart en op tweede paasdag de winkels ’s avonds open mogen zijn, respectievelijk tot 23 uur en tot 22 uur. Zevenhonderd mensen vinden hun werk in de Hillegomse winkels. Daarvan hebben er vijfhonderdzestig een volledi ge dagtaak in de winkel. De rest doet het winkelwerk als bijbaantje. In de periode 1973 tot 1974 is in het centrum van Hillegom voor ongeveer f 4.500.000 gestoken voor verbouwing van de zaak, vernieuwing van het meubilair en der gelijke dingen. Buiten het centrum be steedde men voor ongeveer 440.000 aan verbouwingen en uitbreidingen. „Een vrij normale graad van concentra tie in vergelijking met hoofdwinkelcen tra van dezelfde orde”, aldus het rap port. HET TEAM VAN VAN ZANTEN heeft het bedrijfskila ver jassen van de Bollenstreek in de Beurs te Lisse ge wonnen. De tweede prijs ging naar het team van Van Stein en de derde prijs naar dat van Langeveld. In de wijken Meer en Dorp en Els broek kunnen nog winkels komen met een gezamenlijk verkpopoppervlak van ongeveer 750 vierkante meter. Uit breiding door middel van nieuwbouw in het centrum is in Hillegom niet gewenst en niet nodig, aldus het rapport. Om het winkelen zo goed mogelijk te laten plaatsvinden is nodig, dat er ver keersmaatregelen worden genomen. Op het moment is er behoefte aan 350 parkeerplaatsen. Van de winkelende mensen komt zaterdags 36 percent met de auto. Op de donderdagse koopavond komt 41 percent van de winkelbezoekers .met de auto. Gedurende drukke winkel- EXTRA LAPLAND Vertrek 25 april; terug 4 mei Plaats: Suomutunturi in het noorden van Finland bij de poolcirkel te midden van onmetelijke sneeuw vlakten en uitgestrekte naaldwou den. Kilometers van de bewoonde wereld. Lustoord voor skiërs, lang laufers of ijsvissers. prijs: 1098. Inbegrepen: vliegreis v.v.; alle trans fers in Finland hotel en half pensi on in hotel Suommo; twee over nachtingen met ontbijt (op heen- en terugreis) in hotel Intercontinen tal in Helsinki; onbeperkt gebruik van skiliften hotel; zwembad en sauna; ski-instructie en gebruik langlaufski’s. Bespreken of inlichtingen: bel Haar lems Dagblad, 023-319053, toestel 239. EXTRA WINTERSPORT FINS LAP LAND MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 Concert door Amsterdam Sinfonietta Willem Frederik in de Mozart-serie. Het gaat om 138 premiekoopwoningen die tussen 93 en 106 duizend gulden moeten kosten. Ze worden gebouwd door Th. G. M. Groot b.v. uit Egmond a.d. Hoef onder architectuur van E. N. Bes- seling uit Zwaag. Gestreefd wordt de woningen na de bouwvakvakantie van volgend jaar aan de Lodewijk van Deys- VOORHOUT. Het algemeen be stuur van het samenwerkingsorgaan Bollenstreek vergadert donderdag 20 maart om acht uur in het gemeentehuis te Voorhout. Op de agenda staat onder meer de behandeling van e en maat schappelijk ontwikkelingsplan. Mede werkers van de afdeling sociaal geogra fisch en bestuurkundig onderzoek van het bureau van de vereniging Neder landse gemeenten zullen aanwezig zijn. NSL NOORDWIJKERHOUT houdt maandag 31 maart, tweede paasdag, een bos- en duinloop in de Staatsbossen bij Noordwijkerhout. Het gaat om een pres- tatieloop over 4 en 8 km en een wed- strijdloop over een „halve marathon”. De start is om 12 uur bij café De Duinpoort aan de Langevelderweg waar vanaf 11 uur kan worden ingeschreven. Nadere inlichtingen bij de organisator, tel. 02523-2007. DE UITSLAG van de zesde ronde voor het club-damkampioenschap is als volgt: W. van Noort-A. H. Balkenende 0-2, B. van Dam-S. Lemmers 0-2, W Mul-J. Algera 2-0, G. v.d. Voet-C. v.d. Voet 2-0, P. Boogerd-M. Onos 2-0, N. Mul-J. de Boer 0-2. J. Stroet-G. Slottje 0-2, C. Hellemons-H. v. Drunen 2-0, J. van Horick-A. Verkerk uitgesteld, C. de Rooy-G. Algeia 2-0, A. v. Rossen-A. Verkerk 2-0. IN ENKELE DAGEN tijd hebben slo pers de laatste sta in de weg voor de bouw van een winkelgalerij aan het Hoofddorpse Marktplein met de grond gelijk gemaakt. Zo snel mogelijk wordt nu met de grondwerkzaamheden begon nen en op vrijdag 18 april met de bouw. De galerij (twee verdiepingen) gaat plaats bieden aan 27 winkels; wordt overdekt en aan de buitenkant voorzien van luifels. Het sociografisch bureau De Meerlanden is bezig met een onderzoek naar het branchepatroon, om vast te stellen naar welke soort winkels de meeste vraag bestaat. „Besprekingen met plaatselijke ondernemersverenigingen hebben aangetoond dat vanuit deze kant De ophoging van het terrein zou moe ten gebeuren voor de aanleg van de toekomstige lijn Amsterdam-Hemspoor- tunnel-Zaandam en de verlegging in noordelijke richting van de spoorlijn Am sterdam-Haarlem. De commissie verwacht dat de opho ging enige tijd zal vragen, omdat de Overbraker Binnenpolder een oude pol der is met slappe grond. Voor de opho ging zal veel zand nodig zijn. De volks tuintjes zullen verplaatst worden in de richting Halfweg. De Statencommissie hoopt dat niet te veel aktiegroepen de uitvoering van het werk op zullen houden. Men wil de Hemspoorweg en bijbehorende tunnel onder het Noordzeekanaal met spoed aanleggen. De werkzaamheden ongeveer negen jaar duren. Dienstencentrum (Laan van Berlijn) 20 u.: Hoorzitting over groen en speelplaatsen bij Europavaart. Schalkererf (Bernadottelaan) 20 u.- Suoml (Finland) land der duizend meren, lezing met dia’s. Nutsgebouw Veerstraat 16) 20 u.: Archeo logische Werkgemeenschap v. Ned., drs. H. Halbertsma over „Kerkopgravlngen in Neder land". Stadhuis: Woensdag 14 u.: Commissie volks huisvesting. Woensdag 14.30 u.Commissie onderwijs, personeelszaken en financiën van het gewest Kennemerland. Kantine Triniteitslyceum (ingang Emmalaan) woensdag 20.15 u.Wijkraad Zijlweg-Randweg. Poppentheater Mijko (Peuzelaarsteeg 4) Woensdag 14.30 u.Het robijnen boompje. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) woensdag 14.30 u. De Chinese draak. Poppentheater La Condola (Warmoesstraat 11) woensdag 14 en 16 u.: De Zangvogel. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman di. 10-12 uur, vr. 14-16 uur. Stadskweektuinen (Kleverlaan). Bloemen en planten, kassen met tropische planten. Geo pend wo. 14-16 uur, zaterdag en zond. 10-1S uur. Thljsse’s Hof (Mollaan Bloemendaal). Geo pend di. t.m. za. 9-12 en 13.30-16 uur. Bezoekerscentrum „Duyvetil” (ing, Vogel- zangseweg bij Oase, Aerdenhout). Natuurkas. Elke zondag 15 u. duinwandeling o.l.v. gids. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak t.o. de Watertoren, Zeeweg, Over- veen). Geopend dag. 9-17 uur. Haarlem Bowling (Orionweg-Delftlaan). Geo pend ma. t.m. zondag 13.3O_O.O2 uur, za. en zond, jeugdbowlen 11.30-13.30 uur. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.„Gejaagd door de wind”,14j. Woensdag 13.30 u.„De wilde mannen", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. (S) explosies aan het front”, 13 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.- „Coffy”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 16.45 en 21.15U.: „Keetje Tippel”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.: „Luchthaven in alarm”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 „Chinatown”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Easy Rider”, 14 j. Woensdag 4.15 u.„Robin Hood”, a.l. Dolflrama (Hotel Bouwes Palace). Woe., za. en zo. om 12, 14 en 16 uur. Bowlingcentrum (Burg. v. Fenemaplein). Dag. geopend van 16-01 uur en zond. 12-01 uur. en 21.30 Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Tentoonstelling Frans Hals en andere mees ters uit de Haarlemse school,zilver, tulpen- boek, tegelcollectle, goudleer, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Tentoonstelling „350 jaar Bejaardenzorg en klnderzorg in Haarlem”. T.m. 23 mrt. Ten toonstelling goudleren behangsels t.m. 3 aug. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u„ zondag 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw, tekeningen uit Hollandse, Franse en Italiaanse school, fossielen, mineralen, kristal len, historische natuurkundige instrumenten. Di. t.m. za. 10-17 u. 1ste zondag v.d. maand 13- 17U. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling Sculpturen van de beeldhouwer Wim Jonker. T.m. 27 april. Permanente ten toonstelling oude religieuze kunst, beeldhouw werken en schilderijen en handschriften en mineralen, oude kerkgewaden, kunstnijver heid etc. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. en zond. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 12). Uitleenkunst met kooptegoed. Ex- positie-keldertje gedurende de maand maart expositie poppen van Koji Kondo, 1ste ver dieping overzichtstentoonstelling werk van Fred Landsman. T.m. 31 mrt. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 uur, za. 11-17 u. en donderdag avond 20-22 uur. De Preekstoel ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstraat 93). Collectie religieuze goe deren. Geopend di., do., za. 10-12.30 en 14-16.30 uur. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart in Heemstede). Oud Hollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend tot en met maart alleen na afspraak met het theehuis. Tel. 023-286946. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling schil derijen, tekeningen, gouaches en grafiek van leden van de cobrabeweging. Geopend ma. t. m. za. 10-17 u., zond. 13-17 u. t.m. 31 maart. Vishal (Gr. Markt). Expositie fotoseries, dia- projektie, tekeningen en schetsen van Ber nard Besson, Jan de Bruin, Sjoerd Buisman, Krijn Giezen en Wim Gijzen. Geopend dag. 10-17 u„ zond. 13-17 u. t.m. 13 april. De Waag (Damstraat 29). Tentoonstelling teken- en schilderwerk van Chris Tonbreeker. Geopend dag. 12-17 u. dinsdagavond 19-22 zond. 13-17 u. t.m. 23 maart. Rosenstock Huessyhuis (Hagestraat 10). Ten toonstelling 350 jaar bejaardenzorg en klnder zorg in Haarlem. Geopend dag. 10-17 u., zondag 13-17 u. T.m. 23 maart. Galerie Bon Art (Jansstraat 63). Expositie schilderijen van Mat Reynders en keramiek van Wil de Bie. Geopend di. t.m. vrij. 13-18 u. , dinsd.- en dond. avond 19.3O_22.3O u., zond. 14-18 u. t.m. 6 april. Au Vernissage (KI. Houtstraat 84). Expositie schilderijen, aquarellen en keramiek van Ger da Vis. Geopend za. en zon. 12-18 u. en na tel. afspraak. HTS (Veldzigtlaan). Tentoonstelling „Nu pas te zien” met sterk vergrote foto’s van mine ralen, plantedelen en fragmenten van mense lijke en dierlijke oorsprong. Geopend ma. t.m. za. 9-16 u. T.m. 21 maart. Gebouw Noord-Holland (J. J. Hamelink- straat 4-6). Expositie tekeningen en grafiek van Theo Ros. Geopend ma. t.m. vrijd. 9-17 u. t.m. 27 maart. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen). Expositiewerken van een groep kunstenaars uit Bergen. Geopend di. t. m. zond. 14-17 u. T.m. 29 maart. Galerie De Dorstige Kuil (Koediefslaan 69, Heemstede). Tentoonstelling keramiek van mevr. M V. v.d. Klashorst-Verbeek en etsen van Paul Konlng. Geopend ma. en woe. 20-22 uur zat. 10-12 u. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie schilderijen van Jaap Bouthuys en keramische plastieken van Nel Klaassen. Geo pend wo. t.m. vrij. 13-16 u., za. en zon. 13-17 u. 1 maart t.m. 3 april. Kerk Ruigoord. Tentoonstelling „Ruigoord opent”, 18 beeldende kunstenaars met o.a. schilderijen, tekeningen, grafiek, keramiek, beeldhouw- en weefkunst. Geopend za. en zon. en feestdagen van 12-18 u. t.m. 31 maart. DIVERSEN De enige mogelijkheid om nu nog op korte termijn tot openstelling van de winkels op zondag over te gaan is, dat B. en W. ontheffing verlenen van de winkelsluitingsverordening op grond van „plotseling opkomende omstandigheden”. B. en W. bestuderen thans deze mogelijk heid, waarvan slechts in heel bijzondere omstandigheden gebruik mag worden gemaakt. De beslissing van B. en W moet achteraf aan het ministerie van economische zaken worden voorgelegd, dat dah beoordeelt of de ontheffing terecht is gebeurd. Burgemeester Nawijn van Zandvoort vindt het „verschrikkelijk jammer” dat de winkeliers „zo op het laatste nipper tje” hun verzoek hebben gedaan. Een ambtenaar van de gemeentesecretarie zei te betwijfelen, of er inderdaad gronden aanwezig zijn om de zeer bijzondere ontheffing te verlenen. De winkeliers vereniging kon immers allang weten dat pasen dit jaar op 30 maart zou vallen. Maar misschien was in de openstelling van de Keukenhof op 26 maart te Lisse een grond te vinden om de uitzonderings- regeling toch toe te passen. DE VcATERVRIENDEN te Hoofddorp gaan fietsen. Zaterdag 3 mei houden zij een fietstoertocht over de afstanden der tig en zestig kilometer rond de Haarlem mermeer De start is tussen negen en tien uur bij het Cruquius-museum. Deelnemers moeten zich voor 12 april opgeven bij A. van Dasselaar, Koning Willem I laan 144 te Hoofddorp, of bij de heer G. de Geus, Wageningenstr. 24 in Nieuw-Vennep. Prins Hendrikfonds. Mevrouw Heems kerk (midden) en burgemeester De Gou de bronzen legpenning van het PRins Hendrikfonds. Mevrouw kerk kijkt geamuseerd toe.

Haarlem's Dagblad | 1975 | | pagina 7