Haarlem. Haarlem- Zuid-West Spaarndam Wrakken Zandvoortselaan Bloemendaalse raad is voor van bouwgrond verkoop Haarlem. Oost Haarlem. Schalkwijk Noord Heemstede Bloemendaal Haarlem. Centrum B M- I Ié m ,/jj Si ■i Wwfefl AK F lil L Bestemmingsplannen Bovenweg en Vrijburglaan Verzetsmensen in Excursie BVO naar Winkels 5 mei in hele stad dicht Man breekt voet de Kroondomeinen ’t Schalkeref Drankcontrole Tv’s gestolen en PTT-aanhangwagen ZATERDAG 3 MEI 1975 7 STAD en nptie .m. in Vrije sector Uitverkoop m FANCY-FAIR IN HARTEKAMP st 1 I r._ J BR®®?-? iBiS B 1 K BSa - HK V j !EN1 - '3^ iHB| I SMI'" Feestprogramma’s Bevrijdingsdag ng. 5 m.m.v. i jrdan (Van een onzer verslaggevers) jn In maart had de raad besloten tot een erfpachtperiode van 10 jaar, waarna de grond verkocht zou kunnen worden. Dat had volgens het college bezwaren en nu kwamen B. en W. met het voorstel de grond voor 12 mille te verkopen, en daarbij te bedingen dat de eigenaar bij 14.00 Kinderspelen in speeltuin Kin dervreugd, Godfried van Bouillon- (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) 14.00 Kindermiddag in Goede Herder Centrum, Laan van Angers, met The Jolly Jokers. Entree f 1. Zaal open om 13 uur. 10.00 Optreden trompetter- en pijper- korps Duindorp. LS- ht ot 9.30 Kindervoorstelling in Lingezaal met gezelschap Wim Ravenzwaay, clowns en poppenkast. 12.00 Nationale wielerwedstrijden op Van der Aartsportpark voor nieu welingen (start 12 uur), liefhebbers en veteranen (start 13.10 uur) en amateurs (start 14.30 uur). In totaal 150 renners. Organisatie H.S.V. De Kampioen. 14.00 Voorstelling Wim Ravenzwaay in Lingezaal voor 85-plussers. Na afloop grote verloting. 10.00 Bevrijdings Bowling Toernooi in bowlingcentrum Orionweg met on dermeer gemeente-ambtenaren. Hoofdprijs een kleurentelevisie be stemd voor instelling als rusthuis of ziekenhuis. deau van zo’n 50 mille krijgen. Daarom was het zo dringend nodig „een ver- vreemdingsbeding” op te nemen bij ver koop. Dat cadeau zal de koper bij door verkoop aan de gemeente moeten terug betalen. Die ingewikkelde constructie moest worden gekozen, aldus de wet houder omdat de raad hier premiebouw wilde. Er mag maximaal 95 mille ge vraagd worden omdat anders geen pre mie op de huizen wordt gegeven. Eigen lijk vond de heer Schopman het absurd op dergelijke waardevolle grond premie- woningen te bouwen. De heer Stapel liet ten overvloede weten dat hij wel een minderheidsstand punt in het college had, maar daar niet zijn portefeuille aan verbond. straat, voor jeugd van 4 tot en met 13 jaar. Tal van attracties en leuke prijzen. (Van onze stadsredactie) HEEMSTEDE. Zaterdagmiddag 3 mei wordt in paviljoen „De Plataan” van de Hartekamp aan de Herenweg 5 een fancy-fair gehouden ten bate van de recreatiepot. Een rommelmarkt, film, ponyrijden en pannekoeken vormen de hoogtepunten van het programma. Toe gang vrij. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In 1 Schalkererf aan de Bernadottelaan wordt zaterdag 3 mei ’s avonds om kwart over acht een her denkingsbijeenkomst gehouden, waarop mensen uit verzetsgroepen, die in Haar lem en omgeving werkten, het woord zullen voeren. Ter inleiding wordt een film vertoond, getiteld Gestapoman Schmidt. De sprekers zijn: mevrouw W. Dijks'tra-Bouwman, mevrouw A. van Ommeren-Averink en de heren J. W. Rutgers en J. J. Voogd. In ’t Schalker erf is ook een expositie ingericht met veel origineel propagandamateriaal, met name van campagnes tussen Rusland en Duitsland. dagmiddag rond kwart voor een een 29- jarige vrouw uit Loenen aan de Vecht ter hoogte van het Roemer Visscherplein op de Zandvoortselaan met haar auto een tegenligger frontaal ramde. Zij gaf bij het linksaf slaan geen voorrang aan de auto van een 72-jarige man uit Zwolle. Tot overmaat van ramp botste achter op de tegenligger nog een derde wagen, bestuurd door een 33-jarige man uit Emmeloord. Deze had nauwelijks schade en werd niet gewond. De 73- jarlge bestuurder bleef eveneens onge deerd; zijn vrouw liep een vleeswond en een lichte hersenschudding op. De 29- jarige vrouw moest met een hoofdwond, pijn in de benen en nog enig onbekend letsel in het Diaconessenhuis worden opgenomen. De auto’s werden totaal ver nield (zie foto). 9.30 Voedseldropping boven Heem steeds sportpark. 10.30 Start festvitieiten en ontsteken bevrijdingsvuur gevolgd door prijs uitreiking voedseldropping. 11.00 Damesvoetbaltoernooi op velden Heemsteeds sportpark aan Sport- parklaan. 12.30 Puzzel-wandeltocht voor jong en oud. Start bij 't Oude Posthuis aan de Herenweg. 13.30 „Vrij en blij” 5 mei zwemfeest voor jongens en meisjes in de leef tijdsgroepen 6 tot en met 10 jaar, 11 tot en met 14 jaar en 15 jaar en ouder in zwembad Groenendaal. 14.00 Oude ambachten op Raadhuis plein. aan de gemeenten moet betalen. Voorts komt er een tienjarig anti-spe- culatiebeding, inhoudende, dat de eige naar die wil verkopen zijn huis aan de gemeente aan moet bieden. De gemeente vergoedt dan de oorspronkelijke koop prijs, met een aanpassing gebaseerd op- het indexcijfer van de bouwkosten. Ir. Ebeli (VVD) noemde het een „aan vaardbaar compromis”. Omdat wethou der Stapel een negatief standpunt innam tegenover de verkoop vroeg ir. Ebeli zich af of hij daarbij als consequentie ook zijn portefeuille ter beschikking stelde. De heer Van den Heuvel (CDA) ging ook akkoord met het collegevoorstel. De heer De Korte (PvdA) kon niet begrij pen waarom de grond niet in erfpacht uitgegeven kon worden. Ook miste hij een boeteclausule bij de voorwaarden bij verkcop. 11.30 Bijeenkomst voor de burgerij in gemeentehuis. Toespraak burge meester Peereboom Voller en me vrouw dr. M. E. Nolte. Muzikale omlijsting: Jaap Stork, vleugel en Johan van Kempen, fluit. HAARLEM. Tijdens de drankcon trole op acht plaatsen in Haarlem, van nacht van 11 tot 4 uur, werden 429 auto’s aangehouden. Eén bestuurder bleek zo dronken, dat hem een bloed proef moest worden afgenomen. Twee mensen kregen een rijverbod en vier maal werd het blaaspijpje gehanteerd. Negen automobilisten werden voor an dere overtredingen bekeurd. BLOEMENDAAL. De bouwterrei nen voor premiewoningen in de bestem mingsplannen Bovenweg en Vrijburg laan zullen niet in erfpacht worden uitgegeven, maar worden verkocht met beperkende clausules. Daartoe besloot de Bloemendaalse raad gisteravond in meerderheid. Wethouder Stapel (PvdA), de heren De Korte en Bas van de PvdA- fractie en drs. Wiebenga (Progr. Bloe mendaal) stemden tegen het voorstel tot verkoop, omdat ze erfpacht prefereren. Drs. Wiebenga (Prog. Bloemendaal) verklaarde principieel tegenstander te zijn van „gronduitverkoop”, zeker als het in de vorm van een cadeau gebeurt aan mensen die niet onder aan de ladder van de samenleving staan. Hij betreurde dat het CDA de koers van de WD voer; wel vond hij dat hiermee politieke dui delijkheid was geschapen. „Het staat als een paal boven water dat we iets gaan doen wat in ons land doorverkoop de rest van de waarde van de grond enige tienduizenden guldens nog niet is vertoond. In het mooiste stukje van Nederland, in Aerdenhout, gaan we op tamelijk grote kavels grote woningen bouwen die nog geen ton kos ten”, zie wethouder Schopman. Hij schatte dat de kopers hiermee een ca- 14.00 over huis. 13.30 Touwtrekvaren voor alle leeftij den in de Van Merlenvaart aan de Vrijheidsdreef. 17.30 Prijsuitreiking puzzelwandel- tocht bij het Raadhuis. 21.00 Vuurwerk op het weiland aan de Vrijheidsdreef. De festiviteiten in Heemstede worden opgeluisterd met draai-orgelmuziek. De kermjs duurde slechts tot en met Koninginnedag. Doorlopende filmvoorstelling bezettingsjaren in het raad- 9.00 Reveille op de Grote Markt met showband Bato. 9.15 Burgemeester, wethouders en ge meenteraadsleden nemen op het bordes van het stadhuis een sym bolisch Zweeds wittebrood in ont vangst, dat wordt gebracht door estaf ettelopers. 9.20 Ballonnenwedstrijd. Ongeveer dertig weerballonnen gaan de lucht in voorzien van kaarten met een nummer, dat correspondeert met één van de ballonnen. Het kind, dat de nummerkaart krijgt van de ballon, die het verst komt ontvangt een prijs. De kinderen zelf krijgen dus geen ballon. Kaarten vanaf 8 uur verkrijgbaar. 9.30 Afsluiting door showband Bato. 10.00 Paardenkeuring op de Dreef met officiële keurmeesters. 10.00 Start concours hippique op heli- copter-terrein aan de Wagenweg. 13.00 Start autopuzzelrit vanaf dak parkeergarage de Kamp. Organisa tie autosportvereniging Haarlem. Kosten 5 gulden). 12.45 Muzikale opening concours hip pique door drumband de Damiaat- jes. OVERVEEN. De Buurtvereniging Overveen houdt zaterdag 24 mei een excursie naar de Kroondomeinen in Apeldoorn. Om 8.45 is het vertrek aan de Cearalaan; om 18 uur zijn de excur- siegangers weer thuis. In de tocht is een wildspeurtoer per touringcar opgenomen. Kosten 22 per persoon. Telefonische aanmeldingen bij het secretariaat, tel. 256817. Er kunnen 50 leden van de BVO mee. De reis wordt gemaakt met een autobus. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op 5 mei zullen niet alleen in de Haarlemse binnenstad, maar in heel Haarlem de winkels gesloten zijn. Ook de koopavonden op 9 en 15 mei van zes tot neegn uur gelden voor de hele stad. In ons blad was donderdag slechts melding gemaakt van de winkel tijden in het centrum. 439 .31918 (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in een loods van Van Gend en Loos aan de Rozenstraat. Een 27-jarige en een 17- jarige Haarlemmer bleken de daders. Zij werden opgepakt en ingesloten. Hun personenwagen, waarin zij een aantal ontvreemde tv’s hadden staan, werd in beslag genomen. In de nacht van donderdag op vrijdag is een aanhangwagen met machinerieën en gereedschappen gestolen op de Jan Gijzenkade. In de wagen lagen materia len van de PTT. Wagen plus inhoud zijn 5000 gulden waard. HAARLEM. Een 65-jarige voetgan ger, die vrijdagmiddag plotseling de Spaarndamseweg overstak, werd gegre- door een 47-jarige Haarlemmer. De door een 47 jarige Haarlemmer. De voetganger moest met een gebroken voet in de Deo worden opgenomen. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 29 april in staat van faillisse ment verklaard: Marijtje BIJLEVELD in Haarlem, Bos en Vaartstraat 1, rechter-commissaris Mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curatri- ce; Mr. M. M. Schreuder-Tromp, advo cate en procureur in Haarlem, Staten Bolwerk 2. Johan Hendrik Frans HENDRIKS en Hermina Margien Louisa STEEN, echte lieden in Zaandam, Herengracht 47. rechter-commissaris: Mr. W. J, ten Brink-van Imhoff, curator: Mr. M. H. van Rhijn, advocaat en procureur in Wormerveer, Zaanweg 110. Johannes Laurentius Nicolaas BOOT in IJmuiden, Dennenkoplaan 251, h.o.d.n. Firma J. Boot in IJmuiden, Zanderstraat 36. Wegens gebrek aan baten zijn bij vonnis van de rechtbank van 29 april OPGEHEVEN de faillissementen van: Paul JUNGE in Zaandam, gemeente Zaanstad, Claude Monetstraat 17, uitge sproken 11 februari, curator Mr. M. H. van Rhijn. Simon Salomon WERKENDAM in Haarlem, Amsterdamstraat 8, h.o. Mode huis Nelly, uitgesproken 18 februari, cu- ratrice Mr. M. C. D. Boon-Niks. De v.o.f. C. GRIEKSPOOR in Lisse Heereweg 291 en haar vennoten Cornells GRIEKSPOOR in Lisse, Heereweg 291 en Cornells Jacobus GRIEKSPOOR in Lisse. Kanaalstraat 116a, uitgesproken 3 december 1974, curator Mr. L. Laus. 9.30 Rondgang drumband St. Joris. 10.45 Prestatieloop van „Nova Zem- bla” over TVs km. Start bij speeltuingebouw Boezemkade. 13.30 Rondgang drumband Vermaat. 15.30 Rondgang drumband Vijfhui zen. 20.00 Amsterdamse Tram Harmonie van Kerklaan naar Claes van Kietenstraat. Vandaar Start fak kel- en lampioenopitocht. 13.00 Officiële opening concours hip pique door burgemeester De Gou. (Prijsuitreiking rond 17 uur m.m.v. harmonie „Kunst na Arbeid” en majorettes). 14.15 Internationale worstelwedstrij-, den in Kennemersporthal met on der andere Anton Geesink. Entree 12,50. 15.00 Jeugdcircus Kraaiennest op Haarlemse Dreef met 60 artiesten en veel beesten. Drumband Irene speelt in de pauze. 20.00 André van Duin’s „Pretmachi- ne” in het Concertgebouw m.m.v. Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp en Donald Jones. Entree 7,50. 20.00 Openlucht-optreden trio Makke lijk Zat in Oranjeboomstraat. 20.00 Operettevereniging „Hulsbergen” speelt „Ondeugende Mariëtta” in de Stadsschouwburg. Herhaling van 30 april. Entree 5. Donateurs 4. 20.30 Bevrijdingstaptoe op helicopter- terrein aan de Wagenweg met vijf orkesten en grote lichtshow. Gratis. 10.00 Muzikale wandeling drumband Oosterkwartier. 8.15 Start estafetteloop naar stadhuis met Zweedse vlag en Zweeds wit tebrood. De lopers worden begeleid door een mevrouw, die op 5 mei 1945 werd geboren. 15.00 Gekostumeerde optocht met showband Bato voor kinderen tot 15 jaar. Opstellen van 14 tot 14.30 uur. Vele prijzen. Start van tegel- veld achter Haarlem Hoog bij ge bouw H.Z.W. De heer De Korte bleef het hele geval een „cadeautje op termijn” vinden, om dat de waarde van de huizen over tien jaar misschien wel tweeënhalve ton kan zijn, en de koper hoeft slechts de waar de van de grond anno ’75 te vergoeden. „Dan is ’t niet meer voor de midden klasse” voorspelde hij. Ook de heer Wie benga vond dat er sprake is van „vrije sector” op termijn, zoals wethouder Sta pel in een afzonderlijke nota had ge steld. Wethouder Schopman merkte nog op dat men zich niet blij zal moeten maken met een dooie mus wat de doorstroming betreft. Het zal uiterst moeilijk zijn goedkope huurwoningen vrij te maken in Bloemendaal, en de omliggende ge meenten hebben de nodige bedenkingen voor het toelaten van Bloemendalers. Hij bleef echter optimistisch hopen dat de kopers van premiewoningen een rede lijk aantal goedkope huurwoningen ach ter zouden laten. Een voorstel van raadslid De Korte voor het vasthouden aan erfpacht werd alleen door de progressieve fracties en wethouder Stapel gesteund. Met dezelfde stemmenverhouding besloot de raad de grond voor premiebouw in Vogelenzang te verkopen, en niet in erfpacht uit te geven. •f 7—. l -t S s fiXi, Lir J F ijA ..;j£ ;r. mi te MTri

Haarlem's Dagblad | 1975 | | pagina 7