Veilig geld Vakantieverzekeringen J i Spelletjes voor onderweg Documentatiebon De mensen van de Amro Bank weten er alles van amro bankj IIP I w lép;; Als er wat gebeurt: AmroTeleservice Belangrijk: Eurocheques Voorde caravan Hoeveel geld mee? Caravan-rijproef Voor de auto Landengidsje Weet uer ook nog één? I Voor u en uw reisgenoten Sparenen lenen voor iets groots Ex „De kinderen zijn nu 3,5 en 6,” zegt Astrid Tervoort (33), „dus we kunnen best weer naar ’t buitenland. Als we nou met de tent waren gegaan, zoals vroeger, dan zou ik ’t toch wel een hele toestand hebben gevonden, maar nu met onze nieuwe caravan lijkt ’t me zalig. Ik heb echt weer dat opgewonden vakantiegevoel.” I Ni Me HC Spi in gebeuren? Het is nog buiten het hoogseizoen. En van de Amro hebben we reischeques en genoeg reserve. En voor onderweg Belgische en Franse contanten. En ze wisten Maarten ook goed te vertellen welke verzekeringen we allemaal nodig hebben. Dus al met al kunnen wij ons zo vrij als een vogel bewegen.” „FIJN DAT WE GISTERAVOND TOCH NOG EEN PLAATSJE HEBBEN GEVONDEN? motorri j tuigen-pech- verzekering van de Amro. Daarmee kunt u zich 30 dagen lang voor 20,— dekken tegen o.a. de extra kosten voor ’t huren van een vervangende auto of de kosten van overnachtingen ten gevolge van onverwachte autoreparatie. Voor een auto met caravan is ’tf30,-. een garantie vormen. En waarvan u zich in één klap op één adres kunt verzekeren. Stap daarom even bij ze binnen, voor vreemd geld, reischeques en uw reisverzekering. Ze adviseren daarover net zo serieus als over sparen of lenen. „FIJN DAT WE GISTERAVONDTOCH N06 EEN PLAATSJE HEBBEN GEVONDEN" Stuurt u mij een pakketje nadere informatie over de Amro-diensten die op kaarten zijn vaak later in Holland dan uzelf. Belangrijke mededelingen kunt u beter per brief doen. 24 36 36 36 or mers aan met Marl tippe Marl uitge Laats de s teng: show Amro Bank terecht, waarbij even vooraf bestellen wel zo handig is. Voor vakanties binnen Europa zal men u meestal Amro-reis- cheques adviseren. Die luiden in harde guldens en zijn ook daardoor praktisch overal inwisselbaar, ’t Grote voordeel is dat zij bij verlies of diefstal volledig vergoed worden. En snel ook. Verder zijn overgebleven Amro-reischeques zonder meer inwisselbaar. Voor landen buiten Europa staat de Amro Bank onder andere met de dollarcheques van Thomas Cook voor u klaar. f 104,16 146,44 f214,84 283,24 Stel dat u uw Amro-reis cheques kwijtraakt. Toch een vervelend idee. U weet weliswaar zeker dat u uw geld terugkrijgt, maar daarmee bent u op dat moment niet geholpen. Vandaar dat de Amro een zgn. Teleservice in het leven heeft geroepen. U belt ons speciale nummer in Amsterdam en van daaruit zorgt men dat er in de kortste keren geld wordt overgemaakt naar een bank in de buurt van uw camping of hotel. Bij uw cheques ontvangt u een folder, die exact vertelt hoe de Amro u in zo’n situatie uit de brand helpt. Wie met een caravan reist, moet op z’n groene kaart van de auto de aantekening hebben dat die verzekering ook geldt als de auto de caravan trekt. U weet waarschijnlijk dat er naast de groene betaalcheque ook de eurocheque is. Het verschil voor gebruik in Nederland is dat je met de eurocheque tot f 300,— kan gaan en met de groene tot f 100,—. Voorts zijn euro- cheques beter verzekerd, waar weer tegenover staat dat u er f 10,— per jaar voor betaalt Maar ’t aardige van de eurocheque zit ’m vooral in z’n buitenlandse bruikbaarheid. Je kan er niet alleen al bij zo’n 150.000 banken in 35 landen mee terecht maar ook in winkels, restaurants en benzinepompen in de Benelux, Duitsland en Finland. Dat maakt ’t speciaal verzorgen van reischeques voor vakanties dus overbodig. Tegen schade aan uw caravan, door botsen, omslaan, brand, diefstal enzovoort, en tegen schade die zo’n ding in losgekoppelde toestand aan de eigendommen van anderen kan aanbrengen, verzekert u zich door middel van een Amro caravan-verzekering. Voor een tourcaravan van 8.500,— kost dat 85,— per jaar. Het gebeurt nogal eens dat men tijdens de vakantie ontdekt krap bij kas te zitten. Omdat er een paar tegenvallertjes waren. Of omdat er ’t één-en-ander is gekocht waar niet op gerekend was. Veel mensen nemen daarom altijd enkele honderden guldens extra mee als reserve-potje. Als je ’t je kan permitteren is dat natuurlijk fijn en verstandig. Maar wij raden u dan wél aan om die reserve in de vorm van Amro-reischeques mee te nemen. Want daar loopt u geen verlies- of diefstalrisico mee en wie ze niet aan hoeft te spreken, die kan ze zonder enig waardeverlies weer bij de Amro inwisselen. Op veel plaatsen in Nederland stelt de ANWB beginnende caravanners in staat om ruim 2 uur lang onder leiding van rijtechnische deskundigen met eigen auto en caravan te manoeuvreren. Na afloop krijgt u een vertrouwelijk verslag en een paar nuttige boekjes. Het informatienummer van de ANWB-Verkeersafdeling sectie RVG is 070-264426. Nog steeds geldt dat je voor buitenlandse autovakanties een groene kaart moet hebben als bewijs van W.A.-verzekering. Je hoeft ’m alleen binnen de EEG niet meer te laten zien aan de grens. Die W.A.-verzekering kan voor de duur van de vakantie worden uitgebreid met een volledige casco-verzekering. Dat is natuurlijk best ’t overwegen waard als je lange ritten op vreemde wegen gaat maken, met passagiers die af en toe ook een stuk rijden. De kosten? Voor bijvoorbeeld 17 dagen met een auto (niet ouder dan 5 jaar) die een cataloguswaarde heeft van f 9.000,-is’t f75,-. En dan willen wij u ook nog graag even wijzen op de zgn. Een ieder die z’n vakantie- zaken bij de Amro komt regelen, krijgt een handzaam boekje mee. Met tips voor onderweg en allerlei gegevens over ’t land van bestemming. Zoals geld- eenheden, wisselkoersen, openingstijden van banken en postkantoren, nuttige adressen en wat wel en niet in- en uitgevoerd mag worden. Weet u nog leuke spelletjes voor onderweg? Schrijf ze dan op en stuur ze voor 15 juni a.s. naar Amro Bank, afd. Publiciteit, Postbus 1220, Amsterdam. Dan kunnen we daar misschien een klein boekje van maken. Alle inzendingen worden ƒ2.000,— ƒ4.000,— ƒ6.000,— ƒ8.000,- aantal maand- eigendom van de Amro Bank. De 50 leukste krijgen in elk geval een boekenbon van 25,— voor vakantielectuur. Wie op vakantie gaat, neemt meestal een heel bedrag mee. Je hebt ’t natuurlijk nodig, maar ’t is niet zonder risico’s. Vooral ook omdat je als vakantieganger meestal geen kleding aan hebt, waarin je een portefeuille goed kan wegstoppen. En bovendien heeft het gilde van de illegale vermogen-overhevelaars traditie getrouw extra belangstelling voor toeristen. Daarom is ’t raadzaam het grootste deel van uw vakantie geld als reischeques mee te nemen, waarvan u er in de loop van de vakantie steeds een paar verzilvert bij de dichtstbijzijnde bank. Natuurlijk kunt u niet helemaal zonder contanten. Ten eerste moet u wat vreemd geld hebben van de landen waar u doorreist en u moet ook „cash” hebben voor direct na aankomst, om meteen boodschappen te kunnen doen bijvoorbeeld. Voor zowel het juiste vreemde geld als de juiste reischeques kimt u bij alle kantoren van de „Ja, in ’t begin zelfs iets tè rustig. Daarom heb ik toen bij de Amro afgesproken dat ze aan het eind van elke maand automatisch zouden overboeken wat er van m’n salaris over was. Dat ging dan gelijk naar de spaarrekening die we speciaal voor die caravan hadden geopend. En de laatste tweeduizend gulden hebben we geleend, ook bij de Amro Bank. Anders hadden we nog een jaar moeten wachten en dat is zonde in feite, bovendien, ’t ding is pér slot prima verzekerd.” Op de vraag waar ze precies naar toe gaan, antwoordt Astrid: „We zien wel, we gaan echt op Z/ •j Marieketijdens ’t rijden spelletjes met Barbara en Sandra. om passerende auto- of benzinemerken te noteren. En een puzzel, vouwblaadjes en stripboekjes kunnen ook wonderen doen. Of „Wie ziet ’m het eerst”. Schrijf tien dingen op die je kan tegenkomen: politieauto, molen, verkeersbord met ’n hert, etc. Wie elk van die dingen ’t eerst ziet, krijgt een punt. •N 1. De reisverzekering dekt aaCrtt f 0^0 .....Ho. Fam. Tervoortop de bonnefooi met de caravan. Het spreekt voor zich dat u met goede verzekeringen wel zo rustig van uw vakantie kunt genieten. Wel, de mensen van de Amro Bank weten daar alles van: Voor een gering bedrag aan premie beschermt de Amro- reisverzekering u tegen de kosten van reisongevallen, ziekte en verlies of diefstal van bagage. Om zo’n verzekering kunt u êigenlijk niet heen, zeker voor ’t buitenland, waar bijvoorbeeld de kosten van geneeskundige hulp geweldig kunnen oplopen, zonder dat uw ziekenfonds of particuliere verzekering die kosten geheel voor hun rekening nemen. Ook de kosten voor gedwongen reisonderbreking worden door deze Amro-reis- verzekering gedekt. i* 6. Ansichten en brief- Zoiets groots als een caravan, een boot of een auto koop je niet een-twee-drie. Er zal serieus voor gespaard moeten worden. Hoe je dat ’t beste kunt doen? Door naar de Amro te stappen en daar een spaarrekening te openen, die u speciaal voor dat doel bestemt. Reken vervolgens uit hoeveel u per maand denkt te kunnen sparen en laat de Amro Bank dat bedrag dan elke maand automatisch van uw salaris- naar die spaarrekening overboeken. Toegegeven, ’t is geen halve maatregel, maar wel uiterst effectief. Uiteraard kan er voor de caravan bij de Amro ook worden geleend. Dat gebeurt steeds vaker. Een lening voor ’n tourcaravan wordt in maximaal 36 maanden als volgt terug betaald: RIN DAT WE GISTERAVONDTOCH NOG EEN PLAATSJE HEBBEN GEVONDEN?. „FIJN DAT WE GISTERAVOND TOCH NOG EEN PLAATSJE HEBBEN GEVONDEN? „Het is natuurlijk wel een hele investering,” vervolgt Astrid, „maar we hebben d’r echt rustig voor gespaard, stukje voor stukje.” Maarten begint te lachen: Amro Bank. Die weten ook heel goed dat ’t alleen maar erg prettig is om met een gerust hart op vakantie te gaan,vrij-uit te kunnen genieten van vrij-af. Vandaar dat de mensen van de Amro voor u klaar staan met vakantiediensten, die daarvoor Hierbij een paar tips om de omkijken raden welke kleur de kinderen tijdens een lange autorit auto heeft, die ’t eerst inhaalt, bezig te houden. Geef ze af en toe iets, een blocnootje bijvoorbeeld, Stuurt u mij een pakketje nadere informatie over de Amro-diensten die op I deze pagina ter sprake komen. Voor financiering van stacaravans en boten gelden natuurlijk hogere bedragen en dus langere looptijden. Voor alle bedragen tot 10.000,— geldt kwijtschelding in geval van overlijden. De rente die in de aflossing zit kan worden afgetrokken voor de belasting. te betalen in handen termijnen per maand Ze waren altijd fervente kampeerders geweest en hadden met de tent op heel wat Franse campings gestaan. Totdat Barbara werd geboren en anderhalf jaar later Marieke en daarna nog Sandra, toen hadden ze gekozen voor vakanties op de Wadden eilanden, in een huisje, wat met ’t kleine grut wel zo prettig en praktisch was. Maarten Tervoort (36) vertelt: „Toch houden we ’t meest van een beetje trekken, maar met de jongens zag Astrid een tent niet meer zo zitten. Toen hebben we ’t plan opgevat om voor een caravan te sparen. Dan kan je toch gaan en staan waar je wilt en de bonnefooi. Wat kan ons je hoeft niet steeds de hele boel op te breken. Of je nu met vakantie over allerlei grenzen trekt, of dat je lekker in eigen land blijft, je leeft er altijd heel wat maanden naar toe. En als je ’t fijn hebt gehad, kan je er weer lange tijd op teren. Ook dat geldt voor iedereen, voor u èn voor de mensen van de meestal 250,— aan verlies van contanten per persoon dus wissel niet te veel cheques tegelijk om. 2. Laat uw huis niet opvallend verlaten achter, - met allerlei briefjes voor de bakker en zo. U zou iémand op een idee kunnen brengen. 4 3. Zorg dat dierbare, waardevolle en onvervangbare zaken onbereikbaar worden voor vlugge vingers en brand, door ze in een Amro safeloket te stoppen. 4. Denk aan de juiste bandenspanning voor een zwaar beladen auto. 5. Laat indien mogelijk een duidelijk vakantieadres achter, liefst met telefoonnummer. Want je weet helaas maar nooit Naam I Adres Plaats J Vakantieland- I (Deze bon in een ongefrankeerde envelop stoppen en adresseren I aan: Amro Bank, Antwoordnummer 346, Haarlem.) IS SS Sg- F I I I tóp HA meer ploit: senb; keur In toale bedr: dels dat t ton j zijn heeft van voor; slech geme delig kracl fonds Goe ds. D. (met Kon A. de Verl Wilds* NE1 Onti A. W. Sch; Berto H; Avoi dit j juni wan Haai het spor twee tele en h Van Deze leen Men Onti de Vr Sch; Berto: u. ds. R. Zat. 1 H u. G. Wi Goe Zat. i 10.15 l 18 uui Moe Zat. (C): G. va: H. •traat 17.30 i H. I •.30 u Eerste O. straat 18 uui H. 1 Zat. wikke (Latij mm..\ klassi Zwart Chr. ds. A voor i Doo schesl Eva' mank Leg' lossin. verlos Niei Atjeh dienst Evai Noord Breve NE1 Imn D. Ba Juli; Kroes of ble Ph. I Geme nist 1 toch i Noo Sior «teijn. Wilsci dienst Jeuf dienst opp Julian Zom straat t Tervoorts trekken naar Bretagne C X X v .1 - - 4 <S':

Haarlem's Dagblad | 1975 | | pagina 6